امروزيكشنبه, 07 خرداد 1396-- Sunday May 28 2017

ساعت 05:29:56

آخرین به روز رسانی : شنبه 03:52:50

دیدار با خانواده شهدا
دیدار با خانواده شهدا

شهردار، رییس و برخی اعضای شورای شهر به همراه رییس بنیاد شهید خمینی شهر با خانواده چند تن از شهدای دفاع مقدس دیدار کردند.

رونمایی از برچسب سرویس مدارس
گردهمایی سفیران مهر برگزار شد:
رونمایی از برچسب سرویس مدارس

گردهمایی سفیران مهر با حضور آیت اله رحیمی امام جمعه و سرگرد پاکروان رئیس پلیس راهور شهرستان و رانندگان سرویس های مدارس شهرستان 29 شهریور ماه در سالن بصیرت شهرداری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، در این گردهمایی برچسب سرویس مدارس رونمایی شد. مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرستان خمینی شهر ضمن تشریح نحوه اجرای سرویس مدارس و مشکلات موجود گفت: از برنامه های اجرا شده امسال طراحی سامانه بود که باید دانش آموزان در آن سامانه ثبت نام کنند تا آمار دقیقی از دانش آموزانی که از سرویس مدارس استفاده می کنند داشته باشیم البته امسال مسوولیت این ثبت نام بر عهد شرکت هاست.
راشدفر در ادامه ضمن تشکر از اعضای شورای شهر گفت: ما با همکاری اعضای شورای شهر و مصوبه شورا درباره نرخ 15 درصدی سرویس مدارس، توانستیم گام موثری را در این زمینه بر داریم.


وی در پایان از رانندگان خواست که ظرفیت سوار کردن خودرو را رعایت کنند و حتما برچسب سرویس مدارس را روی شیشه جلو و عقب خودرو نصب کنند.
امام جمعه نیز طی بیاناتی رعایت موازین اخلاقی و شرعی را به رانندگان توصیه نمود و گفت رفتار رانندگان باید شبیه معلمان آموزنده باشد.
برگزاری کارگاه آموزشی هشدارهای پلیس راهور توسط رئیس پلیس راهور شهرستان از دیگر برنامه های اجرا شده در این گردهمایی بود.

اجرای طرح کاغذ با عنوان جشن کاغذ در خمینی شهر
اجرای طرح کاغذ با عنوان جشن کاغذ در خمینی شهر

 واحد بازیافت حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری با هماهنگی شرکت پسماند شهرداری ها از تاریخ 20/6/95 لغایت 9/7/95 طرح تحویل کاغذ €“ کتاب و دفترهای باطله در سطح شهر را با عنوان چشن کاغذ از طریق غرفه های بازیافت در حال اجرا دارد.مسول بازیافت شهرداری خمینی شهر با اعلام این خبر گفت:
در اجرای این طرح شهروندان مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان می توانند با تحویل اقلام مذکور از هدایای موجود در این غرفه ها بهره مند گردند.
جاج ابراهیمی افزود: غرفه های بازیافت هر روز از ساعت 8 صبح لغایت 13 و مهرماه از ساعت 15 لغایت 18 آماده تحویل اقلام بازیافتی شهروندان گرامی می باشند.
آدرس غرفه های بازیافت:
1- میدان نماز
2- منظریه، بلوار شهید عموشاهی، جنب ایستگاه آتش نشانی
3- میدان 17 شهریور
4- خیابان امام شمالی، پارکینگ بعد از چهارشنبه بازار
گفتنی است شماره تلفن های زیر جهت تماس شهروندان با واحد بازیافت اعلام شده است.
پیشنهاد و یا انتقاد با شماره تلفن 33605202
بازرسی بازیافت 09334478114

 

15 دستگاه اتوبوس از ابتدای مهرماه وارد چرخه حمل و نقل می شود
در بازدید از مرکز پشتیبانی، خدماتی و کارگاهی اتوبوسرانی مطرح شد؛
15 دستگاه اتوبوس از ابتدای مهرماه وارد چرخه حمل و نقل می شود

شهردار و دو عضو شورای شهر از مرکز پشتیبانی، خدماتی و کارگاهی اتوبوسرانی واقع در دوشاخ بازدید کردند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین رییس اتوبوسرانی با اشاره به این که تمام امور مربوط به بازسازی و تعمیرات اتوبوس ها در خود سازمان اتوبوسرانی صورت می گیرد گفت: مشکل ما کمبود منابع مالی و نبود قطعات است.
محمدی افزود: کیفیت قطعات خوب نیست و به همین خاطر مجبوری از کالاهای ذخیره استفاده کنید که هزینه این کالاها نیز برابر نوع چینی آن ها است. ما 10 روز پیش پمپی را تعمیر کرده ایم ولی دوباره بر اثر گرفتگی در مسیر لوله ها خراب شده است و هر پمپ خراب حدود یک میلیون و 300 هزار تومان هزینه می برد.
شهردار نیز تلاش نیروهای شهرداری، سازمان ها، معاونت ها و شهرداری های مناطق برای سازندگی در شرایط بحرانی اقتصادی را خوب توصیف کرد و گفت: 7 سال است که اتوبوس نو در مجموعه ما نیامده است در حالی که در زمانی بود که سالی 15-10 اتوبوس به سازمان تزریق می شد. آن زمان هزینه یک اتوبوس حدود 13 میلیون تومان بود.
حاج حیدری با اشاره به این که آخرین باری که سهمیه اتوبوس برای شهرداری آمده بود قیمت هر کدام 17 میلیون تومان بود افزود: در آن زمان شهرداری به دلیل نداشتن بودجه این اتوبوس ها را جذب نکرده بود. اکنون برخلاف گذشته، دولت دیگر اتوبوسی در قالب اتوبوس های یارانه ای و حمایتی به شهرداری ها نمی دهد و ما باید اتوبوس را آزاد بخریم.
وی قیمت هر اتوبوس بدون یارانه را بین 400 تا 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: شهرداری توان چنین خریدی را ندارد و به همین دلیل با برنامه ریزی هایی که انجام گرفت، ساختمان و سوله هایی ساخته شد و انباری جهت سرویس دهی به اتوبوس ها در نظر گرفته شد و اتوبوس رانی سابق که در مسیر خیابان بود آزادسازی شد.
شهردار با اشاره به این که از صفر تا صد کار بازسازی در این مکان صورت می گیرد خاطرنشان کرد: 100 اتوبوس بازسازی شده است.
حاج حیدری اعلام کرد که از ابتدای مهرماه 15 اتوبوس بازسازی شده وارد چرخه حمل و نقل می شوند. وی همچنین از تمام افرادی که علی رغم شرایط سخت ایستاده و به مردم خدمت می کنند تشکر کرد و افزود: رضایت مردم برای ما از همه چیز مهم تر است.
رییس وقت شورای اسلامی شهر نیز در این بازدید گفت: واقعا اگر بخواهند تعریفی از اقتصاد مقاومتی بنماییم باید این در این مورد صحبت کنیم که با وجود محدودیت در بودجه های کشوری و شهری عملا کارهای بزرگ انجام می دهند.
پریشانی افزود: با حرکت این اتوبوس ها در شهر شاید بتواند مسیرهایی که فاقد خط اتوبوس است را هم تحت پوشش قرار داد.
خلیلی عضو شورای شهر نیز گفت: خوشحالیم که شهرداری مقتدر و توانمند فضایی را هم در کارکنان و هم در شهر ایجاد کرده که باعث ایجاد تغییر و تحول شده است.
وی افزود: نیرویی که خلاقیت دارد اولین لذتش را خودش می برد. وقتی اتوبوس های فرسوده خارج می شود در چند نوبت هم خودتان و هم مردم و هم مسؤولان لذتش را می برد. آن چه در طول عمر ما باقی می ماند خدماتی است که در رابطه با مردم خالصانه انجام دادیم.

 جشن بزرگ عید قربان برگزار شد
به همت سازمان رفاهی تفریحی و با همکاری خیرین بیمارستان ساعی
جشن بزرگ عید قربان برگزار شد

جشن بزرگ عید قربان به همت سازمان رفاهی تفریحی و با همکاری خیرین بیمارستان ساعی وباحضور شهردار وتعدادی ازدیگر مسولین برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حضور خواننده معروف فریدون آسرایی در این مراسم به جمعیت استقبال کنندگان همیشگی جشن های پرشکوه لادر افزود. تجلیل از حدود 40 نفر از رتبه های برتر کنکور، نخبگان قرآنی و ورزشی توسط خیرین بیمارستان ساعی از دیگر بخش هایی بود که مورد استقبال حضار قرار گرفت. یکی از خیرین بیمارستان ساعی در اینباره گفت: مشارکت ما در این جشن بزرگ تنها به دلیل شراکت در شادی مردم و همچنین نشان دادن عظمت طرح بیمارستان ساعی به مردم بود. کمالی افزود: علیرغم اینکه در این مراسم قصد جمع آوری کمک نداشتیم اما 200 نفر از مردم با پر کردن کارت اشتراک تمایل خود را برای سهیم شدن در این کار بزرگ و خداپسندانه اعلام کردند. عده ای نیز به دلخواه مبالغی را برای کمک به این طرح اعطا نمودند.

کانال اطلاع رسانی شهرداری راه اندازی شد
کانال اطلاع رسانی شهرداری راه اندازی شد

کانال رسمی شهرداری خمینی شهر راه اندازی شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهرداری در راستای ارائه گزارش عملکرد سریع، صحیح و انجام وظیفه پاسخگویی به مردم اقدام به راه اندازی کانالی به نشانی @Khomeinishahr_ir نموده است.

حسن املایی رییس شورای شهر شد
حسن املایی رییس شورای شهر شد

در جریان انتخابات هیات رییسه شورای شهر خمینی شهر که عصر دیروز برگزار شد، حسن املایی به عنوان رییس و حسن صالحی به عنوان نایب رییس چهارمین سال شورای چهارم انتخاب شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اعضای شورا، فاطمه حیدری فر را به عنوان خزانه دار و محمدعلی پورشریعت را به عنوان منشی برگزیدند. رییس جدید شورای شهر در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار ما سرخط برنامه های خود را قانونمداری و حرکت در مسیر قانون و همکاری با شهردار و نیروهای شهرداری در جهت آبادانی شهر اعلام کرد. املایی افزود: اتحاد و همکاری با اعضای شورا و شهرداری در این یک سال پایانی و بر اساس برنامه چهارساله عمرانی شورای شهرمد نظر است که البته پیش بردن طرح های نیمه کاره اساس کار است که با توجه به درآمد شهرداری آن را پیش خواهیم برد.

الماس های درخشان تجلیل شدند
الماس های درخشان تجلیل شدند

به پاسداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز دفاع مقدس به میهن اسلامی شهرداری خمینی شهر باهمت سازمان رفاهی تفریحی و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جشن ستارگان استقامت را دوشنبه شب در منطقه لادر برگزارکرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این مراسم که با نماز جماعت به امامت امام جمعه خمینی شهر همراه بود با حضور آزادگان سراسر شهرستان و شرکت فرماندار، شهردار، مسولین بنیاد شهید شهرستان و استان و سپاه و نیروی انتظامی واعضای شورای شهر برگزارشد. براساس این گزارش آیت€Œالله عباس رحیمی طی سخنانی آزادگان را مبلغان استقامت خواندو گفت: مقاومت برگرفته€Œ شده از دستورات الهی در قرآن کریم است، چرا که خداوند از مؤمنین و مسلمانان درخواست مقاومت در مقابل دشمنان را دارد.

 
وی آزادگان را سرمایه€Œهای نظام دانست وافزود: آزادگان در دوران دفاع مقدس تحت€Œ فشار سنگین صدام و دولت بعثی عراق بودند، ولی با حفظ قدرت ایمان موفق به تحمل رنج€Œها و تحقیرهای دشمن شدند.


مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان اصفهان سخنران دیگر جشن مذکور گفت:مقام معظم رهبری( مدظله)آزادگان را الماسهای درخشان نامیدندو فرمودندآزادگان به اسلام آبرو بخشیدند وکیلی افزود: از آزادگان درخواست می کنم مخاطرات خود رامکتوب کنند تا برای آیندگان باقی بماند.شهردارخمینی شهر در این مراسم که تاپاسی از شب به طول انجامید ضمن اشاره به فشارهای روحی وجسمی دوران اسارت آزدگان گفت: با این وجود ایشان آزاد و رها بودند.


حاج حیدری اظهار امید واری کرد: مسئولان به€Œ عنوان خادمین مردم بتوانندحق شهدا و آزادگان و رزمندگان و خانواده آنها را ادا کنند.
دراین مراسم تعدادی ازآزادگان خاطراتی از دوران اسارت خود نقل کردند.گفتنی است استان اصفهان 6درصد جمعیت کشور رادارد در حالی که10درصد آزادگان از این استان هستند.

صفحه 10 از 93