امروزپنجشنبه, 03 فروردين 1396-- Thursday Mar 23 2017

ساعت 06:18:10

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 09:03:36

 مشاهده میدان امام اصفهان و مجموعه صفه از فراز بام سبز خمینی شهر
شهردار:
مشاهده میدان امام اصفهان و مجموعه صفه از فراز بام سبز خمینی شهر

شهردار در نشست خبری که صبح امروز با خبرنگاران خبرگزاری موج، روزنامه های جوان، توریسم، اعتدال و دوهفته نامه فرصت برگزار کرد، از افتتاح مرحله اول طرح بزرگ اسپادان گشت در روز ولادت امام رضا (ع) خبر داد و گفت: به زودی شرکت های مسافربری از سطح شهر به این پایانه انتقال داده می شوند. گشایش مجتمع فرهنگی نیلفروش زاده جوی آباد در آینده نزدیک نیز از دیگر خبرهایی بود که حاج حیدری در این نشست از آن پرده برداشت.


وی همچنین خبرنگاران را از اجرای یک طرح بزرگ تفریحی در خمینی شهر آگاه کرد که از فراز بام آن میدان امام اصفهان، برج جهان نما، کوه صفه، امامزاده سید محمد، باغات اصغرآباد و کوشک و حتی نجف آباد قابل مشاهده است.


شهردار همچنین در رابطه با طرح خیابان مرکزی که طی آن هم میزان 3.6 از بافت فرسوده خمینی شهر احیا می شود و هم خیابانی احداث خواهد شد، گفت: این طرح تا کنون 80درصد پیشرفت داشته است.


گزارش مبسوط این جلسه در نشریه فرصت به چاپ خواهد رسید.

 

طرح های بزرگ شهرداری از دید مردم مخفی مانده است
سیدجواد ابطحی:
طرح های بزرگ شهرداری از دید مردم مخفی مانده است

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس  شورای اسلامی پس از بازدید از طرح های عمرانی شهرداری به همراه شهردار حاج حیدری، اقدامات عمرانی شهرداری را در راستای اقتصاد مقاومتی دانست. ابطحی دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: کارهای بسیار بزرگی توسط شهرداری انجام شده و در حال انجام است که از دید مردم مخفی مانده است. وی بام سبز را طرحی دانست که قادر است خمینی شهر را به یک منطقه ویژه گردشگری تبدیل کند.


نماینده مجلس با تاکید بر اینکه پایانه اسپادان گشت که مرحله اول آن به زودی افتتاح خواهد شد هم موجب فرهنگ سازی شده و هم رونق اقتصادی و اشتغالزایی را در پی خواهد داشت، یکی از دلایل تمدن در دوره صفوی را وجود بازارهای متعدد عنوان کرد. ابطحی همچنین از بهسازی و بازسازی اتوبوس های واحد به عنوان یک کار بسیار بزرگ یاد کرد و آن را نشانه دید باز شهردار حاج حیدری دانست.


نماینده مجلس در ادامه زحمات و تلاش های شهردار را علیرغم کمبود منابع مالی قابل تقدیر خواند و آن را مصداق کار جهادی  ودر راستای اقتصاد مقاومتی دانست. ابطحی با تاکید بر اینکه ممکن است مردم نتوانند همه طرح ها را ببینند و در نتیجه عمق و عظمت این کارها خودش را نشان نمی دهد، پیشنهاد داد که فیلمی از این طرح ها تهیه شده و در اختیار مردم قرار بگیرد. شهردار در این دیدار آنچه مورد بازدید نمکاینده قرارگرفته را بخشی از فعالیت های عمرانی شهرداری اعلام کرد.

بازدید نماینده از طرح های عمرانی شهرداری خمینی شهر
بازدید نماینده از طرح های عمرانی شهرداری خمینی شهر

نماینده شهرستان به اتفاق شهردار خمینی شهراز چند طرح در دست اجرای شهرداری خمینی شهر بازدید کردند .به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شرکت تعاونی اسپاداناگشت،مرکزپشتیبانی وتعمیرگاهی اتوبوسرانی، مرکزرفاهی تفریحی باغ شهربام سبز،مرکزفرهنگی ورزشی نیلفروش زاده جوی آباد،سالن چندمنظوره بحران وفرهنگسرای کوثرآدریان از جمله مناطقی بودند که مورد بازدید قرار گرفتند، حاج حیدری در هر بخش اطلاعاتی در مورد طرح در حال اجرا در اختیار نماینده قرار داد.درحاشیه  این دیدار گفتگویی با  سید جوادابطحی نماینده صورت گرفته که پس از تنظیم منتشر خواهد شد.

 

روشنایی خیابان شمس جوی آبادآفزایش می یابد
روشنایی خیابان شمس جوی آبادآفزایش می یابد

نصب پایه های روشنایی خیابان شمس به تعداد 20 اصله پایه چراغ 10 متری بر روی فونداسیون های پیش ساخته در حال اجرا است. به گزارش فرصت آنلاین مهندس رفیعی مسول تاسیسات شهرداری خمینی شهر در توضیح این مطلب گفت:چراغهای مورد استفاده از نوع لاکپشتی 150 وات بوده و به صورت مشارکتی توسط شهرداری خمینی شهر و امور برق شهرستان در حال اجراست. وی افزود:هزینه تمام شده طرح مذکورحدود 75 میلیون تومان است.

«جمعه های شادمانه» آغاز شد
«جمعه های شادمانه» آغاز شد

با پایان یافتن نمایش های خیابانی که به مدت یک ماه توسط سازمان رفاهی تفریحی در منطقه لادر و بوستان های شهر به اجرا درآمد، این سازمان در تازه ترین اقدام خود در اولین روز از مرداد ماه طرح «جمعه های شادمانه» را به اجرا درآورد. مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: شب گذشته حدود 3 هزار نفر از شهروندان در بوستان بهشت میهمان برنامه شاد و مهیج جمعه های شادمانه بودند. این برنامه که با محوریت آموزش آداب شهروندی با موضوع فضای سبز همراه بود مورد استقبال مردم قرار گرفت. پیمانی افزود: در برنامه های بعدی که تا پایان شهریورماه در دیگر بوستان های شهر به اجرا درخواهد آمد به موضوعات بازیافت، ترافیک و... پرداخته خواهد شد.
وی با بیان اینکه این برنامه با موسیقی، طنز، تقلید صدا و... همراه بود، خاطرنشان کرد: بهترین شیوه برای انتقال مفاهیم به مخاطب استفاده از زبان طنز است.

شرکت غواصان آتش نشانی خمینی شهری در مانور  هوانیروز
شرکت غواصان آتش نشانی خمینی شهری در مانور هوانیروز

15 نفر از غواصان آتش نشان خمینی شهر جهت انجام تمرینات آمادگی دوره ای در دریاچه سد زاینده رود عازم این منطقه شدند. مسول روابط عمومی سازمان آتش نشانی خمینی شهر با اعلام این خبر  به خبرنگار فرصت آنلاین افزود: در این ماموریت که 24 ساعت طول کشید، همزمان به دلیل مانور هوانیروز اصفهان غواصان خمینی شهری هم در برنامه مذکور شرکت کردند.کاظمی گفت: غواصان سازمان در ماموریت های مختلف در خمینی شهر، ذوب آهن، مبارکه و اصفهان در صورت درخواست کمک شرکت می کنند.

بازدید شهردار از چند طرح عمرانی
بازدید شهردار از چند طرح عمرانی

روز گذشته شهردار خمینی شهر همراه تیم عمرانی شهرداری از تعدادی از طرح های عمرانی در سطح شهر بازدید کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این بازدیدها پایانه اسپادانا گشت، مسیر گاردر غربی، محل احداث ساختمان های سازمان ها و معاونین، شهرک باران منظریه و کوی صبا مورد بازدید قرار گرفت. گفتنی است حضور شهردار حاج حیدری در محل اجرای طرح ها گاه هر روز انجام می گیرد.

 

 

 

 

بلوار شهید صدوقی به زودی آماده می شود
شهردار خمینی شهر:
بلوار شهید صدوقی به زودی آماده می شود

شهردار صبح امروز در حین آزادسازی یکی از آخرین ساختمان هایی که بر سر راه احداث بلوار شهید صدوقی قرار گرفته بود، گفت: در ضلع جنوبی بلوار شهید صدوقی فقط سه بنای دیگر باقی مانده که با مالکانش وارد مذاکره شده ایم و انشااله به توافق می رسیم در غیر این صورت از طریق قانون و ماده 8 شهرداری این سه مورد را هم به نتیجه خواهیم رساند. حاج حیدری با تاکید بر اینکه شرایط برای اجرای بلوار آماده است، افزود: برای جابجایی تیربرق هایی که سر راه است با اداره برق وارد مذاکره شدیم و امیدواریم ظرف هفته آینده جا به جا شود. وی گفت: علیرغم اینکه هنوز آزادسازی ها به طور کلی به پایان نرسیده اما نیروهای عمرانی شهرداری به زودی وارد مرحله اجرای بلوار می شوند. همچنین به صورت همزمان روشنایی بلوار را در وسط ایجاد می کنیم و بلوار شهید صدوقی را در آینده نزدیک تحویل مردم عزیز می دهیم تا باز در دوره چهارم  شورا از نعمت آبادانی و عمران بهره مند شوند.

صفحه 10 از 91