امروزسه شنبه, 26 تير 1397-- Tuesday Jul 17 2018

ساعت 18:03:26

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 23:13:42

همایش دوچرخه سواری برگزار می شود
همایش دوچرخه سواری برگزار می شود

به مناسبت دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، همایش بزرگ دوچرخه سواری در خمینی شهر برگزار می شود. به گزارش فرصت آنلاین؛ این همایش توسط سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر، روز جمعه ۶بهمن€Œ ماه از ساعت ۸:۳۰ صبح از باغ بانوان خمینی شهرشروع می گردد. در برنامه مذکورآقایان 1۲سال به بالا می توانند شرکت کنند . لازم به ذکر است درپایان همایش دوچرخه سواری برنامه های شاد اجرا وجوایزی نیزاهدا می شود.

 شهرداری آمادگی دارد فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند
شهردار خمینی شهردر شورای آموزش و پرورش:
شهرداری آمادگی دارد فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند

جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور نماینده، سرپرست فرمانداری، بخشدار، شهردار و رییس آموزش و پرورش در محل این اداره تشکیل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین علی اصغر حاج حیدری در این نشست گفت:: شهرداری این آمادگی را دارد که فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند. مثلا ما قبلا پیشنهاد داده بودیم که که مدرسه بتول عسگری و مدرسه گل نرگس (خیابان شهید رجایی) را به شهرداری واگذار کنید تا ما 5 مدرسه خوب به شما تحویل دهیم. مدرسه بتول عسگری دارای 2000 متر زمین با ارزش بالاست ولی نیاز به بازسازی دارد. وی افزود: می توان با مالکین اراضی که در طرح جامع واقع شده اند وارد مذاکره شد و توان ریالی یا ملکی به دست آورد تا عملا مشکل آموزش و پرورش حل شود. شهردار همچنین در خصوص 5 درصد عوارض سهم آموزش و پرورش گفت: 343 فقره صدور پروانه در شهرداری در یک سال گذشته وجود داشته که در نتیجه آن بیش از 115 میلیون تومان به حساب خزانه آموزش و پرورش به عنوان عوارض واریز شده است. حاج حیدری علت کم بودن این رقم را کاهش صدور پروانه اعلام کرد و اشاره نمود: در مورد ساخت و سازهایی که معافیت از عوارض داشتند کلیه حقوقی که به شهرداری تعلق می گرفت حذف شد ولی حقوق آموزش و پرورش پرداخت گردید که نمونه آن بیمارستان ساعی است.

پارکینگ های طبقاتی خیابان بوعلی، فرصتی برای سرمایه گذاری
مظاهری مدیر منطقه یک شهرداری:
پارکینگ های طبقاتی خیابان بوعلی، فرصتی برای سرمایه گذاری

بودجه شهرداری خمینی شهر در سال 1396، 90 میلیارد تومان می باشد که سهم شهرداری منطقه یک از این بودجه 12 میلیارد و 850 میلیون تومان بوده است. بودجه 9 ماهه، 9 میلیارد و 600 میلیون تومان است و تاکنون حدود 8 میلیارد تومان وصول شده است. این مبلغ حدود 84 درصد بودجه مصوب شهرداری منطقه یک را در 9 ماهه اول سال جاری تشکیل می دهد که رقم خوبی به حساب می آید. شهردار منطقه یک مهم ترین علت این موفقیت را مراجعه خوب شهروندان در پرداخت عوارضات، نظم کاری و پیگیری حقوق معوقه شهرداری عنوان کرد. تراکم جمعیت در منطقه یک شهرداری از سایر مناطق بیشتر است. این منطقه با 5/162 هکتار وسعت دارای جمعیت حدود 82 هزار نفری است. شایان ذکر است شهرداری منطقه یک از شمال به بلوار آزادگان، از شرق به خیابان ماربین، از جنوب به بلوار آتشگاه و از غرب به خیابان های امیرکبیر، امام و شهید مطهری محدود می شود.

 

طرح های عمرانی منطقه یک شهرداری

«با حمایت های شهردار و اعضای شورای شهر، همانند گذشته، توافقات خوبی با مالکین پلاک های واقع در طرح های شهرداری منطقه یک انجام شده یا در حال انجام است.» مدیر منطقه یک شهرداری ضمن بیان این مطلب افزود: احداث میدان امام حسن(ع) از جمله طرح هایی بود که امسال به بهره برداری رسید. با اجرای این طرح، سه راهی منتهی به خیابان مدرس که از نظر ترافیکی بسیار خطرآفرین بود را ایمن سازی کردیم و همچنین از بار ترافیکی منطقه کاستیم.

مظاهری افزود: ضلع شمالی خیابان شهید فهمیده از میدان امام حسن(ع) تا خیابان امیرکبیر به صورت کامل روکش آسفالت کشیده شد و آسفالت و لکه گیری ضلع جنوبی آن هم در سال آینده انجام خواهد شد. همچنین جدولگذاری، زیرسازی و و قسمتی از آسفالت خیابان مادی دستگرد حدفاصل خیابان سردار ابراهیمی تا پارک برج دستگرد انجام شده است.

وی در خصوص پارک سلامت واقع در خیابان شهید فهمیده گفت: این پارک نیز تا حدودی تجهیز شده و فضای سبز آن نیز در حال آماده سازی است. تلاشمان این است که تا پایان سال و برای عید نوروز در اختیار شهروندان عزیز قرار گیرد.

 

اولویت های آزادسازی در منطقه یک شهرداری

مدیر منطقه یک شهرداری در خصوص اولویت اول آزادسازی در این منطقه گفت: از جمله طرح های منطقه طرح خیابان مرکزی حد فاصل شریعتی شمالی تا خیابان امام شمالی است که شهرداری آمادگی توافق با مالکین محترم این منطقه را دارد. از آزاد سازی ضلع شمال این خیابان 4 مورد دیگر باقی مانده است که امیدواریم تا پایان سال انجام شود و عملیات عمرانی آن آغاز گردد که باعث احیای بافت فرسوده و روان سازی ترافیک سطح شهر خواهد شد.

مظاهری افزود: خیابان دیگری که در اولویت توافقات ما (براساس مصوبات شورا) است، خیابان شهدای خوزان، حدفاصل خیابان کهندژ تا 17 شهریور است. این خیابان به موازات خیابان شریعتی جنوبی است و با احداث آن از بار ترافیکی خیابان شریعتی جنوبی کاسته می شود. از طرفی با احداث خیابان شهدای خوزان بافت فرسوده اطراف آن احیا خواهد شد.

وی ادامه داد: احداث پارکینگ مسجدجامع خوزان طرح دیگری است که نیاز به چندین آزادسازی دارد. با توجه به مراسم مختلفی که در مسجد برگزار می شود و نزدیکی آن به پنجشنبه بازار، اجرای این طرح می تواند از ترافیک و مزاحمت هایی که برای اهالی و ساکنان منازل مسکونی ایجاد می شود بکاهد. هم اکنون نزدیک به 2500 مترمربع زمین روبروی مسجد جامع خوزان توافق و آزادسازی نموده ایم و آمادگی آن را داریم که با مراجعه مالکین محترم نسبت به آزادسازی مابقی نیز اقدام نماییم.

مظاهری با اشاره به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر شهرداری ها تصریح کرد آزادسازی بقیه خیابان ها در اولویت پرداخت پول نقد نیست. لذا شهرداری آمادگی دارد که در قبال صدور مجوز های تجاری و مسکونی و تفکیک اراضی باقیمانده مجوز صادر نماید. این خیابان ها عبارتند از: خیابان اسفریز به دستگرد، امتداد خیابان مدرس و خیابان های بسیج دستگرد، شهیدان موسوی و شهید کرمی.

 

اگر عوارض پرداخت شود ...

مدیر منطقه یک شهرداری گفت: عوارض نوسازی و کسب و پیشه به عنوان درآمد پایدار شهرداری ها محسوب می شود. از کلیه صاحبان املاک منطقه (منازل مسکونی، تجاری وکارگاهی) تقاضا می کنم تا با پرداخت به موقع عوارضشان در اجرای خدمات عمرانی بهتر به ما کمک کنند. اگر کسبه محترم اوایل هر سال مراجعه کنند از 24 درصد تخفیف برخوردار هستند. با گذشت هر ماه، 2 درصد از میزان تخفیف کم می شود. بنابراین با مراجعه در ابتدای سال، از حداکثر تخفیف برخوردار می شوند. همچنین این نوید را به صاحبان املاک تجاری یا کارگاهی می دهیم که شهرداری آمادگی همکاری جهت تسویه حساب پلاک های بدهکار به صورت نقد و اقساط را دارد.

 

ساخت و سازهای غیر مجاز، بارزترین مشکل در شهرداری منطقه یک

مظاهری در خصوص مهم ترین مشکل موجود در منطقه، گفت: به سبب کمبود اراضی مسکونی در خمینی شهر، ساخت و سازهای خارج از محدوده و حرکت به سوی ساخت های غیرمجاز در محدوده باغات و اراضی کشاورزی، یکی از مشکلات عمده ماست. از همه شهروندان تقاضا دارم که قبل از هر گونه ساخت و ساز به مراجع ذیربط از جمله شهرداری و جهاد کشاورزی مراجعه کنند و مجوز های لازم را اخذ کنند. دستگاه های قضایی حمایت های لازم را در ممانعت از ساخت و ساز در اراضی باغات و کشاورزی به عمل می آورد. حیف است منابع ملی و سرمایه مردم که در این گونه مکان ها سرمایه گذاری کنند و بعد با احکام دادگاه و مراجع ذیصلاح مورد تخریب قرار گیرند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قانون اجازه می دهد که زمین کشاورزی تغییر کاربری پیدا کند، گفت: زمین هایی که خارج از محدوده خدماتی شهر است در صورتی که با صنایع کشاورزی مرتبط باشد به مراجع ذیصلاح کارگروه برنامه ریزی استان ارجاع داده می شود و در غیر این صورت به هیچ عنوان تغییر کاربری پیدا نمی کنند. تغییر کاربری بعضی از اراضی کشاورزی داخل محدوده شهری در صورتی که اطراف آن ساخت و ساز شده باشد، با شرایط خاصی از جمله داشتن اسناد مالکیت (و شرایط دیگر) و طی مراحل قانونی آن از طریق کمیسیون ماده 5 امکان پذیر است.

مدیر منطقه یک شهرداری افزود: بسیاری از شهروندان به ما مراجعه می کنند و می گویند از کاربری زمین اطلاع نداشته اند و آن را معامله نموده اند. قبل از این که زمینی را بخرند باید از شهرداری استعلام بگیرند. کارشناسان از آن محل بازدید می کنند و با توجه به مختصات جغرافیایی و تطبیق آن با نقشه های مصوب، اعلام می کنند که زمین مورد نظر قابلیت صدور پروانه دارد یا خیر.

 

ساعت 9 شب روزهای فرد

مظاهری از زباله های خارج از نوبت بعضی از شهروندان گلایه کرد و گفت: علی رغم فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خوبی که توسط همکارانم در واحد خدمات شهری انجام شده، باز هم تعدادی از خانواده ها زباله های خود را ساعت 9 شب روزهای فرد (مربوط به منطقه یک و سه) بیرون نمی گذارند و این کار را در ساعات دیگری انجام می دهند. زباله خارج از نوبت علیرغم ایجاد مشکلات بهداشتی مباحث زیباسازی شهری را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

 

فرصتی برای سرمایه گذاری

از جمله مواردی که شهرداری منطقه یک آماده ایجاد فضای مناسب سرمایه گذاری است، احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان بوعلی است. مدیر منطقه یک شهرداری با بیان این مطلب گفت: یک قطعه زمین روبروی بیمارستان اشرفی قرار دارد که بناست علاوه بر پارکینگ طبقاتی، مجتمع تجاری اداری نیز در آن احداث شود.

مظاهری افزود: همچنین قطعه زمینی در کوچه شهید میردامادی (محل پارک تاکسی های اصفهان) وجود دارد که برای این زمین نیز طرح پارکینگ طبقاتی در نظر داریم.

وی افزود: در آینده ای نزدیک این طرح ها به مزایده گذاشته می شود و از سرمایه گذاران دعوت می کنم که برای شرکت در مزایده ها اقدام کنند چرا که خیابان بوعلی جزو خیابان های خوب خمینی شهر و قابلیت سرمایه گذاری های زیادی را دارد. امیدوارم با اجرای این طرح ها هم شهروندان عزیز و هم سرمایه گذاران محترم منتفع شوند.

 

سخن آخر

مظاهری در پایان گفت: از همه شهروندان و معتمدین محلات و شورایارها که با حضور خود در همه عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و خدماتی همراه و همیار شهرداری بودند کمال تشکر را دارم و از مردم عزیز خواستارم با پرداخت به موقع عوارضاتشان شهرداری را در ارائه خدمات نوین و بهتر یاری نمایند. همچنین از حمایت های خوب شهردار و اعضای شورای شهر سپاسگزاری می نمایم.

شکل گیری تدریجی گروه های پیاده روی در جاده سلامت لادر
شکل گیری تدریجی گروه های پیاده روی در جاده سلامت لادر

پس از گذشت چند ماه از افتتاح جاده سلامت چهارباغ لادر شهروندان از بستر به وجود آمده برای پیاده روی استفاده می کنند. به گزارش فرصت آنلاین، یک بررسی اجمالی در این مورد نشان می دهد در این مدت به تدریج گروه هایی به منظور پیاده روی تشکیل و این جاده را برای پیاده روی انتخاب کرده اند. علاوه بر این گروه ها، خانواده ها نیز از جاده 2کیلومتری موجود که توسط شهرداری احداث شده است بهره می برند.

آزادسازی ها در مسیر جاده دوشاخ ادامه دارد
آزادسازی ها در مسیر جاده دوشاخ ادامه دارد

به دنبال اعلام شهردارخمینی شهر در مورد شروع عملیات عمرانی در امتداد خیابان حافظ و احداث میدان دوشاخ، عملیات جدول گزاری از سمت محل میدان مذکور شروع و آزادسازی ها در این مسیر ادامه دارد. به گزارش فرصت آنلاین، در ادامه این عملیات روز جمعه چند آزادسازی بین میدان هفت برادران و میدان صنعت از جمله جنب آرامستان گاردر صورت گرفت تا آزادسازی های این بخش از مسیر کامل شود.

الزامات الحاق به اصفهان
الزامات الحاق به اصفهان

«اصفهان زيبا»،در روزنامه شماره 3112خود درمورد پيوستن خمينی شهر، فلاورجان و شاهين شهر به اصفهان مطلبی به قلم خبرنگار خود حسین اسدی منتشر کرده است که صرفا جهت اطلاع شهروندان عین آن از سوی فرصت آنلاین بازنشر می شود:
بحث پیوستن شهرهای کوچک ‌تر و نزدیک به کلان‌شهرهای کشور از دیرباز محل بحث بوده و هست. این طرح البته موافقان و مخالفان خودش را دارد. برخی مخالفین، این الحاق ها را عاملی در جهت افزایش مالیات برای ساکنین این شهرها می دانند. طرفداران نیز به دلایل زیادی همچون رفع محرومیت و استفاده شهروندان شهرهای کوچک از فرصت ها و امکانات کلان‌شهرها، بر پیوستن شهرها پافشاری می کنند. اصفهان از آن دست کلان‌شهرهایی است که شهرهای زیادی را در نزدیکی خود می بیند.
پیش از این اصفهان پیوست خوراسگان به عنوان منطقه 15 شهرداری را تجربه کرده است؛ اما طی سال‌های اخیر در بین دیگر شهرهای نزدیک به اصفهان تا کنون این بخت نصیب دیگر شهرها نشده است. نکته‌ای که در این بین مشخص است، پیوست شهرهای کوچک و جدید به شهرهای بزرگ است که نیازمند بررسی و البته تامین زیرساخت های لازم است؛ چراکه در غیر این صورت الحاق ها می تواند مشکلاتی در پی داشته باشد. مرداد 1392 بود که عضو شورای شهر اصفهان، گفت:7 شهر در انتظار پیوستن به اصفهان هستند. محمود محمدی در گفت ‌و گو با ایسنا، اظهار کرد: نخستین نتیجه الحاق به یک کلان‌شهر افزایش مالیات‌ها و قیمت‌ها است؛ در حالی که مردم فکر می‌‌کنند باید منتظر خدمات بهتر باشند، خدمات بسیار دیر به این مناطق وارد می‌شود.او ادامه داد: الحاق شهرهای کوچک به اصفهان نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد، از مدت‌ها پیش درخواست الحاق درچه، باغ‌ابریشم، دولت‌آباد، کمشچه، قهجاورستان، خورزوق و برخوار به اصفهان اعلام شده است و پیش از این نیز خمینی‌شهر در خواست الحاق به اصفهان را داشت که پذیرفته نشد. نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس که به تازگی خواستار الحاق ۳ شهرستان شاهین‌شهر، فلاورجان و خمینی‌شهر به اصفهان شده بود، در این خصوص می گوید: « در سند چشم انداز اصفهان پیوستن این سه شهرستان دیده شده است.»
طرحی روی زمین مانده
سید محمد جواد ابطحی در گفت و گو با «اصفهان زیبا»،‌ اظهار می کند: «این موضوع که از سال های پیش روی زمین مانده، بایستی از سوی شوراهای اسلامی این شهرها پیگیری شود.» این نماینده مجلس در خصوص وضعیت کنونی خمینی شهر، خاطر نشان می کند:‌«خمینی شهر هم اکنون شهری خوابگاهی شده است؛ بخشی از افرادی که در خمینی شهر زندگی می کنند روزها در اصفهان کار می‌کنند و شب ها به خمینی شهر بر می گردند.» ابطحی ادامه می دهد: «به دلیل نزدیکی خمینی شهر به اصفهان، می توان گفت این شهر مثل اصفهان و با آن یکی است؛ اما با این وجود خمینی شهر مشکلات خاص خودش را دارد.» او تاکید می کند: «با وجود نزدیکی خمینی شهر به اصفهان،‌ درآمد در این کلان‌شهر ماهیانه یک و نیم میلیون و در خمینی شهر به 300 هزار تومان می رسد که از این حیث اداره زندگی در این شهر مشکل می شود.»
حفظ هویت شهری
ابطحی البته معتقد است پیوست این شهر زیر ساخت‌ها و پیش نیازهای خودش را می طلبد. به گفته نماینده مردم خمینی‌شهر، حذف کد پیش شماره تلفن، تقویت اینترنت و گسترش خطوط مترو و ریل باس از جمله زیر ساخت‌های ضروری برای الحاق شهرها است. ابطحی برای حفظ هویت این شهرها پس از پیوست به اصفهان نیز بر این باور است که باید این سه شهر فرمانداری مستقلی برای خودشان داشته باشند. ابطحی از تجریش و شهرری در تهران به عنوان نمونه های موفقی از این ایده یاد می کند. نماینده مردم خمینی شهر می گوید: «با ورود شوراهای این سه شهر و موافقت استانداری اصفهان و تایید دولت می‌توان این شهرها را الحاق کرد.» رئیس شورای اسلامی فلاورجان نیز در این خصوص، می گوید: « شورای شهر هنوز در این خصوص ورودی نکرده اند؛ اما این موضوع پیش‌نیازهایی دارد.»علیرضا کیانی در گفت و گو با «اصفهان زیبا»، اظهار می کند: «باید نظر اعضای شورا و کارشناسان را جمع بندی کرد تا فرصت ها و تهدیدهای الحاق مشخص شود.»کیانی ضمن تاکید بر اینکه در صورت موافقت با الحاق این امر نیاز به تامین زیرساخت های زیادی دارد، ادامه می دهد: «از حیث ساختار سیاسی، فلاورجان نیز به مانند پیوست رهنان به اصفهان دیگر نمی تواند فرمانداری مجزا داشته باشد.» عبداله کیانی، رئیس شورای اسلامی خمینی شهر نیز می گوید: «این موضوع از شورای پیشین تا کنون جز و دستور کار اعضای شورا نبوده؛ اما در صورت تصمیم شورا بایستی در این خصوص بررسی‌های لازم صورت گیرد.»رئیس شورای اسلامی شاهین شهر، نیز می گوید: « در خصوص اینکه این الحاق به نفع یا ضرر شاهین شهر است، باید کار کارشناسی دقیقی انجام شود.» مهرداد مختاری در گفت و گو با «اصفهان زیبا»، عنوان می کند: «به نظر می رسد با توجه به فاصله شاهین شهر از اصفهان و اینکه کلان‌شهر اصفهان خود مشکلاتی دارد، این الحاق مشکلاتی را برای اصفهان و شاهین شهر در پی داشته باشد.»

مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری معارفه شد
مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری معارفه شد

مدیرعامل جدید سازمان رفاهی تفریحی معرفی شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین با حضور شهردار و کارکنان سازمان رفاهی تفریحی از زحمات علیرضا پیمانی تقدیر به عمل آمد و سیدمحمدهادی موسوی به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شد.
علی اصغر حاج حیدری در این جلسه به استفاده از ظرفیت همه هنرمندان شهر در سازمان رفاهی تفریحی اشاره نمود و گفت: یکی از مسائل مهم فعال کردن خانه هنرمندان است.
وی همچنین با اشاره به وضعیت اقتصادی شهرداری بر مدیریت بدون پول در سازمان تاکید کرد.
حاج حیدری همچنین استفاده از ابزار فرهنگی برای مدیریت شهری را موثر دانست و تصریح کرد: یکی از رویکردهای جدید سازمان باید ترویج فرهنگ شهروندی با شکل زیبا و همه پسند باشد.
گفتنی است در این جلسه همچنین اعلام شد که با پیگیری های انجام شده سازمان رفاهی تفریحی شهرداری به سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری ارتقا پیدا کرده است.

آرایش جدید مدیریت و اجرایی در شهرداری خمینی شهر
آرایش جدید مدیریت و اجرایی در شهرداری خمینی شهر

انتصابات جدید در شهرداری صورت گرفت.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شهردار در جمع کارکنان شهرداری مقارن ظهر امروزاز جابه جایی ها و انتصابات جدید در شهرداری خبر داد.
درنتیجه این تغییرات موسوی به عنوان مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی ، راشد فر به عنوان مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی، شکراله محمدی به عنوان مدیر عامل سازمان تاکسیرانی، سبحانی نسب به عنوان مسول اجراییات، بهرامی به عنوان مسؤول درآمد، علیر ضا پیمانی  به عنوان مشاور ومسئول زیبا سازی شهرداری و نیکدل به عنوان مدیر کنترل ترافیک شهری منتصب شدند.

صفحه 3 از 102