امروزسه شنبه, 02 بهمن 1397-- Tuesday Jan 22 2019

ساعت 16:28:20

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 00:55:18

 اصفهان در وضعیت قرمزِ آبی
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

اصفهان در وضعیت قرمزِ آبی

دوشنبه, 25 اسفند 1393 ساعت 16:55 کدخبر :8577
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

معاون نظارت بر بهره€Œ برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان آنکه میانگین بارندگی €Œهای کشور در ۷ سال اخیر از ۲۴۲ به ۲۰۳ میلی€Œمتر کاهش یافته است، گفت: هم €Œاکنون ۹ مرکز استان در وضعیت قرمز آبی قرار دارند.


به گزارش فرصت آنلاین حمیدرضا تشیعی درگفتگو با پارس با بیان آنکه از ابتدای پاییز امسال نشست€Œ های مقابله با کم €Œآبی در کشور برگزار شده و اقدام€Œ های اضطراری لازم برای تامین آب و مدیریت مصرف در این نشست €Œها بررسی و تصویب شده است، اظهار داشت: پیش €Œبینی می€Œ€Œ شود متوسط دمای هوا در سال آینده 1.5 درجه گرم €Œتر شود.


وی تصریح کرد: با توجه به پیش€Œ بینی افزایش دمای هوا و کاهش ذخایر منابع آبی، رویکرد شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای تامین آب در سال آینده و به€Œ ویژه تابستان 94 مدیریت مصرف آب است.


تشیعی ادامه داد: شرکت €Œهای آب و فاضلاب به€Œ ویژه در استان €Œهایی که با محدودیت شدید منابع آبی مواجه هستند، ملزم به اجرای مصوبه€Œ های مقابله با کم €Œآبی شده €Œاند.


وی افزود: 547 شهر کشور در شرایط تنش آبی قرار دارند که این تعداد در سال گذشته 517 شهر بود ضمن آنکه براساس این پیش بینی، 24 مرکز استان در شرایط تنش آبی قرار دارند که این تعداد در سال گذشته 12 مرکز استان گزارش شده بود.


تشیعی با بیان آنکه برای عبور از پیک مصرف تابستان 94 به همکاری مشترکان برای صرفه€Œ جویی دست€Œکم 10 تا 20 درصدی مصرف آب نیاز داریم، تصریح کرد: هم €Œاکنون 9 مرکز استان شامل شهرهای کرمان، بندرعباس، سنندج، تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، کرج و همدان در وضعیت قرمز آبی قرار دارند که صرفه€Œ جویی دست€Œ کم 20 درصدی مشترکان برای تامین پایدار آب شرب ضروری است.


تشیعی با بیان آنکه پیش €Œبینی می €Œ€Œشود متوسط دمای هوا در سال آینده 1.5 درجه گرم€Œ تر شود، تصریح کرد: با توجه به پیش €Œبینی افزایش دمای هوا و کاهش ذخایر منابع آبی، رویکرد شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای تامین آب در سال آینده و به€Œ ویژه تابستان 94 مدیریت مصرف آب است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید