امروزپنجشنبه, 28 شهريور 1398-- Thursday Sep 19 2019

ساعت 19:27:40

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

مجموعه چند منظوره و ترمینال مهربین خمینی شهر می تواند حتی غرب اصفهان را پوشش دهد
امام جمعه خمینی شهر:

مجموعه چند منظوره و ترمینال مهربین خمینی شهر می تواند حتی غرب اصفهان را پوشش دهد

شنبه, 08 دی 1397 ساعت 08:31 کدخبر :12133
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

در اولین نماز جمعه زمستان 1397 در خمینی شهر مطالبی از جمله مجموعه چند منظوره و ترمینال مهربین خمینی شهر، 9 دی، سالروز شهادت آیت ا... حسین غفاری، سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی و حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس مطرح گردید.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با بیان اینکه مجموعه چند منظوره و ترمینال مهربین خمینی شهر می تواند حتی غرب اصفهان را پوشش دهد، گفت: این مجموعه به صورت سهامی عام است یعنی مال شخص خاص و ثروتمند و بعضاً زالوصفت نیست. اگر راه اندازی گردد، برای شهرستان بسیار مفید خواهد بود البته بخش مسافربری آن راه اندازی شده است. این مجموعه به نفع شهرستان است. مردمی هم هست و شما می توانید سهامش را خریداری نمایید و هم خودتان سود ببرید هم به تکمیل این مجموعه کمک کنید. چون برای من اعتماد حاصل شده است توصیه می کنم. آنهایی که می توانند به یاری این عزیزان بشتابند.

خطیب نماز جمعه با بیان حدیث مشهور نبوی «اذا ماتَ العالِم الفَقیه ثلم فی الاسلامِ ثُلمهً لایسُدُّها شَیء» گفت: تجربه نشان داده است فقدان فقیهی که برای جامعه مفید است، بصیرت زاست، مردم را به خدا و معارف دینی دعوت می کند، حافظ دین است، دیگر پرشدنی نیست. آیت ا... سید محمود شاهرودی عالمی بزرگوار، مجاهد و فقیهی وارسته بود.

نماینده ولی فقیه با اعلام اینکه 9 دی تجسم حضور ملی و بصیرت مردم است، ادامه داد: از تمامی نمازگزاران دعوت می شود شنبه شب ساعت 6 در مراسم بزرگداشت این عالم فقیه که توأم با مراسم 9 دی در همین مصلی برگزار می شود، شرکت نمایند مخصوصاً از طلاب حوزه های علمیه و ائمه جماعات و حزب الهی که 9 دی برایشان مهم است.

امام جمعه شهرمان ضمن تشکر از مسؤولانی که قبول کردند نام بیمارستان واقع در منظریه خمینی شهر را 9 دی بگذارند، گفت: منظریه جزء اسمش نیست. مرتباً تکرار نشود. تشکر می کنیم از ریاست بیمارستان که به مناسبت 9 دی امروز دم در ورودی مصلی پایگاه سلامت راه اندازی کرده اند و به صورت رایگان از نمازگزاران چکاب اولیه می گیرند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به سالروز شهادت شهید شکنجه های رژیم پهلوی آیت ا... حسین غفاری در 7 دی 1353 گفت: یاد و خاطره این عالمان و مجاهدان و شهدای پیشکسوت را که در آن دوران خفقان در زندان و زیر شکنجه شهید شدند، زنده نگه می داریم و نباید فراموش گردند.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با اشاره به 7 دی سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی(ره) در سال 1358 گفت: از آفتهای جامعه آن روز بیسوادی مردم بود. آن زمان فقط 25 درصد جامعه باسواد بودند ولی امروز 95 درصد و این از افتخارات انقلاب اسلامی است. اگر انقلاب نشده بود، بیسوادی درحال رشد بود.

استاد حوزه و دانشگاه ضمن تسلیت به مناسبت کشته شدن تعدادی از دانشجویان در حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس گفت: مسؤولان مدارس و دانشگاه ها زمانی که این چیزها را می بینند، باید در برابر امنیت مردم احساس مسؤولیت کنند. شاید تعداد کم باشد ولی در جمهوری اسلامی اصلاً نباید چنین مواردی بوجود آید.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید