امروزپنجشنبه, 28 تير 1397-- Thursday Jul 19 2018

ساعت 15:53:27

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 21:13:58

هوای خمینی شهر در آذر ماه 2 روز

هوای خمینی شهر در آذر ماه 2 روز "بسیار ناسالم" را پشت سر گذاشت

یکشنبه, 01 دی 1392 ساعت 13:42 کدخبر :6693
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
هوای خمینی شهر در آذر ماه 2 روز "بسیار ناسالم" را پشت سر گذاشت.

به گزارش سایت سازمان محیط زیست استان، دستگاه سنجش آلودگی هوای خمینی شهر،  روزهای 11 و 12 آذر کیفیت هوای شهرستان را "بسیار ناسالم" نشان داد. همچنین روز 5 آذر نیز شهرستان در وضعیت "ناسالم" به سر برد. گفتنی است شهرستان در این 30 روز تنها از 2 روز پاک در روزهای پانزدهم و بیست و سوم برخوردار بود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از سازمان محیط زیست استان، در طول این یک ماه شهرستان مبارکه با داشتن یک روز "پاک" و 29 روز "سالم"، پاک ترین شهرها و شهرستان اصفهان با داشتن 3 روز "خطرناک" و بدون پشت سر گذاشتن هیچ روز پاکی ناسالم ترین شهرستان استان بود.
همچنین نجف آباد با پشت سر گذاشتن یک روز "بسیار ناسالم" و 2 روز "ناسالم" بدون هیچ روز پاکی آذر ماه را به پایان رساند و شهرستان شاهین شهر نیز در این ماه 4 روز "ناسالم" داشت و در باقی روزها در وضعیت "سالم" به سر برد.
گفتنی است شاخص آلودگي هوا (AQI )معياري است كه غلظت تركيبات مختلف آلاينده موجود در هوا نظير منوكسيد كربن- دي اكسيدگوگرد- تركيبات نيتروژن- ازن و ذرات معلق را كه داراي حدود مجاز متفاوت با واحدهاي مختلف مي باشند را تبديل به يك عدد بدون واحد كرده و وضعيت آلودگي هوا را به صورت كيفي در شش سطح پاک سالم، ناسالم، بسيار ناسالم، خطرناک و بحراني نمايش مي دهد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +1 مهدی زمانی 03 دی 1392 ساعت 20:13
این گزارش را شهردار گرامی برای دریافت حق آلودگی باید در استانداری برجسته نماید. سده دیگر جای تنفس نیست جای تدفن است با این هوا.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید