امروزسه شنبه, 26 تير 1397-- Tuesday Jul 17 2018

ساعت 18:01:34

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 23:13:42

بررسی مشکلات ادغام سازمان های تاکسیرانی و اتوبوسرانی
در همایش مدیران عامل سازمان های تاکسی رانی کشور انجام شد؛
بررسی مشکلات ادغام سازمان های تاکسیرانی و اتوبوسرانی


نهمین نشست هم اندیشی مدیران عامل سازمان های تاکسیرانی و حمل و نقل بار و مسافر شهرهای مرکز، جنوب وغرب کشور به میزبانی شهرستان خمینی شهر و در دانشگاه صنعتی برگزار شد.
ادغام سازمان های تاکسیرانی و اتوبوسرانی و پایانه ها و تبدیل آن ها به سازمان حمل و نقل بار و مسافر که شیوه نامه آن توسط وزارت کشور ابلاغ شده است، مهم ترین موضوع این جلسه بود.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین بیان داشت: ما در این نشست از مسؤولان مربوطه در شهرهای بروجرد، یزد و شهرکرد که سابقه ادغام دو سازمان مذکور را دارند دعوت کردیم و راجع به کارهایی که در این زمینه انجام داده اند، نقاط ضعف و قوت ادغام بحث و تبادل نظر نمودیم.
وی افزود: هر کدام از این شهرها ادغام را به شیوه خودشان انجام داده و به مشکلاتی برخورده بودند که دانستن آن ها برای ما مفید بود.
راشدفر تصریح کرد: سازمان های جدید در رابطه با شناسه ملی و بیمه با مشکلاتی مواجه شده اند. علاوه بر آن ساختار و اختیارات سازمان مشخص نیست و در نهایت هم مدیرعامل سازمان جدید در یک شهر دارای اختیارات حداقلی است و عمده بار کار آن به دوش شهردار آن شهر خواهد افتاد.
وی با اشاره به خودگردان بودن تاکسیرانی ها بیان داشت: سازمان های اتوبوسرانی هزینه بر هستند و ادغام این دو سازمان با یکدیگر مشکلات شهری و مدیریتی زیادی به وجود می آورد.
در این جلسه همچنین پیشنهاد رانندگان تاکسی خمینی شهر مبنی بر افزایش سن فرسودگی تاکسی های درون شهری از 10 به 15 سال با رعایت نکات مربوط به معاینه فنی و محیط زیست، مطرح شد.
مشکلات شرکت های تاکسی اینترنتی از دیگر موضوعات مورد بحث در این همایش بود. این شرکت ها زیر نظر اداره صنعت، معدن وتجارت (مشاغل رایانه ای) هستند و هم برای مردم و هم برای رانندگان تاکسی های شهری و آژانس ها مشکلاتی را به وجود آورده اند.
رییس سازمان تاکسیرانی اصفهان در همین راستا ضمن اشاره به کساد شدن کار تاکسی های آژانس با ظهور تاکسی های اینترنتی افزود: سازمان های تاکسی رانی رانندگان خود را گزینش می کنند و از رانندگان موظف به معاینه فنی خودروهایشان می باشند ولی تاکسی های اینترنتی این محدودیت ها را ندارند.
حسین جعفری گفت: ما شیوه نامه ای برای تاکسی های اینترنتی تنظیم کرده ایم و تمام نکات را در آن لحاظ نمودیم و قرار است دادستان آن را بررسی و به تمامی شرکت های تاکسی اینترنتی ابلاغ نماید تا بر اساس آن فعالیت کنند. ولی در حال حاضر چون بر آن ها نظارت نداریم، سفرهای مردمی با تاکسی های اینترنتی را تضمین نمی کنیم.
وی از راه اندازی تاکسی اینترنتی اسپین با نظارت تاکسیرانی اصفهان خبر داد و گفت: در این تاکسی اینترنتی، آژانس های تاکسی تلفنی سهامدار هستند و به صورت مشارکتی فعالیت می کنند.
جعفری افزود: ما مخالف تاکسی های اینترنتی نیستیم ولی آن ها باید مجوز های لازم را بگیرند و برای مردم هم تهدید نباشند.
راعی سرپرست فرمانداری نیز در این همایش گفت: امیدوار هستیم این نشست بتواند در جهت پیش برد اهدافی که سازمانهای تاکسی رانی وحمل ونقل جمعی دارند موثر واقع گردد. یقیناً استفاده از تجارب سایر شهرها مفید است.
گفتنی است فراکسیون سازمان تاکسیرانی شهرهای مرکز و جنوب کشور استانهای اصفهان، چهار محال و بختیاری، کرمان، کهکیلویه و بویر احمد، فارس، قم، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد را شامل می شود و مدیرعامل تاکسی رانی خمینی شهر دبیر این فراکسیون است.

آغاز عملیات احداث پارک ساحلی در شمال شهر
آغاز عملیات احداث پارک ساحلی در شمال شهر

احداث پارک ساحلی در محدوده حاشیه کانال آب منظریه، هفتصد دستگاه، کوی کارمندان و خیابان جانبازان در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار با اعلام این خبر افزود: این پارک ساحلی دارای طول 2 کیلومتر و عرض 30 متر است که برای آن فضای بازی کودکان، فضاهای ورزشی مانند زمین اسکیت، والیبال، فوتبال، پیاده روی و دوچرخه سواری پیش بینی نموده ایم.
حاج حیدری ابراز امیدواری کرد این پارک 60 هزار مترمربعی در شمال شهر برای نوروز سال آینده آماده استفاده شهروندان و مسافران باشد.

 بهسازی مسیر «حکیم فرزانه» به سمت «دکتر شریعتی»
با هدف بهبود عبور و مرور صورت گرفت؛
بهسازی مسیر «حکیم فرزانه» به سمت «دکتر شریعتی»

ساماندهی، تعریض و آسفالت خیابان حکیم فرزانه با هدف جلوگیری از تصادفات، بهبود عبور و مرور و رفع خطر هم اکنون در حال اجراست.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار با اشاره به این که عرض کم خیابان حکیم فرزانه مشکل آفرین بود، افزود: تعریض خیابان حکیم فرزانه را به منظور کاهش تصادفات در دستور کار قرار دادیم.
حاج حیدری با بیان این که ظرف چند روز این عملیات عمرانی به پایان می رسد اظهار داشت: با پایان این طرح، تردد برای ساکنان دستگرد، اسفریز و خیابان شریعتی شمالی راحت تر خواهد شد.
وی همچنین از آسفالت و زیرسازی ادامه خیابان حکیم فرزانه به سمت شریعتی شمالی خبر داد و گفت: با اجرای این عملیات خیابان دکتر شریعتی از سمت خوشاب به خیابان حکیم فرزانه متصل می گردد. خلیلی معاون عمران شهرداری نیز هزینه تمام شده برای اجرای این طرح ها را حدود 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد.

مسؤول جدید امور شهری شهرداری معرفی شد
مسؤول جدید امور شهری شهرداری معرفی شد

با حضور شهردار، رییس شورای شهر و کارکنان خدمات شهری حجت الله کارگران به عنوان مشاور شهردار و مسؤول امور شهری معاونت خدمات شهری معرفی شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین کارگران پیش از این شهردار رضوانشهر –شهری واقع در بخش مرکزی شهرستان تیران و کرون- بوده است.

برترین های عزاداری امام حسین(ع) در رعایت نظافت شهری اعلام شدند
برترین های عزاداری امام حسین(ع) در رعایت نظافت شهری اعلام شدند

هیات ها، مساجد و گذرهای برتر عزاداری از نظر رعایت نظافت شهری توسط شهرداری اعلام شدند.
معاون خدمات شهری با اعلام این خبر گفت: طبق فرم های ارزیابی که در اختیار متصدیان امور شهر قرار دادیم، هیات ها از لحاظ نظافت و رعایت نکات ایمنی شهری رتبه بندی و در نهایت 6 هیات انتخاب شدند.
عزت ا... صفار افزود: مسجد مصلی اندآن و گذر امام حسین ورنوسفادران از منطقه یک، گذر امیر المومنین و هیات مکتب العطش آدریان از منطقه دو، مسجد المهدی (خیابان کهندژ، کوچه 123) و مهدیه از منطقه چهار به عنوان برترین اماکن مذهبی و هیئات عزاداری از لحاظ رعایت نظافت شهری اعلام شدند.

 آزادسازی خیابان‌ها در خمینی شهر به مشارکت مردم نیازمند است
رئیس شورای شهر خمینی شهر در گفتگو با نصف جهان:
آزادسازی خیابان‌ها در خمینی شهر به مشارکت مردم نیازمند است

رئیس شورای اسلامی شهر خمینی شهر گفت: تکمیل احیای بافت فرسوده در خیابان مرکزی شهر ( خیابان پیچ توحید و خیابان شهدا) و آزادسازی خیابان ها که با توجه به هزینه€بر بودن آنها و کمبود درآمد شهرداری به مشارکت مردمی و همراهی آنها نیازمند است، از جمله اقدام€های مورد نیاز در خمینی شهر است.
به گزارش فرصت آنلاین عبدا... کیانی در گفتگوی اختصاصی با نصف جهان با اشاره به برنامه€های آینده در توسعه گردشگری با توجه به ظرفیت منطقه کوهستانی چشمه لادر عنوان کرد: منطقه چشمه لادر یکی از قطب€های گردشگری استان و کشور محسوب می€شود که با همت شهرداری خمینی شهر به جذب توریست و گردشگر کمک به سزایی کرده است و از برنامه€های آینده ما احداث هتل، کافی€شاپ، رستوران گردان و احداث یک ردیف 10€تایی مغازه در ورودی چشمه لادر است که البته نیاز به جذب سرمایه€گذار داریم.
کیانی در مورد ارتقا و توسعه شهری افزود: شهر خمینی شهر بیش از 250 هزار نفر جمعیت دارد و از نظر تراکم جمعیت، دومین شهر بعد از تهران است و با استناد به طرح جامع جدید که یک ماه است از طرف شورایعالی معماری و شهرسازی کشور مصوب شده، راهکارهایی برای شبکه€های رفت و آمد ارائه شده است و نیاز به همراهی مسئولان کشوری و استانی است تا عملیاتی شود. وی ادامه داد: احداث سالن€های ورزشی بیشتر با توجه به جمعیت شهر و احداث مجموعه€های فرهنگی و تفریحی و کتابخانه از جمله نیازهای مردم شهر است.
رئیس شورای اسلامی شهر خمینی شهر در پایان اظهار داشت: از دولت و دولتمردان انتظار داریم که در توسعه شهری و با توجه به جمعیت خمینی شهر در بخش رفاهی توجه بیشتری به این شهر داشته باشند.

کسی عزیز است که کار کند
شهردار در جمع کارکنان شهرداری:
کسی عزیز است که کار کند

اولین جلسه شهردار با کارکنان شهرداری پس از آغاز دور جدید مسؤولیتش در سالن بصیرت شهرداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شهردار با اشاره به اعتماد مردم به شهرداری به خاطرفعالیت های انجام شده در دور قبل گفت: انتظارات جامعه ازاین مجموعه افزایش یافته، عزیزان! بارمان سنگین است. مردم به ما امید بستند و باید پاسخ این اعتماد را بدهیم. وی افزود: مشکلات گذشته شهرداری مرتفع شده و امروز مشکل پرداخت حقوق و انجام خدمات شهری را نداریم و پیمانکاران مختلف برای کاربا شهرداری اعلام آمادگی کرده اند.
علی اصغرحاج حیدری به برقراری روابط حسنه بین شهرداری خمینی شهر و اداره راه و شهرسازی و نیز دانشگاه صنعتی اشاره کرد و افزود: مشکل منظریه که 25 سال لاینحل مانده بود، حل شد و کار را در دو محله از این منطقه به نتیجه رساندیم و امیدواریم تا نوروز زیرسازی، آسفالت و جدول گذاری منظریه به اتمام برسد.
وی همچنین گفت: کار و تلاش باعث شده که ما فقط به مردممان وام دارباشیم و به هیچ شخص و گروه و طیف وجریانی وابسته نباشیم.
شهردار با اعلام اینکه جابجایی های در شهرداری براساس سابقه کارافراد وشایستگی ها درراه است خطاب به کارکنان شهرداری گفت: امروز روزرودربایستی و باج دادن نیست و اعتماد مردم برایم مهم است.
حاج حیدری تصریح کرد: امروز کسی عزیز است که کار کند. از همه می خواهم که حس اعتقاد به کار یا همان مسؤولیت پذیری را داشته باشند.

ابلاغیه وزارت کشور در مورد سازمان شهرداری ها اجرایی می شود
شهردار اصفهان:
ابلاغیه وزارت کشور در مورد سازمان شهرداری ها اجرایی می شود

قدرت€اله نوروزی اجرای ابلاغیه وزارت کشور در مورد چارت جدید شهرداری ها را یکی از اولویت€ها و برنامه€ها در شهرداری اصفهان اعلام کرد. به گزارش فرصت آنلاین، قدرت€اله نوروزی که با خبرگزاری فارس گفت €وگو می کرد گفت: باید چارت سازمانی ابلاغ شده از سوی وزارت کشور رعایت شود.


وی با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر تغییر کلی در سازمان شهرداری€ها، پست€های مصوب و وضعیت سازمان€های وابسته به شهرداری€ها افزود: وزارت کشور بر اجرای این ابلاغیه تاکید دارد و این ابلاغیه در برخی استان€ها نیز اجرایی شده است.


شهردار اصفهان تاکید کرد: اجرای ابلاغیه وزارت کشور قطعا یکی از اولویت€ها و برنامه€ها در شهرداری اصفهان است چراکه باید چارت سازمانی ابلاغ شده از سوی وزارت کشور رعایت شود.

نوروزی گفت: با اجرای دستور وزارت کشور برخی از سازمان€های شهرداری اصفهان در یکدیگر ادغام می€شوند و طبیعتا در این صورت برخی از آن€ها حذف خواهند شد؛ همچنین برخی از پست€ها در شهرداری اصفهان نیز از «مدیر» به «مدیرکل» ارتقا پیدا خواهد کرد.

صفحه 6 از 102