امروزچهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396-- Wednesday Apr 26 2017

ساعت 04:15:30

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 12:34:01

 جشن بزرگ عید قربان برگزار شد
به همت سازمان رفاهی تفریحی و با همکاری خیرین بیمارستان ساعی
جشن بزرگ عید قربان برگزار شد

جشن بزرگ عید قربان به همت سازمان رفاهی تفریحی و با همکاری خیرین بیمارستان ساعی وباحضور شهردار وتعدادی ازدیگر مسولین برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حضور خواننده معروف فریدون آسرایی در این مراسم به جمعیت استقبال کنندگان همیشگی جشن های پرشکوه لادر افزود. تجلیل از حدود 40 نفر از رتبه های برتر کنکور، نخبگان قرآنی و ورزشی توسط خیرین بیمارستان ساعی از دیگر بخش هایی بود که مورد استقبال حضار قرار گرفت. یکی از خیرین بیمارستان ساعی در اینباره گفت: مشارکت ما در این جشن بزرگ تنها به دلیل شراکت در شادی مردم و همچنین نشان دادن عظمت طرح بیمارستان ساعی به مردم بود. کمالی افزود: علیرغم اینکه در این مراسم قصد جمع آوری کمک نداشتیم اما 200 نفر از مردم با پر کردن کارت اشتراک تمایل خود را برای سهیم شدن در این کار بزرگ و خداپسندانه اعلام کردند. عده ای نیز به دلخواه مبالغی را برای کمک به این طرح اعطا نمودند.

کانال اطلاع رسانی شهرداری راه اندازی شد
کانال اطلاع رسانی شهرداری راه اندازی شد

کانال رسمی شهرداری خمینی شهر راه اندازی شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهرداری در راستای ارائه گزارش عملکرد سریع، صحیح و انجام وظیفه پاسخگویی به مردم اقدام به راه اندازی کانالی به نشانی @Khomeinishahr_ir نموده است.

حسن املایی رییس شورای شهر شد
حسن املایی رییس شورای شهر شد

در جریان انتخابات هیات رییسه شورای شهر خمینی شهر که عصر دیروز برگزار شد، حسن املایی به عنوان رییس و حسن صالحی به عنوان نایب رییس چهارمین سال شورای چهارم انتخاب شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اعضای شورا، فاطمه حیدری فر را به عنوان خزانه دار و محمدعلی پورشریعت را به عنوان منشی برگزیدند. رییس جدید شورای شهر در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار ما سرخط برنامه های خود را قانونمداری و حرکت در مسیر قانون و همکاری با شهردار و نیروهای شهرداری در جهت آبادانی شهر اعلام کرد. املایی افزود: اتحاد و همکاری با اعضای شورا و شهرداری در این یک سال پایانی و بر اساس برنامه چهارساله عمرانی شورای شهرمد نظر است که البته پیش بردن طرح های نیمه کاره اساس کار است که با توجه به درآمد شهرداری آن را پیش خواهیم برد.

الماس های درخشان تجلیل شدند
الماس های درخشان تجلیل شدند

به پاسداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز دفاع مقدس به میهن اسلامی شهرداری خمینی شهر باهمت سازمان رفاهی تفریحی و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جشن ستارگان استقامت را دوشنبه شب در منطقه لادر برگزارکرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این مراسم که با نماز جماعت به امامت امام جمعه خمینی شهر همراه بود با حضور آزادگان سراسر شهرستان و شرکت فرماندار، شهردار، مسولین بنیاد شهید شهرستان و استان و سپاه و نیروی انتظامی واعضای شورای شهر برگزارشد. براساس این گزارش آیت€Œالله عباس رحیمی طی سخنانی آزادگان را مبلغان استقامت خواندو گفت: مقاومت برگرفته€Œ شده از دستورات الهی در قرآن کریم است، چرا که خداوند از مؤمنین و مسلمانان درخواست مقاومت در مقابل دشمنان را دارد.

 
وی آزادگان را سرمایه€Œهای نظام دانست وافزود: آزادگان در دوران دفاع مقدس تحت€Œ فشار سنگین صدام و دولت بعثی عراق بودند، ولی با حفظ قدرت ایمان موفق به تحمل رنج€Œها و تحقیرهای دشمن شدند.


مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان اصفهان سخنران دیگر جشن مذکور گفت:مقام معظم رهبری( مدظله)آزادگان را الماسهای درخشان نامیدندو فرمودندآزادگان به اسلام آبرو بخشیدند وکیلی افزود: از آزادگان درخواست می کنم مخاطرات خود رامکتوب کنند تا برای آیندگان باقی بماند.شهردارخمینی شهر در این مراسم که تاپاسی از شب به طول انجامید ضمن اشاره به فشارهای روحی وجسمی دوران اسارت آزدگان گفت: با این وجود ایشان آزاد و رها بودند.


حاج حیدری اظهار امید واری کرد: مسئولان به€Œ عنوان خادمین مردم بتوانندحق شهدا و آزادگان و رزمندگان و خانواده آنها را ادا کنند.
دراین مراسم تعدادی ازآزادگان خاطراتی از دوران اسارت خود نقل کردند.گفتنی است استان اصفهان 6درصد جمعیت کشور رادارد در حالی که10درصد آزادگان از این استان هستند.

بازدید شهردار و رییس شورای شهر از دوشنبه بازار
بازدید شهردار و رییس شورای شهر از دوشنبه بازار

شهردار حاج حیدری، پریشانی رییس شورای شهر و برخی اعضای شورای شهر امروز با حضور در دوشنبه بازار علاوه بر بازدید از این بازار قدیمی، با همراهی هیات امنای بازار از مسجد جامع فروشان، تکیه حاج حسن، منزل حاج آقا دکتر ابطحی و ساختمان سابق پایگاه سلامت فروشان بازدید نمودند.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس هیات امنای دوشنبه بازار از وجود 230 مغازه و 1300 فروشنده در این بازار قدیمی خبر داد. احمدی ضمن تشکر به خاطر اجرای طرح عدم تردد خودرو،در دوشنبه بازار، وضعیت پارکینگ پشت مسجد جامع را نامناسب عنوان کرد و از شهردار خواست که با توجه به وجود دو محل برای پارکینگ نسبت به اجرای این طرح اقدام نماید.


وی در ادامه ضمن تشکر از رییس شبکه بهداشت و درمان به خاطر واگذاری ساختمان پایگاه بهداشت فروشان برای راه اندازی درمانگاهی در بازار، از شهردار خواست برای تهیه نقشه درمانگاه خیریه و شبانه روزی حضرت علی اصغر (ع) و همچنین احداث این مکان عام المنفعه دست هیات امنای بازار را بگیرد.


رییس هیات امنای دوشنبه بازار در ادامه با بیان اینکه نماکاری تکیه حاج حسن به عنوان مکانی برای برگزاری برنامه های مذهبی توسط بازاریان در حال اجراست از شهردار خواست که برای ساماندهی پیاده روی این مکان و همچنین فضای سبز درون تکیه اقدام نماید.


انتقال وسایل قدیمی موجود در منزل دکتر حاج آقا به موزه مردم شناسی خانه سرتیپ از دیگر مطالبات بازاریان فروشان از شهردار بود.


در ادامه این مراسم حاج حیدری شهردار برای اجرای مطالبات بازاریان فروشان قول مساعد داد و پریشانی رییس شورای شهر گفت که برای اجرای برنامه های فرهنگی بازار با بازاریان همراهی خواهد شد.

آنها که به جای کار خود را درگیر مسائل انتخابات می کنند، ناموفق هستند
شهردار در نشست با کارکنان شهرداری:
آنها که به جای کار خود را درگیر مسائل انتخابات می کنند، ناموفق هستند

در کوی صبا 40 هزار متر و در کوی پاسداران 25 هزار متر آسفالت ریزی و زیرسازی و جدول گذاری انجام شده است. همچنین در کوی باران ، 10 هزار متر آسفالت ریخته شده است. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار در نشستی با کارکنان شهرداری ضمن اعلام این خبر گفت: به محض اینکه منظریه را تحویل بگیریم طرح های عمرانی را مثل کوی صبا، باران و پاسداران در آن اجرا خواهیم کرد. حاج حیدری با توضیح اینکه پیگیری مسائل منظریه در مرحله کارشناسی دچار وقفه شد، گفت: تلاش می کنیم مشکلات منظریه را برای همیشه حل کنیم.
وی با اشاره به اینکه به محض خنکی هوا کاشت درخت و درختچه در پارک شهروند شروع می شود، افزود: دو طرف جوی گاردر از بلوار منتظری به سمت سیداشرف کاملا آزاد سازی شده و زیر سازی و آسفالت آن ظرف دوهفته گذشته کاملا انجام شده است.
شهردار به تکمیل مجتمع فرهنگی نیلفروشان، تبدیل خیابان شمس به بلوار، ادامه عملیات عمرانی چشمه لادر و آماده سازی قصر کازرونی به عنوان مهمانسرای شهر اشاره کرد و افزود: 6 توافق دیگر در خیابان شهید صدوقی باقی مانده است و طی چند روز آینده تیربرق های مزاحم جا به جا می شود و سپس از سمت میدان امام رضا (ع) شروع به جدول گذاری خواهیم نمود.
حاج حیدری با اشاره به اهتمام شهرداری در پیگیری مطالبات از دانشگاه صنعتی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاه پول ندارد. قبلا مبلغ 50 میلیارد تومان مطرح شده بود ولی تیم کارشناسی ما و دانشگاه با انجام محاسبات بر روی رقم 28 میلیارد تومان توافق نموده اند.
وی در مورد متروی خمینی شهر نیز گفت: در رابطه با مترو دو موضوع مطرح بود یکی بودجه و دیگری زمین که تامین هیچکدام برای ما مقدور نبود اما با این وجود در حال رصد کردن وضعیت مترو هستیم. شهردار با ابراز خرسندی از اینکه بودجه یکی از خطوط متروی خمینی شهر که از اصفهان تا میدان شهدای خمینی شهر امتداد دارد در بودجه ملی دیده شده است، گفت: با کار کارشناسی شورا این خط از زیر زمین رد خواهد شد. جنوب شهر نیز به خط متروی اصفهان- نجف آباد متصل است و متروی شاهین شهر نیز در میدان استقلال به خمینی شهر متصل می شود.
حاج حیدری در بخش دیگری از سخنانش به بحث ها و مسائل حاشیه ای که در حین کار به وجود می آید اشاره کرد و افزود: این بحث ها انگیزه ما برای کار را کم نمی کند و نیروهای ما عالی عمل کردند.
وی با تاکید بر اینکه در سیستم شهرداری حتی یک ریال هم غیر قانونی خرج نشده و تخلفات مطرح شده خارج از دایره شهرداری و شورای شهر بوده است، گفت: مردم نیز از این مباحث به راحتی گذشتند و شهرداری نیز مانند گذشته در کنار مردم و مسؤولین با قوت و قدرت به کار خود ادامه می دهد. شهردار در ادامه با ابراز تاسف از اینکه در خمینی شهر همه چیز سریع منتتشر می شود، گفت: رییس شورای یکی از شهرهای استان دستگیر شد و کسی هم نفهمید.
شهردار افزود: کسانی که به جای کار کردن، خود را درگیر تحرکات انتخاباتی می کنند موفق نمی شوند. انتخابات سال دیگر است و به ما نیز ارتباطی ندارد و ما باید به خدمت گزاری بپردازیم.
حاج حیدری دفاع از عملکرد را یکی از وظایف خود دانست و گفت: در گوشه و کنار گفته می شود که تمام شهرداری «لادر» شده است در حالی که لادر یکی از 150 طرح انجام شده توسط شهرداری است.
وی با بیان این که میزان بدهی شهرداری فعلی با آنچه که در ابتدا تحویل گرفته برابر است، گفت: این مبلغ همان هشت ونیم میلیارد تومان است اما تفاوتش با 3 سال پیش این است که اکنون بذرهایی که قبلا کاشته شده، ثمره داده است؛ سندهای مجتمع کاروانسرا آماده است، مرحله اول پایانه مسافربری با مشارکت شرکت اسپادانا گشت افتتاح شد و...
شهردار در ادامه از راه اندازی کانال اطلاع رسانی شهرداری با هماهنگی واحد حراست خبر داد و از همه کارکنان خواست تا با ارائه انتقادات و پیشنهادات خود باعث پیشرفت شهرداری و شهر شوند.
شهردار همچنین اعلام کرد که از اول مهرماه 15 دستگاه اتوبوس بازسازی شده وارد سیستم حمل و نقل شهری خواهد شد.
گفتنی است در ابتدای این جلسه فیلمی از اقدامات 30 ماهه شهرداری پخش شد.

پایانه مسافربری «مهربین» گشایش یافت
پایانه مسافربری «مهربین» گشایش یافت

پایانه مسافربری «مهربین» به عنوان بخشی از اولین طرح مشارکتی مردمی با شهرداری خمینی شهر به بهره برداری رسید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، همزمان با ولادت امام علی بن موسی الرضا (ع) و با حضور معاون شرکت پایانه€Œهای استان اصفهان، شهردارخمینی شهر، تعدادی از اعضای شورای شهر، سهامداران، رانندگان و اعضای هیات مدیره، مراسم بهره برداری از پایانه مسافربری مهربین خمینی شهر برگزار شد. شهردار در این مراسم با اشاره به اینکه این پایانه مسافربری اولین طرح مشارکتی مردمی با شهرداری است، گفت: راه €Œاندازی پایانه مسافربری به€Œ عنوان یک منبع درآمد پایدار همچنین در مسیر ارتقای شهر و رفاه حال شهروندان انجام شده است. حاج حیدری بیان داشت: با انتقال شرکت€Œهای اتوبوس€Œرانی بین€Œ شهری و مسافربری به این مکان از این پس کلیه خدمات حمل€Œ و نقل مسافرین داخلی و زائرین عتبات عالیات در این مکان انجام می€Œ شود و تحقق این امر موجب کاهش ترافیک در سطح شهر و رفاه حال مسافرین خواهد شد.


شهردار در ادامه با اشاره به طرح میدان استقلال و اثرات مثبت آن بر ارتباط بین خمینی €Œشهر با شهر اصفهان گریزی به دیگر مباحث جاده ای و حمل و نقل زد و گفت: ساماندهی

ورودی€Œ های خمینی €Œشهر در دستور کار و در مرحله اجراست و تا دو ماه دیگر طرح ورودی دانشگاه آزاد که بخشی از عملیات زیرسازی و جدول€Œ گذاری آن صورت گرفته تکمیل و سپس آسفالت خواهد شد.


حاج حیدری در بخش دیگری از سخنان خود به 150 طرح عمرانی سه سال اخیر توسط شهرداری پرداخت و ضمن تشکر از حمایت شهروندان از شهرداری با وجود رکود اقتصادی، از پایان مرحله نخست طرح احداث بام سبز خمینی €Œشهر تا نوروز 96 به عنوان یکی از طرح های در دست اقدام شهرداری خبر داد و افزود: برای تکمیل نهایی پایانه با هیات مدیره همکاری خواهیم کرد.


معاون شرکت پایانه €Œهای استان اصفهان نیز در این مراسم به ضرورت احداث پایانه مسافربری در خمینی€Œ شهر با توجه به حجم مسافر و نیز رونق سفر در این شهر پرداخت و گفت: نبود این پایانه سبب عقب گرد بخش حمل ونقل در خمینی €Œشهرشده است که امیدواریم با راه €Œاندازی این پایانه دو بخش حمل €Œونقل و مسافربری کمبودهای خود را جبران کند.


بر اساس همین گزارش، کلنگ اولین پایانه مسافربری خمینی شهر به عنوان یکی از طرح های مشارکتی بخش خصوصی با شهرداری خمینی شهر، خردادماه 91 به زمین زده شد. رییس هیات مدیره پایانه مسافربری مهربین در مراسم کلنگ زنی این طرح گفت: با بهره برداری از این طرح بيش از300 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.


گفتنی است 55 درصد از این طرح متعلق به شرکت مسافربری همسفرگشت اسپادانا و 45 درصد متعلق به شهرداری خمینی شهر می باشد.

رنگ نشاط بر شب های تیرماهی خمینی شهر
سابقه درخشان خمینی شهر در نمایش خیابانی
رنگ نشاط بر شب های تیرماهی خمینی شهر

شب های تیرماه بوستان های شهر امسال حال و هوایی بانشاط داشت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، از روز 27 خرداد ماه تا پایان تیرماه به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری، شهروندانی که شب هایشان را در لادر، بوستان های پیروزی، بهشت، مهر و باغبان می گذراندند شاهد نمایش های خیابانی بودند که در عین شادی آفرینی نکاتی آموزنده را به آنها یادآور می شد. «نمایش سد راه عشق» به کارگردانی مصطفی جعفری با موضوع معلولان، ترقه زنی و تخلفات موتورسواری، نمایش «نیش خیابانی» به کارگردانی اسماعیل صرامی با موضوع تکدی گری و نمایش «شب های شهر» به کارگردانی نورا لک با موضوع پسماندهای خشک و تر، در 54 نوبت در مکان های تفریحی مختلف شهر به اجرا درآمد.
این نمایش ها با استقبال بی نظیر مردم رو به رو شد به گونه ای که در هر دور اجرای نمایش بیش از500 نفر به تماشا می ایستادند و حلقه های آخری تنها از طریق صدا در جریان نمایش قرار می گرفتند.


سواران عشق
اگرچه نمایش خیابانی تعزیه در خمینی شهر از دیرباز به اجرا درمی آمده و طرفداران بسیاری داشته است اما این سبک از نمایش زمانی در شهر ما به اوج خود رسید که خمینی شهر برگزار کننده اولین جشنواره سراسری نمایش خیابانی با عنوان «سواران عشق» شد. روزهای 26 تا 28 مرداد 86 خمینی شهر میزبان گروه های مختلف نمایش از سراسر کشور بود. بهزاد فراهانی، کمال€Œالدین شفیعی و رحمت امینی 64 اثر را از میان 360متن و طرح رسیده به دبیرخانه جشنواره برای مرحله بازبینی انتخاب کردند و سپس 10 نمایش خیابانی با رای قطب€Œ€Œالدین صادقی، میکائیل شهرستانی،€Œ اصغر همت، شهاب غزالی و محمدرضا رهبری به بخش مسابقه نخستین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی سواران عشق راه یافتند.

خبر برگزاری این جشنواره که به همت فرمانداری شهرستان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شد از زمان اعلام فراخوان تا برگزاری مراسم اختتامیه توسط خبرگزاری های فعال مثل مهر، فارس، آفتاب و ایکنا منعکس شد.

اگرچه این جشنواره اولین و آخرین جشنواره در خمینی شهر بود اما استعدادهای هنرمندان این دیار را شکوفا ساخت و همین موجب شد که این هنرمندان در دیگر جشنواره های کشوری نمایش خیابانی حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.
سهیل حاج علی اکبری (بهترین بازیگر نوجوان/ جشنواره های فجر و مریوان)، مریم صادقی (بهترین بازیگر زن/ جشنواره مریوان)، محمد ارزانی ( بهترین بازیگر/جشنواره جوان)، سیمیمن علی عسگری (بهترین کارگردان/ جشنواره جوان)، (مصطفی جعفری (مقام اول جشنواره مریوان در بخش نویسندگی/ سال 86)، هادی کیانی (کسب مقام برتر در بخش نمایش خیابانی جشنواره ماه)، روح اله ابراهیمی (مقاوم دوم بازیگری/جشنواره مریوان)، مجید براتی (مقام سوم جشنواره شاهد در بخش نویسندگی)، محمد ماندگاری (شایسته تقدیر در بخش بازیگری / جشنواره شاهد)، نورا لک (اجرای نمایش در جشنواره مریوان) و اسماعیل صرامی (اجرای نمایش در جشنواره مریوان) از جمله هنرمندان خمینی شهری این رشته هستند که در بخش خیابانی جشنواره های مطرح کشوری حائز مقام اول شده اند.


خشت اول
به گفته مصطفی جعفری فعال فرهنگی و از هنرمندان تئاتر خمینی شهر به طور کلی سابقه برگزاری نمایش های بیرونی به شکل مدرن در خمینی شهر به دهه 70 برمی گردد. گروه هنری دانش به سرپرستی مصطفی صمدی آن زمان در بوستان پیروزی اقدام به اجرای این سبک از نمایش کرد و بعد از آن هم اکبر نجارپور به اجرای این نمایش ها همت گمارد. اگرچه آن زمان این سبک از نمایش به ذائقه خمینی شهری ها چندان خوش نیامد اما سنگ بنای احیای این سبک نمایشی را بنا نهاد و بن مایه برگزاری جشنواره بزرگ سواران عشق شد که در ایام ولادت امام حسین (ع) با موضوع محرم به اجرا درآمد.


وی علت عدم تداوم چنین برنامه هایی در خمینی شهر را این می داند که تئاتر در خمینی شهر هیچوقت از یک متصدی که دائم به آن بیندیشد برخوردار نبوده است. وی عدم برپایی کلاس ها و کارگاه آموزشی را نیز از دیگر عللی دانست که نمایش خمینی شهر را با ضعف روبرو کرده است. وی معتقد است که سبک های نمایشی که در حال حاضر در خمینی شهر به اجرا در می آید به روز نیست و این روزها شاهد اجرای سبک های چند سال پیش هستیم.


جعفری همچنین در رابطه با نمایش های خیابانی اخیر می گوید: برخی گمان می کنند که در خمینی شهر فقط باید نمایش هایی اجرا شود که هیچ قصه ای ندارد و همه هنرش خنداندن مخاطب است در صورتی که تجربه نشان داده است که ما مخاطبان فهیمی داریم که درک بالایی از مسائل دارند.


نورا لک نیز از اینکه اجرای 54 نمایش خیابانی اخیر باعث شد این سبک از نمایش جای خودش را میان مردم خمینی شهر بازیابد، ابراز خرسندی کرد. مرتضی صرامی نیز هدف خود از ساخت نمایش نیش خیابانی در نمایش های خیابانی اخیر را شناساندن گروه های مختلف متکدی که به شهرما هجوم آورده اند مثل فالگیرها، دعانویس ها و... به مردم عنوان کرد.

صفحه 10 از 92