امروزسه شنبه, 26 تير 1397-- Tuesday Jul 17 2018

ساعت 18:04:53

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 23:13:42

امیدواریم درتوسعه فرهنگسراها گام برداریم
شهردار خمینی شهر:
امیدواریم درتوسعه فرهنگسراها گام برداریم

مردم شهرستان خمینی شهر لیاقت داشتن شهری آباد و زیبا را دارند اما به دلیل فرسوده بودن بافت شهری، بیشترهزینه ها صرف زیرساخت ها می شود. به گزارش فرصت شهردار خمینی شهردرنشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان با تاکید بر این موضوع گفت : امیدواریم با حمایت مردم و مسئولان شهرستان درتوسعه فرهنگسراها ومراکز مختلف فرهنگی به مردم دراین زمینه نیز خدمت کنیم و به سمت و سویی قدم برداریم که شهروند مسئول و مدیریت پاسخگو را در مجموعه شهری نهادینه کنیم. حاج حیدری افزود: باید برای تفریحات سالم جوانان نیزقدم برداریم و سازمان رفاهی تفریحی شهرداری برای انجام مسئولیت های اجتماعی، فرهنگی ازهر نوع کمک معنوی و مادی در این مورد دریغ نکند. وی گفت: تمام تلاش خود را خواهم کرد که به مطالبات مردم پاسخ داده و شهری آباد و درخورمردم بسازیم.

استخدام تعدادی ازکارکنان شهرداریها درانتظار اجرا
استخدام تعدادی ازکارکنان شهرداریها درانتظار اجرا

از حدود ۲۰ هزار نفر کارکنان شهرداری€Œها، تنها 4 هزار و ۸۰۰ نفر استخدام می باشند.به گزارش فرصت آنلاین مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری با اشاره به تلاش برای استخدام تعدادی از کارکنان شهرداریها گفت: تا به€Œحال مجوز استخدام ۴ هزار نفر دیگر گرفته €شده، اما با توجه به تغییرات وزارت کشور اجرای این مهم به تأخیر افتاده است که امیدواریم این اقدام سریع€ تر عملی شود.
کمالی که در نشست شهرداران استان سخن می گفت ، افزود: امور شهری و شوراهای استانداری نگاه ویژه€ ای به آموزش دارد و کار گروهی و برگزاری دوره€ های آموزشی برای کارکنان شهرداری و شهرداران می€ تواند به افزایش کیفیت کار در مدیریت شهری کمک کند. وی گفت: در این رابطه 200 هزار ساعت آموزش برگزار کرده€ ایم و لازم است به آموزش نظام درآمد پایدار نیز توجه ویژه€ ای شود، چرا که با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر شهرداری€ ها باید کاری کنیم که درآمد شهرداری€ ها تنها از طریق ساخت €وساز و فروش تراکم نباشد و جذب سرمایه€ گذار در دستور کار شهرداری€ ها قرار گیرد. مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری به تلاشهای انجام شده در دور پنجم شوراها در جهت هم€ افزایی و همفکری گفت: از 119 قانون تصویب€ شده برای مدیریت شهری، 62 ماده آن قابلیت اجرایی ندارد.

شهرداری‌ها دربودجه تکیه به دولت نداشته باشند
درگردهمایی شهرداران استان اصفهان مطرح شد:
شهرداری‌ها دربودجه تکیه به دولت نداشته باشند

شهرداران استان اصفهان روز گذشته درتالار شهروند با حضور استاندارگردهم آمدند. به گزارش فرصت آنلاین دراین نشست که چندین سخنران داشت استاندار اصفهان معاونین وی وشهردار هرکدام نقطه نظرات خود را بیان کردند. برپایه این گزارش یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده کمبود بودجه شهرداریها بود درحالی که استانداراعلام کرد شهرداران باید دربودجه تکیه به دولت نداشته باشند و از بخش خصوصی کمک بگیرند. مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری طی سخنانی در این نشست گفت: عملکرد مالی شهرداری€ های استان از سال 92 تا 95، ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده که کمک دولت به شهرداری€ ها در این بازه زمانی، 733 میلیارد تومان از طریق وزارت کشور بوده است . محمدرضا کمالی کمک استان در قالب مالیات بر ارزش€ افزوده را 2 هزار و 67 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:: طبق قانون، بودجه شهرداری€ ها باید با نسبت شصت به چهل صرف امورعمرانی و خدماتی شود .وی سرانه پرداختی هر شهروند را بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان ذکر نمود.

چهارمین جشنواره یلدا در خمینی شهر برگزارشد
چهارمین جشنواره یلدا در خمینی شهر برگزارشد

به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری، چهارمین جشنواره میوه آرایی شب یلدا در سالن باغ بانوان برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم که با استقبال زیاد شهروندان روبرو بود آثارمیوه آرایی جشنواره به نمایش درآمد. شهردار حاج حیدری وتعدادی ازاعضای شورای شهر ودیگرمسؤولان شهری از بازدید کنندگان این جشنواره بودند. بر پایه گزارش مذکور برگزاری نمایش مخصوص کودکان وبزرگسالان ازدیگر برنامه های این مراسم بود. در پایان این مراسم از ده نفر از برگزیدگان با جوایز نفیس و لوح، تقدیر به عمل آمد.

اسامی ده نفر حایز رتبه به این شرح است:

1- مریم شفیعی

2-زهرا جعفری

3-مطهره کاظمی

4-فاطمه جعفری

5-نرگس کاظمی

6-الهام زاهدیان

7-زهره آقا کوچکی

8-ناهید فتحیان

9-زهرا هوازاده

10-مینا غفاری

 

 

دیدار اعضای انجمن سینمای جوانان خمینی شهر با شهردار
دیدار اعضای انجمن سینمای جوانان خمینی شهر با شهردار

در ادامه دیدارهای شهردار خمینی شهر با اقشار مختلف، نشست اعضای انجمن سینمای جوانان خمینی شهر و شهردار برگزارشد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از مسئول انجمن سینمای جوانان خمینی شهر، تعدادی از اعضای انجمن به نمایندگی از تمامی اعضا با شهردار حاج حیدری به گفتگو پرداختند. در این جلسه ابتدا مرتضی احمدی مسئول انجمن توضیحاتی مبسوط راجع به عملکرد انجمن، اعضای آن و افتخارات تازه کسب شده، ارائه داد و خواستار حمایت مسئولان از این هنرمندان شد. در ادامه نمایندگانی از انجمن به بیان خواسته ها و درد دل های خود پرداخته و از شهردار تقاضا کردند در صورت امکان بیش از پیش به فرهنگ و هنر شهر به ویژه انجمن سینمای جوانان توجه شود.
شهردار نیز در  پایان  نوید خبرهایی خوب برای مردم شهر را داده و خاطرنشان کرد که اتفاقات نیکویی را در شهر شاهد خواهیم بود.

نوسازی ۶۰هزار دستگاه تاکسی در کشور
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور در خمینی شهر:
نوسازی ۶۰هزار دستگاه تاکسی در کشور

 امسال ۶۰هزار دستگاه تاکسی در صنعت حمل و نقل کشور نوسازی شده است. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاري صداوسيما؛ مرکز اصفهان، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور در آیین اختتامیه دومین جشنواره عکس سفیران شهر در خمینی شهر، نوسازی و جایگزینی تاکسی€Œهای فرسوده را مهمترین اقدام دولت در این بخش بیان کرد و گفت: امسال بیش از ۶۵هزار دستگاه تاکسی فرسوده از صنعت حمل و نقل مسافر کشور خارج و ۶۰ هزار دستگاه تاکسی جایگزین آن شده است.

مرتضی ضامنی با اشاره به اینکه ۱۲۰هزار دستگاه تاکسی دیگر نیاز به نوسازی دارند افزود: برای نوسازی هر دستگاه تاکسی ۲۵۰میلیون ریال تسهیلات با همکاری بانک€Œهای عامل به متقاضیان پرداخت می€Œشود.
وی با بیان اینکه ۳۱۸هزار و ۸۸۸دستگاه تاکسی درسازمان حمل و نقل مسافرکشور فعال است گفت: به طور میانگین هر دستگاه تاکسی روزانه بین ۷۰تا۸۰ مسافر جابه جا می کند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور افزود: به منظور تایید صلاحیت برخی رانندگان، سامانه برخط با هدف ساماندهی سازمان€Œهای تاکسیرانی کشور راه اندازی شده است.
دبیر دومین جشنواره عکس سفیران شهر هم با اشاره به اینکه بیش از هزار و ۲۰۰عکس از ۲۱ استان به این جشنواره رسیده افزود: از این تعداد ۲۲عکس انتخاب و در پایان به سه عکس برگزیده جوایزی اهدا شد.
مختاری افزود: یوسف قاسمی و سمیرا شریعتمداری از تهران و عطا رنجبر زیدانلو از قوچان به ترتیب برگزیدگان این جشنواره انتخاب شدند.
این جشنواره با موضوع حمل و نقل عمومی از دریچه دوربین برگزار شد.

دومین جشنواره عکس سراسری سفیران شهر به کار خود پایان داد
دومین جشنواره عکس سراسری سفیران شهر به کار خود پایان داد

جشنواره عکس سراسری سفیران شهر صبح امروز به کار خود پایان داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این آیین که با حضور ضامنی رئیس اتحادیه تاکسیرانی€های شهری کشور در سالن بصیرت شهرداری برگزار شد، از یوسف قاسمی  از تهران، سمیرا شریعت مداری از تهران و عطا رنجبر زیدانلو از قوچان به عنوان رتبه های اول تا سوم این جشنواره تقدیر به عمل آمد. همچنین  دو عکاس خمینی شهری؛ عسل نقدعلی و مهدی احمدوند به عنوان رتبه های برتر مورد تقدیر قرار گرفتند. 
بر اساس همین گزارش، نمایشگاه عکس این جشنواره نیز پس از پایان یافتن آیین اختتامیه، به دست مرتضی ضامنی گشایش یافت. این نمایشگاه به مدت یک هفته در نگارخانه طبقه زیرین سینما فرهنگ پذیرای علاقمندان است.

 

اولین نشست مطبوعاتی شهردار در دوره پنجم شورای اسلامی شهر
اولین نشست مطبوعاتی شهردار در دوره پنجم شورای اسلامی شهر

اولین نشست خبری شهردار حاج حیدری با اهالی رسانه شهرستان خمینی شهر در دوره پنجم شورای اسلامی روز گذشته با تبادل نظر و بیان دیدگاه ها و شفاف سازی مسائل شهری همراه بود.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این نشست شهردار با اشاره به چندین طرح مهم انجام گرفته ودر حال انجام در دوره جدید از جمله احداث میدان امام حسن(ع) ، عملیات عمرانی مرحله دوم باز سبز، پارک هفتصد دستگاه، اتمام خیابان شهید صدوقی و ورودی دانشگاه آزاد و بهبود روشنایی خیابان امیرکبیر ... به سوالات خبرنگاران در مورد مسائل شهری و شهرداری پاسخ گفت.
مشروح کامل این نشست خبری در شماره 199 دو هفته نامه فرصت پنج شنبه آینده جهت اطلاع شهروندان گرامی به چاپ خواهد رسید.

صفحه 4 از 102