امروزچهارشنبه, 30 مهر 1399-- Wednesday Oct 21 2020

ساعت 04:47:35

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

حضور در نماز جمعه در عصر ما یک فریضه است ولی متأسفانه بعد از 40 سال هنوز جا نیقتاده است

حضور در نماز جمعه در عصر ما یک فریضه است ولی متأسفانه بعد از 40 سال هنوز جا نیقتاده است

شنبه, 05 مرداد 1398 ساعت 08:21 کدخبر :12187
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

پنجم مرداد سالروز احیای نماز جمعه مهمترین مطلبی بود که در اولین نماز جمعه مردادماه 1397 در خمینی شهر بیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به چهلمین سالگرد احیای فریضه نماز جمعه گفت: به برکت ظهور جمهوری اسلامی به نظر من و خیلی از فقها شرایط وجوب تعیینی نماز جمعه به وجود آمد و حضور در نماز جمعه در عصر ما یک فریضه است ولی متأسفانه بعد از 40 سال هنوز جا نیقتاده است. بعضیها نه تنها خود حضور پیدا نمی کنند بلکه تبلیغ سوء می کنند. برخی ائمه جماعت حتی روز جمعه حاضر نیستند نماز جماعتشان را تعطیل کنند تا حداقل خودشان نمی آیند، مأمومنینشان را آزاد کنند تا آنها به نماز جمعه بیایند.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ادامه داد: این ظلم بزرگی به جمهوری اسلامیست، به نماز جمعه و به این همه خواص و برکات از جمله برکت وحدت، بصیرت زایی، تقویت نظام، محوریت ولایت و ولایت فقیه که هم خود را هم مردم را محروم سازیم.

نماینده ولی فقیه ضمن توضیح روایتی از امام صادق(ع) گفت: نماز جمعه یکی از چند چیزیست که خداوند فقط به امت اسلام عطا کرده بخاطر عظمت پیامبر(ص) و لیاقت این امت. خدا سر مؤمنین احترام گذاشته است و نماز جمعه را برایشان آورده است. لذا پیامبر این را برای امیدواری و پشتیبانی مؤمنین و تقویت اسلام و تضعیف دشمنان اسلام پایه گذاری نمود. اگر فقط به همین یک جمله توجه شود دیگر هیچگاه نماز جمعه ترک نمی گردد.

حاج آقا رحیمی ضمن تبریک 5 مرداد 1358 سالروز احیای نماز جمعه گفت: تشکر و تقدیر می کنم از ائمه جمعه موقت فعلی، امام جمعه های قبل مخصوصا مرحوم آیت ا... احمدی. از اعضای ستاد نماز جمعه چه قبلیها و درگذشتگان چه فعلیها که داوطلبانه و رایگان به قصد رضای خدا هر جمعه، در ماه رمضان و شبهای قدر صمیمانه زحمت می کشند، تشکر می کنم. از شما مردم نمازگزار دوست داشتنی و مسؤولان شهرستان که حضور می یابند، نیز صمیمانه تشکر می کنم.

استاد حوزه و دانشگاه امام جمعه فقید خمینی شهر مرحوم آیت ا... احمدی را زبان مردم دانست چه در دوره نمایندگی چه در دوره امامت جمعه، و گفت: این امام جمعه عالم، فاضل، دلسوز و شجاع هم نماینده ولی فقیه و امام جمعه بود هم دو دوره نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی و در دو تربیون سخنگوی مردم و بازگو کننده دردهای مردم بود. امام جمعه ای که قبل و بعد از انقلاب را به هم وصل کرد و در این منطقه و حتی در کل استان اصفهان انقلاب را مطرح کرد و ترویج داد. برای انقلاب زندان رفت، بارها دستگیر و شکنجه شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد: بر حسب وظیفه من به عنوان امام جمعه و فرماندار و دیگر روحانیون امروز به کنار مزار وی در امامزاده سید محمد(ع) رفتیم، تجلیل کردیم، فاتحه خواندیم، احترام گذاشتیم. حفظ راه و منش وی، تقدیر از حضور و کارهای مثبتش وظیفه همه ماست.

این نویسنده شهیر اظهار داشت: سالها بود از شهرداری درخواست داشتیم که مکانی یا خیابانی به نام وی نامگذاری کند، شهردار قول داد خیابان مابین بلوار توحید و خیابان صفا که ان شاءا... در دهه فجر امسال احداث خواهد شد، به نام این امام جمعه فقید نامگذاری گردد.

توضیح نکاتی از دیدار اخیر هیئت عالی رتبه فلسطینی با مقام معظم رهبری از دیگر مطالبی بود که خطیب جمعه بیان نمود و گفت: امروز کاملاً مشهود است که اسرائیل به حداکثر ضعف خود رسیده است که نمونه اش همین حمله های پراکنده و شکستهای پی در پی آمریکا و اسرائیل است.

 

لازم به ذکر است بین الصلاتین پیام کوتاه حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری رئیس جدید شورای ائمه جمعه کشور خطاب به اعضای ستادهای نماز جمعه سراسر کشور خوانده شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید