امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:17:17

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی برگزار شد+ تصویر
به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری
همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی برگزار شد+ تصویر

همایش پیاده روی خانوادگی به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این همایش که هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و پلیس راهور شهرستان نیز در آن همکاری داشتند، مردم و مسئولان در فضایی پر شور و نشاط پیاده روی را از زمین اسکیت پارک پیروزی شروع کردند و مسیر را به سمت بلوار جمهوری، میدان قدس، میدان آزادی، دنباله نهر گاردر و بلوار منتظری ادامه دادند و در مقابل باغ بانوان به اتمام رساندند.

پس از اتمام پیاده روی، جشنی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا برگزار و در آن نمایش و موسیقی زنده توسط هنرمندان خمینی شهری اجرا شد. اجرای مسابقه ورزشی و نیز قرعه کشی از شرکت کنندگان در پیاده روی از دیگر برنامه های این مراسم بود.


 

 

گفتنی است شهردار، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، رییس شورای شهر و اکبر حاج حیدری عضو شورای شهر و تنی چند از مسؤولان شهر نیز در این مراسم حضور داشتند.


شهردار در سخنرانی خود در این مراسم ضمن تبریک روز زن خطاب به شهروندان گفت: خدا را شکر می کنم که به همت اعضای شورای شهر حرکتی را با حمایت شما مردم در این شهر شروع کردیم که طی این چند روز به اوج رسید. فرزندان شما چند شبانه روز نخوابیده اند تا ما بتوانیم شهر را آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی و شهروندان کنیم.


علی اصغر حاج حیدری افزود: بنده از آقای مهندس موسوی مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی و همکاران ایشان تشکر می کنم که انصافا تمام قد در حال برنامه ریزی برای ایام نوروز هستند. پیشنهاد می کنم ایام نوروز مسافرت نروید چرا که برنامه های خوبی در شهر داریم.


وی به برنامه های فرهنگی و شاد روزانه در منطقه گردشگری لادر در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: منطقه بام سبز هم آماده شده است و دعوت می کنم حتما از آن جا بازدید کنید. همچنین در خانه های سرتیپ سدهی، مجیر و پارک ها برنامه های جالبی برگزار می شود.


شهردار ضمن اشاره به پخش برنامه هایی در خصوص خمینی شهر در صدا و سیما ادامه داد: میدان آزادی را یک شبه ساماندهی و زیباسازی نمودیم. ساماندهی میدان شهدا و احداث میدان امام حسن(ع) و روشنایی میدان کاج از دیگر اقدامات شهرداری برای آماده کردن شهر برای استقبال از بهار است.


حاج حیدری افزود: بافت فرسوده زیادی داریم ولی همه دست به دست هم داده ایم تا شهر را بسازیم. برنامه ریزی که شهرداری و شورای شهر انجام داده، خدمات برای کل شهر است. این برنامه ریزی به گونه ای است که ظرف سه سال آینده همه شهر از امکانات رفاهی، تفریحی، عمرانی و ... برخوردار می شوند.


وی با اعلام این که 90 درصد فعالیت عمرانی در منظریه انجام شده است اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که قولی که در این رابطه داده ایم، عملی شود.
حاج حیدری از اجرای برنامه های هنری فرهنگی توسط هنرمندان خمینی شهری ابراز خوشحالی کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم هنرمندان و دیگر متخصصین را خودمان پرورش دهیم و بتوانیم وسعت برنامه هامان را زیاد کنیم.

عکاس: سعید بیگی

 

شهرداری اصفهان اداره ای برای ارتباط باشهرهای همجواردایرمی کند
شهرداری اصفهان اداره ای برای ارتباط باشهرهای همجواردایرمی کند

"اداره هماهنگی روابط شهری" به ادارات شهرداری اضافه می€شود . به گزارش فرصت آنلاین مدیر هماهنگی و نظارت بر امور مناطق و سازمان€های شهرداری اصفهان با اعلام این تصمیم گفت: اداره هماهنگی روابط شهری وظیفه بررسی روابط شهر اصفهان با شهرهای همجواررا برعهده خواهد داشت.بهروز نصر آزادانی افزود: با توجه به اینکه مدیریت هماهنگی و نظارت بر امورمناطق و سازمان€ها باید رابطه شهرداری اصفهان با شهرهای همجوار و سایر دستگاه هایی که در حیطه مدیریت شهری فعال هستند را هماهنگ کند، اداره€جدید با عنوان «اداره هماهنگی روابط شهری» در نظر گرفته شده است.وی افزود: مسایل زیادی همچون حمل و نقل بین دو شهر، زیبایی ورودی€های شهر برای رفت و آمد مردم و ساخت و سازها بین شهرها مغفول واقع شده که با تشکیل این اداره سعی می€کنیم در راستای رفع مشکلات اقدام و برنامه €ریزی€های لازم را انجام دهیم. مدیر هماهنگی و نظارت بر امور مناطق و سازمان€های شهرداری اصفهان ادامه داد: برخی از برنامه€ها و طرح€های شهرداری مستلزم همکاری چند جانبه سازمان€ها و مناطق است که مدیریت هماهنگی و نظارت، زمینه تحقق برنامه€ها را با برگزاری جلسات فراهم می€کند.

نمایشگاه ساخت وسایل با مواد دورریختنی در خانه مجیر برگزار شد
نمایشگاه ساخت وسایل با مواد دورریختنی در خانه مجیر برگزار شد

به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین مربیان مهد کودک و پیش دبستانی مائده به منظورترویج فرهنگ تفکیک زباله ازمبدا، وسایلی را که نونهالان این مهد کودک با وسایل دورریختنی ساخته بودند درخانه مجیربه نمایش درآوردند. در حاشیه این نمایشگاه، جشنواره غذاهای سنتی مهد مائده به مناسبت دهه فجرنیز برگزار شد.

پیش بینی احداث زمین های ساحلی در پارک ساحلی
پیش بینی احداث زمین های ساحلی در پارک ساحلی

چندین زمین ورزشی درطول پارک ساحلی منظریه احداث خواهد شد. معاون عمرانی شهرداری خمینی شهر در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار فرصت آنلاین گفت : دراین منطقه زمین های والیبال و فوتبال وبسکتبال و دو ومیدانی، مینی گلف و اولین پیست دوچرخه سواری شهردر نظر گرفته شده است . خلیلی افزود: احداث زمینهای والیبال، فوتبال و هندبال ساحلی نیز به دلیل تقاضای ورزشکاران و وجود استعداد در این رشته ها و موفقیت های قبلی تیم های ساحلی شهر در دستورکار احداث در طول این پارک می باشد.

بیش از 400 نفر درهمایش دوچرخه سواری خمینی شهر شرکت کردند
بیش از 400 نفر درهمایش دوچرخه سواری خمینی شهر شرکت کردند

همایش بزرگ دوچرخه سواری به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این همایش که شهردار، معاون خدمات شهری، معاون خدمات موتوری و حاج حیدری، وطنخواه و عباسی -از اعضای شورای شهر- و سایر مسؤولین حضور داشتند بیش از 400 نفر از شهروندان شرکت کردند.
دوچرخه سواران مسیر باغ بانوان، میدان آیت ا... صهری، میدان آزادی، میدان امام، میدان 22 بهمن، چهار راه دولت، میدان امام حسن مجتبی(ع)، میدان شهدا را پیمودند و از طریق مسیر سه راه شهید رجایی، میدان آزادی، میدان آیت ا... صهری به باغ بانوان بازگشتند.
این اولین همایش دوچرخه سواری در سال جاری بود و در آن پس از قرعه کشی به 5 نفر دوچرخه و به 10 نفر دیگر وسیله ورزشی اهدا شد. همچنین شهردار دوچرخه ای را به دختری که به همراه پدرش به همایش آمده بود، هدیه داد.
با توجه به تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی در مدارس استقبال از این همایش نسبت به سال های گذشته بیشتر بود و از بچه های 10 ساله تا پیرمردهای 70 ساله در همایش دوچرخه سواری حضور داشتند.
اجرای نمایش خیابانی توسط گروه چهرک با موضوع مباحث شهروندی و همچنین اجرای موسیقی از دیگر برنامه های این همایش بود.
مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری هدف از این همایش را ایجاد شور و نشاط اجتماعی عنوان کرد و افزود: نظر شهردار و اعضای هیات مدیره سازمان بر این است که چنین همایش هایی ماهانه برگزار شود. به همین منظور قصد داریم یک ماه همایش پیاده روی خانوادگی و ماه بعد آن همایش دوچرخه سواری برگزاری کنیم.
سیدمحمدهادی موسوی افزود: همایش دوچرخه سواری یک فرهنگسازی برای استفاده از وسایل نقلیه ای است که هوا را آلوده نمی کنند و به سلامت شهروندان کمک می کنند.
وی افزود: این فرهنگسازی باید از مدارس آغاز شود و بسیاری از افرادی که در همایش شرکت کردند نیز دانش آموزان مدارس بودند.
گفتنی است سازمان رفاهی تفریحی طبق برنامه همایش پیاده روی خانوادگی را در روز 18 اسفندماه سال جاری برگزار می کند.

همایش دوچرخه سواری برگزار می شود
همایش دوچرخه سواری برگزار می شود

به مناسبت دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، همایش بزرگ دوچرخه سواری در خمینی شهر برگزار می شود. به گزارش فرصت آنلاین؛ این همایش توسط سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر، روز جمعه ۶بهمن€Œ ماه از ساعت ۸:۳۰ صبح از باغ بانوان خمینی شهرشروع می گردد. در برنامه مذکورآقایان 1۲سال به بالا می توانند شرکت کنند . لازم به ذکر است درپایان همایش دوچرخه سواری برنامه های شاد اجرا وجوایزی نیزاهدا می شود.

 شهرداری آمادگی دارد فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند
شهردار خمینی شهردر شورای آموزش و پرورش:
شهرداری آمادگی دارد فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند

جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور نماینده، سرپرست فرمانداری، بخشدار، شهردار و رییس آموزش و پرورش در محل این اداره تشکیل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین علی اصغر حاج حیدری در این نشست گفت:: شهرداری این آمادگی را دارد که فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند. مثلا ما قبلا پیشنهاد داده بودیم که که مدرسه بتول عسگری و مدرسه گل نرگس (خیابان شهید رجایی) را به شهرداری واگذار کنید تا ما 5 مدرسه خوب به شما تحویل دهیم. مدرسه بتول عسگری دارای 2000 متر زمین با ارزش بالاست ولی نیاز به بازسازی دارد. وی افزود: می توان با مالکین اراضی که در طرح جامع واقع شده اند وارد مذاکره شد و توان ریالی یا ملکی به دست آورد تا عملا مشکل آموزش و پرورش حل شود. شهردار همچنین در خصوص 5 درصد عوارض سهم آموزش و پرورش گفت: 343 فقره صدور پروانه در شهرداری در یک سال گذشته وجود داشته که در نتیجه آن بیش از 115 میلیون تومان به حساب خزانه آموزش و پرورش به عنوان عوارض واریز شده است. حاج حیدری علت کم بودن این رقم را کاهش صدور پروانه اعلام کرد و اشاره نمود: در مورد ساخت و سازهایی که معافیت از عوارض داشتند کلیه حقوقی که به شهرداری تعلق می گرفت حذف شد ولی حقوق آموزش و پرورش پرداخت گردید که نمونه آن بیمارستان ساعی است.

پارکینگ های طبقاتی خیابان بوعلی، فرصتی برای سرمایه گذاری
مظاهری مدیر منطقه یک شهرداری:
پارکینگ های طبقاتی خیابان بوعلی، فرصتی برای سرمایه گذاری

بودجه شهرداری خمینی شهر در سال 1396، 90 میلیارد تومان می باشد که سهم شهرداری منطقه یک از این بودجه 12 میلیارد و 850 میلیون تومان بوده است. بودجه 9 ماهه، 9 میلیارد و 600 میلیون تومان است و تاکنون حدود 8 میلیارد تومان وصول شده است. این مبلغ حدود 84 درصد بودجه مصوب شهرداری منطقه یک را در 9 ماهه اول سال جاری تشکیل می دهد که رقم خوبی به حساب می آید. شهردار منطقه یک مهم ترین علت این موفقیت را مراجعه خوب شهروندان در پرداخت عوارضات، نظم کاری و پیگیری حقوق معوقه شهرداری عنوان کرد. تراکم جمعیت در منطقه یک شهرداری از سایر مناطق بیشتر است. این منطقه با 5/162 هکتار وسعت دارای جمعیت حدود 82 هزار نفری است. شایان ذکر است شهرداری منطقه یک از شمال به بلوار آزادگان، از شرق به خیابان ماربین، از جنوب به بلوار آتشگاه و از غرب به خیابان های امیرکبیر، امام و شهید مطهری محدود می شود.

 

طرح های عمرانی منطقه یک شهرداری

«با حمایت های شهردار و اعضای شورای شهر، همانند گذشته، توافقات خوبی با مالکین پلاک های واقع در طرح های شهرداری منطقه یک انجام شده یا در حال انجام است.» مدیر منطقه یک شهرداری ضمن بیان این مطلب افزود: احداث میدان امام حسن(ع) از جمله طرح هایی بود که امسال به بهره برداری رسید. با اجرای این طرح، سه راهی منتهی به خیابان مدرس که از نظر ترافیکی بسیار خطرآفرین بود را ایمن سازی کردیم و همچنین از بار ترافیکی منطقه کاستیم.

مظاهری افزود: ضلع شمالی خیابان شهید فهمیده از میدان امام حسن(ع) تا خیابان امیرکبیر به صورت کامل روکش آسفالت کشیده شد و آسفالت و لکه گیری ضلع جنوبی آن هم در سال آینده انجام خواهد شد. همچنین جدولگذاری، زیرسازی و و قسمتی از آسفالت خیابان مادی دستگرد حدفاصل خیابان سردار ابراهیمی تا پارک برج دستگرد انجام شده است.

وی در خصوص پارک سلامت واقع در خیابان شهید فهمیده گفت: این پارک نیز تا حدودی تجهیز شده و فضای سبز آن نیز در حال آماده سازی است. تلاشمان این است که تا پایان سال و برای عید نوروز در اختیار شهروندان عزیز قرار گیرد.

 

اولویت های آزادسازی در منطقه یک شهرداری

مدیر منطقه یک شهرداری در خصوص اولویت اول آزادسازی در این منطقه گفت: از جمله طرح های منطقه طرح خیابان مرکزی حد فاصل شریعتی شمالی تا خیابان امام شمالی است که شهرداری آمادگی توافق با مالکین محترم این منطقه را دارد. از آزاد سازی ضلع شمال این خیابان 4 مورد دیگر باقی مانده است که امیدواریم تا پایان سال انجام شود و عملیات عمرانی آن آغاز گردد که باعث احیای بافت فرسوده و روان سازی ترافیک سطح شهر خواهد شد.

مظاهری افزود: خیابان دیگری که در اولویت توافقات ما (براساس مصوبات شورا) است، خیابان شهدای خوزان، حدفاصل خیابان کهندژ تا 17 شهریور است. این خیابان به موازات خیابان شریعتی جنوبی است و با احداث آن از بار ترافیکی خیابان شریعتی جنوبی کاسته می شود. از طرفی با احداث خیابان شهدای خوزان بافت فرسوده اطراف آن احیا خواهد شد.

وی ادامه داد: احداث پارکینگ مسجدجامع خوزان طرح دیگری است که نیاز به چندین آزادسازی دارد. با توجه به مراسم مختلفی که در مسجد برگزار می شود و نزدیکی آن به پنجشنبه بازار، اجرای این طرح می تواند از ترافیک و مزاحمت هایی که برای اهالی و ساکنان منازل مسکونی ایجاد می شود بکاهد. هم اکنون نزدیک به 2500 مترمربع زمین روبروی مسجد جامع خوزان توافق و آزادسازی نموده ایم و آمادگی آن را داریم که با مراجعه مالکین محترم نسبت به آزادسازی مابقی نیز اقدام نماییم.

مظاهری با اشاره به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر شهرداری ها تصریح کرد آزادسازی بقیه خیابان ها در اولویت پرداخت پول نقد نیست. لذا شهرداری آمادگی دارد که در قبال صدور مجوز های تجاری و مسکونی و تفکیک اراضی باقیمانده مجوز صادر نماید. این خیابان ها عبارتند از: خیابان اسفریز به دستگرد، امتداد خیابان مدرس و خیابان های بسیج دستگرد، شهیدان موسوی و شهید کرمی.

 

اگر عوارض پرداخت شود ...

مدیر منطقه یک شهرداری گفت: عوارض نوسازی و کسب و پیشه به عنوان درآمد پایدار شهرداری ها محسوب می شود. از کلیه صاحبان املاک منطقه (منازل مسکونی، تجاری وکارگاهی) تقاضا می کنم تا با پرداخت به موقع عوارضشان در اجرای خدمات عمرانی بهتر به ما کمک کنند. اگر کسبه محترم اوایل هر سال مراجعه کنند از 24 درصد تخفیف برخوردار هستند. با گذشت هر ماه، 2 درصد از میزان تخفیف کم می شود. بنابراین با مراجعه در ابتدای سال، از حداکثر تخفیف برخوردار می شوند. همچنین این نوید را به صاحبان املاک تجاری یا کارگاهی می دهیم که شهرداری آمادگی همکاری جهت تسویه حساب پلاک های بدهکار به صورت نقد و اقساط را دارد.

 

ساخت و سازهای غیر مجاز، بارزترین مشکل در شهرداری منطقه یک

مظاهری در خصوص مهم ترین مشکل موجود در منطقه، گفت: به سبب کمبود اراضی مسکونی در خمینی شهر، ساخت و سازهای خارج از محدوده و حرکت به سوی ساخت های غیرمجاز در محدوده باغات و اراضی کشاورزی، یکی از مشکلات عمده ماست. از همه شهروندان تقاضا دارم که قبل از هر گونه ساخت و ساز به مراجع ذیربط از جمله شهرداری و جهاد کشاورزی مراجعه کنند و مجوز های لازم را اخذ کنند. دستگاه های قضایی حمایت های لازم را در ممانعت از ساخت و ساز در اراضی باغات و کشاورزی به عمل می آورد. حیف است منابع ملی و سرمایه مردم که در این گونه مکان ها سرمایه گذاری کنند و بعد با احکام دادگاه و مراجع ذیصلاح مورد تخریب قرار گیرند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قانون اجازه می دهد که زمین کشاورزی تغییر کاربری پیدا کند، گفت: زمین هایی که خارج از محدوده خدماتی شهر است در صورتی که با صنایع کشاورزی مرتبط باشد به مراجع ذیصلاح کارگروه برنامه ریزی استان ارجاع داده می شود و در غیر این صورت به هیچ عنوان تغییر کاربری پیدا نمی کنند. تغییر کاربری بعضی از اراضی کشاورزی داخل محدوده شهری در صورتی که اطراف آن ساخت و ساز شده باشد، با شرایط خاصی از جمله داشتن اسناد مالکیت (و شرایط دیگر) و طی مراحل قانونی آن از طریق کمیسیون ماده 5 امکان پذیر است.

مدیر منطقه یک شهرداری افزود: بسیاری از شهروندان به ما مراجعه می کنند و می گویند از کاربری زمین اطلاع نداشته اند و آن را معامله نموده اند. قبل از این که زمینی را بخرند باید از شهرداری استعلام بگیرند. کارشناسان از آن محل بازدید می کنند و با توجه به مختصات جغرافیایی و تطبیق آن با نقشه های مصوب، اعلام می کنند که زمین مورد نظر قابلیت صدور پروانه دارد یا خیر.

 

ساعت 9 شب روزهای فرد

مظاهری از زباله های خارج از نوبت بعضی از شهروندان گلایه کرد و گفت: علی رغم فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خوبی که توسط همکارانم در واحد خدمات شهری انجام شده، باز هم تعدادی از خانواده ها زباله های خود را ساعت 9 شب روزهای فرد (مربوط به منطقه یک و سه) بیرون نمی گذارند و این کار را در ساعات دیگری انجام می دهند. زباله خارج از نوبت علیرغم ایجاد مشکلات بهداشتی مباحث زیباسازی شهری را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

 

فرصتی برای سرمایه گذاری

از جمله مواردی که شهرداری منطقه یک آماده ایجاد فضای مناسب سرمایه گذاری است، احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان بوعلی است. مدیر منطقه یک شهرداری با بیان این مطلب گفت: یک قطعه زمین روبروی بیمارستان اشرفی قرار دارد که بناست علاوه بر پارکینگ طبقاتی، مجتمع تجاری اداری نیز در آن احداث شود.

مظاهری افزود: همچنین قطعه زمینی در کوچه شهید میردامادی (محل پارک تاکسی های اصفهان) وجود دارد که برای این زمین نیز طرح پارکینگ طبقاتی در نظر داریم.

وی افزود: در آینده ای نزدیک این طرح ها به مزایده گذاشته می شود و از سرمایه گذاران دعوت می کنم که برای شرکت در مزایده ها اقدام کنند چرا که خیابان بوعلی جزو خیابان های خوب خمینی شهر و قابلیت سرمایه گذاری های زیادی را دارد. امیدوارم با اجرای این طرح ها هم شهروندان عزیز و هم سرمایه گذاران محترم منتفع شوند.

 

سخن آخر

مظاهری در پایان گفت: از همه شهروندان و معتمدین محلات و شورایارها که با حضور خود در همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و خدماتی همراه و همیار شهرداری بودند کمال تشکر را دارم و از مردم عزیز خواستارم با پرداخت به موقع عوارضاتشان شهرداری را در ارائه خدمات نوین و بهتر یاری نمایند. همچنین از حمایت های خوب شهردار و اعضای شورای شهر سپاسگزاری می نمایم.

صفحه 3 از 103