امروزسه شنبه, 26 تير 1397-- Tuesday Jul 17 2018

ساعت 17:59:47

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 23:13:42

 شورای شهر و شهردار خمینی شهر افتخار جلب رضایتمندی مردم را دارد
معاون عمرانی استاندار در مراسم معارفه شهردار:
شورای شهر و شهردار خمینی شهر افتخار جلب رضایتمندی مردم را دارد

29 اردیبهشت سال جاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور برگزار شد و 9 عضو شورای شهر خمینی شهر از سوی مردم انتخاب شدند. در روز اول شهریور همه این 9 عضو به اتفاق به علی اصغر حاج حیدری رای دادند و او را مجددا به عنوان شهردار دور جدید انتخاب نمودند و حکم حاج حیدری که توسط وزیر کشور امضا شده بود، روز چهارشنبه 12 مهر توسط معاون عمرانی وزیر کشور به وی داده شد. به دنبال آن، روز گذشته مراسم معارفه شهردار خمینی شهر در سینما فرهنگ برگزار شد.
رییس شورای شهر در این مراسم ضمن تشکر از تمامی مردم و مسئولانی که به مراسم معارفه شهردار آمده اند افزود: استاندار در مراسم قبلی تودیع و معارفه شهردار گفته بودند که اگر از لحاظ مالی در مضیقه هستیم ولی با قلم مان می توانیم کاری انجام دهیم.
عبدا... کیانی افزود: تفاهم نامه شهرداری و شورا با راه و شهرسازی به همت ایشان امضا شد و خدماتی که شهرداری ارائه می دهد بر حسب همین تفاهم نامه است.
وی با اشاره به نقش استاندار در حل مشکل مطالبات شهرداری از دانشگاه صنعتی گفت: مطالبات شهرداری به وسیله اوراق سکوک پرداخت گردید.
کیانی همچنین به تصویب طرح جامع خمینی شهر پس از چندین سال و به همت استاندار اشاره کرد و افزود: از این به بعد شهرداری بر اساس این طرح اقدامات شهرسازی خود را انجام می دهد.
رییس شورای شهر در خصوص دلایل انتخاب علی اصغر حاج حیدری به عنوان شهردار گفت: بیش از 26 هزار نفر که در ایام انتخابات به این اعضای شورا رای دادند درخواست شان این بود که حاج حیدری حداقل یک دوره دیگر ابقا شود. ما نیز اجابت کردیم.
وی تجربه، تخصص، تعهد و تدین، مدیریت شایسته، مردمی بودن، داشتن روابط عمومی قوی و انگیزه تلاش شبانه روزی را از دیگر دلایل رای اعضای شورا به حاج حیدری اعلام کرد.

 

سرپرست فرمانداری: شهرداری طرح هایی با مشارکت بخش خصوصی انجام دهد
سرپرست فرمانداری از اقدامات شورای چهارم و علی اصغر حاج حیدری به عنوان شهردار دوره قبل به خاطر انجام فعالیت های عمرانی علی رغم کمبود بودجه تقدیر و تشکر کرد.
مجتبی راعی افزود: شهرداری به عنوان نهادی که مردم با آن بیشتر در ارتباطند باید روحیه خدمتگزاری و اخلاص در آن بیشتر باشد. آقای حاج حیدری هم با توجه به رای بالایی که از اعضای شورا گرفته این روحیه را داشته است.
وی داشتن برنامه، تلاش در جهت حفظ اصالت و هویت شهر، نگاه عدالت گستر به همه محلات و استفاده از ظرفیت های مردمی را از ضرورت های شهردار خمینی شهر دانست و افزود: احیای بافت فرسوده و کنترل ساخت و ساز ها با توجه به ابلاغ طرح جامع شهر، توجه ویژه به امور ترافیکی و اجرای پایش تصویری، کمک به آزادسازی مسیر رینگ چهارم ترافیک شهر اصفهان، توجه ویژه به مسائل فرهنگی و انتقال کارگاه های مزاحم خدمات شهری، تکمیل خدمات آرامستان های شهرستان، توسعه فضای سبز، توجه به طرح های گردشگری و تلاش در جهت ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری، اجرای طرح های مشارکتی با بخش خصوصی و انتقال پایانه بار از دیگر اولویت های شهری خمینی شهر است.
راعی برتکریم و اعتماد سازی در مراجعات مردمی تاکید و اظهار کرد: امید واثق دارم که با تجاربی که آقای حاج حیدری در کسوت شهردار دارد و همراهی اعضای شورای دوره پنجم بتواند دورانی طلایی را برای شهر رقم بزند.

 

امام جمعه: باید برای شهرها درآمد مستمر وجود داشته باشد
امام جمعه این مراسم را به جهت محتوا و حضور افراد مختلف و نیز هدف حضور خوب توصیف کرد و ادامه داد: باید از کسی که کار می کند قدردانی کرد و ما هم از آقای حاج حیدری تشکر کنیم تا با دلگرمی بیشتری 4 سال پیش رو را به خدمت بپردازد.
آیت الله رحیمی گفت: این نکته را می خواستم به آقای استاندار تذکر دهم که سزاوار نیست شهری با این جمعیت و مشکلات فراوان، تقریبا 8 ماه فرمانداری اش با سرپرست اداره شود. ما از آقای راعی تشکر می کنیم ولی به هر حال عنوان ایشان سرپرست است و اختیارات فرماندار را ندارد.
امام جمعه شرط خدمت کردن را داشتن درآمد دانست و گفت: باید برای شهرها منابع درآمدی مستمر داشته باشیم تا کمتر دست مان در جیب مردم ضعیف باشد. امام علی (ع) فرمود اول برای مردم درآمد ایجاد کن بعد مالیات بگیر.
وی بر احیای بافت فرسوده، رسیدگی به محلات محروم مانند اسفریز، وازیچه، جوی آباد، احداث پاسگاه (که بخشی از آن برعهده شهرداری است) و رفع موانع توسعه امامزاده و مشکلات راه ورودی آن توسط شهرداری تاکید کرد.
آیت ا... رحیمی افزود: مساله منظریه نباید در حد حرف بماند و لازم است به همه جوانب آن رسیدگی شود به خصوص اکنون که استاندار عزم جدی برای حل این مشکل دارند.
وی همت برای تحقق عوارض آلایندگی به منظور کسب در آمد برای شهر را ضروری دانست و ادامه داد: کمبود پارک های محلی در شهر احساس می شود. همچنین معلولان از سختی رفت و آمدشان در بسیاری از نقاط شهر گلایه دارند. گلزارهای شهدا آن جور که باید در شان شهدا نیست.
امام جمعه ابراز امیدواری کرد که روزی تمامی آرامستان ها از وسط شهر به اطراف منتقل شوند.
وی با تاکید بر رسیدگی به مسائل فرهنگی اجتماعی شهر خواستار تکمیل مصلی شد.

 

جایگاه خمینی شهر در استان و کشور ویژه است
معاون عمرانی استاندار با اشاره به جلسه مسؤولان با مقام معظم رهبی در 26 آبان 1395 افزود: قبل از جلسه عمومی ایشان از من راجع به وضعیت خمینی شهر پرسیدند. این را به لحاظ بیان اهمیت جایگاه خمینی شهر در استان و کشور عرض کردم.
محمد علی طرفه رضایتمندی مردم را افتخاری دانست که نصیب کمتر کسی می شود و افزود: شورای شهر و شهردار خمینی شهر با این رضایتمندی مواجه شده است.
وی با اشاره به تصویب طرح جامع شهر گفت: به لحاظ این که خمینی شهر با محدودیت اراضی مواجه است و جمعیت بالایی دارد، تلاش شده از همه فرصت ها برای تصویب بهتر طرح جامع استفاده شود. این طرح شهردار را یاری می کند تا از مجوزهای قانونی کمیسیون ماده 5 برای اجرای معابر، خیابان ها و مجموعه هایی که باید بنا کند استفاده نماید.
معاون عمرانی استاندار حل مشکلات منظریه و مصلی را دو کار مهم انجام شده در این دوره برشمرد.

 

خمینی شهر باید به متوسط کشوری و استانی در اختصاص اعتبارات عمرانی برسد
طرفه با اعلام این که جمع بودجه شهرداری های 107 شهر استان معادل 4700 میلیارد تومان است افزود: این رقم با در نظر گرفتن سازمان های وابسته شهرداری ها به بالای 6000 میلیارد تومان می رسد. این ارقام عمدتا از ردیف های بودجه مثل آلایندگی، عوارض ارزش افزوده و نیز درآمدهای شهرداری ها حاصل از خودکوششی های اخذ شده از مردم، به دست می آید و در قالب بودجه مصوب شهرداری ها اجرا می شود.
وی متوسط استانی و کشوری اعتبارات عمرانی شهرداری ها را حدود 70 درصد بودجه آن ها عنوان کرد و گفت: کار عمرانی همان کاری است که رضایت مردم را به دنبال دارد و زمینه های کنترل مدیریت شهری و توسعه فعالیت های فرهنگی را به دنبال دارد و مابقی نیز هزینه های جاری شامل حقوق و دستمزد و هزینه های جاری و ... است. درخمینی شهر تا به حال سهم فعالیت های عمرانی با تمام تلاشی که شده است 47 درصد بوده و این 47 درصد باید به متوسط نزدیک شود.
معاون عمرانی استاندار در پایان گفت: به مهندس افشانی معاون عمرانی وزیر کشور گفته ام که خمینی شهر در بحث ساماندهی بافت فرسوده و استفاده از سرمایه گذاری خیرین در این زمینه باید در کشور معرفی شود. به همین دلیل باید ساماندهی بافت فرسوده [خمینی شهر] سرعت بیشتری پیدا کند.
گفتنی است در این مراسم فیلم هایی از اقدامات انجام شده توسط شهرداری در دوره قبلی پخش شد. همچنین در پایان جلسه حکم شهردار توسط معاون عمرانی استاندار به وی ابلاغ و از تلاش های وی در چهار سال گذشته تقدیر شد.

شهردارحاج حیدری تجلیل و معارفه شد
شهردارحاج حیدری تجلیل و معارفه شد

صبح امروز طی مراسمی با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و مدیران شهری، امام جمعه و روحانیون، نمایندگان استانداری، اعضای شورای پنجم خمینی شهر، کارکنان شهرداری، نمایندگان تشکل های اقتصادی و سازمان های مردم نهادحکم وزیر کشور خطاب به علی اصغر حاج حیدری به عنوان شهردار خمینی شهر به وی ابلاغ شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این مراسم کیانی رییس شورای شهر خمینی شهر با برشمردن دلایل انتخاب شهردار  و روند آن افزود: این انتخاب در پاسخ به درخواست مردم برای ادامه کار شهردارحاج حیدری و با توجه به روحیه جهادی وی و کارنامه درخشان چهارساله اش انجام گرفت.

در ادامه مراسم، راعی سرپرست فرمانداری با ذکر برخی از ویژگی های خمینی شهر اظهار امیدواری کرد که اقدامات دور جدید شهرداری، شهری درخور مردم ایجاد کند. در بخش دیگری از مراسم، آیت اله رحیمی امام جمعه خمینی شهر با تشکر از اقدامات انجام شده طی چهار سال گذشته در شهر به پاره ای از اقدامات نیمه کاره و انجام نشده اشاره کرد و افزود: امیدواریم با پشتکاری که از حاج حیدری سراغ داریم آنها هم به نتیجه برسد و شهری درخور شهروندان داشته باشیم.

در ادامه مراسم، طرفه معاون عمرانی استانداری در سخنان کوتاهی به برخی از پیشرفت های شهر و باز شدن گره های کور باقی مانده از سال های گذشته از جمله عمران منظریه و مطالبات از دانشگاه صنعتی و ابلاغ طرح جامع شهری پرداخت و اظهار امیدواری کرد که با اتکا به توانایی های شهردار منتخب و همدلی شورای شهرکارهای بزرگی در شهر انجام شود. در پایان این مراسم که با استقبال مردم همراه بود متن حکم وزیرکشور به شهردارحاج حیدری خوانده و توسط معاون عمرانی استانداری در حضور مدعوین و تعدادی از مدیران شهری و مردمی به وی تقدیم شد. مشروح گزارش متعاقبا منتشر می شود.

انتخابات هیات رییسه شورای شهرستان خمینی شهر برگزار شد
انتخابات هیات رییسه شورای شهرستان خمینی شهر برگزار شد

انتخابات هیئت رییسه شورای شهرستان برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در نتیجه این انتخابات محمدحسین رضایی، از شورای بخش به عنوان رئیس شورا، داوود وطن خواه از شورای خمینی شهر به عنوان نایب رییس و اسماعیل جاری از شورای اصغرآباد به عنوان دبیر شورای شهرستان انتخاب شدند.

براساس همین گزارش، عبداله کیانی رییس شورای اسلامی شهر خمینی شهر به عنوان نماینده شورای شهرستان در شورای استان برگزیده شد.

آیین بزرگداشت روز آتشنشانی برگزار شد
آیین بزرگداشت روز آتشنشانی برگزار شد

آیین گرامیداشت روز آتشنشانی برگزار شد. مسئول روابط عمومی سازمان آتشنشانی شهرداری خمینی شهرضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این آیین به جهت تقارن با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله (ع) با قرائت زیارت عاشورا و سوگواری همراه شد. کاظمی افزود: تجلیل از علی کجباف یکی از کارکنان سازمان که سال گذشته در مسابقات انتخابی تیم ملی پاورلفتینگ موفق به مدال طلا شد، تجلیل از یکی از نیروهای بازنشسته سازمان و همچنین اهدای هدیه به دو نفر از کارکنانی که به تازگی ازدواج کرده اند از جمله برنامه های این جلسه بود. همچنین در این آیین مدیرعامل سازمان آتشنشانی به جهت انتخاب مجدد شهردار لوح تقدیری به وی اعطا کرد.
در این مراسم همچنین شهردار حاج حیدری طی سخنانی ضمن گرامیداشت 7 مهر روز آتشنشانی از آتشنشانان و کارکنان این سازمان قدردانی کرد. سجادی مدیرعامل سازمان آتشنشانی نیز به ارائه عملکرد شش ماهه سال جاری پرداخت.


گفتنی اعضای شورای شهر، شهرداران مناطق، مدیران شهرداری و مدیران عامل سازمان های تابعه شهرداری در این مراسم حضور یافتند.

وزیر کشور حکم شهردار خمینی شهر را امضا کرد
وزیر کشور حکم شهردار خمینی شهر را امضا کرد

روز گذشته دکتر رحمانی فضلی حکم علی اصغر حاج حیدری را به عنوان شهردار خمینی شهر در دوره پنجم شورای اسلامی شهر و روستا امضا کرد. مسئول روابط عمومی شهرداری به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: پس از ابلاغ این حکم به شهردار، مراسم معارفه انجام خواهد شد.


گفتنی است استان اصفهان دارای 107 شهر است که 103 شهر آن جمعیت زیر 200 هزار نفر و چهار شهر اصفهان، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان جمعیت بالای 200 هزار نفر دارند و حکم شهرداران این 4 شهر توسط وزیر کشور صادر می گردد.

همایش سفیران مهر برگزار شد
همایش سفیران مهر برگزار شد

عکاس: سعید بیگی

همایش رانندگان سرویس مدارس خمینی شهر تحت عنوان سفیران مهر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری خمینی شهر که دومین سال است مسئولیت سرویس مدارس را به عهده گرفته، از حذف خودروی پیکان از سازمان تاکسیرانی خبر داد و گفت: همه خودروها تولید 84 به بعد هستند و همه رانندگان برای گرفتن کارت شهری باید تست گاز و معاینه فنی را انجام داده باشند.


راشدفر در ادامه از دو اقدام جدید برای سرویس مدارس خبر داد و گفت: تابلو ویژه سرویس مدارس روی سر خودروها نصب می شود تا امنیت بیشتری برای دانش آموز فراهم شود و همینطور بازرسان سازمان هم راحت تر بتوانند کار خود را انجام دهند. وی همچنین گفت: برچسب هایی روی شیشه جلو و عقب خودروها می چسبانیم که مانند کارت مجوز است و از 20 متری قابل مشاهده می باشد.


رئیس سازمان تاکسیرانی راه اندازی سامانه ثبت نام و انعقاد قرارداد میان شرکت های سرویس مدارس با تک تک خانواده ها را نیز از دیگر اقدامات جدید سازمان برای سرویس مدارس برشمرد و گفت: تا کنون سه هزار دانش آموز برای سرویس مدارس ثبت نام کرده اند و ما اطمینان می دهیم که از روز اول مهر دانش آموزان را با قوت و قدرت از منزل به مدرسه خواهیم رساند.

با بچه ها دوست شوید

امام جمعه خمینی شهر نیز در این همایش رانندگان سرویس مدارس را قشر تازه ای خواند که به خانواده بزرگ آموزش و پرورش اضافه شده اند و گفت: شما در همین مسیر کوتاهی که با دانش آموزان همراه هستید در نقش یک معلم می توانید بچه ها را تربیت کنید.


آیت الله رحیمی افزود: جامعه ما به ادب نیاز دارد و شما این فرصت را دارید که به شیوه پیامبر اکرم (ص) با کودکان دوست شوید و از همین طریق آداب صحیح رانندگی، آداب سلام کردن و... را به آنها بیاموزید.

 

پرسش و پاسخ با سفیران مهر
شهردار نیز با حضور در جمع سفیران مهر گپ و گفتی صمیمی با آنها ترتیب داد و گفت: دوست دارم صحبت امروزمان در قالب پرسش و پاسخ باشد. حاج حیدری در ادامه با طرح سوالاتی در حوزه جمع آوری زباله، بازیافت و... به ارائه تذکراتی به حضار که غالبا خانم بودند پرداخت.


حاج حیدری در بخشی از سخنانش بیرون گذاشتن زباله خارج از وقت مقرر، همراه بودن زباله با شیرابه و عدم تفکیک از مبدا را از جمله مشکلات شهر در حوزه جمع آوری زباله دانست و گفت: گاهی زباله ها چنان با شیرابه و حتی نخاله ساختمانی و ... همراه می شود که موجب شده بسیاری از کارگران خدمات شهری به مشکل کمردرد دچار شوند.


وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش از اتمام آسفالت منطقه چهار منظریه خبر داد و گفت: سعی می کنیم تا عید آسفالت منظریه را به اتمام برسانیم. شهردار حاج حیدری با گریزی به تعداد زیاد موتورسواران در خیابان های شهر گفت: بیشترین تصادفات موتور سیکلت منجر به فوت در خمینی شهر اتفاق افتاده است.


در ادامه فرماندهی پلیس راهور شهرستان نیز به روی صحنه آمد تا تذکرات لازم را به سفیران مهر ارائه دهد. سرگرد پاکروان ضمن توصیه هایی در رابطه با چگونگی سوار و پیاده کردن بچه ها و چگونگی رانندگی برای ایجاد امنیت بیشتر دانش آموزان گفت: طبق قانون گواهینامه رانندگان سرویس مدارس باید پایه دو باشد.
در این آیین همچنین از آرم سرویس مدارس خمینی شهر رونمایی شد.

آیین تودیع و معارفه شهردار درچه برگزار شد
آیین تودیع و معارفه شهردار درچه برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه شهرداران مهندس محمودی و مهندس واعظ مقدم با حضور سیدجواد ابطحی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مهندس طرفه معاون امورعمرانی استانداری، مهندس کمالی مدیرکل دفترامورشهری استانداری، مهندس راعی سرپرست فرمانداری شهرستان،شهردار خمینی شهر، امام جمعه شهر، مسوولین و مدیران شهر و شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر، کارکنان شهرداری و خانواده معظم شهدا برگزار گردید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم مهندس طرفه به نمایندگی از استاندار حکم مهندس واعظ مقدم را به ایشان تقدیم نمود. همچنین در این مراسم از زحمات مهندس محمودی شهردار سابق تقدیر و برای مهندس واعظ مقدم شهردار جدید آرزوی موفقیت و سربلندی و توفیق در راستای آبادانی شهردرچه از خدواند متعال مسئلت شد.

ورزش دسته جمعی ایستگاه های ورزشی خمینی شهر و اصفهان
ورزش دسته جمعی ایستگاه های ورزشی خمینی شهر و اصفهان

به مناسبت عید سعید غدیر تعدادی از ورزشکاران ایستگاه های ورزش صبحگاهی اصفهان و خمینی شهر در بوستان مهر ورزش صبحگاهی مشترک انجام دادند. مسئول برنامه های ورزشی سازمان رفاهی تفریحی دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این برنامه به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر و با همکاری ایستگاه ورزشی پارک مهر برگزار شد و با پذیرایی همراه بود.

فخاری افزود: در این گردهمایی حدود هزار نفر از ورزشکاران ایستگاه های مختلف از جمله میدان امام اصفهان، ناژوان، پارک آتشگاه، مهرگان، جوی آباد، وازیچه، اندآن، اسفریز و پارک پیروزی حضور داشتند.

صفحه 7 از 102