امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 21:09:37

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رتبه برتر کشوری شهرداری خمینی شهر در حوزه پدافند غیرعامل

رتبه برتر کشوری شهرداری خمینی شهر در حوزه پدافند غیرعامل

چهارشنبه, 27 بهمن 1395 ساعت 10:32 کدخبر :10993
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیمین سعیدی

به علت مدیریت، اقدامات و فعالیت€های خوبی که توسط کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری ستاد پدافند غیرعامل شهرداری انجام شده است، سازمان پدافند غیرعامل کشور، شهرداری خمینی شهر را به عنوان یکی از شهرهای برتر کشور در این بخش معرفی نمود.
معاون اجرائی و خدمات شهری شهرداری خمینی€شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: علاوه بر خمینی شهر شهرداری€های شهرهای قم، اصفهان، مشهد، شیراز، بیرجند، دزفول، کاشان و کرمانشاه نیز به عنوان شهرهای برتر در حوزه ستاد پشتیبانی و خدمات شهری شناخته شدند و قرار گرفتن نام خمینی شهر در کنار اسم این شهرهای بزرگ باعث افتخار ما است.
عزت ا... صفار ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به مسؤولان جهت اهمیت دادن به حوزه پدافند غیر عامل برای جلوگیری از آسیب دشمنان افزود: ستاد شهر خمینی€شهر با همکاری سایر دستگاه€های اجرائی و خدماتی شهر برنامه€ریزی خوبی برای جلوگیری و پیشگیری حملات و حوادث احتمالی دشمنان داشته است.

معاون اجرائی و خدمات شهری شهرداری خمینی شهر همچنین اعلام کرد: شهرداری در برابر مدیریت حوادث احتمالی آمادگی لازم را دارد و با فراهم کردن امکانات و تجهیزات، عقد قرارداد با بخش خصوصی و هماهنگی با دستگاه€های اجرائی، در مواقع بحران از امکانات و تجهیزات بخش خصوصی و دولتی استفاده خواهد کرد.

گفتنی است شهردار هر شهر از سوی فرماندار به عنوان مسؤول کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری ستاد پدافند غیرعامل شهر انتخاب می گردد و شهردار، مسؤول امور شهری و شوراهای فرمانداری، فرماندهی سپاه، فرماندهی انتظامی و روسای ادارات عمومی (آب، برق، گاز، سازمان موتوری و آتش نشانی، هلال احمر و پست) و در صورت لزوم ادارات خصوصی اعضای کارگروه پدافند غیر عامل شهرستان را تشکیل می دهند.

شایان ذکر است سازمان پدافند غیرعامل کشور بر مبنای طرح های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهری، زیرساخت های شهری و پدافند غیرعامل، اعمال پدافند غیرعامل در طرح های جامع و تفصیلی شهری، طرح های دفاع شهری در برابر حوادث خاص، تهیه طرح تخلیه شهرها، تهیه طرح های دفاعی و آمادگی مقابله با اولویت مراکز پرخطر، مصون سازی زیستی، شیمیایی و سایبری زیرساخت های حیاتی و حساس و نهادینه سازی آموزش های طولی و عرضی پدافند غیرعامل در نظام آموزشی کشور، شهرداری های برتر در این حوزه را انتخاب نموده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید