امروزيكشنبه, 25 آذر 1397-- Sunday Dec 16 2018

ساعت 14:01:59

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:02:24

بازیدمعاون هماهنگی وامور عمرانی استانداری اصفهان از طرحهای عمرانی شهرستان خمینی شهر
بازیدمعاون هماهنگی وامور عمرانی استانداری اصفهان از طرحهای عمرانی شهرستان خمینی شهر

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری، فرماندار،بخشدارمرکزی ،شهردارو جمعی از مسئولین استان و شهرستان صبح امروز از طرحهای عمرانی شهرستان خمینی شهر بازدید نمودند.

بازدید از طرحهای پایانه حمل ونقل کالا،پارک ساحلی وبافت فرسوده خمینی شهر،زیرگذر ورودی اصغر آباد،پارک جنگلی اصغرآباد وطرح تعریض مسیر ورودی کوشک از طرحهایی بود که مهندس مقدس زاده از آنها بازدید و در جریان اجرای آنها قرار گرفت.

در ابتدا مهندس محمود مسلم زاده فرماندار شهرستان گزارشی از طرحهای عمرانی شهرستان ارائه نمود وخواستار همکاری دستگاهها درجهت پشرفت وتکمیل پروژه شد.

شهردار خمینی شهر نیز در این بازدید به پیشبرد و انجام پروژه های شهری اشاره کرد و گفت :شهرداری با تمام قوا در راستای شادی و نشاط شهری قدم بر میدارد وارمغان این تلا ش ها پروژه هایی همچون پارک ساحلی جوان،بام سبز و منطقه گردشگری لادر و ... می باشد.

علی مقدس زاده در این بازدید ها با تأکید بر تسریع در اجرای طرحهای عمرانی گفت:مکان جدید پایانه حمل ونقل کالا از مهمترین طرحهای در حال اجراست که در منطقه شمال خمینی شهر در مساحت ۳۲ هکتار ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته وبا ساخت آن ۴۲ شرکت حمل ونقل در این مکان مستقر می شوند.

معاون هماهنگی وامور عمرانی استانداری عدم هماهنگی بین دستگاههای مربوط را علت تأخیر در اجرای این طرح دانست و افزود: با انتقال اسناد به صنف مربوطه تأمین زیرساختها و صدور مجوز از سوی راهداری این طرح تا ۲ ماه آینده به پایان می رسد و از شهریور ماه شاهد تردد کامیونی درسطح شهر نیسیتم.

وی گفت: برای طرحهای دیگر نیز در اولین جلسه کمیسیون های مربوطه تصمیماتی اتخاذ خواهد شد وزمان بندی برای دستگاههای استانی وشهرستان اعمال نمود.

مسئولین جزیره ای عمل نکنند
فرماندار شهرستان در صحن علنی شورا مطرح کرد؛
مسئولین جزیره ای عمل نکنند

مهمترین مطالبات مردمی و موضوعات شهری با حضور فرماندار شهرستان و بخشدار در صحن علنی شورای شهر مطرح شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، در ابتدای این جلسه شهر حاج حیدری ضمن عرض خیرمقدم به فرماندار، گفت: با وجود مشکلات اقتصادی با اتحاد و هماهنگی شورای شهر و شهرداری اتفاقات خوبی در شهرستان در حال رخ دادن است.
وی با اشاره به پروژه های در حال اجرا در شهر، ادامه داد: پارک ساحلی جوان با این که هنوز افتتاح نشده مورد استقبال مردم قرار گرفته است، آسفالت بلوار شهید اشرفی اصفهانی در حال انجام است، ضلع جنوب آزادسازی های ورودی شهر از سمت دوشاخ تمام شده هر چند لوله گذاری های آب در این منطقه هنوز انجام نشده است. با حمایت ها و رایزنی های شما تیرهای برق جاده کمربندی نیز جا به جا شد.
شهردار از فرماندار درخواست یک جلسه رایزنی با اداره آب منطقه ای در جهت ساماندهی حریم های کانال آب واقع در شهر را نمود و افزود: امیدواریم قبل از آسفالت ریزی مشکل آب دوشاخ حل شود.
وی همچنین افزود : طبق برنامه ریزی ها با شورای شهر به این نتیجه رسیدیم که رینگ چهارم با عرض 110 متر عملا تا چندین سال آینده با بودجه های استانی و کشوری هم اجرایی نیست و باید برای حل مشکلات ترافیکی آزادسازی کنیم .در این راستا کار شروع شده و از بلوار پروفسور میردارمادی تا کهندژ، حدود 6 مترعرض اضافه شده است. سال آینده را نیزاز خیابان کهندژ تا خیابان آتشگاه در دستور کار قرار گرفته که کمک خوبی برای رفع ترافیک خواهد بود.
رحیمی عضو شورای شهر در ادامه به بحث اعتبارات اشاره نمود و گفت :اگر اعتبارات ملی، استانی و شهری هماهنگ نباشد در عمران شهر تعادل نخواهد بود و این هماهنگی مدیریت شما را می طلبد.
وی به مشکلات فرهنگی، سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی و دیگر مشکلات اشاره کرده و ادامه داد: ما به عنوان نماینده مردم در شورای اسلامی شهر در همه موارد شهری مورد سوال واقع می شویم، ما به ادارات مراجعه می کنیم اما ضمانت اجرایی نداریم و این کمک شما را می طلبد.
منیژه مردانی عضو دیگر شورای شهر در مورد حوزه بانوان گفت: فعالیت این حوزه از دید مسئولین برون استانی ضعیف است، هم در بحث کارآفرینی و هم بحث مفاسد اجتماعی. ارتباط حوزه بانوان فرمانداری و شهرداری بهتر از بیشتر باشد . باید به فکر بانوان باشید اگر بانوان یک جامعه ارزش گذاری شوند مسلما آن جامعه شهری پویا و سالم خواهد بود . همچنین در مورد ورزش شهرستان گفت: با توجه به تراکم بالای جمعیت شهر میزان فضاهای ورزشی شهرمان کم و استاندارد نیست . اگر فضای بیشتری داشته باشیم مسلما این پتانسیل ها به خارج از شهر مهاجرت نمی کنند. متاسفانه اداره اداره ورزش و جوانان خمینی شهر به هر دلیلی فعالیتش کافی نیست و از شما درخواست داریم که از اعتبارات استانی و برون استانی در این زمینه استفاده کنید.
عباسی نیز به عدم ارائه گزارشات انشعابات و حفاری های ادارات به شهرداری اشاره نمود و مشکلات دیگر را این گونه برشمرد: بهره برداری بی رویه از چاه ها و انتقال آب با تانکر به کارگاه های صنعتی خارج از شهر، کشت محصولاتی که آب زیادی نیاز دارند، مشکلات ناشی از ساخت و سازهای غیر مجاز و ...
حسین غفوری، نائب رئیس شورای شهر نیز ضمن تبریک به فرماندار برای انتصاب شایسته ایشان، گفت: امید که در این مدتی که در این منصب هستید با همکاری و تعامل در کار خدمت رسانی به مردم موفق باشند.
داود وطن خواه به عدم لزوم احداث راهدارخانه اشاره کرد و گفت: ما در شهرستان 20 کیلومتر بیشتر راه نداریم اما با اجرای این طرح در ورودی منطقه گردشگری لادر این منطقه نازیبا می شود.
وی در مورد مشکلات بلوار آزادگان ادامه داد: بلوار آزادگان طبق صورتجلسه استانداری باید به شهرداری خمینی شهر تحویل داده شود اما با توجه به مشکلات این بلوار توانایی تحویل گرفتن این بلوار را نداریم. اداره راه باید هزینه های آماده سازی این بلوار را متقبل شود یا این بلوار را اصلاح شده تحویل دهد. 5 پل این بلوار همگی مشکل دارد.
وطنخواه همچنین از فرماندار خواست متکدیان سطح شهر جمع آوری شوند.
اکبر حاج حیدری عضو دیگر شورای شهر با اشاره به جایگاه شورا ها بین مردم در مشکل عدم هماهنگی ادارات اشاره نمود و اذعان داشت: تقاضای ما از فرمانداری این است که هماهنگی و مدیریت ویژه ای باشد که از طریق فرمانداری بتوانیم مطالبات مردم را پیگیری کنیم. وی همچنین به مشکلات ارژانس ، حاشیه نشینی و ... اشاره نمود.
لطفی نیزطی بیاناتی به پتانسیل های شهر اشاره نمود و افزود: متاسفانه برخی ها نسبت به توازن امکانات شهر منصفانه نظر نمی دهند. بخش عظیمی از مراجعات ما ورزشکاران هستند، استان چه سهمی در این حمایت از این ورزشکاران دارد؟ سینمای شهر ما چه وضعیتی دارد؟ بحث روشنایی جاده کمربندی که مدت هاست در حال پیگیریست، به کجا رسیده است؟ همچنین به مشکلات بهداشت و درمان شهر و مشکلات فرهنگی و... اشاره کرد و گفت نباید همه انتظارات فرهنگی شهر از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری باشد .همچنین درخواست نمود: اگر ممکن است شبکه مترو اصفهان خمینی شهر را در ایستگاه های کلیدی ببینید.
در پایان جلسه فرماندار شهرستان با اشاره به اهمیت همدلی بین مسئولین، گفت: ما دو رویکرد برای ادارات داریم، یکی تکریم ارباب رجوع و رضایت مندی از دستگاه ها که در این راستا از مسئولین خواسته ایم در نماز جمعه حضور پیدا کنند و رویکرد دیگر هم افزایی بین مسئولین است.
مسلم زاده در ادامه افزود: با مشکلات تا حدودی آشنایی داریم و با مهندس غلامی نیز رایزنی کرده ایم که با حضور در شهرستان بخشی از مشکلات را پیگیری کنیم.
وی به مشکلات کشتارگاه ، شهرک های صنعتی، گلخانه ها و ... اشاره نمود و افزود: در همه این زمینه ها کار کرده ایم و وارد عمل شده ایم.
وی با تشکر از شهردار به برنامه ریزی های صحیح در مورد اتیسم و هدف شناسی و هدفمندی عملکرد برای حل مشکلات اتیسم اشاره نمود و گفت: باید ارگان ها جزیره ای عمل نکنند و قبل از هربرنامه ای هدف های آن برنامه را مدنظر قرار بگیرند و با برنامه ریزی وارد عمل شوند.
در مورد دفتر بانوان نیز گفت : اعتقاد دارم باید خمینی شهر کانون بانوان داشته و فعال باشد. سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یکی از پتانسیل های شهر است و در بحث های محله محور باید ورود کند. همچنین گفت: ایجاد نشاط اجتماعی در پیشگیری در معضلات اجتماعی بسیار موثر است.

بازدید شبانه فرماندار خمینی شهر از طرح ورزشی،تفریحی پارک ساحلی جوان شهرستان
بازدید شبانه فرماندار خمینی شهر از طرح ورزشی،تفریحی پارک ساحلی جوان شهرستان

فرماندار شهرستان به همراه بخشدار مرکزی،شهردار ورئیس شورای اسلامی شهر از طرح ورزشی تفریحی پارک ساحلی جوان شهرستان خمینی شهر بازدید نمودند.

مسلم زاده فرماندار شهرستان در این بازید طی سخنانی گفت: احداث این مجموعه از ضروریات شهر بود و از شهردار واعضای شورای اسلامی شهر در احداث این مجموعه تشکر نمود.

ایشان بیان داشت: این بازید بسیار انرژی بخش و مایه مباهات بود واین مجموعه برای مردم وآحاد جامعه فراهم شده است وانشا ا... در آینده نزدیک شاهد توسعه و تکمیل پروژه پاک جوان ودیگر پروژهای که در دست اقدام هست باشیم.

جشن ولادت امام حسن (ع) برگزار شد
جشن ولادت امام حسن (ع) برگزار شد

نوای ملکوتی اذان مغرب در فضای لادر می پیچد و صدای اَشهد اَشهد کوه طنین انداز می شود. مردم در صف های منظم نماز ایستاده اند تا روزه پانزدهمین روز از ماه مبارک را با نام و یاد خدا افطار کنند. سفره های افطار در جای جای این زمین پهناور گسترده شده است و مردم تنگاتنگ یکدیگر روزه هایشان را باز می کنند و شادی ولادت امام حسن مجتبی (ع) چاشنی سفره هایشان می شود.

باز هم لادر میزبان مردمی است که در پی چند ساعت شادی، خود را از جای جای این استان پهناور به اینجا رسانده اند.

هنوز جشن آغاز نشده که صندلی ها پر می شود و سیل جمعیت جا مانده از صندلی سرپا می ایستند و جمعیت نشسته را در حلقه خود می گیرند.

مردم با دست هایشان مولودی خوان را همراهی می کنند و با خنده هایشان هنرمند تقلید صدایی را که هیچ خواننده و هیچ آهنگی را از قلم نمی اندازد. از آهنگ "وطنم" سالار عقیلی تا آهنگ "ای جان" حامد همایون. مردم با آهنگ "وطنم ای شکوه پا برجا" به وجد می آیند و با آهنگ "ایران! اگر دل تو را شکستم" سر پا می ایستند. چشمانشان با "ربنا"ی شجریان نمناک می شود و با "آمدم ای شاه پناهم بده" بارانی.

عباس رضا زاده لادر نشینان را به یک ساعت پر از هیجان میهمان می کند و سعید خلج و گروهش مردم را میهمان موسیقی پرمغز سنتی می کنند.

گروه هم آوایی شمیسا و همچنین خواننده نوجوان محمدحسین رضایی نیزهر کدام سهمی در این شادی آفرینی دارند.

شهردار حاج حیدری لحظاتی را به روی صحنه می رود و تشویق های مردم مقدمه سخنرانی کوتاهش

می شود. دعوت از مردم برای پرداخت عوارض خودرو و عوارض نوسازی، گل حرف های شهردار است. حاج حیدری گریزی هم به خیریه اوتیسم خمینی شهر می زند و از کودکان معصومی می گوید که تا پیش از راه اندازی سرای پاکان در کنج خانه هایشان در خویش فرورفته بودند و امروز به همت این خیریه در خانه ای دور هم جمع شده اند و تحت آموزش، قادر خواهند بود حتی به جمع نخبگان جامعه بپیوندند.

دوربین های فیلمبرداری که در چندین نقطه از مراسم سرپا ایستاده اند حالا همه به احترام میان پرده ای که در صفحه تلویزیون ها ظاهر می شود چراغ هایشان را خاموش می کنند و خود نیز چشم به صفحه های نمایشی می دوزند که معصومیت بچه های اوتیسم خمینی شهر را به تصور می کشد.

میان پرده تمام می شود اما دل و ذهن هجده هزار مرد و زن و کوچک و بزرگی که اینجا جمع شده اند، همانجا در گوشه گوشه سرای پاکان جا می ماند.

هادی یکی از همین بچه هایی است که از سرای پاکان آمده است و با چند تا دیگر از دوستانش روی سکو ایستاده اند. خانم کشاورز اعلام می کند که هادی می خواهد شعر بخواند و هادی شروع می کند:

درک کن من را که من هم کودکم / همچو گل پاک و لطیف و نازکم/ پنج حسّم در هم و بر هم شده/ دردهایم گویی بی مرهم شده ...

صدای هادی اگرچه گاه نامفهوم می شود اما لحن حزین صدایش اشک را میهمان چشم ها می کند.

مجری که آغاز گلریزان را اعلام می کند اسکناس ها و چک ها انگار دیگر تاب ماندن در جیب ها و کیف ها را ندارند. اولین رقم 50 میلیون تومان اعلام می شود و بعد از آن هر کس به فراخور توانایی و دارایی اش دست به جیب می شود از حلقه ازدواج بگیر تا النگو و پلاک طلا و اسکناس هایی که به دست کودکان در کیسه سرازیر می شود و در نهایت رقم کمک های نقدی و تعهدی حضار به 200 میلیون تومان می رسد.

بوستان های "شهروند" و "سلامت" را سبز تحویل مردم  می دهیم
شهردار در سومین حضورش در برنامه تلویزیونی ناز نوروز
بوستان های "شهروند" و "سلامت" را سبز تحویل مردم می دهیم

شهردار و همچنین رئیس و نایب رئیس شورای شهر شامگاه دهم فروردین میهمان برنامه ناز نوروز شبکه اصفهان بودند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار حاج حیدری که برای سومین بار در ایام نوروز میهمان این برنامه شده بود، به خدمات عمرانی که سال 96 در شهرک منظریه ارائه شد، اشاره کرد و گفت: ساکنان این شهرک 25 سال خاک خوردند تا اینکه در طول سال گذشته موفق شدیم 250 هزار متر مربع از این شهرک را جدولگذاری و آسفالت کنیم.

 وی در ادامه از اقدامات عمرانی که سال 97 در دستور کار قرار دارد، خبر داد و افزود: علاوه بر به نتیجه رساندن طرح های خیابان مرکزی، پیچ بلوار توحید، خیابان شهدای خوزان و خیابان ولیعصر (عج) محله جوی آباد، بوستان های سلامت و شهروند را نیز سبز شده تحویل مردم می دهیم.
شهردار همچنین از ورود جدی به موضوع تسویه پساب با توجه به کم آبی خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با کمک ها و حمایت شورای شهر بتواند شهری درخور مردم بسازد.


در ادامه این برنامه رئیس شورای شهر، رویکرد شورای پنجم را رویکردی عمرانی و فرهنگی اعلام کرد و گفت: شعار ما از ابتدا "ادامه سازندگی" بوده و از همین رو تکمیل طرح های عمرانی و همچنین اقدامات فرهنگی در راس امورمان قرار دارد.
کیانی ادامه داد: دوران، دوران کار است و شورای پنجم با کنار گذاشتن مباحث سیاسی و حاشیه ای فقط قصد انجام کار دارد.


نایب رئیس شورای پنجم نیز که در این برنامه حضور داشت حل مشکلات محلات را از جمله برنامه های شورای پنجم عنوان کرد. دکتر غفوری گفت: یک دسته برنامه عمومی داریم مانند خیابان مرکزی و یک دسته مشکلات تخصصی محلات مثل تامین فضای سبز که در شورای پنجم به هر دو خواهیم پرداخت.

بستر سرمایه گذاری در خمینی شهر فراهم است
شهردار در دومین حضور خود در برنامه تلویزیونی ناز نوروز:
بستر سرمایه گذاری در خمینی شهر فراهم است

از اولین روز فروردین تا پایان روز ششم 76 هزار نفر از جاذبه های گردشگری خمینی شهر بازدید کرده اند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار در دومین حضورش در برنامه ناز نوروز شبکه اصفهان ضمن اعلام این خبر، به برنامه های متنوعی که در این ایام در خمینی شهر به اجرا درمی آید، اشاره کرد و گفت: شهرداری کار خود را در سال 97 بسیار عالی آغاز کرد.
حاج حیدری در ادامه علاوه بر برشمردن طرح های عمرانی که در سال جدید به اجرا درخواهد آمد، به موضوع سرمایه گذاری در خمینی شهر نیز پرداخت. افتتاح فاز اول خیابان مرکزی، تکمیل طرح خیابان شهدای خوزان و اجرای طرح ادامه پیچ بلوار توحید از جمله طرح های عمرانی بود که وی مژده اجرای آنها را در سال جدید داد.


شهردار در ادامه، خمینی شهر را شهری نامید که در همه زمینه ها حرف برای گفتن دارد و در همین رابطه افزود: به جرات می توان گفت شهر ما "پایتخت خیرین" ایران است. خیّران شهر ما طرح عظیم بیمارستان ساعی با 45 هزار متر مربع زیربنا را تا مرحله سفت کاری پیش برده اند.
محمدتقی داورپناه خیّر بزرگ مدرسه ساز و حاج امید محب محمدی دو خیّری بودند که حاج حیدری در خلال سخنانش از آنها نام برد.


وی در ادامه با تاکید بر اینکه بسترهای سرمایه گذاری در شهر فراهم است، از پایانه مهربین به عنوان اولین طرح مشارکتی مردم و شهرداری یاد کرد و گفت: 55 درصد از این طرح در دست بخش خصوصی است و 45 درصد نیز به شهرداری تعلق دارد.
شهردار با بیان اینکه فاز اول این طرح عظیم سال گذشته افتتاح شده است، گفت: هتل، سالن آمفی تئاتر، تالار، 60 غرفه تجاری، هایپرمارکت و پارکینگ از دیگر بخش هایی است که در آینده به این مجموعه اضافه خواهد شد.
حاج حیدری تاکید کرد: این پایانه می تواند به پایانه مسافربری غرب اصفهان تبدیل شود. وی همچنین از صدور مجوز احداث سیتی سنتر در خمینی شهر خبر داد و گفت: با اجرای این طرح حجم رفت و آمد به اصفهان به منظور استفاده از مراکز خرید، کاهش می یابد. 

 

روزانه 1200 مسافر در این پایانه جا به جا می شود
در ادامه سخنان شهردار، مستند کوتاهی از اولین طرح مشارکتی شهرداری و شهروندان پخش شد و طی آن مسئول روابط عمومی پایانه مسافربری مهربین نیز به بیان توضیحاتی راجع به این طرح پرداخت.
مولایی گفت: این ساختمان در هشت طبقه پیش بینی شده و دوهزار و 200 نفر سهامدار دارد.
وی خدماتی که در این مکان به مردم ارائه می شود را 120 مورد عنوان کرد و گفت: 9 شرکت مسافربری مستقر در این پایانه روزانه هزار تا هزار و 200 مسافر را جا به جا می کنند.
رئیس روابط عمومی پایانه مسافربری مهربین از برگزاری همایش بزرگ حج، اعزام حجاج به عربستان و همچنین اعزام بیش از 40 هزار زائر به عراق در ایام اربعین حسینی در قالب ستاد اربعین، به عنوان چند مورد اقدامات انجام گرفته در این پایانه یاد کرد.
مولایی ضمن تشکر از شهردار و شورای شهر و همچنین تشکر ویژه از سهامداران اظهار امیدواری کرد در سال جدید با فروش سهام های باقی مانده این طرح عظیم به نتیجه مطلوب برسد.

کاروان پیک شادی در خیابان های خمینی شهر +تصویر
سال 96 در خمینی شهر با جشن و شادی به پایان خود نزدیک می شود
کاروان پیک شادی در خیابان های خمینی شهر +تصویر

سال 1396 در خمینی شهر، با جشن باشکوه و پرشور"کاروان پیک نوروزی" به ساعات پایانی خود نزدیک شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شور و نشاط شهروندان، قهقهه های کودکانه و خودروهایی که یکی بعد از دیگری در میانه راه به کاروان می پیوستند نوید سال نو را برای شهر و شهروندان به ارمغان آورد. کاروان پیک نوروزی به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در بیست و هشتمین روز از اسفندماه در خیابان های شهر به راه افتاد تا فراسیدن سال نو را به شهروندان و مسافران نوروزی نوید بدهد.


این کاروان شامل یک دستگاه مینی بوس، یک دستگاه ایسوزو، یک دستگاه وانت و یک واگن قطار نقاشی شده حرکت خود را ساعت 15:30 از پارکینگ شهرداری منطقه یک واقع در خیابان مدرس آغاز کرد و پس از عبور از خیابان صفاییه، میدان امام رضا، خیابان های شهید صدوقی و منتظری به میدان آیت الله صهری رسید. کاروان پیک نوروزی که در میانه راه خودروهای شخصی زیادی را با خود همراه کرده بود در میان شور و شعف مردم خصوصا کودکان و نوجوانان به سمت میادین آزدی و قدس حرکت کرده و با عبور از بلوار پاسداران مسیر باغ بانوان را در پیش گرفت. نورافشانی در باغ بانوان که با فرارسیدن شب همراه شد پایان بخش این برنامه پرشور و نشاط بود.
این برنامه که برای سومین سال متوالی برگزار شد، با پخش موسیقی های اقوام و همچنین نواختن سورنا به صورت زنده خمینی شهر را به استقبال سال نو برد. برنامه ریزی، پیش تولید و اجرای این برنامه شاد نوروزی با تلاش 60 هنرمند و نیروی اجرایی انجام گرفت.


مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر درباره هدف از اجرای این برنامه گفت: با توجه به اینکه شهردار حاج حیدری تاکید دارند که برنامه های نوروز امسال بیش از پیش شادی آفرین و بانشاط باشد ما تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا برنامه هایی شاد را در چارچوب قانون برای شهروندان و مسافران نوروزی به اجرا درآوریم.
موسوی افزود: با توجه به اینکه شهادت امام هادی (ع) با روز اول فروردین مصادف شده برنامه های نوروزی را از دوم فروردین آغاز خواهیم کرد. وی از همه شهروندان و مسافران نوروزی خواست تا از برنامه های شاد و متنوعی که در ایام نوروز در خانه های تاریخی، چشمه لادر و بام سبز به اجرا در می آید بازدید کنند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر از نیروی انتظامی، هلال احمر و آتشنشانی به خاطر همکاری تنگاتنگی که در اجرای برنامه پیک نوروزی با سازمان داشتند، تشکر کرد.


به گزارش خبرنگار ما، سرپرست گروه هنری چهرک نیز به عنوان مجری این برنامه گفت: تلاشمان این بود که کاروان پیک نوروزی امسال را نسبت به سال های گذشته هدفمندتر پیش ببریم. لک دراینباره افزود: تبریک و شادباش سال نو را امسال از زبان اقوام مختلف به گوش مردم رساندیم.
وی استقبال مردم از این برنامه را که در واپسین روزهای سال 96 به اجرا درآمد نسبت به سال های گذشته بهتر و بیشتر ارزیابی کرد و گفت: میهمانانی نیز از شهرهای دیگر به تماشای این برنامه دعوت شده بودند که همه از تماشای آن ابراز رضایت کردند.


مسئول انجمن نمایش خمینی شهر برگزاری چنین برنامه ای را در آخرین ساعات سال و در شهر شلوغ خمینی شهر، کاری بزرگ خواند و گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم نوید سال نو در نقاط دیگر کشور با این کیفیت برگزار نمی شود و خمینی شهر در این طرح پیشگام بوده است.
لک با بیان اینکه مردم خمینی شهر مردمی هستند که به یک اتفاق واکنش زیادی نشان می دهند، گفت: مردمی که به استقبال این برنامه آمدند و در مسیرها به ما پیوستند همکاری خوبی با گروه برگزار کننده داشتند و من از همه این عزیزان و همچنین تک تک افرادی که در اجرای این برنامه یاری مان کردند تشکر می کنم.


وی در رابطه با توسعه این طرح در سال های آینده نیز گفت: طبق طرح اولیه، این برنامه باید با کالسکه به اجرا دربیاید که تا کنون مقدور نبوده و امیدواریم بتوانیم در سال های آینده به این برنامه جذاب و شادی آفرین رنگ و آبی سنتی ببخشیم و آن را با کالسکه به اجرا دربیاوریم.

 

عکس های متنوع این برنامه در  بخش گزارش تصویری قابل مشاهده است.

عکس ها از: سعید بیگی

 

اهدای 15 هزار اصله درخت به شهروندان
اهدای 15 هزار اصله درخت به شهروندان

به همت واحد فضای سبز شهرداری 15 هزار اصله نهال، درختچه و درخت به مناسبت روز درختکاری میان شهروندان توزیع شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این درختان طی روزهای 15 و 16 اسفند بین شهروندان، برخی ادارات و مدارس و همچنین دوستداران محیط زیست توزیع شد.

گفتنی است شهرداری با توجه به کمبود منابع آبی، درختانی نظیر کاج، نوش، زالزالک، داغداغان، زبان گنجشک، اقاقیا، زیتون تلخ و توت زینتی را که غالبا در برابر خشکی مقاوم هستند، تقدیم شهروندان کرد.

صفحه 2 از 103