امروزپنجشنبه, 05 اسفند 1395-- Thursday Feb 23 2017

ساعت 11:40:32

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 12:19:58

همکاریهای  سازمان رفاهی تفریحی شهرداری با شورای مبارزه با مواد مخدر
همکاریهای سازمان رفاهی تفریحی شهرداری با شورای مبارزه با مواد مخدر

سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر در راستای اجرای بند 1 مصوبات شورای هماهنگی مبارزه با مواد خدر اقدام به چاپ 3 هزار بروشور اطلاع رسانی آموزشی برای توزیع در نماز جمعه و 100 پوستر رنگی اطلاع رسانی برای نصب در ادارات و اتوبوس های سطح شهر نموده است.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، طراحی و چاپ آگهی اطلاع رسانی فرهنگ شهروندی و همچنین درج اطلاعیه برنامه آموزشی و مشاوره شبکه بهداشت و درمان در دوهفته نامه فرصت و اطلاع رسانی در شبکه های مجازی و نصب 3 عدد بنر اطلاع رسانی  شبکه بهداشت در سطح شهر از دیگر اقدامات این سازمان در همکاری با شورای مبارزه با مواد مخدر بوده است.

احداث زیرگذر امامزاده سیدمحمد در انتظار 8 هزار متر آزادسازی
شهردار خمینی شهر:
احداث زیرگذر امامزاده سیدمحمد در انتظار 8 هزار متر آزادسازی

احداث زیرگذر امامزاده سیدمحمد به عنوان یکی از نقاط پر تردد خمینی شهر از جمله طرح هایی است که شهرداری خمینی شهر پیش از این آن را رسانه ای کرده بود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، به همین دلیل در جلسه مطبوعاتی شهردار با رسانه ها در مورد اجرای آن سوال شد. حاج حیدری در پاسخ این سوال گفت: برای احداث این زیرگذر آماده هستیم و حتی آن را در بودجه امسال مدنظر قرار داده ایم اما اجرای این طرح در گام اول نیاز به حدود 8 هزار متر آزاد سازی دارد که دانشگاه صنعتی باید انجام بدهد. وی از ورود نماینده مجلس، فرماندار و رییس اداره اوقاف به این موضوع خبر داد و گفت: به محضی که این زمین ها در اختیار شهرداری قرار بگیرد عملیات احداث آغاز خواهد شد.

احداث میدان در ابتدای جاده لادر
احداث میدان در ابتدای جاده لادر

در محل تقاطع دومسیر ورودی به جاده لادر از طریق جاده کمربندی وانتهای بلوار پردیس خمینی شهرعملیات احداث میدان شروع شد. مسول ترافیک شهرداری خمینی شهر با اعلام این خبر به خبرنگار فرصت افزود: با توجه به ازدحام ترددها در ایام تعطیل و برگزاری مراسم متعدد در منطقه لادر احداث این میدان در دستور کار قرار گرفت. وطنخواه ادامه داد: میدان احداثی در ابتدای جاده لادر یا جاده سلامت روبروی پایگاه هلال احمر 13متر شعاع داشته و سبب نظم و تسهیل در عبور و مرور و ایمنی مسیرخواهد شد.

راه حل های شهردار برای خروج از بن بست منظریه
راه حل های شهردار برای خروج از بن بست منظریه

یکی از پرسش های خبرنگاران در نشست مطبوعاتی اخیر شهردار با خبرنگاران موضوع منظریه بود. شهردارحاج حیدری در پاسخ مفصلی گفت: از همان زمان که مدیریت شهرداری را به دست گرفتم به این موضوع ورود پیدا کرده و مذاکرات را با محوریت نماینده وقت آغاز کردیم. طبق قراردادی که سال 79 میان شهرداری خمینی شهر و اداره کل مسکن و شهرسازی منعقد شده بود، قرار بر این بود که 200 پلاک زمین پردیس و همچنین بخشی از اراضی مناطق لادر و دوشاخ در اختیار شهرداری قرار بگیرد و در قبالش خدماتی شامل زیرسازی، آسفالت و جدولگذاری در این شهرک انجام شود. زمین ها قیمت گذاری شده و همچنین هزینه خدمات در منظریه یک میلیارد و 750 میلیون تومان برآورد شده بود. حاج حیدری افزود: در مذاکرات جدید قرار بر این شد که قیمت گذاری ها مجددا انجام بگیرد ضمن اینکه از نظر ما خدمات دهی به این شهرک تنها به زیرسازی، آسفالت و جدولگذاری خلاصه نمی شود بلکه تامین فضای سبز، دفع آب های سطحی، خدمات بهداشتی، درمانی، مذهبی و... نیز باید در دستور کار قرار بگیرد.


وی افزود: نهایتا قرار بر این شد که سه کارشناس یکی از جانب شهرداری، یکی از جانب اداره کل راه و شهرسازی و یک کارشناس بیطرف مجددا زمین ها را قیمت گذاری کنند. در حال حاضر اداره کل راه و شهرسازی نظر کارشناس شهرداری را به جهت اینکه از کارمندان شهرداری است نپذیرفته و فرماندار برای حل این مشکل به موضوع ورود پیدا کرده است.


شهردار در ادامه گفت: پیشنهاد شهرداری این است که یا اداره کل راه و شهر سازی هزینه اجرای خدمات را در اختیار شهرداری بگذارد تا خدمات ارائه شود و یا اینکه خودش اقدام به اجرا کرده و سپس ادعاهایش در مورد شهرداری را از طریق مراجع قانونی پیگیری نماید.


حاج حیدری در همین زمینه افزود: هزینه خدماتی از قبیل زیرسازی، آسفالت و جدولگذاری در منظریه 8 میلیارد و 400 میلیون تومان برآورد شده است. وی گفت: 60 هزار ساکن منظریه دارند با این کمبودها دست و پنجه نرم می کنند و من از مسوولان استان می خواهم به داد منظریه برسند. وی در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران که پرسید فکر می کنید میانجیگری استان در این زمینه می تواند موثر باشد؟ گفت: دولت ما دولت تدبیر و امید است و خمینی شهر به این دولت امید دارد.


شهردار همچنین در رابطه با بلوار آزادگان گفت: متولی اصلی این بلوار اداره راه و شهرسازی است و تا زمانی که کامیون در این بلوار تردد می کند، شهرداری آن را تحویل نخواهد گرفت.

 تا کنون 10میلیارد تومان برای آزاد سازی های بلوار شهید صدوقی هزینه شده است
شهرداردرجمع خبرنگار:
تا کنون 10میلیارد تومان برای آزاد سازی های بلوار شهید صدوقی هزینه شده است

حاج حیدری هزینه 70 مورد آزادسازی انجام گرفته در بلوار شهید صدوقی را 10 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تنها 6 مورد آزادسازی باقی مانده است که با وجود آنها بلوار را اجرا خواهیم کرد و ظرف دو ماه آینده به مردم تحویل خواهیم داد.
گفتنی است برای اجرای این بلوار که سالهاست منظر ازادسازی املاک در مسیر می باشد عملیات احداث جداول کناری ازحدود دو ماه پیش شروع شده است.سابقه احداث این مسیر ازمقابل شهرداری ناحیه دوی فعلی به اواخر دهه 30 برمی گردد.

بلوار آزادگان دوربین دار شد
بلوار آزادگان دوربین دار شد

تردد در بلوار آزادگان با دوربین کنترل می شود. مسول ترافیک شهرداری خمینی شهر با اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت با توجه به میانگین سالانه 9کشته در این مسیر وسرعت بالای خودروها وتجاوز آنها از سرعت مجاز 70 کیلومتر در ساعت شهرداری خمینی شهربا هدف حفظ جان افراد اقدام به نصب دوسامانه کنترل سرعت در این مسیرنمود.وطنخواه افزود برای خرید ونصب این سامانه ها یکصد و60 میلیون تومان از سوی شهرداری هزینه شده است و تخلفات ثبت شده توسط راهور خمینی شهر کنترل وپیگیری خواهد شد.

نشست خبری شهردار با اصحاب رسانه استان و شهرستان برگزار شد
نشست خبری شهردار با اصحاب رسانه استان و شهرستان برگزار شد

نشست خبری شهردار با حضور خبرنگارانی از نشریات نسل فردا، نصف جهان، اصفهان امروز، کیمیای وطن، صبح اندیشه، فرصت، خبرگزاری فارس و پایگاه خبری قلمکده صبح امروز در خانه تاریخی مجیر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مطالبات شهرداری از دانشگاه صنعتی، آخرین وضعیت توافقات شهرداری با اداره کل راه و شهرسازی در رابطه با منظریه، زیرگذر امامزاده سید محمد و... از جمله سوالاتی بود که خبرنگاران از شهردار پرسیدند.

شهردار حاج حیدری در این نشست از اتمام مرمت خانه زهتاب در آینده نزدیک به عنوان یک خبر خوب یاد کرد و گفت: این خانه به همراه خانه عماد سیادت که بخشی از آن توسط شهرداری خریداری شده و در حال مرمت است، در اختیار هنرمندان و فرهنگیان قرار می گیرد.
گزارش مشروح این نشست در دوهفته نامه فرصت به چاپ می رسد.

یک خیابان به خیابان های خمینی شهر اضافه می شود
یک خیابان به خیابان های خمینی شهر اضافه می شود

باتخریب مکان سازمان اتوبوسرانی واقع در بلوار توحید گام های اولیه برای احداث خیابان آیت اله احمدی برداشته شد. به گزارش فرصت آنلاین در مراسم تخریب ساختمان اتوبوسرانی، شهردار،نماینده،اعضاو ریاست شورای شهر خمینی شهر ومدیران شهرداری حضور داشتند .گفتنی است این خیابان که 70 درصد از آزاد سازی های آن انجام شده ازمحل ساختمان قدیمی بلوار توحید شروع شده وتا خیابان سفیر امید امتداد می یابد . قرار است درابتدای محل شروع خیابان آیت اله احمدی در بلوار توحید میدانی احداث شود.

صفحه 10 از 89