امروزيكشنبه, 07 خرداد 1396-- Sunday May 28 2017

ساعت 05:29:43

آخرین به روز رسانی : شنبه 03:52:50

اجرای سرعتکاه در 5 نقطه حادثه خیز
اجرای سرعتکاه در 5 نقطه حادثه خیز

واحد ترافیک شهرداری خمینی شهر به منظور آرام سازی ترافیک و رفع نقاط حادثه خیز  موارد مصوب را به مورد اجرا گذاشت. رییس این واحد در توضیح این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: به منظور آرام سازی ترافیک خیابان باغبان اقدام به اجرای سرعتکاه، ایمن سازی تقاطع اول و انسداد دوربرگردان حادثه خیز دوم در این محل نمودیم.


وطنخواه افزود: روبروی مسجد صفا در خیابان صفاییه و روبروی مسجد قمر بنی هاشم در خیابان عماد سیادت را نیز سرعتکاه نصب کردیم.   


وی در ادامه همچنین از انسداد تقاطع های حادثه خیز خیابان 17 شهریور و اجرای سرعتکاه مقابل درمانگاه حضرت رسول (ص) نیز خبر داد و افزود: چهارراه شیوا در بلوار سروش، نرسیده به مسجد امام حسن (ع) در میدان پردیس و همچنین سه راه دفاع مقدس در بلوار دانشجو نیز از دیگر نقاطی است که طی یک ماه اخیر به اجرای سرعتکاه در آن پرداخته شده است.

آیین بهره برداری از عملیات عمرانی بلوار شمس برگزار شد
آیین بهره برداری از عملیات عمرانی بلوار شمس برگزار شد

با حضور شهردار و اعضای شورای شهر، مراسم بهره برداری از بلوار شمس برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار در این مراسم گفت: ظرف این سه ساله که شورای شهر و شهرداری و مردم دست به دست هم دادند اتفاقات خوبی در شهر و از جمله منطقه جوی آباد صورت گرفت.


علی اصغر حاج حیدری با اشاره به گره های ترافیکی که قبلا در بلوار شمس وجود داشت تصریح کرد: خیابان شمس با انجام اصلاح هندسی تبدیل به بلوار شد. همچنین جداول این خیابان تکمیل شد.


وی در خصوص فضای سبز این خیابان نیز گفت: خاک فضای سبز قسمت میانی این خیابان آماده شده و امروز و همزمان با این مراسم درختکاری آن انجام می شود. آبیاری این فضای سبز نیز به صورت قطره ای انجام می شود.


شهردار همچنین به سایر عملیات عمرانی انجام شده در این منطقه اشاره کرد و توضیح داد: میادین امام حسن (ع)، امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل (ع) سال اول شورای شهر افتتاح شد. همچنین ما موفق شدیم مجتمع فرهنگی نیلفروشزاده را با 4 طبقه و زیربنای 1800 متر و هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد تومان احداث کنیم. اکنون نیز در تلاشیم که تجهیزات آن را تامین نماییم که ان شاء ا... بتوانیم تا 22 بهمن امسال آن را افتتاح کنیم.


حاج حیدری به توسعه پارک علیمردان خان اشاره کرد و افزود: در کوچه ولی عصر نیز توافقاتی صورت گرفته است و امیدواریم که در آینده ای نزدیک بتوانیم آن را تبدیل به خیابان بکنیم.
وی به خریداری اراضی مورد نیاز برای احداث پارک وازیچه نیز اشاره کرد و نوید یک پارک برای این منطقه در آینده ای نزدیک را داد.


شهردار همچنین گفت: یکی از مشکلات منطقه جوی آباد نداشتن آرامستان بود. در شمال شهر پشت دانشگاه آزاد زمینی پیش بینی شده بود که شورای شهر در یک سال گذشته احداث غسالخانه و حسینیه اش را مصوب کرده بودند و اینک 90 درصد کار فیزیکی آنجا به نتیجه رسیده است.

شرکت فعال شهرداری در نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور
شرکت فعال شهرداری در نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور

شهرداری خمینی شهر در هشتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور که در کیش برپا شده شرکت کرد. معاون شهرسازی شهرداری دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: ما با دوبسته پیشنهادی در این نمایشگاه شرکت کرده ایم و امیدواریم بتوانیم نظر سرمایه گذاران داخلی و خارجی را جلب نماییم. مهندس انتظاری از چشمه لادر و بام سبز به عنوان دو بسته پیشنهادی یاد کرد و در رابطه با ارزش ریالی این بسته ها گفت: ما دست سرمایه گذار را برای اجرای طرح های تفریحی، تجاری و ... در این دو بستری که فراهم شده باز می گذاریم.
مسوول روابط عمومی شهرداری نیز در اینباره گفت: شهرداری خمینی شهر که برای دومین سال در این نمایشگاه بین المللی شرکت کرده امسال گام های جدی تری در این زمینه برداشته و تمام تلاش خود را برای جلب سرمایه و سرمایه گذار به کار خواهد گرفت.
گفتنی است شهرداری های اصفهان، کاشان، نایین، باغ بهادارن و... از استان اصفهان در این نمایشگاه شرکت کرده اند.
خبرهای تکمیلی متعاقبا منتشر خواهد شد.

رییس انجمن و مربی تیم ملی فلوربال به خمینی شهر آمدند+تصویر
رییس انجمن و مربی تیم ملی فلوربال به خمینی شهر آمدند+تصویر

نخستین کارگاه نظری و عملی «فلوربال» با مربیگری رمضان علی دولو رییس انجمن فلوربال کشور و حامد عرب مربی تیم ملی در باغ بانوان برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، 23 مربی و داور از سراسر استان در این کارگاه دو روزه که ششم و هفتم آبان با همکاری سازمان رفاهی تفریحی و هیات های ورزشی برگزار شد، شرکت کردند.

 
گفتنی است فلوربال گونه ای از ورزش هاکی و فلورهاکی است که به صورت سالنی برگزار می€Œشود. این رشته ورزشی که امروز به یکی از ورزش های رایج نوجوانان و جوانان کشورهای توسعه یافته بدل شده است، از سال1958 میلادی در آمریکا آغاز شد و به سرعت در کانادا توسعه یافت.


فلوربال برای اولین بار توسط رمضانعلی دولو در ایران راه اندازی شد و انجمن فلوربال ایران به شکل رسمی در اوایل سال 1389 با تایید مسوولان سازمان تربیت بدنی تشکیل و شروع به کار کرد به طوری که هم اکنون زیرنظر فدراسیون انجمن های ورزشی فعالیت می کند.

شرکت فعال شهرداری خمینی شهردر نمایشگاه راست قامتان
شرکت فعال شهرداری خمینی شهردر نمایشگاه راست قامتان

به مناسبت برگزاری اجلاسیه کنگره شهدای خمینی€Œشهرعصر روز گذشته نمایشگاه راست قامتان در سپاه ناحیه خمینی شهربا حضور مسولین ومدیران استانی وشهرستانی افتتاح شد . به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین این نمایشگاه چهار مرحله تاریخی شامل تاریخ اسلام از واقعه غدیر تا غیبت کبرا و تاریخ معاصر شامل دوران انقلاب، دفاع مقدس و دوران جنگ نرم را همراه گوشه ای از دست آوردهای موشکی €Œبه نمایش گذاشته است. دربرپایی نمایشگاه «راست قامتان»که بیش از ۴۰ غرفه دارد نهادهای مختلف از جمله سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهرشرکت فعال دارند .براساس این گزارش در غرفه شهرداری با زیر بنای120 متر مربع گوشه های از نمادهای مقاومت خمینی شهریها ازجمله قبور هفت برادران، حجاب و نمونه های ازتصاویر مشاهیروجاذیه ها ومحصولات شهرودست آوردهای 3سال کارجهادی شهرداری در شهر به نمایش گذاشته شده است.نمایشگاه مذکورهمه روزه از ساعت ۱۸ تا ۲۳ برای بازدید عموم وصبح ها برای دانش آموزان ودانشجویان تا 15 آبان دایر است.

گفتنی است شهرداری خمینی شهر به مناسبت برگزاری این اجلاسیه ۲۵۵ نماد شش وجهی از تصاویر شهدا در خیابان€Œهای خمینی شهرنصب کرده است.

 

جلسه رایزنی در خصوص زمان و نحوه رونمایی از نمادهای شهدا برگزار شد
جلسه رایزنی در خصوص زمان و نحوه رونمایی از نمادهای شهدا برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این جلسه که شهردار، رییس شورای شهر و نمایندگان کنگره شهدای خمینی شهر حضور داشتند مسؤول روابط عمومی کنگره گفت: در محرم فضای شهرستان معنوی شده است ولی تصاویر شهدا وتبلیغات پیرامون آن این معنویت را دو چندان خواهد کرد.
مجیدی افزود: در شهرهایی مثل نجف آباد در ایام برگزاری کنگره ملی شهدا کلیه ظرفیت تابلوهای شهری در اختیار کنگره بوده است و ما امیدواریم برگزاری این اتفاق در شهر ما بهتر از سایر شهرها و سرآمد آن ها باشد.
مسؤول فرهنگی کنگره شهدا هم با اشاره به این که زمان زیادی تا برگزاری کنگره ملی سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر باقی نمانده است گفت: تعدادی از مردم از طریق فضای مجازی از اخبار این اجلاسیه باخبر می شوند و تعدادی هم نشریه می خوانند ولی برای بقیه اقشار باید حال و هوای شهر را به سمت فضای کنگره سوق دهیم.
محمدی از همکاری همه جانبه شهرداری در رابطه با تهیه نمادهای شهدا تشکر کرد و ادامه داد: از شهرداری خواستاریم که هم تعداد تابلوها بیشتر شود و هم توزیع آن ها مناسب باشد.
وی افزود: پیرو مذاکره ای که با مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی داشتیم قرار شد اتوبوس های شهر در این ایام پشت نویسی شوند. همچنین تزیین ورودی های شهر به عکس شهدا به جهت ورود مهمان ها به شهرمان از اهمیت زیادی برخوردار است.
شهردار هم در این جلسه با اشاره به تلاش شهرداری برای همکاری با کنگره در خصوص برگزاری این اجلاسیه گفت: زمانی که بحث برگزاری کنگره ملی شهدا مطرح شد، شهرداری اعلام کرد که با تمام توان و امکاناتش در این کار ورود پیدا خواهد کرد تا این اتفاقی که برای اولین بار است که در خمینی شهر رخ خواهد داد خاص باشد؛ شاید بتواند گوشه ای از عظمت اتفاقی که افتاده است را پاس بداریم.
حاج حیدری از برگزاری نمایشگاه خمینی شهر شناسی توسط شهرداری در زمان اجلاسیه خبر داد و افزود: مکانی که به ما اختصاص داده اند حدود 70 متر است و به محض مهیا شدن آن نیروهای شهرداری کار خود را آغاز خواهند کرد.
گفتنی است شهردار رییس کمیته فضاسازی و برنامه های تبلیغاتی کنگره ملی سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر است و این اجلاسیه در آبان ماه در شهرستان برگزار خواهد شد.
همچنین شایان ذکر است که 250 تابلوی فلزی که هر کدام مزین به 6 تصویر از شهدای خمینی شهر است، توسط شهرداری تهیه و در سطح شهر نصب خواهد شد.

زباله های خشک غیرقابل بازیافت چیست؟
زباله های خشک غیرقابل بازیافت چیست؟

تفکیک زباله ها از مبدا یکی از ضروریات شهرنشینی نوین است که باعث صرفه جویی در منابع و هزینه ها می گردد. در همین راستا شهرداری خمینی شهر نیز طرح هایی آموزشی در این زمینه اجرا نموده است و شهروندان نیز از این طرح ها استقبال کرده اند. اما هنوز سوالاتی در مورد تفکیک زباله ها و نوع وسایل بازیافتی که باید تحویل مامورین بازیافت شود در اذهان وجود دارد. مسؤول بازیافت شهرداری در رابطه با این موضوع به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: منظور از تفکیک، جدا کردن زباله های خشک و تر از یکدیگر می باشدکه لازم است شهروندان در منازل و محل کار خود انجام دهند اما هر زباله خشکی قابلیت بازیافت ندارد.


حاج ابراهیمی افزود: ظروف یک بار مصرف فومی، پوسته های پفک، کیک و سایر مواد خوراکی، شیشه ها و چوب های ساختمانی غیر قابل بازیافت هستند. این زباله ها همراه با زباله های عفونی مانند پوشک بچه، دستمال کاغذی، تیغ های مورد استفاده در حمام، برس های غیر قابل استفاده و زباله های خطرناک مانند اسپری ها، باطری ها، فندک ها و هر ماده قابل انفجار و اشتعال نباید با زباله های تر مخلوط شوند و در کیسه هایی جدا درب منزل قرار گیرند.
وی افزود: از زباله های تر در تهیه کود کمپوست استفاده می شود در حالی که زباله های خشک غیر قابل بازیافت و زباله های ویژه باید دفن شوند.

پاکبانان تذکر می دهند
پاکبانان تذکر می دهند

کمیته فرهنگ شهروندی در تازه ترین اقدام خود 50 تابلو با موضوع رعایت نظافت در مراسم عزاداری، بر سر چهارراه ها و میادین نصب کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این تابلوهای کارتون پلاستی پاکبانان را با لباس کار و سربند سیاه در حالی نشان می دهد که مشغول نظافت معابر هستند و با جملاتی نظیر «شهر حسینی لایق پاکیزگی است»، «جای ظرف کف خیابان نیست» و... عزاداران را به رعایت نظافت ترغیب می کنند.

صفحه 9 از 93