امروزيكشنبه, 02 مهر 1396-- Sunday Sep 24 2017

ساعت 15:05:00

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 13:02:22

اجرای روکش آسفالت معابر در محله کرتمان
اجرای روکش آسفالت معابر در محله کرتمان

آسفالت ریزی در محله کرتمان توسط معاونت عمران شهرداری آغاز گردیده و تاکنون 15 هزار مترمربع آسفالت دراین محله ریخته شده است.
معاون عمران شهرداری در این زمینه به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در این عملیات عمرانی 750 متر جدول گذاری و 750 متر لبه گذاری انجام شده است و همچنین حدود 7 متر از ترانشه حفاری شده توسط اداره مخابرات نیز ترمیم شد.
خلیلی افزود: آسفالت ریزی در معابر اصلی توسط شهرداری و در معابر فرعی با مشارکت مردمی انجام گرفته است.

چهارباغ لادر تاپایان سال آماده می شود
شهردار خمینی شهر:
چهارباغ لادر تاپایان سال آماده می شود

منطقه گردشگری لادر اکنون به یکی از مناطق گردشگری مهم استان تبدیل شده و از امکانان لازم برخوردار است . به گزارش فرصت آنلاین به نقل از کانال شهرداری خمینی شهرعلی اصغر حاج حیدری روز دوشنبه در جلسه دیدار مردمی خود با عنوان این موضوع افزود: چهار باغ لادر خمینی شهر الگو گرفته از چهارباغ اصفهان به طول سه کیلومتر تا پایان امسال برای استفاده عموم مردم و مسافرین نوروزی آماده می شود.


شهردار خمینی€Œشهر ادامه داد: تلاش شده صمن توسعه منطقه گردشگری لادر فضای طبیعی و کوهستانی این منطقه حفظ شود و با مصالح طبیعی موجود طرح انجام شود .
وی گفت: برای انجام طرح های منطقه گردشگری لادر خیرین خمینی€Œشهری بیش از 15 هزار متر سنگ برای سنگفرش اهدانموده اند.


حاج حیدری ازمصوب شدن طرح منطقه گردشگری لادر توسط مسئولین استان خبر داد وافزود در حال انتقال اسناد این اراضی به شهرداری هستیم وبا صدور و انتقال اسناد رسمی این منطقه امکانات رفاهی و تفریحی و اقامتی منطقه گردشگری لادر با مشارکت بخش خصوصی احداث خواهد شد .


شهردارافزود: با بهره برداری ازچهارباغ لادر بستر برای پیاده€Œروی و تفریح سالم مردم خمینی€Œشهر و بازدیدکنندگان در فضای طبیعی و کوهستانی منطقه گردشگری لادر فراهم می€Œشود .
حاج حیدری با اشاره به اینکه بین شورای شهر و شهرداری خمینی€Œشهر تعامل خیلی خوبی برای خدمت€Œرسانی به مردم وجود دارد اظهار کرد: شهرداری خمینی€Œشهر در سه سال گذشته با روش امانی پیمانی و با استفاده از توان و امکانات موجود توانست محدودیت و کمبود بودجه مالی شهرداری خمینی€Œشهر را جبران کند .


شهردار خمینی شهر دربخش دیگری از سخنان خود بااشاره به اجرای بیش از 150 طرح مختلف افزود در این سه سال با وجود شرایط رکود بودجه شهرداری از سی میلیارد تومان به یکصد میلیارد تومان افزایش پیدا کردکه مهمترین علت افزایش درآمد ، افزایش مشارکت و همراهی مردم و مشاهده عملکرد شهرداری می باشد. وی با اعلام محقق شدن حدود 60 درصد بودجه امسال شهرداری افزود بیش از70 درصد از آزادسازی خیابان مرکزی انجام€Œشده است و بیش از90 درصد بازسازی خانه تاریخی زهتاب€Œها به اتمام رسیده است.

برگزاری چهارمین جشنواره میوه آرایی شب یلدا
برگزاری چهارمین جشنواره میوه آرایی شب یلدا

چهارمین جشنواره میوه آرایی شب یلدا به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری 30 آذر ماه در مجموعه فرهنگی تفریحی باغ بانوان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، جشنواره میوه آرایی شب یلدا چهارمین دوره خود را با استقبال خوب بانوان خمینی شهر پشت سر گذاشت. خانم حبشی مسوول باغ بانوان در گفتگو با خبرنگار فرصت گفت: 50 نفر در این برنامه شرکت کردند که بعد از داوری به 10 نفر برتر جوایز ارزنده اهدا شد. یک نفر هم به عنوان خالق خلاقانه ترین اثر انتخاب شد. همچنین به هر 50 نفر شرکت کننده لوح یادبودی از طرف سازمان رفاهی تفریحی شهرداری اهدا گردید.
مسوول باغ بانوان در ادامه افزود: در این جشنواره سه خیریه روزنه های امید (انجمن حمایت از بچه های بدسرپرست استان اصفهان) ، خیریه توانبخشی محمودیه و خانه اتیسم حضور داشتند که آثار منتخب این جشنواره به این خیریه ها اهدا شد.
وی هدف از برگزاری چنین جشنواره ای را در سطح شهر شاد نمودن اعضای این خیریه ها عنوان نمود و در ادامه گفت: در سال گذشته اکثر کسانی که در این برنامه شرکت کردند مربی بودند اما در امسال بیشتر بانوان همشهری شرکت کرده بودند و استقبال بانوان نسبت به سال های گذشته خیلی خوب بود.
گفتنیست داوری این جشنواره بر عهده خانم فرهادی داور شهرداری اصفهان بوده است.
در بخشی از برنامه خانم پریشانی عضو شورای اسلامی شهر طی بیاناتی از حضور، فعالیت و سلیقه بانوان خمینی شهری همچنین فعالیت ها و اقدامات سازمان رفاهی تفریحی در زمینه بانوان تشکر و قدردانی نمود.اجرای نمایش توسط گروه چهرک و اجرای موسیقی از دیگر آتیم های این برنامه بود.

اجرای فن آوری تصاویر سه بعدی در چشمه و کوه های لادر
اجرای فن آوری تصاویر سه بعدی در چشمه و کوه های لادر

به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) با حضور شهردار، مسؤولین شهرداری و کارکنان این ارگان جشنی در سالن بصیرت شهرداری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شهردار در این مراسم از اجرای فن آوری تازه ای در منطقه گردشگری لادر خبر داد. این فن آوری ترکیبی از نور و تصویر همراه با صدا و موسیقی است که به واسطه آن می توان احجام و سطوح نامتعارف را به سطوح نمایشی ویدئویی تبدیل کرد و با ارائه تصاویر و طرحهای سه بعدی بر روی سطوح هماهنگ با موسیقی مناسب تصاویر نمایشی متفاوتی عرضه کرد .به این ترتیب تصاویر سه بعدی را می توان در کوه های لادر، چشمه و همچنین فواره آن مشاهده نمود.
گفتنی است کارشناس طرح مذکور پس از ارائه توضیحات در این خصوص اعلام کرد که اجرای این فن آوری در فضای کوهستانی و حیات وحش لادر برای اولین بار است که در خاورمیانه اتفاق می افتد.

مجموعه شهرداری را برای اتمام طرح‌های نیمه‌کاره به کار خواهیم گرفت
شهردار حاج حیدری:
مجموعه شهرداری را برای اتمام طرح‌های نیمه‌کاره به کار خواهیم گرفت

علی‌اصغر حاج حیدری شهردار خمینی شهر در جلسه هماهنگی با معاونین، مدیران عمرانی و خدماتی شهرداری اظهار کرد: در آخرین ماه‌های این دوره از شورای شهر تمام تلاش و توان مجموعه شهرداری خمینی‌شهر را برای اتمام طرح‌های نیمه‌کاره و زخمی به کار خواهیم گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری خمینی شهر،شهردار با اشاره به این که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و وضعیت مالی شهرداری در ماه‌های گذشته با شرایط سخت و مشکلات مالی متعددی روبرو بودیم، در ادامه بیان کرد: به دلیل مشکلات مالی و کمبود بودجه در ماه‌های گذشته موتور محرکه شهرداری خمینی‌شهر به‌ کندی حرکت می‌کرد از این‌ رو تمام تلاش و قدرت خود را به کار بستیم تا از بحران مالی به وجود آمده عبور کنیم.
حاج حیدری تصریح کرد: در ماه‌های گذشته با توجه به حجم اقدامات، بخش عمده‌ای از بودجه شهرداری صرف اقدامات عمرانی و تأمین هزینه توافقات و آزادی سازی انجام‌ شده در این دوره شد.
وی با بیان این که از بحران مالی عبور کردیم و در شرایط آرام‌تری نسبت به گذشته قرار داریم، اظهار داشت: سقف بدهی امروز شهرداری خمینی‌شهر با میزان بدهی زمان تحویل شهرداری و قبول مسؤولیت مطابقت می‌کند.
شهردار خمینی‌شهر با بیان این که اسناد مالکیت کاروان‌سرای سنتی دوشنبه‌ بازار صادر شده و واحدهای تجاری این طرح مشارکتی تا سقف 5 میلیارد تومان آماده فروش است، ادامه داد: اسناد مالکیت یک‌صد هزار متر از اراضی منطقه گردشگری بام سبز صادر شده است و شهرداری به‌ عنوان مالک قانونی این اراضی محسوب می‌شود.
حاج حیدری با اشاره به این که اراضی بام سبز بیش از 15 میلیارد تومان ارزش مالی دارد، گفت: منطقه طبیعی و سرسبز بام سبز به‌ عنوان یک فرصت استثنائی برای توسعه بخش گردشگری و رفاهی، تفریحی خمینی‌شهر محسوب می‌شود.
شهردار خمینی‌شهر تأکید کرد: در این دوره تلاش شد با خریداری و تملک اراضی مختلف پشتوانه مالی و حمایتی شهرداری برای توسعه منابع درآمد پایدار افزایش پیدا کند.
وی بیان این که خمینی‌شهر فاقد مجموعه رفاهی و تفریحی و تجاری سرپوشیده است، اظهار کرد: 6 هزار متر از اراضی شهرداری با تغییر کاربری و با موقعیت جغرافیائی بسیار مناسب آماده سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار به‌ عنوان یک منبع درآمد پایدار به ارزش 5 میلیارد تومان در قالب مجموعه خدماتی رفاهی، تفریحی و تجاری است.
حاج حیدری ادامه داد: با توجه به حجم کمبودها و نیازهای مردم و عقب‌ماندگی خمینی‌شهر از نظر خدمات در مقایسه با شهرهای هم‌جوار تلاش می‌کنیم در مهلت باقی‌مانده از این دوره خبرهای نویدبخشی را برای مردم داشته باشیم.
وی با بیان این که با اجرائی شدن توافقنامه منظریه ،اراضی منطقه گردشگری لادر و دوشاخ در اختیار شهرداری برای رفع نیازهای شهر قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد با ساماندهی مشاغل مزاحم و نیمه مزاحم در منطقه دوشاخ و ساخت اماکن رفاهی و تفریحی در منطقه گردشگری لادر کمبودها و نیاز شهرهای را برطرف ‌کنیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از 20 طرح نیمه کار و زخمی وجود دارد، امیدواریم در ماه‌های آینده این طرح هارا تکمیل کنیم.
شهردار خمینی‌شهر با بیان این که تنها دو توافق ملک در ضلع جنوبی بلوار شهید صدوقی باقی‌مانده، تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد هر چه سریع‌تر این توافق انجام شودو در دو ماه آینده با آزادسازی توافقات صورت گرفته، عملیات نهائی تکمیل بلوار شهید صدوقی اعم جدول‌گذاری و زیرسازی و آسفالت، پیاده‌روسازی، فضای سبز و روشنایی بلوار خیابان شهید صدوقی بعد از گذشت سی سال در یک حرکت جهادی به اتمام برسد.

عضو جدید شورای اسلامی شهر خمینی شهر معرفی شد
عضو جدید شورای اسلامی شهر خمینی شهر معرفی شد

در جلسه علنی روز دوشنبه هفته جاری شورای اسلامی شهر خمینی شهر با حضور نمایندگان فرمانداری عکافیان و دباغی عضو جدید شورا معرفی شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، علی رضایی آدریانی از تاریخ مذکور به عنوان عضو جدید شورا به مدت شش ماه شروع به کار کرد. معرفی عضو جدید به دنبال حکم تعلیق یکی از اعضای قبلی شورا و صدور حکم دادگاه و موافقت استانداری و ابلاغ فرمانداری خمینی شهر صورت گرفت.

طراحی و اصلاح هندسی صحیح در معابر شهری
طراحی و اصلاح هندسی صحیح در معابر شهری

معابر شهری، حلقه های واسط و رشته های ارتباطی بنا و سایر فضاهای شهری است که اگر با دقت مورد توجه قرار گیرد، بیشترین کارکرد را در زندگی شهری داشته و همچنین حیاتی ترین نقش ها را برای پویایی یک شهر رقم می زند. یک طراحی و اصلاح هندسی صحیح در معابر شهری، بسیاری از مشکلات توسعه ای و زیست محیطی و معضلات روانی و اجتماعی را در شهر کاهش می دهد.
پاسخگویی به مسائل حمل و نقل و ترافیک شهر نیاز به برنامه ریزی، و اتخاذ روش های واقع بینانه دارد و از سوی دیگر اجرای طرح های مورد نظر مستلزم صرف اعتبارات سنگین است. بنابراین انجام مطالعات و تحقیقات لازم و ضروری برای دستیابی به سیاست ها و راهبردهای واقع بینانه و عملی در این راستا اجتناب ناپذیر است. با توجه به تراکم شهر در رشد شهر نشینی و معابر غیر استاندارد در بافت های محله ای وجود میادین و اصلاح هندسی های کوچک در کاهش تصادفات و هویت بخشی به محله ها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است مطمئنا بارها از روی سرعتگیرهای خیابان ها و کوچه هایی که به وفور در شهر ما به چشم می خورد رده شده اید که معمولا با زمزمه های زیر لب؟! از طرف رانندگان و یا سرنشینان خودروها همراه است.
البته واضح است که درصدی از رانندگان متخلف که بنا به گفته بعضی از کارشناسان به حدود 52 الی 53 درصد می رسد رعایت سرعت مجاز را نمی کنند و به جبر سرعت گیر، سرعت خود را در زمان عبور از سرعت گیر کاهش می دهند ولی آیا باقی رانندگان بایستی به گناه تعداد اندک آنها مجازات شوند؟ در واقع جواب خیر است. کمی به سایر کشورها سری بزنیم و ببینیم که برای کاهش سرعت چه کرده اند؟ در ابتدا نمی توان تمام معابر را به یک چشم نگاه کرد چرا که هر معبر ماهیت خود را داشته و بایستی بسته به نوع مسیر راهکار خودش را اجرا کرد و اما در محله ها یکی از بهترین راهکارها اصلاحات هندسی و کانالیزه کردن معابر است. چرا که سرعت گیرها علاوه بر ضرر مادی که به خودروها وار می نماید باعث به خطر افتادن سلامت روانی رانندگان نیز می شود. که خطر آن به مراتب از ضرر مادی آن بیشتر می باشد. و ناخودآگاه احساس نارضایتی و عصبانیت به وجود آورده و در طول روز به دیگران انتقال می دهد لازم به ذکر است که رابطه تعداد سرعت گیرهای هر شهر به فرهنگ رانندگی شهروندان آن وابسته است هر چقدر این فرهنگ بالاتر رود از تعداد سرعت گیرها نیز کاسته خواهد شد.

مناسب سازی معابر حق شماست و پیگیر آن هستیم
شهردار در نشست با نمایندگان معلولان:
مناسب سازی معابر حق شماست و پیگیر آن هستیم

به مناسبت روز جهانی معلولان رییس اداره بهزیستی، مسؤول خیریه همیاران بهزیستی و نمایندگان نابینایان، ناشنوایان و معلولان جسمی حرکتی در دفتر شهردار حضور یافته و با شهردار، معاون عمران، مسؤول ترافیک شهرداری و دو تن از اعضای شورای شهر به بیان مشکلات معلولان در شهر پرداختند.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین رییس اداره بهزیستی در این جلسه گفت: مناسب سازی معابر، بزرگترین خواسته معلولان و از دغدغه های عمومی همه شهرهاست که علی رغم همکاری شهرداری ها هنوز نقصان زیادی در این زمینه وجود دارد.
ترابی با اشاره به برگزاری سه ماه یک بار جلسات کمیته مناسب سازی در فرمانداری از اجرایی نشدن مصوبات آن گله کرد و ادامه داد: از شما در خواست داریم در طراحی فضاها برای اماکن عمومی و صدور پروانه ها، اصول مناسب سازی را رعایت کنید.
وی همچنین افزود: کانون جامعه معلولین واقع در خیابان طالقانی نیازمند یک سرایدار است ضمن این که برای مسقف کردن حیاط این مکان به منظور استفاده جهت سالن اجتماعات نیز درخواست کمک داریم.
ترابی در خصوص ورزش معلولین گفت: بسیاری از قهرمانان معلولین کشوری از معلولان خمینی شهر هستند. اگر شهرداری می تواند بودجه ای را جهت حمایت از ورزش معلولین اختصاص دهد.
نمایندگان معلولین نیز در این جلسه ضمن اشاره به توانمندی ها و رتبه های کسب شده توسط معلولین خمینی شهری به بیان سایر مشکلات خود پرداختند که وجود نداشتن تابلوهای راهنمایی رانندگی معلولین، تجهیز یک خودرو برای معلولین، آژانس معلولین، جایگاه ویژه بنر برای معلولین، قطعی شدن کارت منزلت برای معلولین و درخواست یک نیرو برای بخش نابینایان کتابخانه الغدیر از جمله این مسائل بود.
نماینده ناشنوایان نیز ضمن اشاره به نبود یک مسجد یا حسینیه ویژه ناشنوایان افزود: ناشنوایان در مراسم عمومی شرکت می کنند ولی عملا یک تماشاگرند و این در حالی است که موسسه خاتم النبیین قم به روحانیون آموزش می دهد که برای ناشنوایان به زبان اشاره برنامه اجرا کنند و ارکان و مسائل مذهبی را بگویند و امیدواریم که در خمینی شهر که حسینیه ایران است این اتفاق بیفتد.
شهردار نیز در این نشست با اشاره به این که شهردارمنتخب مردم با واسطه است افزود: هزینه های شهرنشینی نهایتا بر دوش مردم است و به خاطر نبود امکانات در سایر نهادها شورای شهر و شهرداری های کل کشور خدماتی رابه اینگونه نهادها ارائه می دهند وبا وجود کمبودها مردم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. بنده همیشه به شهرم افتخار می کنم که علی رغم این کم و کاستی هایی که در آن است مردمش از نظر انسانیت و همنوع دوستی در اوج اند.


علی اصغر حاج حیدری ایجاد فضاهایی مثل پارک توسط شهرداری را در راستای تسکین روحی شهروندان و به تبع آن پرورش فرزندان سالم دانست وی انجام عملیات عمرانی برای ساخت غسال خانه و حسینیه در آرامستان جدید شهر را از فعالیت های عمرانی جاری بر شمرد که درجهت بهبود فضای شهری است.
شهردار همچنین گفت: مناسب سازی حق شماست اما شرایط مالی که بر شهرداری و شورای شهر حاکم است که باعث شده بعضی مسائل را نبینیم. ما بر طبق اولویت هایی که در دستور کار قرار می گیرند، عملیات عمرانی انجام می دهیم. مثلا خیابان 17 شهریور دچار رکود 25 ساله شده بود و درآن تصادف منجر به مرگ اتفاق می افتاد. بنابراین در اولویت کاری قرار گرفت و برای آن هزینه زیادی صرف کردیم.
حاج حیدری با بیان این که وظیفه شهرداری خدمات رسانی شهری مانند جاده سازی، آسفالت، فضای سبز و ... است افزود: ما در بحث های اجتماعی و فرهنگی نیز ورود پیدا کرده ایم و نمونه اش ساخت مجمتع فرهنگی نیلفروش زاده است.


وی همچنین به مرکز اوتیسم خمینی شهر اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی ها برای تاسیس این مرکز در شهرداری صورت گرفت و خیرین و شورای شهر کمک کردند. در جشن ولادت امام حسن (ع) در لادر نیز 126 میلیون تومان از طرف مردم به بچه های اوتیسم کمک شد.
شهردار در خصوص در خواست نیرو جهت سرایداری انجمن معلولین گفت: می توانید از بین خود معلولان یک نیرو انتخاب کنید و اگر شورای شهر مصوب کند در خصوص حق الزحمه وی به شما کمک می کنیم. همچنین اگر همسایه های کانون ناشنوایان اعتراضی در زمینه مشرفیت نداشته باشند، برای مسقف کردن آن مکان مجوز رایگان به شما خواهیم داد.
حاج حیدری همچنین اعلام کرد که در بودجه بندی سال آینده تجهیز یکی از پارک های سطح شهر به امکانات ورزشی جهت استفاده معلولان دیده خواهد شد. همچنین از معلولان هنرمند خواست تا در زمینه آموزش های شهروندی با سازمان رفاهی تفریحی به همکاری خود ادامه دهند. علاوه بر این شهردار اعلام کرد که پیگیر اجرای مناسب سازی معابر و اماکن عمومی هست.
مسؤول ترافیک شهرداری نیز در این جلسه به بیان گزارش عملکرد این واحد در خصوص رفع مشکلات معلولان پرداخت.
وطنخواه همکاری رییس بهزیستی خمینی شهر و کارشناسان این اداره را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: به همراه کارشناسان این اداره ماهانه از ادارات بازدید هایی داشته ایم و کلیه مصوبات کمیته مناسب سازی در فرمانداری را بررسی نمودیم. اینک حدود 70 درصد از اماکنی عمومی را مناسب سازی کردیم و یا دستور اجرا به آن ها داده ایم.
وی بزرگترین مشکل در خصوص ساخت ورودی های مخصوص معلولان به خصوص در پارک ها را عدم توجه موتورسواران به علائم مربوطه اعلام کرد و افزود: موتورها به روش های مختلفی از محل عبور ویلچر رد می شدند و باعث خرابی این مکان ها می شدند. نهایتا با کارشناسان خودمان طرح فعلی را ریختیم و مشکل را تا حدود زیادی حل نمودیم. در طراحی پیاده روهای جدید هم اصول مناسب سازی را در نظر گرفته ایم.
وطنخواه همچنین افزود: یک خودپرداز مقابل آسایشگاه جانبازان را به صورت آزمایشی به گونه ای اجرا نمودیم که ویلچرنشینان بتوانند از آن استفاده نمایند و به بانک های دیگر هم اعلام کردیم که حتی المقدور این امکان را فراهم کنند.
مسؤول خیریه همیاران بهزیستی نیز ضمن تشکر از فعالیت های شهرداری از معلولین ذهنی نیز یادی کرد و گفت: وقتی گزارش مرکز اوتیسم خمینی شهر را در تهران مطرح کردیم، مشخص شد که در کل کشور چنین اقداماتی صورت نگرفته است.

صفحه 10 از 96