امروزچهارشنبه, 30 مهر 1399-- Wednesday Oct 21 2020

ساعت 05:05:22

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

روابط بین المللی خود را با کشورهای مختلف آغاز کرده ایم
مدیر مؤسسه دارالقرآن اهل بیت مطرح کرد؛

روابط بین المللی خود را با کشورهای مختلف آغاز کرده ایم

سه شنبه, 17 اردیبهشت 1398 ساعت 08:35 کدخبر :12164
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رسول مختاری

مدیر مؤسسه دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر، با اعلام اینکه درصدد هستیم روابط بین المللی خود را با کشورهای مختلف افزایش دهیم وبتوانیم در عرصه های مختلف همکاری داشته باشیم و یکی از مسائل مهم و مغفول در عرصه قرآنی را تولید بازیهای رایانه ای برشمرد و گفت: نخستین کافه قرآنی جهان اسلام در مؤسسه دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر به زودی راه اندازی خواهد شد و در تلاش هستیم تا مرکز تولید بازی های رایانه ای قرآنی را نیز راه اندازی کنیم.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین ، حجت الاسلام حمیدرضا قربانیان، اظهارکرد: نخستین موزه قرآن و عترت استان اصفهان را به زودی راه اندازی خواهیم کرد و هرکس که دارای آثار فاخر خطی یا هنرهای قرآنی است می تواند به صورت امانی در اختیار ما قرار دهد یا اینکه به ما بفروشد.

وی از صدور مجوز تأسیس مدرسه دخترانه قرآنی دوره اول با هدف حفظ کل قرآن طی دو سال خبرداد و اظهار کرد: در سال سوم این حفظیات به تثبیت می رسد و استعدادهای برتر این دوره ها نیز امکان اخذ مدرک کارشناسی از مجموعه سازمان دارالقرآن و استعدادهای درخشان را در صورت قبولی در آزمون های مربوطه خواهند داشت. حافظین مؤسسه دارالقرآن اهل بیت (ع) ضمن برخورداری از گواهی های معتبر با امضا اساتیدی نظیر استاد پرهیزکار از جواز ارزنده€Œای برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به فعالیت های این مؤسسه که در راستای ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) است گفت: همزمان با جزء خوانی نمایشگاه یک ماهه قرآن کریم نیز در ایام ماه مبارک رمضان در این موسسه دایر خواهد. توجه به مباحث حوزه مهدویت، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه و برگزاری دوره های آموزشی در حوزه روایات و حدیث نیز در این مؤسسه انجام می شود.

 وی با اشاره به اینکه مؤسسه دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر، بزرگ ترین مؤسسه قرآنی کشور است و چنین مجموعه عظیم و بزرگی کم نظیر است ادامه داد: ارائه آموزش ها و آداب سبک زندگی در جلسات مؤسسه دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر، ازجمله برنامه€Œهای برگزار شده بوده است که در جلسات سعی بر این بوده که برای مادران، دختران، پسران و خانواده آموزش های مورد نیاز ارائه شود و در هر برنامه بیش از هزار نفر را میزبانی کرده ایم. این یک رکورد در شهرستان خمینی شهر است.

استقبال پسران از برنامه های قرآنی در خمینی شهر

حجت الاسلام قربانیان از استقبال پسران از برنامه های قرآنی در خمینی شهر خبرداد و گفت: برخلاف دیگر شهرها اقبال پسران از جلسات قرآنی در خمینی شهر بسیار بیشتر از دختران است، خانواده ها خواستار برگزاری و ادامه داشتن کلاسهای قرآنی ویژه پسران هستند چرا که یکی از راه های مقابله با گرایش جوانان به مسائل ضدفرهنگی و انحرافات، ارتباط داشتن با قرآن کریم است.

وی ادامه داد: بنا داریم پاتوق ها و گردهمایی های خانواده را به صورت کارگاهی برگزار کنیم، کارگاه سبک زندگی قرآن را سال گذشته طی سه روز در زمان صبح و بعدازظهر برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. استفاده از اساتید موفق و توانمند و اثرگذار یکی از کارهایی بوده است که در راستای ارتقای کیفیت کلاس ها انجام داده ایم.

برگزاری کارگاه های فنون تخصصی تلاوت

مدیر مؤسسه دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر، با بیان اینکه سطح برنامه هایی که برگزار کردیم بالا بوده است، اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۳۰۰ هزار نفر ساعت از برنامه های فرهنگی مجموعه ما استفاده کرده اند، از فردا شب مراسم جزء خوانی ما آغاز می شود و هرشب بیش از ۲ هزار نفر در این برنامه حضور خواهند داشت.

حجت الاسلام قربانیان از برگزاری کارگاه های فنون تخصصی تلاوت در مؤسسه دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر در سال گذشته و ادامه داشتن آن در سال جاری خبرداد و تصریح کرد: استفاده از اساتید تخصصی در موضوعات خاص یکی از ویژگی های این دوره ها بوده است که این مسیر به همین روش ادامه خواهد داشت.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به مناطق محروم و تمرکز زدایی برنامه های قرآنی از مراکز استان ها تصریح کرد: در سیستان و بلوچستان در شهرستان دلگان نیز پروژه ای خواهیم داشت، این شهرستان یکی از شهرهای شیعه نشین است که حرکت های فرهنگی با همکاری گروه های جهادی در این منطقه خواهیم داشت.

مدیر مؤسسه دارالقرآن اهل بیت (ع) خمینی شهر اظهار کرد: تا کنون ریالی تسهیلات یا پول دولتی نداشته ایم، درآمدهای مجموعه توسط بانیانی است که این مجموعه را بنا کردند و همچنین موقوفاتی برای این مکان در نظر گرفته شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید