امروزجمعه, 25 آبان 1397-- Friday Nov 16 2018

ساعت 09:19:40

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 04:48:48

استاندار: راه مقابله با مهاجرت به اصفهان افزایش سطح خدمات در شهرهای اطراف

استاندار: راه مقابله با مهاجرت به اصفهان افزایش سطح خدمات در شهرهای اطراف

یکشنبه, 05 اردیبهشت 1395 ساعت 08:29 کدخبر :10144
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

رسول زرگرپور ظهر شنبه در یکصد سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک روز شوراها با اشاره به اینکه پس از تغییر مدیریت در شهرداری اصفهان که لازم هم بود، امروز وفاق، همدلی و همرافزایی را در مدیریت شهری شاهد هستیم، اظهار داشت: به دنبال این تغییرات، نمود هم€Œافزایی در سطح مدیریت شهری اصفهان قابل درک است.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، وی افزایش روزافزون جمعیت شهر اصفهان را یکی از دغدغه €Œهای خود اعلام کرد و افزود: باید توجه داشته باشیم که بر اساس طرح تفضیلی شهر اصفهان جمعیت این شهر باید یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر باشد و این در حالی است که بر اساس سرشماری سال ۹۰ جمعیت شهر اصفهان یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر و در آمار ارائه شده در سال ۹۴ این آمار به یک میلیون و ۸۶۰ هزار نفر افزایش یافته است.


استاندار اصفهان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر جمعیت شهر اصفهان ۲۰ درصد مازاد بر میانگین نرخ رشدِ پیش€Œبینی شده است، ابراز داشت: این در حالی است که در اصفهان با کاهش ارائه خدمات فضای سبز، آتش€Œنشانی، آب، برق و ... روبرو هستیم چراکه این خدمات برای ۱.۲ میلیون نفر پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ خدمات بهترین راهکار برای کاهش مهاجرت به اصفهان است، افزود: یکی از راه های مقابله با مهاجرت، افزایش سطح خدمات در شهرهای اطراف اصفهان از جمله نجف€Œ آباد، خمینی€Œ شهر، شاهین شهر و ... است.

 

نباید یک نفر مهاجر به اصفهان اضافه شود
زرگرپور تاکید کرد: تک تک مسئولان باید توجه داشته باشند که از این پس حتی یک نفر هم به جمعیت شهر اصفهان اضافه نشود. وی در ادامه با تاکید بر اینکه ما خودمان مسئول ایجاد بسیاری از دردها و معضلات در شهر اصفهان هستیم، اضافه کرد: برای مثال از ۹ کارخانه ریسندگی که در شهر اصفهان بوده و قابلیت تبدیل به کاربری €Œهای مناسب داشته و این در حالی است که با خاک یکسان و تبدیل به ساختمان€Œ های بلند و افزایش تراکم و طبقات سطح شهر شده است.

استاندار اصفهان تاکید کرد: دیگر نباید در شهر اصفهان مجتمع مسکونی جدیدی راه اندازی شود مگر اینکه از ساختمان€Œ های شهر کسر شود. وی همچنین ساماندهی ساختار شهرداری اصفهان را خواستار شد و ابراز داشت: باید توجه داشت که در اردیبهشت سال گذشته وزیر کشور ابلاغ ه€Œایی را به شهرداری€Œ ها ارسال کرد تا ساختار خود را ساماندهی و تعداد سازمان€Œ های وابسته را کاهش دهند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 البرز 06 اردیبهشت 1395 ساعت 12:56
روزنامه اصفهان زیبا به جای اسم شهرهای خمینی شهر و شاهین شهر و... واژه شهرهای اقماری را به کار برده. یعنی خمینی شهر 6 هزار ساله را با شهر تازه تاسیس شاهین شهر مقایسه کرده و در یک ردیف قرار داده است.
نقل قول
 
 
#1 0 فاطمه 05 اردیبهشت 1395 ساعت 12:03
آقای استاندار یکی از معضلات خمینی شهر نزدیکی به اصفهان و امکانات این شهر است که موجب شده تا سرریز جمعیتش به این شهر بیاد اون موقع شما به طور پنهان گفتید که یکی از دلایل افزایش جمعیت اصفهان کمبود امکانات در شهرهای اطرافه؟ اگه به اصفهان یک نفر هم نباید اضافه بشه در عوض از خمینی شهر باید چند هزار نفر هم مهاجرت کنند و به زادگاهشون برگردند.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید