امروزچهارشنبه, 01 خرداد 1398-- Wednesday May 22 2019

ساعت 07:57:08

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 23:22:52

 شورای شهر و شهردار خمینی شهر افتخار جلب رضایتمندی مردم را دارد
معاون عمرانی استاندار در مراسم معارفه شهردار:

شورای شهر و شهردار خمینی شهر افتخار جلب رضایتمندی مردم را دارد

دوشنبه, 17 مهر 1396 ساعت 14:18 کدخبر :11566
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیمین سعیدی

29 اردیبهشت سال جاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور برگزار شد و 9 عضو شورای شهر خمینی شهر از سوی مردم انتخاب شدند. در روز اول شهریور همه این 9 عضو به اتفاق به علی اصغر حاج حیدری رای دادند و او را مجددا به عنوان شهردار دور جدید انتخاب نمودند و حکم حاج حیدری که توسط وزیر کشور امضا شده بود، روز چهارشنبه 12 مهر توسط معاون عمرانی وزیر کشور به وی داده شد. به دنبال آن، روز گذشته مراسم معارفه شهردار خمینی شهر در سینما فرهنگ برگزار شد.
رییس شورای شهر در این مراسم ضمن تشکر از تمامی مردم و مسئولانی که به مراسم معارفه شهردار آمده اند افزود: استاندار در مراسم قبلی تودیع و معارفه شهردار گفته بودند که اگر از لحاظ مالی در مضیقه هستیم ولی با قلم مان می توانیم کاری انجام دهیم.
عبدا... کیانی افزود: تفاهم نامه شهرداری و شورا با راه و شهرسازی به همت ایشان امضا شد و خدماتی که شهرداری ارائه می دهد بر حسب همین تفاهم نامه است.
وی با اشاره به نقش استاندار در حل مشکل مطالبات شهرداری از دانشگاه صنعتی گفت: مطالبات شهرداری به وسیله اوراق سکوک پرداخت گردید.
کیانی همچنین به تصویب طرح جامع خمینی شهر پس از چندین سال و به همت استاندار اشاره کرد و افزود: از این به بعد شهرداری بر اساس این طرح اقدامات شهرسازی خود را انجام می دهد.
رییس شورای شهر در خصوص دلایل انتخاب علی اصغر حاج حیدری به عنوان شهردار گفت: بیش از 26 هزار نفر که در ایام انتخابات به این اعضای شورا رای دادند درخواست شان این بود که حاج حیدری حداقل یک دوره دیگر ابقا شود. ما نیز اجابت کردیم.
وی تجربه، تخصص، تعهد و تدین، مدیریت شایسته، مردمی بودن، داشتن روابط عمومی قوی و انگیزه تلاش شبانه روزی را از دیگر دلایل رای اعضای شورا به حاج حیدری اعلام کرد.

 

سرپرست فرمانداری: شهرداری طرح هایی با مشارکت بخش خصوصی انجام دهد
سرپرست فرمانداری از اقدامات شورای چهارم و علی اصغر حاج حیدری به عنوان شهردار دوره قبل به خاطر انجام فعالیت های عمرانی علی رغم کمبود بودجه تقدیر و تشکر کرد.
مجتبی راعی افزود: شهرداری به عنوان نهادی که مردم با آن بیشتر در ارتباطند باید روحیه خدمتگزاری و اخلاص در آن بیشتر باشد. آقای حاج حیدری هم با توجه به رای بالایی که از اعضای شورا گرفته این روحیه را داشته است.
وی داشتن برنامه، تلاش در جهت حفظ اصالت و هویت شهر، نگاه عدالت گستر به همه محلات و استفاده از ظرفیت های مردمی را از ضرورت های شهردار خمینی شهر دانست و افزود: احیای بافت فرسوده و کنترل ساخت و ساز ها با توجه به ابلاغ طرح جامع شهر، توجه ویژه به امور ترافیکی و اجرای پایش تصویری، کمک به آزادسازی مسیر رینگ چهارم ترافیک شهر اصفهان، توجه ویژه به مسائل فرهنگی و انتقال کارگاه های مزاحم خدمات شهری، تکمیل خدمات آرامستان های شهرستان، توسعه فضای سبز، توجه به طرح های گردشگری و تلاش در جهت ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری، اجرای طرح های مشارکتی با بخش خصوصی و انتقال پایانه بار از دیگر اولویت های شهری خمینی شهر است.
راعی برتکریم و اعتماد سازی در مراجعات مردمی تاکید و اظهار کرد: امید واثق دارم که با تجاربی که آقای حاج حیدری در کسوت شهردار دارد و همراهی اعضای شورای دوره پنجم بتواند دورانی طلایی را برای شهر رقم بزند.

 

امام جمعه: باید برای شهرها درآمد مستمر وجود داشته باشد
امام جمعه این مراسم را به جهت محتوا و حضور افراد مختلف و نیز هدف حضور خوب توصیف کرد و ادامه داد: باید از کسی که کار می کند قدردانی کرد و ما هم از آقای حاج حیدری تشکر کنیم تا با دلگرمی بیشتری 4 سال پیش رو را به خدمت بپردازد.
آیت الله رحیمی گفت: این نکته را می خواستم به آقای استاندار تذکر دهم که سزاوار نیست شهری با این جمعیت و مشکلات فراوان، تقریبا 8 ماه فرمانداری اش با سرپرست اداره شود. ما از آقای راعی تشکر می کنیم ولی به هر حال عنوان ایشان سرپرست است و اختیارات فرماندار را ندارد.
امام جمعه شرط خدمت کردن را داشتن درآمد دانست و گفت: باید برای شهرها منابع درآمدی مستمر داشته باشیم تا کمتر دست مان در جیب مردم ضعیف باشد. امام علی (ع) فرمود اول برای مردم درآمد ایجاد کن بعد مالیات بگیر.
وی بر احیای بافت فرسوده، رسیدگی به محلات محروم مانند اسفریز، وازیچه، جوی آباد، احداث پاسگاه (که بخشی از آن برعهده شهرداری است) و رفع موانع توسعه امامزاده و مشکلات راه ورودی آن توسط شهرداری تاکید کرد.
آیت ا... رحیمی افزود: مساله منظریه نباید در حد حرف بماند و لازم است به همه جوانب آن رسیدگی شود به خصوص اکنون که استاندار عزم جدی برای حل این مشکل دارند.
وی همت برای تحقق عوارض آلایندگی به منظور کسب در آمد برای شهر را ضروری دانست و ادامه داد: کمبود پارک های محلی در شهر احساس می شود. همچنین معلولان از سختی رفت و آمدشان در بسیاری از نقاط شهر گلایه دارند. گلزارهای شهدا آن جور که باید در شان شهدا نیست.
امام جمعه ابراز امیدواری کرد که روزی تمامی آرامستان ها از وسط شهر به اطراف منتقل شوند.
وی با تاکید بر رسیدگی به مسائل فرهنگی اجتماعی شهر خواستار تکمیل مصلی شد.

 

جایگاه خمینی شهر در استان و کشور ویژه است
معاون عمرانی استاندار با اشاره به جلسه مسؤولان با مقام معظم رهبی در 26 آبان 1395 افزود: قبل از جلسه عمومی ایشان از من راجع به وضعیت خمینی شهر پرسیدند. این را به لحاظ بیان اهمیت جایگاه خمینی شهر در استان و کشور عرض کردم.
محمد علی طرفه رضایتمندی مردم را افتخاری دانست که نصیب کمتر کسی می شود و افزود: شورای شهر و شهردار خمینی شهر با این رضایتمندی مواجه شده است.
وی با اشاره به تصویب طرح جامع شهر گفت: به لحاظ این که خمینی شهر با محدودیت اراضی مواجه است و جمعیت بالایی دارد، تلاش شده از همه فرصت ها برای تصویب بهتر طرح جامع استفاده شود. این طرح شهردار را یاری می کند تا از مجوزهای قانونی کمیسیون ماده 5 برای اجرای معابر، خیابان ها و مجموعه هایی که باید بنا کند استفاده نماید.
معاون عمرانی استاندار حل مشکلات منظریه و مصلی را دو کار مهم انجام شده در این دوره برشمرد.

 

خمینی شهر باید به متوسط کشوری و استانی در اختصاص اعتبارات عمرانی برسد
طرفه با اعلام این که جمع بودجه شهرداری های 107 شهر استان معادل 4700 میلیارد تومان است افزود: این رقم با در نظر گرفتن سازمان های وابسته شهرداری ها به بالای 6000 میلیارد تومان می رسد. این ارقام عمدتا از ردیف های بودجه مثل آلایندگی، عوارض ارزش افزوده و نیز درآمدهای شهرداری ها حاصل از خودکوششی های اخذ شده از مردم، به دست می آید و در قالب بودجه مصوب شهرداری ها اجرا می شود.
وی متوسط استانی و کشوری اعتبارات عمرانی شهرداری ها را حدود 70 درصد بودجه آن ها عنوان کرد و گفت: کار عمرانی همان کاری است که رضایت مردم را به دنبال دارد و زمینه های کنترل مدیریت شهری و توسعه فعالیت های فرهنگی را به دنبال دارد و مابقی نیز هزینه های جاری شامل حقوق و دستمزد و هزینه های جاری و ... است. درخمینی شهر تا به حال سهم فعالیت های عمرانی با تمام تلاشی که شده است 47 درصد بوده و این 47 درصد باید به متوسط نزدیک شود.
معاون عمرانی استاندار در پایان گفت: به مهندس افشانی معاون عمرانی وزیر کشور گفته ام که خمینی شهر در بحث ساماندهی بافت فرسوده و استفاده از سرمایه گذاری خیرین در این زمینه باید در کشور معرفی شود. به همین دلیل باید ساماندهی بافت فرسوده [خمینی شهر] سرعت بیشتری پیدا کند.
گفتنی است در این مراسم فیلم هایی از اقدامات انجام شده توسط شهرداری در دوره قبلی پخش شد. همچنین در پایان جلسه حکم شهردار توسط معاون عمرانی استاندار به وی ابلاغ و از تلاش های وی در چهار سال گذشته تقدیر شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید