امروزسه شنبه, 26 تير 1397-- Tuesday Jul 17 2018

ساعت 18:01:53

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 23:13:42

جشن بزرگ عید غدیر برگزار شد
جشن بزرگ عید غدیر برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن عید غدیر، جشن باشکوهی به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر و همکاری بیمارستان ساعی در چشمه لادر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این برنامه که با اقامه نماز جماعت آغاز شد و تا نیمه شب ادامه یافت، برنامه های متنوعی از جمله اجرای موسیقی زنده توسط گروه سون، اجرای کمدی توسط آقا رشید، ترومپت نوازی توسط هنرمند نوجوان سروانی، اجرای سرودهایی با موضوعات شهدای مدافع حرم و امامزاده سید محمد(ع) توسط هنرمند نوجوان محمدحسین رضایی، مرشد خوانی، تقلید صدا و... اجرا شد.

در این جشن به یادماندنی که حدود 20 هزار نفر از شهروندان خمینی شهری و شهرهای اطراف در آن شرکت کردند شهردار حاج حیدری، نایب رییس و اعضای شورای شهر خمینی شهر، مسئولان نیروی انتظامی و تعدادی دیگر از مدیران شهری حضور داشتند.گفتنی است در این مراسم چندین برنامه تجلیل از جمله تجلیل از ورزشکاران کانون بسکتبال نقش جهان نیز برگزار گردید.

سومین دوره نمایش های خیابانی اجرا می شود
سومین دوره نمایش های خیابانی اجرا می شود

سومین دوره نمایش های خیابانی با موضوعات اجتماعی به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری در لادر و بوستان های سطح شهر در حال اجراست. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، پنج گروه نمایشی اقدام به تهیه نمایش هایی با عناوین بمب، جَنگ آبکی، وضعیت آخر، محکمه بلدیه و اتوبوس با موضوعات خطرات فضاهای مجازی، مصرف بهینه آب، ترافیک و استفاده صحیح از اتوبوس و وسایل نقلیه عمومی کرده و آنها را در میان مردم به اجرا درمی آوردند.

 
مسئول فرهنگی هنری سازمان رفاهی تفریحی دراینباره می گوید: استقبال مردم از این نمایش ها که تاکنون در 25 نوبت اجرا شده بسیار قابل توجه است. قاسمی با تاکید بر اینکه جمعیت تماشاگران در لادر بیشتر از بوستان های شهر است گفت: تبلیغات اجرای نمایش ها تنها از طریق شبکه های اجتماعی صورت می گیرد.


وی افزود: اجرای نمایش های خیابانی در سطح شهر از 18 مرداد آغاز شده و تا 27 شهریور ادامه می یابد و در مجموع 70 نوبت اجرا خواهیم داشت.
به گفته قاسمی نویسندگی و کارگردانی نمایش بمب توسط مصطفی جعفری و نویسندگی و کارگردانی جنگ آبکی توسط علی آقایی انجام گرفته است. همچنین نورا لک نویسنده و کارگردان نمایش اتوبوس و همچنین نویسنده نمایش وضعیت آخر است. کارگردانی وضعیت آخر را نیز نسا سلیمانی و کارگردانی محکمه بلدیه را عبدالرسول کریمی به عهده دارد. نمایشنامه محکمه بلدیه را نیز مصطفی جعفری نوشته است.


گفتنی است اولین و دومین دوره نمایش های خیابانی به همت سازمان رفاهی تفریحی مرداد و شهریور سال گذشته به اجرا درآمد.
علاقمندان برای اطلاع از برنامه های سازمان رفاهی تفریحی می توانند به عضویت کانال تلگرامی سازمان به نشانی @khomeynishahr95 دربیایند.

حاج حیدری ابقا شد، سازندگی ادامه می یابد
حاج حیدری ابقا شد، سازندگی ادامه می یابد

اعضای شورای شهر پنجم خمینی شهر علی اصغر حاج حیدری را به پاس خدمات ارزنده خود در چهار سال گذشته در مقام خود ابقا کردند. به گزارش فرصت آنلاین، در اولین روز شروع به کار شورای پنجم خمینی شهر 9 عضو این شورا پس از مراسم تحلیف و تعیین رییس و اعضای هیات رییسه و حضور در امامزاده سید محمد(ص) و میثاق با شهدا و جانبازان انقلاب علی اصغر حاج حیدری شهردار دوره قبل را با رای کامل به عنوان شهردار خمینی شهر برگزیدند.

بهره برداری از خط ۲ متروتا سال ۱۴۰۰
بهره برداری از خط ۲ متروتا سال ۱۴۰۰

معاون اداری-مالی شهرداری و سرپرست سازمان قطار شهری اصفهان گفت: خط ۲ مترو از شهرک امام حسین(ع) تا میدان شهدای خمینی شهر تا سال ۱۴۰۰ تکمیل می شود.
به گزارش فرصت آنلاین نورصالحی که در برنامه (اینجا اصفهان ) سخن می گفت ادامه داد: ظرف ۲ سال آینده حرکت مترو از سمت دانشگاه صنعتی به سمت جنوب شهر اصفهان آغاز می شود.
معاون اداری مالی شهرداری و سرپرست سازمان قطارشهری اصفهان با اشاره به خط ۲ قطار شهری ادامه داد: خط ۲ قطار شهری از شهرک امام حسین(ع) تا میدان شهدای خمینی شهر به طول ۲۴ کیلومتر غرب و شرق شهر را به هم متصل می کند.
وی با بیان اینکه مرحله نخست خط ۲ از شهرک امام حسین (ع) آغاز و تا میدان امام علی (ع) ادامه می یابد، گفت: پیمانکار حفار تونل این مرحله و پیمانکارهای ایستگاه عمان سامانی و زینبیه انتخاب و فعالیت خود را آغار کرده اند.

نورصالحی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده خط ۲ مترو تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

جشن میلاد ثامن الائمه در لادر
جشن میلاد ثامن الائمه در لادر

جشن میلاد امام رضا (ع) در لادر برگزار شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری، جشن میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت با حضور جمع کثیری از شهروندان و مهمانانی از شهرهای اطراف در منطقه گردشگری لادر برگزار شد.
در این جشن جمعی از دانش آموزان شهر از شهردار تقدیر کردند. همچنین جشن گلریزانی برای کودکان بی سرپرست «بهشت امید» برگزار شد.
در این مراسم برنامه های هنری از قبیل اجرای موسیقی زنده، تقلید صدا و نورافشانی برگزار وگروه موسیقی سنتی همایون (متشکل از هنرمندان خمینی شهری) نیز به اجرای زنده پرداخت.
شایان ذکر است در مراسم پنجشنبه شب از مجموعه دفترهای مدرسه ای با طرح هایی از اماکن تاریخی خمینی شهر که به همت رسول مختاری یکی از عکاسان شهر تهیه شده اند، رونمایی شد.گفتنی است این دوازدهمین مراسمی بود که در منطقه گردشگری چشمه لادر برگزار گردید.

چاه میدان ساعی به مدار بازگشت
چاه میدان ساعی به مدار بازگشت

چاه میدان ساعی کف شکنی و لایروبی شد. مسؤول فضای سبز شهرداری در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین بیان کرد: آبدهی این چاه از بهمن ماه سال گذشته دچار مشکل و چاه از مدار خارج شد.
قاسم قائدی با اشاره به این که چاه میدان ساعی 10 روز است در مدار قرار گرفته، افزود: از آب این چاه برای آبیاری فضای سبز بلوار آزادگان، سه راه معلم، سه راه شهید رجایی، بلوار مطهری، خیابان رجایی، گلزار شهرداری سیدمحمد، شریعتی شمالی، خیابان ساعی، جوب سرخی، پل هوایی و حتی بخشی از آبیاری منطقه 700 دستگاه استفاده می شود.

4140 درخت واکسن زدند!
4140 درخت واکسن زدند!

برای اولین بار تزریق مستقیم مواد تقویتی و سموم به تنه 4140 درخت شهر انجام گرفت.
مسؤول فضای سبز شهرداری با اعلام این خبر گفت: در خرداد ماه برای اولین بار برای 2800 درخت کاج پارک ولیعصر، 1300 درخت کاج پارک پیروزی و 40 درخت نارون بلوار اشرفی تزریق انجام گرفت.
قاسم قائدی در خصوص مزایای این روش گفت: با اجرای این روش سم و کود به طور مستقیم در دسترس گیاه قرار می گیرد و از هدرروی آن به شدت کاسته می شود. همچنین به علت جریان یافتن سم در سیستم آوندی گیاه در این روش سم به راحتی به همه جای گیاه انتقال می یابد و کلیه آفات را از بین می برد. از طرفی آلودگی های زیست محیطی و خطرات مصرف سم برای شهروندان و نیز آلودگی خاک و منابع آب کاهش می یابد.
گفتنی است تزریق مستقیم مواد تقویتی و سموم به تنه درختان یکی از موثرترین روشها برای رساندن عناصر غذایی مورد نیاز درخت و کنترل آفات غیر قابل دسترس گیاه است که در آن عناصر غذایی مورد نیاز همراه با سموم کنترل آفات و بیماریهای گیاهی به وسیله ابزار مناسب به درخت تزریق می شود. از مزایای این روش نسبت به روش های تزریق با فشار بالا این است که سم به مرور و آرامی وارد گیاه می شود و فشار بالا و تزریق آنی مواد باعث ایجاد تنش و شوک و آسیب به درخت نمی گردد.

پساب رفت؛ فاضلاب را دریابیم
پساب رفت؛ فاضلاب را دریابیم

معاون خدمات شهری شهرداری خمینی شهر در جلسه مدیریت بحران آب با اشاره به مصوبه هیات وزیران مبنی بر استفاده از پساب یک شهر برای مصارف خود آن گفت: حدود 4 سال است که در حال مکاتبه هستیم و دو سه دفعه در همین جلسه مدیریت بحران موضوع مذکور مصوب شد. اما به ما گفته شده است که فاضلاب خمینی شهر را فروخته و بارگذاری کرده ایم. در صورتی که در این خصوص مصوبه قانونی وجود دارد.
عزت ا... صفار افزود: وضعیت ما در حال رسیدن به نقطه مرز است. چاه پارک پیروزی 2 سال پیش به طور کامل خشک شد و چاهی جدیدی که احداث کردیم پارسال 6 اینچ و امسال 2 اینچ آب دارد. وقتی هم که کف شکنی می کنیم و پایین می رویم، آب شور می شود.
مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان در پاسخ به این اظهارات گفت: ما در منطقه خمینی شهر به علت این که چهل سال پیش با تاسیس تصفیه خانه مخالفت شد چیزی به عنوان پساب نداریم و آنچه وجود دارد فاضلاب خام است. اما شاهین شهر پساب دارد و در شهرهایی مثل نجف آباد بعد از این پساب تولید می شود.
جمشیدی افزود: در بازدید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از افتتاح خط انتقال خیابان شهید فهمیده که شهردار خمینی شهر نیز حضور داشت، مقرر شد در خصوص تحویل فاضلاب به شهرستان و تصفیه آن توسط خودمان نامه نگاری انجام شود و این موضوع در حال پیگیری است.
وی با اشاره به ممنوعیت های بهداشتی این کار گفت: حدود سه سال است که در شهر درچه می خواهیم فاضلاب را به نیروگاه اسلام آباد هدایت کنیم و آن جا خودشان تصفیه کنند. اکنون بعد از سه سال توانستند مجوز محیط زیست را بگیرند و در قبال این فاضلاب، ما آب کمتری به آن ها می دهیم. نیروگاه اسلام آباد زمانی که کانال آب ندارد حدود 500 لیتر در ثانیه آب از شرکت آب و فاضلاب می گیرد. ما هم در تلاشیم که فاضلاب در خمینی شهر بماند.

صفحه 8 از 102