امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:45:00

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

 حل مشکل حضور کامیون ها در شهر اولین اولویت کاری
شهردار در جمع خبرنگاران رسانه های استان:
حل مشکل حضور کامیون ها در شهر اولین اولویت کاری

نشست خبری شهردار به مناسبت 14 تیر ماه روز شهرداری ها 13 تیرماه در دفتر شهردار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرصت، شهردار حاج حیدری درابتدای این نشست با اشاره به روز شهرداری ها و رقم خوردن سرنوشت شهر به دست مردم با حضور در انتخابات و انتخاب اعضای شورای شهر، گفت: خدا را شکر می کنم که بعد از یک دوره چهار ساله عملکردی را ارائه دادیم که رضایت مردم را در پی داشت. شهرداری خمینی شهر به دلیل نزدیکی به کلان شهر اصفهان درآمدهایش پایین بود و بعضا در پرداخت حقوق کارکنان با مشکل مواجه می شد و مقروض بود. با این احوال با برنامه ریزی های انجام شده طی این چهار سال نزدیک به 200 پروژه در شهر به ثمر رسیده است.


وی در ادامه در مورد اقدامات فرهنگی شهرداری گفت: در عرصه فرهنگ شهرداری اقداماتی چون حمایت از فعالیت های فرهنگی، شعر و ادبیات، ارائه برنامه های چندهزار نفره به مناسبت های ولادت ائمه در منطقه گردشگری لادر انجام داده است. همچنین آماده سازی خانه زهتاب به عنوان خانه هنرمندان از جمله کارهای زیربنایی در عرصه فرهنگ بود. در حوزه میراث آثار تاریخی از جمله خانه سرتیپ سدهی، خانه مجیر، خانه عمادسیادت و میردامادی خریداری و به عنوان آثار کهن ومیراث شهر معرفی شده است.


پروژه گردشگری لادر نیز در حال حاضر فاز های اولیه اش به بهربرداری رسیده است. منطقه گردشگری بام سبز نیز حاصل فعالیت های فرهنگی است و از همه مهمتر حضور خیرین و کمک های آنها به برگزاری برنامه های فرهنگی بود.


حاج حیدری در مورد فعالیت های عمرانی انجام گرفته در این دوره چهار ساله گفت: خوشبختانه همه مناطق خمینی شهر از خدمات عمرانی بهره مند شده اند. منطقه منظریه 25 سال مردمش از خدمات رسانی محروم مانده بودند اما امروز بعد از سه سال تلاش و امضای توافق نامه ای بین شهرداری و اداره راه و شهرسازی به نتیجه رسیده است و 5 گروه عمرانی در آن منطقه در حال فعالیت هستند. این نوید را به مردم می دهم که به زودی بحث زیر سازی، آسفالت و جدول در این شهرک به نتیجه خواهد رسید.


وی در مورد منطقه کارگاهی دوشاخ و نابسامانی های این منطقه افزود: بعد از تلاشهای انجام شده با سهم خودیاری کارخانه ها امروز خیابان شهید کوهی به عنوان اولین خیابان این منطقه بعد از زیر سازی و جدول گذاری، آسفالت می شود و به عنوان یک الگو معرفی خواهد شد.

 

طرح به روز رسانی ناوگان تاکسیرانی
در ادامه این نشست خبرنگاران رسانه های مختلف سوالات خود را در زمینه های مختلف مطرح کردند. شهردار در پاسخ این پرسش که چه تمهیداتی در بحث حمل و نقل عمومی شهرستان اندیشیده شده است؟ گفت: خوشبختانه با طرح به روز رسانی ناوگان تاکسیرانی 160 تاکسی نو وارد شده و 85 دستگاه خودرو نوسازی شده است. کل تاکسی های خدمت رسان 600 دستگاه و کل تاکسی ها در قالب سرویس مدارس و تاکسی 2000 دستگاه هستند.

 

بازسازی 45 دستگاه اتوبوس
در بحث اتوبوس رانی نیز اظهار کرد: تا قبل از پرداخت یارانه ها دولت با یارانه اتوبوس در اختیار شهرداری ها می گذاشت که تا پنج سال پیش قیمت هر اتوبوس 13 و نیم میلیون تومان بود که در خمینی شهر به دلیل نبود نقدینگی شهرداری 17 دستگاه اتوبوس یارانه ای را نتوانسته بود خریداری کند. در زمان شورای چهارم دیگر اتوبوس یارانه ای تعلق نمی گرفت و قطعا 95 درصد شهرداری های کل کشور توان خرید اتوبوس 400 تا 500 میلیونی را نداشتند.


وی با اشاره به این که در حال حاضر سازمان اتوبوس رانی خمینی شهر 110 دستگاه اتوبوس دارد، گفت: ساختمان جدید اتوبوس رانی به مساحت 10 هزار متر کلید خورده است و در آن 2000 متر سوله کار می شود. وی افزود: ما به راستی اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل را در سازمان اتوبوس رانی به منصه ظهور گذاشتیم. در حال حاضر از صفر تا صد بازسازی اتوبوس ها در سازمان اتوبوس رانی انجام می گیرد. اتوبوس های از رده خارج به این سازمان وارد می شود و کل عملیات مکانیکی، صاف کاری و ... در این سازمان بر روی اتوبوس ها انجام می گیرد.


حاج حیدری گفت: تا کنون 45 دستگاه از 110 دستگاه بازسازی شده و 5 دستگاه نیز خریداری شده است. ما به شهرداری های همجوار اعلام کرده ایم که آمادگی بازسازی اتوبوس های شهرستان های دیگر را داریم. تیم بازسازی ما خود نیروهای سازمان اتوبوس رانی هستند و با همان مجموعه بحث بازسازی ناوگان را شروع کرده ایم.

 

انتقال حوله بافان به برق و الکترونیک
وی در مورد وضعیت کارگاه های حوله بافی نیز گفت: با حرکتی که در قالب مجموعه وزارت صنعت و معدن و با هماهنگی با شرکت شهرک ها و با محوریت فرمانداری انجام شده بخشی از اراضی شهرک برق و الکترونیک در خدمت حوله بافان قرار گرفته است که بخشی از این اراضی واگذار شده و مقدمات انتقال حوله بافان به آن منطقه فراهم شده است.


در بحث ایجاد مبلمان شهری نیز گفت: با شرایطی که شهرداری داشته است هنوز نتوانسته ایم کاری جدی در این زمینه انجام دهیم. ما در زمینه اولویت ها وارد شدیم منتها این اولویت ها هزینه بر بوده است. مثلا توافق ها و آزادسازی ها پر هزینه بوده است. قطعا در دوره جدید مدیریت شهری در این بحث کار خواهد کرد. همچنین در پاسخ سوال چرا تابلوهای اصناف سامان دهی نشده است؟ نیز گفت: دلیلش رکود اقتصادی است، توان کسبه به گونه ای نبوده که ما این بحث را به آنها تحمیل کنیم.

 

طرح های آماده افتتاح
شهردار درباره پروژه های انجام گرفته گفت: عمده پروژه ها افتتاح شده است. در حال حاضر سالن ورزشی شهدای خوزان آماده افتتاح است. همچنین مجتمع کامل و جامع نیلفروش زاده در منطقه جوی آباد با مساحت 1800 متر مربع در 4 طبقه آماده در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد که یک طبقه آن در اختیار سازمان فنی و حرفه ای قرار گرفته، یک طبقه در اختیار کتابخانه ها و یک طبقه به عنوان سالن ورزشی استفاده خواهد شد.


زیر سازی و آسفالت ورودی و خروجی دانشگاه انجام گرفته است، اصلاح هندسی ها و سه میدان روبروی دانشگاه آزاد با وسعت 65 هزار متر مربع از پروژه های مهم انجام شده است. همچنین بحث آسفالت ریزی در سطح شهر در حال انجام است. خیابان مرکزی فاز اولش در چند ماه آینده افتتاح خواهد شد. بلوار شهید صدوقی بحث پیاده روسازی اش جدی دنبال می شود. پروژه های منطقه بام سبز،منطقه دوشاخ، منظریه، توسعه فضای سبز، پارک شهروند، پارک سلامت از مجموعه فعالیت های این مدت بوده است.

 

خانه هنرمندان خانه فکر شهر
شهردار در پاسخ این گفته که مطالبه گری فرهنگی در شهر بالا رفته است، گفت: فرهنگ همواره با دیدگاه های متفاوتی معرفی و تعریف می شود اما از دید من فرهنگ به آن راهکارها و روش هایی و آموزش هایی گفته می شود که انسان را به تعالی می رساند. براساس دیدگاه ها نوع نگرش ها نیز در زمینه فرهنگ متفاوت است و به همین دلیل بر نوع کار فرهنگی که قرار است انجام شود مقاومت هایی صورت می گیرد. این دوگانگی ها سرعت کار را از مدیران فرهنگی می گیرد. انشاا... در شورای دوره پنجم مسائل فرهنگی در چارچوب نظارت های فرهنگی پیش خواهد رفت. خانه هنرمندان باید اتاق فکری برای شهر باشد.

 

ضرورت ساخت المان شهری
شهردار در مورد ضرورت ساخت المان شهری گفت: المان شهری بحثی جدی و ضروری است منتها با وجود محدودیت هایی که ما در منابع مالی داشته ایم نتوانسته ایم در این زمینه فعالیت کنیم . شهر ما چند ویژگی خاص دارد که یکی از این ویژگی ها شخصیت ها و بزرگان شهر است. همچنین با توجه جایگاهی که در بحث صنعت سنگ دارد می توانیم از المان های سنگی خوبی در سطح شهر بهره ببریم.


شهردار در پاسخ این پرسش که چرا خیابان مرکزی هنوز به اتمام نرسیده است؟ گفت: تفاوت خیابان مرکزی با خیابان های دیگر این است که این خیابان یک خیابان احداثی است و خیابان های دیگر تعریضی است. با توجه به بدنه های تجاری که در این خیابان احداث می شود عملا هر چقدر در این خیابان هزینه شود چند برابر درآمد برای شهرداری سودآوری خواهد داشت. برای احداث این خیابان آزادسازی ها از خیابان شریعتی شمالی تا خیابان امام شمالی به جز چند مورد توافقاتش انجام شده و زیر سازی حدود 60 درصد انجام گرفته و انشاا... در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید. از امام شمالی به سمت منتظری نیز در دستور کار سال آینده قرار دارد.

 

ورود کامیون هابه شهر بزرگترین معضل
حاج حیدری در مورد ترافیک موجود در سطح شهر توضیح داد: وجود ترافیک در مرکز شهر یک واقعیت است و باید برای آن تدبیری اندیشید. با توجه به تراکم بالای جمعیت شهر قطعا در بحث پارکنیک های عمومی برنامه ریزی شده است. در حال حاضر در خیابان ولیعصر تعدادی ملک خریداری شده تا بحث پارکینک این خیابان و دوشنبه بازار را پوشش بدهیم. در خیابان بوعلی نیز فضاهایی در قالب پارکینک وجود دارد. همچنین باید استفاده از پارکینک های طبقاتی را در دستور کار قرار دهیم. اتوبوس ها یکی از عوامل ایجاد ترافیک هستند بدین منظور در خیابان مرکزی پهلوگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است.


وی در همین راستا افزود: حل مشکل حضور کامیون ها در شهر اولین اولویت شهر است. باید همه تلاش خود را بکنیم تا کمربندی را به دوشاخ وصل کنیم .
وی در مورد خرید و نصب دوربین های کنترل ترافیک اظهار داشت: حدود 50 دوربین کنترل ترافیک خریداری شده در برخی مکان ها چون بلوار آزادگان نصب شده است و در دستور کار گروه ترافیکی شهرداری قرار دارد.

 

عوارض آلایندگی در حال وصول
حاج حیدری در پاسخ پرسش عوارض آلایندگی به کجا رسید؟ گفت: عوارض آلایندگی تا قبل از دوره چهارم پرداخت می شد به دلیل فیلتری که پالایشگاه نصب کرده بود سه سال هیچ رقمی به عنوان عوارض آلایندگی پرداخت نکرد. شهرداری شاهین شهر، اصفهان، خمینی شهر و دولت آباد و آنهایی که حق آلایندگی بهشان تعلق می گرفت وارد بحث دعوی شدند. وکلای قوی گرفته شد و نمایندگان وقت محکم وارد عمل شدند و تا آخر سال 94 محکومیت پالایشگاه اعلام و آلایندگی آنها تثبیت شد. از اوایل امسال عوارض آلایندگی در حال پرداخت است و فقط باید در قالب فضای سبز هزینه شود.

 

بازگشت حق و حقوق از دست رفته به شهر
شهردار در خصوص مطالبات دانشگاه صنعتی نیز اعلام کرد: خوشبختانه با حضور دکتر مدرس هاشمی ریاست دانشگاه صنعتی و معاونین ایشان ارتباطمان نزدیک و تعاملاتمان خوب پیش رفته است. مبلغی حدود 33 میلیارد تومان مطالبات به حقی است که شهرداری خمینی شهر از دانشگاه داشته و طی این سالها دریافت نکرده است. 95 درصد کار انجام گرفته و ظرف چند روز آینده به نتیجه خواهیم رسید و حق و حقوق از دست رفته به شهر باز می گردد.

 

باغ فردوس آماده بهربرداری
یکی از نیاز های مردم و مشکلات شهر ما گورستان های شهر است که چیزی حدود 15 گورستان در محله ها مختلف شهر داریم قطعا باید در این زمینه کار فرهنگی انجام شود، که ما بتوانیم آرامستان متمرکز شهر را با عنوان باغ فردوس در شمال شهر به انجام برسانیم. در حد 90 درصد کار غسالخانه ها، حسینیه و سالن اجتماعات این آرامستان انجام شده است. همچنین برق رسانی و آبرسانی به این منطقه در دستور کار قرار دارد.

 

سازندگی پیام مردم در انتخابات
شهردار در پاسخ این پرسش یکی از خبرنگاران که به نظر شما پیام مردم در انتخابات چه بود؟ گفت: پیام مردم در انتخابات به مسوولین سازندگی بود. برای اولین بار شهر از فاز محله گرایی خارج شد و مردم به لیست رای دادند و این بار مسوولیت ما را زیاد می کند که براساس نیاز های اولیه و اولویت بندی ها کار کنیم. خارج از بحث محله و سیاه و سفید کار را پیش ببریم و با افتخار به مردم خدمت کنیم.

33 دستگاه اتوبوس واحد در خدمت راهپیمایان روز قدس
33 دستگاه اتوبوس واحد در خدمت راهپیمایان روز قدس

سازمان اتوبوسرانی خمینی شهر جهت راهپیمایی روز قدس با تعداد 33 دستگاه اتوبوس در خدمت شهروندان بود.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در این روز سازمان مجموعا 70 سرویس با این 33 دستگاه اتوبوس ارائه داده است.
محمدی افزود: این اتوبوس ها در سطح شهرهای خمینی شهر، درچه و اصغرآباد حرکت می کردند.

 تکریم مردم، کاهش جرائم
دردیدار منتخبین شورای شهر پنجم با سرپرست فرمانداریمطرح شد:
تکریم مردم، کاهش جرائم

اعضای منتخب پنجمین دوره شورای شهر با نماینده شهرستان دیدار نمودند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین ، در این جلسه اعضای شورای شهر ضمن قدردانی از آقای راعی برای برگزاری انتخاباتی پرشور و بی حاشیه در سطح شهرستان طی بیاناتی، بر ضرورت تعامل بین مسوولین تاکید کردند.


حسین غفوری عضو شورای شهر پنجم ضمن تشکر از آقای راعی و مجموعه فرمانداری و کلیه کسانی که در امر انتخابات فعال بودند، گفت:همزمان دوانتخابات مهم برگزار شد که یکی مسائل شهری و دیگری مسائل کلان را دنبال می کرد و در هر دو انتخاب مردم پیامشان را از طریق صندوق های رای ابلاغ کردند. بنابراین از شما می خواهیم که به عنوان نماینده دولت، این پیام مردم که در این چهار سال آینده چه چیزی از مجریان دولت می خواهند را به مقام های عالیه دولت برسانید. همچنین پیام مردم که از مجموعه مدیریت شهری و شهرداری چه می خواهند را ما باید پیگیری کنیم.


وی با تاکید بر لزوم همدلی و تعامل افزود: مجموعه فرمانداری به عنوان یک نهاد حکومتی و مجموعه شورای شهر و شهرداری به عنوان یک نهاد صرفا اجرایی می توانند با هماهنگی و همراهی توقعات و مطالبات مردم را پیگیری کنند.


غفوری در ضمن اشاره به اینکه هر نهادی براساس قانون جایگاه خاص حقوقی و قانونی دارد، گفت: تاکید براین است که استقلال نهادها و تشکیلات باید حفظ شود و در عین همدلی و همکاری با نهادها، ما به هیچ نهادی اجازه دخالت در مجموعه شورای شهر و شهرداری را نمی دهیم و استقلال شورای شهر را به شدت پیگیریم.
حسین غفوری در ادامه بر ضروت حفظ اطلاعات افراد محرمانه در مجموعه فرمانداری و نهادهای مختلف مسوول تاکید کرد و خاستار آن شد که در دوره های بعدی بیشتر در این زمینه دقت شود.


سرپرست فرمانداری نیز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضار گفت: رفتن آقای رضوانی از مجموعه فرمانداری غیرمنتظره بود و به هر جهت این مسوولیتی بود که بر دوش ما گذاشته شد. هدف ما در انتخابات صیانت از آرای مردم است و در این راستا سعی شد فرآیند انتخابات با جلب مشارکت دستگاه ها و توانی که در شهرستان است قانون مدارانه باشد. انصافا واحد شهرداری همرامی خوبی با ما داشت و الحمداله ترکیب خوبی توسط مردم انتخاب شد.


وی در مورد دو انتخابات که در بعد ملی و محلی برگزار شد گفت: بیش از 65 در صد مردم در انتخابات شرکت کردند و این دو انتخابات به نحو مطلوبی در شهرستان برگزار شد.


راعی ادامه داد: امیدواریم که شورای جدید بتواند یک دوره طلایی را رقم بزند. با توجه به اینکه بین دولت و مجموعه مدیریت شهری یک همگرایی ایجاد شده است باید نتیجه رای مردم را پاسخ گو باشیم.


وی با اشاره به مسوولیت سنگین شورای اسلامی شهر اظهار کرد: شورای اسلامی به عنوان رابط بین مردم و مسوولین باید به گونه ای عمل کند که بتواند هم مسائل و مشکلات حوزه دولت را درک کند و به مردم منتقل کند و هم انتظارات مردم را به گوش مسوولین برساند همچنین بتواند از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهرستان استفاده کند.


وی در همین راستا افزود: شورای شهر باید در ابتدا مطالعه جامع و کاملی را از وضعیت موجود شهرستان داشته و شاخصه های توسعه برای خمینی شهر را تعریف و اولویت بندی کند. شما یک مرحله جلو هستید بحث انتخاب شهردار گاها چندین ماه طول می کشد. شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و با رجوع به شورای قبل اطلاعات فعلی را بررسی کنید.


راعی با اشاره به نیاز جدی برای برنامه ریزی قانون مدار گفت: اگر برنامه نداشته باشیم نابسامانی به سرعت رشد می کند. البته من معتقدم که مقدار تعارض در برخی گروه ها و جلسات لازم است و حتما نباید همه دیدگاه ها یکی باشد. نظرات مختلف به پیشرفت کمک می کند، منتها باید این تعارض مدیریت شود.
سرپرست فرمانداری با اشاره به ضرورت های زیادی که در خمینی شهر وجود دارد، افزود: در بُعد فرهنگی نیاز است که شهرداری مشارکت بیشتری داشته باشد. در فرمانداری بالغ بر 60 جلسه و کارگروه تعریف شده است که بسیاری از آنها شهردار و اعضای شورای شهر عضو هستند، نیاز به حضور پر رنگ نمایندگان شورا در جلسات احساس می شود.


اولین چیزی که باید در مجموعه شهرداری و شورای شهر مدنظر قرار بگیرد این است که برای شهروندان احترام قائل باشیم و اختلاف بین مناطق را برداریم و خدمات متعادلی را در کل شهر پیش بینی کنیم. تکریم مردم باعث می شود جرائم کاهش بیابد و شهروندان در مباحث شهری بیشتر مشارکت کنند.


وی با اشاره به توان موجود در سطح شهرستان گفت: باید سرمایه گذاری ها تعریف شود، در ابتدا طرح هایی که قابل واگذاریست شناسایی و اولویت بندی شود و سرمایه گذار جذب شود. باید از توان مردمی و مشارکت عمومی در همه زمینه ها استفاده کرد و این مستلزم آن است که شما مطالعیتان را کامل کنید و توانمندی های شهر را شناسایی کنید.

 دیدار منتخبین شورای شهر پنجم با نماینده مردم در مجلس
دیدار منتخبین شورای شهر پنجم با نماینده مردم در مجلس

اعضای منتخب پنجمین دوره شورای شهر با نماینده شهرستان دیدار نمودند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین ، در این دیدار نماینده ضمن عرض خیرمقدم به اعضای شورا با اشاره به مشارکت حداکثری مردم شهر در عرصه انتخابات گفت: شورا برخاسته از افکار مردم است و متجلی وعده های داده شده و تلاشی که شما برای تحقق این وعده ها دارید. من فکر می کنم با تعاملی که شما با دستگاه های دولتی و نهادهای مردمی خواهید داشت بتوانیم شرکت تعاونی توسعه خمینی شهر را تاسیس کنیم.


در ادامه اعضای شورا به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. حسین غفوری عضو شورای جدید شهر ضمن آرزوی قبولی اطاعات و عبادات و تسلیت ایام شهادت امیرالمومنین (ع) با اشاره به کرامات حضرت امیر گفت: امید که همه ما بتوانیم فرامین و دستورات امام خصوصا در نکاتی که برای حکومت داری در نامه هایی به مالک اشتر و سایر فرماندگان داشتند را سرلوحه کار خود قرار دهیم. همه ما در هر مسوولیتی که هستیم ابتدا باید با وظایفمان آشنا شویم و بعد آن را به نحوه احسن به انجام رسانیم.
وی در ادامه ضمن تشکر از آقای ابطحی به خاطر نقش نظارتشان در انتخابات و ایجاد فضای رقابتی افزود: در این دوره تعداد زیادی از افراد با دیدگاه های مختلف برای شرکت در انتخابات ثبتنام کردند و بعد از طی مراحل مختلف زمینه مشارکت مردم فراهم شد . مردم در بطن جامعه انتخابات را دنبال می کردند و با بصیرت انتخاب کردند. منتخبین وظیفه دارند مطالبات مردم را در چارچوب قانون پیگیری کنند. وی در ادامه افزود: ماهیت مسوولیت اعضای شورای شهر و نماینده در یک راستاست. با این تفاوت که مسوولیت نماینده در سطح ملی و مسوولیت اعضا در سطح محلیست. غفوری ادامه داد: مردم ولی نعمت ما هستند، ما باید خواسته هایشان را شناسایی کنیم و راه کارهای قانونی را برای برآورده کردن این خواسته ها بکار بگیریم. وی با تاکید بر این موضوع که مباحث جای مباحث سیاسی شهرداری و شورای شهر نیست، گفت: ارتباطات مردم با شهرداری بسیار وسیع است و شاید هیچ نهادی تا این میزان با موضوعات مختلف مردم در ارتباط نیست. این گستردگی ارتباطات ایجاب می کند که جلب رضایت شهروندان در صدر برنامه های شهرداری باشد.


از طرفی هر چند لازم است هر نهاد و سازمانی مثل شهرداری با دیگر نهادها در تعامل باشد اما باید استقلال هر نهاد بر اساس قانون حفظ شود. این بدان معنا نیست که از پیشنهادات دیگر ارگان ها استفاده نکند اما در نهایت تصمیم گیری با اعضای شورای شهر خواهد بود.


وی در مورد لزوم آینده نگری برای شهر گفت: ما باید به دنبال این باشیم که یک مرکز مطالعات شهری را تاسیس کنیم تا در آن مرکز کلیه موضوعات و مسائل شهری در کارگروه های تخصصی مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.


در بخش دیگری از این دیدار محمدعلی پورشریعت خطاب به نماینده گفت: خوشبختانه در دوره چهارم شورا بسترسازی خوبی انجام شد. حل معضل منظریه، حل اختلافات شهرداری و مسکن و شهرسازی از اقدامات خوب این دوره بود. وی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذار افزود: اگر بین مسوولین تعامل باشد می توانیم سرمایه گذار جذب کنیم تا درآمد شهرداری بالا برود. البته جذب یک سری از درآمدها برعهده نماینده است، عوارضی چون عوارض آلایندگی، ارزش افزوده. ما باید تلاش کنیم سهممان را از اعتبارات ملی و استانی بگیریم و از طرفی هم برای بکار گیری این امکانات برنامه ریزی کنیم.


رحیمی نیز در ادامه افزود: پیشنهاد شما برای تاسیس شرکت تعاونی توسعه و پیشنهاد آقای غفوری در تاسیس شرکت مطالعات شهری می تواند یکدیگر را همپوشانی کند. وی ادامه داد: باید به دور از تمام حاشیه ها صدای واحدی از مسوولین شهرستان در استان و کشور شنیده شود زیرا کوچکترین تفرقه باعث می شود که به شهر ما اعتنا نشود. این مردم شایسته خدمت هستند اما با این بودجه اندک ما در کمترین خواسته های مردم مانده ایم.


وی در مورد طرح جامع گفت: این طرح یکی از راه های درآمدزایی شهر است اما سالهاست که در پیچ و خم استانداری و وزارتخانه مانده است. وی در پایان از نماینده در خواست نمود که بحث مطالبات دانشگاه صنعتی، عوارض آلایندگی و ارزش افزوده با جدیت بیشتری پیگیری شود.


داود وطنخواه نیز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضار گفت: عبادت به جز خدمت خلق نیست. همه ما میدانیم که مشکلات زیادی پیش روی ماست اما امیدواریم که با همدلی وهمزبانی بتوانیم به مردم خدمت کنیم.


اکبر حاج حیدری نیز طی بیاناتی ضمن تاکید بر انگیزه ادامه سازندگی در اعضای شورا گفت: با تعامل و همکاری بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. شهر ما با وجود مشکلات زیاد پتانسیل های خوبی هم دارد که یکی از این پتانسیل ها اعتماد مردم است. ما باید این نیرو را به فال نیک گرفته و از خود مردم در انجام کارها کمک بگیریم. ما بحث سرمایه گذاری را با کمک شما به جد دنبال خواهیم کرد. وی در ادامه افزود: یکی از مشکلات شهر ما بحث محله گرایی است، اگر بخواهیم شهر به رشد و توسعه کافی برسد باید رشد متوازن داشته باشد که زیربنای شهر پویاست. وی در پایان به ایجاد درآمدهای پایدار و برخی از مشکلات شهری اشاره نمود.

 

در بخشی از این دیدارعبدالرضا عباسی عضو منتخب شورای پنجم خطاب به نماینده گفت: همانور که میدانیم آرای مشارکت مردم در انتخابات در خمینی شهر بسیار بالا بود و این پشتوانه بزرگی برای شما و بار مسوولیت زیادی برای ماست. شما می توانید پرچم پرافتخار مشارکت مردم خمینی شهر را در مجلس و دولت بالا بگیرید و مطالبات مردم شهر را به گوش مسوولین کشوری برسانید.


وی در ادامه با اشاره به این موضوع که در تعیین بودجه ها خمینی شهر مورد تبعیض قرار گرفته است، گفت: مردم خمینی شهر مردم با فرهنگی هستند و بزرگان زیادی از این خطه جهانی شده اند. ما باید مسائل فرهنگی شهر را با توجه بیشتری پیگیری کنیم. هر چه در زمینه فرهنگ کار شود مسائل عمرانی بیشتر خودش را نشان خواهد داد.


امیر لطفی نیز طی بیاناتی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین در شب های قدر گفت: امیدواریم که در این شب ها علاوه بر اینکه تقدیر خوبی برای افراد رقم بخورد، تقدیر خوبی نیز برای شهر و کشورمان توسط مسوولین رقم بخورد. وی ادامه داد: انتخابات هرآنچه بود تمام شد و حال زمانیست که باید اصلاح طلبی و اصول گرایی جایش را به مردم گرایی بدهد. وی در ادامه به کرامات حضرت علی(ع) اشاره نمود و افزود: مشکلات و مطالبات در این شهر زیاد است، با توجه به تراکم جمعیتی بالا و عدم توازن امکانات در همه حوزه ها باید برای مردم بیشتر تلاش نمود. در بحث شهری برخی از مشکلات به صورت مقطعی حل شده اند. راه کارهای کوتاه مدت اگر چه مورد نیاز است اما کافی نیست. ما باید با برنامه ریزی درست نقاط ضعف و قوت شهر را شناسایی کنیم و با یک برنامه ریزی جامع حرکت کنیم. وی در مورد وجود خیرین در شهرستان افزود: وجود خیرین یک پتانسیل بزرگ در شهر است اما نباید باعث شود که نگاه سیستم های دولتی به شهر ما یک شهر خیلی متملک باشد و در حوزه بودجه ها آنچه در شان شهر ماست لحاظ نگردد.


کیانی عضو شورای شهر چهارم و پنجم نیز ضمن تقدر و تشکر از آقای ابحطی به خاطر حمایت از بسترسازی ها گفت: ما انتظار داریم که شما یک وقت ویژه ای به صورت ماهیانه را برای تعامل با اعضای شورا در نظر بگیرید.


در پایان صحبت های اعضای شورای شهر نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: امیدواریم که این جلسه که در ماه مبارک رمضان شروع شده مبنای کار خیر برای مردم باشد. توصیه من به اعضای شورای نظارت بر انتخابات این که بود که جذب حداکثری را در نظر بگیرند. وی با تاکید براینکه شورا حای کار سیاسی نیست گفت: شورا محل انجام کارهای عمرانی وآبادانی شهر است. معضل مهم ما معضل فرهنگی است و باید سمت وسوی جهت گیری ها به سمتی باشد که پایه اعتقادات مردم از دست نرود. ما نباید به دشمن جولان بدهیم و باید همین بودجه اندک را درست هزینه کنیم و اولویت بندی کنیم.


وی در ادامه گفت: ما باید عدالت اقتصادی و پرهیز از رانت خواری را در صدر برنامه های خود قرار دهیم. ما تلاش کردیم و کنگره ملی شهدا را در سطح ملی برگزار کردیم اما اینها کافی نیست، باید فرهنگ سازی را از خانه ها شروع کنیم. شهرداری و شورای شهر با جهت گیری های فرهنگی خیلی می تواند تاثیرگذار باشند. لادر و بام سبز مهم است اما باید در فضای فرهنگی استفاده شود.


ابطحی درباره جذب درآمدها افزود: جذب درآمدها باید از طرق مختلف پیگیری شود. سازمان همیاری طبق قانون به سازمان امور مالیاتی واگذار شده است، من همان زمان برای تعامل با این سازمان اقدام نموده ام و امیدواریم که یک جهش ببینیم، اما نظارت بر بودجه با شماست. مطالبات دانشگاه صنعتی را هم پیگیریم. در مورد طرح جامع خیلی پیگیری انجام شده است.


من از شهرداری و شورای شهر برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی تشکر می کنم و تلاش می شود با رایزنی به این حوزه کمک شود.

نصب 60 گلدان محیطی با استفاده ازطایرهای رنگی
نصب 60 گلدان محیطی با استفاده ازطایرهای رنگی

حدود 60 گلدان محیطی لاستیکی با هدف فرهنگسازی در مکان های تجمع زباله های خارج از وقت نصب شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، یکی از معضلات شهری خروج خارج از وقت زباله است که مشکلات زیادی را از جمله تهدید ایمنی سلامت شهروندان و نازیبایی گذرگاه ها و معابر شهری به همراه دارد.
یکی از وظایف شهرداری ها که نیاز به همکاری و مشارکت شهروندان دارد، جمع آوری زباله هاست. جمع آوری زباله در مناطق مختلف هر شب از ساعت 9 شب به صورت زوج و فرد انجام می گیرد. زباله های مناطق 1 و3 در روزهای فرد و زباله های مناطق 2و 4 روزهای زوج جمع آوری می شود.
نوراله کیانی در گفتگو با خبرنگار فرصت می گوید: خروج خارج از وقت زباله مشکلات مختلفی را ایجاد می کند در همین راستا برای حل این مشکل ابتدا همه پاتوق های زباله را شناسایی کردیم سپس در جهت فرهنگ سازی عمومی شکلک هایی را با شعار « زودتر از نُه، نَه» در این مکان ها نصب نمودیم.
کیانی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در زمینه استفاده از وسایل دور ریختنی و قابل بازیافت، افزود: لاستیک هایی که غیر قابل استفاده بود توسط نیروهای خدمات شهری از سطح شهر جمع آوری شد و بعد از رنگ آمیزی به صورت گلدان های محیطی در محل این پاتوق ها که اکثرا لب خیابان ها و کوچه های اصلی شهر بود، نصب شد.
وی در ادامه گفت: بعد از کاشت گل در این گلدان ها همشهریان استقبال خوبی از این طرح داشتند و حتی بعضی از همشهریان برای انجام این طرح جلوی مغازه ها و منازلشان پیش قدم شدند. این استقبال و مشارکت باعث شد که مسوولیت آبیاری و نگهداری این گلدان ها را به مغازه داران و اهالی محله ها واگذار کنیم.
وی در پایان از همه هنرمندان و صاحب نظران و شهروندان درخواست کرد تا نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه خدمات شهری با این معاونت به اشتراک بگذارند.

حضور پر شور شهروندان خمینی شهری در جشن ولادت کریم اهل بیت(ع)
حضور پر شور شهروندان خمینی شهری در جشن ولادت کریم اهل بیت(ع)

به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) همزمان با شب ولادت آن امام بزرگوار در منطقه گردشگری لادر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم که با جشن گلریزان با همکاری خیریه اوتیسم همراه بود، اقشار مختلف مردم روزه دار، مسولین، شهردار وتعدادی از اعضای شورای فعلی وشورای پنجم شرکت داشتند.


براساس گزارش مذکور هنرمندان کشوری در این جشن به هنرنمایی پرداختند که اجرای زنده گروه موسیقی مجید اخشابی و اجراهای عارف جعفری (از هنرمندان افغان) و نیز برادران دوقلوی سعیدی از آن جمله بود.


شعر خوانی شاعرانی مانند برقعی (آیینی) و قدیمی (طنزپرداز) و اجرای نمایش توسط گروه چهرک از دیگر برنامه های جشن ولادت کریم اهل بیت بود.
شایان ذکر است سعید بیابانکی و خانم جلال آبادی مجریان این برنامه بودند.

سم پاشی عمومی فضای سبز شهردر 23 شب
مسؤول فضای سبز شهرداری:
سم پاشی عمومی فضای سبز شهردر 23 شب

مرحله اول سم پاشی عمومی شهر پایان پذیرفت.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مرحله که از هشتم اردیبهشت ماه آغاز شده بود به مدت 23 شب متوالی از ساعت 22 الی 6 صبح خیابان های چهار منطقه با توربین 2000 لیتری سم پاشی شدند.

مسؤول فضای سبز شهرداری در این زمینه گفت: این سم پاشی عمدتاً برای کنترل آفات مکنده به خصوص شته های روی نارون، کاج، سرو، اقاقیا، پسیل زبان گنجشک، پسیل زیتون، انواع شپشک¬ها، سوسک برگخوار نارون و گروهی از چوبخوارها که در مرحله حساس به سم هستند، انجام شد.
قائدی افزود: در محلول استفاده شده از سموم استامی پراید، دیازینون و ایمیداکلپراید استفاده شد. همچنین علاوه بر سم برای بهتر پخش شدن محلول سمی روی سطح گیاه روغن دی جی به سموم اضافه گردید.
وی از محلول پاشی پرچین ها به وسیله کودهای NPK ، اوره، آهن و میکروم به منظور تقویت و مقاوم سازی گیاه به عنوان دیگر عملیات انجام گرفته در مرحله اول نام برد.
گفتنی است در این عملیات جمعاً 188 کیلوگرم کود استفاده شده است.

درختان مقاوم به خشکی به شهر آمدند
درختان مقاوم به خشکی به شهر آمدند

از ابتدای سال جاری تا کنون واحد فضای سبز شهرداری اقدام به کاشت انواع درختان و درختچه های زینتی سازگار با شرایط آب و هوایی و مقاوم به خشکی و آفات نموده است. مسؤول واحد فضای سبز شهرداری با اعلام این خبر افزود: تعداد 7 هزار اصله درخت و 15 هزار اصله درختچه در پارکها، میادین، بلوارها و خیابان های سطح شهر کاشته شده است.


قائدی گفت: این درختان و درختچه ها شامل انواع مختلفی از جمله سرو تبری، توت زینتی، ابریشم ایرانی، زیتون تلخ، نارون پیوندی، رزماری، سروخزنده، زرشک، پیروکانتا و یوکا می باشند.

صفحه 10 از 103