امروزپنجشنبه, 05 اسفند 1395-- Thursday Feb 23 2017

ساعت 11:40:48

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 12:19:58

7- بناهای مخروبه ، نیمه تمام ،بلاتکلیف و زمین های بایر
تخلفات شهری را بشناسیم
7- بناهای مخروبه ، نیمه تمام ،بلاتکلیف و زمین های بایر

مقدمه: تخلفات شهری مجموعه مواردی هستند که ضمن اینگه تخلف وجرم بوده مشکلات دیگری نیز ایجاد می کنند.
1-تخلفات شهری بر سلامت روان ساکنان اثرات نا مطلوب گذاشته وزمینه های درگیری بین ساکنان را فراهم می سازد واحساس رضایت وراحتی از زندگی در مناطقی که افراد در آن زندگی می کنند را کاهش داد ه ویااز بین می برد
2- زیبایی شهر را تحت تاثیر قرار داده وچهره ای نا مطلوب از شهر وساکنان آن به ویژه برای تازه واردها ایجاد می کند.
هر دو مورد در نهایت موجب آسیب رسانی به شهر و تهدید سلامت اجتماعی آن می گردد و معضلات و مشکلات زیادی را پدید می آورد.آشنای شهروندان با موارد تخلفات وقوانین مرتبط ووظایف دستگاههای مسول در برخورد با انواع آنها سبب خواهد شد تاضمن آشنای افراد با حقوق خود از ارتکاب به خلاف کاسته شودوروابط شهروندان با همدیگر روانتر شده واز تنش هاودر گیریهای احتمالی ناشی از بی اطلاعی کاسته شود. از طرف دیگر آشنای با این موارد سبب می شود تا یک شهروند خود را در برابر فضای شهرمسئول بداند و آسیب هایی که سلامت این فضا را تهدید می کند بشناسند و در رفع آن ها بکوشد.
از آن جایی که پیش شرط اولیه برای رعایت قوانین و مقررات و رفع تخلفات شهری آشنایی با تخلفات و قوانین مرتبط با آن می باشد در این مجموعه به بیان نمونه های تخلفات شهری و قوانین مربوطه و هم چنین ارائه راهکارهای لازم برای رفع موارد تخلف در سطح شهر پرداخته شده است.
بناهای مخروبه ، نیمه تمام ،بلاتکلیف و زمین های بایر
بلاتکلیف گذاشتن زمین های درون بافت شهری ورها کردن بناهای مخروبه و غیرمناسب و یا نیمه تمام از معضلاتی است که ضمن اینکه ناقض اصول بهداشتی و زیبایی شهرمی باشد مشکلات متعددی را برای شهروندان موجب می شود. این بناها وزمین ها در شهری همچون خمینی شهر که از یک طرف دارای بیش از 600 هکتار بافت فرسوده بوده واز طرف دیگردر برخی مناطق ساخت وسا زهای غیر مجاز صورت گرفته عملا سبب نا کارآمدی برخی محلات، ترک محل توسط ساکنین بومی،مزاحمتهای متعدد،مسایلایمنی وامنیتی وکندی رفت وآمدها برای ساکنین شده است.
راهکار:
1-مالکین بناهای مخروبه می بایست که در اسرع وقت ضمن مراجعه به شهرداری با اخذ نقشه مصوب و نظریه شورای اسلامی شهر نسبت به اجرای ماده 110 اقدام نمایند.
مالکین زمین های بایری که محل تخلیه زباله یا ضایعات و نخاله های ساختمانی شده است می بایست در اسرع وقت جهت اطلاع از چگونگی وضعیت زمین به شهرداری منطقه مراجعه و طرح نقشه مصوب را جهت اجرای ماده 110 اخذ نمایند.
مالکین ساختمان های نیمه تمام و رها شده نیز می بایست در اسرع وقت ضمن هماهنگی با شهرداری نسبت به نماسازی و اتمام ساختمان های خود طبق ماده 110 اقدام نمایند.
2- ایجاد تسهیلات ویژه به منظور تشویق وسرمایه گذاری در ساخت وساز در بافت های فرسوده
3-اجرای طرح تجمیع در بافت های فرسوده
4- برخورد جدی در ساخت وسازهای غیر مجازوتجاوز به زمین های کشاورزی
قوانین:
ماده 110 قانون شهرداری ها:
نسبت به زمین ساختمان های مخروبه و غیرمناسب با وضع حمل و یا نیمه تمام واقع در محدوده شهر که در خیابان یا کوچه و میدان قرار گرفته و منافی با پاکی و پاکیزگی و زیبایی شهر یا موازین شهرسازی باشد. شهرداری با تصویب شورای شهر می تواند به مالک اخطار کند منتهی ظرف 2 ماه به ایجاد نرده یا دیوار یا مرمت آن که منطبق با نقشه مصوب شورای شهر باشد اقدام کند اگر مالک مسامحه و یا امتناع کرد شهرداری می تواند به منظور تأمین نظر و اجرای طرح مصوب ، در زمینه زیبایی و پاکیزگی و شهرسازی هر گونه اقدامی را که لازم بداند معمول و هزینه آن را به اضافه صدی ده از مالک یا متولی و یا متصدی موقوفه دریافت نماید. در این مورد صورت حساب شهرداری بدواً به مالک ابلاغ می شود در صورتی که مالک ظرف پانزده روز از تاریخ ابلاغ به صورت حساب شهرداری اعتراض نکرد، صورت حساب قطعی تلقی می شود و هرگاه مالک ظرف مهلت مقرره اعتراض کرد موضوع به کمیسیون مذکور در ماده 77 ارجاع خواهد شد. صورت حساب هایی که مورد اعتراض واقع نشده وهمچنین که رأی کمیسیون رفع اختلاف مذکور در ماده 77 درحکم سند قطعی ولازم الاجراء بوده واداره ثبت مکلف است بر طبق مقررات اجرای اسناد رسمی لازم الاجراء نسبت به وصول طلب شهرداری اجراییه صادر و به مورد اجرا بگذارد.

تئاترهای خیابانی آیینه شهروندان
تئاترهای خیابانی آیینه شهروندان

از اواخر خردادماه تا اواخر تیر ماه سه گروه نمایش خیابانی دراماکن عمومی 54 نمایش نیم ساعتی در برابر دیدگان شهروندان به اجرا در آوردند.مدیر عامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر در گفتگو با فرصت آنلاین گفت: موضوع این نمایش ها طرح مباحث ومعضلات شهروندی از قبیل بازیافت، تکدی گری ، راهنمایی ورانندگی و ترقه زنی و.. می باشدکه هرگروه به طور تخصصی روی آن کار می کند علیرضا پیمانی افزود: نمایشهای مذکور که تعدادی از معلولین هنرمند هم در آن نقش بازی می کنند با استقبال شهروندان روبرو شده ودر چشمه لادر،پارکهای پیروزی،مهر،باغبان وبهشت طبق برنامه تنظیمی شب ها اجرا شده ودر صورت نیازادامه خواهد یافت.

کارگاه آموزشی عفاف و حجاب در باغ بانوان شهرداری
به همت شهرداری و اداره زندان خمینی شهر برگزار شد؛
کارگاه آموزشی عفاف و حجاب در باغ بانوان شهرداری

به همت شهرداری و اداره زندان خمینی شهر کارگاه آموزشی عفاف و حجاب در باغ بانوان شهرداری برگزار شد. در این کارگاه که جمعی از خانواده های زندانیان حضور داشتند، یکی از اعضای پایگاه حضرت معصومه (س) در خصوص حجاب و عفاف و سبک زندگی اسلامی سخنانی ارائه نمود.

غفاری با اشاره به آیه 31 سوره نور گفت: سه نکته در این آیه وجود دارد. اول آن که زن ها در مقابل چشم مردان خیلی نمایان نشوند، دوم پاکی و عفت خود را حفظ کنند و سوم این که زیبایی های خود را در معرض دید کسی قرار ندهند.

 

وی گفت: اگر کسی بی عفت باشد متعلق به همه است ولی چادر حریم خصوصی زنان است.

 در ادامه جلسه کارشناس روانشناسی در خصوص راه های مقابله با افسردگی و اضطراب سخن گفت. پهلوانی کنار گذاشتن افکار منفی و خودباوری را بهترین روش مقابله با اضطراب عنوان کرد.


پس از آن رییس اداره زندان خمینی شهر در جمع خانواده ها حضور پیدا کرد. شیروانی از تحمل خانواده های زندانیان تشکر و از آنان تقاضا نمود که صبور باشند. تعدادی از حاضرین نیز مشکلات شان را با وی در میان گذاشتند.

در این کارگاه همچنین از بانوان باحجاب حاضر به قید قرعه با اهدای جوایزی تقدیر شد. همچنین پس از برگزاری مسابقه ای در زمینه عفاف و حجاب به برندگان هدایایی اهدا شد.

مسؤول امور بانوان شهرداری در حاشیه کارگاه مذکور در رابطه با اقدامات این نهاد در زمینه عفاف و حجاب به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: شهرداری در هفته حجاب و عفاف بنرهایی در سطح شهر نصب نموده است. همچنین پوسترهایی با همین مضمون پشت اتوبوس های واحد نصب شده و سازمان رفاهی و تفریحی نیز در روز اول این هفته با ارسال 15 هزار پیامک از شهروندان دعوت کرده که در راهپیمایی عفاف و حجاب شرکت نمایند.


گودرزی افزود: یکی دیگر از برنامه های ما تقدیر از بانوان محجبه ای است که وارد شهرداری می شوند که انتخاب این افراد به صورت تصادفی می باشد. همچنین یکی از بانوان شهرداری را که نه تنها از لحاظ حجاب بلکه از نظر عفاف و اخلاق برتر باشد انتخاب و از وی تقدیر به عمل می آوریم.

کوی صبا سر و سامان گرفت
کوی صبا سر و سامان گرفت

عملیات عمرانی مسیرهای کوی صبابا هزینه یک میلیاردوسیصد میلیون تومان ومشارکت صد درصدی مردم توسط شهرداری خمینی شهرانجام شد.معاون عمرانی شهرداری ضمن اعلام این خبرگفت:طی اجرای این طرح23 کیلومتر جدول گذاری، 40 هزار مترمربع زیر سازی وآسفالت انجام گرفت. مهندس خلیلی افزود: برای جدول کشی 500 میلیون وزیر سازی وآسفالت 800 میلیون تومان هزینه شده است.

بلوار شهیدآیت اله بهشتی تکمیل می شود
بلوار شهیدآیت اله بهشتی تکمیل می شود

سمت شرقی انتهای بلوار شهیدآیت اله بهشتی از چهار راه پاسداران به کمربند ی قدیم آماده بهره برداری مردم شد .به گزارش فرصت آنلاین معاون عمرانی شهرداری خمینی شهربا اعلام این خبر گفـت :برای زیرسازی، جدول گذاری وآسفالت وپیاده رو سازی این بخش بلوار که مقابل پایانه باربریها وپایانه مسافر بری وپارک جنگلی ولی عصر(عج) قرار دارد 700 میلیون تومان هزینه شده است .مهندس خلیلی افزود این مسیر 650 متری شامل2000 متر جدول گذاری11000متر مربع زیر سازی وآسفالت و2000متر مربع پیاده رو سازی است.وی افزودپیاده رو سازی انجام نشده ودر دستور کار قرار دارد.مسول ترافیک شهرداری نیز در این رابطه گفت:مسیر مذکور شامل دو خط کندرو وتند رو است که هرکدام 8.5 متر عرض دارند . وطنخواه افزودخدمات عمومی مثل ایستگاه اتوبوس وپارک خودرو ها در خط کند رو انجام خواهد شد.وی افزود با اتمام این طرح بخش غربی بلوار به عنوان مسیر برگشت از کمربندی استفاده می شود.

عاقبت مجاورت زباله با درخت
یادداشت
عاقبت مجاورت زباله با درخت

یادش به خیر آن روزها که توی مدارس بوستان وگلستان وکلیله دمنه خوانده می شد وبرای دانش آموزان در غالب شعر وداستان حکایاتی نقل می شد که عاقبت مجاورت ومراودت ودوستی های نا متعادل ونا معقول ونا میمون برملا می شد.این آموزش ها سبب می شد که افراد از اوان طفولیت باخطرات رفتارهای نا مناسب آشنا شوندوطوری پرورش یابند که هم کمتر در معرض خطر باشند وهم کمتر به محیط خود آسیب برسانند.واین یعنی فرهنگ سازی و پرورش آدمهای با رفتار مناسب که امروزه به عنوان شهروند تلقی می شوند .

این مقدمات آورده شد تا به موضوعی به پردازیم که امروزه به معضلی تبدیل شده است .به گفته معاونت خدمات شهری متاسفانه تعدادی از شهرنشینان زباله های خود را به جای اینکه در زمان مقرر وجلوی محل زندگی وکسب خود بگذارند تا جمع آوری وحمل شود، آنها را در محل های نامناسب- واز نظر خودشان مناسب یعنی سر خیابان -مانند جویهای آب وکنار درختان واطراف تیرهای برق ویا زمین های بایر رها می کنند.اقدام وعادت غلطی که شهروندان همه روزه در گوشه وکنار شهرآنرا مشاهده می کنندوگاه وبی گاه به آن معترض می شوند.حال شاید اگر امروز کلیله ودمنه ای نگارش می یافت یکی از داستانهایش درد ودل درختانی بود که در مجاورت زباله وجودشان به آتش کشیده شده است باعنوان (عاقبت مجاورت زباله با درخت)

برای خدمت به مردم «یاعلی» گفتیم
در نشست خبری شهردار با خبرنگاران استان و شهرستان مطرح شد:
برای خدمت به مردم «یاعلی» گفتیم

نشست خبری شهردار با حضور خبرنگارانی از نشریات نصف جهان، نسل فردا، اصفهان امروز، کیمیای وطن، صبح اندیشه، فرصت و همچنین خبرگزاری فارس و پایگاه خبری قلمکده در خانه مجیر برگزار شد.


زیرگذر امامزاده سیدمحمد در انتظار 8 هزار متر آزادسازی
احداث زیرگذر امامزاده سیدمحمد به عنوان یکی از نقاط پر تردد خمینی شهر سوالی بود که خبرنگار کیمیای وطن مطرح کرد. شهردار در پاسخ وی گفت: برای احداث این زیرگذر آماده هستیم و حتی آن را در بودجه امسال مدنظر قرار داده ایم اما اجرای این طرح در گام اول نیاز به حدود 8 هزار متر آزاد سازی دارد که دانشگاه صنعتی باید انجام بدهد. وی از ورود نماینده مجلس، فرماندار و رییس اداره اوقاف به این موضوع خبر داد و گفت: به محضی که این زمین ها در اختیار شهرداری قرار بگیرد عملیات احداث آغاز خواهد شد.


خانه زهتاب در انتظار هنرمندان
شهردار در این نشست از اتمام مرمت خانه زهتاب در آینده نزدیک به عنوان یک خبر خوب یاد کرد و گفت: این خانه به همراه خانه عماد سیادت که بخشی از آن توسط شهرداری خریداری شده و در حال مرمت است در اختیار هنرمندان و فرهنگیان قرار می گیرد.
حاج حیدری در ادامه از افتتاح مرحله دوم منطقه گردشگری چشمه لادر و مرحله اول بام سبز تا پایان سال خبر داد و از آغاز به کار آزادسازی های خیابان ولیعصر جوی آباد و تبدیل به بلوار شدن خیابان شمس و تامین روشنایی آن به عنوان طرح هایی یاد کرد که در این منطقه به اجرا درمی آید. آسفالت محله کرتمان پس از اتمام حفاری های مخابرات و همچنین تکمیل پارک محله ای آدریان نیز از طرح هایی است که به گفته شهردار به زودی در جنوب شهر به اجرا درمی آید.


هزینه آزاد سازی های بلوار شهید صدوقی 10میلیارد تومان
وی هزینه 70 مورد آزادسازی انجام گرفته در بلوار شهید صدوقی را 10 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تنها 6 مورد آزادسازی باقی مانده است که با وجود آنها بلوار را اجرا خواهیم کرد و ظرف دو ماه آینده به مردم تحویل خواهیم داد.
گشایش بوستان های شهروند و سلامت، احداث خیابان مرکزی و همچنین تبدیل پیچ بلوار توحید به میدان از دیگر طرح هایی بود که شهردار قول انجام آن را داد.


میانجیگری استاندار به کجا رسید؟
خبرنگار خبرگزاری فارس در ادامه خمینی شهر را بزرگترین طلبکار دانشگاه صنعتی خواند و گفت: بیش از یک سال پیش استاندار زرگرپور قول داد که به عنوان میانجی وارد شده و طلب خمینی شهر را از دانشگاه وصول کند، در این رابطه توضیح بدهید؟
حاج حیدری در پاسخ به این سوال میزان بدهی دانشگاه صنعتی به خمینی شهر را حدود 28 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: استاندار، با درایت به این موضوع ورود پیدا کرد و توانست به دانشگاه بقبولاند که به شهرداری خمینی شهر بدهکار است و دانشگاه پای این بدهی را امضا کرد اما از آنجا که طبق قانون این مبلغ باید در قالب مطالباتی که از جانب دولت به استان تزریق می شود پرداخت گردد و در طول این مدت این اعتبار واریز نشده، هنوز این طلب وصول نشده است. وی افزود: دانشگاه راضی نمی شود بدهی خود را در قالب زمین به شهرداری بدهد.
در ادامه خبرنگار اصفهان امروز از شهردار پرسید، خمینی شهر به جز لادر از چندین چشمه دیگر نیز برخوردار است، آیا شهرداری برای ساماندهی این چشمه ها نیز طرحی دارد؟
شهردار در پاسخ گفت: طبیعت دوستان خمینی شهر با عشق و علاقه چشمه ها را حفظ کرده و به صورت خودجوش اقدامات عمرانی و فضای سبز در این مناطق پیاده کرده اند. درخواست ما از دانشگاه صنعتی این بوده که با توجه به اینکه اراضی این دانشگاه تنها محدود به دامنه کوه ها می شود، دسترسی مردم به این چشمه ها را آزاد نماید.


بن بست جدید منظریه
توافقات شهرداری با اداره کل راه و شهرسازی موضوعی بود که از جانب خبرنگار قلمکده مطرح شد. شهردار در این زمینه گفت: از همان زمان که مدیریت شهرداری را به دست گرفتم به این موضوع ورود پیدا کرده و مذاکرات را با محوریت نماینده وقت آغاز کردیم. طبق قراردادی که سال 79 میان شهرداری خمینی شهر و اداره کل مسکن و شهرسازی منعقد شده بود، قرار بر این بود که 200 پلاک زمین پردیس و همچنین بخشی از اراضی مناطق لادر و دوشاخ در اختیار شهرداری قرار بگیرد و در قبالش خدماتی شامل زیرسازی، آسفالت و جدولگذاری در این شهرک انجام شود. زمین ها قیمت گذاری شده و همچنین هزینه خدمات در منظریه یک میلیارد و 750 میلیون تومان برآورد شده بود. حاج حیدری افزود: در مذاکرات جدید قرار بر این شد که قیمت گذاری ها مجددا انجام بگیرد ضمن اینکه از نظر ما خدمات دهی به این شهرک تنها به زیرسازی، آسفالت و جدولگذاری خلاصه نمی شود بلکه تامین فضای سبز، دفع آب های سطحی، خدمات بهداشتی، درمانی، مذهبی و... نیز باید در دستور کار قرار بگیرد.


وی افزود: نهایتا قرار بر این شد که سه کارشناس یکی از جانب شهرداری، یکی از جانب اداره کل راه و شهرسازی و یک کارشناس بیطرف مجددا زمین ها را قیمت گذاری کنند. در حال حاضر اداره کل راه و شهرسازی نظر کار شناس شهرداری را به جهت اینکه از کارمندان شهرداری است نپذیرفته و فرماندار برای حل این مشکل به موضوع ورود پیدا کرده است.
شهردار در ادامه گفت: پیشنهاد شهرداری این است که یا اداره کل راه و شهر سازی هزینه اجرای خدمات را در اختیار شهرداری بگذارد تا خدمات ارائه شود و یا اینکه خودش اقدام به اجرا کرده و سپس ادعاهایش درمورد شهرداری را از طریق مراجع قانونی پیگیری نماید.


حاج حیدری در همین زمینه افزود: هزینه خدماتی از قبیل زیرسازی، آسفالت و جدولگذاری در منظریه 8 میلیارد و 400 میلیون تومان برآورد شده است. وی گفت: 60 هزار ساکن منظریه دارند با این کمبودها دست و پنجه نرم می کنند و من از مسوولان استان می خواهم به داد منظریه برسند. وی در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران که پرسید فکر می کنید میانجیگری استان در این زمینه می تواند موثر باشد؟ گفت: دولت ما دولت تدبیر و امید است و خمینی شهر به این دولت امید دارد.


شهردار همچنین در رابطه با بلوار آزادگان گفت: متولی اصلی این بلوار اداره راه و شهرسازی است و تا زمانی که کامیون در این بلوار تردد می کند، شهرداری آن را تحویل نخواهد گرفت.


راجع به الحاق اظهار نظر نمی کنم
شهردار همچنین در پاسخ سوال یکی دیگر از خبرنگاران در ارتباط با الحاق خمینی شهر به اصفهان ضمن اینکه از اظهار نظر در این رابطه امتناع کرد، گفت: خمینی شهر با برخورداری از 700 نخبه، 200 شاعر و ادیب و همچنین برخورداری از مناطق گردشگری مثل لادر و بام سبز از جایگاه والایی برخوردار است و این جایگاه هر روز ارتقای بیشتری می یابد.


خمینی شهر در انحصار مراکز علمی
شهردار در پاسخ به سوال خبرنگار هفته نامه صبح اندیشه در رابطه با ارتباط شهرداری با دانشگاه های متعددی که از شش جهت خمینی شهر را محصور کرده اند، از طرح تحقیقاتی خبر داد که دانشگاه صنعتی با موضوع استفاده از پساب فاضلاب برای شهرداری خمینی شهر تهیه کرده و افزود: طبق این تحقیق 20 میلیارد هزینه لازم بود تا این طرح به اجرا دربیاید که چون در توانمان نبود آن را پیگیری نکردیم. وی همچنین از مذاکرات شهرداری با شهرک علمی تحقیقاتی و دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: تا حدودی در این زمینه کار را شروع کرده ایم اما هم محدودیت نیروی انسانی داریم و هم محدودیت منابع مالی.


کوشش جهت حفظ زبان ولاتی از دیگر موضوعاتی بود که این خبرنگار با شهردار در میان گذاشت. حاج حیدری در اینباره گفت: سازمان رفاهی تفریحی و روابط عمومی شهرداری کارهای ارزشمندی را در شهر شروع کرده اند که از جمله آن می توان به تجلیل از نخبگان و برنامه های شاد ایام نوروز و همچنین برنامه های قرآنی اشاره کرد اما سازمان رفاهی تفریحی به یک بودجه مستقل، نیروی انسانی عظیم و اتاق فکر نیاز دارد. روابط عمومی شهرداری که باید خود یک اداره عریض و طویل باشد نیز یک نیرو بیشتر ندارد و همین می شود که عملا نمی توانیم همه آنچه در ذهن داریم را به منصه ظهور برسانیم.


کمک صدمیلیون تومانی شهرداری به اجلاسیه شهدا
شهردار در این نشست همچنین از اختصاص صد میلیون تومان بودجه برای کمک به اجرای هر چه بهتر اجلاسیه شهدا در آبان ماه خبر داد و گفت: به غیر از این، شهرداری با همه امکاناتش در کنار کنگره شهدا به اجرای این برنامه عظیم فرهنگی کمک خواهد کرد.
حاج حیدری در همین رابطه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید شهرداری راجع به نمادهای شهدای گمنام بوستان پیروزی چه خواهد کرد، گفت: هر کار برای شهدای گمنام بکنیم کم کرده ایم اما از آنجا که متولی اصلی این طرح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است در صورتی که این نهاد هزینه ها را بپردازد، شهرداری به عنوان مجری آماده خدمتگزاری است.


افزایش 15 درصدی بودجه شهرداری نسبت به سال 94
شهردار با اشاره به اینکه بودجه شهرداری نسبت به سال 94 با 15 درصد افزایش روبرو بوده است، بودجه سال 95 شهرداری را 80 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: 65 درصد به امور عمرانی اختصاص یافته و 35 درصد نیز صرف امور جاری خواهد شد.


یاعلی گفتیم
چگونگی ارتباط شهردار با نماینده مجلس سوال دیگری بود که یکی از خبرنگاران از شهردار پرسید و وی پاسخ داد: با نماینده مجلس رابطه خوبی داریم و از روز اول کاری ایشان دست به دست هم برای خدمت به مردم «یاعلی» گفتیم.

صفحه 9 از 89