امروزشنبه, 02 بهمن 1395-- Saturday Jan 21 2017

ساعت 10:37:22

آخرین به روز رسانی : شنبه 11:29:01

یک خیابان به خیابان های خمینی شهر اضافه می شود
یک خیابان به خیابان های خمینی شهر اضافه می شود

باتخریب مکان سازمان اتوبوسرانی واقع در بلوار توحید گام های اولیه برای احداث خیابان آیت اله احمدی برداشته شد. به گزارش فرصت آنلاین در مراسم تخریب ساختمان اتوبوسرانی، شهردار،نماینده،اعضاو ریاست شورای شهر خمینی شهر ومدیران شهرداری حضور داشتند .گفتنی است این خیابان که 70 درصد از آزاد سازی های آن انجام شده ازمحل ساختمان قدیمی بلوار توحید شروع شده وتا خیابان سفیر امید امتداد می یابد . قرار است درابتدای محل شروع خیابان آیت اله احمدی در بلوار توحید میدانی احداث شود.

مرحله اول مجتمع فرهنگی، مذهبی و درمانی درچه گشایش یافت
مرحله اول مجتمع فرهنگی، مذهبی و درمانی درچه گشایش یافت

مرحله اول احداث مجتمع فرهنگی، مذهبی و درمانی حضرت محمد (ص) با نام مسجد النبی همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در درچه افتتاح شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، زمین و هزینه ساخت این مسجد توسط سعادت عنبرزاده خیّر اصفهانی تامین شده است. این خیّر همچنین متعهد شده که مراحل بعدی این مجتمع را که در انتهای خیابان شهید بهشتی واقع شده تا پایان سال به اتمام برساند.

مواظب باشیم زباله ها جیبمان را خالی نکنند
مواظب باشیم زباله ها جیبمان را خالی نکنند

برای رسیدن به حجم 11 تن بازیافت روزانه از زباله ها ی شهری هدف گزاری کرده ایم. معاون خدمات شهری شهرداری خمینی شهربا اعلام این هدف گفت : برای رسیدن به این حجم بازیافت لازم است در چندین بعدطبق برنامه وارد عملیات شویم .مهندس صفار ضمن اشاره به حدود 7تن میزان بازیافت روزانه فعلی افزود: این برنامه ها شامل بخش های مدیریتی، پیمانکاری،آموزشی،تشویقی وفرهنگ سازی می شود. وی اظهار امید واری کرد رسانه های شهر به ویژه دوهفته نامه فرصت وفرصت آنلاین در بخش فرهنگ سازی وآموزش به کمک این معاونت بیایند.صفار با یادآوری حجم زیاد زباله ها،به موقع بیرون نگذاشتن زباله ها،زباله پراکنی وافزایش حجم زباله ها ونیز زباله پراکنی در ایام خاص وافزایش هزینه های شهر ازاین بابت که از جیب شهروندان خرج می شود تاکید کردبافرهنگ سازی واستفاده از روشهای جذاب لازم است از این مشکلات کاست که هم کمک به عمران وزیبایی شهر است وهم گامی اساسی در حفظ محیط زیست می باشد.

تخریب سا ختمان در مسیر نهر گاردر غریی به خیابان سید اشرف
تخریب سا ختمان در مسیر نهر گاردر غریی به خیابان سید اشرف

آخرین ساختمان در مسیر طرح ساماندهی ترافیک و بهسازی نهر گاردر غربی در محل اتصال به خیابان سید اشرف آزاد سازی و تخریب شد. مدیر شهرداری منطقه 2 با اعلام این مطلب افزود: مالکین این ساختمان با همکاری و توافق با شهرداری سبب شدند زنجیره فعالیت های چندین ماهه شهرداری در این محل به وضعیت مطلوب برسد. مهندس حاج هاشمی افزود:
ساختمان مذکور با همکاری سازمان خدمات موتوری تخریب شد و اصلاح پل کوچه مجاور با همکاری واحد امانی در دستور کار قرار گرفت.گفتنی است با مالون کاری دو طرف نهر گاردرغربی و آزادسازی های انجام شده، این مسیر تعریض و دوطرفه شده و رفت و آمد ساکنین این مناطق را به قسمت های شمالی شهر تسهیل می کند.

کمک های کریمانه مردم خمینی شهر در شب ولادت کریم اهل بیت (ع)
در جشن باشکوه منطقه لادر رقم خورد:
کمک های کریمانه مردم خمینی شهر در شب ولادت کریم اهل بیت (ع)

 شب گذشته  به مناسبت میلاد با سعادت دومین امام شیعیان جشن با شکوهی در منطقه چشمه لادر باحضور مردم ومسولین برگزار شد .به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین ویژگی جشن مذکور جمع آوری کمک های مردم برای کودکان اوتیسمی بودبراساس این گزارش مردم خیر اندیش خمینی شهر در جشن ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)  مبلغ 78 میلیون تومان به صورت نقدی و تعهدی به مرکز نگهداری از کودکان اوتیسم خمینی شهر کمک کردند.  اهدای یک قطعه زمین 1500 متری جهت ساخت مرکزی برای نگهداری این افراد و همچنین 29 قطعه طلا از دیگر کرامت های خمینی شهری ها به این قشر از جامعه بود.
در این مراسم شهردار از علیرضا پیمانی مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری، داوود وطنخواه مسوول واحد ترافیک، جلال حاج حیدری مسوول واحد امانی و رفیعی مسوول واحد تاسیسات شهرداری و همچنین مهندس مهدی پیمانی به دلیل فعالیت های محیط زیستی اش تقدیر کرد. تجلیل شهردار از محمدحسین رضایی خواننده دو سرود با موضوع خمینی شهر و بسکتبالیست های کانون نقش جهان سازمان رفاهی تفریحی از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه بود.


شهردار در این برنامه از حضار خواست تا به «سرای آرامش پاکان» مرکز نگهداری از کودکان اوتیسم کمک کنند.
گفتنی است این جشن که توسط سازمان رفاهی تفریحی و با کمک دیگر واحدهای شهرداری برگزار شد و با برنامه های مختلفی از جمله موسیقی، نمایش و... همراه بود، مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفت به گونه ای که لادر با پذیرایی از 40 هزار نفر یکی از شلوغ ترین شب های خود را پشت سر گذاشت.

مجوزهای «شهر سنگ» صادر شد
چند طرح مشارکتی در حال پیگیری است
مجوزهای «شهر سنگ» صادر شد

مجوزهای شهر سنگ صادر شده، مکانش تعیین شده و آماده  سرمایه گذار ی است. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار حاج حیدری در دفتر نشریه فرصت و در جمع خبرنگاران این نشریه از پیگیری و اجرای چند طرح مشارکتی دیگر در نقاط مختلف شهر نیز خبر داد و افزود: برای احداث یک فروشگاه بزرگ با یک سرمایه گذار وارد مذاکره شده ایم و همچنین برنامه ریزی ها برای احداث یک مجتمع تجاری، فرهنگی و رفاهی در شهر مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد. وی در ادامه از وجود زمینی 100 هزار متری در مجاورت بام سبز خبر داد و گفت: این زمین آماده سرمایه گذاری است. شهردار با تاکید براینکه تا کنون سرمایه گذاری مشارکتی در خمینی شهر به صورت جدی مطرح نبوده و اگر هم بوده همه امکان ها از جانب سرمایه گذار بوده است، گفت: اولین چیزی که یک سرمایه گذار از شهرداری طلب می کند زمین است و بعد مجوز، مجوز در اختیار داریم اما زمین نداریم. به عنوان مثال سرمایه گذاری بود که پیشنهاد ساخت یک ورزشگاه در زمینی 100 هزار متری را داشت اما ما چنین زمینی نداریم که در اختیار این سرمایه گذار قرار بدهیم. حاج حیدری در ادامه از در دستور کار بودن منطقه لادر و خانه های قدیمی برای طرح های مشارکتی خبر داد و افزود: با توجه به تاکید مسوولان بر توسعه گردشگری منطقه لادر گزینه بسیار خوبی برای اجرای طرح های مشارکتی می باشد.

باغ بانوان میهمان ایتام تحت پوشش کمیته امدادشد
باغ بانوان میهمان ایتام تحت پوشش کمیته امدادشد

شب گذشته130 نفر از ایتام تحت پوشش کمیته امداد خمینی شهر در میهمانی افطاردرباغ بانوان شهر حاضر شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این برنامه مشترک سازمان رفاهی تفریحی شهرداری وکمیته امداد شهرستان ضمن اجرای برنامه های تفریحی وفرهنگی هدایایی به کودکان اهداشد. گفتنی است در افطاری مذکورکه شهردار وبرخی اعضای شورای شهرومسولین کمیته امداد حضور داشتند بخشهای فرهنگی واهدای هدایا را سازمان رفاهی تفریحی به عهده داشت.

نیازهای شهر از زبان شهردار شهر
نیازهای شهر از زبان شهردار شهر

در گفتگوی شهردار حاج حیدری در نشست با خبرنگاران فرصت از وی سوال شد که حد مطلوب شما برای شهر و یا به عبارتی نهایت فعالیت های عمرانی که شما در ذهن دارید و دلتان می خواهد اجرا کنید، چیست؟ شهردار در پاسخ به این پرسش گفت: امکاناتی که در دست داریم در آن حد نیست که بتواند مرا به آنچه در ذهن دارم برساند. رکود اقتصادی همه کشور را گرفته و علاوه بر آن درآمد شهرداری خمینی شهر ناچیز است ولی تمام تلاشم را بر این گذاشته ام که از امکان های موجود با حداقل هزینه بیشترین خروجی را داشته باشیم. من خیلی علاقه مندم که بتوانم کل آسفالت شهرم که به جرات بگویم هفتاد درصد نیاز به روکش دارد را ترمیم کنم. دقیقا واقفم که وضعیت آسفالت کوچه ها خوب نیست. برای احداث بلوارها و خیابان هایی که در طرح جامع دیده شده اقدام کنم که برای اجرای آنها نیاز به آزادسازی است و همین می طلبد که توان مالی مان زیاد باشد که متاسفانه نیست. 


در خیلی از محله ها نیاز به فرهنگ سرا داریم. در برخی نیاز به پارک داریم و در برخی دیگر نیاز به مجموعه های ورزشی.


600 هکتار بافت فرسوده شهر باید احیا شود. روشنایی شهر هنوز به طور کامل تامین نشده است و...


اما بدانیم که این نیازها نه تنها در شهر ما بلکه در همه شهرها دیده می شود ولی تا آنجا که در توانمان بوده ورود پیدا کرده ایم و عملکرد بخش های مختلف از طریق نشریه فرصت منتشر شده است.

صفحه 9 از 87