امروزيكشنبه, 25 آذر 1397-- Sunday Dec 16 2018

ساعت 14:30:01

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:02:24

سامانه پیام کوتاه فرصت فعال شد
سامانه پیام کوتاه فرصت فعال شد
سامانه پیام کوتاهی به شماره 10003066 به منظور افزایش راه های ارتباطی مردم با دوهفته نامه فرصت و سایت فرصت آنلاین، فعال شد.
چه کسی ضامن امنیّت ماست؟
نامه وارده؛
چه کسی ضامن امنیّت ماست؟
یکی از همشهریان نامه ای برایمان ایمیل کرده که ترجیح می دهم اصل آن را بگذارم تا بلکه چاره ای اندیشیده شود:
سیاست زدگی در آموزش و پرورش، مدیریت های ناکارامد، کارشناسان و مدیران بی انگیزه
سیاست زدگی در آموزش و پرورش، مدیریت های ناکارامد، کارشناسان و مدیران بی انگیزه
اشاره: فرهنگیان گرامی از جمله مخاطبان فرهیخته فرصت هستند که به انحاء مختلف با نشریه در ارتباطند و مشکلات و نابسامانی های آموزشی و پرورشی شهرستان را در قالب نامه و پیام تلفنی مطرح می سازند. در ماه چندین نامه از فرهنگیان در خصوص این نوع مسائل دریافت می شود که درج همه آنها امکان پذیر نیست.
ایمیلستان
ایمیلستان
یکی از همشهریان دلسوخته و خسته از مسکن مهر در نامه ای الکترونیکی به فرصت خطاب به محسن صرامی نماینده مجلس نوشته: ما تعدادی از اعضای تعاونی مسکن مهر خمینی شهر هستیم که سال 86 به امیدی که در· یکی دو سال آینده با 6-5 میلیون صاحب خانه شویم در این طرح ثبت نام کردیم ...
نظر تعدادی از فرهنگیان در مورد مسائل آموزش و پرورش
نامه وارده؛
نظر تعدادی از فرهنگیان در مورد مسائل آموزش و پرورش

1احتراما مسایل مربوط به آموزش و پرورش فهرست وار آمده است. خواهشمند است موضوعات را بررسی و اطلاع رسانی نمایید

.-    بنری در میدان شهدا از طرف مدرسه راهنمایی فرهیختگان نصب گردیده است که بر روی آن نوشته شده است کسب رتبه اول مسابقات علمی برای دو سال متوالی در یک ماه پیش هم بنرهایی توسط مدرسه داورپناه یک نصب شد و در فرصت هم انعکاس یافت که این مدرسه رتبه اول مسابقه علمی است و بعضی مدارس دیگر هم خود را رتبه اول مسابقات علمی می دانند. سال گذشته نیز مدرسه فرزانگان خود را رتبه اول می دانست. بررسی نمایید این چه وضعی است؟ چرا اداره آموزش و پرورش نسبت به این موضع ها بی تفاوت است و مشخص نیست کدام مدرسه رتبه اول مسابقات علمی یا هر مسابقه ای است؟ ضمنا دانش آموز معدل بالا که اینقدر تبلیغات نمی خواهد. هنر این است که با دانش آموزان معدل پایین رتبه بیاوریم و پیشرفت نماییم. چرا هیچ کس سراغ این مدارس نمی رود که به دلیل مشکلات مالی نمی توانند تبلیغات گسترده داشته باشند.

2-    چرا در این شهرستان در فاصله کوتاه رییس آموزش و پرورش تغییر می کند. طول مدت ریاست اقای مدینه یک سال بود چه کسی پاسخگوست؟ آموزش و پرورش بازیچه دست چه کسانی است؟ چرا تیشه به ریشه آموزش و پرورش می زنند؟ جالب است برگردیم به دوره قبل و ببینیم چه دفاعی آقای محسن صرامی از سید جواد ابطحی و بالعکس داشتند و بعد مدتی چه حرف هایی که علیه هم نزدند. امیدواریم این پروژه و اشتباه تکرار نشود.

3-    آقای شجاعی در زمانی که معاون مالی بودند بین مدارس تبعیض بود. به بعضی مدارس کمک ها بیش از 30 میلیون تومان شد و به بعضی مدارس خیلی کم کمک شد. ضمنا شایعاتی هست که .........

4-    شنیده ایم که قرار است بعضی از افراد غیربومی به عنوان معاون اداره جایگزین معاونین فعلی گردند. هر چند خود ما اعتقاد داریم بومی و غیر بومی کردن کار اشتباه و غلطی است و ملاک، کار است.

5-    ..........

6-    چرا هنوز با اینکه اعتراض های زیادی در زمینه ثبت نام ها می شود بعضی مدارس دانش اموزان بالا را گزینش می کنند و ثبت نام می کنند. این وضع تا کی در این شهر می خواهد ادامه داشته باشد؟

7-    یکی از خصوصیت های بسیار خوب و اخلاقی آقای مدینه رییس قبلی این بود که در بیشتر سخنرانی ها از آقای صرامی و مدیران قبل ازخود سپاسگزاری و تشکر می کرد و فعالیت ها و مدارس افتتاح شده را نتیجه زحمات دیگران می دانست و سخنرانی ایشان در روز تودیع نمونه کاملی از ویژگی های اخلاقی اش بود. بهتر است دیگر مدیران نیز الگو گیرند.

8-    پیشنهاد می گردد بازدید از مدارس و حضور در برنامه های آنان توسط مسوولین اداره به ویژه رییس اداره طوری تنظیم گردد که تبعیض بین مدارس به وجود نیاید. متاسفانه در گوشه و کنار صحبت هایی شنیده می شود که حضور در مدارس دخترانه و برخی مدارس پسرانه در کل مدارس نورچشمی بیشتر است که خوشبختانه در سال تحصیلی تقریبا عدالت نسبی برقرار بود.

جمعی از فرهنگیان خمینی شهر – خردادماه 1391

بازتاب های فرصت 74
بازتاب های فرصت 74
من به عنوان یک شهروند خمینی شهری از جوابیه شما به نشریه فرصت با توجه به سابقه طولانی مدیریتی شما بسیار متعجب شدم زیرا دو شماره مربوط به مصاحبه شما و نیز مصاحبه آقای صرامی با فرصت را با دقت مطالعه کردم ...
بازتابهای فرصت 73
بازتابهای فرصت 73
شماره گذشته، بازتابها طولانی بود و به طور کامل چاپ نشد. لذا این شماره ترکیبی است از بازتابهای دو شماره اخیر فرصت. بازتابهایی خواندنی که با واکنش معاون سیاسی استاندار به نقد یک جلسه شروع می شود.
سخنی با شما
نامه وارده؛
سخنی با شما
ماینده ای که زمان خدمت را مغتنم شمرده وهمه وجود (عمر و توان وتدابیر) خود را صرف بهینه خدمت به این مردم خوب نماید، واز رفتار اسلاف خودآموخته باشد که روزمرگی شروع ممات است ونه رمز حیات،وعمر چنان پرشتاب می گذرد(الفرصه یمر کمر السحاب) که ناگهان مواجه با سنجش و مقایسه کارنامه ها خواهیم شد .

صفحه 2 از 14