امروزچهارشنبه, 04 مرداد 1396-- Wednesday Jul 26 2017

ساعت 22:44:51

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:06:18

 شهردار با بیماران دیالیزی دیدار کرد
به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی
شهردار با بیماران دیالیزی دیدار کرد

همزمان با هفته «حمایت از بیماران کلیوی و دیالیزی» شهردار حاج حیدری در بخش دیالیز بیمارستان ساعی با بیماران دیالیزی دیدار کرد. مسوول روابط عمومی خیریه بقیت دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: شهردار ضمن دلجویی از 16 بیمار دیالیزی که در بخش مربوطه بستری بودند از مشکلات و انتظارات آنها باخبر شد. یکی از بیماران در این دیدار خواستار حل مشکلات شهرک منظریه از شهردار شد و وی نیز قول ساماندهی این شهرک را تا دو ماه آینده داد.


گفتنی است بخش دیالیز بیمارستان ساعی که سال ها پیش به همت خیریه بقیت اله (ویژه حمایت از بیماران کلیوی، صعب العلاج و خاص) راه اندازی شده در حال حاضر از 21 دستگاه دیالیز فعال و 4 دستگاه ذخیره برخوردار است و روزانه در سه نوبت کاری به بیماران خدمت رسانی می کند.


بر اساس همین گزارش، در حال حاضر 116 بیمار دیالیزی در شهرستان خمینی شهر سکونت دارند که کوچکترین آنها 17 سال دارد.

 راه اندازی مرکز پایش تصویری خمینی شهر
در آینده ای نزدیک صورت خواهد گرفت:
راه اندازی مرکز پایش تصویری خمینی شهر

15 عدد دوربین توسط شهرداری جهت بررسی و پایش تصویری شهر خریداری شده است.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین مسؤول ترافیک شهرداری که در شورای ترافیک شهرستان سخن می گفت ضمن اعلام این خبر افزود: از نیروی انتظامی تقاضا داریم که اجازه استفاده از 8 پایه موجود در شهر که در اختیار آن هاست به ما بدهند تا بدین وسیله در هزینه نصب این دوربین ها صرفه جویی گردد.
وطنخواه همچنین از تهیه دو سرعت سنج توسط شهرداری خمینی شهر جهت نصب در بلوار آزادگان خبر داد.
گفتنی است واحد ترافیک شهرداری خمینی شهر در آینده مجری نصب و راه اندازی دوربین های عبور از چراغ قرمز در سطح شهر خواهد بود که مسؤولیت آن ها با پلیس راهور شهرستان می باشد.

شهرداری و شورای شهر خمینی شهر آمادگی همکاری برای حل مشکل منظریه را دارند
شهردار در گفتگو با رادیو اصفهان:
شهرداری و شورای شهر خمینی شهر آمادگی همکاری برای حل مشکل منظریه را دارند

شهردار در پاسخ به تماس یک شهروند خمینی شهری با رادیو اصفهان در خصوص مشکلات این شهرک منظریه گفتگوی کوتاهی با مجری این رادیو انجام داد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین علی اصغر حاج حیدری در این مکالمه ضمن تشکر از استاندار به خاطر حل اختلاف مابین شهرداری خمینی شهر و اداره راه و شهرسازی افزود: با تلاش های دکتر زرگرپور مباحثی که بین ما و راه و شهرسازی بود حل شده و کارشناسان در حال بررسی آن هستند. به محض این که موضوع به نتیجه برسد و قطعا توسط استاندار دستور صادر شود، شهرداری عملیات عمرانی را در منظریه شروع می کند. از جناب آقای مهندسی غلامی مدیرکل راه و شهرسازی نیز تشکر می نمایم که با نظر مساعد با شهرداری خمینی شهر مذاکره و همکاری کردند.
وی با اشاره به مهلت 15 روزه که استاندار جهت تفکیک وظایف شهرداری و راه و شهرسازی تعیین کرده است افزود: برای حل این مشکل لازم است طرف مقابل نیز همکاری نماید و ان شاء ا... با هماهنگی هایی که بین بنده و آقای مهندس غلامی انجام می گیرد کار شروع می شود. ما به عنوان شهرداری و شورای شهر خمینی شهر آمادگی همکاری برای حل این قضیه را داریم. این معضل 25 سال است که گریبانگیر شهرک منظریه است و امیدواریم با نظر مساعد مسؤولین استانی حل شود.

در آینده نزدیک معضل شهرک منظریه رفع می شود
شهردارخمینی شهر:
در آینده نزدیک معضل شهرک منظریه رفع می شود

مهلت۱۵ روزه استاندار برای اعلام نتیجه نهائی کارشناسی درمورد منظریه

با محوریت استاندار اصفهان و با همکاری مدیرکل راه و شهرسازی استان در آینده نزدیک معضل دیرینه شهرک منظریه خمینی شهر رفع خواهد شد.
شهردار خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر افزود: با توجه به اختلافاتی که بین اداره کل راه و شهرسازی با شهرداری خمینی شهر وجود داشت، استاندار اصفهان به عنوان مرجع قانونی رسیدگی به اختلافات دستگاه€Œهای دولتی به صورت جدی ورود پیدا کرد و تاکنون دو جلسه مشترک در این ارتباط برگزار شده است.

علی اصغر حاج حیدری با ابراز خرسندی از کمک استانداری اصفهان برای کمک به این معضل دیرینه افزود: این موضوع در مرحله کارشناسی نهائی است و به محض اعلام نتیجه قطعی به مردم اطلاع€Œرسانی خواهد شد.
وی ابراز داشت: امیدواریم با حمایت مدیر کل راه و شهر سازی هر چه زودتر موضوع مشکلات این شهر بر طرف شود و شهرک منظریه از وضعیت کنونی خارج شود.
شهردار خمینی شهر با اشاره به اینکه استاندار اصفهان ۱۵ روز برای اعلام نتیجه نهائی کارشناسی قطعی وقت داده است، بیان داشت: پس از اعلام نتیجه و توافق قطعی شهرداری خمینی€Œشهر به عنوان متولی شهرک منظریه ملزم به خدمات رسانی به ساکنین این شهر است.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به تدابیر استاندار اصفهان و هماهنگی با مدیرکل راه وشهرسازی موضوع شهرک منظریه هر چه سریعتردرآینده نزدیک رفع شود.
حاج€Œحیدری با اشاره به اینکه بیش از سه سال است با جدیت پیگیر حل این موضوع هستیم، ادامه داد: برای حل معضلات و مشکلات۲۵ ساله شهرک منظریه خمینی شهر همه مسئولین اعم از مدیران گذشته و فعلی، نماینده مردم خمینی€Œشهر در مجلس، فرماندار شهرستان و اعضای شورای شهر خمینی شهر در این موضوع همکاری و حمایت زیادی داشته€Œاند.
وی اضافه کرد: شهرداری و شورای شهر خمینی شهر آمادگی کامل دارد با همکاری استاندار اصفهان، مسئولین شهرستان و مسئولین اداره کل راه و شهرسازی برای رفع این معضل دیرینه همکاری کنیم.

عبور حلقه حفاظتی شهر اصفهان از خمینی شهرودرچه
عبور حلقه حفاظتی شهر اصفهان از خمینی شهرودرچه

مدیر طرح رینگ حفاظتی شهر اصفهان گفت: برای اجرای حلقه حفاظتی شهر نیاز به حمایت جدی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی داریم.
به گزارش فرصت آنلاین سعید کورنگ بهشتی در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: طول حلقه حفاظتی شهر اصفهان 78 کیلومتر است که از شهرهای دولت آباد، خورزوق، خمینی شهر، درچه، شهر ابریشم و روستاهای زیادی عبور می کند.
وی با اشاره به اینکه مسیر حلقه حفاظتی شهر از کیلومتر صفر تا کیلومتر 30 حدفاصل کارخانه قند تا میدان استقلال در اولویت اول قرار دارد ادامه داد: در ماههای گذشته درخواست هایی مبنی بر تغییر طرح از سوی شهرهای مجاور اعلام شد که موضوع در استانداری با حضور سازمان های ذیربط و توسط مشاور جداگانه ای بررسی و نهایت هفته گذشته در شورای هماهنگی ترافیک استان، پیشنهاد شهرهای مجاور مورد تایید قرار نگرفت.
وی اضافه کرد: در این راستا با توجه به قطعی شدن مسیر حلقه حفاظتی، هماهنگی های لازم با شهرداری های مناطق 15 ، 7 ، 14 ، 10 و 12 انجام شد تا آزادسازی مسیر را با جدیت بیشتری دنبال کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه حدود نیمی از مسیر اولویت دار در محدوده شهرهای مجاور قرار دارد، نیاز به تحرک و همکاری جدی شهرهای مجاور و حمایت های مالی و اجرایی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی داریم.
لازم به ذکر است به گفته مسول ترافیک شهرداری خمینی شهر این شهرداری وشورای ترافیک شهرستان اعتراضی درمورد طرح مذکور ارسال نکرده است.

میدان ساعی احداث شد
میدان ساعی احداث شد

میدان ساعی در نقطه تلاقی دو خیابان جوی سرخی و ساعی احداث شد. مسول واحد ترافیک شهرداری خمینی شهر ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این میدان با هدف کاهش سرعت و هدایت رانندگان در مسیرها و همچنین ایجاد فضای شهری مناسب پس از اخذ مصوبه از کمیته ترافیک شهرستان طراحی و اجرا شد. وطنخواه افزود: به جهت مشکلات ناشی از همگرایی جهت های دوطرفه خیابان های مذکور، اصلاح هندسی و ایمن سازی مسیر ضروری بود.

اجرای سرعتکاه در 5 نقطه حادثه خیز
اجرای سرعتکاه در 5 نقطه حادثه خیز

واحد ترافیک شهرداری خمینی شهر به منظور آرام سازی ترافیک و رفع نقاط حادثه خیز  موارد مصوب را به مورد اجرا گذاشت. رییس این واحد در توضیح این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: به منظور آرام سازی ترافیک خیابان باغبان اقدام به اجرای سرعتکاه، ایمن سازی تقاطع اول و انسداد دوربرگردان حادثه خیز دوم در این محل نمودیم.


وطنخواه افزود: روبروی مسجد صفا در خیابان صفاییه و روبروی مسجد قمر بنی هاشم در خیابان عماد سیادت را نیز سرعتکاه نصب کردیم.   


وی در ادامه همچنین از انسداد تقاطع های حادثه خیز خیابان 17 شهریور و اجرای سرعتکاه مقابل درمانگاه حضرت رسول (ص) نیز خبر داد و افزود: چهارراه شیوا در بلوار سروش، نرسیده به مسجد امام حسن (ع) در میدان پردیس و همچنین سه راه دفاع مقدس در بلوار دانشجو نیز از دیگر نقاطی است که طی یک ماه اخیر به اجرای سرعتکاه در آن پرداخته شده است.

آیین بهره برداری از عملیات عمرانی بلوار شمس برگزار شد
آیین بهره برداری از عملیات عمرانی بلوار شمس برگزار شد

با حضور شهردار و اعضای شورای شهر، مراسم بهره برداری از بلوار شمس برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار در این مراسم گفت: ظرف این سه ساله که شورای شهر و شهرداری و مردم دست به دست هم دادند اتفاقات خوبی در شهر و از جمله منطقه جوی آباد صورت گرفت.


علی اصغر حاج حیدری با اشاره به گره های ترافیکی که قبلا در بلوار شمس وجود داشت تصریح کرد: خیابان شمس با انجام اصلاح هندسی تبدیل به بلوار شد. همچنین جداول این خیابان تکمیل شد.


وی در خصوص فضای سبز این خیابان نیز گفت: خاک فضای سبز قسمت میانی این خیابان آماده شده و امروز و همزمان با این مراسم درختکاری آن انجام می شود. آبیاری این فضای سبز نیز به صورت قطره ای انجام می شود.


شهردار همچنین به سایر عملیات عمرانی انجام شده در این منطقه اشاره کرد و توضیح داد: میادین امام حسن (ع)، امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل (ع) سال اول شورای شهر افتتاح شد. همچنین ما موفق شدیم مجتمع فرهنگی نیلفروشزاده را با 4 طبقه و زیربنای 1800 متر و هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد تومان احداث کنیم. اکنون نیز در تلاشیم که تجهیزات آن را تامین نماییم که ان شاء ا... بتوانیم تا 22 بهمن امسال آن را افتتاح کنیم.


حاج حیدری به توسعه پارک علیمردان خان اشاره کرد و افزود: در کوچه ولی عصر نیز توافقاتی صورت گرفته است و امیدواریم که در آینده ای نزدیک بتوانیم آن را تبدیل به خیابان بکنیم.
وی به خریداری اراضی مورد نیاز برای احداث پارک وازیچه نیز اشاره کرد و نوید یک پارک برای این منطقه در آینده ای نزدیک را داد.


شهردار همچنین گفت: یکی از مشکلات منطقه جوی آباد نداشتن آرامستان بود. در شمال شهر پشت دانشگاه آزاد زمینی پیش بینی شده بود که شورای شهر در یک سال گذشته احداث غسالخانه و حسینیه اش را مصوب کرده بودند و اینک 90 درصد کار فیزیکی آنجا به نتیجه رسیده است.

صفحه 10 از 94