امروزشنبه, 10 آبان 1399-- Saturday Oct 31 2020

ساعت 02:59:41

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

میدان

میدان "پاکبان" شهرک منظریه افتتاح شد

دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 11:00 کدخبر :12183
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سهیلا عموشاهی

شهردار خمینی شهر گفت: میدان "پاکبان" شهرک منظریه خمینی€Œشهر به مساحت 10 هزار مترمربع به مناسبت دهه کرامت به بهره€Œبرداری رسید.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، علی اصغر حاج حیدری امروز( دوشنبه) در آیین افتتاح این میدان با اشاره به مشکلات چندین ساله این شهرک، اظهار کرد: به دلیل اختلافات 25 ساله اداره راه و شهرسازی و شهرداری مردم منطقه از خدمات و امکاناتی چون جوی، جدول€Œکشی و آسفالت محروم بودند که پس از انجام توافق منظریه امکانات به این منطقه رسید.

وی افزود: 300 هزار مترمربع آسفالت و400 هزار مترمربع زیرسازی ظرف دو سال گذشته در شهرک منظریه انجام شده است. همچنین از ابتدای سال جاری 400هزار مترمربع زیرسازی و100 کیلومتر جدول و 150 هزار متر در مناطق aو bو c شهرداری و منطقه 7 و برخی از قسمت€Œهای شهر آسفالت€Œریزی شده است.

حاج حیدری به تأثیر گره€Œهای ترافیکی در تصادفات اشاره کرد و گفت: هر کدام از این گره€Œهای ترافیکی برای مردم خطرآفرین بود. از منطقه لادر به سمت پایین سرعت به قدری زیادی بود که تصادفات زیادی رخ می€Œداد. گره بزرگ ترافیکی شهر از کنار دادگستری شروع و به خیابان مهارت می€Œرسید که خوشبختانه خیابان مهارت تبدیل به بلوار شد و جدول و زیرسازی آن انجام شده و آماده آسفالت است.

شهردار خمینی€Œشهر، تصریح کرد: دومین گره ترافیکی شهرک منظریه در خیابان شهید موذنی بود که با احداث این میدان رفع شد. برای احداث میدان نیاز به آزادسازی داشتیم که از 4 طرف میدان توافق و آزادسازی انجام شده است. برای اجرای میدان پاکبان ۱۰ هزار متر زیرسازی، ۲ هزار متر جدول€Œگذاری و ۸ هزار ۷۰۰ متر آسفالت با اعتباری حدود ۷ میلیارد ریال هزینه شد.

حاج حیدری با اشاره به جمعیت بالای شهرستان خمینی€Œشهر گفت: در نظر داریم با برطرف کردن گره€Œهای ترافیکی عبور و مرور را در شهر تسهیل بخشیم. 

بلوار ماربین ظرف 15 روز آینده روشن می€Œشود

وی به اقدامات عمرانی صورت گرفته در بلوار ماربین اشاره کرد و گفت: در این بلوار آزادسازی€Œها انجام گرفته است، همچنین زیرسازی، جدول و آسفالت آن نیز انجام گرفته و ظرف 15 روز آینده فاز بلوار اول ماربین روشن خواهد شد. فاز دوم این بلوار نیز در حال انجام است. ظرف دو ماه گذشته 90 توافق در این منطقه با رضایت مردم انجام شده است.

شهردار خمینی€Œشهر در مورد آزادسازی پمپاژ آب نیز گفت: با پیگیری€Œهای فرماندار شهرستان جلسه آبفا برگزار شد و در مورد آزادسازی پمپاژ به نتیجه رسیده€Œایم و به زودی آزادسازی می€Œشود. در فازهای بعدی بلوار ماربین به دانشگاه صنعتی می€Œرسد و این به کاهش ترافیک سطح شهر کمک شایانی می€Œکند. 

احداث پارک آبشار در شهرک منظریه

شهردار خمینی€Œشهر در مورد احداث پارک آبشار در این منطقه گفت: در برنامه سال جاری شورای شهر مصوب کرده که این قسمت را یک پارک کوهستانی با همه امکانات احداث کنیم. پارک شهروند نیز به اتمام رسیده و در مرحله  تکمیل فضای سبز است که در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

هدایت آب€Œهای سطحی 

حاج حیدری به شیب تند این منطقه و اهمیت هدایت آب€Œهای سطحی اشاره کرد و گفت: در زمان بارندگی آب از کوه€Œهای شمالی شهر به سمت شهر سرازیر می€Œشد، دریاچه€Œای که در لادر احداث کردیم تا آب را آنجا مدیریت کنیم. در کنار دانشگاه نیز دپویی برنامه€Œریزی  شد تا آب به سمت مسکن€Œهای مهر سرازیر نشود. 

وی ادامه داد: کانال دفع آب€Œهای سطحی نیز اصلاح شد و نهایتاً پشت آپارتمان€Œهای "سی ان جی" نیز بخشی از آب€Œها به صورت دریاچه کنترل می€Œشود. در حال حاضر آبی که به سمت شهر روانه می€Œشد و مشکلات مختلفی را ایجاد می€Œکرد را هدایت و کنترل کرده€Œایم. در این راستا اقداماتی نیز چون حفر چاه€Œهای جذبی در مرکز و جنوب شهر انجام شده است. 

شهردار خمینی€Œشهر گفت: قول داده بودیم که هر ماه یک پروژه افتتاح کنیم و تا کنون بر سر قولمان بوده€Œایم. در شب میلاد حضرت معصومه(س) توسعه باغ بانوان را به همراه پیست دوچرخ سواری بانوان افتتاح کردیم. سالن ورزشی شهدا نیز به عنوان بزرگ€Œترین سالن ورزشی سرپوشیده شهر آماده افتتاح است. 

حاج حیدری در مورد آسفالت معابر شهر گفت: خیابان مرکزی سخت€Œترین پروژه در قالب آزادسازی بود که توافقاتش انجام شده و ظرف 15 روز آینده باند اصلی آن آسفالت می€Œشود. بلوارهای شهید بهشتی و پاسداران نیز آماده آسفالت است و به صورت عملیات جهادی شبانه آسفالت برداری، زیرسازی و دوباره آسفالت می€Œشود.

وی پاکی و طراوت شهر را موهون زحمات پاکبانان دانست و افزود: پاکبانان کسانی هستند که صادقانه در شهر تلاش می€Œکنند و پاکی و طراوت شهر موهون زحمات آنان است. به همین دلیل این میدان را به نام این بزرگ€Œمردان نام€Œگذاری کردیم و امروز به دست خود آن€Œها افتتاح خواهد شد. 

 
مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید