امروزسه شنبه, 30 آبان 1396-- Tuesday Nov 21 2017

ساعت 19:10:07

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:38:36

روشنایی «نماز»
روشنایی «نماز»

با اجرای یک طرح مشارکتی، روشنایی میدان نماز با نصب 18 پایه فلزی تامین شد.مسؤول تاسیسات شهرداری در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین ضمن اعلام این خبر افزود: اجرای فنداسیون و حفاری و همچنین تهیه و نصب این پایه ها را شهرداری و کابل کشی برق آن را اداره برق انجام داده است.رفیعی گفت: سهم هزینه ای شهرداری در اجرای این طرح 650 میلیون ریال بوده است.
کرمانی رییس اداره برق شهرستان نیز سهم هزینه ای این اداره را 500 میلیون ریال اعلام کرد.
گفتنی است این طرح در دهه فجر به پایان رسیده و اجرای روشنایی دو دکل 18 متری واقع در وسط میدان نماز به سال آینده موکول شده است.

بازدید معاون عمرانی استانداری از طرح‌های شهرداری خمینی‌شهر
بازدید معاون عمرانی استانداری از طرح‌های شهرداری خمینی‌شهر

معاون عمرانی استانداری اصفهان بعد از حضور در جلسه شورای اداری شهرستان خمینی€Œشهر از طرح€Œهای عمرانی، خدماتی ،گردشگری شهرداری خمینی€Œشهر به€Œاتفاق فرماندار ، معاونین فرمانداری و شهردار خمینی€Œشهر و تعدادی از مدیران و معاونین شهرداری بازدید نمود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری خمینی شهردر این بازدید چندساعته مهندس طرفه به€Œاتفاق ریاست و معاونین دانشگاه آزاد خمینی€Œشهر درمحل احداث میدان ورودی دانشگاه آزاد از نحوه روند عملیات عمرانی این طرح آگاه شد.
در ادامه معاون عمرانی استانداری از منطقه گردشگری چشمه لادر ، جاده کمربندی و اختصاصی عبور کامیون به منطقه دوشاخ ،ساختمان جدید سازمان اتوبوس€Œرانی ، ساختمان جدید سازمان خدمات موتوری، منطقه گردشگری بام سبز ، میدان امام رضا(ع) ، خیابان شهید صدوقی ، خیابان مرکزی ، خیابان 17 شهریور بازدید کرد.
معاون عمرانی استانداری در دیدار با اعضاء شرکت تعاونی آزادسازی خیابان مرکزی قول مساعد داد تا برای تسهیل و رفع موانع صدور مجوزات لازم برای خیابان مرکزی از طریق کمیسیون ماده پنج همکاری

 22 طرح جدید را با قوت و قدرت پیش می برم
شهردار در گردهمایی با کارکنان شهرداری مطرح کرد:
22 طرح جدید را با قوت و قدرت پیش می برم

کارکنان شهرداری در یک گردهمایی با شهردار به تفصیل در جریان اقدامات شهرداری در طول سه سال و نیم گذشته قرار گرفتند. به گزارش خبرنگار فرصت، مرحله اول این گردهمایی که در سالن بصیرت اتفاق افتاد با سخنان شهردار همراه بود.

شهردار در بخش اول سخنانش به توصیف وضعیت شهرداری هنگامی که آن را تحویل گرفت، پرداخت و در بخش بعدی به برخی اقدامات انجام شده اشاره کرد.
حاج حیدری با تاکید براینکه دوره چهارم شورا دوره ای بوده است که مردم به شهرداری اعتماد کرده اند و آن را از خودشان می دانند، گفت: سه سال و نیم پیش عملا یک شهرداری ورشکسته را تحویل گرفتم. وی با تاکید بر اینکه قادر است این گفته اش را در یک مناظره به اثبات برساند گفت: هنگام تصدی صندلی شهرداری، یک سال بود که باب توافقات در شهرداری تعطیل شده بود و میزان زمینِ در اختیار شهرداری از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی کرد.

شهردار در همین راستا افزود: آنچه به بنده تحویل شد هشت و نیم میلیارد بدهکاری بود و مردمی که توقعات بسیاری از شهرداری داشتند.
حاج حیدری از حسنه شدن روابط دانشگاه صنعتی با شهرداری خمینی شهر به عنوان یکی از موفقیت هایش یاد کرد و افزود: دانشگاه در حال حاضر پذیرفته است که به ما بدهکار است و مایل است آن را در قالب مطالبات بپردازد که البته ما در حال رایزنی هستیم تا در عوض این طلب، بخشی از اراضی دانشگاه را بگیریم.

وی از حل مشکلات منظریه به عنوان یکی دیگر از موفقیت های این دوره نام برد و افزود: استاندار هر روز این موضوع را رصد می کند و تیم مدیریتی - عمرانی ما چشم به راه است که به محض تحویل گرفتن اسناد، جدول گذاری و آسفالت را آغاز نماید.

شهردار در بخشی دیگر از سخنانش گریزی نیز به برنامه چشم انداز 5 ساله زد و گفت: برخی انتقاد می کنند که چرا شهرداری به اجرای این برنامه نپرداخت، در پاسخ به این انتقاد باید بگویم که در جایی که خیابان هایی مثل 17 شهریور و شهید صدوقی سال ها روی زمین مانده بود، مگر می شد آنها را به حال خود رها کرد؟ مگر می شد خیابان مرکزی را رها کرد؟ مگر می شد پارک پیروزی به عنوان بهترین پارک شهر را که در حال خشکیدن بود، رها کرد؟

حاج حیدری در همین راستا در پاسخ انتقادی دیگر مبنی بر اینکه چرا شهرداری این همه اعتبار برای لادر هزینه می کند، گفت: ما نه تنها پولی در لادر هزینه نکردیم بلکه آنجا را به یک سرمایه عظیم گردشکری تبدیل نمودیم.

نه تنها برای فضاسازی در لادر سنگی خریداری نکردیم بلکه تنها با استفاده از یک دستگاه پیکور، هم فضا ایجاد کردیم هم سنگ تولید کردیم. شهردار تاکید کرد که اگر قرار بود طرح لادر توسط پیمانکار اجرا شود، 10 میلیارد تومان هزینه برمی داشت این درحالیست که ما طرح های مختلفی را که در این منطقه گردشگری به اجرا درآوردیم با استفاده از همین امکانات محدود بوده است.

وی در پایان اولین بخش از سخنانش تاکید کرد که شعارش همچنان کار و کار و کار است و 22 طرح جدید در دستور کار دارد که با قوت و قدرت به پیش خواهد برد.
وی در ادامه از کارکنان شهرداری خواست در عین اینکه بیدار هستند دخالتی در مباحث انتخاباتی نداشته باشند.
تجلیل از ابراهیم طاهری و هاشم هاشمیان به عنوان پاکبان و متصدی خدمات شهری منطقه 2 به خاطر رساندن امانت 15 میلیونی به صاحبش، پایان بخش اولین قسمت از گردهمایی شهردار با کارکنان شهرداری بود.

کارکنان شهرداری در ادامه به اتفاق از طرح های شرکت مسافربری مهربین، بام سبز، منطقه لادر، ساختمان اتوبوسرانی و کوی صبا بازدید کردند و از نزدیک در جریان چگونگی اجرای این طرح ها قرار گرفتند. شرکت در مراسم نماز جمعه نیز از دیگر بخش های این گردهمایی بود.

شهردار حاج حیدری در دومین بخش از این گردهمایی کلیه طرح های اجرا شده در مناطق چهارگانه شهرداری را به تفصیل برای کارکنان تشریح کرد.

عمارت کازرونی بازسازی شد
عمارت کازرونی بازسازی شد

عمليات تعمير و بازسازي عمارت كازروني واقع در باغ کازرونی انجام گرفت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در مسیر عملیات عمرانی در منطقه بام سبز و باغ کازرونی ساختمان واقع در باغ تعمیر و بازسازی شد. براساس این گزارش برای اجرای عملیات مذکور900 مترمربع رنگ آميزي،١٠٠ متر مربع سنگ فرش كف،50 متر مربع سيمان برى ساختمان، ١٥٠متر مربع آينه كارى، ٥٠٠ متر مربع مالون كارى، ٨٥متر مربع ابزار زنى سنتی و احداث تاسيسات سرمايشی، گرمايشی و روشنایی انجام گرفته است.
هزينه عملیات انجام گرفته بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال ذکر شده است.
گفتنی است باغ کازرونی در تملک شهرداری بوده و عمارت مذکور بر روی تپه ای مشرف بر باغات و مناطق پیرامون واقع شده که چشم انداز زیبایی در مقابل چشمان بازدیدکنندگان به وجود می آورد.

عملیات احداث میدان خیابان سردار کرمی آغاز شد
عملیات احداث میدان خیابان سردار کرمی آغاز شد

عملیات عمرانی چهارراه کاملی آغاز شد. معاون عمرانی شهرداری در گفتگو با فرصت آنلاین گفت: این عملیات شامل احداث میدان و ساماندهی ورودی های چهارراه کاملی جهت بهبود عبور و مرور و جلوگیری از تصادفات مکرر در این مکان است. خلیلی اعلام کرد که این میدان تا پایان سال تکمیل و قابل بهره برداری است.
گفتنی است خیابان شهید سردار عبدالرحمان کرمی که اصلی ترین خیابان منتهی به چهارراه کاملی می باشد از طریق بلوار امیرکبیر، فرعی 84 قابل دسترسی است.

رتبه برتر کشوری شهرداری خمینی شهر در حوزه پدافند غیرعامل
رتبه برتر کشوری شهرداری خمینی شهر در حوزه پدافند غیرعامل

به علت مدیریت، اقدامات و فعالیت€های خوبی که توسط کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری ستاد پدافند غیرعامل شهرداری انجام شده است، سازمان پدافند غیرعامل کشور، شهرداری خمینی شهر را به عنوان یکی از شهرهای برتر کشور در این بخش معرفی نمود.
معاون اجرائی و خدمات شهری شهرداری خمینی€شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: علاوه بر خمینی شهر شهرداری€های شهرهای قم، اصفهان، مشهد، شیراز، بیرجند، دزفول، کاشان و کرمانشاه نیز به عنوان شهرهای برتر در حوزه ستاد پشتیبانی و خدمات شهری شناخته شدند و قرار گرفتن نام خمینی شهر در کنار اسم این شهرهای بزرگ باعث افتخار ما است.
عزت ا... صفار ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به مسؤولان جهت اهمیت دادن به حوزه پدافند غیر عامل برای جلوگیری از آسیب دشمنان افزود: ستاد شهر خمینی€شهر با همکاری سایر دستگاه€های اجرائی و خدماتی شهر برنامه€ریزی خوبی برای جلوگیری و پیشگیری حملات و حوادث احتمالی دشمنان داشته است.

معاون اجرائی و خدمات شهری شهرداری خمینی شهر همچنین اعلام کرد: شهرداری در برابر مدیریت حوادث احتمالی آمادگی لازم را دارد و با فراهم کردن امکانات و تجهیزات، عقد قرارداد با بخش خصوصی و هماهنگی با دستگاه€های اجرائی، در مواقع بحران از امکانات و تجهیزات بخش خصوصی و دولتی استفاده خواهد کرد.

گفتنی است شهردار هر شهر از سوی فرماندار به عنوان مسؤول کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری ستاد پدافند غیرعامل شهر انتخاب می گردد و شهردار، مسؤول امور شهری و شوراهای فرمانداری، فرماندهی سپاه، فرماندهی انتظامی و روسای ادارات عمومی (آب، برق، گاز، سازمان موتوری و آتش نشانی، هلال احمر و پست) و در صورت لزوم ادارات خصوصی اعضای کارگروه پدافند غیر عامل شهرستان را تشکیل می دهند.

شایان ذکر است سازمان پدافند غیرعامل کشور بر مبنای طرح های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهری، زیرساخت های شهری و پدافند غیرعامل، اعمال پدافند غیرعامل در طرح های جامع و تفصیلی شهری، طرح های دفاع شهری در برابر حوادث خاص، تهیه طرح تخلیه شهرها، تهیه طرح های دفاعی و آمادگی مقابله با اولویت مراکز پرخطر، مصون سازی زیستی، شیمیایی و سایبری زیرساخت های حیاتی و حساس و نهادینه سازی آموزش های طولی و عرضی پدافند غیرعامل در نظام آموزشی کشور، شهرداری های برتر در این حوزه را انتخاب نموده است.

بلوار شهید صدوقی آسفالت شد
بلوار شهید صدوقی آسفالت شد

عملیات زیرسازی، جدول گزاری، آسفالت و آزاد سازی بلوار شهید صدوقی پایان یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، عملیات انجام شده در بخشی از این بلوار از چهارراه نور تا میدان امام رضا (ع) انجام گرفته و طی آن 5 هزار متر جدول گذارى و ١٨ هزار و 400 متر مربع آسفالت با هزينه اى بالغ بر ٢٦٠ میلیارد ريال انجام گرفته تا پس از سال ها بلوار  شهید صدوقی مورد بهره برداری قرار گیرد.

از وسوسه شیطان ترسیدم
پاکبانی که کیف 15 میلیونی را به صاحبش رساند:
از وسوسه شیطان ترسیدم

کیف 15 میلیون تومانی به صاحبش بازگردانده شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، ابراهیم طاهری یکی از پاکبانان شهرداری در حین لایروبی جدول های خیابان شریعتی شمالی یک کیف کمری حاوی 15 میلیون تومان چک و پول نقد پیدا کرد. این پاکبان در اینباره می گوید: ساعت حدود 8 صبح بود و با همکاران مشغول لایروبی جدول بودیم که چشمم به یک کیف کمری خورد، بلافاصله آن را برداشتم و درش را باز کردم همین که چشمم به پول ها افتاد فورا در کیف را بستم و با متصدی خدمات شهری تماس گرفتم. آقای هاشمیان هم بلافاصله به محل آمد و کیف را دریافت کرد. هاشمیان متصدی خدمات شهری شهرداری منطقه یک دراینباره می گوید: به جز یک فیش واریزی که حاوی یک شماره حساب بود هیچ نشانی دیگری در این کیف موجود نبود. از طریق ارائه شماره حساب به رییس بانک مربوطه توانستیم شماره تلفن منزل صاحب کیف را پیدا کنیم. صاحب کیف نیز با ارائه مشخصات و نشانی های کافی، امانتی اش را تحویل گرفت.
طاهری در پاسخ سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه به چه علت بدون وارسی کیف آن را به سرعت به دست متصدی خدمات شهری رساندی، گفت: از وسوسه شیطان ترسیدم.

صفحه 9 از 97