امروزدوشنبه, 02 بهمن 1396-- Monday Jan 22 2018

ساعت 20:05:31

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

مشارکت مردم و شهرداری برای نظافت شهر
مشارکت مردم و شهرداری برای نظافت شهر

در روزهای اخیر بنرهایی تحت عنوان «آب زنید شهر را» در نقاط مختلف شهر به چشم می خورد و همچنین آگهی هایی تحت همین عنوان در فضای مجازی منتشر می شد که خبر از اجرای برنامه ای با مشارکت مردم و مسوولان شهرداری برای نظافت شهر و شهرتکانی می داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، صبح روز 26 اسفند ماه شهردار و مسوولان شهرداری در حرکتی نمادین جلوی در ورودی شهرداری مرکزی را نظافت کردند و در بخش دیگری از این برنامه شهردار و مسوولان واحد خدمات شهری شهرداری با حضور در نقاط مختلف شهر از شهروندانی که مشغول نظافت جلوی در خانه و مغازه هایشان بودند با اهدای گل تقدیر کردند. شهردار در این برنامه از پاکبانان نیز تقدیر کرد.

گفتنی است پس از اجرای طرح همشهری آراسته که طی آن شهردار و مسوولان خدمات شهری از 11 نفر از شهروندان تقدیر کردند این دومین برنامه ای بود که در واپسین روزهای سال و به مناسبت فرارسیدن بهار توسط معاونت حوزه خدمات شهری شهرداری به اجرا درآمد.

تصاویر این مراسم در بخش گزارش تصویری قابل مشاهده است.

از شهردار حاج حیدری و شهرداران مناطق تقدیر شد
در روز گرامیداشت شهردار
از شهردار حاج حیدری و شهرداران مناطق تقدیر شد

همه ساله در واپسین روزهای سال و با فرارسیدن 25 اسفند سالروز شهادت شهید باکری به عنوان شهردار شهید، فرصتی دست می دهد تا فعالیت شهرداران بیش از پیش دیده شده و به طرزی ویژه مورد تقدیر قرار گیرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مدیران ادارات از راعی سرپرست فرمانداری گرفته تا سرهنگ جعفری نژاد فرمانده نیروی انتظامی، کریمی دادستان و روسای دیگر نهادهای شهرستان از جمله ترابی رییس بهزیستی، موسوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد، اعضای شورای شهر و همچنین مدیران شهرداری، شهرداران مناطق چهارگانه و مدیرعاملان سازمان های تابعه شهرداری با حضور در دفتر شهردار حاج حیدری و با تقدیم گل از تلاش پیگیر و بی وقفه وی در امر آبادانی شهر تقدیر کردند. در میان مردمی که برای تبریک و تقدیر به دیدن شهردار آمده بودند چهره های جالبی نیز دیده می شد که از جمله آنها می توان به حاج مهدی منصوری مداح اهل بیت (ع) از اهالی شهر اصفهان اشاره کرد.

روسای صندوق های قرض الحسنه خمینی شهر و همچنین مدیرعامل خیریه بقیت اله الاعظم ویژه حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج نیز از جمله گروه های مردمی بودند که با شهردار دیدار کردند.
شهردار حاج حیدری نیز ضمن تشکر از همه کسانی که این روز را گرامی داشتند با اهدای لوح تقدیر از شهرداران مناطق چهارگانه مظاهری، حاج هاشمی، شیرانی و تقی پور تقدیر کرد و گفت: اگر همراهی ها و زحمات بی وقفه شما نبود انجام این طرح های عمرانی میسر نمی شد.


یکی از گروه های نمایش شهر که این روزها زیر نظر سازمان رفاهی تفریحی خود را برای ایام نوروز و اجرای برنامه برای شهروندان و میهمانان نوروزی آماده می کند نیز با حضور در بام سبز و با اجرای نمایشی روز شهردار را به وی تبریک گفتند.

 

تصاویر این مراسم را در بخش گزارش تصویری مشاهده کنید.

 

برنامه های نوروزی سال 1396 اعلام شد
برنامه های نوروزی سال 1396 اعلام شد

توزیع 70 هزار بلیط نیم بها ویژه بازدید از اماکن تاریخی خمینی شهر میان شهروندان یکی از نوآوری های سازمان رفاهی تفریحی شهرداری برای نوروز سال 1396 است. مدیر اجرایی برنامه های نوروزی سازمان ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این بلیط ها خانه به خانه توزیع می شود.


استقرار اطاقک هایی با عنوان «از من بپرس» بر سر میدان 22 بهمن، آستانه امامزاده سیدمحمد (ع)، ورودی خمینی شهر از سمت آتشگاه و ورودی تیرانچی اقدام تازه دیگری است که به گفته حاج حیدری امسال برای اولین بار در برنامه های نوروز گنجانده می شود. تحویل نقشه و کتابچه راهنمای گردشگری خمینی شهر از جمله خدماتی است که از این طریق به میهمانان نوروزی ارائه می شود.


استقرار چند اتومبیل آنتیک و کالسکه که با گل شب بو به عنوان یکی از نمادهای خمینی شهر تزیین خواهد شد در نقاطی مثل میدان قدس، ورودی آتشگاه، چشمه لادر و... سومین برنامه جدیدی است که شهروندان و میهمانان نوروزی در این ایام با آن مواجه خواهند شد.


وی از راه افتادن پیک نوروزی که سال گذشته برای اولین بار به اجرا درآمد و آغاز سال نو را به مردم مژده داد در روز 29 اسفند ماه خبر داد و افزود: امسال عمونوروز، حاجی فیروز و ننه سرما ساعت 2 بعدازظهر سوار بر قطاری با دو واگن و یک لکوموتیو فرارسیدن بهار را به مردم خمینی شهر مژده می دهند.


مدیر اجرایی برنامه های نوروزی سازمان رفاهی تفریحی در رابطه با مسیری که پیک نوروزی طی خواهد کرد نیز گفت: قطار از خانه مجیر به راه افتاده و با اجرای اشعار قدیمی از خیابان صفا، میدان صنعت، میدان آزادی، خیابان شهید رجایی، میدان قدس، بلوار پاسداران و پارک بهشت گذر کرده و در نهایت به باغ بانوان می رود و با برگزاری جشن کوچکی به کار خود پایان می دهد.


حاج حیدری در ادامه از افتتاح دو مکان تاریخی در دومین روز از فرودین خبر داد و گفت: با حضور مسوولان کشوری خانه زهتاب و بام سبز گشایش یافته و آماده پذیرایی از شهروندان و میهمانان نوروزی خواهد شد.


وی زمان و مکان برگزاری نمایش های خیابانی و موسیقی را همه روزه در خانه های تاریخی سرتیپ، مجیر، زهتاب، لادر و بام سبز اعلام کرد و گفت: گروه های مختلف نمایش و موسیقی فعال در شهر برای زندانیان و ساکنان خانه های سالمندان نیز برنامه اجرا می کنند.


برگزاری نمایشگاه های مختلف از صنایع دستی که محصول دست هنرمندان خمینی شهریست نظیر خاتم، مینا، قلمزنی و... و همچنین آتلیه عکس در اماکن تاریخی شهر نیز برنامه دیگریست که پیش بینی شده و به اجرادرخواهد آمد.


برپایی نمایشگاه مشاهیر در بام سبز، نمایشگاه خط و نقاشی در خانه مجیر، کافی شاپ در لادر، عصارخانه و خانه سرتیپ و همچنین شهربازی چشمه لادر با وسایل بازی مجهز از دیگر برنامه هاییست که برای رفاه حال بازدیدکنندگان پیش بینی شده است.


جشن سبزه روز 11 فروردین در باغ بانوان، جشن صبح و عصر روز 13 فروردین در لادر و قرار دادن سفره هفت سین در نقاط مختلف شهر از دیگر برنامه هاییست که سازمان رفاهی تفریحی شهرداری ویژه نوروز به اجرا درمی آورد.

از «همشهریان آراسته» تجلیل شد
از «همشهریان آراسته» تجلیل شد

از 11 نفر از همشهریان در طرح همشهری آراسته تجلیل شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به همت معاونت خدمات شهری شهرداری و با حضور شهردار از 10 نفر از همشهریان که بیشترین همکاری را در نظافت شهری و تفکیک زباله از مبدا با شهرداری داشته اند تجلیل شد. همچنین از رییس بانک ملی شعبه آزادگان به نمایندگی از کارکنان این بانک به خاطر نظم در تفکیک زباله ها و جداسازی اقلام بازیافتی تقدیر شد.
گفتنی است طرح همشهری آراسته با هدف تشویق و ترغیب مردم در جهت مشارکت در امور شهری ایجاد و تقویت حس مسؤولیت پذیری اجتماعی، ایجاد نشاط و پویایی در سطح شهر، تداوم پاکیزگی و نظافت شهر، گسترش فعالیت های اجتماعی و همراهی مردم با فعالیت های شهرداری و توسعه آموزش های لازم به خانواده های منتخب اجرا شده است. معاون فرهنگی اجتماعی حوزه خدمات شهری در این زمینه گفت: در این طرح نیز در نظر داریم با ارائه تسهیلات و ایجاد ارتباط مستمر با منتخبین، نگاه ویژه شهرداری به این عزیزان نمایان و در آینده ای نزدیک با انتخاب سایر همشهریان و پیوستن آن ها به این طرح اقدام به تشکیل باشگاه هواداران شهر نماییم.
نور ا... کیانی در رابطه با شاخصه های مد نظر جهت انتخاب همشهری آراسته گفت: موارد مربوط به همکاری و همیاری همشهریان در فعالیت های شهری از قبیل به موقع گذاشتن زباله، گذاشتن زباله درب منزل خود، استفاده صحیح از پلاستیک های زباله (استفاده حداقلی از کیسه های پلاستیک)، نظافت درب منزل و مغازه، ایجاد و نگهداری فضای سبز درب منزل و مغازه، تفکیک زباله (خشک و تر و ...) و میزان مراجعه به غرفه های بازیافت از معیارهای این انتخاب بوده است.
وی همچنین افزود: این انتخاب ها بر اساس نظر پاکبانان و متصدیان خدمات شهری مناطق و نظارت معاونت خدمات شهری صورت گرفته است.
کیانی در خصوص تشکیل باشگاه هواداران شهر گفت: سال آینده باشگاه تشکیل می شود و این 11 نفر اعضای اولیه آن هستند. این باشگاه به تقدیر و حمایت از افرادی می پردازد که در امور شهری به شهرداری کمک می کنند و نمونه هستند. به افرادی که به این باشگاه می پیوندند نیز تسهیلاتی ارائه می شود. از جمله این که افراد دارای این کارت می توانند به مدت یک سال به صورت رایگان از اماکن تاریخی و گردشگری خمینی شهر بازدید کنند و نیز به عنوان مهمان ویژه جشن های شهرداری دعوت می شوند.
وی اعلام کرد که در سال آینده دوره های آموزش شهروندی نیز توسط باشگاه هواداران شهر برگزار می شود و هر ماه اعضای آن افزایش خواهد یافت.
شایان ذکر است آقایان محمود گلکار، ابراهیم هاشمیان، رجبعلی جعفری، اکبر دباغی، حیدر هارون الرشیدی و موسوی و خانم ها منصوری، کریمی، حاج حیدری و بهشتی مورد تقدیر قرار گرفتند و هدایایی به آن ها اهدا شد. کارت حمل و نقل به ارزش 30هزار تومان، بن گل و گیاه به ارزش 30 هزار تومان و کارت ویژه هواداران شهر که انجام امور منتخبین در ارتباط با شهرداری را تسهیل می کند، از جمله این هدایا بود.

جشن بزرگ سفیران شهر برگزار شد
جشن بزرگ سفیران شهر برگزار شد

جشن تقدیر از تاکسیرانان و فرزندان ممتاز ایشان در امر تحصیل توسط سازمان تاکسیرانی خمینی شهر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این جشن که با برنامه های شادی از جمله موسیقی، تقلید صدا و اجرای سورد توسط ناشنوایان همراه بود از 110 دانش آموز و دانشجوی ممتاز با اهدای لوح تقدیر و جایزه تجلیل شد.

شهردار حاج حیدری با حضور در میان این قشر زحمتکش و خانواده هایشان از رانندگان تاکسی به عنوان امین مردم یاد کرد و گفت: شما قشری هستید که از طلوع صبح تا پاسی از شب به کار و تلاش مشغولید.

 

وی از فرزندان ممتاز تاکسیرانان به جهت ارج نهادن به زحمات والدینشان تشکر کرد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی نیز طی سخنانی از تاکسیرانان و خانواده هایشان به جهت خدمتی که به مردم می کنند تشکر کرد.
راشدفر در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این سازمان پرداخت و از راه اندازی جایگاه CNG حافظ، نوسازی تعداد 150 دستگاه تاکسی، احداث ساختمان اداری سازمان ها و معاونت های شهرداری، برگزاری مسابقه عکس سفیران شهر با شرکت بیش از 500 عکس برتر از سراسر کشور و نصب تاکسیمتر روی تاکسی ها و... به عنوان اقدامات انجام شده در سال 1395 یاد کرد.

گفتنی است در این جشن که با حضور اعضای شورای شهر، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس و جمعی از مدیران شهرداری همراه بود، علاوه بر دانش آموزان و دانشجویان ممتاز، از رانندگان نمونه نیز تجلیل به عمل آمد.

خانه هنرمندان در ایام نوروز گشایش خواهد یافت
شهردار در نشست خبری در بام سبز:
خانه هنرمندان در ایام نوروز گشایش خواهد یافت

شهردار حاج حیدری در تازه ترین نشست خبری خود که در فضایی متفاوت برگزار شد، از اخباری تازه پرده برداشت. به گزارش خبرنگار فرصت، وی در جمع خبرنگاران و در خلال پاسخگویی به سوالات، از یکی از اقدامات بزرگ فرهنگی خبر داد و گفت: خانه هنرمندان در ایام نوروز گشایش خواهد یافت. شهردار دراینباره افزود: خانه زهتاب که از این پس جایگاهی برای فعالیت هنرمندان خواهد بود با حضور یکی از مسوولان کشوری افتتاح می شود.

وی در این نشست خبری که در بام سبز برگزار شد، از احداث بخش شرقی خیابان مرکزی €“ از چهارشنبه بازار تا خیابان شریعتی شمالی- تا پایان دوره جاری خبر داد و از این خیابان به عنوان اقتصادی ترین خیابان خمینی شهر یاد کرد. شهردار در اینباره توضیح داد: هر چه برای این خیابان هزینه کنیم چند برابر بازدهی خواهد داشت.

حاج حیدری در همین رابطه از به نتیجه رساندن خیابان آیتاله احمدی(پیچ بلوار توحید) تا همین دوره نیز خبر داد و گفت: در این نقطه تنها یک خانه باقی مانده که باید آزاد سازی شود.
وی همچنین از فراخوان مزایده سیتی سنتر در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این مجوز برای زمینی 8 هزار متری جنب ورزشگاه مادر صادر شده است.

شهردار با اشاره به فعالیت 5 فروشگاه بزرگ در شهر گفت: اگرچه وجود این فروشگاه ها به فروشندگان خرده پا ضربه می زند اما از راه اندازی و فعالیت این فروشگاه ها ناگزیریم البته باید به گونه ای عمل کنیم که خرده پاها کمتر آسیب ببینند.

حاج حیدری در بخش دیگری از سخنانش از آمادگی 55 واحد تجاری در مجموعه کاروانسرای دوشنبه بازار برای فروش خبر داد و گفت: نیمی از این واحدها به شهرداری تعلق دارد.
تخریب 800 باب ساختمان خطرآفرین توسط شهرداری نیز از جمله خبرهایی بود که کمتر شنیده شده است. وی میزان اعتباری که شهرداری در طول یک سال برای احداث ورودی خروجی دانشگاه آزاد هزینه کرده است را یک میلیارد تومان عنوان کرد.

شهردار در جمع خبرنگاران خمینی شهر در رابطه با سرنوشت طرح های در حال اجرایی که عملیات احداث آنها تا پایان دوره کاری شهردار به اتمام نمی رسد، گفت: تا زمانی که شهردار خمینی شهر هستم طرح ها را با قدرت پیش می برم و شعارم همچنان کار و کار و کار است اما در صورت عدم تداوم خدمتم در خمینی شهر نمی توانم تداوم طرح ها را تضمین کنم.

 60 درصد از طرح هایم اجرایی شد

حاج حیدری اضافه کرد: شکر خدا تا کنون موفق شده ام 60 درصد از طرح هایی که در ذهن داشته ام را پیاده کنم ولی متاسفانه حاشیه ها مانع از محقق شدن 40 درصد از برنامه هایم شد.

وی ضمن برشماری طرح های اجرا شده در این چند ساله توسط شهرداری گفت: علیرغم همه نیازهایی که داریم و همچنین علیرغم همه کارهای انجام شده معتقدم که اولین نیاز خمینی شهر آسفالت است.

شهردار در رابطه با اجرای طرح های مختلف در شهر تحت فشار شدید کاری، افزود: در صورتی که امکانات مالی و منابع انسانی به اندازه کافی در اختیار ما باشد اصلا نیازی به اینگونه کار کردن نیست و کار کردن به این شیوه دیگر منسوخ شده است ولی چه کنیم که پول و امکانات بیشتری در اختیار نداریم.

شهردار در پایان در رابطه با توافق منظریه نیز گفت: از ابتدای شورای شهر اول تا شورای شهر فعلی تلاش هایی برای حل مشکلات منظریه صورت گرفت تا اینکه سرانجام در این دوره و پس از برگزاری جلسات متعدد شهرداری و شورای شهر با اداره کل راه و شهرسازی و با کمک های نمایندگان وقت به ویژه محسن صرامی و با میانجیگری استاندار زرگرپور موفق به توافق شدیم.

حاج حیدری در ادامه از همه کسانی که در طول این 25 سال برای حل مشکل منظریه قدم برداشته اند از جمله اعضای شورای شهر در 4 دوره، فرمانداران، نمایندگان مجلس و شهرداران خمینی شهر تشکر کرد.

صعود عمران به بام سبز
صعود عمران به بام سبز

آماده سازی مرحله اول عملیات عمرانی منطقه بام سبز با جدیت تمام ادامه دارد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردارخمینی شهر در نشست خبری عصر سه شنبه در این منطقه با اعلام این خبر افزود: تبدیل بیش از صد هزارمتر از زمین های تحت تصرف شهرداری در این مکان به یک محل گردشگری ویژه چند ماهی بیش نیست که شروع شده وتا پایان سال مرحله اول آن آماده و درنوروز با حضوریک مسول کشوری ومسولین استانی وشهرستانی افتتاح خواهد شد.حاج حیدری درمورد طرح های پیش بینی شده دراین منطقه افزود: عمارت بام سبز که باز سازی شده محل مناسبی برای تبدیل به مهمانسرا بوده و تپه جنوبی آن برای ساختمان مجموعه رفاهی شهرداری و تپه شمالی برای ساخت تالار توسط سرمایه گزار در نطر گرفته شده است .وی با اشاره به چشم انداززیبای این مکان که برفضای سبز باغات وشهرهای اطراف اشراف داردگفت: حاشیه این تپه ها هم برای ایجاد مراکز رفاهی تفریحی توسط بخش خصوصی در نظرگرفته شده است. شهردارخمینی شهرادامه داد: اجرای طرح های عمرانی در این منطقه در ابتدای کار است ولی قابلیت ها محل به گونه ای است که به سرعت مورد استقبال مردم شهر وگردشگران قرارگیرد.حاج حیدری درمورد جاده های دسترسی به این محل گردشگری گفت: درحال حاضر سه جاده دسترسی به بام سبز وجود دارد واین امکان هست که از پارک باغبان به این منطقه یک جاده کوتاه گردشگری باحفظ بافت باغات ایجاد شود.گفتنی است درایام نوروزنمایشگاه مشاهیر درعمارت بام سبز دایر وشهروندان ومسافران می توانند ازآن بازدید کنند.

جزییاتی از توافقنامه منظریه/سخنان شهردار و مدیرکل راه و شهرسازی استان
جزییاتی از توافقنامه منظریه/سخنان شهردار و مدیرکل راه و شهرسازی استان

توافق €نامه€ میان شهرداری خمینی€ شهر واداره راه وشهرسازی، سه شنبه 17 اسفند ماه با حضور استاندار امضا شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این مراسم شهردارومدیر کل راه و شهرسازی، جزییاتی از این توافق را اعلام کردند.

شهردار حاج حیدری در این برنامه گفت: امروز بزرگی برای خمینی شهر است. سال 79 باید این اتفاق می افتاد ولی به دلیل اختلافات این پروژه متوقف شده بود. تا اینکه 3 سال و نیم کار و برنامه ریزی شد تا اینکه توانستیم اختلافات را برطرف کنیم. ولی در ادامه افزود: طبق این قرار داد کل خدمات منظریه در قالب زیر سازی، جدول گذاری و آسفالت عملیاتش از امروز توسط شهرداری آغاز خواهد شد. همچنین یک سری اراضی که بدون سند تفکیک شده بود و به مردم واگذار شده بود نیز اسنادش گرفته می شود یعنی امروز حدود 215 نفر شیرینی و حلاوت این توافق را مستقیما می چشند. در منطقه دو شاخ نیز که 15 سال پیش زمین هایش تفکیک شده بود، با این توافق 100 هکتار از اراضی دوشاخ اسنادش به شهرداری واگذار می شود. مورد سوم در منطقه گردشگری چشمه لادر که 230 هکتار زمین کاربری دارد از این میزان 18 هکتار از این زمین ها نیاز به سند دارد که بخش خصوصی در این زمینه در قالب گردشگری سرمایه گذاری کند، سند این زمین ها نیز ئاگذار می شود.

وی در ادامه افزود: براساس کارشناسی انجام شده عملیات مورد نیاز منظریه برآورد هزینه شده است که در این زمینه نیز با حمایت استاندار مشکلش حل شد.
حاج حیدری در ادامه این مژده را داد که اراضی پردیس امروز اسنادش امضا می گردد و اراضی دوشاخ تا پایان فرودین ماه و اراضی لادر تا پایان اردیبهشت ماه براساس تفاهم نامه به نتیجه می رسد.

امام جمعه و نماینده شهرستان نیز طی بیاناتی از تلاش های شهردار و اعضای شورای شهر در جهت رفع مشکل منظریه تشکر نمودند و از استاندار تقاضا کردند که هر چه سریعتر فرماندار خمینی شهر منصوب گردد.

مهندس غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان نیز طی بیاناتی گفت: در کنار این توافق نامه که امروز با شهرداری امضا کردیم و قرار شد هزینه های آماده سازی را پرداخت کنیم باید بگویم که کار سختی بود و به همین دلیل سالها به درازا کشید. وی در ادامه از حمایت های استاندار در این زمینه تشکر و قدردانی نمود. ما امیدواریم که در کنار مشکل منظریه مشکلات دیگر نیز حل گردد. ما نه تنها مشکل اعتبار مورد نیاز منظریه را تامین می کنیم بلکه مشکل 250 پلاکی را که متعلق به راه و شهرسازی بوده و یک زمانی شهرداری واگذار کرده را امروز سندهایش را به شهرداری می دهیم . همچنین نزدیک 230 هکتار زمین را بدون اخذ وجه به شهرداری واگذار می کنیم تا بابت رفاه مردم ایجاد فضای سبز کند. همچنین ما 100 هکتار را در گردنه دوشاخ شهرداری واگذار خواهیم کرد. این مساحت ها نشان دهنده تعامل بین ماست.

صفحه 10 از 100