امروزچهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397-- Wednesday Apr 25 2018

ساعت 07:41:07

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

بوستان های "شهروند" و "سلامت" را سبز تحویل مردم  می دهیم
شهردار در سومین حضورش در برنامه تلویزیونی ناز نوروز
بوستان های "شهروند" و "سلامت" را سبز تحویل مردم می دهیم

شهردار و همچنین رئیس و نایب رئیس شورای شهر شامگاه دهم فروردین میهمان برنامه ناز نوروز شبکه اصفهان بودند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار حاج حیدری که برای سومین بار در ایام نوروز میهمان این برنامه شده بود، به خدمات عمرانی که سال 96 در شهرک منظریه ارائه شد، اشاره کرد و گفت: ساکنان این شهرک 25 سال خاک خوردند تا اینکه در طول سال گذشته موفق شدیم 250 هزار متر مربع از این شهرک را جدولگذاری و آسفالت کنیم.

 وی در ادامه از اقدامات عمرانی که سال 97 در دستور کار قرار دارد، خبر داد و افزود: علاوه بر به نتیجه رساندن طرح های خیابان مرکزی، پیچ بلوار توحید، خیابان شهدای خوزان و خیابان ولیعصر (عج) محله جوی آباد، بوستان های سلامت و شهروند را نیز سبز شده تحویل مردم می دهیم.
شهردار همچنین از ورود جدی به موضوع تسویه پساب با توجه به کم آبی خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با کمک ها و حمایت شورای شهر بتواند شهری درخور مردم بسازد.


در ادامه این برنامه رئیس شورای شهر، رویکرد شورای پنجم را رویکردی عمرانی و فرهنگی اعلام کرد و گفت: شعار ما از ابتدا "ادامه سازندگی" بوده و از همین رو تکمیل طرح های عمرانی و همچنین اقدامات فرهنگی در راس امورمان قرار دارد.
کیانی ادامه داد: دوران، دوران کار است و شورای پنجم با کنار گذاشتن مباحث سیاسی و حاشیه ای فقط قصد انجام کار دارد.


نایب رئیس شورای پنجم نیز که در این برنامه حضور داشت حل مشکلات محلات را از جمله برنامه های شورای پنجم عنوان کرد. دکتر غفوری گفت: یک دسته برنامه عمومی داریم مانند خیابان مرکزی و یک دسته مشکلات تخصصی محلات مثل تامین فضای سبز که در شورای پنجم به هر دو خواهیم پرداخت.

بستر سرمایه گذاری در خمینی شهر فراهم است
شهردار در دومین حضور خود در برنامه تلویزیونی ناز نوروز:
بستر سرمایه گذاری در خمینی شهر فراهم است

از اولین روز فروردین تا پایان روز ششم 76 هزار نفر از جاذبه های گردشگری خمینی شهر بازدید کرده اند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار در دومین حضورش در برنامه ناز نوروز شبکه اصفهان ضمن اعلام این خبر، به برنامه های متنوعی که در این ایام در خمینی شهر به اجرا درمی آید، اشاره کرد و گفت: شهرداری کار خود را در سال 97 بسیار عالی آغاز کرد.
حاج حیدری در ادامه علاوه بر برشمردن طرح های عمرانی که در سال جدید به اجرا درخواهد آمد، به موضوع سرمایه گذاری در خمینی شهر نیز پرداخت. افتتاح فاز اول خیابان مرکزی، تکمیل طرح خیابان شهدای خوزان و اجرای طرح ادامه پیچ بلوار توحید از جمله طرح های عمرانی بود که وی مژده اجرای آنها را در سال جدید داد.


شهردار در ادامه، خمینی شهر را شهری نامید که در همه زمینه ها حرف برای گفتن دارد و در همین رابطه افزود: به جرات می توان گفت شهر ما "پایتخت خیرین" ایران است. خیّران شهر ما طرح عظیم بیمارستان ساعی با 45 هزار متر مربع زیربنا را تا مرحله سفت کاری پیش برده اند.
محمدتقی داورپناه خیّر بزرگ مدرسه ساز و حاج امید محب محمدی دو خیّری بودند که حاج حیدری در خلال سخنانش از آنها نام برد.


وی در ادامه با تاکید بر اینکه بسترهای سرمایه گذاری در شهر فراهم است، از پایانه مهربین به عنوان اولین طرح مشارکتی مردم و شهرداری یاد کرد و گفت: 55 درصد از این طرح در دست بخش خصوصی است و 45 درصد نیز به شهرداری تعلق دارد.
شهردار با بیان اینکه فاز اول این طرح عظیم سال گذشته افتتاح شده است، گفت: هتل، سالن آمفی تئاتر، تالار، 60 غرفه تجاری، هایپرمارکت و پارکینگ از دیگر بخش هایی است که در آینده به این مجموعه اضافه خواهد شد.
حاج حیدری تاکید کرد: این پایانه می تواند به پایانه مسافربری غرب اصفهان تبدیل شود. وی همچنین از صدور مجوز احداث سیتی سنتر در خمینی شهر خبر داد و گفت: با اجرای این طرح حجم رفت و آمد به اصفهان به منظور استفاده از مراکز خرید، کاهش می یابد. 

 

روزانه 1200 مسافر در این پایانه جا به جا می شود
در ادامه سخنان شهردار، مستند کوتاهی از اولین طرح مشارکتی شهرداری و شهروندان پخش شد و طی آن مسئول روابط عمومی پایانه مسافربری مهربین نیز به بیان توضیحاتی راجع به این طرح پرداخت.
مولایی گفت: این ساختمان در هشت طبقه پیش بینی شده و دوهزار و 200 نفر سهامدار دارد.
وی خدماتی که در این مکان به مردم ارائه می شود را 120 مورد عنوان کرد و گفت: 9 شرکت مسافربری مستقر در این پایانه روزانه هزار تا هزار و 200 مسافر را جا به جا می کنند.
رئیس روابط عمومی پایانه مسافربری مهربین از برگزاری همایش بزرگ حج، اعزام حجاج به عربستان و همچنین اعزام بیش از 40 هزار زائر به عراق در ایام اربعین حسینی در قالب ستاد اربعین، به عنوان چند مورد اقدامات انجام گرفته در این پایانه یاد کرد.
مولایی ضمن تشکر از شهردار و شورای شهر و همچنین تشکر ویژه از سهامداران اظهار امیدواری کرد در سال جدید با فروش سهام های باقی مانده این طرح عظیم به نتیجه مطلوب برسد.

کاروان پیک شادی در خیابان های خمینی شهر +تصویر
سال 96 در خمینی شهر با جشن و شادی به پایان خود نزدیک می شود
کاروان پیک شادی در خیابان های خمینی شهر +تصویر

سال 1396 در خمینی شهر، با جشن باشکوه و پرشور"کاروان پیک نوروزی" به ساعات پایانی خود نزدیک شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شور و نشاط شهروندان، قهقهه های کودکانه و خودروهایی که یکی بعد از دیگری در میانه راه به کاروان می پیوستند نوید سال نو را برای شهر و شهروندان به ارمغان آورد. کاروان پیک نوروزی به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در بیست و هشتمین روز از اسفندماه در خیابان های شهر به راه افتاد تا فراسیدن سال نو را به شهروندان و مسافران نوروزی نوید بدهد.


این کاروان شامل یک دستگاه مینی بوس، یک دستگاه ایسوزو، یک دستگاه وانت و یک واگن قطار نقاشی شده حرکت خود را ساعت 15:30 از پارکینگ شهرداری منطقه یک واقع در خیابان مدرس آغاز کرد و پس از عبور از خیابان صفاییه، میدان امام رضا، خیابان های شهید صدوقی و منتظری به میدان آیت الله صهری رسید. کاروان پیک نوروزی که در میانه راه خودروهای شخصی زیادی را با خود همراه کرده بود در میان شور و شعف مردم خصوصا کودکان و نوجوانان به سمت میادین آزدی و قدس حرکت کرده و با عبور از بلوار پاسداران مسیر باغ بانوان را در پیش گرفت. نورافشانی در باغ بانوان که با فرارسیدن شب همراه شد پایان بخش این برنامه پرشور و نشاط بود.
این برنامه که برای سومین سال متوالی برگزار شد، با پخش موسیقی های اقوام و همچنین نواختن سورنا به صورت زنده خمینی شهر را به استقبال سال نو برد. برنامه ریزی، پیش تولید و اجرای این برنامه شاد نوروزی با تلاش 60 هنرمند و نیروی اجرایی انجام گرفت.


مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر درباره هدف از اجرای این برنامه گفت: با توجه به اینکه شهردار حاج حیدری تاکید دارند که برنامه های نوروز امسال بیش از پیش شادی آفرین و بانشاط باشد ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا برنامه هایی شاد را در چارچوب قانون برای شهروندان و مسافران نوروزی به اجرا درآوریم.
موسوی افزود: با توجه به اینکه شهادت امام هادی (ع) با روز اول فروردین مصادف شده برنامه های نوروزی را از دوم فروردین آغاز خواهیم کرد. وی از همه شهروندان و مسافران نوروزی خواست تا از برنامه های شاد و متنوعی که در ایام نوروز در خانه های تاریخی، چشمه لادر و بام سبز به اجرا در می آید بازدید کنند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر از نیروی انتظامی، هلال احمر و آتشنشانی به خاطر همکاری تنگاتنگی که در اجرای برنامه پیک نوروزی با سازمان داشتند، تشکر کرد.


به گزارش خبرنگار ما، سرپرست گروه هنری چهرک نیز به عنوان مجری این برنامه گفت: تلاشمان این بود که کاروان پیک نوروزی امسال را نسبت به سال های گذشته هدفمندتر پیش ببریم. لک دراینباره افزود: تبریک و شادباش سال نو را امسال از زبان اقوام مختلف به گوش مردم رساندیم.
وی استقبال مردم از این برنامه را که در واپسین روزهای سال 96 به اجرا درآمد نسبت به سال های گذشته بهتر و بیشتر ارزیابی کرد و گفت: میهمانانی نیز از شهرهای دیگر به تماشای این برنامه دعوت شده بودند که همه از تماشای آن ابراز رضایت کردند.


مسئول انجمن نمایش خمینی شهر برگزاری چنین برنامه ای را در آخرین ساعات سال و در شهر شلوغ خمینی شهر، کاری بزرگ خواند و گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم نوید سال نو در نقاط دیگر کشور با این کیفیت برگزار نمی شود و خمینی شهر در این طرح پیشگام بوده است.
لک با بیان اینکه مردم خمینی شهر مردمی هستند که به یک اتفاق واکنش زیادی نشان می دهند، گفت: مردمی که به استقبال این برنامه آمدند و در مسیرها به ما پیوستند همکاری خوبی با گروه برگزار کننده داشتند و من از همه این عزیزان و همچنین تک تک افرادی که در اجرای این برنامه یاری مان کردند تشکر می کنم.


وی در رابطه با توسعه این طرح در سال های آینده نیز گفت: طبق طرح اولیه، این برنامه باید با کالسکه به اجرا دربیاید که تا کنون مقدور نبوده و امیدواریم بتوانیم در سال های آینده به این برنامه جذاب و شادی آفرین رنگ و آبی سنتی ببخشیم و آن را با کالسکه به اجرا دربیاوریم.

 

عکس های متنوع این برنامه در  بخش گزارش تصویری قابل مشاهده است.

عکس ها از: سعید بیگی

 

اهدای 15 هزار اصله درخت به شهروندان
اهدای 15 هزار اصله درخت به شهروندان

به همت واحد فضای سبز شهرداری 15 هزار اصله نهال، درختچه و درخت به مناسبت روز درختکاری میان شهروندان توزیع شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این درختان طی روزهای 15 و 16 اسفند بین شهروندان، برخی ادارات و مدارس و همچنین دوستداران محیط زیست توزیع شد.

گفتنی است شهرداری با توجه به کمبود منابع آبی، درختانی نظیر کاج، نوش، زالزالک، داغداغان، زبان گنجشک، اقاقیا، زیتون تلخ و توت زینتی را که غالبا در برابر خشکی مقاوم هستند، تقدیم شهروندان کرد.

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی برگزار شد+ تصویر
به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری
همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی برگزار شد+ تصویر

همایش پیاده روی خانوادگی به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این همایش که هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و پلیس راهور شهرستان نیز در آن همکاری داشتند، مردم و مسئولان در فضایی پر شور و نشاط پیاده روی را از زمین اسکیت پارک پیروزی شروع کردند و مسیر را به سمت بلوار جمهوری، میدان قدس، میدان آزادی، دنباله نهر گاردر و بلوار منتظری ادامه دادند و در مقابل باغ بانوان به اتمام رساندند.

پس از اتمام پیاده روی، جشنی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا برگزار و در آن نمایش و موسیقی زنده توسط هنرمندان خمینی شهری اجرا شد. اجرای مسابقه ورزشی و نیز قرعه کشی از شرکت کنندگان در پیاده روی از دیگر برنامه های این مراسم بود.


 

 

گفتنی است شهردار، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، رییس شورای شهر و اکبر حاج حیدری عضو شورای شهر و تنی چند از مسؤولان شهر نیز در این مراسم حضور داشتند.


شهردار در سخنرانی خود در این مراسم ضمن تبریک روز زن خطاب به شهروندان گفت: خدا را شکر می کنم که به همت اعضای شورای شهر حرکتی را با حمایت شما مردم در این شهر شروع کردیم که طی این چند روز به اوج رسید. فرزندان شما چند شبانه روز نخوابیده اند تا ما بتوانیم شهر را آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی و شهروندان کنیم.


علی اصغر حاج حیدری افزود: بنده از آقای مهندس موسوی مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی و همکاران ایشان تشکر می کنم که انصافا تمام قد در حال برنامه ریزی برای ایام نوروز هستند. پیشنهاد می کنم ایام نوروز مسافرت نروید چرا که برنامه های خوبی در شهر داریم.


وی به برنامه های فرهنگی و شاد روزانه در منطقه گردشگری لادر در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: منطقه بام سبز هم آماده شده است و دعوت می کنم حتما از آن جا بازدید کنید. همچنین در خانه های سرتیپ سدهی، مجیر و پارک ها برنامه های جالبی برگزار می شود.


شهردار ضمن اشاره به پخش برنامه هایی در خصوص خمینی شهر در صدا و سیما ادامه داد: میدان آزادی را یک شبه ساماندهی و زیباسازی نمودیم. ساماندهی میدان شهدا و احداث میدان امام حسن(ع) و روشنایی میدان کاج از دیگر اقدامات شهرداری برای آماده کردن شهر برای استقبال از بهار است.


حاج حیدری افزود: بافت فرسوده زیادی داریم ولی همه دست به دست هم داده ایم تا شهر را بسازیم. برنامه ریزی که شهرداری و شورای شهر انجام داده، خدمات برای کل شهر است. این برنامه ریزی به گونه ای است که ظرف سه سال آینده همه شهر از امکانات رفاهی، تفریحی، عمرانی و ... برخوردار می شوند.


وی با اعلام این که 90 درصد فعالیت عمرانی در منظریه انجام شده است اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که قولی که در این رابطه داده ایم، عملی شود.
حاج حیدری از اجرای برنامه های هنری فرهنگی توسط هنرمندان خمینی شهری ابراز خوشحالی کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم هنرمندان و دیگر متخصصین را خودمان پرورش دهیم و بتوانیم وسعت برنامه هامان را زیاد کنیم.

عکاس: سعید بیگی

 

شهرداری اصفهان اداره ای برای ارتباط باشهرهای همجواردایرمی کند
شهرداری اصفهان اداره ای برای ارتباط باشهرهای همجواردایرمی کند

"اداره هماهنگی روابط شهری" به ادارات شهرداری اضافه می€شود . به گزارش فرصت آنلاین مدیر هماهنگی و نظارت بر امور مناطق و سازمان€های شهرداری اصفهان با اعلام این تصمیم گفت: اداره هماهنگی روابط شهری وظیفه بررسی روابط شهر اصفهان با شهرهای همجواررا برعهده خواهد داشت.بهروز نصر آزادانی افزود: با توجه به اینکه مدیریت هماهنگی و نظارت بر امورمناطق و سازمان€ها باید رابطه شهرداری اصفهان با شهرهای همجوار و سایر دستگاه هایی که در حیطه مدیریت شهری فعال هستند را هماهنگ کند، اداره€جدید با عنوان «اداره هماهنگی روابط شهری» در نظر گرفته شده است.وی افزود: مسایل زیادی همچون حمل و نقل بین دو شهر، زیبایی ورودی€های شهر برای رفت و آمد مردم و ساخت و سازها بین شهرها مغفول واقع شده که با تشکیل این اداره سعی می€کنیم در راستای رفع مشکلات اقدام و برنامه €ریزی€های لازم را انجام دهیم. مدیر هماهنگی و نظارت بر امور مناطق و سازمان€های شهرداری اصفهان ادامه داد: برخی از برنامه€ها و طرح€های شهرداری مستلزم همکاری چند جانبه سازمان€ها و مناطق است که مدیریت هماهنگی و نظارت، زمینه تحقق برنامه€ها را با برگزاری جلسات فراهم می€کند.

نمایشگاه ساخت وسایل با مواد دورریختنی در خانه مجیر برگزار شد
نمایشگاه ساخت وسایل با مواد دورریختنی در خانه مجیر برگزار شد

به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین مربیان مهد کودک و پیش دبستانی مائده به منظورترویج فرهنگ تفکیک زباله ازمبدا، وسایلی را که نونهالان این مهد کودک با وسایل دورریختنی ساخته بودند درخانه مجیربه نمایش درآوردند. در حاشیه این نمایشگاه، جشنواره غذاهای سنتی مهد مائده به مناسبت دهه فجرنیز برگزار شد.

پیش بینی احداث زمین های ساحلی در پارک ساحلی
پیش بینی احداث زمین های ساحلی در پارک ساحلی

چندین زمین ورزشی درطول پارک ساحلی منظریه احداث خواهد شد. معاون عمرانی شهرداری خمینی شهر در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار فرصت آنلاین گفت : دراین منطقه زمین های والیبال و فوتبال وبسکتبال و دو ومیدانی، مینی گلف و اولین پیست دوچرخه سواری شهردر نظر گرفته شده است . خلیلی افزود: احداث زمینهای والیبال، فوتبال و هندبال ساحلی نیز به دلیل تقاضای ورزشکاران و وجود استعداد در این رشته ها و موفقیت های قبلی تیم های ساحلی شهر در دستورکار احداث در طول این پارک می باشد.

صفحه 1 از 101