امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:09:37

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

آیین بزرگداشت روز آتشنشانی برگزار شد
آیین بزرگداشت روز آتشنشانی برگزار شد

آیین گرامیداشت روز آتشنشانی برگزار شد. مسئول روابط عمومی سازمان آتشنشانی شهرداری خمینی شهرضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این آیین به جهت تقارن با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله (ع) با قرائت زیارت عاشورا و سوگواری همراه شد. کاظمی افزود: تجلیل از علی کجباف یکی از کارکنان سازمان که سال گذشته در مسابقات انتخابی تیم ملی پاورلفتینگ موفق به مدال طلا شد، تجلیل از یکی از نیروهای بازنشسته سازمان و همچنین اهدای هدیه به دو نفر از کارکنانی که به تازگی ازدواج کرده اند از جمله برنامه های این جلسه بود. همچنین در این آیین مدیرعامل سازمان آتشنشانی به جهت انتخاب مجدد شهردار لوح تقدیری به وی اعطا کرد.
در این مراسم همچنین شهردار حاج حیدری طی سخنانی ضمن گرامیداشت 7 مهر روز آتشنشانی از آتشنشانان و کارکنان این سازمان قدردانی کرد. سجادی مدیرعامل سازمان آتشنشانی نیز به ارائه عملکرد شش ماهه سال جاری پرداخت.


گفتنی اعضای شورای شهر، شهرداران مناطق، مدیران شهرداری و مدیران عامل سازمان های تابعه شهرداری در این مراسم حضور یافتند.

وزیر کشور حکم شهردار خمینی شهر را امضا کرد
وزیر کشور حکم شهردار خمینی شهر را امضا کرد

روز گذشته دکتر رحمانی فضلی حکم علی اصغر حاج حیدری را به عنوان شهردار خمینی شهر در دوره پنجم شورای اسلامی شهر و روستا امضا کرد. مسئول روابط عمومی شهرداری به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: پس از ابلاغ این حکم به شهردار، مراسم معارفه انجام خواهد شد.


گفتنی است استان اصفهان دارای 107 شهر است که 103 شهر آن جمعیت زیر 200 هزار نفر و چهار شهر اصفهان، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان جمعیت بالای 200 هزار نفر دارند و حکم شهرداران این 4 شهر توسط وزیر کشور صادر می گردد.

همایش سفیران مهر برگزار شد
همایش سفیران مهر برگزار شد

عکاس: سعید بیگی

همایش رانندگان سرویس مدارس خمینی شهر تحت عنوان سفیران مهر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری خمینی شهر که دومین سال است مسئولیت سرویس مدارس را به عهده گرفته، از حذف خودروی پیکان از سازمان تاکسیرانی خبر داد و گفت: همه خودروها تولید 84 به بعد هستند و همه رانندگان برای گرفتن کارت شهری باید تست گاز و معاینه فنی را انجام داده باشند.


راشدفر در ادامه از دو اقدام جدید برای سرویس مدارس خبر داد و گفت: تابلو ویژه سرویس مدارس روی سر خودروها نصب می شود تا امنیت بیشتری برای دانش آموز فراهم شود و همینطور بازرسان سازمان هم راحت تر بتوانند کار خود را انجام دهند. وی همچنین گفت: برچسب هایی روی شیشه جلو و عقب خودروها می چسبانیم که مانند کارت مجوز است و از 20 متری قابل مشاهده می باشد.


رئیس سازمان تاکسیرانی راه اندازی سامانه ثبت نام و انعقاد قرارداد میان شرکت های سرویس مدارس با تک تک خانواده ها را نیز از دیگر اقدامات جدید سازمان برای سرویس مدارس برشمرد و گفت: تا کنون سه هزار دانش آموز برای سرویس مدارس ثبت نام کرده اند و ما اطمینان می دهیم که از روز اول مهر دانش آموزان را با قوت و قدرت از منزل به مدرسه خواهیم رساند.

با بچه ها دوست شوید

امام جمعه خمینی شهر نیز در این همایش رانندگان سرویس مدارس را قشر تازه ای خواند که به خانواده بزرگ آموزش و پرورش اضافه شده اند و گفت: شما در همین مسیر کوتاهی که با دانش آموزان همراه هستید در نقش یک معلم می توانید بچه ها را تربیت کنید.


آیت الله رحیمی افزود: جامعه ما به ادب نیاز دارد و شما این فرصت را دارید که به شیوه پیامبر اکرم (ص) با کودکان دوست شوید و از همین طریق آداب صحیح رانندگی، آداب سلام کردن و... را به آنها بیاموزید.

 

پرسش و پاسخ با سفیران مهر
شهردار نیز با حضور در جمع سفیران مهر گپ و گفتی صمیمی با آنها ترتیب داد و گفت: دوست دارم صحبت امروزمان در قالب پرسش و پاسخ باشد. حاج حیدری در ادامه با طرح سوالاتی در حوزه جمع آوری زباله، بازیافت و... به ارائه تذکراتی به حضار که غالبا خانم بودند پرداخت.


حاج حیدری در بخشی از سخنانش بیرون گذاشتن زباله خارج از وقت مقرر، همراه بودن زباله با شیرابه و عدم تفکیک از مبدا را از جمله مشکلات شهر در حوزه جمع آوری زباله دانست و گفت: گاهی زباله ها چنان با شیرابه و حتی نخاله ساختمانی و ... همراه می شود که موجب شده بسیاری از کارگران خدمات شهری به مشکل کمردرد دچار شوند.


وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش از اتمام آسفالت منطقه چهار منظریه خبر داد و گفت: سعی می کنیم تا عید آسفالت منظریه را به اتمام برسانیم. شهردار حاج حیدری با گریزی به تعداد زیاد موتورسواران در خیابان های شهر گفت: بیشترین تصادفات موتور سیکلت منجر به فوت در خمینی شهر اتفاق افتاده است.


در ادامه فرماندهی پلیس راهور شهرستان نیز به روی صحنه آمد تا تذکرات لازم را به سفیران مهر ارائه دهد. سرگرد پاکروان ضمن توصیه هایی در رابطه با چگونگی سوار و پیاده کردن بچه ها و چگونگی رانندگی برای ایجاد امنیت بیشتر دانش آموزان گفت: طبق قانون گواهینامه رانندگان سرویس مدارس باید پایه دو باشد.
در این آیین همچنین از آرم سرویس مدارس خمینی شهر رونمایی شد.

آیین تودیع و معارفه شهردار درچه برگزار شد
آیین تودیع و معارفه شهردار درچه برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه شهرداران مهندس محمودی و مهندس واعظ مقدم با حضور سیدجواد ابطحی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مهندس طرفه معاون امورعمرانی استانداری، مهندس کمالی مدیرکل دفترامورشهری استانداری، مهندس راعی سرپرست فرمانداری شهرستان،شهردار خمینی شهر، امام جمعه شهر، مسوولین و مدیران شهر و شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر، کارکنان شهرداری و خانواده معظم شهدا برگزار گردید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم مهندس طرفه به نمایندگی از استاندار حکم مهندس واعظ مقدم را به ایشان تقدیم نمود. همچنین در این مراسم از زحمات مهندس محمودی شهردار سابق تقدیر و برای مهندس واعظ مقدم شهردار جدید آرزوی موفقیت و سربلندی و توفیق در راستای آبادانی شهردرچه از خدواند متعال مسئلت شد.

ورزش دسته جمعی ایستگاه های ورزشی خمینی شهر و اصفهان
ورزش دسته جمعی ایستگاه های ورزشی خمینی شهر و اصفهان

به مناسبت عید سعید غدیر تعدادی از ورزشکاران ایستگاه های ورزش صبحگاهی اصفهان و خمینی شهر در بوستان مهر ورزش صبحگاهی مشترک انجام دادند. مسئول برنامه های ورزشی سازمان رفاهی تفریحی دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این برنامه به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر و با همکاری ایستگاه ورزشی پارک مهر برگزار شد و با پذیرایی همراه بود.

فخاری افزود: در این گردهمایی حدود هزار نفر از ورزشکاران ایستگاه های مختلف از جمله میدان امام اصفهان، ناژوان، پارک آتشگاه، مهرگان، جوی آباد، وازیچه، اندآن، اسفریز و پارک پیروزی حضور داشتند.

جشن بزرگ عید غدیر برگزار شد
جشن بزرگ عید غدیر برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن عید غدیر، جشن باشکوهی به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر و همکاری بیمارستان ساعی در چشمه لادر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این برنامه که با اقامه نماز جماعت آغاز شد و تا نیمه شب ادامه یافت، برنامه های متنوعی از جمله اجرای موسیقی زنده توسط گروه سون، اجرای کمدی توسط آقا رشید، ترومپت نوازی توسط هنرمند نوجوان سروانی، اجرای سرودهایی با موضوعات شهدای مدافع حرم و امامزاده سید محمد(ع) توسط هنرمند نوجوان محمدحسین رضایی، مرشد خوانی، تقلید صدا و... اجرا شد.

در این جشن به یادماندنی که حدود 20 هزار نفر از شهروندان خمینی شهری و شهرهای اطراف در آن شرکت کردند شهردار حاج حیدری، نایب رییس و اعضای شورای شهر خمینی شهر، مسئولان نیروی انتظامی و تعدادی دیگر از مدیران شهری حضور داشتند.گفتنی است در این مراسم چندین برنامه تجلیل از جمله تجلیل از ورزشکاران کانون بسکتبال نقش جهان نیز برگزار گردید.

سومین دوره نمایش های خیابانی اجرا می شود
سومین دوره نمایش های خیابانی اجرا می شود

سومین دوره نمایش های خیابانی با موضوعات اجتماعی به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری در لادر و بوستان های سطح شهر در حال اجراست. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، پنج گروه نمایشی اقدام به تهیه نمایش هایی با عناوین بمب، جَنگ آبکی، وضعیت آخر، محکمه بلدیه و اتوبوس با موضوعات خطرات فضاهای مجازی، مصرف بهینه آب، ترافیک و استفاده صحیح از اتوبوس و وسایل نقلیه عمومی کرده و آنها را در میان مردم به اجرا درمی آوردند.

 
مسئول فرهنگی هنری سازمان رفاهی تفریحی دراینباره می گوید: استقبال مردم از این نمایش ها که تاکنون در 25 نوبت اجرا شده بسیار قابل توجه است. قاسمی با تاکید بر اینکه جمعیت تماشاگران در لادر بیشتر از بوستان های شهر است گفت: تبلیغات اجرای نمایش ها تنها از طریق شبکه های اجتماعی صورت می گیرد.


وی افزود: اجرای نمایش های خیابانی در سطح شهر از 18 مرداد آغاز شده و تا 27 شهریور ادامه می یابد و در مجموع 70 نوبت اجرا خواهیم داشت.
به گفته قاسمی نویسندگی و کارگردانی نمایش بمب توسط مصطفی جعفری و نویسندگی و کارگردانی جنگ آبکی توسط علی آقایی انجام گرفته است. همچنین نورا لک نویسنده و کارگردان نمایش اتوبوس و همچنین نویسنده نمایش وضعیت آخر است. کارگردانی وضعیت آخر را نیز نسا سلیمانی و کارگردانی محکمه بلدیه را عبدالرسول کریمی به عهده دارد. نمایشنامه محکمه بلدیه را نیز مصطفی جعفری نوشته است.


گفتنی است اولین و دومین دوره نمایش های خیابانی به همت سازمان رفاهی تفریحی مرداد و شهریور سال گذشته به اجرا درآمد.
علاقمندان برای اطلاع از برنامه های سازمان رفاهی تفریحی می توانند به عضویت کانال تلگرامی سازمان به نشانی @khomeynishahr95 دربیایند.

حاج حیدری ابقا شد، سازندگی ادامه می یابد
حاج حیدری ابقا شد، سازندگی ادامه می یابد

اعضای شورای شهر پنجم خمینی شهر علی اصغر حاج حیدری را به پاس خدمات ارزنده خود در چهار سال گذشته در مقام خود ابقا کردند. به گزارش فرصت آنلاین، در اولین روز شروع به کار شورای پنجم خمینی شهر 9 عضو این شورا پس از مراسم تحلیف و تعیین رییس و اعضای هیات رییسه و حضور در امامزاده سید محمد(ص) و میثاق با شهدا و جانبازان انقلاب علی اصغر حاج حیدری شهردار دوره قبل را با رای کامل به عنوان شهردار خمینی شهر برگزیدند.

صفحه 8 از 103