امروزچهارشنبه, 30 مهر 1399-- Wednesday Oct 21 2020

ساعت 04:53:07

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

ولاتی بخوانید، جایزه بگیرید
سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برگزار می کند:

ولاتی بخوانید، جایزه بگیرید

سه شنبه, 25 دی 1397 ساعت 12:51 کدخبر :12144
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : آرمان محمدی

طرح "ولاتی بخوانید، جایزه بگیرید"ویژه کودکان ۳ تا 12 سال در محل خانه تاریخی مجیر اجرا می€Œشود.

موسوی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با اشاره به تلاش های این سازمان در جهت حفظ و پاسداشت میراث معنوی شهرستان گفت: زبان ولاتی از جمله میراث ارزشمند شهرستان است که متاسفانه به مرور زمان روبه فراموشی نهاده و ما با طرح ها و روش های مختلف درصدد احیا و ترویج آن هستیم.

وی افزود: در همین راستا با اجرایی کردن طرحی با عنوان "ولاتی بخوانید، جایزه بگیرید" تلاش کرده ایم برای کودکان جذابیت فراگیری این زبان را بوجود آوریم.

موسوی با اشاره به اینکه اجرای این طرح موجب حضور تشویق کودکان و خانواده ها در استفاده از این زبان می شود، اظهار کرد: طی انجام این طرح، به کودکانی که یک متن به زبان ولاتی را حفظ کنند جوایزی اهدا می گردد.

سیدمحمدهادی موسوی عنوان کرد: این طرح از 20 آذرماه به مدت یک ماه ادامه دارد و در این زمینه والدین می توانند به همراه کودک خود در ساعات اداری به سازمان فرهنگی، اجتماعی وورزشی واقع در خانه تاریخی مجیر مراجعه نمایند یا از ولاتی صحبت کردن فرزند خود فیلم تهیه کرده و به ادمین کانال @rsfavkhارسال نمایند.

وی با بیان اینکه این طرح شامل همه محلات ولاتی زبان و غیرولاتی زبان می گردد و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد، بیان کرد: علاقه مندان می توانند به دلخواه یک متن کوتاه به زبان ولاتی انتخاب کنند یا برای تهیه متن ولاتی، به سایت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خمینی شهر به آدرس www.sazmanfarhangikh.ir مراجعه کنند.

گفتنی است؛ علاقه€Œمندان برای اطلاع بیشتر از این طرح می€Œتوانند از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا 14 با شماره 33515701 تماس بگیرند .

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید