امروزدوشنبه, 29 بهمن 1397-- Monday Feb 18 2019

ساعت 02:09:08

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

طرح يك شهروند براي راهاندازي كوهپيمايي همگاني در شهر

چهارشنبه, 08 آبان 1392 ساعت 08:57 کدخبر :6211
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : محمود گرجی
نامه وارده

ابتدا لازم میدانم خود را معرفی نموده سپس طرح پیشنهادی خود را ارائه كنم. من محمود گرجی ساکن خمینیشهر کارمند باز نشسته دانشگاه علوم پزشکی مرکز بهداشت خمینی شهر که از سال1343 از خوزستان(اهواز) به اصفهان منتقل شده مدت 20سال به عنوان مسؤول اداره بهداشت محیط و قبل از آن به مدت 10سال به عنوان کارشناس مسؤول کنترل موادغذایی در اصفهان مشغول بوده و مدت 10سال پس از بازنشستگی بنابر دعوت فرماندار محترم وقت خمینیشهر و مدیرکل امور اجتماعی استانداری به عنوان دبیر شورای بهداشت شهرستان و استان مسؤول امور محوله بوده، ناگفته نماند در سنوات گفته شده به علت علاقه به ورزش و گذشته ورزشی خوزستان در بعدازظهرها با همکاری تربیتبدنی به مدت 25سال به تعلیم و تربیت جوانان به فوتبال مبادرت کرده و ضمناً در تمام این ایام هفتهای دو سه روز صبحها با دوستان به کوههای اطراف شهر به عنوان ورزش صبحگاهی به مدت حدوداً30سال همت كردهام.
موضوع اصلی ارائه طرح من ورزش صبحگاهی کوهپیمایی است که درصورت همكاري نهادهاي شهرستان بهخصوص شهرداري قابل اجرا است. در روزگار کنونی که هجوم اعتیاد و انواع فسادها به جوانان باعث شده مسؤولان کشور درصدد پیشگیری برآيند، به نظر من تنها راه پیشگیری با توجه به مطالعات انجام شده توسعه و ترویج ورزش خصوصاً ورزش همگانی و صبحگاهی است كه در برخي شهرها درحال اجرا است.


جزئیات طرح
1- شهرداری با بهرهبرداری از رسانهها و اطلاعیه در شهر به کلیه شهروندان عزیز اطلاع دهد که مسؤولان شهرستان در نظر دارند ورزش صبحگاهی و کوهپیمایی را به صورت فراگیر مورد توسعه قرار داده و اقدامات وسیعی در این زمینه به عمل آورند.
2- شهرداری با اقداماتی هرچند مقطعی مثل اختصاص تعدادی اتوبوس شرکت واحد اتوبوسرانی در میادین شهر با نصب اطلاعیه پارچه ای بصورت رایگان یا دریافت وجه از ساعت4صبح تا 9 صبح به سمت مسیر کوهپیمایی همكاري كند.
3- فرماندهی نیروی انتظامی امنیت و حفاظت مسیر راه و اتوموبیلهاي پارک شده شخصی شهروندان را تأمین كند.
4- جمعیت هلال احمر با همکاری مرکز اورژانس شهرستان یک دستگاه آمبولانس با کارشناسان مربوطه در مسیر راه به کوه مستقر نموده و در مواقع ضروری اقدامات مورد نیاز و احتمالاً انتقال مجروحان به بیمارستان انجام دهند.
5- شبکه بهداشت و درمان با همکاری مرکز اورژانس شهرستان دستورات مؤکد درخصوص بستری کردن احتمالی مجروحان و مراجعهکنندگان کوهپیمایی را صادر كند.
6- تربیت بدنی شهرستان با به خدمت گرفتن کادر مربیان ورزشی خود در دامنه کوه با ارائه نرمشهای ورزشی در جهت سرد و گرم کردن کوهپیمایان و توسعه و تشویق ورزش همکاری كند.
7- آمورزش و پرورش با انجام جلسات و سخنرانیها در مدارس، دانشآموزان و معلمان محترم را تشویق به همکاری با طرح و شرکت در اين ورزش نمایند.
8- شهردار و اعضاي شورای شهر نسبت به تصویب و تأمین اعتبارات مورد نیاز طرح ازجمله تأمین پارهای از مخارج اجرایی اقدام كنند.
معتقدم چنانچه طرح مذكور درست اجرا شود، کمک بزرگ و شایانی به ترویج ورزش شهرستان و گامی محکم در مبارزه با اعتیاد خواهد بود.
ناگفته نماند این طرح در ابتدا نیاز به مطالعه و تأمین اعتبار در جهت تسهيل كار از جمله تسطیح مسیر راه، احداث چند دستگاه توالت عمومی، احداث شبکه آبرسانی با استفاده از چشمههای کوه(شبکه آبرسانی چشمه منظر)، ارائه خدمات نظافت هفتگی و ایجاد فضای سبز و درختکاری بهطور مستمر دارد.
با تقدیم احترام
محمود گرجی

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید