امروزجمعه, 30 تير 1396-- Friday Jul 21 2017

ساعت 16:57:42

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 00:28:25

4140 درخت واکسن زدند!
4140 درخت واکسن زدند!

برای اولین بار تزریق مستقیم مواد تقویتی و سموم به تنه 4140 درخت شهر انجام گرفت.
مسؤول فضای سبز شهرداری با اعلام این خبر گفت: در خرداد ماه برای اولین بار برای 2800 درخت کاج پارک ولیعصر، 1300 درخت کاج پارک پیروزی و 40 درخت نارون بلوار اشرفی تزریق انجام گرفت.
قاسم قائدی در خصوص مزایای این روش گفت: با اجرای این روش سم و کود به طور مستقیم در دسترس گیاه قرار می گیرد و از هدرروی آن به شدت کاسته می شود. همچنین به علت جریان یافتن سم در سیستم آوندی گیاه در این روش سم به راحتی به همه جای گیاه انتقال می یابد و کلیه آفات را از بین می برد. از طرفی آلودگی های زیست محیطی و خطرات مصرف سم برای شهروندان و نیز آلودگی خاک و منابع آب کاهش می یابد.
گفتنی است تزریق مستقیم مواد تقویتی و سموم به تنه درختان یکی از موثرترین روشها برای رساندن عناصر غذایی مورد نیاز درخت و کنترل آفات غیر قابل دسترس گیاه است که در آن عناصر غذایی مورد نیاز همراه با سموم کنترل آفات و بیماریهای گیاهی به وسیله ابزار مناسب به درخت تزریق می شود. از مزایای این روش نسبت به روش های تزریق با فشار بالا این است که سم به مرور و آرامی وارد گیاه می شود و فشار بالا و تزریق آنی مواد باعث ایجاد تنش و شوک و آسیب به درخت نمی گردد.

پساب رفت؛ فاضلاب را دریابیم
پساب رفت؛ فاضلاب را دریابیم

معاون خدمات شهری شهرداری خمینی شهر در جلسه مدیریت بحران آب با اشاره به مصوبه هیات وزیران مبنی بر استفاده از پساب یک شهر برای مصارف خود آن گفت: حدود 4 سال است که در حال مکاتبه هستیم و دو سه دفعه در همین جلسه مدیریت بحران موضوع مذکور مصوب شد. اما به ما گفته شده است که فاضلاب خمینی شهر را فروخته و بارگذاری کرده ایم. در صورتی که در این خصوص مصوبه قانونی وجود دارد.
عزت ا... صفار افزود: وضعیت ما در حال رسیدن به نقطه مرز است. چاه پارک پیروزی 2 سال پیش به طور کامل خشک شد و چاهی جدیدی که احداث کردیم پارسال 6 اینچ و امسال 2 اینچ آب دارد. وقتی هم که کف شکنی می کنیم و پایین می رویم، آب شور می شود.
مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان در پاسخ به این اظهارات گفت: ما در منطقه خمینی شهر به علت این که چهل سال پیش با تاسیس تصفیه خانه مخالفت شد چیزی به عنوان پساب نداریم و آنچه وجود دارد فاضلاب خام است. اما شاهین شهر پساب دارد و در شهرهایی مثل نجف آباد بعد از این پساب تولید می شود.
جمشیدی افزود: در بازدید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از افتتاح خط انتقال خیابان شهید فهمیده که شهردار خمینی شهر نیز حضور داشت، مقرر شد در خصوص تحویل فاضلاب به شهرستان و تصفیه آن توسط خودمان نامه نگاری انجام شود و این موضوع در حال پیگیری است.
وی با اشاره به ممنوعیت های بهداشتی این کار گفت: حدود سه سال است که در شهر درچه می خواهیم فاضلاب را به نیروگاه اسلام آباد هدایت کنیم و آن جا خودشان تصفیه کنند. اکنون بعد از سه سال توانستند مجوز محیط زیست را بگیرند و در قبال این فاضلاب، ما آب کمتری به آن ها می دهیم. نیروگاه اسلام آباد زمانی که کانال آب ندارد حدود 500 لیتر در ثانیه آب از شرکت آب و فاضلاب می گیرد. ما هم در تلاشیم که فاضلاب در خمینی شهر بماند.

مرحله دوم سم پاشی شبانه درختان انجام شد
مرحله دوم سم پاشی شبانه درختان انجام شد

سم پاشی مرحله دوم سطح شهر از ابتدای تیرماه به مدت 16 شب انجام شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین این عملیات در کلیه خیابان های مناطق چهارگانه شهر به وسیله محلول سمی سم پاشی انجام گرفته و برای کنترل کنه های نباتی به خصوص کنه تار عنکوبی همراه با برخی از حشرات فعال در فصل گرما بوده است.
مسؤول فضای سبز شهرداری در این رابطه گفت: سم پاشی به صورت شبانه و با سم پاش 2000 لیتری توربینی زراعی انجام گرفت که در مجموعه 242 لیتر سم در محلول استفاده شد.
قائدی افزود: درختان سم پاشی شده در این مرحله شامل انواع سرو، نارون، زبان گنجشک، اقاقیا، برخی از انواع توت، بید و ... بوده است.

 ناگفته های حیوان آزاری در سیرک ها
بنیان گذار اولین سیرک بدون حیوان عنوان کرد:
ناگفته های حیوان آزاری در سیرک ها

زنجیرها، قلاده ها، شلاق ها و قفس ها! صدای ترسناک شلاقی که هوا را با شتاب می شکافد و بر تنی فرود می آید تا پوست، با بلند شدنش، کنده شود و ماهیچه ها و حتی گاهی استخوان ها با قل قل داغ خون، از زیرش بیرون بزنند؟ زبان بسته های زنجیر شده€Œای که از وحشت تنبیه شدن، یاد گرفته اند روی دو پا بایستند و تعظیم کنند و بعد مچاله، کتک خورده، تشنه و گرسنه با زخم های عفونی شده، مثل یک مشت عروسک پارچه ای بی جان، توی قفس های تنگ، روی هم تلنبار شوند تا اجرایی دیگر که مردم را با شیرین کاری های شان شاد کنند؟ تماشا و سرگرمی به چه قیمت؟!

 

وضعیت نامناسب نگهداری حیوانات در سیرک های کشور مدتی است اعتراض دوستداران حیات وحش را به همراه داشته است. چندی پیش انتشاربرخی اخبار و فیلم ها در سایت های خبری که حاکی از وضعیت بد و دردناک نگهداری حیوانات در سیرک های کشور بود، توجه برخی از دوستداران محیط زیست را به خود جلب کرد.
حیواناتی که برای خنداندن انسان ها، آزادی خود را از دست داده اند و با حداقل امکانات و بهداشت نگهداری می شوند. اما آیا می شود که سیرک داشت اما حیوان آزاری نکرد؟!

 

در دوم بهمن ماه سال 92 همزمان با روز ملی حمایت از حیوانات برای اولین بار در ایران سیرک بدون حیوان در باغ جوان اصفهان فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون به یاری خداوند همه حیوانات از کل سیرک های کشور جمع آوری شده اند.


به گزارش خبرنگار فرصت، اولین سیرک کلاسیک بدون حیوان کشور مدتیست که به یاری سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر میهمان شهر ماست. بنیان گذار اولین سیرک بدون حیوان کشور در گفتگو با خبرنگار فرصت ضمن اشاره به عدم همکاری مسوولین برای راه اندازی این سیرک و مشقت هایی که در این مسیر طی کرده است، گفت: خوشبختانه تلاش های ما در این زمینه بی نتیجه نبود و در حال حاضر هیچ کجای ایران سیرک با حیوان وجود ندارد. اما انتقاد من به مسوولین این است که با توجه به فتوای مراجع تقلید که حیوان آزاری را در سیرک ها حرام دانسته اند، چرا هیچ حمایتی از این حرکت فرهنگی ندارند؟


بهداد سلطانیان هدف از راه اندازی این سیرک را در وهله اول حمایت از حقوق حیوانات و در وهله دوم حمایت از هنرمندان ایرانی دانست و افزود: زمانی که حیوانی به دنیا می آید آن را 40 روز در قفس تاریک می گذارند تا شرطی شود تا فرمان ها را اجرا کند. در صورت انجام فرامین به او غذا می دهند و در غیر این صورت بازهم باید گرسنگی را تحمل کند. در سیرک€Œهای مختلف با بریدن دندان شیرها و پاشیدن اسپری به چشم€Œهای خرس€Œها و گرسنه نگه داشتن حیوانات به آن€Œها آموزش می€Œ دهند. همچنین حقوقی که مربیان حیوانات می گرفتند چندین برابر حقوق هنرمندانی بود که جان خود را به خطر می انداختند.


وی که تاکنون در شهرهای زیادی اجرا کرده است هدف بعدی خود را اینگونه معرفی کرد: متاسفانه سیرک های ایرانی به تازگی به آوردن کارگران سیرک های خارجی به عنوان هنرمند روی آورده اند. در راستای حمایت از هنرمندان ایرانی هدف بعدی من در آینده نزدیک دنبال کردن ممنوعیت استفاده از کارگران خارجی سیرک هاست. به ایت دلیل که متاسفانه این کارگران مشکلات اخلاقی زیادی دارند و حرکات و نوع پوششان با عرف جامعه ما در تضاد است.


در طی این چند شب مدرن ترین برنامه های سیرکی دنیا نظیر شعبده بازی، ژانگولر، رویای پرواز، قرقره مرگ و برنامه کرویل که برای اولین بار در کشور در این شبها در خمینی شهر اجرا شد، به صحنه رفت. همچنین اجرای برنامه مرد لاستیکی که در دنیا رکوددار است از دیگر برنامه های اجرا شده در این سیرک بود. بخش بسیار جذاب برنامه اجرای برنامه ژانگولر با سه اره برقی روشن بود که برای اولین بار در دنیا در خمینی شهر اجرا شد. گفتنیست هر کدام از این اره برقی ها 8 کیلوگرم وزن دارد که بسیار تیز و برنده اند. هنرمند اجرا کننده این برنامه با ثبت رکورد 23 ثانیه در اجرای این برنامه رکورد دار گینس است.


سلطانیان در ادامه از توزیع بلیط رایگان در محله های کم بضاعت شهر و همچنین دعوت از معلولین برای دیدن برنامه به صورت رایگان خبر داد و در پایان از همکاری و حمایت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر تشکر و قدر دانی نمود همچنین از مسوولین اداره آتش نشانی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تشکر نمود.
گفتنیست در حال حاضر ده سیرک در کشور به کار مشغول اند و این سیرک در تابستان علاوه بر خمینی شهر در شهرهای دولت آباد، بهارستان، نجف آباد و در صورت حمایت مسوولین شهر اصفهان اجرا خواهد نمود.

 ظرف این سه ماه فعالیت ها به خوبی پیش رفته است
استانداردر بازدید سرزده از شهرک منظریه :
ظرف این سه ماه فعالیت ها به خوبی پیش رفته است

استاندار اصفهان بازدید سرزده ی از شهرک منظریه به منظور ارزیابی فعالیت های عمرانی صورت گرفته در این شهرک انجام داد. به گزارش فرصت آنلاین بهئ نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان دکتر رسول زرگرپور با حضور سرزده در شهرک منظریه شهرستان خمینی شهر ، از فعالیت های صورت گرفته در ۳ ماه اخیر پس از تاکید بر حل مشکلات واختلافات ۲۵ ساله دستگاههای اجرایی این منطقه بازدید نمود.
، وی دراین بازدید اظهارداشت: با توجه به معضل و اختلاف نظر ۲۵ ساله که بین شهرداری منظریه و اداره کل مسکن و شهرسازی وجود داشت، حدود سه ماه پیش با حضور در این شهرک این مشکل حل شد و کلنگ فعالیت های جدول کشی، زیر ساخت، خدمات شهری و... به زمین زده شد و اعلام گردید که این فعالیت ها نظارت و کنترل خواهد شد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه بازدید امروز بصورت سرزده و برای ارزیابی فعالیت ها صورت گرفت، تصریح کرد: خوشبختانه ظرف این سه ماه فعالیت ها به خوبی پیش رفته و براساس گزارش ها ۱۳ هزار متر جدول کشی صورت گرفته و ۲۰ هزار مترمربع از راه ها نیز آماده ی آسفالت می باشد.
رسول زرگرپور با بیان اینکه فضای سبز و پارک این شهرک نیز آماده شده است، تصریح کرد: کارها روی ریل تکمیل قرار گرفته و قولی که در راستای فراهم شدن هرچه سریعتر شرایطی در شأن این مردم داده شده بود در حال انجام است.
زرگرپور ضمن تشکر از شهردار و فرماندار این شهرستان گفت: فعالیت هایی که پیش بینی شده بود به خوبی در حال اجرا است و پیشرفت خوبی در این مدت صورت گرفته است و امیدواریم هرچه سریعتر شاهد این باشیم که مشکلات این شهرک که بیش از ۲۵ سال بر زمین مانده بود برطرف شده است.
شایان ذکر است در اثنای بازدید سرزده استاندار از این منطقه مردم ساکن در شهرک مذکور با تجمع در حضور استاندار از وی به دلیل حل اختلافات و شروع فعالیتهای عمرانی در این منطقه تشکر و قدردانی نمودند.

