امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:12:04

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

مسؤول جدید امور شهری شهرداری معرفی شد
مسؤول جدید امور شهری شهرداری معرفی شد

با حضور شهردار، رییس شورای شهر و کارکنان خدمات شهری حجت الله کارگران به عنوان مشاور شهردار و مسؤول امور شهری معاونت خدمات شهری معرفی شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین کارگران پیش از این شهردار رضوانشهر –شهری واقع در بخش مرکزی شهرستان تیران و کرون- بوده است.

برترین های عزاداری امام حسین(ع) در رعایت نظافت شهری اعلام شدند
برترین های عزاداری امام حسین(ع) در رعایت نظافت شهری اعلام شدند

هیات ها، مساجد و گذرهای برتر عزاداری از نظر رعایت نظافت شهری توسط شهرداری اعلام شدند.
معاون خدمات شهری با اعلام این خبر گفت: طبق فرم های ارزیابی که در اختیار متصدیان امور شهر قرار دادیم، هیات ها از لحاظ نظافت و رعایت نکات ایمنی شهری رتبه بندی و در نهایت 6 هیات انتخاب شدند.
عزت ا... صفار افزود: مسجد مصلی اندآن و گذر امام حسین ورنوسفادران از منطقه یک، گذر امیر المومنین و هیات مکتب العطش آدریان از منطقه دو، مسجد المهدی (خیابان کهندژ، کوچه 123) و مهدیه از منطقه چهار به عنوان برترین اماکن مذهبی و هیئات عزاداری از لحاظ رعایت نظافت شهری اعلام شدند.

 آزادسازی خیابان‌ها در خمینی شهر به مشارکت مردم نیازمند است
رئیس شورای شهر خمینی شهر در گفتگو با نصف جهان:
آزادسازی خیابان‌ها در خمینی شهر به مشارکت مردم نیازمند است

رئیس شورای اسلامی شهر خمینی شهر گفت: تکمیل احیای بافت فرسوده در خیابان مرکزی شهر ( خیابان پیچ توحید و خیابان شهدا) و آزادسازی خیابان ها که با توجه به هزینه€بر بودن آنها و کمبود درآمد شهرداری به مشارکت مردمی و همراهی آنها نیازمند است، از جمله اقدام€های مورد نیاز در خمینی شهر است.
به گزارش فرصت آنلاین عبدا... کیانی در گفتگوی اختصاصی با نصف جهان با اشاره به برنامه€های آینده در توسعه گردشگری با توجه به ظرفیت منطقه کوهستانی چشمه لادر عنوان کرد: منطقه چشمه لادر یکی از قطب€های گردشگری استان و کشور محسوب می€شود که با همت شهرداری خمینی شهر به جذب توریست و گردشگر کمک به سزایی کرده است و از برنامه€های آینده ما احداث هتل، کافی€شاپ، رستوران گردان و احداث یک ردیف 10€تایی مغازه در ورودی چشمه لادر است که البته نیاز به جذب سرمایه€گذار داریم.
کیانی در مورد ارتقا و توسعه شهری افزود: شهر خمینی شهر بیش از 250 هزار نفر جمعیت دارد و از نظر تراکم جمعیت، دومین شهر بعد از تهران است و با استناد به طرح جامع جدید که یک ماه است از طرف شورایعالی معماری و شهرسازی کشور مصوب شده، راهکارهایی برای شبکه€های رفت و آمد ارائه شده است و نیاز به همراهی مسئولان کشوری و استانی است تا عملیاتی شود. وی ادامه داد: احداث سالن€های ورزشی بیشتر با توجه به جمعیت شهر و احداث مجموعه€های فرهنگی و تفریحی و کتابخانه از جمله نیازهای مردم شهر است.
رئیس شورای اسلامی شهر خمینی شهر در پایان اظهار داشت: از دولت و دولتمردان انتظار داریم که در توسعه شهری و با توجه به جمعیت خمینی شهر در بخش رفاهی توجه بیشتری به این شهر داشته باشند.

کسی عزیز است که کار کند
شهردار در جمع کارکنان شهرداری:
کسی عزیز است که کار کند

اولین جلسه شهردار با کارکنان شهرداری پس از آغاز دور جدید مسؤولیتش در سالن بصیرت شهرداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شهردار با اشاره به اعتماد مردم به شهرداری به خاطرفعالیت های انجام شده در دور قبل گفت: انتظارات جامعه ازاین مجموعه افزایش یافته، عزیزان! بارمان سنگین است. مردم به ما امید بستند و باید پاسخ این اعتماد را بدهیم. وی افزود: مشکلات گذشته شهرداری مرتفع شده و امروز مشکل پرداخت حقوق و انجام خدمات شهری را نداریم و پیمانکاران مختلف برای کاربا شهرداری اعلام آمادگی کرده اند.
علی اصغرحاج حیدری به برقراری روابط حسنه بین شهرداری خمینی شهر و اداره راه و شهرسازی و نیز دانشگاه صنعتی اشاره کرد و افزود: مشکل منظریه که 25 سال لاینحل مانده بود، حل شد و کار را در دو محله از این منطقه به نتیجه رساندیم و امیدواریم تا نوروز زیرسازی، آسفالت و جدول گذاری منظریه به اتمام برسد.
وی همچنین گفت: کار و تلاش باعث شده که ما فقط به مردممان وام دارباشیم و به هیچ شخص و گروه و طیف وجریانی وابسته نباشیم.
شهردار با اعلام اینکه جابجایی های در شهرداری براساس سابقه کارافراد وشایستگی ها درراه است خطاب به کارکنان شهرداری گفت: امروز روزرودربایستی و باج دادن نیست و اعتماد مردم برایم مهم است.
حاج حیدری تصریح کرد: امروز کسی عزیز است که کار کند. از همه می خواهم که حس اعتقاد به کار یا همان مسؤولیت پذیری را داشته باشند.

ابلاغیه وزارت کشور در مورد سازمان شهرداری ها اجرایی می شود
شهردار اصفهان:
ابلاغیه وزارت کشور در مورد سازمان شهرداری ها اجرایی می شود

قدرت€اله نوروزی اجرای ابلاغیه وزارت کشور در مورد چارت جدید شهرداری ها را یکی از اولویت€ها و برنامه€ها در شهرداری اصفهان اعلام کرد. به گزارش فرصت آنلاین، قدرت€اله نوروزی که با خبرگزاری فارس گفت €وگو می کرد گفت: باید چارت سازمانی ابلاغ شده از سوی وزارت کشور رعایت شود.


وی با اشاره به ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر تغییر کلی در سازمان شهرداری€ها، پست€های مصوب و وضعیت سازمان€های وابسته به شهرداری€ها افزود: وزارت کشور بر اجرای این ابلاغیه تاکید دارد و این ابلاغیه در برخی استان€ها نیز اجرایی شده است.


شهردار اصفهان تاکید کرد: اجرای ابلاغیه وزارت کشور قطعا یکی از اولویت€ها و برنامه€ها در شهرداری اصفهان است چراکه باید چارت سازمانی ابلاغ شده از سوی وزارت کشور رعایت شود.

نوروزی گفت: با اجرای دستور وزارت کشور برخی از سازمان€های شهرداری اصفهان در یکدیگر ادغام می€شوند و طبیعتا در این صورت برخی از آن€ها حذف خواهند شد؛ همچنین برخی از پست€ها در شهرداری اصفهان نیز از «مدیر» به «مدیرکل» ارتقا پیدا خواهد کرد.

 شورای شهر و شهردار خمینی شهر افتخار جلب رضایتمندی مردم را دارد
معاون عمرانی استاندار در مراسم معارفه شهردار:
شورای شهر و شهردار خمینی شهر افتخار جلب رضایتمندی مردم را دارد

29 اردیبهشت سال جاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور برگزار شد و 9 عضو شورای شهر خمینی شهر از سوی مردم انتخاب شدند. در روز اول شهریور همه این 9 عضو به اتفاق به علی اصغر حاج حیدری رای دادند و او را مجددا به عنوان شهردار دور جدید انتخاب نمودند و حکم حاج حیدری که توسط وزیر کشور امضا شده بود، روز چهارشنبه 12 مهر توسط معاون عمرانی وزیر کشور به وی داده شد. به دنبال آن، روز گذشته مراسم معارفه شهردار خمینی شهر در سینما فرهنگ برگزار شد.
رییس شورای شهر در این مراسم ضمن تشکر از تمامی مردم و مسئولانی که به مراسم معارفه شهردار آمده اند افزود: استاندار در مراسم قبلی تودیع و معارفه شهردار گفته بودند که اگر از لحاظ مالی در مضیقه هستیم ولی با قلم مان می توانیم کاری انجام دهیم.
عبدا... کیانی افزود: تفاهم نامه شهرداری و شورا با راه و شهرسازی به همت ایشان امضا شد و خدماتی که شهرداری ارائه می دهد بر حسب همین تفاهم نامه است.
وی با اشاره به نقش استاندار در حل مشکل مطالبات شهرداری از دانشگاه صنعتی گفت: مطالبات شهرداری به وسیله اوراق سکوک پرداخت گردید.
کیانی همچنین به تصویب طرح جامع خمینی شهر پس از چندین سال و به همت استاندار اشاره کرد و افزود: از این به بعد شهرداری بر اساس این طرح اقدامات شهرسازی خود را انجام می دهد.
رییس شورای شهر در خصوص دلایل انتخاب علی اصغر حاج حیدری به عنوان شهردار گفت: بیش از 26 هزار نفر که در ایام انتخابات به این اعضای شورا رای دادند درخواست شان این بود که حاج حیدری حداقل یک دوره دیگر ابقا شود. ما نیز اجابت کردیم.
وی تجربه، تخصص، تعهد و تدین، مدیریت شایسته، مردمی بودن، داشتن روابط عمومی قوی و انگیزه تلاش شبانه روزی را از دیگر دلایل رای اعضای شورا به حاج حیدری اعلام کرد.

 

سرپرست فرمانداری: شهرداری طرح هایی با مشارکت بخش خصوصی انجام دهد
سرپرست فرمانداری از اقدامات شورای چهارم و علی اصغر حاج حیدری به عنوان شهردار دوره قبل به خاطر انجام فعالیت های عمرانی علی رغم کمبود بودجه تقدیر و تشکر کرد.
مجتبی راعی افزود: شهرداری به عنوان نهادی که مردم با آن بیشتر در ارتباطند باید روحیه خدمتگزاری و اخلاص در آن بیشتر باشد. آقای حاج حیدری هم با توجه به رای بالایی که از اعضای شورا گرفته این روحیه را داشته است.
وی داشتن برنامه، تلاش در جهت حفظ اصالت و هویت شهر، نگاه عدالت گستر به همه محلات و استفاده از ظرفیت های مردمی را از ضرورت های شهردار خمینی شهر دانست و افزود: احیای بافت فرسوده و کنترل ساخت و ساز ها با توجه به ابلاغ طرح جامع شهر، توجه ویژه به امور ترافیکی و اجرای پایش تصویری، کمک به آزادسازی مسیر رینگ چهارم ترافیک شهر اصفهان، توجه ویژه به مسائل فرهنگی و انتقال کارگاه های مزاحم خدمات شهری، تکمیل خدمات آرامستان های شهرستان، توسعه فضای سبز، توجه به طرح های گردشگری و تلاش در جهت ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری، اجرای طرح های مشارکتی با بخش خصوصی و انتقال پایانه بار از دیگر اولویت های شهری خمینی شهر است.
راعی برتکریم و اعتماد سازی در مراجعات مردمی تاکید و اظهار کرد: امید واثق دارم که با تجاربی که آقای حاج حیدری در کسوت شهردار دارد و همراهی اعضای شورای دوره پنجم بتواند دورانی طلایی را برای شهر رقم بزند.

 

امام جمعه: باید برای شهرها درآمد مستمر وجود داشته باشد
امام جمعه این مراسم را به جهت محتوا و حضور افراد مختلف و نیز هدف حضور خوب توصیف کرد و ادامه داد: باید از کسی که کار می کند قدردانی کرد و ما هم از آقای حاج حیدری تشکر کنیم تا با دلگرمی بیشتری 4 سال پیش رو را به خدمت بپردازد.
آیت الله رحیمی گفت: این نکته را می خواستم به آقای استاندار تذکر دهم که سزاوار نیست شهری با این جمعیت و مشکلات فراوان، تقریبا 8 ماه فرمانداری اش با سرپرست اداره شود. ما از آقای راعی تشکر می کنیم ولی به هر حال عنوان ایشان سرپرست است و اختیارات فرماندار را ندارد.
امام جمعه شرط خدمت کردن را داشتن درآمد دانست و گفت: باید برای شهرها منابع درآمدی مستمر داشته باشیم تا کمتر دست مان در جیب مردم ضعیف باشد. امام علی (ع) فرمود اول برای مردم درآمد ایجاد کن بعد مالیات بگیر.
وی بر احیای بافت فرسوده، رسیدگی به محلات محروم مانند اسفریز، وازیچه، جوی آباد، احداث پاسگاه (که بخشی از آن برعهده شهرداری است) و رفع موانع توسعه امامزاده و مشکلات راه ورودی آن توسط شهرداری تاکید کرد.
آیت ا... رحیمی افزود: مساله منظریه نباید در حد حرف بماند و لازم است به همه جوانب آن رسیدگی شود به خصوص اکنون که استاندار عزم جدی برای حل این مشکل دارند.
وی همت برای تحقق عوارض آلایندگی به منظور کسب در آمد برای شهر را ضروری دانست و ادامه داد: کمبود پارک های محلی در شهر احساس می شود. همچنین معلولان از سختی رفت و آمدشان در بسیاری از نقاط شهر گلایه دارند. گلزارهای شهدا آن جور که باید در شان شهدا نیست.
امام جمعه ابراز امیدواری کرد که روزی تمامی آرامستان ها از وسط شهر به اطراف منتقل شوند.
وی با تاکید بر رسیدگی به مسائل فرهنگی اجتماعی شهر خواستار تکمیل مصلی شد.

 

جایگاه خمینی شهر در استان و کشور ویژه است
معاون عمرانی استاندار با اشاره به جلسه مسؤولان با مقام معظم رهبی در 26 آبان 1395 افزود: قبل از جلسه عمومی ایشان از من راجع به وضعیت خمینی شهر پرسیدند. این را به لحاظ بیان اهمیت جایگاه خمینی شهر در استان و کشور عرض کردم.
محمد علی طرفه رضایتمندی مردم را افتخاری دانست که نصیب کمتر کسی می شود و افزود: شورای شهر و شهردار خمینی شهر با این رضایتمندی مواجه شده است.
وی با اشاره به تصویب طرح جامع شهر گفت: به لحاظ این که خمینی شهر با محدودیت اراضی مواجه است و جمعیت بالایی دارد، تلاش شده از همه فرصت ها برای تصویب بهتر طرح جامع استفاده شود. این طرح شهردار را یاری می کند تا از مجوزهای قانونی کمیسیون ماده 5 برای اجرای معابر، خیابان ها و مجموعه هایی که باید بنا کند استفاده نماید.
معاون عمرانی استاندار حل مشکلات منظریه و مصلی را دو کار مهم انجام شده در این دوره برشمرد.

 

خمینی شهر باید به متوسط کشوری و استانی در اختصاص اعتبارات عمرانی برسد
طرفه با اعلام این که جمع بودجه شهرداری های 107 شهر استان معادل 4700 میلیارد تومان است افزود: این رقم با در نظر گرفتن سازمان های وابسته شهرداری ها به بالای 6000 میلیارد تومان می رسد. این ارقام عمدتا از ردیف های بودجه مثل آلایندگی، عوارض ارزش افزوده و نیز درآمدهای شهرداری ها حاصل از خودکوششی های اخذ شده از مردم، به دست می آید و در قالب بودجه مصوب شهرداری ها اجرا می شود.
وی متوسط استانی و کشوری اعتبارات عمرانی شهرداری ها را حدود 70 درصد بودجه آن ها عنوان کرد و گفت: کار عمرانی همان کاری است که رضایت مردم را به دنبال دارد و زمینه های کنترل مدیریت شهری و توسعه فعالیت های فرهنگی را به دنبال دارد و مابقی نیز هزینه های جاری شامل حقوق و دستمزد و هزینه های جاری و ... است. درخمینی شهر تا به حال سهم فعالیت های عمرانی با تمام تلاشی که شده است 47 درصد بوده و این 47 درصد باید به متوسط نزدیک شود.
معاون عمرانی استاندار در پایان گفت: به مهندس افشانی معاون عمرانی وزیر کشور گفته ام که خمینی شهر در بحث ساماندهی بافت فرسوده و استفاده از سرمایه گذاری خیرین در این زمینه باید در کشور معرفی شود. به همین دلیل باید ساماندهی بافت فرسوده [خمینی شهر] سرعت بیشتری پیدا کند.
گفتنی است در این مراسم فیلم هایی از اقدامات انجام شده توسط شهرداری در دوره قبلی پخش شد. همچنین در پایان جلسه حکم شهردار توسط معاون عمرانی استاندار به وی ابلاغ و از تلاش های وی در چهار سال گذشته تقدیر شد.

شهردارحاج حیدری تجلیل و معارفه شد
شهردارحاج حیدری تجلیل و معارفه شد

صبح امروز طی مراسمی با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و مدیران شهری، امام جمعه و روحانیون، نمایندگان استانداری، اعضای شورای پنجم خمینی شهر، کارکنان شهرداری، نمایندگان تشکل های اقتصادی و سازمان های مردم نهادحکم وزیر کشور خطاب به علی اصغر حاج حیدری به عنوان شهردار خمینی شهر به وی ابلاغ شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این مراسم کیانی رییس شورای شهر خمینی شهر با برشمردن دلایل انتخاب شهردار  و روند آن افزود: این انتخاب در پاسخ به درخواست مردم برای ادامه کار شهردارحاج حیدری و با توجه به روحیه جهادی وی و کارنامه درخشان چهارساله اش انجام گرفت.

در ادامه مراسم، راعی سرپرست فرمانداری با ذکر برخی از ویژگی های خمینی شهر اظهار امیدواری کرد که اقدامات دور جدید شهرداری، شهری درخور مردم ایجاد کند. در بخش دیگری از مراسم، آیت اله رحیمی امام جمعه خمینی شهر با تشکر از اقدامات انجام شده طی چهار سال گذشته در شهر به پاره ای از اقدامات نیمه کاره و انجام نشده اشاره کرد و افزود: امیدواریم با پشتکاری که از حاج حیدری سراغ داریم آنها هم به نتیجه برسد و شهری درخور شهروندان داشته باشیم.

در ادامه مراسم، طرفه معاون عمرانی استانداری در سخنان کوتاهی به برخی از پیشرفت های شهر و باز شدن گره های کور باقی مانده از سال های گذشته از جمله عمران منظریه و مطالبات از دانشگاه صنعتی و ابلاغ طرح جامع شهری پرداخت و اظهار امیدواری کرد که با اتکا به توانایی های شهردار منتخب و همدلی شورای شهرکارهای بزرگی در شهر انجام شود. در پایان این مراسم که با استقبال مردم همراه بود متن حکم وزیرکشور به شهردارحاج حیدری خوانده و توسط معاون عمرانی استانداری در حضور مدعوین و تعدادی از مدیران شهری و مردمی به وی تقدیم شد. مشروح گزارش متعاقبا منتشر می شود.

انتخابات هیات رییسه شورای شهرستان خمینی شهر برگزار شد
انتخابات هیات رییسه شورای شهرستان خمینی شهر برگزار شد

انتخابات هیئت رییسه شورای شهرستان برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در نتیجه این انتخابات محمدحسین رضایی، از شورای بخش به عنوان رئیس شورا، داوود وطن خواه از شورای خمینی شهر به عنوان نایب رییس و اسماعیل جاری از شورای اصغرآباد به عنوان دبیر شورای شهرستان انتخاب شدند.

براساس همین گزارش، عبداله کیانی رییس شورای اسلامی شهر خمینی شهر به عنوان نماینده شورای شهرستان در شورای استان برگزیده شد.

صفحه 7 از 103