امروزشنبه, 30 دي 1396-- Saturday Jan 20 2018

ساعت 10:50:29

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:38:37

شهرداری‌ها دربودجه تکیه به دولت نداشته باشند
درگردهمایی شهرداران استان اصفهان مطرح شد:
شهرداری‌ها دربودجه تکیه به دولت نداشته باشند

شهرداران استان اصفهان روز گذشته درتالار شهروند با حضور استاندارگردهم آمدند. به گزارش فرصت آنلاین دراین نشست که چندین سخنران داشت استاندار اصفهان معاونین وی وشهردار هرکدام نقطه نظرات خود را بیان کردند. برپایه این گزارش یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده کمبود بودجه شهرداریها بود درحالی که استانداراعلام کرد شهرداران باید دربودجه تکیه به دولت نداشته باشند و از بخش خصوصی کمک بگیرند. مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری طی سخنانی در این نشست گفت: عملکرد مالی شهرداری€ های استان از سال 92 تا 95، ۱۲ هزار میلیارد تومان بوده که کمک دولت به شهرداری€ ها در این بازه زمانی، 733 میلیارد تومان از طریق وزارت کشور بوده است . محمدرضا کمالی کمک استان در قالب مالیات بر ارزش€ افزوده را 2 هزار و 67 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:: طبق قانون، بودجه شهرداری€ ها باید با نسبت شصت به چهل صرف امورعمرانی و خدماتی شود .وی سرانه پرداختی هر شهروند را بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان ذکر نمود.

چهارمین جشنواره یلدا در خمینی شهر برگزارشد
چهارمین جشنواره یلدا در خمینی شهر برگزارشد

به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری، چهارمین جشنواره میوه آرایی شب یلدا در سالن باغ بانوان برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم که با استقبال زیاد شهروندان روبرو بود آثارمیوه آرایی جشنواره به نمایش درآمد. شهردار حاج حیدری وتعدادی ازاعضای شورای شهر ودیگرمسؤولان شهری از بازدید کنندگان این جشنواره بودند. بر پایه گزارش مذکور برگزاری نمایش مخصوص کودکان وبزرگسالان ازدیگر برنامه های این مراسم بود. در پایان این مراسم از ده نفر از برگزیدگان با جوایز نفیس و لوح، تقدیر به عمل آمد.

اسامی ده نفر حایز رتبه به این شرح است:

1- مریم شفیعی

2-زهرا جعفری

3-مطهره کاظمی

4-فاطمه جعفری

5-نرگس کاظمی

6-الهام زاهدیان

7-زهره آقا کوچکی

8-ناهید فتحیان

9-زهرا هوازاده

10-مینا غفاری

 

 

دیدار اعضای انجمن سینمای جوانان خمینی شهر با شهردار
دیدار اعضای انجمن سینمای جوانان خمینی شهر با شهردار

در ادامه دیدارهای شهردار خمینی شهر با اقشار مختلف، نشست اعضای انجمن سینمای جوانان خمینی شهر و شهردار برگزارشد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از مسئول انجمن سینمای جوانان خمینی شهر، تعدادی از اعضای انجمن به نمایندگی از تمامی اعضا با شهردار حاج حیدری به گفتگو پرداختند. در این جلسه ابتدا مرتضی احمدی مسئول انجمن توضیحاتی مبسوط راجع به عملکرد انجمن، اعضای آن و افتخارات تازه کسب شده، ارائه داد و خواستار حمایت مسئولان از این هنرمندان شد. در ادامه نمایندگانی از انجمن به بیان خواسته ها و درد دل های خود پرداخته و از شهردار تقاضا کردند در صورت امکان بیش از پیش به فرهنگ و هنر شهر به ویژه انجمن سینمای جوانان توجه شود.
شهردار نیز در  پایان  نوید خبرهایی خوب برای مردم شهر را داده و خاطرنشان کرد که اتفاقات نیکویی را در شهر شاهد خواهیم بود.

نوسازی ۶۰هزار دستگاه تاکسی در کشور
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور در خمینی شهر:
نوسازی ۶۰هزار دستگاه تاکسی در کشور

 امسال ۶۰هزار دستگاه تاکسی در صنعت حمل و نقل کشور نوسازی شده است. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاري صداوسيما؛ مرکز اصفهان، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور در آیین اختتامیه دومین جشنواره عکس سفیران شهر در خمینی شهر، نوسازی و جایگزینی تاکسی€Œهای فرسوده را مهمترین اقدام دولت در این بخش بیان کرد و گفت: امسال بیش از ۶۵هزار دستگاه تاکسی فرسوده از صنعت حمل و نقل مسافر کشور خارج و ۶۰ هزار دستگاه تاکسی جایگزین آن شده است.

مرتضی ضامنی با اشاره به اینکه ۱۲۰هزار دستگاه تاکسی دیگر نیاز به نوسازی دارند افزود: برای نوسازی هر دستگاه تاکسی ۲۵۰میلیون ریال تسهیلات با همکاری بانک€Œهای عامل به متقاضیان پرداخت می€Œشود.
وی با بیان اینکه ۳۱۸هزار و ۸۸۸دستگاه تاکسی درسازمان حمل و نقل مسافرکشور فعال است گفت: به طور میانگین هر دستگاه تاکسی روزانه بین ۷۰تا۸۰ مسافر جابه جا می کند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور افزود: به منظور تایید صلاحیت برخی رانندگان، سامانه برخط با هدف ساماندهی سازمان€Œهای تاکسیرانی کشور راه اندازی شده است.
دبیر دومین جشنواره عکس سفیران شهر هم با اشاره به اینکه بیش از هزار و ۲۰۰عکس از ۲۱ استان به این جشنواره رسیده افزود: از این تعداد ۲۲عکس انتخاب و در پایان به سه عکس برگزیده جوایزی اهدا شد.
مختاری افزود: یوسف قاسمی و سمیرا شریعتمداری از تهران و عطا رنجبر زیدانلو از قوچان به ترتیب برگزیدگان این جشنواره انتخاب شدند.
این جشنواره با موضوع حمل و نقل عمومی از دریچه دوربین برگزار شد.

دومین جشنواره عکس سراسری سفیران شهر به کار خود پایان داد
دومین جشنواره عکس سراسری سفیران شهر به کار خود پایان داد

جشنواره عکس سراسری سفیران شهر صبح امروز به کار خود پایان داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این آیین که با حضور ضامنی رئیس اتحادیه تاکسیرانی€های شهری کشور در سالن بصیرت شهرداری برگزار شد، از یوسف قاسمی  از تهران، سمیرا شریعت مداری از تهران و عطا رنجبر زیدانلو از قوچان به عنوان رتبه های اول تا سوم این جشنواره تقدیر به عمل آمد. همچنین  دو عکاس خمینی شهری؛ عسل نقدعلی و مهدی احمدوند به عنوان رتبه های برتر مورد تقدیر قرار گرفتند. 
بر اساس همین گزارش، نمایشگاه عکس این جشنواره نیز پس از پایان یافتن آیین اختتامیه، به دست مرتضی ضامنی گشایش یافت. این نمایشگاه به مدت یک هفته در نگارخانه طبقه زیرین سینما فرهنگ پذیرای علاقمندان است.

 

اولین نشست مطبوعاتی شهردار در دوره پنجم شورای اسلامی شهر
اولین نشست مطبوعاتی شهردار در دوره پنجم شورای اسلامی شهر

اولین نشست خبری شهردار حاج حیدری با اهالی رسانه شهرستان خمینی شهر در دوره پنجم شورای اسلامی روز گذشته با تبادل نظر و بیان دیدگاه ها و شفاف سازی مسائل شهری همراه بود.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این نشست شهردار با اشاره به چندین طرح مهم انجام گرفته ودر حال انجام در دوره جدید از جمله احداث میدان امام حسن(ع) ، عملیات عمرانی مرحله دوم باز سبز، پارک هفتصد دستگاه، اتمام خیابان شهید صدوقی و ورودی دانشگاه آزاد و بهبود روشنایی خیابان امیرکبیر ... به سوالات خبرنگاران در مورد مسائل شهری و شهرداری پاسخ گفت.
مشروح کامل این نشست خبری در شماره 199 دو هفته نامه فرصت پنج شنبه آینده جهت اطلاع شهروندان گرامی به چاپ خواهد رسید.

عملیات احداث ورودی و خروجی دانشگاه آزاد به شهر وارد مرحله دوم شد
عملیات احداث ورودی و خروجی دانشگاه آزاد به شهر وارد مرحله دوم شد

تیم عمرانی شهرداری وارد مرحله دوم احداث مسیر ورودی و خروجی جاده کمربندی و دانشگاه آزاد به شهر شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، عملیات خاکبرداری، زیرسازی و جدولگذاری این مسیر در سطح 50 هزار متر مربع از یک سال پیش آغاز شده و اکنون با ورود به مرحله دوم، 25 هزار متر مربع از این مسیر آسفالت خواهد شد.گفتنی است در طراحی مسیرهای رفت وبرگشت جاده کمربندی به شهر ودانشگاه آزاد وبلعکس دانشگاه آزاد هم باشهرداری همکاری داشته است .شهردار ضمن تشکر از همه مجریان گفت این مسیر دسترسی دانشگاه صنعتی به دانشگاه آزاد ونیز شهر را به شهرک صنعتی وآرامستان بهبود می بخشد.

میدان امام حسن مجتبی (ع) افتتاح شد
شانزدهمین گره ترافیکی شهر باز شد؛
میدان امام حسن مجتبی (ع) افتتاح شد

همزمان با میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) و با حضور نماینده، شهردار و رییس شورای شهر، میدان امام حسن مجبتی (ع) و بلوار شهدای مدافع حرم افتتاح و آماده بهره برداری شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، عملیات عمرانی این میدان که در تقاطع خیابان های مدرس و فهمیده واقع شده است از یک ماه پیش آغاز و همزمان با میلاد نبی اکرم (ص) افتتاح شد. همچنین باند شمالی خیابان حدفاصل چهارراه دولت و میدان امام حسن مجتبی (ع) آسفالت شد و به دلیل درخواست های مکرر مردم محله های هرستان و اندآن خیابان شهدای مدافع حرم نام گرفت.
مظاهری مدیر شهرداری منطقه یک مجموعه هزینه های این طرح را بالغ بر یک میلیارد تومان اعلام کرد.
همچنین معاون عمران شهرداری در این رابطه گفت: حدود 1000 مترمربع جدول، 9000 متر مربع آسفالت و 5000 مترمربع بلوک فرش برای میدان امام حسن مجتبی (ع) و بلوار شهدای مدافع حرم اجرا شده است.
خلیلی افزود: با توجه به وجود شبکه فاضلاب در باند جنوبی بلوار شهدای مدافع حرم آسفالت آن به زمان دیگری موکول شد.
شهردار در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیمادر خمینی شهر اعلام کرد که این شانزدهمین گره ترافیکی شهر بود که برطرف شد. علی اصغرحاج حیدری افزود: سعی ما بر این است که نقاط حادثه ساز شهر را با آزادسازی محدود و اصلاح هندسی، از خطر خارج کنیم.
نماینده مردم در مجلس نیز با اشاره به محدودیت های مالی شهرداری گفت: ما طرح اصلاح قانون شهرداری ها را پیگیری می کنیم.
سیدمحمدجواد ابطحی افزود: در این طرح 6 گزینه برای کمک به درآمدهای پایدار شهرداریها پیش بینی شده است. امیدوارم همه مسؤولین کمک کنند و این مشکل شهرهای کوچک مثل خمینی شهر -که تراکم جمعیتی بالا هم دارد €“ حل شود و فشار کمتری به مردم وارد شود.
رییس شورای شهر نیز به درآمد پایین و کمبود امکانات شهرداری و شورای شهر اشاره کرد و افزود: ما در حد توان خود بر حسب قولی که داده ایم کارها را انجام می دهیم. نماینده محترم در زمینه های مختلف همکاری کرده اند و امیدوارم این موضوع تداوم داشته باشد.

صفحه 2 از 100