امروزيكشنبه, 30 تير 1398-- Sunday Jul 21 2019

ساعت 19:39:08

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 22:59:32

برگزاری جشنواره گل‌ و گیاهان زینتی در خمینی‌شهر
فرماندار خمینی شهر خبر داد

برگزاری جشنواره گل‌ و گیاهان زینتی در خمینی‌شهر

چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 09:21 کدخبر :12093
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رسول مختاری
فرماندار خمینی‌شهر با بیان این که توسعه گلخانه‌ها در سیاست‌های شهرستان خمینی‌شهر است، گفت: جشنواره گل‌ها و گیاهان زینتی و فصلی از 23 آبان لغایت 2 آذر در بازار بین‌المللی گل و گیاه سپاهان برگزار می‌شود.

به گزارش  خبرنگار فرصت آنلاین به نقل ازخبرگزاری فارس از خمینی€Œشهر، محمود مسلم€Œزاده در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری جشنواره گل€Œهای فصلی پاییزه گفت: شهرستان خمینی€Œشهر در عرصه کشاورزی خصوصا در بخش گلخانه€Œای رتبه چهارم استان اصفهان را به دلیل ارزش افزوده€Œای که به وجود می€Œآورد به خود اختصاص داده است.

وی افزود: بیش از 350 واحد گلخانه€Œای با مساحتی بالغ بر 75 هکتار در شهرستان خمینی€Œشهر فعالیت دارند که 60 هکتار از این واحدهای گلخانه€Œای در تولید گل€Œهای فصلی، زینتی و نشایی اختصاص دارد و عمده اشتغالی که به وجود آورده حدود 600 نفر مستقیم است که به میزان 20 میلیون گلدان انواع گل€Œهای زینتی و فصلی در شهرستان خمینی€Œشهر تولید و روانه بازار می€Œشود.

فرماندار شهرستان خمینی€Œشهر تصریح کرد: توسعه گلخانه€Œها در سیاست€Œهای شهرستان بوده و رویکردی که می€Œتوان در خمینی€Œشهر با اشاره به کمبود آب دنبال کرد ترویج به زمین€Œهایی کشاورزی برای احداث گلخانه€Œهاست و می€Œتوان از طریق تسهیلات و یارانه€Œها سرمایه€Œگذاران را به این امر تشویق کنیم.

وی اضافه کرد: در شهرستان خمینی€Œشهر بازار بین€Œالمللی گل و گیاه با سرمایه€Œگذاری بخش خصوصی در سال€Œهای گذشته در فازهای مختلف به بهره€Œبرداری رسید که حلقه اتصال و مکملی برای گسترش صنعت گلخانه€Œای در منطقه است.

مسلم€Œزاده خبر داد: امسال برای دومین بار شاهد برگزاری جشنواره گل و گیاه فصلی و زینتی در شهرستان خمینی€Œشهر از تاریخ 23 آبان لغایت 2 آذرماه هستیم که با حضور اقشار مختلف مردم استان اصفهان در محل بازار بین€Œالمللی گل و گیاه سپاهان شهر درچه با همکاری دستگاه€Œهای اجرایی و خدماتی برگزار می€Œشود.

وی اعلام کرد: در حاشیه این جشنواره نیز جنگ€Œهای شادی پاییزه، کارگاه€Œهای آموزشی، بازدید€Œهای علمی، مسابقات فرهنگی هنری، نمایشگاه، بازار عرضه گل، ضبط برنامه€Œهای تلویزیونی، نشست با ادارات و سازمان€Œها و عقد تفاهم€Œنامه€Œهای تجاری برنامه€Œریزی شده تا خانواده€Œها در محیطی شاد و سالم با گیاهان آشنا و به نوعی فرهنگسازی در زمینه نگهداری گل در خانه€Œهای آپارتمانی انجام شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید