امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:14:47

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

شکل گیری تدریجی گروه های پیاده روی در جاده سلامت لادر
شکل گیری تدریجی گروه های پیاده روی در جاده سلامت لادر

پس از گذشت چند ماه از افتتاح جاده سلامت چهارباغ لادر شهروندان از بستر به وجود آمده برای پیاده روی استفاده می کنند. به گزارش فرصت آنلاین، یک بررسی اجمالی در این مورد نشان می دهد در این مدت به تدریج گروه هایی به منظور پیاده روی تشکیل و این جاده را برای پیاده روی انتخاب کرده اند. علاوه بر این گروه ها، خانواده ها نیز از جاده 2کیلومتری موجود که توسط شهرداری احداث شده است بهره می برند.

آزادسازی ها در مسیر جاده دوشاخ ادامه دارد
آزادسازی ها در مسیر جاده دوشاخ ادامه دارد

به دنبال اعلام شهردارخمینی شهر در مورد شروع عملیات عمرانی در امتداد خیابان حافظ و احداث میدان دوشاخ، عملیات جدول گزاری از سمت محل میدان مذکور شروع و آزادسازی ها در این مسیر ادامه دارد. به گزارش فرصت آنلاین، در ادامه این عملیات روز جمعه چند آزادسازی بین میدان هفت برادران و میدان صنعت از جمله جنب آرامستان گاردر صورت گرفت تا آزادسازی های این بخش از مسیر کامل شود.

الزامات الحاق به اصفهان
الزامات الحاق به اصفهان

«اصفهان زيبا»،در روزنامه شماره 3112خود درمورد پيوستن خمينی شهر، فلاورجان و شاهين شهر به اصفهان مطلبی به قلم خبرنگار خود حسین اسدی منتشر کرده است که صرفا جهت اطلاع شهروندان عین آن از سوی فرصت آنلاین بازنشر می شود:
بحث پیوستن شهرهای کوچک ‌تر و نزدیک به کلان‌شهرهای کشور از دیرباز محل بحث بوده و هست. این طرح البته موافقان و مخالفان خودش را دارد. برخی مخالفین، این الحاق ها را عاملی در جهت افزایش مالیات برای ساکنین این شهرها می دانند. طرفداران نیز به دلایل زیادی همچون رفع محرومیت و استفاده شهروندان شهرهای کوچک از فرصت ها و امکانات کلان‌شهرها، بر پیوستن شهرها پافشاری می کنند. اصفهان از آن دست کلان‌شهرهایی است که شهرهای زیادی را در نزدیکی خود می بیند.
پیش از این اصفهان پیوست خوراسگان به عنوان منطقه 15 شهرداری را تجربه کرده است؛ اما طی سال‌های اخیر در بین دیگر شهرهای نزدیک به اصفهان تا کنون این بخت نصیب دیگر شهرها نشده است. نکته‌ای که در این بین مشخص است، پیوست شهرهای کوچک و جدید به شهرهای بزرگ است که نیازمند بررسی و البته تامین زیرساخت های لازم است؛ چراکه در غیر این صورت الحاق ها می تواند مشکلاتی در پی داشته باشد. مرداد 1392 بود که عضو شورای شهر اصفهان، گفت:7 شهر در انتظار پیوستن به اصفهان هستند. محمود محمدی در گفت ‌و گو با ایسنا، اظهار کرد: نخستین نتیجه الحاق به یک کلان‌شهر افزایش مالیات‌ها و قیمت‌ها است؛ در حالی که مردم فکر می‌‌کنند باید منتظر خدمات بهتر باشند، خدمات بسیار دیر به این مناطق وارد می‌شود.او ادامه داد: الحاق شهرهای کوچک به اصفهان نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد، از مدت‌ها پیش درخواست الحاق درچه، باغ‌ابریشم، دولت‌آباد، کمشچه، قهجاورستان، خورزوق و برخوار به اصفهان اعلام شده است و پیش از این نیز خمینی‌شهر در خواست الحاق به اصفهان را داشت که پذیرفته نشد. نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس که به تازگی خواستار الحاق ۳ شهرستان شاهین‌شهر، فلاورجان و خمینی‌شهر به اصفهان شده بود، در این خصوص می گوید: « در سند چشم انداز اصفهان پیوستن این سه شهرستان دیده شده است.»
طرحی روی زمین مانده
سید محمد جواد ابطحی در گفت و گو با «اصفهان زیبا»،‌ اظهار می کند: «این موضوع که از سال های پیش روی زمین مانده، بایستی از سوی شوراهای اسلامی این شهرها پیگیری شود.» این نماینده مجلس در خصوص وضعیت کنونی خمینی شهر، خاطر نشان می کند:‌«خمینی شهر هم اکنون شهری خوابگاهی شده است؛ بخشی از افرادی که در خمینی شهر زندگی می کنند روزها در اصفهان کار می‌کنند و شب ها به خمینی شهر بر می گردند.» ابطحی ادامه می دهد: «به دلیل نزدیکی خمینی شهر به اصفهان، می توان گفت این شهر مثل اصفهان و با آن یکی است؛ اما با این وجود خمینی شهر مشکلات خاص خودش را دارد.» او تاکید می کند: «با وجود نزدیکی خمینی شهر به اصفهان،‌ درآمد در این کلان‌شهر ماهیانه یک و نیم میلیون و در خمینی شهر به 300 هزار تومان می رسد که از این حیث اداره زندگی در این شهر مشکل می شود.»
حفظ هویت شهری
ابطحی البته معتقد است پیوست این شهر زیر ساخت‌ها و پیش نیازهای خودش را می طلبد. به گفته نماینده مردم خمینی‌شهر، حذف کد پیش شماره تلفن، تقویت اینترنت و گسترش خطوط مترو و ریل باس از جمله زیر ساخت‌های ضروری برای الحاق شهرها است. ابطحی برای حفظ هویت این شهرها پس از پیوست به اصفهان نیز بر این باور است که باید این سه شهر فرمانداری مستقلی برای خودشان داشته باشند. ابطحی از تجریش و شهرری در تهران به عنوان نمونه های موفقی از این ایده یاد می کند. نماینده مردم خمینی شهر می گوید: «با ورود شوراهای این سه شهر و موافقت استانداری اصفهان و تایید دولت می‌توان این شهرها را الحاق کرد.» رئیس شورای اسلامی فلاورجان نیز در این خصوص، می گوید: « شورای شهر هنوز در این خصوص ورودی نکرده اند؛ اما این موضوع پیش‌نیازهایی دارد.»علیرضا کیانی در گفت و گو با «اصفهان زیبا»، اظهار می کند: «باید نظر اعضای شورا و کارشناسان را جمع بندی کرد تا فرصت ها و تهدیدهای الحاق مشخص شود.»کیانی ضمن تاکید بر اینکه در صورت موافقت با الحاق این امر نیاز به تامین زیرساخت های زیادی دارد، ادامه می دهد: «از حیث ساختار سیاسی، فلاورجان نیز به مانند پیوست رهنان به اصفهان دیگر نمی تواند فرمانداری مجزا داشته باشد.» عبداله کیانی، رئیس شورای اسلامی خمینی شهر نیز می گوید: «این موضوع از شورای پیشین تا کنون جز و دستور کار اعضای شورا نبوده؛ اما در صورت تصمیم شورا بایستی در این خصوص بررسی‌های لازم صورت گیرد.»رئیس شورای اسلامی شاهین شهر، نیز می گوید: « در خصوص اینکه این الحاق به نفع یا ضرر شاهین شهر است، باید کار کارشناسی دقیقی انجام شود.» مهرداد مختاری در گفت و گو با «اصفهان زیبا»، عنوان می کند: «به نظر می رسد با توجه به فاصله شاهین شهر از اصفهان و اینکه کلان‌شهر اصفهان خود مشکلاتی دارد، این الحاق مشکلاتی را برای اصفهان و شاهین شهر در پی داشته باشد.»

مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری معارفه شد
مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری معارفه شد

مدیرعامل جدید سازمان رفاهی تفریحی معرفی شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین با حضور شهردار و کارکنان سازمان رفاهی تفریحی از زحمات علیرضا پیمانی تقدیر به عمل آمد و سیدمحمدهادی موسوی به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شد.
علی اصغر حاج حیدری در این جلسه به استفاده از ظرفیت همه هنرمندان شهر در سازمان رفاهی تفریحی اشاره نمود و گفت: یکی از مسائل مهم فعال کردن خانه هنرمندان است.
وی همچنین با اشاره به وضعیت اقتصادی شهرداری بر مدیریت بدون پول در سازمان تاکید کرد.
حاج حیدری همچنین استفاده از ابزار فرهنگی برای مدیریت شهری را موثر دانست و تصریح کرد: یکی از رویکردهای جدید سازمان باید ترویج فرهنگ شهروندی با شکل زیبا و همه پسند باشد.
گفتنی است در این جلسه همچنین اعلام شد که با پیگیری های انجام شده سازمان رفاهی تفریحی شهرداری به سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری ارتقا پیدا کرده است.

آرایش جدید مدیریت و اجرایی در شهرداری خمینی شهر
آرایش جدید مدیریت و اجرایی در شهرداری خمینی شهر

انتصابات جدید در شهرداری صورت گرفت.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شهردار در جمع کارکنان شهرداری مقارن ظهر امروزاز جابه جایی ها و انتصابات جدید در شهرداری خبر داد.
درنتیجه این تغییرات موسوی به عنوان مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی ، راشد فر به عنوان مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی، شکراله محمدی به عنوان مدیر عامل سازمان تاکسیرانی، سبحانی نسب به عنوان مسول اجراییات، بهرامی به عنوان مسؤول درآمد، علیر ضا پیمانی  به عنوان مشاور ومسئول زیبا سازی شهرداری و نیکدل به عنوان مدیر کنترل ترافیک شهری منتصب شدند.

امیدواریم درتوسعه فرهنگسراها گام برداریم
شهردار خمینی شهر:
امیدواریم درتوسعه فرهنگسراها گام برداریم

مردم شهرستان خمینی شهر لیاقت داشتن شهری آباد و زیبا را دارند اما به دلیل فرسوده بودن بافت شهری، بیشترهزینه ها صرف زیرساخت ها می شود. به گزارش فرصت شهردار خمینی شهردرنشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان با تاکید بر این موضوع گفت : امیدواریم با حمایت مردم و مسئولان شهرستان درتوسعه فرهنگسراها ومراکز مختلف فرهنگی به مردم دراین زمینه نیز خدمت کنیم و به سمت و سویی قدم برداریم که شهروند مسئول و مدیریت پاسخگو را در مجموعه شهری نهادینه کنیم. حاج حیدری افزود: باید برای تفریحات سالم جوانان نیزقدم برداریم و سازمان رفاهی تفریحی شهرداری برای انجام مسئولیت های اجتماعی، فرهنگی ازهر نوع کمک معنوی و مادی در این مورد دریغ نکند. وی گفت: تمام تلاش خود را خواهم کرد که به مطالبات مردم پاسخ داده و شهری آباد و درخورمردم بسازیم.

استخدام تعدادی ازکارکنان شهرداریها درانتظار اجرا
استخدام تعدادی ازکارکنان شهرداریها درانتظار اجرا

از حدود ۲۰ هزار نفر کارکنان شهرداری€Œها، تنها 4 هزار و ۸۰۰ نفر استخدام می باشند.به گزارش فرصت آنلاین مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری با اشاره به تلاش برای استخدام تعدادی از کارکنان شهرداریها گفت: تا به€Œحال مجوز استخدام ۴ هزار نفر دیگر گرفته €شده، اما با توجه به تغییرات وزارت کشور اجرای این مهم به تأخیر افتاده است که امیدواریم این اقدام سریع€ تر عملی شود.
کمالی که در نشست شهرداران استان سخن می گفت ، افزود: امور شهری و شوراهای استانداری نگاه ویژه€ ای به آموزش دارد و کار گروهی و برگزاری دوره€ های آموزشی برای کارکنان شهرداری و شهرداران می€ تواند به افزایش کیفیت کار در مدیریت شهری کمک کند. وی گفت: در این رابطه 200 هزار ساعت آموزش برگزار کرده€ ایم و لازم است به آموزش نظام درآمد پایدار نیز توجه ویژه€ ای شود، چرا که با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر شهرداری€ ها باید کاری کنیم که درآمد شهرداری€ ها تنها از طریق ساخت €وساز و فروش تراکم نباشد و جذب سرمایه€ گذار در دستور کار شهرداری€ ها قرار گیرد. مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری به تلاشهای انجام شده در دور پنجم شوراها در جهت هم€ افزایی و همفکری گفت: از 119 قانون تصویب€ شده برای مدیریت شهری، 62 ماده آن قابلیت اجرایی ندارد.

شهرداری‌ها دربودجه تکیه به دولت نداشته باشند
درگردهمایی شهرداران استان اصفهان مطرح شد:
شهرداری‌ها دربودجه تکیه به دولت نداشته باشند

شهرداران استان اصفهان روز گذشته درتالار شهروند با حضور استاندارگردهم آمدند. به گزارش فرصت آنلاین دراین نشست که چندین سخنران داشت استاندار اصفهان معاونین وی وشهردار هرکدام نقطه نظرات خود را بیان کردند. برپایه این گزارش یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده کمبود بودجه شهرداریها بود درحالی که استانداراعلام کرد شهرداران باید دربودجه تکیه به دولت نداشته باشند و از بخش خصوصی کمک بگیرند. مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری طی سخنانی در این نشست گفت: عملکرد مالی شهرداری€ های استان از سال 92 تا 95، ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده که کمک دولت به شهرداری€ ها در این بازه زمانی، 733 میلیارد تومان از طریق وزارت کشور بوده است . محمدرضا کمالی کمک استان در قالب مالیات بر ارزش€ افزوده را 2 هزار و 67 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:: طبق قانون، بودجه شهرداری€ ها باید با نسبت شصت به چهل صرف امورعمرانی و خدماتی شود .وی سرانه پرداختی هر شهروند را بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان ذکر نمود.

صفحه 4 از 103