امروزچهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396-- Wednesday Apr 26 2017

ساعت 04:14:12

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 12:34:01

شرکت فعال شهرداری خمینی شهردر نمایشگاه راست قامتان
شرکت فعال شهرداری خمینی شهردر نمایشگاه راست قامتان

به مناسبت برگزاری اجلاسیه کنگره شهدای خمینی€Œشهرعصر روز گذشته نمایشگاه راست قامتان در سپاه ناحیه خمینی شهربا حضور مسولین ومدیران استانی وشهرستانی افتتاح شد . به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین این نمایشگاه چهار مرحله تاریخی شامل تاریخ اسلام از واقعه غدیر تا غیبت کبرا و تاریخ معاصر شامل دوران انقلاب، دفاع مقدس و دوران جنگ نرم را همراه گوشه ای از دست آوردهای موشکی €Œبه نمایش گذاشته است. دربرپایی نمایشگاه «راست قامتان»که بیش از ۴۰ غرفه دارد نهادهای مختلف از جمله سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهرشرکت فعال دارند .براساس این گزارش در غرفه شهرداری با زیر بنای120 متر مربع گوشه های از نمادهای مقاومت خمینی شهریها ازجمله قبور هفت برادران، حجاب و نمونه های ازتصاویر مشاهیروجاذیه ها ومحصولات شهرودست آوردهای 3سال کارجهادی شهرداری در شهر به نمایش گذاشته شده است.نمایشگاه مذکورهمه روزه از ساعت ۱۸ تا ۲۳ برای بازدید عموم وصبح ها برای دانش آموزان ودانشجویان تا 15 آبان دایر است.

گفتنی است شهرداری خمینی شهر به مناسبت برگزاری این اجلاسیه ۲۵۵ نماد شش وجهی از تصاویر شهدا در خیابان€Œهای خمینی شهرنصب کرده است.

 

جلسه رایزنی در خصوص زمان و نحوه رونمایی از نمادهای شهدا برگزار شد
جلسه رایزنی در خصوص زمان و نحوه رونمایی از نمادهای شهدا برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این جلسه که شهردار، رییس شورای شهر و نمایندگان کنگره شهدای خمینی شهر حضور داشتند مسؤول روابط عمومی کنگره گفت: در محرم فضای شهرستان معنوی شده است ولی تصاویر شهدا وتبلیغات پیرامون آن این معنویت را دو چندان خواهد کرد.
مجیدی افزود: در شهرهایی مثل نجف آباد در ایام برگزاری کنگره ملی شهدا کلیه ظرفیت تابلوهای شهری در اختیار کنگره بوده است و ما امیدواریم برگزاری این اتفاق در شهر ما بهتر از سایر شهرها و سرآمد آن ها باشد.
مسؤول فرهنگی کنگره شهدا هم با اشاره به این که زمان زیادی تا برگزاری کنگره ملی سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر باقی نمانده است گفت: تعدادی از مردم از طریق فضای مجازی از اخبار این اجلاسیه باخبر می شوند و تعدادی هم نشریه می خوانند ولی برای بقیه اقشار باید حال و هوای شهر را به سمت فضای کنگره سوق دهیم.
محمدی از همکاری همه جانبه شهرداری در رابطه با تهیه نمادهای شهدا تشکر کرد و ادامه داد: از شهرداری خواستاریم که هم تعداد تابلوها بیشتر شود و هم توزیع آن ها مناسب باشد.
وی افزود: پیرو مذاکره ای که با مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی داشتیم قرار شد اتوبوس های شهر در این ایام پشت نویسی شوند. همچنین تزیین ورودی های شهر به عکس شهدا به جهت ورود مهمان ها به شهرمان از اهمیت زیادی برخوردار است.
شهردار هم در این جلسه با اشاره به تلاش شهرداری برای همکاری با کنگره در خصوص برگزاری این اجلاسیه گفت: زمانی که بحث برگزاری کنگره ملی شهدا مطرح شد، شهرداری اعلام کرد که با تمام توان و امکاناتش در این کار ورود پیدا خواهد کرد تا این اتفاقی که برای اولین بار است که در خمینی شهر رخ خواهد داد خاص باشد؛ شاید بتواند گوشه ای از عظمت اتفاقی که افتاده است را پاس بداریم.
حاج حیدری از برگزاری نمایشگاه خمینی شهر شناسی توسط شهرداری در زمان اجلاسیه خبر داد و افزود: مکانی که به ما اختصاص داده اند حدود 70 متر است و به محض مهیا شدن آن نیروهای شهرداری کار خود را آغاز خواهند کرد.
گفتنی است شهردار رییس کمیته فضاسازی و برنامه های تبلیغاتی کنگره ملی سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر است و این اجلاسیه در آبان ماه در شهرستان برگزار خواهد شد.
همچنین شایان ذکر است که 250 تابلوی فلزی که هر کدام مزین به 6 تصویر از شهدای خمینی شهر است، توسط شهرداری تهیه و در سطح شهر نصب خواهد شد.