 حل مشکل حضور کامیون ها در شهر اولین اولویت کاری
شهردار در جمع خبرنگاران رسانه های استان:
حل مشکل حضور کامیون ها در شهر اولین اولویت کاری

نشست خبری شهردار به مناسبت 14 تیر ماه روز شهرداری ها 13 تیرماه در دفتر شهردار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرصت، شهردار حاج حیدری درابتدای این نشست با اشاره به روز شهرداری ها و رقم خوردن سرنوشت شهر به دست مردم با حضور در انتخابات و انتخاب اعضای شورای شهر، گفت: خدا را شکر می کنم که بعد از یک دوره چهار ساله عملکردی را ارائه دادیم که رضایت مردم را در پی داشت. شهرداری خمینی شهر به دلیل نزدیکی به کلان شهر اصفهان درآمدهایش پایین بود و بعضا در پرداخت حقوق کارکنان با مشکل مواجه می شد و مقروض بود. با این احوال با برنامه ریزی های انجام شده طی این چهار سال نزدیک به 200 پروژه در شهر به ثمر رسیده است.


وی در ادامه در مورد اقدامات فرهنگی شهرداری گفت: در عرصه فرهنگ شهرداری اقداماتی چون حمایت از فعالیت های فرهنگی، شعر و ادبیات، ارائه برنامه های چندهزار نفره به مناسبت های ولادت ائمه در منطقه گردشگری لادر انجام داده است. همچنین آماده سازی خانه زهتاب به عنوان خانه هنرمندان از جمله کارهای زیربنایی در عرصه فرهنگ بود. در حوزه میراث آثار تاریخی از جمله خانه سرتیپ سدهی، خانه مجیر، خانه عمادسیادت و میردامادی خریداری و به عنوان آثار کهن ومیراث شهر معرفی شده است.


پروژه گردشگری لادر نیز در حال حاضر فاز های اولیه اش به بهربرداری رسیده است. منطقه گردشگری بام سبز نیز حاصل فعالیت های فرهنگی است و از همه مهمتر حضور خیرین و کمک های آنها به برگزاری برنامه های فرهنگی بود.


حاج حیدری در مورد فعالیت های عمرانی انجام گرفته در این دوره چهار ساله گفت: خوشبختانه همه مناطق خمینی شهر از خدمات عمرانی بهره مند شده اند. منطقه منظریه 25 سال مردمش از خدمات رسانی محروم مانده بودند اما امروز بعد از سه سال تلاش و امضای توافق نامه ای بین شهرداری و اداره راه و شهرسازی به نتیجه رسیده است و 5 گروه عمرانی در آن منطقه در حال فعالیت هستند. این نوید را به مردم می دهم که به زودی بحث زیر سازی، آسفالت و جدول در این شهرک به نتیجه خواهد رسید.


وی در مورد منطقه کارگاهی دوشاخ و نابسامانی های این منطقه افزود: بعد از تلاشهای انجام شده با سهم خودیاری کارخانه ها امروز خیابان شهید کوهی به عنوان اولین خیابان این منطقه بعد از زیر سازی و جدول گذاری، آسفالت می شود و به عنوان یک الگو معرفی خواهد شد.

 

طرح به روز رسانی ناوگان تاکسیرانی
در ادامه این نشست خبرنگاران رسانه های مختلف سوالات خود را در زمینه های مختلف مطرح کردند. شهردار در پاسخ این پرسش که چه تمهیداتی در بحث حمل و نقل عمومی شهرستان اندیشیده شده است؟ گفت: خوشبختانه با طرح به روز رسانی ناوگان تاکسیرانی 160 تاکسی نو وارد شده و 85 دستگاه خودرو نوسازی شده است. کل تاکسی های خدمت رسان 600 دستگاه و کل تاکسی ها در قالب سرویس مدارس و تاکسی 2000 دستگاه هستند.

 

بازسازی 45 دستگاه اتوبوس
در بحث اتوبوس رانی نیز اظهار کرد: تا قبل از پرداخت یارانه ها دولت با یارانه اتوبوس در اختیار شهرداری ها می گذاشت که تا پنج سال پیش قیمت هر اتوبوس 13 و نیم میلیون تومان بود که در خمینی شهر به دلیل نبود نقدینگی شهرداری 17 دستگاه اتوبوس یارانه ای را نتوانسته بود خریداری کند. در زمان شورای چهارم دیگر اتوبوس یارانه ای تعلق نمی گرفت و قطعا 95 درصد شهرداری های کل کشور توان خرید اتوبوس 400 تا 500 میلیونی را نداشتند.


وی با اشاره به این که در حال حاضر سازمان اتوبوس رانی خمینی شهر 110 دستگاه اتوبوس دارد، گفت: ساختمان جدید اتوبوس رانی به مساحت 10 هزار متر کلید خورده است و در آن 2000 متر سوله کار می شود. وی افزود: ما به راستی اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل را در سازمان اتوبوس رانی به منصه ظهور گذاشتیم. در حال حاضر از صفر تا صد بازسازی اتوبوس ها در سازمان اتوبوس رانی انجام می گیرد. اتوبوس های از رده خارج به این سازمان وارد می شود و کل عملیات مکانیکی، صاف کاری و ... در این سازمان بر روی اتوبوس ها انجام می گیرد.


حاج حیدری گفت: تا کنون 45 دستگاه از 110 دستگاه بازسازی شده و 5 دستگاه نیز خریداری شده است. ما به شهرداری های همجوار اعلام کرده ایم که آمادگی بازسازی اتوبوس های شهرستان های دیگر را داریم. تیم بازسازی ما خود نیروهای سازمان اتوبوس رانی هستند و با همان مجموعه بحث بازسازی ناوگان را شروع کرده ایم.

 

انتقال حوله بافان به برق و الکترونیک
وی در مورد وضعیت کارگاه های حوله بافی نیز گفت: با حرکتی که در قالب مجموعه وزارت صنعت و معدن و با هماهنگی با شرکت شهرک ها و با محوریت فرمانداری انجام شده بخشی از اراضی شهرک برق و الکترونیک در خدمت حوله بافان قرار گرفته است که بخشی از این اراضی واگذار شده و مقدمات انتقال حوله بافان به آن منطقه فراهم شده است.


در بحث ایجاد مبلمان شهری نیز گفت: با شرایطی که شهرداری داشته است هنوز نتوانسته ایم کاری جدی در این زمینه انجام دهیم. ما در زمینه اولویت ها وارد شدیم منتها این اولویت ها هزینه بر بوده است. مثلا توافق ها و آزادسازی ها پر هزینه بوده است. قطعا در دوره جدید مدیریت شهری در این بحث کار خواهد کرد. همچنین در پاسخ سوال چرا تابلوهای اصناف سامان دهی نشده است؟ نیز گفت: دلیلش رکود اقتصادی است، توان کسبه به گونه ای نبوده که ما این بحث را به آنها تحمیل کنیم.

 

طرح های آماده افتتاح
شهردار درباره پروژه های انجام گرفته گفت: عمده پروژه ها افتتاح شده است. در حال حاضر سالن ورزشی شهدای خوزان آماده افتتاح است. همچنین مجتمع کامل و جامع نیلفروش زاده در منطقه جوی آباد با مساحت 1800 متر مربع در 4 طبقه آماده در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد که یک طبقه آن در اختیار سازمان فنی و حرفه ای قرار گرفته، یک طبقه در اختیار کتابخانه ها و یک طبقه به عنوان سالن ورزشی استفاده خواهد شد.


زیر سازی و آسفالت ورودی و خروجی دانشگاه انجام گرفته است، اصلاح هندسی ها و سه میدان روبروی دانشگاه آزاد با وسعت 65 هزار متر مربع از پروژه های مهم انجام شده است. همچنین بحث آسفالت ریزی در سطح شهر در حال انجام است. خیابان مرکزی فاز اولش در چند ماه آینده افتتاح خواهد شد. بلوار شهید صدوقی بحث پیاده روسازی اش جدی دنبال می شود. پروژه های منطقه بام سبز،منطقه دوشاخ، منظریه، توسعه فضای سبز، پارک شهروند، پارک سلامت از مجموعه فعالیت های این مدت بوده است.

 

خانه هنرمندان خانه فکر شهر
شهردار در پاسخ این گفته که مطالبه گری فرهنگی در شهر بالا رفته است، گفت: فرهنگ همواره با دیدگاه های متفاوتی معرفی و تعریف می شود اما از دید من فرهنگ به آن راهکارها و روش هایی و آموزش هایی گفته می شود که انسان را به تعالی می رساند. براساس دیدگاه ها نوع نگرش ها نیز در زمینه فرهنگ متفاوت است و به همین دلیل بر نوع کار فرهنگی که قرار است انجام شود مقاومت هایی صورت می گیرد. این دوگانگی ها سرعت کار را از مدیران فرهنگی می گیرد. انشاا... در شورای دوره پنجم مسائل فرهنگی در چارچوب نظارت های فرهنگی پیش خواهد رفت. خانه هنرمندان باید اتاق فکری برای شهر باشد.

 

ضرورت ساخت المان شهری
شهردار در مورد ضرورت ساخت المان شهری گفت: المان شهری بحثی جدی و ضروری است منتها با وجود محدودیت هایی که ما در منابع مالی داشته ایم نتوانسته ایم در این زمینه فعالیت کنیم . شهر ما چند ویژگی خاص دارد که یکی از این ویژگی ها شخصیت ها و بزرگان شهر است. همچنین با توجه جایگاهی که در بحث صنعت سنگ دارد می توانیم از المان های سنگی خوبی در سطح شهر بهره ببریم.


شهردار در پاسخ این پرسش که چرا خیابان مرکزی هنوز به اتمام نرسیده است؟ گفت: تفاوت خیابان مرکزی با خیابان های دیگر این است که این خیابان یک خیابان احداثی است و خیابان های دیگر تعریضی است. با توجه به بدنه های تجاری که در این خیابان احداث می شود عملا هر چقدر در این خیابان هزینه شود چند برابر درآمد برای شهرداری سودآوری خواهد داشت. برای احداث این خیابان آزادسازی ها از خیابان شریعتی شمالی تا خیابان امام شمالی به جز چند مورد توافقاتش انجام شده و زیر سازی حدود 60 درصد انجام گرفته و انشاا... در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید. از امام شمالی به سمت منتظری نیز در دستور کار سال آینده قرار دارد.

 

ورود کامیون هابه شهر بزرگترین معضل
حاج حیدری در مورد ترافیک موجود در سطح شهر توضیح داد: وجود ترافیک در مرکز شهر یک واقعیت است و باید برای آن تدبیری اندیشید. با توجه به تراکم بالای جمعیت شهر قطعا در بحث پارکنیک های عمومی برنامه ریزی شده است. در حال حاضر در خیابان ولیعصر تعدادی ملک خریداری شده تا بحث پارکینک این خیابان و دوشنبه بازار را پوشش بدهیم. در خیابان بوعلی نیز فضاهایی در قالب پارکینک وجود دارد. همچنین باید استفاده از پارکینک های طبقاتی را در دستور کار قرار دهیم. اتوبوس ها یکی از عوامل ایجاد ترافیک هستند بدین منظور در خیابان مرکزی پهلوگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است.


وی در همین راستا افزود: حل مشکل حضور کامیون ها در شهر اولین اولویت شهر است. باید همه تلاش خود را بکنیم تا کمربندی را به دوشاخ وصل کنیم .
وی در مورد خرید و نصب دوربین های کنترل ترافیک اظهار داشت: حدود 50 دوربین کنترل ترافیک خریداری شده در برخی مکان ها چون بلوار آزادگان نصب شده است و در دستور کار گروه ترافیکی شهرداری قرار دارد.

 

عوارض آلایندگی در حال وصول
حاج حیدری در پاسخ پرسش عوارض آلایندگی به کجا رسید؟ گفت: عوارض آلایندگی تا قبل از دوره چهارم پرداخت می شد به دلیل فیلتری که پالایشگاه نصب کرده بود سه سال هیچ رقمی به عنوان عوارض آلایندگی پرداخت نکرد. شهرداری شاهین شهر، اصفهان، خمینی شهر و دولت آباد و آنهایی که حق آلایندگی بهشان تعلق می گرفت وارد بحث دعوی شدند. وکلای قوی گرفته شد و نمایندگان وقت محکم وارد عمل شدند و تا آخر سال 94 محکومیت پالایشگاه اعلام و آلایندگی آنها تثبیت شد. از اوایل امسال عوارض آلایندگی در حال پرداخت است و فقط باید در قالب فضای سبز هزینه شود.

 

بازگشت حق و حقوق از دست رفته به شهر
شهردار در خصوص مطالبات دانشگاه صنعتی نیز اعلام کرد: خوشبختانه با حضور دکتر مدرس هاشمی ریاست دانشگاه صنعتی و معاونین ایشان ارتباطمان نزدیک و تعاملاتمان خوب پیش رفته است. مبلغی حدود 33 میلیارد تومان مطالبات به حقی است که شهرداری خمینی شهر از دانشگاه داشته و طی این سالها دریافت نکرده است. 95 درصد کار انجام گرفته و ظرف چند روز آینده به نتیجه خواهیم رسید و حق و حقوق از دست رفته به شهر باز می گردد.

 

باغ فردوس آماده بهربرداری
یکی از نیاز های مردم و مشکلات شهر ما گورستان های شهر است که چیزی حدود 15 گورستان در محله ها مختلف شهر داریم قطعا باید در این زمینه کار فرهنگی انجام شود، که ما بتوانیم آرامستان متمرکز شهر را با عنوان باغ فردوس در شمال شهر به انجام برسانیم. در حد 90 درصد کار غسالخانه ها، حسینیه و سالن اجتماعات این آرامستان انجام شده است. همچنین برق رسانی و آبرسانی به این منطقه در دستور کار قرار دارد.

 

سازندگی پیام مردم در انتخابات
شهردار در پاسخ این پرسش یکی از خبرنگاران که به نظر شما پیام مردم در انتخابات چه بود؟ گفت: پیام مردم در انتخابات به مسوولین سازندگی بود. برای اولین بار شهر از فاز محله گرایی خارج شد و مردم به لیست رای دادند و این بار مسوولیت ما را زیاد می کند که براساس نیاز های اولیه و اولویت بندی ها کار کنیم. خارج از بحث محله و سیاه و سفید کار را پیش ببریم و با افتخار به مردم خدمت کنیم.

33 دستگاه اتوبوس واحد در خدمت راهپیمایان روز قدس
33 دستگاه اتوبوس واحد در خدمت راهپیمایان روز قدس

سازمان اتوبوسرانی خمینی شهر جهت راهپیمایی روز قدس با تعداد 33 دستگاه اتوبوس در خدمت شهروندان بود.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در این روز سازمان مجموعا 70 سرویس با این 33 دستگاه اتوبوس ارائه داده است.
محمدی افزود: این اتوبوس ها در سطح شهرهای خمینی شهر، درچه و اصغرآباد حرکت می کردند.

 تکریم مردم، کاهش جرائم
دردیدار منتخبین شورای شهر پنجم با سرپرست فرمانداریمطرح شد:
تکریم مردم، کاهش جرائم

اعضای منتخب پنجمین دوره شورای شهر با نماینده شهرستان دیدار نمودند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین ، در این جلسه اعضای شورای شهر ضمن قدردانی از آقای راعی برای برگزاری انتخاباتی پرشور و بی حاشیه در سطح شهرستان طی بیاناتی، بر ضرورت تعامل بین مسوولین تاکید کردند.


حسین غفوری عضو شورای شهر پنجم ضمن تشکر از آقای راعی و مجموعه فرمانداری و کلیه کسانی که در امر انتخابات فعال بودند، گفت:همزمان دوانتخابات مهم برگزار شد که یکی مسائل شهری و دیگری مسائل کلان را دنبال می کرد و در هر دو انتخاب مردم پیامشان را از طریق صندوق های رای ابلاغ کردند. بنابراین از شما می خواهیم که به عنوان نماینده دولت، این پیام مردم که در این چهار سال آینده چه چیزی از مجریان دولت می خواهند را به مقام های عالیه دولت برسانید. همچنین پیام مردم که از مجموعه مدیریت شهری و شهرداری چه می خواهند را ما باید پیگیری کنیم.


وی با تاکید بر لزوم همدلی و تعامل افزود: مجموعه فرمانداری به عنوان یک نهاد حکومتی و مجموعه شورای شهر و شهرداری به عنوان یک نهاد صرفا اجرایی می توانند با هماهنگی و همراهی توقعات و مطالبات مردم را پیگیری کنند.


غفوری در ضمن اشاره به اینکه هر نهادی براساس قانون جایگاه خاص حقوقی و قانونی دارد، گفت: تاکید براین است که استقلال نهادها و تشکیلات باید حفظ شود و در عین همدلی و همکاری با نهادها، ما به هیچ نهادی اجازه دخالت در مجموعه شورای شهر و شهرداری را نمی دهیم و استقلال شورای شهر را به شدت پیگیریم.
حسین غفوری در ادامه بر ضروت حفظ اطلاعات افراد محرمانه در مجموعه فرمانداری و نهادهای مختلف مسوول تاکید کرد و خاستار آن شد که در دوره های بعدی بیشتر در این زمینه دقت شود.


سرپرست فرمانداری نیز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضار گفت: رفتن آقای رضوانی از مجموعه فرمانداری غیرمنتظره بود و به هر جهت این مسوولیتی بود که بر دوش ما گذاشته شد. هدف ما در انتخابات صیانت از آرای مردم است و در این راستا سعی شد فرآیند انتخابات با جلب مشارکت دستگاه ها و توانی که در شهرستان است قانون مدارانه باشد. انصافا واحد شهرداری همرامی خوبی با ما داشت و الحمداله ترکیب خوبی توسط مردم انتخاب شد.


وی در مورد دو انتخابات که در بعد ملی و محلی برگزار شد گفت: بیش از 65 در صد مردم در انتخابات شرکت کردند و این دو انتخابات به نحو مطلوبی در شهرستان برگزار شد.


راعی ادامه داد: امیدواریم که شورای جدید بتواند یک دوره طلایی را رقم بزند. با توجه به اینکه بین دولت و مجموعه مدیریت شهری یک همگرایی ایجاد شده است باید نتیجه رای مردم را پاسخ گو باشیم.


وی با اشاره به مسوولیت سنگین شورای اسلامی شهر اظهار کرد: شورای اسلامی به عنوان رابط بین مردم و مسوولین باید به گونه ای عمل کند که بتواند هم مسائل و مشکلات حوزه دولت را درک کند و به مردم منتقل کند و هم انتظارات مردم را به گوش مسوولین برساند همچنین بتواند از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهرستان استفاده کند.


وی در همین راستا افزود: شورای شهر باید در ابتدا مطالعه جامع و کاملی را از وضعیت موجود شهرستان داشته و شاخصه های توسعه برای خمینی شهر را تعریف و اولویت بندی کند. شما یک مرحله جلو هستید بحث انتخاب شهردار گاها چندین ماه طول می کشد. شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و با رجوع به شورای قبل اطلاعات فعلی را بررسی کنید.


راعی با اشاره به نیاز جدی برای برنامه ریزی قانون مدار گفت: اگر برنامه نداشته باشیم نابسامانی به سرعت رشد می کند. البته من معتقدم که مقدار تعارض در برخی گروه ها و جلسات لازم است و حتما نباید همه دیدگاه ها یکی باشد. نظرات مختلف به پیشرفت کمک می کند، منتها باید این تعارض مدیریت شود.
سرپرست فرمانداری با اشاره به ضرورت های زیادی که در خمینی شهر وجود دارد، افزود: در بُعد فرهنگی نیاز است که شهرداری مشارکت بیشتری داشته باشد. در فرمانداری بالغ بر 60 جلسه و کارگروه تعریف شده است که بسیاری از آنها شهردار و اعضای شورای شهر عضو هستند، نیاز به حضور پر رنگ نمایندگان شورا در جلسات احساس می شود.


اولین چیزی که باید در مجموعه شهرداری و شورای شهر مدنظر قرار بگیرد این است که برای شهروندان احترام قائل باشیم و اختلاف بین مناطق را برداریم و خدمات متعادلی را در کل شهر پیش بینی کنیم. تکریم مردم باعث می شود جرائم کاهش بیابد و شهروندان در مباحث شهری بیشتر مشارکت کنند.


وی با اشاره به توان موجود در سطح شهرستان گفت: باید سرمایه گذاری ها تعریف شود، در ابتدا طرح هایی که قابل واگذاریست شناسایی و اولویت بندی شود و سرمایه گذار جذب شود. باید از توان مردمی و مشارکت عمومی در همه زمینه ها استفاده کرد و این مستلزم آن است که شما مطالعیتان را کامل کنید و توانمندی های شهر را شناسایی کنید.

صفحه 1 از 94