امروزسه شنبه, 02 بهمن 1397-- Tuesday Jan 22 2019

ساعت 16:34:17

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 00:55:18

در  شهرستان خمیتی شهر اورژانس اجتماعی دایر است

در شهرستان خمیتی شهر اورژانس اجتماعی دایر است

پنجشنبه, 07 آذر 1392 ساعت 11:41 کدخبر :6498
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
کارشناس مسوول امور آسیب دیدگان اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان از ارائه خدمات اورژانس اجتماعی در 11 شهرستان استان خبر داد

به گزارش خبر نگار فرصت آنلاین افسانه میرزاییان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزودفعالیت های اورژانس اجتماعی را تشریح کرد وی گفت اورژآنس اجتماعی در شهرستان های اصفهان، فلاورجان، کاشان، آران و بیدگل، خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، شهرضا و دولت آباد دایر است.
وی اظهار کرد:  اورژانس اجتماعی متشکل از چهار حلقه شامل مرکز مداخله در بحرانهای فردی، خانوادگی و اجتماعی خط 123 اورژانس اجتماعی، خدمات سیار اورژانس اجتماعی و پایگاه خدمات اجتماعی است

وی اظهار کرد: مرکز مداخله در بحرانهای اورژانس اجتماعی به صورت شبانه روزی به ارائه خدمات می پردازند و در این مراکز تا 20 روز از افراد دچار آسیب اجتماعی نگهداری موقت می شود

کارشناس مسوول آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان اصفهان پذیرش در این مرکز را به صورت دستور قضایی و یا خود معرف و در هر ساعت از شبانه روز عنوان کرد.

وی افزود: خط تماس 123 اورژانس اجتماعی نیز به موارد کودک آزاری، همسر آزاری، کودکان کار و خیابانی، خانواده های در معرض طلاق و افرادی که قصد خودکشی دارند ارائه خدمات مشاوره ای می دهد.

وی خاطرنشان کرد: پاسخگویان این خط را مددکاران اجتماعی، روانشناسان و مشاوران علوم تربیتی تشکیل می دهند.

میرزاییان افزود: مهمترین ویژگی اورژانس اجتماعی، تخصصی، به موقع و قابل دسترسی بودن است که با هدف مداخلات تخصصی موثر و به موقع و به منظور کاهش آسیبهای اجتماعی به ارائه خدمات می پردازد.

وی خدمات سیار اورژانس اجتماعی را با ماشین های ون از دیگر خدمات این دفتر برشمرد و گفت: این خدمات در مناطق آسیب خیر و برای مداخله فوری ارائه می شود.

کارشناس مسوول آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی اصفهان، دایرکردن پایگاه خدمات اجتماعی درمناطق حاشیه نشین و سکونتگاههای غیررسمی را باهدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی بااستفاده از الگوی اجتماع محور را از دیگر خدمات اورژانس اجتماعی برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: در این پایگاهها دو کارشناس روانشناسی و مددکاری با استفاده از ظرفیت های محله به رفع مشکلات مختلف مردم می پردازند.

وی کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی در کنار توسعه و تقویت اورژانس اجتماعی را از برنامه ها و سیاستهای مهم این دفتر عنوان کرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید