امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:43:55

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

کاش ما هم مسؤول بودیم
نامه وارده؛
کاش ما هم مسؤول بودیم
شروع احداث آب نمای محله لادره فروشان آن هم به برکت خانه سرتیپ مردم این محل را خوشحال کرد. اما خیلی زود این پروژه نیز نیمه کاره رهاشد و....
آنها روز خوانسار داشتند و ما...؟
گزارشي كوتاه از سفر به خوانسار؛
آنها روز خوانسار داشتند و ما...؟

آنجا خوانسار بود؛ شهر عسل کوهستان، شهرلاله های واژگون و البته از صنعت سنگ و تراکم جمعیت خبری نبود. درختان گلابی و سیبری هم نایاب بود اما یک چیز پیدا بود: وحدت وهمدلی.آنجا خوانسار بود؛ شهر عسل کوهستان، شهرلاله های واژگون و البته از صنعت سنگ و تراکم جمعیت خبری نبود. درختان گلابی و سیبری هم نایاب بود اما یک چیز پیدا بود: وحدت وهمدلی.

آنها برای خودشان روز خوانسار داشتند؛ بیستم اردیبهشت. وارد شهر که می شدی در و دیوار به جای تبلیغات بی فایده پر بود از پوسترهای گرامیداشت روزخوانسار.

روز آنها در تقویم رسمي كشور نبود اما در دل مردمانشان بود. شاید شورای فرهنگ عمومی شان هر ماه جلسه داشت (و نه شش ماه یکبار) تا برای اینچنین اقدامات فرهنگی برنامه ریزی کند. نمایشگاه های مختلف، جشنواره و البته بودجه زیادی نیز نیاز نبود. شاید برای آنها اجرا کننده مهم نبود چون فقط نام و بزرگداشت و پاسداشت شهر مهم بود نه دعواهای سیاسی.

زمان هم زمان خوبی بود؛ اردیبهشت و خوانسار و طبیعت زیبا. آنها به دنبال عقبه تاریخی نبودند. آنها فرهنگ را می خواستند و آن را به دست آوردند. شاید این چیزها ساده باشد اما خیلی حرفها دارد در دل خود.

آنها گفتند ما خوانساریم و خوانساردوست پس روزی به نام خوانسار داریم. ما نیز گفتیم ما خمینی شهری هستيم اما روزي به نام روز خمینی شهر نداریم.

بازتابهای فرصت 69
بازتابهای فرصت 69

- فرصت نایاب شد/ اختلافات بر سر فرهادی اوج گرفت

- اصغر فرهادی آری یا نه؟

- ويژه نامه نوروزي

- و ...

ایمیلستان
ایمیلستان

منفی در منفی همیشه مثبت نیست

این یک نامه از سرِ دل سیری نیست. اینی که محمد ابراهیمی نوشته یک نامه از سر دردِ. وقتی می خوانی حس می کنی که الان سوار بر موتور وارد خیابان هفده شهریور می شوی، یک کم می روی جلو، جلوتر و یکهو می افتی توی گودال و داری جان می کنی بیایی بالا که کله پا می شوی.

همه همبازي هايم فوت كرده اند
گپي با يك همشهري 105 ساله؛
همه همبازي هايم فوت كرده اند

سال 90 که طی شد و رسید به آخرهایش به ذهنمان رسید برویم همشهری هایی را پیدا کنیم که دهه 90 زندگی شان را پشت سر گذاشته اند و حرف های خوبی باید برای گفتن داشته باشند.

بازتابهای چهره به چهره
بازتابهای چهره به چهره

از جمله ظرفیت های نوروز روبرو شدن با همدیگر و تبادل نظر و گفت و گو و صحبت های چهره به چهره هر چند کوتاه می باشد یکی از موضوعاتی که در این گفت و گوها طرح می شد نشریه فرصت و سایت آن و ویژه نامه نووزی بود که بد ندیدم مطالب طرح شده را نقل کنم.

بازتابهای فرصت 68
بازتابهای فرصت 68

- امید است با همت اهالی قلم...

- عکس خاتم کاری

- 90 تا خیلیه!

- و ...

توضیح ضروری درباره اختلال چند ساعته در سایت فرصت آنلاین
توضیح ضروری درباره اختلال چند ساعته در سایت فرصت آنلاین

به دنبال بروز اختلال چند ساعته عصر امروز در سایت فرصت آنلاین تعداد زیادی از مخاطبان ضمن تماس بادفتر دوهفته نامه و نیز مسؤولان نشریه فرصت علت این امر را جویا شدند و این شبهه به وجود آمده بود که سایت فرصت آنلاین هک شده است.

صفحه 3 از 14