امروزشنبه, 10 آبان 1399-- Saturday Oct 31 2020

ساعت 01:16:06

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

اربعین حسینی نمایشگاه ارزشهای اسلامی است
امام جمعه خمینی شهر:

اربعین حسینی نمایشگاه ارزشهای اسلامی است

یکشنبه, 28 مهر 1398 ساعت 10:53 کدخبر :12195
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

در نماز جمعه 26 مهرماه 1398 در خمینی شهرآیت ا... سید محمد موسوی مطالبی درمورد اربعین حسینی، شهید محراب آیت ا... اشرفی و مسائل اخیر جهان بیان کرد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین خطیب جمعه ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا...الحسین(ع) اربعین را نمایشگاه ارزشهای اسلامی دانست و گفت: اربعین خط بطلان بر چهره نفاق و رسواکننده چهره دشمنان اهل بیت است، استمرار قیام امام حسین(ع)، مرز بین حق و باطل وروز تجدید میثاق با آرمان های امام حسین(ع) است.

نماینده ولی فقیه طبق حدیثی از امام حسن عسکری(ع) زیارت اربعین را یکی از نشانه های مومن خواند و گفت:مؤمنان باید در زیارت اربعین و حضور در راهپیمایی عظیم آن اهتمام کنند.کسانی هم که نمی توانند در این راهپیمایی شرکت کنند، مناسب است با برپایی  مجالس و اقامه عزاداری عشق و ارادتشان را به سید و سالار شهیدان اعلام دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تأکید کرد: در این شهر نیز روز اربعین راهپیمایی بزرگ باعنوان جاماندگان از راهپیمایی کربلا برگزار میگردد ودر حقیقت اعلام عشق و ارادت به سید و سالار شهیدان است. این یک سنت حسنه ایست که باید حفظ گردد و الگو شود برای شهرهای دیگر.

حاج آقا موسوی  دررابطه با  شهید محراب آیت الله اشرفی  گفت: این مجاهد نستوه و عالم بزرگواریکی از ذخیره های انقلاب بود که به تعبیر امام خمینی(ره) در تقوا و وارستگی کم نظیر بوده است.امام راحل عظیم الشأن(ره) خود را یکی از ارادتمندان این شخصیت والا مقام می دانست و در وصف شهید محراب جملات سنگینی می€Œفرماید. ایشان در عین حال مجاهد و متعهدو قوی النفس بود؛ هم نمایندگی از مرجع شیعه مرحوم آیت ا... بروجردی را داشت و هم از طرف امام راحل(ره) نماینده امام و امام جمعه کرمانشاه و سنگربانی در غرب کشور بود.

این نویسنده شهیربا اشاره به صدور بیانیه اخیر آلمان و فرانسه گفت:ملت ما از امام حسین(ع) درس گرفته و هرگز زیر بار ذلت نمی رود و در مقابل زیادی خواهی های استکبارو هم پیمانانش تسلیم نخواهد شد.هیهات من الذله.

استاد حوزه و دانشگاه عصر حاضر را عصر افول قدرت شیطانی استکبار به سرکردگی آمریکا و اذنابش خواند و گفت:سیاست های شیطانی استکباری یکی پس از دیگری در غرب آسیا منجر به شکست و ناکامی شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید