امروزپنجشنبه, 22 آذر 1397-- Thursday Dec 13 2018

ساعت 21:24:31

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

آنچه شهردار درچه در نشست مطبوعاتی اش عنوان کرد

سه شنبه, 22 اسفند 1391 ساعت 17:13 کدخبر :5350
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : مطهره عباسیان
امروز اطهری فر شهردار درچه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه، به ارائه گزارش فعالیت های شهرداری در سال جاری پرداخت.

 وی با اشاره به وظیفه تمام نهادهای کشور در حفظ رابطه با مطبوعات که رابطه بین مردم و ادارات هستند، گفت: در شروع دوره سوم شوراها از سال 86 شهر درچه در وضعیت بسیار نامطلوبی از لحاظ استانداردهای وضعیت شهری و ساختار اداری قرار داشت که من با تفکر تغییر وضعیت موجود فعالیتم را آغاز کردم. وضعیت سرانه شهرداری یک میلیون و 800 هزار تومان بود که به ازای هر نفر 40 هزار تومان می شد و این با استاندارد 120 هزار تومان سرانه هر فرد تفاوت چشمگیری داشت. با توجه به این که جمعیت درچه در آخرین سرشماری 43 هزار و 200 نفر بوده و این شهر به دلیل باورهای مذهبی و بومی کمتر جمعیت گریز و نیز مهاجر پذیر است، یکی از هدف گذاری های ما این بود که باید سرانه دو برابر شود. مردم درچه از لحاظ خدمت رسانی مظلوم واقع شده بودند و به دلیل قناعت پیشگی و اعتقاداتشان در حفظ نظام شایسته فعالیت های ما بودند.
وی افزود: فعالیت های ما حول چهار محور اساسی بود. در زمینه عمرانی از بزرگترین فعالیت های ما احداث پل بعثت بود که از نیازهای اصلی مردم به حساب می آمد و یک پروژه استانی بود که با مبلغی در حدود 8 میلیارد تومان به همراه آزادسازی مسیر و توسعه جاده های دسترسی به پل مدتی پیش افتتاح شد. وی احداث 3 سالن ورزشی، احداث یک فرهنگسرا، 2 خیابان در سطح شهر، بهسازی و مسقف سازی 5 گلزار شهدا و اصلاح و ساماندهی مادی های شهر با وسعت 11 کیلومتر را از دیگر برنامه های عمرانی شهرداری دانست و اعتبار تخصیص یافته به پروژه های عمرانی را در حدود 20 میلیارد تومان عنوان کرد
اطهری فر در زمینه فعالیت های خدماتی شهردای درچه به مواردی همچون واگذاری بخش های خدماتی به بخش خصوصی، توسعه دادن بخش کارگری، خرید ماشین جارو و دستگاه های حمل زباله، راه اندازی بخش بازیافت، احداث میادین، آب نما، توجه به بحث های ترافیکی و احداث پارک ترافیکی درچه به عنوان دومین پارک ترافیکی استان و از همه مهم تر به افزایش کرامت کارگران و نیروهای خدماتی از طریق بالا بردن پایگاه اجتماعی شان اشاره کرد و گفت: حاصل این فعالیت ها این است که ما اولین نهادی هستیم که در تمام بخش های شهرداری از خدماتی تا کارمندی حقوق معوقه به افراد نداریم .
وی ادامه داد: در بخش های فرهنگی از جمله فعالیت های شهرداری درچه، ارتباط با کانون های فرهنگی، پایگاه های بسیج و مساجد بوده است . ما به تمام مساجد کمک مالی کرده ایم. طبق قانون 2 درصد از بودجه سالیانه شهرداری ها به مسائل فرهنگی می رسد که ما بیش از 4 برابر برای مسائل فرهنگی اختصاص داده ایم.
وی گفت: شهرداری درچه تنها شهرداری کشور است که تا پایان سال 91 با نهاد کتابخانه ها تسویه حساب کرده است. در زمینه ورزشی نیز تنها سالن اختصاصی تنیس روی میز که دومین سالن اختصاصی در استان است در درچه به بهره برداری رسیده است.
وی فعالیتهای شهرداری در زمینه اداری را حرکت به سوی شهر الکترونیک و شهروند الکترونیک دانست و افزود: این خدمات از مهر 87 در شهر اجرا شده و هر ماهه توسط سازمان فنی و حرفه ای دوره های شهروند الکترونیک در شهر برگزار می شود.
وی از برنامه های پیش روی شهرداری به اقدام برای طرح جامع شهری، تهیه ممیزی شهر، ساماندهی بافت فرسوده و توسعه میدان میوه و تره بار اشاره کرد و تصریح کرد: بحث اصلاح حریم رودخانه یکی از اقداماتی بوده است که اگرچه طبق قانون بایستی هر 20 سال یک بار صورت بگیرد اما شهرداری پس از 40 سال این کار را انجام داده است. تهیه آبرسانی فضای سبز و توسعه فضای سبز از جمله کارهایی است که مطالعاتش انجام و برای تامین اعتبار به وزارت کشور فرستاده شده و ما در نوبت اعتبار برای سال 92 قرار داریم. وی سپس پاسخ به سوالات خبرنگاران داد.
اطهری فر رینگ چهارم شهری را یک پروژه ملی دانست و گفت: تقسیم وظایف مشخص شده و نقشه های کار تصویب و ابلاغ شده است. از آنجا که قسمت وسیعی از این پروژه از باغات می گذرد اداره کشاورزی با آن مشکل دارد. وی در خصوص الحاق درچه به اصفهان گفت: درچه زیرمجموعه شهرستانی پر از مشکلات ریز و درشت است هر فرمانداری که به خمینی شهر بیاید باید 80 درصد به مشکلات خمینی شهر بپردازد و از درچه و سایر شهرها غافل می شود. من از دو جنبه مخالف الحاق هستم. یکی بحث قانونی که چون ما زیر مجموعه خمینی شهر هستیم برای الحاق به اصفهان باید مراحل سختی را طی کنیم و دیگری این که مدیریت کلان در دنیا منسوخ شده است و به جای الحاق چرا مدیریت درچه را قوی تر نکنیم؟
وی در خصوص بحث الایندگی نیز گفت: تعیین آلایندگی به عهده محیط زیست است و از نیمه دوم 86 نیروگاه آلاینده به حساب نمی آید چون یک واحد خدماتی عنوان شده است. ما به همراه نماینده مردم در مجلس دنبال تغییر این قانون هستیم. استدلالمان هم این است که نیروگاه که برق تولید می کند و به فروش می رساند یک واحد صنعتی و تولیدی است نه خدماتی.
اطهری فر در ادامه 70 درصد درچه را فاقد فاضلاب دانست و گفت: در پی ناهماهنگی بین ادارات این مشکل در شهر وجود دارد که باعث مهاجرت مردم شهر و نیز آلودگی آب های زیرزمینی می شود.
وی در خصوص ساخت و سازهای غیرقانونی سپاه در حریم زاینده رود گفت: این موضوع از طریق استانداری در حال پیگیری است.
اطهری فر علت فعالیت های اندک شهرداری در خصوص برج های کبوتر ولاشان را مالکیت های شخصی عنوان کرد و گفت: در طرح جامع شهری این منطقه به عنوان گردشگری عنوان شده و از آنجا که با پیگیری ما در میراث اصفهان به ثبت رسیده است، برای آن محدودیت ارتفاع گرفته ایم و اگر تملک برج ها به نتیجه برسد فعالیت های بیشتری انجام خواهیم داد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید