امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 17:54:46

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه

دوشنبه, 09 اسفند 1389 ساعت 10:45 کدخبر :567
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

* «عید» برگشتن است به روزی که تازه متولد می شویم
*اختتامیه برنامه «بچه های غدیر»
*برگزاری همایش نقش عفاف و حجاب درتأمین امنیت اجتماعی
* و ...

اختتامیه برنامه «بچه های غدیر»
به مناسبت فرارسیدن عید سعید غدیر خم و به منظور آشنایی هر چه بیشتر کودکان با واقعه بزرگ غدیر، حسینیه حضرت فاطمه معصومه(سلام ا...علیها) خمینی شهر اقدام به برگزاری برنامه «بچه های غدیر» نمود.
این برنامه در روزهای سوم، چهارم و پنجم آذرماه بعد از نماز مغرب و عشا در محل حسینیه حضرت معصومه(سلام ا...علیها) فروشان خمینی شهر برگزار شد و در این سه شب برنامه های مختلفی ویژه خردسالان اعم از پسران و دختران اجرا گردید ازجمله مسابقه نقاشی، شعر، سرود، نمایش فیلم، مداحی و....
در ضمن در این برنامه قاری خردسال «مهدی شیروی» به اجرای برنامه پرداخت. در این برنامه به خردسالان و کودکان پسر و دختر جوایزی اهدا خواهد شد.

يادآوري خاطرات دهه 60 با كنسرت گروه آريا
در تاریخهای 3 و 4 آذر ماه به مناسبت عیدغدیر خم کنسرت موسیقی در سالن سینما فرهنگ برگزار شد. بخش اول شامل كنسرت اجرای آهنگ‌های کارتونهای دهه 60 بود كه با استقبال مردم روبرو گرديد. در بخش دوم نیز تصاویری از فیلمهای دهه 60 پخش گردید که همزمان آهنگ فیم مربوطه توسط گروه اجرا شد. در مجموع حدود 1500 نفر از این برنامه دیدن کردند. رهبری و آهنگسازی گروه آریا را دکتر بابومیان بر عهده داشت.

افتتاح دفتر ثابت محافل نورانی قرآن خمینی شهر
از طرف مجموعه محافل نورانی قرآن مجید خمینی شهر جشن اولین دوره پژوهشی و تحقیقاتی (رایانه ای) مفاهیم قرآن برگزار شد و طی آن دفتر ثابت محافل نورانی قرآن مجید خمینی شهر افتتاح گردید.
در این مراسم که دستاندرکاران محفلهای قرآنی و دو تن از اعضای شورای شهر خمینی شهر حضور داشتند دفتر محافل نورانی قرآن مجید به صورت ثابت تعیین و از مسؤولان درخواست شد که مکانی وسیعتر را به این امر اختصاص دهند.
لازم به ذکر است که در مجموعه «محافل نورانی قرآن مجید خمینی شهر» محفلهای قرآنی سطح خمینی شهر که هر هفته جلسه قرآن دارند، عضوند و با مجموعه «اتحادیه مراکز قرآنی خمینی شهر» تفاوت دارد.

جشن مباهله
به همت واحد خواهران ستاد نمازجمعه شهر، جشن بزرگ مباهله با نام «بهشت خانواده» روز چهارشنبه در مصلی نمازجمعه برگزار گردید. در این مراسم که با حضور پرشکوه زنان شهرستان برگزار شد، حجتالاسلام خرمیان به تشریح این واقعه بزرگ پرداخت. وی در ادامه از اینکه برخی زنان تلاش میکنند جایگاه خود را شبیه جایگاه مردان کنند، انتقاد کرد. این مراسم با تواشیح و سخنرانی امام جمعه همراه بود.
مراسم تجلیل از قبول شدگان کنکور مسجد النبی
به همت امام جماعت، هیأت امنا و صندوق قرضالحسنه حضرت علیاصغر(ع)، برای سومین سال مراسم تجلیل از 80 نفر از قبولشدگان کنکور کانون و کتابخانه مسجدالنبی با حضور مسؤولین شهرستان و اهالی محل برگزار شد.
در این مراسم که توسط کانون قرآنی نورالهدی برگزار گردید، پس از اهدای جوایز به قبول شدگان، به 3 نفر از نفرات برتر قرآنی مسجد که در مرحله مسابقات قرآنی شهرستان رتبه کسب کرده بودند جوایزی اهدا شد.

محفل انس با قرآن در جوی‌آباد
 به مناسبت هفته بسیج محفل انس با قرآن در محله جویآباد برگزار شد. در این مراسم که با حضور قاریان مطرح استان و کشور اجرا شد سرهنگ میرخانی فرمانده سپاه شهرستان گفت: دشمنان داخلی و خارجی در بحث اجرای قانون هدفمند کردن یارانهها قصد سیاه‌نمایی دارند و هدف آنها ضربه زدن به اجرای این قانون، ناامید کردن مردم و لطمه به دولت است. وی از همه مردم خواست تا با افزایش هوشیاری و آگاهی خود تحت تأثیر این تبلیغات منفی و سیاه‌نمایی آنها قرار نگیرند.
فرمانده سپاه افزود: مناطق محروم ما امروز برای بازسازی نیاز به بودجه عمرانی دارند و با اجرای قانون هدفمند کردن یارانهها علاوه برافزایش بودجههای عمرانی آبادی در مناطق محروم ايجاد خواهد شد.

افتتاح پایگاه بسیج
پایگاه بسیج فاطمه بنت اسد در روز پنجم آذرماه به مناسبت عید سعیدغدیر با حضور مسؤولین شهرستان در دستگرد قداده افتتاح شد.

جشن خواهران در مرکز فرهنگی باقرالعلوم (ع)
به مناسبت هفته بسیج و عید غدیر در روز چهارشنبه سوم آذرماه مراسم جشنی در پایگاه محدثه مرکز باقر العلوم با شرکت بسیجیان خواهر برگزار شد. در این جشن حاجآقا حقشناس در مورد راههای رسیدن به زندگی برتر و بهتر بوسیله یاری گرفتن از آیات قرآن سخنرانی کرد. مداحی اهل بیت، اجرای تواشیح و مسابقه از برنامههای این جشن بود.

همایش نقش عفاف و حجاب در تأمین امنیت اجتماعی
همایشی با عنوان نقش عفاف و حجاب در تأمین امنیت اجتماعی در سالن سینما فرهنگ با حضور دانشآموزان دختر بسیجی به همت کمیته عفاف و حجاب شهرستان در روز دوم آذرماه برگزار شد. در این جلسه، فرماندار طی سخنانی به ولایتمداری و مذهبی بودن شهرستان اشاره کرد و گفت: شما دختران و بانوان خمینیشهری به واسطه این دلدادگی به اهل بیت باید به خود ببالید. فرماندار ضمن تأکید بر نقشآفرینی زنان و دختران در اجتماع بعد از انقلاب اظهار داشت: امروز چون ما در دنیا یک انقلاب دینی به جهان ارائه کردهایم، در معرض خطر هستیم. وی افزود: پیشرفتهای علمی برکت این نظام است، دانشمندان هستهای ما همین دیروز دانشآموزانی بودند مانند شما و اینک شما با همت مضاعف روحیه بسیجی و حفظ حجاب و عفاف میتوانید ارزش واقعی خود را دریابید. اجرای سرود توسط گروه سرود دبیرستان دخترانه شهید منصوری و نمایش کلیپ توسط بسیج از دیگر برنامههای این همایش بود.

ساماندهی گلزار شهدای آدریان
هفته گذشته جلسه بررسی ساماندهی گلزار شهدای آدریان با حضور مجیدی رئیس بنیاد شهید، مهندس شرفا شهردار منطقه دو، مهندس خلیلی معاون امور عمرانی شهرداری و مهندس سلطانی و تعدادی از خانواده‌های شهدای آدریان در فرهنگسرای کوثر آدریان برگزار شد. در این جلسه مهندس شرفا و مهندس خلیلی و مهندس سلطانی در مورد طرح ساماندهی گلزار شهدا توصیحانی به پدران و مادران شهدا ارائه کردند. پس از توضیحات آنها تعدادی از پدران شهدا سؤالات و درخواست‌هایی داشتند که پاسخ داده شد. قرار است این طرح بزودی در گلزار شهدای آدریان آغاز شود و این گلزار مانند گلزار شهدای امامزاده سید محمد به شکل مناسبی بازسازی گردد.

«عید» برگشتن است به روزی که تازه متولد می شویم
در شب عید غدیر خم محفل قرآنی امام هادی(ع) مانند دیگر مراکز و محافل قرآنی شهرستان مجلس جشنی همراه با سخنرانی و اجرای مسابقه برگزار کرد.
در این مراسم باقری مسؤول این محفل قرآنی درمورد اهمیت قرآن و فعالیتهای قرآنی سخن گفت.
در این مراسم که با مسابقه پیامکی از واقعه غدیر خم همراه بود، برندگان مسابقه محفل قرآنی امام هادی(ع) که پیشتر از متن زیارت جامعه کبیره طرح شده بود معرفی گردیدند.  در پایان به تمامی شرکتکنندگان در جشن یادبودی اهدا شد.
همچنین در روز عید غدیر خم، کانون علی ولیالله مسجد ملا محمدعلی (بازار) مانند دیگر مراکز و محافل قرآنی شهرستان مجلس جشنی همراه با سخنرانی حجت الاسلام حاج هاشمی و اجرای مسابقه برگزار کرد.
در این مراسم، حجتالاسلام حاجهاشمی با بیان اینکه کلمه عید به معنای رجوع و برگشتن است افزود:  ما انسانها با گذشت زمان به انواع گناهها آلوده می شویم ولی با فرارسیدن روز عید مانند عید غدیر، خداوند ما را به مناسبت این روز عزیز می بخشاید و روح ما را مانند طفلی که تازه از مادر به دنیا آمده پاک می گرداند. پس «عید» برگشتن است برگشتن به روزی که تازه متولد می شویم. در این مراسم به تمامی شرکت کنندگانی که «سیّد» بودند و همچنین به افرادی با اسامی «علی» یا «زهرا» هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

پرورش و تهذیب نفس بر آموزش مقدم است.
به همت معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش، جلسه توجیهی و آموزشی مربیان پرورشی جدیدالورود در مرکز تحقیقات معلمان برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام دهشیری در سخنانی گفت: در بخش آموزش و پرورش، تقویت و تهذیب نفس و روح در بین معلمان و دانشآموزان مقدم بر تعلیم است و امروز معلمان و دانشآموزان تزکیه شده و پرورش یافته روحی مقدم بر افرادی هستند که فقط تعلیم یافته باشند. وی با اشاره به جایگاه مکتب الهی قرآن و نهجالبلاغه به عنوان منابع مهم معنوی گفت: همه ما در هر بخش و جایگاه و مسؤولیتی که باشیم نیاز به تهذیب نفس و تزکیه روح داریم. در حاشیه این نشست، مجتبی عموشاهی معاون پرورشی آموزش و پرورش، گفت: این مراسم برای اولین بار و با رویکرد دینی و به منظور آشنایی مربیان جدید با برنامه سالانه شهرستان اجرا شد.

محفل انس با قرآن اصناف شهرستان
به همت حوزه مقاومت بسیج اصناف شهرستان و به مناسبت عید سعید غدیر و هفته بسیج، محفل انس با قرآن با حضور رؤسا و اعضای اتحادیه صنفی شهرستان برگزار شد. برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع شیرینی بین مردم و خودروهای در حال تردد از برنامههای حاشیهای این محفل بود.


مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید