امروزسه شنبه, 29 مرداد 1398-- Tuesday Aug 20 2019

ساعت 06:16:05

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:28:10

تکریم ارباب رجوع باید تجسم پیدا کند
امام جمعه خمینی شهر:

تکریم ارباب رجوع باید تجسم پیدا کند

سه شنبه, 27 آذر 1397 ساعت 08:45 کدخبر :12126
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

مسائل و مشکلات روز جامعه از جمله مطالب مهمی بود که در نماز جمعه 23 آذر 1397 در خمینی شهر بیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاینآیت ا... شیخ عباس رحیمیبا بیان اینکه "تکریم ارباب رجوع" باید تجسم پیدا کند، گفت: ما اگر نمی توانیم برای مردم کار کنیم، لااقل سرشان داد نزنیم. محبت کنیم. در اتاقمان باز باشد. احترام کنیم. تواضع کنیم. خود این دل مردم را شاد می کند. اگر هم می توانیم کاری کنیم.

خطیب نماز جمعه ادامه داد: طبق حدیثی بعد از ایمان به خدا بهترین چیز"سودمند بودن برای مردم" است. امروزه مردم گرفتار مشکلات زیادی هستند ولی بخاطر اینکه دشمن سوءاستفاده نکند، مانور نمی دهیم اما دولت این را باید بداند که مشکلات کمرشکن شده است. شاید می دانند اما باید تلاششان بیشتر گردد. البته نمک نشناس نیستیم، تلاش می کنند اما هستند کسانی که فقط حرف می زنند و برای مردم کم کار می کنند. اگر ایمان به قیامت داریم، در هر پستی هستیم چه کارمند و کارگر، چه وکیل و وزیر باید بدانند هر چه کمتر کار کنیم به خودمان ضرر زده ایم.

نماینده ولی فقیهضمن گله مندی از دستگاههای نظارتی گفت: آنها ضعیف عمل می کنند. ضعفها زیاد است ولی می شود اموری را حل کرد و گره هایی می توان باز نمود. مردمی که اینقدر شریف، نجیب و صبورند. مردمی نیستند که به خیابان بریزند و سروصدا کنند چون می دانند که این کار به ضرر خودشان و نظام است. اما کسی هم باید حرف آنها را گوش کند. نگذاریم وقتی به خیابان ریختند تازه بخواهیم حرفهایشان را گوش کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستاناعلام کرد: حرف مردم این است که با بالا رفتن دلار، قیمت اجناس هم بالا رفت، حال که دلار پایین آمده، چرا قیمت اجناس پایین نمی آید؟ حرف مردم این است که چرا روی اجناس ضروری مردم نظارتی نمی شود؟سازمان حمایت از مصرف کننده تا چقدر حمایت را انجام داده است؟ دستگاه های نظارتی سراغ خرده فروش نروند، بالاتر بروند. سراغ اصل کاریها بروند. دولت و دستگاههای نظارتی نه اینکه ظلم کنند ولی باید از خود اقتدار نشان دهند.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستانضمن تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه(س) گفت: باید حق حضرت را ادا کنیم و بانوان ما به اینچنین زنان مؤمن و مجاهد اقتدا کنند. این بانوی مکرمه نزد اهلبیت(ع) خیلی عزیز است تا آنجا که می تواند تمام شیعیان را شفاعت کند و مقام والایی دارد.

استاد حوزه و دانشگاهضمن اشاره به 27 آذر سالروز ترور و شهادت آیت ا... دکتر محمد مفتح گفت: در این روز خون حوزه در دانشگاه ریخته شد. طبق سخنان امام(ره) دو قشر مؤثر حوزویان و دانشگاهیان اگر با هم باشند، می توانند کشور را مدیریت و اصلاح کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید