امروزيكشنبه, 28 آبان 1396-- Sunday Nov 19 2017

ساعت 02:31:58

آخرین به روز رسانی : شنبه 03:37:26

اقدامات عمرانی شهرداری از نگاه دوربین
اقدامات عمرانی شهرداری از نگاه دوربین

رنگ آمیز تیرهای چراغ برق سطح شهر در جهت زیبا سازی مبلمان شهری


زیرسازی و آماده سازی ورودی جایگاه گاز CNG در بلوار عماد سیادت


آسفالت بلوار گل شب بو خیابان اصلی محله کرتمان


آغاز عملیات آسفالت بلوار شهید صدوقی

نشان طلا در دست آتشنشان ورزشکار خمینی شهری
نشان طلا در دست آتشنشان ورزشکار خمینی شهری

علی کجباف آتشنشان سازمان آتشنشانی خمینی شهر موفق به کسب نشان طلای مسابقات انتخابی تیم ملی پاورلفتینگ شد. به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، این آتشنشان ورزشکارهنگام دریافت این مدال از رییس فدراسیون آسیا و رییس اتحادیه پاور لفتینگ ایران برای ادای احترام به شهدای آتشنشان با لباس آتشنشانی در جایگاه حاضر شد.

تجهیزات آتش‌نشانی خمینی‌شهر کافی نیست
شهردارحاج حیدری :
تجهیزات آتش‌نشانی خمینی‌شهر کافی نیست

تجهیزات آتش€Œنشانی ما جوابگوی نیمی از جمعیت خمینی€Œشهر است.شهردار خمینی شهر درحضورنماینده شهرستان درجمع مسولین شهرضمن بازدید از ایستگاه شماره2آتشنانی با اعلام این موضوع افزود: یک ماه قبل در جلسه مشترک با حضور معاون عمرانی وزارت کشور، نماینده مردم در مجلس و رئیس شورای شهر مهم€Œترین مطالبات و کمبودهای تجهیزات و نیازهای سازمان آتش€Œنشانی رادرخواست کردیم.ولی معاون عمرانی وزارت کشور در دیداری اخیر خود رسماً اعلام کرد بیش از سه سال است که نتوانستیم نردبان اطفاء حریق مرتفع خریداری کنیم و به هیچ شهری اختصاص نیافته است.
علی€Œاصغر حاج حیدری با اشاره به جمعیت 250 هزار نفری خمینی شهر گفت: در این شهربه دلیل کمبود اراضی ملی و زمین شهری با تراکم جمعیتی بالا و ارتفاع سازی روبرو هستیم. وی ادامه داد: مجموعه مسکن مهرخمینی€Œشهر با بیش از1200 واحد و در 9 طبقه جمعیت قابل €Œتوجهی را در خود اسکان داده است.
شهردار مهم€Œترین کمبودهاو نیاز سازمان آتش€Œنشانی خمینی€Œشهررا نردبان اطفاء حریق مرتفع برای مجموعه های مسکونی جدید و از جمله مجموعه مسکونی مهر است تا در صورت بروز حادثه از بروز بحران جلوگیری کند؛وی تصریح کرد: تأمین یک نردبان 55 متری بالغ€Œبر 5.7 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که در توان شهرداری خمینی€Œشهر نیست.
حاج حیدری در قسمتی دیگر از اظهارات خودگفت: تجهیزات آتش€Œنشانی خمینی شهر جوابگوی صد هزار نفریعنی نیمی از جمعیت خمینی€Œشهر است، و برای جلوگیری از خسارات و حوادث بزرگ و غیرقابل€Œ پیش€Œبینی به تجهیزات و امکانات و نیروهای تخصصی نیاز داریم.
وی بیان داشت:خمینی€Œشهر به€Œ عنوان شهر معین اصفهان تعیین شده و درگذشته تفاهم€Œنامه همکاری بین سازمان آتش€Œنشانی خمینی€Œشهر با شهر اصفهان امضاءشده است تا در مواقع حساس و حوادث بزرگ به یاری و کمک بشتابیم.
شهردار خمینی€Œشهر با بیان اینکه مراکز بزرگ و مهم علمی و تحقیقاتی همچون دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی تحقیقاتی شیخ بهایی و دانشگاه آزاد خمینی€Œشهر در محدود خمینی€Œشهر است، اعلام کرد: اخیراً آخرین مجوز ارتفاع سازی در شهرک علمی تحقیقاتی شیخ بهایی با 11 طبقه با حضور استاندار اصفهان کلنگ خورد.
حاج حیدری بابیان اینکه در چنین شرایطی مسؤولان شهری و استانی وظیفه€Œدارند با مدیریت هرچه بهتر جبران کمبودهای اعتباری و بودجه را داشته باشند اضافه کرد: باید باهم اندیشی مسؤولان استان اصفهان و شهرستان همجوارخمینی€Œشهر از ظرفیت و امکاناتی که در محدود 50 کیلومتری مرکز استان با شهر اصفهان است استفاده کرد.

اقدامات اخیر شهرداری از نگاه تصویر
اقدامات اخیر شهرداری از نگاه تصویر

اجرای بند ۱۴ ماده ۵۵ قوانین و مقررات شهرداری ها در راستای رفع خطر از معابر و اماکن عمومی- خیابان امام شمالی، جوی گاردر، کوچه ایمانی:


اجرای بند ۱۴ ماده ۵۵ قوانین و مقررات شهرداری ها در راستای رفع خطر از معابر و اماکن عمومی- بلوار شهید فهمیده، خیابان شهیدان موسوی:


تعمیر، بهسازی، رنگ آمیزی و نگهداری سیم تریلی حمل زباله توسط کارکنان سازمان خدمات موتوری شهرداری خمینی شهر:


توسعه سیستم شبکه آبرسانی فضای سبز بلوار کهندژ به منظور کاهش هزینه و صرفه جویی در مصرف آب:


شروع عملیات تقویت و بهسازی درختان و درختچه های زینتی فضای سبز پارک ها، بلوارها و خیابان های سطح شهر به روش چالکود با استفاده از کودهای حیوانی، کمپوست، پومیس و انواع کودهای آلی:


اجرای بند ۱۴ ماده ۵۵ قوانین و مقررات شهرداری ها در راستای رفع خطر از معابر و اماکن عمومی- منظریه، جنب میدان پردیس:


اجرای بند۱۴ماده ۵۵ قوانین و مقررات شهرداری ها در راستای رفع خطر از معابر و اماکن عمومی- بلواراشرفی اصفهانی، خیابان شهدای خوزان:

 

مراسم یادبود شهدای آتشنشان برگزار شد
مراسم یادبود شهدای آتشنشان برگزار شد

به همت نمازگزاران و هیات امنای مسجد هاشمیه مراسمی برای یادبود شهدای آتشنشان حادثه پلاسکو در این مسجد برگزار شد. در این مراسم که پنج شنبه شب برپا شد تعداد زیادی از مردم و همچنین مسوولان شهر حضور پیدا کردند.

 

برگزاری جلسه رایزنی برای برگزاری مسابقات ورزشی ادارات
برگزاری جلسه رایزنی برای برگزاری مسابقات ورزشی ادارات

جلسه رایزنی در خصوص نحوه برگزاری مسابقات ورزشی ادارات و مدیران دستگاه ها در سازمان رفاهی تفریحی شهرداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی در این جلسه گفت: هدف ما جذب مشارکت ادارات است و این مسابقات بیشتر جنبه تفریحی دارد تا تخصصی.
علیرضا پیمانی با تاکید بر ایجاد نشاط عمومی و اجتماعی برای کارکنان و مدیران ادارت افزود: این مسابقات در دهه فجر برگزار خواهد شد. گفتنی است مسابقات مذکور در رشته های طناب کشی، مچ اندازی، دارت، شنا، پینگ پنگ، تیراندازی با تفنگ بادی، شطرنج، فوتبال دستی و والیبال برگزار خواهد شد.

تقدیر از شهردار خمینی شهر در زمینه حفاظت از مواریث فرهنگی
در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان صورت گرفت؛
تقدیر از شهردار خمینی شهر در زمینه حفاظت از مواریث فرهنگی

در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان اصفهان که با حضور معاون میراث فرهنگی کشور، استاندار اصفهان، شهرداران و دهیاران استان و دیگر مسئولان استانی برگزار شد از عملکرد شهرداری خمینی شهر در زمینه حفاظت از مواریث فرهنگی و تاریخی تقدیر به عمل آمد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این کنگره که در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، اطیابی به نمایندگی از شهردار خمینی شهر لوح تقدیر شهردار نمونه در زمینه مرمت آثار باستانی و گردشگری را از دست استاندار دریافت نمود.
وی در این زمینه گفت: در این جلسه به غیر از شهردار خمینی شهر از شهرداران مبارکه، هرند، فلاورجان، نوش آباد و چند شهر دیگر نیز تقدیر شد. همچنین نمایشگاهی از آثار میراثی شهرداری ها نیز در محل اتاق بازرگانی برپا شده است.

بازتاب اخبار نشست خبری شهردار خمینی شهر و مدیر پایانه مهربین با اصحاب رسانه
بازتاب اخبار نشست خبری شهردار خمینی شهر و مدیر پایانه مهربین با اصحاب رسانه

ظهر چهارشنبه در نشست خبری شهردار و مدیر پایانه خمینی شهر با اصحاب رسانه شهردارحاج حیدری وصهری مدیر پایانه مهربین اطلاعات جامعی درمورد طرح مذکوردر اختیار خبرنگاران استان وشهرستان قراردادند  که برخی ازآنها ازجمله خبرگزاری مهر، صاحب نیوزو روزنامه کیمیای وطن هرکدام با عناوین متفاوت به انعکاس بخش هایی ازاین نشست مطبوعاتی پرداختند .به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین روزنامه کیمیای وطن باعنوان نیازی به احداث پایانه درغرب اصفهان نیست نوشت:
شهردار خمینی شهر با اشاره به راه اندازی پایانه بزرگ مهربین در این شهر گفت: این پایانه نیاز شهرستان€Œهای غرب استان اصفهان مانند شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد، برخوار و دولت آباد را برطرف می€Œکند و دیگر نیاز نیست که پایانه€Œ ای در منطقه آتشگاه احداث شود. علی اصغر حاج حیدری رعایت مسائل زیست محیطی، جلوگیری از ترافیک شدید و دسترسی آسان مردم را علت اصلی احداث پایانه مسافربری مهربین در خمینی دانست و گفت: این پایانه با همکاری شهرداری خمینی شهر و شرکت تعاونی همسفر گشت اسپادانا مرحله یک آن مورد بهره برداری قرار گرفته است وی ادامه داد: امیدورایم با تأمین اعتباروهمچنین حضور سهامداران بیشتر بتوانیم شاهد بهره برداری از دیگر مراحل این طرح عظیم فرهنگی، آموزشی، خدماتی در این شهرباشیم. حاج حیدری تاکید کرد: خمینی شهر به جهت اتصال به اصفهان وجاده کمربندی؛ وجود دانشگاه€Œها ومراکز فرهنگی همچنین نزدیکی به شهرهای نجف آباد و شاهین شهر این قابلیت را دارد که بتوانیم کلیه نیازهای مسافرتی و گردشگری مردم را از طریق این پایانه انجام دهیم. وی بیان داشت: طرح€Œهای عمرانی و خدماتی بیشماری در خمینی شهر در حال انجام است که مردم می€Œتوانند به خوبی تفاوت انجام طرح€Œهای فرهنگی و خدماتی رادر مقایسه با دوره €Œهای قبل احساس کنند.
این روزنامه می نویسد:در ادامه این نشست سید تقی صهری، مدیر عامل شرکت همسفر گشت اسپادانا به همراه هیات مدیره این شرکت از برنامه€Œ ها و اجرای طرح€Œهای پیش روی این پایانه سخن به میان آورد و گفت: مجموعه فرهنگی، آموزشی، خدماتی و پایانه مسافربری خمینی شهربزرگترین طرح مشارکتی خدماتی، اداری، فرهنگی، تجاری در کشور است که بیش از ۱۷۰۰ سهامدار دارد. وی افزود: پایانه درفضایی به وسعت ۱۸ هزار متر مربع احداث شده است که ۹ هزار متر مربع ازآن در قالب فضاهای فرهنگی و آموزشی و پایانه مسافربری است و بقیه آن به فضاهای خدماتی اختصاص دارد. در ۷ طبقه این مجموعه، هتل، سالن€Œ های آمفی تئاتر، رستوران، هایپرمارکت، تالار، مجموعه اداری، پمپ بنزین و کارواش، شعبه€Œ های ارزی و صدورگذرنامه، کتابخانه، و غیره وجود دارد که گستره این بخش€Œها به بیش از ۵۰ نوع می€Œرسد و مردم به صورت ویژه می€Œتوانند از خدمات این مجموعه استفاده کنند.
وی تاکید کرد: در این مجموعه به صورت مستقیم برای ۳۰۰ نفراشغالزایی صورت گرفته است که امیدواریم با اتمام مراحل بعدی وبخش های خاصی که به این مجموعه افزوده می€Œشود امکان اشتغال بیشتری برای متقاضیان فراهم شود. صهری ادامه داد: به زودی جایگاه پمپ بنزین و کارواش پایانه مسافری بری مهربین با استفاده از آخرین امکانات و فن آوری برای خودروهای سواری گرفته تا تریل های بزرگ احداث خواهد شد و تا پایان سال مردم کل استان می€Œتوانند از این امکانات استفاده کنند چرا که تاکنون چنین مرکزی در کشور به لحاظ وسعت و کیفیت برای خودروها وجود نداشته است.

گفتنی است ک متن کامل سخنان شهردار وهیات مدیره پایانه دراین نشست دردوهفته نامه فرصت منتشرخواهد شد.

صفحه 10 از 97