امروزشنبه, 02 بهمن 1395-- Saturday Jan 21 2017

ساعت 10:37:54

آخرین به روز رسانی : شنبه 11:29:01

به دریافت عوارض آلایندگی خوشبین هستم
شهردار حاج حیدری:
به دریافت عوارض آلایندگی خوشبین هستم

فرماندار رضوانی در جلسه اخیر شورای اداری از واریز نشدن مبالغ عوارض آلایندگی خبرداد و از سازمان امور مالیاتی استان خواست تا این مبالغ را به حساب شهرستان واریز نماید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار در تشریح این خبر گفت: پس از تصویب پرداخت عوارض آلایندگی که مدتی به شهرداری های چند شهر پرداخت می شد، حدود 3 سال است به دلیل شکایت پالایشگاه اصفهان و خارج شدن این واحد صنعتی از فهرست آلاینده های محیط زیست، هیچ مبلغی تحت این عنوان دریافت نکرده ایم ولی تلاش های شهرداری های اصفهان، شاهین شهر و خمینی شهر موجب شد پرداخت این عوارض از ابتدای سال جاری مجددا برقرار شود ولی طی این چند ماه مبالغ بسیار ناچیزی پرداخت شده که تاکید فرماندار محترم در این ارتباط و به دنبال پیگیری های وی برای وصول این عوارض است.

مرحله اول سم پاشی عمومی سطح شهر در سال جاری پایان پذیرفت
مرحله اول سم پاشی عمومی سطح شهر در سال جاری پایان پذیرفت

سم پاشی مرحله اول سطح شهر در سال جاری به پایان رسید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این سم پاشی که از 6 خردادماه به مدت 17 شب ادامه داشت از سم پاش 2 هزار لیتری توربینی زارعی استفاده شد.


مسؤول فضای سبز شهرداری با اشاره به این که در مرحله اول خیابان های چهار منطقه شهر سم پاشی شده است، خاطر نشان کرد: این سم پاشی عمدتا برای کنترل آفات مکنده به خصوص شته ها روی نارون، کاج، سرو، اقاقیا و ...، پسیل زبان گنجشک، پسیل زیتون، شپشک سرو، سوسک بگ خوار نارون و گروهی از چوبخوارها که در مرحله حساس به سم هستند انجام شد.


قائدی افزود: میزان محلول سمی در حدود 140 مخزن دو هزار لیتری معادل 280 هزار لیتر بوده که در آن 32 کیلوگرم سم استامی پراید، 139 کیلو گرم سم دلتا مترین و 144 کیلوگرم سم ایمیداکلپراید استفاده شده است. همچنین در این مرحله همراه با سم، 556 کیلوگرم کود NPK برای تقویت درختان نیز استفاده شده است.


گفتنی است سم پاشی های مرحله اول از ساعت 10 شب الی 6 صبح انجام گرفته است.

تاکسی های خمینی شهر «پژو» و «سمند» می شود
تاکسی های خمینی شهر «پژو» و «سمند» می شود

از نیمه دوم امسال ناوگان تاکسیرانی خمینی شهر نوسازی شده و 70 درصد از تاکسی های فرسوده به پژو یا سمند تبدیل خواهد شد. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی خمینی شهر ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: دولت از بهمن 94 اجرای این طرح را آغاز کرد. تاکسیرانی خمینی شهر نیز از همان زمان از طریق تماس تلفنی با صاحبان تاکسی های فرسوده که تعداد آنها بین 350 تا 360 دستگاه است آنها را در جریان این طرح گذاشت. راشد فر در ادامه از ثبت نام 230 نفر از تاکسی داران خمینی شهر در این طرح خبر داد.


وی با توضیح اینکه طبق دستورالعمل وزارت کشور تاکسی های تولید 84 به قبل فرسوده محسوب شده و باید از چرخه حمل و نقل حذف شوند، گفت: اگر دولت به تعهداتش مبنی بر واگذاری تاکسی های نو تا شهریور امسال عمل کند، تاکسی های فرسوده خمینی شهرتا نیمه دوم سال جاری یا باید نوسازی شده باشند و یا از رده خارج خواهند شد.


مدیرعامل تاکسیرانی با تاکید بر اینکه ماندگاری تاکسی های فرسوده در خطوط حمل و نقل به غیر از اینکه به دلیل پر مصرفی بنزین به سرمایه ملی زیان می رساند، آلوده کردن هوا و همچنین نارضایتی مسافران را نیز به همراه دارد.


راشد فر میزان ثبت نام تاکسی داران در این طرح در سراسر کشور را به طور متوسط 50 درصد عنوان کرد و گفت: خمینی شهر با ثبت نام 70 درصدی تاکسی رانان در طرح تعویض تاکسی های فرسوده رتبه دوم را بعد از اصفهان از آن خود کرد.

جایگاه CNG «حافظ » مجددا راه اندازی شد
به همت سازمان تاکسیرانی خمینی شهر
جایگاه CNG «حافظ » مجددا راه اندازی شد

جایگاه CNG حافظ واقع در منطقه دوشاخ پس از بالغ بر دو سال تعطیلی اردیبهشت امسال توسط سازمان تاکسیرانی خمینی شهر مجددا راه اندازی شد. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در اینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این جایگاه به خاطر بدهی 80 میلیون تومانی از اسفند 93 به تعطیلی کشیده شده بود و حتی انشعابات گاز و برقش نیز به همین دلیل قطع شده بود. راشدفر افزود: سازمان، پیشنهادی مبنی بر واگذاری اداره این جایگاه به تاکسیرانی را به شهردار داد و ایشان نیز پس از اخذ مصوبه از شورای اسلامی شهر مدیریت آن را به تاکسیرانی سپرد و جایگاه پس از پرداخت بدهی ها و اتصال انشعابات گاز و برق مجددا راه اندازی شد. وی راجع به استقبال مردم گفت: در همین مدت کوتاه روزانه حدود 400 دستگاه خورو در این جایگاه سوختگیری می کنند که حدود یک میلیون تومان فروش را در پی دارد. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی همچنین از تخفیف 10 درصدی به مردم در ایام نیمه شعبان خبر داد و گفت از 10 تا 19 ماه مبارک رمضان نیز به مناسبت ایام ولادت امام حسن مجتبی (ع) به مشتریان تخفیف 10 درصدی خواهیم داد. 

گفتنی است این جایگاه اسفند 1392 افتتاح شد. حسین کرد مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اصفهان در این مراسم به خبرنگار فرصت آنلاین گفته بود: جایگاه حافظ دارای کمپرسوری با ظرفیت یک هزار و 500 متر مکعب در ساعت، سه دیسپنسر و شش نازل است. این جایگاه در زمینی به مساحت یک هزار و 800 مترمربع با توانایی سوخت رسانی به یک هزار خودرو در شبانه روز و اشتغال زایی برای 7 نفر راه اندازی شده است. کلیه هزینه های ساخت و تجهیزات جایگاه حافظ خمینی شهر به مبلغ 18 میلیارد ریال به صورت بلاعوض توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تامین شده است.

تحقق اقتصاد مقاومتی در سازمان اتوبوسرانی خمینی شهر+تصویر
تحقق اقتصاد مقاومتی در سازمان اتوبوسرانی خمینی شهر+تصویر

شهردار از بازسازی و بهسازی 20 دستگاه اتوبوس واحد توسط نیروهای سازمان اتوبوسرانی در سال 94 خبر داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حاج حیدری که در نشستی با مدیران و کارکنان شهرداری سخن می گفت، با تاکید براینکه اگر قرار بود این تعمیرات اساسی در بیرون از سازمان انجام شود، هر کدام چیزی حدود 110 میلیون تومان هزینه برمی داشت، این اقدام سازمان اتوبوسرانی را به «اقتصاد مقاومتی» تعبیر کرد. وی افزود: قیمت هر دستگاه اتوبوس جدید در حال حاضر 500 میلیون تومان است.

 

 

شهردار با بیان اینکه در یکی از ملاقات های عمومی یکی از شهروندان عکسی را به من نشان داد که کف اتوبوس در حال حرکت به گونه ای از جا درآمده بود که آسفالت خیابان نمایان شده بود، گفت: با این روندی که سازمان در پیش گرفته دیگر شهروندان با چنین مشکلاتی روبرو نخواهند شد. حاج حیدری همچنین از مجهز شدن همه اتوبوس ها به دستگاه های سرمایشی خبر داد.

 

 احداث بام سبز مجاور مجتمع پردیسان
شهردار در نشست با ساکنان مجتمع پردیسان اعلام کرد:
احداث بام سبز مجاور مجتمع پردیسان

شهردار شب گذشته بعد از اقامه نماز در نمازخانه مجتمع پردیسان در مورد طرح ساخت مسجد این مجتمع شفاف سازی نمود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در پی تماس ها و مراجعات مردمی در خصوص چگونگی ساخت مسجد این مجتمع شب گذشته شهردار به اتفاق رییس شورا و درخشان از اعضای شورا در نمازخانه این مجتمع حضور یافته و توضیحاتی را پیرامون این طرح ارائه نمودند.


حاج حیدری در این جلسه ضمن اشاره به فعالیت های شهرداری و شورای شهر در خصوص این منطقه، گفت: آزاد سازی و اتمام بلوار دکتر ابوالبرکات، موضوع تردد کامیون ها و جمع آوری نخاله های اطراف این مجتمع به همت سازمان خدمات موتوری از جمله فعالیت هایی بوده که شهرداری انجام داده است.


وی در خصوص مسجد گفت: با بررسی کامل و جامعی که از این اطراف داشتیم متوجه نعمت کوه شدیم. وجود کوه و فضای طبیعی اطراف مجتمع منابع و جاذبه ها ی خدادادی هستند که اگرخوب برنامه ریزی کرده و از آن ها استفاده کنیم می توانیم رفاه و آسایش مردم را فراهم نماییم. شهردار افزود: خوشبختانه خیری یک قطعه زمین را جهت ساخت مسجد در اختیار هئیت مدیره قرار داده و شهرداری نیز طی این هفته با تسطیح محل نزدیک 1000 متر فضای مسطح بالای کوه ایجاد کرده است که قرار است به بام سبز مجتمع پردیسان تبدیل گردد در این صورت با فضای سبزمجاور عملا این منطقه به فضای مناسبی برای تفریح و رفاه مردم تبدیل خواهد شد.


وی در ادامه ضمن اشاره به مشکلات پارک پیروزی ودیگر پارک ها افزود: طی این دو سال بنای مدیریت شهری و شورای شهر بر این بوده است که فضای سبز و فضای پارکی را افزایش دهیم و در همین راستا پارک شهروند ظرف دو ماه آینده سبز خواهد شد.


در پایان جلسه شهردار و رییس شورا به همراه هیات مدیره مجتمع از مراحل انجام طرح در بالای کوه بازدید کردند.

اتخاذ تصمیمات جدیدبرای بهینه سازی بوستان پیروزی
پس از بازدید شبانه شهردار از بوستان پیروزی صورت گرفت
اتخاذ تصمیمات جدیدبرای بهینه سازی بوستان پیروزی

پس از بازدید شبانه و چند ساعته شهردار حاج حیدری از بوستان پیروزی، جلسه ای به منظور رفع مشکلات این قدیمی ترین بوستان شهر با حضور شهردار، واحد عمران و واحد اجراییات تشکیل و مقرر شد این مشکلات به زودی حل شود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، احداث 8 چشمه سرویس بهداشتی و دو دستگاه سرویس ظرفشویی تا دو هفته آینده از جمله مصوبات این جلسه بود. به گفته مسوولان واحد عمران شهرداری، دو چشمه از این 8 چشمه سرویس بهداشتی برای معلولان مناسب سازی خواهد شد. همچنین در جلسه مذکور مقرر شد که روشناییِ بخش های تاریک بوستان نیز ظرف ده روز آینده تامین شود. اصلاح پیاده روها، اصلاح اسباب بازی ها و جمع آوری پایه های قدیمی روشنایی از دیگر اقداماتی است که در آینده نزدیک در این بوستان اجرا خواهد شد.


بر اساس همین گزارش، کاشت 5 هزار اصله درخت و درختچه، احداث چاه عمیق در بخش جنوبی بوستان، توسعه شهربازی همراه با آبنما و سنگ فرش محوطه، نصب گذرگاه و مناسب سازی جهت عبور معلولین و اصلاح سیستم آبنمای موزیکال از جمله اقداماتی است که اخیرا در این بوستان به اجرا درآمده است.


گفتنی است قدمت، مرکزیت و وسعت این بوستان در طول سالیان اخیر موجب ازدحام جمعیت در این مکان تفریحی شده و بالتبع این استقبال زیاد، پایین آمدن سطح کیفی امکانات و همچنین تخریب چمن را در پی داشته است که شهرداری از یک سال پیش تا کنون مشغول رفع کمبودها و حل مشکلات موجود این مکان است.

13 طرح عمران شهری در زنجیره اجرا
13 طرح عمران شهری در زنجیره اجرا

جلسه هماهنگی طرح های عمرانی شهرداری در منطقه گردشگری لادر با حضور شهردار و تیم عمران شهری برگزار گردید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این جلسه شهردار ضمن تسلیت به مناسبت سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی( ره) و واقعه 15 خرداد طرح های عمرانی پیش رو را مرور کرد و پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات ذیل مصوب گردید:
1. تکمیل و بهره برداری پارک شهروند

2. احداث و بهره برداری پارک سلامت

3. تکمیل و احداث بلوار شهید صدوقی

4. تکمیل و زیباسازی میدان امام رضا (ع )

5. تکمیل روشنایی میدان معلم

6. احداث و راه اندازی سرویس بهداشتی پارک پیروزی

7. احداث مرحله دوم منطقه رفاهی تفریحی بام سبز

8. احداث مرکز تعمیرات و پشتیبانی سازمان خدمات موتوری

9. آسفالت کوی صبا و باران

10. زیرسازی و آسفالت بلوار شهید بهشتی شمالی

11. زیرسازی و آسفالت خیابان شهید کرمی ..کی رهنان..

12. احداث ورودی وخروجی شمالی دانشگاه آزادبه جاده کمربندی

13. لکه گیری آسفالت معابرهر چهار منطقه شهری

صفحه 10 از 87