امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:10:30

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

47 خودور در آتش سوخت
از ابتدای سال جاری تا کنون
47 خودور در آتش سوخت

اوایل خرداد ماه سال جاری خودرویی در یکی از خیابان های شهر دچار حریق می شود و دو سرنشین آن به سرعت خودرو را ترک می کنند. راننده خودرو را خاموش نمی کند چون احساس می کند با این کار درها قفل شده و در خودرو محبوس می شود. مردی از درون مغازه با کپسول آتش نشانی بیرون می آید و شروع به خاموش کردن آتش می نماید و بلافاصله بعد از او فرد دیگری کپسول به دست از خانه اش بیرون می آید و به اولی کمک می کند. روشن بودن خودرو باعث افزایش حریق می شود و آتش در زیر خودرو از سمت جلو به سمت باک زبانه می کشد. هُرم زیاد آتش باعث شده بود وجود دو کپسول آتش نشانی کفاف ندهد. سرانجام ماموران آتش نشانی که یکی از شاهدان به آن ها خبر داده سر می رسند و با دیلم خودرو را بالاتر می کشند و آتش را مهار می کنند. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است. علت حادثه نشتی از باک بنزین بوده است. این نشتی مدت ها ادامه داشته و حتی بوی بنزین در خودرو به مشام می رسیده است.
در حادثه دیگری که چند روز پیش در حوالی سه راه معلم به وقوع پیوست خودرویی دچار حریق می شود. یکی از رهگذران در میان شلوغی به آتش نشانی خبر می دهد ولی اقدامی فوری برای مهار آتش لازم است. از بین خودروهایی که سرعتشان را کم می کنند و یا کنار می زنند یکی با کپسول آتشنشانی خودرویش به سمت آتش می رود. لحظاتی بعد خودروی دیگری می رسد که کپسول دارد، آتش کم رمق تر می شود. سرانجام نفر سوم با کپسول خودرویش می تواند آتش را تسلیم کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی از ابتدای سال تاکنون 47 مورد حریق خودروی سواری در این سازمان ثبت شده است. به رقم فوق باید دو مورد حریق موتورسیکلت نیز اضافه کرد.
مسؤول آموزش سازمان آتش نشانی در این رابطه می گوید: نشتی بنزین مهم ترین عامل حریق خودروست. سیدعلی رگیم افزود: عامل بعدی، وجود اشکالات فنی در خودرو به خصوص در اتصالات برق است و آخرین عامل، حریق های عمدی خودرو می باشد.
وی وجود کپسول آتش نشانی در خودرو را ضروری دانست و گفت: شهروندان برای تهیه این کپسول ها می توانند به شرکت های فروشی که دارای استاندارد از آتش نشانی هستند مراجعه نمایند. نشانی این شرکت ها را نیز می توانند از سازمان آتش نشانی دریافت کنند.
رگیم در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند برای شارژ سالانه این کپسول ها و نیز آگاهی از نحوه استفاده از آن ها به سازمان مراجعه کنند.

میدان دوشاخ احداث می شود
میدان دوشاخ احداث می شود

میدان دوشاخ با مساحت شش هکتار احداث می شود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار ضمن اعلام این خبر گفت: با احداث این میدان جاده حافظ تبدیل به بلوار می شود، خیابان گاز به بلوار ابوالبرکات متصل می شود و مسیر دسترسی به منطقه کارگاهی و صنعتی از جمله کشتارگاه صنعتی هموار می شود.
حاج حیدری در ادامه گفت: با احداث این میدان مشاغل مزاحم و نیمه مزاحم فعال در سطح شهر نیز به این منطقه منتقل خواهد شد.
وی در پایان از صاحبان کارخانه های جاده حافظ و مالکان خیابان گاز خواست در زمینه آزادسازی ها با شهرداری همکاری کنند.

پیشنهاد شهردار در شورای آموزش و پرورش
پیشنهاد شهردار در شورای آموزش و پرورش

شهردار در شورای آموزش و پرورش با تاکید به نقش این نهاد در ترویج مسائل شهروندی گفت: آموزش و پرورش می تواند در مسائلی مانند آموزش تفکیک زباله از مبدا، به موقع بیرون گذاشتن زباله ها و ... کمک بسزایی کند و پیشنهاد می کنم کارگروه مشترکی در این زمینه تشکیل شود.

علی اصغر حاج حیدری با اشاره به این که قوانین موجود باعث شده به برخی نتایج مطلوب نرسیم، افزود: مثلا ما زمینی با کاربری آموزشی داریم که در مالکیت آموزش و پرورش قرار گرفته ولی از نظر فضا محدود است این زمین حدود 1300 متر است و آموزش و پرورش هم با این مساحت ها وارد کار ساخت فضای آموزشی نمی شود. یکی از مسائلی که در کارگروه مذکور باید مطرح شود این است که آموزش و پرورش می تواند این زمین را با همکاری شهرداری تبدیل به احسن کند و حتی اگر عملی نیست، ما با شرایط خاص خودش آن را به یک فضای سبز محدود محلی تبدیل کنیم و در مقابل خدمات یا امکانی در جای دیگری ارائه دهیم.
سرپرست فرمانداری از شهردار خواست نظرات و پیشنهادات خود در این خصوص را به فرمانداری ارسال نماید.

 رییس شورای شهر خمینی شهر، رییس شورای استان شد
رییس شورای شهر خمینی شهر، رییس شورای استان شد

به دعوت استاندار اصفهان اولین جلسه شورای استان پس از آغاز به کار دور پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا در محل سالن اجتماعات استانداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین دستور کار این جلسه انتخابات هیات رییسه شورای استان بود که طی آن عبداله کیانی رییس شورای شهر خمینی شهر با اکثریت آرا به عنوان رییس شورای استان انتخاب شد.
گفتنی است کیانی در دوره های دوم، چهارم و دوره کنونی شورا عضو شورای استان بوده است و این دومین دوره ای است که به عنوان رییس این شورا انتخاب می شود. وی در دوره چهارم، سه سال متوالی ریاست شورای استان را بر عهده داشت.
عبداله کیانی همچنین دو سال ریاست شورای شهرستان در دوره چهارم و عضویت در شورای حل اختلاف استان را در کارنامه خود دارد.

137شهرداری درچه فعال شد
137شهرداری درچه فعال شد

مرکز فوریتهای خدمات شهری 137 در شهرداری درچه شروع به فعالیت نمود. به گزارش روابط عمومی شهرداری درچه هدف کلی از ایجاد این مرکز ، زمینه سازی درجهت مشارکت فعال و موثرشهروندان درحل معضلات شهری می باشد. شماره تلفن 3 رقمی 137 راهی آسان و سریع در جهت ارتباط شهروندان با شهرداری درچه می باشد.

بررسی مشکلات ادغام سازمان های تاکسیرانی و اتوبوسرانی
در همایش مدیران عامل سازمان های تاکسی رانی کشور انجام شد؛
بررسی مشکلات ادغام سازمان های تاکسیرانی و اتوبوسرانی


نهمین نشست هم اندیشی مدیران عامل سازمان های تاکسیرانی و حمل و نقل بار و مسافر شهرهای مرکز، جنوب وغرب کشور به میزبانی شهرستان خمینی شهر و در دانشگاه صنعتی برگزار شد.
ادغام سازمان های تاکسیرانی و اتوبوسرانی و پایانه ها و تبدیل آن ها به سازمان حمل و نقل بار و مسافر که شیوه نامه آن توسط وزارت کشور ابلاغ شده است، مهم ترین موضوع این جلسه بود.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین بیان داشت: ما در این نشست از مسؤولان مربوطه در شهرهای بروجرد، یزد و شهرکرد که سابقه ادغام دو سازمان مذکور را دارند دعوت کردیم و راجع به کارهایی که در این زمینه انجام داده اند، نقاط ضعف و قوت ادغام بحث و تبادل نظر نمودیم.
وی افزود: هر کدام از این شهرها ادغام را به شیوه خودشان انجام داده و به مشکلاتی برخورده بودند که دانستن آن ها برای ما مفید بود.
راشدفر تصریح کرد: سازمان های جدید در رابطه با شناسه ملی و بیمه با مشکلاتی مواجه شده اند. علاوه بر آن ساختار و اختیارات سازمان مشخص نیست و در نهایت هم مدیرعامل سازمان جدید در یک شهر دارای اختیارات حداقلی است و عمده بار کار آن به دوش شهردار آن شهر خواهد افتاد.
وی با اشاره به خودگردان بودن تاکسیرانی ها بیان داشت: سازمان های اتوبوسرانی هزینه بر هستند و ادغام این دو سازمان با یکدیگر مشکلات شهری و مدیریتی زیادی به وجود می آورد.
در این جلسه همچنین پیشنهاد رانندگان تاکسی خمینی شهر مبنی بر افزایش سن فرسودگی تاکسی های درون شهری از 10 به 15 سال با رعایت نکات مربوط به معاینه فنی و محیط زیست، مطرح شد.
مشکلات شرکت های تاکسی اینترنتی از دیگر موضوعات مورد بحث در این همایش بود. این شرکت ها زیر نظر اداره صنعت، معدن وتجارت (مشاغل رایانه ای) هستند و هم برای مردم و هم برای رانندگان تاکسی های شهری و آژانس ها مشکلاتی را به وجود آورده اند.
رییس سازمان تاکسیرانی اصفهان در همین راستا ضمن اشاره به کساد شدن کار تاکسی های آژانس با ظهور تاکسی های اینترنتی افزود: سازمان های تاکسی رانی رانندگان خود را گزینش می کنند و از رانندگان موظف به معاینه فنی خودروهایشان می باشند ولی تاکسی های اینترنتی این محدودیت ها را ندارند.
حسین جعفری گفت: ما شیوه نامه ای برای تاکسی های اینترنتی تنظیم کرده ایم و تمام نکات را در آن لحاظ نمودیم و قرار است دادستان آن را بررسی و به تمامی شرکت های تاکسی اینترنتی ابلاغ نماید تا بر اساس آن فعالیت کنند. ولی در حال حاضر چون بر آن ها نظارت نداریم، سفرهای مردمی با تاکسی های اینترنتی را تضمین نمی کنیم.
وی از راه اندازی تاکسی اینترنتی اسپین با نظارت تاکسیرانی اصفهان خبر داد و گفت: در این تاکسی اینترنتی، آژانس های تاکسی تلفنی سهامدار هستند و به صورت مشارکتی فعالیت می کنند.
جعفری افزود: ما مخالف تاکسی های اینترنتی نیستیم ولی آن ها باید مجوز های لازم را بگیرند و برای مردم هم تهدید نباشند.
راعی سرپرست فرمانداری نیز در این همایش گفت: امیدوار هستیم این نشست بتواند در جهت پیش برد اهدافی که سازمانهای تاکسی رانی وحمل ونقل جمعی دارند موثر واقع گردد. یقیناً استفاده از تجارب سایر شهرها مفید است.
گفتنی است فراکسیون سازمان تاکسیرانی شهرهای مرکز و جنوب کشور استانهای اصفهان، چهار محال و بختیاری، کرمان، کهکیلویه و بویر احمد، فارس، قم، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد را شامل می شود و مدیرعامل تاکسی رانی خمینی شهر دبیر این فراکسیون است.

آغاز عملیات احداث پارک ساحلی در شمال شهر
آغاز عملیات احداث پارک ساحلی در شمال شهر

احداث پارک ساحلی در محدوده حاشیه کانال آب منظریه، هفتصد دستگاه، کوی کارمندان و خیابان جانبازان در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار با اعلام این خبر افزود: این پارک ساحلی دارای طول 2 کیلومتر و عرض 30 متر است که برای آن فضای بازی کودکان، فضاهای ورزشی مانند زمین اسکیت، والیبال، فوتبال، پیاده روی و دوچرخه سواری پیش بینی نموده ایم.
حاج حیدری ابراز امیدواری کرد این پارک 60 هزار مترمربعی در شمال شهر برای نوروز سال آینده آماده استفاده شهروندان و مسافران باشد.

 بهسازی مسیر «حکیم فرزانه» به سمت «دکتر شریعتی»
با هدف بهبود عبور و مرور صورت گرفت؛
بهسازی مسیر «حکیم فرزانه» به سمت «دکتر شریعتی»

ساماندهی، تعریض و آسفالت خیابان حکیم فرزانه با هدف جلوگیری از تصادفات، بهبود عبور و مرور و رفع خطر هم اکنون در حال اجراست.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار با اشاره به این که عرض کم خیابان حکیم فرزانه مشکل آفرین بود، افزود: تعریض خیابان حکیم فرزانه را به منظور کاهش تصادفات در دستور کار قرار دادیم.
حاج حیدری با بیان این که ظرف چند روز این عملیات عمرانی به پایان می رسد اظهار داشت: با پایان این طرح، تردد برای ساکنان دستگرد، اسفریز و خیابان شریعتی شمالی راحت تر خواهد شد.
وی همچنین از آسفالت و زیرسازی ادامه خیابان حکیم فرزانه به سمت شریعتی شمالی خبر داد و گفت: با اجرای این عملیات خیابان دکتر شریعتی از سمت خوشاب به خیابان حکیم فرزانه متصل می گردد. خلیلی معاون عمران شهرداری نیز هزینه تمام شده برای اجرای این طرح ها را حدود 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد.

صفحه 6 از 103