امروزسه شنبه, 02 بهمن 1397-- Tuesday Jan 22 2019

ساعت 17:10:05

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 00:55:18

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان:

600 مجهول‌الهویه در مراکز بهزیستی استان اصفهان نگهداری می‌شوند

سه شنبه, 26 خرداد 1394 ساعت 13:13 کدخبر :8980
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان گفت: حدود 600 نفر مجهول€Œالهویه در مراکز شبانه€Œروزی بهزیستی استان اصفهان نگهداری می€Œشوند.
خبرگزاری فارس: 600 مجهول€Œالهویه در مراکز بهزیستی استان اصفهان نگهداری می€Œشوند

به گزارش فرصت آنلاین سید اصغر فیاض در گفت€Œوگو با خبرنگار فارس از اصفهان با اشاره به تعداد مراکز شبانه€Œروزی نگهداری معلولان اظهار کرد: یک سری از معلولان در منزل نگهداری می€Œشوند اما بسیاری از این معلولان به دلیل اینکه شرایط سختی دارند در مراکز شبانه€Œروزی نگهداری می€Œشوند.

وی افزود: استان اصفهان 144 مرکز معلولان کم€Œتوان ذهنی، جسمی و حرکتی روزانه و شبانه€Œروزی دارد که 96 مرکز آن روزانه است و شامل سالمندان، بیماران اعصاب و روان و جسمی و حرکتی می€Œشود.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: بهزیستی حدود 6هزار نفر را تحت پوشش قرار می€Œ€Œدهد اما پاسخگوی تمام نیازهای شهرستان€Œها نیست و برخی پشت نوبت هستند.

وی ادامه داد: بخش عمده ارائه خدمات معمولا به صورت یارانه€Œای و نیز توسط خود خانواده€Œها پرداخت می€Œشود و برخی از مراکز نیز به صورت خیریه است که توسط کمک€Œهای مردمی به بیماران اعصاب و روان ارائه می€Œشود.

فیاض گفت: یک سری از افرادی که در مراکز شبانه€Œروزی نگهداری می€Œشوند، مجهول€Œالهویه معلولان کم€Œتوان ذهنی، بیماران اعصاب و روان و سالمندان هستند که با حکم قضایی به بهزیستی معرفی و در مراکز نگهداری می€Œشوند.

وی تصریح کرد: 600 نفر مجهول€Œالهویه بدون خانواده از خدمات بهزیستی استفاده و در مراکز نگهداری می€Œشوند که البته خانواده برخی از این افراد شناسایی و تحویل خانواده می€Œشوند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اضافه کرد: نیروی انتظامی این افراد مجهول€Œالهویه را پیدا می€Œکند و تحویل بهزیستی می€Œدهد.

وی سرانه نگهداری هر یک از افراد اعم از معلول و مجهول€Œالهویه را 680 هزار تومان اعلام کرد.

فیاض اضافه کرد: تعداد معلولان در حال افزایش و اعتبار استانی و کشوری محدود است که باید دسترسی و تمامی نیازهای آنها برطرف شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید