امروزسه شنبه, 26 تير 1397-- Tuesday Jul 17 2018

ساعت 18:00:53

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 23:13:42

عملیات احداث ورودی و خروجی دانشگاه آزاد به شهر وارد مرحله دوم شد
عملیات احداث ورودی و خروجی دانشگاه آزاد به شهر وارد مرحله دوم شد

تیم عمرانی شهرداری وارد مرحله دوم احداث مسیر ورودی و خروجی جاده کمربندی و دانشگاه آزاد به شهر شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، عملیات خاکبرداری، زیرسازی و جدولگذاری این مسیر در سطح 50 هزار متر مربع از یک سال پیش آغاز شده و اکنون با ورود به مرحله دوم، 25 هزار متر مربع از این مسیر آسفالت خواهد شد.گفتنی است در طراحی مسیرهای رفت وبرگشت جاده کمربندی به شهر ودانشگاه آزاد وبلعکس دانشگاه آزاد هم باشهرداری همکاری داشته است .شهردار ضمن تشکر از همه مجریان گفت این مسیر دسترسی دانشگاه صنعتی به دانشگاه آزاد ونیز شهر را به شهرک صنعتی وآرامستان بهبود می بخشد.

میدان امام حسن مجتبی (ع) افتتاح شد
شانزدهمین گره ترافیکی شهر باز شد؛
میدان امام حسن مجتبی (ع) افتتاح شد

همزمان با میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) و با حضور نماینده، شهردار و رییس شورای شهر، میدان امام حسن مجبتی (ع) و بلوار شهدای مدافع حرم افتتاح و آماده بهره برداری شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، عملیات عمرانی این میدان که در تقاطع خیابان های مدرس و فهمیده واقع شده است از یک ماه پیش آغاز و همزمان با میلاد نبی اکرم (ص) افتتاح شد. همچنین باند شمالی خیابان حدفاصل چهارراه دولت و میدان امام حسن مجتبی (ع) آسفالت شد و به دلیل درخواست های مکرر مردم محله های هرستان و اندآن خیابان شهدای مدافع حرم نام گرفت.
مظاهری مدیر شهرداری منطقه یک مجموعه هزینه های این طرح را بالغ بر یک میلیارد تومان اعلام کرد.
همچنین معاون عمران شهرداری در این رابطه گفت: حدود 1000 مترمربع جدول، 9000 متر مربع آسفالت و 5000 مترمربع بلوک فرش برای میدان امام حسن مجتبی (ع) و بلوار شهدای مدافع حرم اجرا شده است.
خلیلی افزود: با توجه به وجود شبکه فاضلاب در باند جنوبی بلوار شهدای مدافع حرم آسفالت آن به زمان دیگری موکول شد.
شهردار در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیمادر خمینی شهر اعلام کرد که این شانزدهمین گره ترافیکی شهر بود که برطرف شد. علی اصغرحاج حیدری افزود: سعی ما بر این است که نقاط حادثه ساز شهر را با آزادسازی محدود و اصلاح هندسی، از خطر خارج کنیم.
نماینده مردم در مجلس نیز با اشاره به محدودیت های مالی شهرداری گفت: ما طرح اصلاح قانون شهرداری ها را پیگیری می کنیم.
سیدمحمدجواد ابطحی افزود: در این طرح 6 گزینه برای کمک به درآمدهای پایدار شهرداریها پیش بینی شده است. امیدوارم همه مسؤولین کمک کنند و این مشکل شهرهای کوچک مثل خمینی شهر -که تراکم جمعیتی بالا هم دارد €“ حل شود و فشار کمتری به مردم وارد شود.
رییس شورای شهر نیز به درآمد پایین و کمبود امکانات شهرداری و شورای شهر اشاره کرد و افزود: ما در حد توان خود بر حسب قولی که داده ایم کارها را انجام می دهیم. نماینده محترم در زمینه های مختلف همکاری کرده اند و امیدوارم این موضوع تداوم داشته باشد.

طرح مطالبات محله هرستان توسط معتمدین محل
طرح مطالبات محله هرستان توسط معتمدین محل

در جلسه شورای شهر با معتمدین محله هرستان مشکلات مردم این منطقه مطرح و بررسی گردید.به گزارش خبرنگار فرصت، مسائلی از قبیل باقی ماندن آسفالت و لکه گیری چند کوچه، مشکلات مربوط به روشنایی خیابان امیرکبیر، تکمیل نشدن فرهنگسرای محل، مشکلات خیابان لوله 1400، عدم آزادسازی خیابان بیست و پنج متری، علی بن ابی طالب و خیابان سردار شهید عبدالرحمن کرمی، لزوم بازسازی و ساخت پیاده رو خیابان امیرکبیر، برطرف نشدن مشکلات فشار آب و نداشتن خطوط تلفن در برخی از مناطق محله، عدم وجود روشنایی کافی و آب آشامیدنی و وسایل بازی در پارک کودک، درخواست شهروندان برای قرار دادن دست انداز مقابل کوچه 30 و 47 به علت سرعت بالای خودروها، مشکلات مربوط به تملک و نداشتن سند زمین های محل، نیمه کاره بودن شبکه بهداشت و درمان محله جزء مواردی بود که توسط معتمدین محله هرستان مطرح گردید. در ادامه نمایندگان شورا نیز به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند، داود وطنخواه بر لزوم یکپارچه دیده شدن شهر و خودداری از نگاه جزیره ای تاکید کرد و افزود: در عین حال که باید به محلات و بافت فرسوده آن توجه ویژه ای داشت، بایستی دقت کرد که اگر هر قدمی در شهر برداشته می شود تمامی محلات و کل شهر از آن منتفع خواهند شد. بدیهی است که ما توسعه همه جانبه شهر را میخواهیم که همه محلات در کنار هم دیده شوند اما وقتی در شهر یک ورزشگاه بزرگ وجود داشته باشد همه محلات شهر میتواند از آن استفاده کنند و یا وجود یک منطقه گردشگری مانند چشمه لادر مختص محله ی خاصی نیست و همه میتوانند از آن استفاده کنند. وطن خواه همچنین دغدغه اصلی شهرداری و شورای شهر را حل معضل عبور کامیونها از شهر برای حفظ جان همشهریان دانست. حسین غفوری نیز با اشاره به این که بزرگترین سرمایه مجموعه شورای شهر و شهرداری در این دوره، سرمایه اجتماعی است افزود: اعتماد مردم ،بزرگترین سرمایه ما در این دوره محسوب میشود. سایر نمایندگان نیز بر لزوم نگاه متوازن و منطبق بر عدالت نسبت به اختصاص اعتبارات و بودجه تاکید کردند و هدف از طرح انتخاب سه نفر از معتمدین هر محل به عنوان شهرساز محله را تعیین اولویت ها و کمک به آبادانی محلات مختلف دانستند. در پایان رئیس شورای شهر بر لزوم اعلام چند پروژه اولویت دار توسط شورایاران محل تاکید کرد. وی همچنین در رابطه با سرمایه گذاری های بخش خصوصی نیز گفت: شهرداری آمادگی صددرصد برای جذب سرمایه گذار را دارد و با بخش خصوصی در هر زمینه و در هر بخش و محله ای که قصد اقدام داشته باشد همکاری خواهد کرد و بسته های تشویقی ارائه میدهد و همچنین پروانه ها را نیز به صورت رایگان صادر میکند. وی به مشکل روشنایی خیابان امیرکبیر نیز اشاره کرد و گفت: بحث روشنایی خیابان امیرکبیر مدتهای مدیدی است که در حال بررسی است، اما امکان قطع درختان این منطقه وجود ندارد چرا که زیبایی این خیابان به وجود این درختان وابسته است ما به دنبال راههای دیگری برای تامین روشنایی این خیابان هستیم از جمله این که با اداره برق مذاکرات لازم را انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که طول پایه ها را مقداری اضافه کنند و چراغها را پرنورتر و از میان درختها به وسط خیابان انتقال دهند. کیانی همچنین اقدام در خصوص خیابان لوله 1400 را نیازمند اعتبارات ملی دانست و شورای شهر را آماده انجام مکاتبات لازم برای حل مشکل فشار آب و همچنین خطوط تلفن محله هرستان اعلام کرد. در رابطه با دیگر مشکلات مطرح شده نیز راه حل ها و پیشنهاداتی ارائه شد.

47 خودور در آتش سوخت
از ابتدای سال جاری تا کنون
47 خودور در آتش سوخت

اوایل خرداد ماه سال جاری خودرویی در یکی از خیابان های شهر دچار حریق می شود و دو سرنشین آن به سرعت خودرو را ترک می کنند. راننده خودرو را خاموش نمی کند چون احساس می کند با این کار درها قفل شده و در خودرو محبوس می شود. مردی از درون مغازه با کپسول آتش نشانی بیرون می آید و شروع به خاموش کردن آتش می نماید و بلافاصله بعد از او فرد دیگری کپسول به دست از خانه اش بیرون می آید و به اولی کمک می کند. روشن بودن خودرو باعث افزایش حریق می شود و آتش در زیر خودرو از سمت جلو به سمت باک زبانه می کشد. هُرم زیاد آتش باعث شده بود وجود دو کپسول آتش نشانی کفاف ندهد. سرانجام ماموران آتش نشانی که یکی از شاهدان به آن ها خبر داده سر می رسند و با دیلم خودرو را بالاتر می کشند و آتش را مهار می کنند. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است. علت حادثه نشتی از باک بنزین بوده است. این نشتی مدت ها ادامه داشته و حتی بوی بنزین در خودرو به مشام می رسیده است.
در حادثه دیگری که چند روز پیش در حوالی سه راه معلم به وقوع پیوست خودرویی دچار حریق می شود. یکی از رهگذران در میان شلوغی به آتش نشانی خبر می دهد ولی اقدامی فوری برای مهار آتش لازم است. از بین خودروهایی که سرعتشان را کم می کنند و یا کنار می زنند یکی با کپسول آتشنشانی خودرویش به سمت آتش می رود. لحظاتی بعد خودروی دیگری می رسد که کپسول دارد، آتش کم رمق تر می شود. سرانجام نفر سوم با کپسول خودرویش می تواند آتش را تسلیم کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی از ابتدای سال تاکنون 47 مورد حریق خودروی سواری در این سازمان ثبت شده است. به رقم فوق باید دو مورد حریق موتورسیکلت نیز اضافه کرد.
مسؤول آموزش سازمان آتش نشانی در این رابطه می گوید: نشتی بنزین مهم ترین عامل حریق خودروست. سیدعلی رگیم افزود: عامل بعدی، وجود اشکالات فنی در خودرو به خصوص در اتصالات برق است و آخرین عامل، حریق های عمدی خودرو می باشد.
وی وجود کپسول آتش نشانی در خودرو را ضروری دانست و گفت: شهروندان برای تهیه این کپسول ها می توانند به شرکت های فروشی که دارای استاندارد از آتش نشانی هستند مراجعه نمایند. نشانی این شرکت ها را نیز می توانند از سازمان آتش نشانی دریافت کنند.
رگیم در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند برای شارژ سالانه این کپسول ها و نیز آگاهی از نحوه استفاده از آن ها به سازمان مراجعه کنند.

میدان دوشاخ احداث می شود
میدان دوشاخ احداث می شود

میدان دوشاخ با مساحت شش هکتار احداث می شود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار ضمن اعلام این خبر گفت: با احداث این میدان جاده حافظ تبدیل به بلوار می شود، خیابان گاز به بلوار ابوالبرکات متصل می شود و مسیر دسترسی به منطقه کارگاهی و صنعتی از جمله کشتارگاه صنعتی هموار می شود.
حاج حیدری در ادامه گفت: با احداث این میدان مشاغل مزاحم و نیمه مزاحم فعال در سطح شهر نیز به این منطقه منتقل خواهد شد.
وی در پایان از صاحبان کارخانه های جاده حافظ و مالکان خیابان گاز خواست در زمینه آزادسازی ها با شهرداری همکاری کنند.

پیشنهاد شهردار در شورای آموزش و پرورش
پیشنهاد شهردار در شورای آموزش و پرورش

شهردار در شورای آموزش و پرورش با تاکید به نقش این نهاد در ترویج مسائل شهروندی گفت: آموزش و پرورش می تواند در مسائلی مانند آموزش تفکیک زباله از مبدا، به موقع بیرون گذاشتن زباله ها و ... کمک بسزایی کند و پیشنهاد می کنم کارگروه مشترکی در این زمینه تشکیل شود.

علی اصغر حاج حیدری با اشاره به این که قوانین موجود باعث شده به برخی نتایج مطلوب نرسیم، افزود: مثلا ما زمینی با کاربری آموزشی داریم که در مالکیت آموزش و پرورش قرار گرفته ولی از نظر فضا محدود است این زمین حدود 1300 متر است و آموزش و پرورش هم با این مساحت ها وارد کار ساخت فضای آموزشی نمی شود. یکی از مسائلی که در کارگروه مذکور باید مطرح شود این است که آموزش و پرورش می تواند این زمین را با همکاری شهرداری تبدیل به احسن کند و حتی اگر عملی نیست، ما با شرایط خاص خودش آن را به یک فضای سبز محدود محلی تبدیل کنیم و در مقابل خدمات یا امکانی در جای دیگری ارائه دهیم.
سرپرست فرمانداری از شهردار خواست نظرات و پیشنهادات خود در این خصوص را به فرمانداری ارسال نماید.

 رییس شورای شهر خمینی شهر، رییس شورای استان شد
رییس شورای شهر خمینی شهر، رییس شورای استان شد

به دعوت استاندار اصفهان اولین جلسه شورای استان پس از آغاز به کار دور پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا در محل سالن اجتماعات استانداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین دستور کار این جلسه انتخابات هیات رییسه شورای استان بود که طی آن عبداله کیانی رییس شورای شهر خمینی شهر با اکثریت آرا به عنوان رییس شورای استان انتخاب شد.
گفتنی است کیانی در دوره های دوم، چهارم و دوره کنونی شورا عضو شورای استان بوده است و این دومین دوره ای است که به عنوان رییس این شورا انتخاب می شود. وی در دوره چهارم، سه سال متوالی ریاست شورای استان را بر عهده داشت.
عبداله کیانی همچنین دو سال ریاست شورای شهرستان در دوره چهارم و عضویت در شورای حل اختلاف استان را در کارنامه خود دارد.

137شهرداری درچه فعال شد
137شهرداری درچه فعال شد

مرکز فوریتهای خدمات شهری 137 در شهرداری درچه شروع به فعالیت نمود. به گزارش روابط عمومی شهرداری درچه هدف کلی از ایجاد این مرکز ، زمینه سازی درجهت مشارکت فعال و موثرشهروندان درحل معضلات شهری می باشد. شماره تلفن 3 رقمی 137 راهی آسان و سریع در جهت ارتباط شهروندان با شهرداری درچه می باشد.

صفحه 5 از 102