امروزدوشنبه, 31 شهريور 1399-- Monday Sep 21 2020

ساعت 05:54:10

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

نباید این شهدا فراموش شوند چرا که آنان پایه گذار نهضت انقلاب اسلامی بودند.
امام جمعه خمینی شهر:

نباید این شهدا فراموش شوند چرا که آنان پایه گذار نهضت انقلاب اسلامی بودند.

یکشنبه, 19 خرداد 1398 ساعت 08:11 کدخبر :12171
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

در نماز جمعه 17 خرداد 1398 در خمینی شهر مطالبی از جمله اهمیت نماز وحدت آفرین عید فطر، حفظ دستاوردهای ماه رمضان، شهدای 15 خرداد، سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و حفظ محیط زیست بیان گردید.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی ضمن تشکر از ائمه جماعاتی که صبح عید فطر نماز عید مسجدشان را تعطیل کردند و جهت اقامه نماز عید به مصلی آمدند، گفت: اجتماعات مسلمانان مخصوصاً در نماز عید دشمن را ناامید می سازد حتی در میان اهل سنت که آنها بهتر از ما به نماز عید اهمیت می دهند. چه عظمت و شکوهی عیان است.

استاد حوزه و دانشگاه ابراز تأسف کرد و گفت: ولی متأسفانه در استان اصفهان هنوز خیلیها این عظمت را درک نکرده اند و به خود حق می دهند "شقاق" ایجاد کنند و این نماز "وحدت بخش" را بشکنند. این کار درستی نیست. باید برویم به سمت آن عظمتی که اسلام خلق نموده است. این اجتماعات آرام در قالب دعا و ارتباط با خدا دشمن را نابود می سازد مخصوصاً با شعار "ا... اکبر" و عجیب این شعار تأثیر می گذارد روی روحیه دشمن و آن را تخریب می کند. این اجتماعات را قدر بدانیم؛ همین نماز جمعه را.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) که «الإبقاءُ عَلَی العَمَل أشَدُّ مِنَ العَمل» گفت: نگهداری کار خوب از انجام آن سخت تر است. آنچه از ما خواسته اند فقط انجام عمل نیک نیست بلکه علاوه بر انجام نگهداری آن هم است. یک ماه روزه، عبادت، نماز، قرائت قرآن و دعا انجام دادیم باید نگهداریم و زود از دست ندهیم. هم ادامه دهیم هم کاری نکنیم از دست برود.

خطیب جمعه ضمن گرامیداشت قیام پانزده خرداد، این شهدا را به شهدای جنگ بدر تشبیه کرد و گفت: این شهدا قبل از پیروزی اند و خیلی ارزش دارند. این نکته در قرآن کریم هم اشاره شده است. نباید این شهدا فراموش شوند چرا که آنان پایه گذار نهضت انقلاب اسلامی بودند.

حاج آقا رحیمی ضمن تشکر از حضور مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: امام(ره) همه چیز ماست، سرمایه انقلابی ماست، اسلام و تشیع ماست، حکومت اسلامی ماست، امام(ره) فرهنگ و اخلاق ماست. باید بیشتر از اینها معرفی شود مخصوصاً به نسل جدید.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: از ویژگیهای امام راحل(ره) صلح ناپذیری و مقاومت در برابر دشمن و ظلم ستیزی بود. این بحث در زمان حاضر بسیار کارساز است. نگذارید دشمن با ایجاد ناامیدی و تزلزل و تردید این مقاومت را تضعیف نماید.

این نویسنده شهیر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مرقد امام خمینی(ره) گفت: اولویت کشور در زمان حاضر مباحث اقتصادی، معیشت، درآمد، گرانی، ناهنجاری اقتصادی و فساد اقتصادی است و طبق فرموده رهبری باید الویت همه باشد هم مسؤولان هم مردم با این بحث برخورد کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان حفظ محیط زیست را بر همگان واجب دانست و گفت: محیط زیست به سلامتی جامعه بستگی دارد و همه باید تلاش کنیم از تخریب آن جلوگیری نماییم. گروه "سبزاندیشان محیط زیست" که در همین راستا در شهرستان تشکیل شده است، مایه امیدواریست و همه عضو این گروه شویم و نسبت به محیط زیست حساس شویم.

حاج آقا رحیمی در پایان گفت: مردم از من امام جمعه خواسته اند و مسؤولش هر که هست برخورد کنند با تردد گدایان و بحث تکدی گری و گاهی زنان جوان نامعلوم و مفاسد دیگری در کنار آن که به هر طریق ممکن از سطح شهرستان جمع آوری کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید