امروزدوشنبه, 31 تير 1398-- Monday Jul 22 2019

ساعت 20:42:28

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 22:59:32

شطرنج باز خمینی شهری طلای پارا آسیایی را کسب کرد

شطرنج باز خمینی شهری طلای پارا آسیایی را کسب کرد

شنبه, 21 مهر 1397 ساعت 11:49 کدخبر :12088
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

 به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین  به نقل از خبرگزاری فارس ، امید کریمی شطرنجباز 17 ساله کشورمان از خمینی شهر اصفهان پس از کسب مدال طلای انفرادی در گروه b2 و b3 آقایان گفت: جدول مسابقات در این گروه بسیار فشرده بود. از آنجا که 14 شطرنجباز در این گروه حضور داشتند تمام رقبای اصلی به من برخورد کردند. کریمی در خصوص حریفان اصلی ایران در این رقابت ها گفت: کشور های سریلانکا، هندوستان، فیلیپین، اندونزی و قزاقستان حریفان اصلی ما بودند. از نظر ریتینگ جهانی شطرنج من با ریتینگ 2007 در رده دوم بودم و شطرنجباز هندی با 2018 اول بود.

کریمی که با چهار برد و سه تساوی و 5.5 امتیاز مدال طلا را به دست آورد در خصوص رقابت های تیمی و کسب مدال نقره تیمی گفت: در بخش تیمی، امتیاز بالای دو شطرنجباز از سه نفر در گروه را حساب می کنند. من با 5.5 امتیاز و مجید باقری با 3.5، امتیاز تیمی ما را به عدد 9 رساند. با تبانی که دو شطرنجباز فیلیپینی در دور آخر کردند و یکی به نفع دیگری کنار رفت، امتیاز فیلیپین به عدد 9.5 امتیاز رسید و هند نیز با 9 امتیاز سوم شد اما به علت اینکه ما امتیاز بالا تری در انفرادی داشتیم، نقره تیمی به ایران رسید.

شطرنجباز جوان خمینی شهری در پایان بیان داشت: امیدوارم در رقابت های سریع هم موفق باشم البته که تخصص من در رقابت های استاندارد است. در پایان از مسئولین تشکر می کنم که به شطرنج نابینایان اعتماد کردند و اجازه دادن با ترکیب کامل در مسابقات پاراآسیایی شرکت کنیم. همچنین از همه مربیان، سرپرستان و همه کسانی که برای من زحمت کشیدند، تشکر می کنم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید