امروزشنبه, 30 تير 1397-- Saturday Jul 21 2018

ساعت 06:36:33

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 21:13:58

بافت فرسوده خمینی شهر اصلاح شود
مدیران اقتصادی استان در گفتگو با کیمیای وطن:

بافت فرسوده خمینی شهر اصلاح شود

چهارشنبه, 11 اسفند 1395 ساعت 08:22 کدخبر :11050
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : زهرا نصیری

عکس: رضا سلطانی

بیشتر کارشناسان شهری بر این عقیده اند که بخش عمده ای از بافت فرسوده خمینی شهر به عنوان سکونت گاه اصیل و بومی نیازمند عزم جدی برای احیا است، از اینرو در این شهرستان ۶۰۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که باید به یک ظرفیت برای توسعه شهری تبدیل شود. ساخت شهرک سنگ در خمینی شهر، واگذاری بیش از ۱۲۰۰واحد مسکن مهر از طریق تعاونی ها، برطرف کردن مشکلات مصلای نماز جمعه، احداث بیمارستان پیشرفته، تمکیل بزرگراه آزادگان و غیره از مهمترین مسائلی است که مردم خمینی شهردر مطالبات خود از مسئولان تقاضای هرچه سریعتر حل و فصل آن را دارند.

سرمایه گذاری میلیاردی در شهرک حوله بافان

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خمینی شهردرگفتگو با خبرنگارکیمیای وطن راه حل برون رفت ازوضعیت نامناسب شهرستان خمینی شهررا درنظرگرفتن ظرفیتهای موجود دانست و گفت: دوری از بخشی نگری، جذب افراد و شرکت های کارآفرین، احداث نمایشگاه بین المللی سنگ، شهرک چوب، تولید بیشتر تنباکومی تواند گام موثری برای رشد اقتصاد و اشتغال درخمینی شهر باشد. اسماعیل نادری، تصریح کرد: نرخ بیکاری شهرستان خمینی شهر نسبت به نرخ بیکاری استان بیشتر بوده و کمبود حوزه سرزمینی نیز از دیگر مشکلات این شهرستان است. وی از حل مشکلات شهرک صنایع غذایی، برق، الکترونیک وحوله بافان وسرمایه گذاری ۳۹۲ میلیارد ریالی در این شهرک خبرداد و بیان داشت: با توسعه های صورت گرفته بیش از ۴ هزار اشتغال در این شهرک شکل می گیرد که هم اکنون اشتغال ۷۵۰ نفر با توجه به پروانه کسب و مجوزهای لازم شکل گرفته است. وی بیان داشت: برای حل مشکل چندین ساله ناحیه صنعتی حوله بافان که باعث حفظ ۵۰۰ نفر اشتغال موجود وایجاد یک هزار شغل می شود سرمایه گذاری بالغ بر یک صد میلیارد تومان انجام می شود. وی بیان داشت: برای ایجاد اشتغال در این شهرستان، پیش موافقت نامه ای جهت احداث دانشکده و شهرک سنگ در دانشگاه آزاد خمینی شهرصورت گرفته است که در حدود ۲۵ هکتار از اراضی دانشگاه آزاد خمینی شهربه این کار اختصاص می یابد.

توجه به بافت های فرسوده

معاون عمرانی استانداری اصفهان دررابطه با برطرف کردن مشکلاتی که درشهرستان خمینی شهروجود دارد درگفتگو با خبرنگار کیمیای وطن به این مسئله اشاره داشت که بعضی از طرح های شهرداری خمینی شهر به عنوان طرح فرا منطقه ای و حتی استان محسوب می شود و باید این مدل طرح ها که دربافت فرسوده این شهر اجرا شده است را به عنوان الگوی بازآفرینی شهری درسطح کشور مطرح کرد. محمدعلی طرفه، با اشاره به اینکه معتمدین محلی و شهرداری باید برای تسهیل در اسکان ساکنان و حفظ اصالت و بومی بودن منطقه تلاش کنند افزود: مهم ترین معضل در خمینی شهر کمبود زمین است که امکان افزایش تراکم و افزایش مسکن را گرفته است. وی با اشاره به طرح های حوزه گردشگری که باعث ایجاد تحول در این حوزه شده است، گفت: موقعیت جغرافیایی خمینی شهر، مجاورت با مرکز استان، وجود اماکن تاریخی و گردشگری، اقلیم طبیعی و بافت سبز باغات ویژگی منحصر به فردی در حوزه گردشگری این شهر به صورت فرا منطقه ای به وجود آورده است. وی اضافه کرد: سرانه اعتبارات شهرداری های شهرستان خمینی شهر کمتر از متوسط استان است و باید درآمدها را افزایش داد تا سهم بخش مدیریت عمران شهری افزایش پیدا کند.

وزیرشهرسازی پاسخگو باشد!

امام جمعه خمینی شهر نیز رفع مشکلات مصلای نماز جمعه این شهررا مورد تاکید قرار می دهد و می گوید: نبود زیرساخت ها و امکانات درمنظریه، نبود بیمارستان، نبود مسجد درمجموعه مسکن مهرازجمله مواردی هستند که باید توسطمسئولان مورد پیگیری قرارگیرد. آیت الله عباس رحیمی، ادامه داد: اگر مسئله مصلای نماز جمعه تا پایان هفته حل نشود، نامه ای به وزیر راه و شهرسازی ارسال خواهد شد و آقای وزیر باید جوابگو باشد که چرا مسئله مهمی که چندین سال است در میان جلسات و مصوبات و اختلافات اداری گم شده حل نشده و باید به مردم درباره ساختمان مصلای نماز جمعه خمینی شهر پاسخگو باشد. اصغر حاج حیدری، شهردار خمینی شهرنیز با اعلام اینکه ۱۷ گورستان عمومی در شهر خمینی شهر وجود دارد، بیان کرد: با پیش بینی های انجام شده و طراحی جهت انتقال تدریجی گورستان به مجموعه جدید در شمالی ترین نقطه شهر به شکل متمرکز در حال انجام است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید