امروزسه شنبه, 26 تير 1397-- Tuesday Jul 17 2018

ساعت 17:57:44

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 23:13:42

حضور پر شور شهروندان خمینی شهری در جشن ولادت کریم اهل بیت(ع)
حضور پر شور شهروندان خمینی شهری در جشن ولادت کریم اهل بیت(ع)

به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) همزمان با شب ولادت آن امام بزرگوار در منطقه گردشگری لادر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم که با جشن گلریزان با همکاری خیریه اوتیسم همراه بود، اقشار مختلف مردم روزه دار، مسولین، شهردار وتعدادی از اعضای شورای فعلی وشورای پنجم شرکت داشتند.


براساس گزارش مذکور هنرمندان کشوری در این جشن به هنرنمایی پرداختند که اجرای زنده گروه موسیقی مجید اخشابی و اجراهای عارف جعفری (از هنرمندان افغان) و نیز برادران دوقلوی سعیدی از آن جمله بود.


شعر خوانی شاعرانی مانند برقعی (آیینی) و قدیمی (طنزپرداز) و اجرای نمایش توسط گروه چهرک از دیگر برنامه های جشن ولادت کریم اهل بیت بود.
شایان ذکر است سعید بیابانکی و خانم جلال آبادی مجریان این برنامه بودند.

سم پاشی عمومی فضای سبز شهردر 23 شب
مسؤول فضای سبز شهرداری:
سم پاشی عمومی فضای سبز شهردر 23 شب

مرحله اول سم پاشی عمومی شهر پایان پذیرفت.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مرحله که از هشتم اردیبهشت ماه آغاز شده بود به مدت 23 شب متوالی از ساعت 22 الی 6 صبح خیابان های چهار منطقه با توربین 2000 لیتری سم پاشی شدند.

مسؤول فضای سبز شهرداری در این زمینه گفت: این سم پاشی عمدتاً برای کنترل آفات مکنده به خصوص شته های روی نارون، کاج، سرو، اقاقیا، پسیل زبان گنجشک، پسیل زیتون، انواع شپشک¬ها، سوسک برگخوار نارون و گروهی از چوبخوارها که در مرحله حساس به سم هستند، انجام شد.
قائدی افزود: در محلول استفاده شده از سموم استامی پراید، دیازینون و ایمیداکلپراید استفاده شد. همچنین علاوه بر سم برای بهتر پخش شدن محلول سمی روی سطح گیاه روغن دی جی به سموم اضافه گردید.
وی از محلول پاشی پرچین ها به وسیله کودهای NPK ، اوره، آهن و میکروم به منظور تقویت و مقاوم سازی گیاه به عنوان دیگر عملیات انجام گرفته در مرحله اول نام برد.
گفتنی است در این عملیات جمعاً 188 کیلوگرم کود استفاده شده است.

درختان مقاوم به خشکی به شهر آمدند
درختان مقاوم به خشکی به شهر آمدند

از ابتدای سال جاری تا کنون واحد فضای سبز شهرداری اقدام به کاشت انواع درختان و درختچه های زینتی سازگار با شرایط آب و هوایی و مقاوم به خشکی و آفات نموده است. مسؤول واحد فضای سبز شهرداری با اعلام این خبر افزود: تعداد 7 هزار اصله درخت و 15 هزار اصله درختچه در پارکها، میادین، بلوارها و خیابان های سطح شهر کاشته شده است.


قائدی گفت: این درختان و درختچه ها شامل انواع مختلفی از جمله سرو تبری، توت زینتی، ابریشم ایرانی، زیتون تلخ، نارون پیوندی، رزماری، سروخزنده، زرشک، پیروکانتا و یوکا می باشند.

ترکیب اعضای پنجمین شورای شهر خمینی‌شهر مشخص شد
ترکیب اعضای پنجمین شورای شهر خمینی‌شهر مشخص شد

همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مردم خمینی شهر از بین داوطلبان 9نفر را راهی شورای پنجم شهر کردند.
براساس نتایج به دست آمده اسامی منتخبان به شرح زیر است:
1- اکبر حاجی حیدری ورنوسفادرانی با 26153 رای

2- داود وطن€خواه با 21828 رای

3- عبدالله کیانی 18812 رای

4- منیژه مردانی 14418 رای

5- امیر لطفی فروشانی 14199 رای

6- عبدالرضا عباسی 12944 رای

7- حسین رحیمی 12792 رای

8- حسین غفوری اسفریزی 12615 رای

9- محمدعلی پورشریعت 12359 رای

همچنین اسامی اعضای علی البدل شورای پنجم به شرح ذیل می باشد:

۱۰- آقای قدمعلی ابراهیمی نیا نام پدر حسین دارای ۱۱۹۳۲رأی    

۱۱- آقای قاسم شیروی خوزانی   نام پدرغلامعباس   دارای ۹۸۳۴ رأی    

۱۲- آقای احمد گودرزی   نام پدربهمن  دارای ۹۶۸۳رأی        

۱۳- آقای سیداصغر مجیدی  نام پدرسیدابوالفضل   دارای ۹۴۴۶ رأی    

۱۴- خانم شیرین باقری ورنوسفادرانی  نام پدرامراله   دارای ۸۶۲۸ رأی    

۱۵- آقای سیدعلی مجیدی   نام پدرسیدمحمود   دارای ۸۵۶۶ رأی   

به زودی عملیات عمرانی 4 محله منظریه آغاز می شود
به زودی عملیات عمرانی 4 محله منظریه آغاز می شود

مراحل زیرسازی، آسفالت و جدول گذاری 4 محله منظریه آغاز می شود.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شهردار ضمن اعلام این خبر، گفت: این عملیات از محله سه شروع می شود و از همشهریان محترم تقاضا می کنم در صورتی که محله شان نیاز به انشعابات دارد سریعا سفارش دهند چرا که پس از اجرای آسفالت محله ها مجوز حفاری صادر نمی گردد.

علی اصغر حاج حیدری افزود: عملیات آسفالت، زیرسازی و جدول گذاری کندروی بلوار شهید عموشاهی به پایان رسیده است. همچنین عملیات عمرانی پارک شهروند 90 درصد پیشرفت داشته و تا 20 روز آینده فضای سبز آن نیز تکمیل خواهد شد.

روشنایی بلوارآیت اله صدوقی به میدان امام رضا(ع) رسید
روشنایی بلوارآیت اله صدوقی به میدان امام رضا(ع) رسید

17 اصله پایه روشنایی 10متری دربخش جدید بلوار آیت اله صدوقی نصب شد. مسول تاسیسات شهرداری خمینی شهر با اعلام این خبر گفت:این پایه ها در700 متر طول جدول میانی این بلوار با مشارکت امور برق شهرستان خمینی شهر وشهرداری نصب گردید. مهندس رفیعی افزود: چراغ های این پایه ها دوطرفه بوده وبرای اولین باردرخمینی شهر از نوع ال،یی ، دی می باشد. گفتنی است طی چند روز گذشته همچنین فضای سبزمیدان امام رضا(ع) درتقاطع بلوار شهید صدوقی وباغبان اجرا شد.وخاکریزی جدول میانی هم برای اجرای درختکاری انجام گرفت.

قطار عمران همچنان بر روی ریل
قطار عمران همچنان بر روی ریل

شهردار قول داد طرح های نیمه تمام شهرداری و شورای دوره چهارم ظرف سه ماه آینده تکمیل گردند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین علی اصغر حاج حیدری در خصوص طرح های منطقه یک شهرداری گفت: سالن شهدای خوزان در حال افتتاح است. عملیات روبنایی آن تمام و کف پوش خریداری شده و در حال نصب است. همچنین زیرسازی، جدول و آسفالت محوطه بیرونی و خیابان اصلی در حال انجام است و ظرف 15 روز آینده این سالن تحویل ورزشکاران شهر می شود.
وی افزود: عملیات خیابان مرکزی نیز تا 3 ماه آینده تمام می شود. در پارک سلامت در منطقه اندوان نیز، خاک برداری جدول سنگی و روشنایی اجرا شده است و اکنون فضای سبز آن در حال تکمیل است و تا یک ماه آینده افتتاح می شود.
شهردار از تکمیل فضای سبز میدان امام رضا (ع) به عنوان یکی از طرح های منطقه دو نام برد و افزود: پس از پایان یافتن آزادسازی های بلوار شهید صدوقی، فضای سبز و روشنایی آن هم آغاز شده و پیمانکار برای انجام بلوک فرش پیاده روها اقدام نموده است.
حاج حیدری همچنین از تکمیل خیابان آیت ا... احمدی حدفاصل بلوار توحید به سفیر امید و تمام شدن گام دوم بام سبز تا سه ماه آینده خبر داد.
وی با اشاره به این که زمین های دو سرای محله در منطقه سه تحویل مسکن و شهرسازی شده افزود: مجتمع فرهنگی نیلفروش زاده هم تکمیل شده و باید تجهیزات در آن قرار گیرد.
گفتنی است یک طبقه از این مجمتع 4 طبقه برای مهارت آموزیوایجاداشتغال به فنی و حرفه ای تعلق خواهد گرفت و بقیه صرف امور فرهنگی، کتابخانه و سالن مطالعه خواهد شد.
شهردار ضمن تشکر از مردم منظریه که 25 سال در قبال مشکلات این شهرک صبوری نموده اند تصریح کرد: خدمات رسانی در منظریه سال ها به تعویق افتاده بود و سرانجام با محوریت استاندار و تلاش مسؤولین شهر حل شد. امروز گام اول را با زیرسازی، آسفالت و جدول کشی قسمت کندروی بلوار عموشاهی آغاز نمودیم.
حاج حیدری از مردم منظریه خواست که باز هم صبوری کنند تا در این چند ماه باقیمانده از کار دوره چهارم، تعهدات شهرداری و همچنین مسکن و شهرسازی انجام شود. وی همچنین از آسفالت محله 3 و نیز اتمام فضای سبز پارک شهروند در آینده ای نزدیک خبر داد.

باغ بانوان شهر درچه افتتاح شد
باغ بانوان شهر درچه افتتاح شد


روز گذشته باحضورمسولین استانی و شهرستانی و شهر درچه از جمله استاندار، فرماندار ، نماینده شهرستان،امام جمعه ،شهردار واعضایشورای اسلامی شهردرچه،اولین باغ بانوان شهر درچه با مساحت حدود 14 هزار متر مربع افتتاح شد.


مسؤول روابط عمومی شهرداری درچه در گفتگو با فرصت آنلاین با اشاره به این که عملیات احداث این باغ از سال 93 آغاز شده بود افزود: این باغ دارای امکاناتی از قبیل پیست دوچرخه سواری، زمین چند منظوره، محوطه ویژه اسباب بازی کودکان، زمین ماسه بازی، مجموعه کالسکه عشق، آبنمای مجموعه مادر و فرشته، وسایل ورزش های تنیس روی میز و فوتبال دستی، باغ میوه ای جهت آموزش، گلخانه آموزشی و تکثیر گل و گیاهان و کتابخانه گلخانه ای جهت مطالعه می باشد.
گفتنی است استاندار در این مراسم اعلام کرد این مجموعه، بیست و هفتمین باغ بانوانی است که در استان اصفهان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

صفحه 10 از 102