زباله های خشک غیرقابل بازیافت چیست؟
زباله های خشک غیرقابل بازیافت چیست؟

تفکیک زباله ها از مبدا یکی از ضروریات شهرنشینی نوین است که باعث صرفه جویی در منابع و هزینه ها می گردد. در همین راستا شهرداری خمینی شهر نیز طرح هایی آموزشی در این زمینه اجرا نموده است و شهروندان نیز از این طرح ها استقبال کرده اند. اما هنوز سوالاتی در مورد تفکیک زباله ها و نوع وسایل بازیافتی که باید تحویل مامورین بازیافت شود در اذهان وجود دارد. مسؤول بازیافت شهرداری در رابطه با این موضوع به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: منظور از تفکیک، جدا کردن زباله های خشک و تر از یکدیگر می باشدکه لازم است شهروندان در منازل و محل کار خود انجام دهند اما هر زباله خشکی قابلیت بازیافت ندارد.


حاج ابراهیمی افزود: ظروف یک بار مصرف فومی، پوسته های پفک، کیک و سایر مواد خوراکی، شیشه ها و چوب های ساختمانی غیر قابل بازیافت هستند. این زباله ها همراه با زباله های عفونی مانند پوشک بچه، دستمال کاغذی، تیغ های مورد استفاده در حمام، برس های غیر قابل استفاده و زباله های خطرناک مانند اسپری ها، باطری ها، فندک ها و هر ماده قابل انفجار و اشتعال نباید با زباله های تر مخلوط شوند و در کیسه هایی جدا درب منزل قرار گیرند.
وی افزود: از زباله های تر در تهیه کود کمپوست استفاده می شود در حالی که زباله های خشک غیر قابل بازیافت و زباله های ویژه باید دفن شوند.

پاکبانان تذکر می دهند
پاکبانان تذکر می دهند

کمیته فرهنگ شهروندی در تازه ترین اقدام خود 50 تابلو با موضوع رعایت نظافت در مراسم عزاداری، بر سر چهارراه ها و میادین نصب کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این تابلوهای کارتون پلاستی پاکبانان را با لباس کار و سربند سیاه در حالی نشان می دهد که مشغول نظافت معابر هستند و با جملاتی نظیر «شهر حسینی لایق پاکیزگی است»، «جای ظرف کف خیابان نیست» و... عزاداران را به رعایت نظافت ترغیب می کنند.

دیدار با خانواده شهدا
دیدار با خانواده شهدا

شهردار، رییس و برخی اعضای شورای شهر به همراه رییس بنیاد شهید خمینی شهر با خانواده چند تن از شهدای دفاع مقدس دیدار کردند.

رونمایی از برچسب سرویس مدارس
گردهمایی سفیران مهر برگزار شد:
رونمایی از برچسب سرویس مدارس

گردهمایی سفیران مهر با حضور آیت اله رحیمی امام جمعه و سرگرد پاکروان رئیس پلیس راهور شهرستان و رانندگان سرویس های مدارس شهرستان 29 شهریور ماه در سالن بصیرت شهرداری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، در این گردهمایی برچسب سرویس مدارس رونمایی شد. مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرستان خمینی شهر ضمن تشریح نحوه اجرای سرویس مدارس و مشکلات موجود گفت: از برنامه های اجرا شده امسال طراحی سامانه بود که باید دانش آموزان در آن سامانه ثبت نام کنند تا آمار دقیقی از دانش آموزانی که از سرویس مدارس استفاده می کنند داشته باشیم البته امسال مسوولیت این ثبت نام بر عهد شرکت هاست.
راشدفر در ادامه ضمن تشکر از اعضای شورای شهر گفت: ما با همکاری اعضای شورای شهر و مصوبه شورا درباره نرخ 15 درصدی سرویس مدارس، توانستیم گام موثری را در این زمینه بر داریم.


وی در پایان از رانندگان خواست که ظرفیت سوار کردن خودرو را رعایت کنند و حتما برچسب سرویس مدارس را روی شیشه جلو و عقب خودرو نصب کنند.
امام جمعه نیز طی بیاناتی رعایت موازین اخلاقی و شرعی را به رانندگان توصیه نمود و گفت رفتار رانندگان باید شبیه معلمان آموزنده باشد.
برگزاری کارگاه آموزشی هشدارهای پلیس راهور توسط رئیس پلیس راهور شهرستان از دیگر برنامه های اجرا شده در این گردهمایی بود.

اجرای طرح کاغذ با عنوان جشن کاغذ در خمینی شهر
اجرای طرح کاغذ با عنوان جشن کاغذ در خمینی شهر

 واحد بازیافت حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری با هماهنگی شرکت پسماند شهرداری ها از تاریخ 20/6/95 لغایت 9/7/95 طرح تحویل کاغذ €“ کتاب و دفترهای باطله در سطح شهر را با عنوان چشن کاغذ از طریق غرفه های بازیافت در حال اجرا دارد.مسول بازیافت شهرداری خمینی شهر با اعلام این خبر گفت:
در اجرای این طرح شهروندان مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان می توانند با تحویل اقلام مذکور از هدایای موجود در این غرفه ها بهره مند گردند.
جاج ابراهیمی افزود: غرفه های بازیافت هر روز از ساعت 8 صبح لغایت 13 و مهرماه از ساعت 15 لغایت 18 آماده تحویل اقلام بازیافتی شهروندان گرامی می باشند.
آدرس غرفه های بازیافت:
1- میدان نماز
2- منظریه، بلوار شهید عموشاهی، جنب ایستگاه آتش نشانی
3- میدان 17 شهریور
4- خیابان امام شمالی، پارکینگ بعد از چهارشنبه بازار
گفتنی است شماره تلفن های زیر جهت تماس شهروندان با واحد بازیافت اعلام شده است.
پیشنهاد و یا انتقاد با شماره تلفن 33605202
بازرسی بازیافت 09334478114

 

15 دستگاه اتوبوس از ابتدای مهرماه وارد چرخه حمل و نقل می شود
در بازدید از مرکز پشتیبانی، خدماتی و کارگاهی اتوبوسرانی مطرح شد؛
15 دستگاه اتوبوس از ابتدای مهرماه وارد چرخه حمل و نقل می شود

شهردار و دو عضو شورای شهر از مرکز پشتیبانی، خدماتی و کارگاهی اتوبوسرانی واقع در دوشاخ بازدید کردند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین رییس اتوبوسرانی با اشاره به این که تمام امور مربوط به بازسازی و تعمیرات اتوبوس ها در خود سازمان اتوبوسرانی صورت می گیرد گفت: مشکل ما کمبود منابع مالی و نبود قطعات است.
محمدی افزود: کیفیت قطعات خوب نیست و به همین خاطر مجبوری از کالاهای ذخیره استفاده کنید که هزینه این کالاها نیز برابر نوع چینی آن ها است. ما 10 روز پیش پمپی را تعمیر کرده ایم ولی دوباره بر اثر گرفتگی در مسیر لوله ها خراب شده است و هر پمپ خراب حدود یک میلیون و 300 هزار تومان هزینه می برد.
شهردار نیز تلاش نیروهای شهرداری، سازمان ها، معاونت ها و شهرداری های مناطق برای سازندگی در شرایط بحرانی اقتصادی را خوب توصیف کرد و گفت: 7 سال است که اتوبوس نو در مجموعه ما نیامده است در حالی که در زمانی بود که سالی 15-10 اتوبوس به سازمان تزریق می شد. آن زمان هزینه یک اتوبوس حدود 13 میلیون تومان بود.
حاج حیدری با اشاره به این که آخرین باری که سهمیه اتوبوس برای شهرداری آمده بود قیمت هر کدام 17 میلیون تومان بود افزود: در آن زمان شهرداری به دلیل نداشتن بودجه این اتوبوس ها را جذب نکرده بود. اکنون برخلاف گذشته، دولت دیگر اتوبوسی در قالب اتوبوس های یارانه ای و حمایتی به شهرداری ها نمی دهد و ما باید اتوبوس را آزاد بخریم.
وی قیمت هر اتوبوس بدون یارانه را بین 400 تا 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: شهرداری توان چنین خریدی را ندارد و به همین دلیل با برنامه ریزی هایی که انجام گرفت، ساختمان و سوله هایی ساخته شد و انباری جهت سرویس دهی به اتوبوس ها در نظر گرفته شد و اتوبوس رانی سابق که در مسیر خیابان بود آزادسازی شد.
شهردار با اشاره به این که از صفر تا صد کار بازسازی در این مکان صورت می گیرد خاطرنشان کرد: 100 اتوبوس بازسازی شده است.
حاج حیدری اعلام کرد که از ابتدای مهرماه 15 اتوبوس بازسازی شده وارد چرخه حمل و نقل می شوند. وی همچنین از تمام افرادی که علی رغم شرایط سخت ایستاده و به مردم خدمت می کنند تشکر کرد و افزود: رضایت مردم برای ما از همه چیز مهم تر است.
رییس وقت شورای اسلامی شهر نیز در این بازدید گفت: واقعا اگر بخواهند تعریفی از اقتصاد مقاومتی بنماییم باید این در این مورد صحبت کنیم که با وجود محدودیت در بودجه های کشوری و شهری عملا کارهای بزرگ انجام می دهند.
پریشانی افزود: با حرکت این اتوبوس ها در شهر شاید بتواند مسیرهایی که فاقد خط اتوبوس است را هم تحت پوشش قرار داد.
خلیلی عضو شورای شهر نیز گفت: خوشحالیم که شهرداری مقتدر و توانمند فضایی را هم در کارکنان و هم در شهر ایجاد کرده که باعث ایجاد تغییر و تحول شده است.
وی افزود: نیرویی که خلاقیت دارد اولین لذتش را خودش می برد. وقتی اتوبوس های فرسوده خارج می شود در چند نوبت هم خودتان و هم مردم و هم مسؤولان لذتش را می برد. آن چه در طول عمر ما باقی می ماند خدماتی است که در رابطه با مردم خالصانه انجام دادیم.

صفحه 9 از 92