امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:58:29

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

بهره برداری از خط ۲ متروتا سال ۱۴۰۰
بهره برداری از خط ۲ متروتا سال ۱۴۰۰

معاون اداری-مالی شهرداری و سرپرست سازمان قطار شهری اصفهان گفت: خط ۲ مترو از شهرک امام حسین(ع) تا میدان شهدای خمینی شهر تا سال ۱۴۰۰ تکمیل می شود.
به گزارش فرصت آنلاین نورصالحی که در برنامه (اینجا اصفهان ) سخن می گفت ادامه داد: ظرف ۲ سال آینده حرکت مترو از سمت دانشگاه صنعتی به سمت جنوب شهر اصفهان آغاز می شود.
معاون اداری مالی شهرداری و سرپرست سازمان قطارشهری اصفهان با اشاره به خط ۲ قطار شهری ادامه داد: خط ۲ قطار شهری از شهرک امام حسین(ع) تا میدان شهدای خمینی شهر به طول ۲۴ کیلومتر غرب و شرق شهر را به هم متصل می کند.
وی با بیان اینکه مرحله نخست خط ۲ از شهرک امام حسین (ع) آغاز و تا میدان امام علی (ع) ادامه می یابد، گفت: پیمانکار حفار تونل این مرحله و پیمانکارهای ایستگاه عمان سامانی و زینبیه انتخاب و فعالیت خود را آغار کرده اند.

نورصالحی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده خط ۲ مترو تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

جشن میلاد ثامن الائمه در لادر
جشن میلاد ثامن الائمه در لادر

جشن میلاد امام رضا (ع) در لادر برگزار شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری، جشن میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت با حضور جمع کثیری از شهروندان و مهمانانی از شهرهای اطراف در منطقه گردشگری لادر برگزار شد.
در این جشن جمعی از دانش آموزان شهر از شهردار تقدیر کردند. همچنین جشن گلریزانی برای کودکان بی سرپرست «بهشت امید» برگزار شد.
در این مراسم برنامه های هنری از قبیل اجرای موسیقی زنده، تقلید صدا و نورافشانی برگزار وگروه موسیقی سنتی همایون (متشکل از هنرمندان خمینی شهری) نیز به اجرای زنده پرداخت.
شایان ذکر است در مراسم پنجشنبه شب از مجموعه دفترهای مدرسه ای با طرح هایی از اماکن تاریخی خمینی شهر که به همت رسول مختاری یکی از عکاسان شهر تهیه شده اند، رونمایی شد.گفتنی است این دوازدهمین مراسمی بود که در منطقه گردشگری چشمه لادر برگزار گردید.

چاه میدان ساعی به مدار بازگشت
چاه میدان ساعی به مدار بازگشت

چاه میدان ساعی کف شکنی و لایروبی شد. مسؤول فضای سبز شهرداری در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین بیان کرد: آبدهی این چاه از بهمن ماه سال گذشته دچار مشکل و چاه از مدار خارج شد.
قاسم قائدی با اشاره به این که چاه میدان ساعی 10 روز است در مدار قرار گرفته، افزود: از آب این چاه برای آبیاری فضای سبز بلوار آزادگان، سه راه معلم، سه راه شهید رجایی، بلوار مطهری، خیابان رجایی، گلزار شهرداری سیدمحمد، شریعتی شمالی، خیابان ساعی، جوب سرخی، پل هوایی و حتی بخشی از آبیاری منطقه 700 دستگاه استفاده می شود.

4140 درخت واکسن زدند!
4140 درخت واکسن زدند!

برای اولین بار تزریق مستقیم مواد تقویتی و سموم به تنه 4140 درخت شهر انجام گرفت.
مسؤول فضای سبز شهرداری با اعلام این خبر گفت: در خرداد ماه برای اولین بار برای 2800 درخت کاج پارک ولیعصر، 1300 درخت کاج پارک پیروزی و 40 درخت نارون بلوار اشرفی تزریق انجام گرفت.
قاسم قائدی در خصوص مزایای این روش گفت: با اجرای این روش سم و کود به طور مستقیم در دسترس گیاه قرار می گیرد و از هدرروی آن به شدت کاسته می شود. همچنین به علت جریان یافتن سم در سیستم آوندی گیاه در این روش سم به راحتی به همه جای گیاه انتقال می یابد و کلیه آفات را از بین می برد. از طرفی آلودگی های زیست محیطی و خطرات مصرف سم برای شهروندان و نیز آلودگی خاک و منابع آب کاهش می یابد.
گفتنی است تزریق مستقیم مواد تقویتی و سموم به تنه درختان یکی از موثرترین روشها برای رساندن عناصر غذایی مورد نیاز درخت و کنترل آفات غیر قابل دسترس گیاه است که در آن عناصر غذایی مورد نیاز همراه با سموم کنترل آفات و بیماریهای گیاهی به وسیله ابزار مناسب به درخت تزریق می شود. از مزایای این روش نسبت به روش های تزریق با فشار بالا این است که سم به مرور و آرامی وارد گیاه می شود و فشار بالا و تزریق آنی مواد باعث ایجاد تنش و شوک و آسیب به درخت نمی گردد.

پساب رفت؛ فاضلاب را دریابیم
پساب رفت؛ فاضلاب را دریابیم

معاون خدمات شهری شهرداری خمینی شهر در جلسه مدیریت بحران آب با اشاره به مصوبه هیات وزیران مبنی بر استفاده از پساب یک شهر برای مصارف خود آن گفت: حدود 4 سال است که در حال مکاتبه هستیم و دو سه دفعه در همین جلسه مدیریت بحران موضوع مذکور مصوب شد. اما به ما گفته شده است که فاضلاب خمینی شهر را فروخته و بارگذاری کرده ایم. در صورتی که در این خصوص مصوبه قانونی وجود دارد.
عزت ا... صفار افزود: وضعیت ما در حال رسیدن به نقطه مرز است. چاه پارک پیروزی 2 سال پیش به طور کامل خشک شد و چاهی جدیدی که احداث کردیم پارسال 6 اینچ و امسال 2 اینچ آب دارد. وقتی هم که کف شکنی می کنیم و پایین می رویم، آب شور می شود.
مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان در پاسخ به این اظهارات گفت: ما در منطقه خمینی شهر به علت این که چهل سال پیش با تاسیس تصفیه خانه مخالفت شد چیزی به عنوان پساب نداریم و آنچه وجود دارد فاضلاب خام است. اما شاهین شهر پساب دارد و در شهرهایی مثل نجف آباد بعد از این پساب تولید می شود.
جمشیدی افزود: در بازدید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از افتتاح خط انتقال خیابان شهید فهمیده که شهردار خمینی شهر نیز حضور داشت، مقرر شد در خصوص تحویل فاضلاب به شهرستان و تصفیه آن توسط خودمان نامه نگاری انجام شود و این موضوع در حال پیگیری است.
وی با اشاره به ممنوعیت های بهداشتی این کار گفت: حدود سه سال است که در شهر درچه می خواهیم فاضلاب را به نیروگاه اسلام آباد هدایت کنیم و آن جا خودشان تصفیه کنند. اکنون بعد از سه سال توانستند مجوز محیط زیست را بگیرند و در قبال این فاضلاب، ما آب کمتری به آن ها می دهیم. نیروگاه اسلام آباد زمانی که کانال آب ندارد حدود 500 لیتر در ثانیه آب از شرکت آب و فاضلاب می گیرد. ما هم در تلاشیم که فاضلاب در خمینی شهر بماند.

مرحله دوم سم پاشی شبانه درختان انجام شد
مرحله دوم سم پاشی شبانه درختان انجام شد

سم پاشی مرحله دوم سطح شهر از ابتدای تیرماه به مدت 16 شب انجام شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین این عملیات در کلیه خیابان های مناطق چهارگانه شهر به وسیله محلول سمی سم پاشی انجام گرفته و برای کنترل کنه های نباتی به خصوص کنه تار عنکوبی همراه با برخی از حشرات فعال در فصل گرما بوده است.
مسؤول فضای سبز شهرداری در این رابطه گفت: سم پاشی به صورت شبانه و با سم پاش 2000 لیتری توربینی زراعی انجام گرفت که در مجموعه 242 لیتر سم در محلول استفاده شد.
قائدی افزود: درختان سم پاشی شده در این مرحله شامل انواع سرو، نارون، زبان گنجشک، اقاقیا، برخی از انواع توت، بید و ... بوده است.

 ناگفته های حیوان آزاری در سیرک ها
بنیان گذار اولین سیرک بدون حیوان عنوان کرد:
ناگفته های حیوان آزاری در سیرک ها

زنجیرها، قلاده ها، شلاق ها و قفس ها! صدای ترسناک شلاقی که هوا را با شتاب می شکافد و بر تنی فرود می آید تا پوست، با بلند شدنش، کنده شود و ماهیچه ها و حتی گاهی استخوان ها با قل قل داغ خون، از زیرش بیرون بزنند؟ زبان بسته های زنجیر شده€Œای که از وحشت تنبیه شدن، یاد گرفته اند روی دو پا بایستند و تعظیم کنند و بعد مچاله، کتک خورده، تشنه و گرسنه با زخم های عفونی شده، مثل یک مشت عروسک پارچه ای بی جان، توی قفس های تنگ، روی هم تلنبار شوند تا اجرایی دیگر که مردم را با شیرین کاری های شان شاد کنند؟ تماشا و سرگرمی به چه قیمت؟!

 

وضعیت نامناسب نگهداری حیوانات در سیرک های کشور مدتی است اعتراض دوستداران حیات وحش را به همراه داشته است. چندی پیش انتشاربرخی اخبار و فیلم ها در سایت های خبری که حاکی از وضعیت بد و دردناک نگهداری حیوانات در سیرک های کشور بود، توجه برخی از دوستداران محیط زیست را به خود جلب کرد.
حیواناتی که برای خنداندن انسان ها، آزادی خود را از دست داده اند و با حداقل امکانات و بهداشت نگهداری می شوند. اما آیا می شود که سیرک داشت اما حیوان آزاری نکرد؟!

 

در دوم بهمن ماه سال 92 همزمان با روز ملی حمایت از حیوانات برای اولین بار در ایران سیرک بدون حیوان در باغ جوان اصفهان فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون به یاری خداوند همه حیوانات از کل سیرک های کشور جمع آوری شده اند.


به گزارش خبرنگار فرصت، اولین سیرک کلاسیک بدون حیوان کشور مدتیست که به یاری سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر میهمان شهر ماست. بنیان گذار اولین سیرک بدون حیوان کشور در گفتگو با خبرنگار فرصت ضمن اشاره به عدم همکاری مسوولین برای راه اندازی این سیرک و مشقت هایی که در این مسیر طی کرده است، گفت: خوشبختانه تلاش های ما در این زمینه بی نتیجه نبود و در حال حاضر هیچ کجای ایران سیرک با حیوان وجود ندارد. اما انتقاد من به مسوولین این است که با توجه به فتوای مراجع تقلید که حیوان آزاری را در سیرک ها حرام دانسته اند، چرا هیچ حمایتی از این حرکت فرهنگی ندارند؟


بهداد سلطانیان هدف از راه اندازی این سیرک را در وهله اول حمایت از حقوق حیوانات و در وهله دوم حمایت از هنرمندان ایرانی دانست و افزود: زمانی که حیوانی به دنیا می آید آن را 40 روز در قفس تاریک می گذارند تا شرطی شود تا فرمان ها را اجرا کند. در صورت انجام فرامین به او غذا می دهند و در غیر این صورت بازهم باید گرسنگی را تحمل کند. در سیرک€Œهای مختلف با بریدن دندان شیرها و پاشیدن اسپری به چشم€Œهای خرس€Œها و گرسنه نگه داشتن حیوانات به آن€Œها آموزش می€Œ دهند. همچنین حقوقی که مربیان حیوانات می گرفتند چندین برابر حقوق هنرمندانی بود که جان خود را به خطر می انداختند.


وی که تاکنون در شهرهای زیادی اجرا کرده است هدف بعدی خود را اینگونه معرفی کرد: متاسفانه سیرک های ایرانی به تازگی به آوردن کارگران سیرک های خارجی به عنوان هنرمند روی آورده اند. در راستای حمایت از هنرمندان ایرانی هدف بعدی من در آینده نزدیک دنبال کردن ممنوعیت استفاده از کارگران خارجی سیرک هاست. به ایت دلیل که متاسفانه این کارگران مشکلات اخلاقی زیادی دارند و حرکات و نوع پوششان با عرف جامعه ما در تضاد است.


در طی این چند شب مدرن ترین برنامه های سیرکی دنیا نظیر شعبده بازی، ژانگولر، رویای پرواز، قرقره مرگ و برنامه کرویل که برای اولین بار در کشور در این شبها در خمینی شهر اجرا شد، به صحنه رفت. همچنین اجرای برنامه مرد لاستیکی که در دنیا رکوددار است از دیگر برنامه های اجرا شده در این سیرک بود. بخش بسیار جذاب برنامه اجرای برنامه ژانگولر با سه اره برقی روشن بود که برای اولین بار در دنیا در خمینی شهر اجرا شد. گفتنیست هر کدام از این اره برقی ها 8 کیلوگرم وزن دارد که بسیار تیز و برنده اند. هنرمند اجرا کننده این برنامه با ثبت رکورد 23 ثانیه در اجرای این برنامه رکورد دار گینس است.


سلطانیان در ادامه از توزیع بلیط رایگان در محله های کم بضاعت شهر و همچنین دعوت از معلولین برای دیدن برنامه به صورت رایگان خبر داد و در پایان از همکاری و حمایت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر تشکر و قدر دانی نمود همچنین از مسوولین اداره آتش نشانی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تشکر نمود.
گفتنیست در حال حاضر ده سیرک در کشور به کار مشغول اند و این سیرک در تابستان علاوه بر خمینی شهر در شهرهای دولت آباد، بهارستان، نجف آباد و در صورت حمایت مسوولین شهر اصفهان اجرا خواهد نمود.

 ظرف این سه ماه فعالیت ها به خوبی پیش رفته است
استانداردر بازدید سرزده از شهرک منظریه :
ظرف این سه ماه فعالیت ها به خوبی پیش رفته است

استاندار اصفهان بازدید سرزده ی از شهرک منظریه به منظور ارزیابی فعالیت های عمرانی صورت گرفته در این شهرک انجام داد. به گزارش فرصت آنلاین بهئ نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان دکتر رسول زرگرپور با حضور سرزده در شهرک منظریه شهرستان خمینی شهر ، از فعالیت های صورت گرفته در ۳ ماه اخیر پس از تاکید بر حل مشکلات واختلافات ۲۵ ساله دستگاههای اجرایی این منطقه بازدید نمود.
، وی دراین بازدید اظهارداشت: با توجه به معضل و اختلاف نظر ۲۵ ساله که بین شهرداری منظریه و اداره کل مسکن و شهرسازی وجود داشت، حدود سه ماه پیش با حضور در این شهرک این مشکل حل شد و کلنگ فعالیت های جدول کشی، زیر ساخت، خدمات شهری و... به زمین زده شد و اعلام گردید که این فعالیت ها نظارت و کنترل خواهد شد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه بازدید امروز بصورت سرزده و برای ارزیابی فعالیت ها صورت گرفت، تصریح کرد: خوشبختانه ظرف این سه ماه فعالیت ها به خوبی پیش رفته و براساس گزارش ها ۱۳ هزار متر جدول کشی صورت گرفته و ۲۰ هزار مترمربع از راه ها نیز آماده ی آسفالت می باشد.
رسول زرگرپور با بیان اینکه فضای سبز و پارک این شهرک نیز آماده شده است، تصریح کرد: کارها روی ریل تکمیل قرار گرفته و قولی که در راستای فراهم شدن هرچه سریعتر شرایطی در شأن این مردم داده شده بود در حال انجام است.
زرگرپور ضمن تشکر از شهردار و فرماندار این شهرستان گفت: فعالیت هایی که پیش بینی شده بود به خوبی در حال اجرا است و پیشرفت خوبی در این مدت صورت گرفته است و امیدواریم هرچه سریعتر شاهد این باشیم که مشکلات این شهرک که بیش از ۲۵ سال بر زمین مانده بود برطرف شده است.
شایان ذکر است در اثنای بازدید سرزده استاندار از این منطقه مردم ساکن در شهرک مذکور با تجمع در حضور استاندار از وی به دلیل حل اختلافات و شروع فعالیتهای عمرانی در این منطقه تشکر و قدردانی نمودند.

صفحه 9 از 103