امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:10:24

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

بر اساس قانون باید پادگان‌ها به خارج شهر منتقل شوند
استاندار اصفهان:

بر اساس قانون باید پادگان‌ها به خارج شهر منتقل شوند

سه شنبه, 11 آذر 1393 ساعت 07:59 کدخبر :8060
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، رسول زرگرپور ظهر روز دوشنبه پس از دیدار با شهردار و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در این جلسه 30 محور توسط رئیس شورای اسلامی و شهردار مطرح شده و قرار است

در آینده نزدیک جلسه دیگری را برای تصمیم‌گیری تشکیل دهیم. وی با اشاره به طرح تفصیلی شهر اصفهان که به صورت نهائی به تصویب کمیسیون ماده 5 نرسیده، افزود: اعضای شورای اسلامی شهر معتقد هستند که باید تصمیم نهائی پیرامون کمیسیون ماده 5 می‌تواند جامع‌تر و کامل‌تر بوده و اصلاحاتی در راستای منافع مردم انجام شود بنابراین در هفته آینده پیرامون این کمیسیون جلسه‌ای تشکیل می‌شود.

استاندار اصفهان با اشاره به حلقه چهارم ترافیکی شهر اصفهان تصریح کرد: این حلقه که 80 کیلومتر بوده یک رینگ کامل و کارگشا برای ترافیک شهر اصفهان بود هو در محور شهر اصفهان و حوزه شهری شهرهای دیگر است؛ شهرداری اصفهان آمادگی خود را برای بهره‌برداری از این حلقه ترافیکی اعلام کرده و در این راستا کمیته‌ای با شهرهای حوزه این رینگ تشکیل شده تا در راستای تملک زمین اقدام شده و هرچه سریع‌تر مقدمات حلقه چهارم ترافیکی شهر اصفهان انجام شود.


وی با اشاره به نمایشگاه بین‌المللی شهر اصفهان که اکنون در مکان موقتی بوده، بیان کرد: از چند سال پیش قرار است مکان نمایشگاه جابه‌جا شود اما اختلاف نظری در بین سهام‌داران بوده و 30 درصد سهام نمایشگاه در اختیار تعاونی بوده و بقیه از شهرداری و استانداری است؛ افراد در استانداری سهام خود را به شهرداری واگذار کرده و با توجه به سهم قالب شهرداری که حدود 60 درصد بوده، فاز دوم نقشه‌های در حال پیگیری بوده و در آینده نزدیک کلنگ نمایشگاه بین‌المللی شهر اصفهان در روشن‌شهر در حد و شأن مردم اصفهان زده می‌شود.


زرگرپور با اشاره به آرامستان غرب اصفهان گفت: شهرداری معتقد است که در 4 نقطه شهر باید آرامستان وجود داشته باشد که در غرب اصفهان و منطقه چاله‌سیاه یک قبرستان منطقه‌ای ایجاد شود که مصوبات آن نیز صورت گرفته اما برخی از شهرهای اطراف معترض هستند بنابراین جلسه‌ای در این باره تشکیل شده و هرچه سریع‌تر درباره مکان‌یابی این مناطق تصمیم‌گیری می‌شود.
وی با اشاره به انتقال پادگان‌ها به خارج شهر افزود: بر اساس قانون باید پادگان‌ها به خارج شهر منتقل شوند و در حال حاضر در جنوب اصفهان 300 هکتار زمین پادگان در اختیار نیروی زمینی بوده و فرمانده نیروی زمینی آمادگی خود را برای در قرار دادن این منطقه در اختیار شهر، اعلام کرده و در حال حاضر استفاده از 63 هکتار آن به تصویب رسیده و بر اساس صحبت‌های انجام شده با فرمانده نیروی زمینی پیرامون 240 هکتار دیگر تصمیم‌گیری می‌شود.


استاندار اصفهان با اشاره به درخواست خود از شهردار اصفهان و اعضای شورای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: در اصفهان نیاز داریم که پلیس راهنمائی و رانندگی که اکنون شرایط مناسبی ندارد، ساماندهی شده و تجهیزات و امکانات شهری در اختیار آنها قرار گیرد وئ در سفر فرمانده نیروی انتظامی به اصفهان قرار شد که 5 درصد به ظرفیت نیروی پلیس راهنمائی و رانندگی اضافه شده و بیشتر این نیروها به سمت حمل و نقل شهری بروند.


وی با بیان اینکه پیرامون موضوع آب ما از همه مصرف کنندگان خواستیم که صرفه‌جوئی را سرلوحه کار خود قرار دهند، افزود: از شهرداری نیز خواسته شد که با تغییر الگوی کشت و آبیاری قطره‌ای به سمتی حرکت کند که مصرف آب به نصف کاهش یابد.


زرگرپور با اشاره به بحث مدیریت بحران گفت: بنده سال گذشته مدیریت بحران را به شهردار اصفهان تفحیض کردم اما دستگاه‌های اجرائی و مدیریت شهری کمتر به این نکته توجه نکرده و باید با برنامه‌ریزی‌هائی در قالب مدیریت بحران انجام داده و مدیران اجرائی در این زمینه توجیه شوند.


وی با اشاره به مسائل فرهنگی شهر تصریح کرد: نقشه جامع فرهنگی شهر اصفهان نیز یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بوده و قرار است در جلسه آینده نسبت به رفع مشکلات در این حوزه نیز بحث شود که سبب خیر و برکت برای مردم شهر اصفهان شود.


استاندار اصفهان با اشاره به اختلافات شهرداری و شورای شهر اصفهان گفت: قوانین و مقررات جایگاه این دو نهاد را مشخص کرده و قانون‌گذار به استاندار این اختیار را داده که در این مسائل ورود پیدا کند اما اکنون این اختلاف نظرها در حداقل خود است.

نظرات  

 
#3 0 ناشناس 11 آذر 1393 ساعت 19:23
مگه تو شهرشون زمین نیست که میخواند بیان این طرف قبرستون بسازند؟ میخوان زمین هاشون را واسه کارهای مهم تر نگه دارند و زمین های شهرهای دیگه را اشغال کنند. ان شاالله که مسئولین ما حواسشون هست و مخالفت می کنند.
نقل قول
 
 
#2 0 غفور 11 آذر 1393 ساعت 19:22
میخواند قبرستون را بیارند چاله سیاه تا این روستا را بگیرند و خمینی شهر در آینده نتونه از شمال از نظر سرزمینی گسترش پیدا کنه. آی مسئولین به هوش باشید. این کار جز ضرر چیز دیگه ای واسه شهر نداره.
نقل قول
 
 
#1 0 بحرینی 11 آذر 1393 ساعت 19:20
نکنه قراره بابت این رینگ باغات ما نابود بشه؟ این رینگ همون طور که خودشون گفتند واسه کنترل ترافیک شهر اصفهانه اون موقع به غیر از تملک زمین و کوچک شدن حوزه سرزمینی و ترافیکش چه منفعتی واسه شهر ما داره؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید