امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 18:03:18

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه فرهنگی اجتماعی

پنجشنبه, 12 آبان 1390 ساعت 12:29 کدخبر :2984
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

- گردهمایی مدیران مؤسسات مهد قرآن شهرستانهای استان در خميني شهر

- برگزاري انتخابات شوراي دانش آموزي به صورت رايانه اي

 

- در روز دحوالارض کلیه دانش آموزان دبیرستان داورپناه 26 روزه دار بودند

 

گردهمایی مدیران مؤسسات مهد قرآن شهرستانهای استان در خميني شهر

سید حسام ابطحی: گردهمایی یک روزه مدیران و مسؤولان مؤسسات مهد قرآن شهرستانهای استان با حضور بیش از 100 نفر از مدیران و دست اندرکاران شعب مختلف در خميني شهر برگزار شد. شرکت در سه کارگروه مدیران، آموزشی و مالی، بازديد از مؤسسه مهد قرآن شهرستان و مدرسه راهنمایی مهاد وابسته به مؤسسه مهد قرآن شهرستان، بازدید از موزه مردم شناسی واقع در منزل سرتیپ سدهی و زیارت آستان مقدس امامزاده سید محمد(ع) از برنامه هاي اين گردهمايي بود.

در حاشیه این گردهمایی، مدیرعامل مؤسسه مهد قرآن کریم استان اصفهان، مؤسسه مهد قرآن خمینی شهر را از جمله شعب موفقی دانست که مسؤولان آن توانسته اند با خلوص نیت و پشتکار فراوان به موفقیتهای چشمگیری مانند کسب رتبه ممتاز در جوانه های نور و همچنین تأسیس دومین مدرسه راهنمایی مهاد دست یابند.

برگزاري انتخابات شوراي دانش آموزي به صورت رايانه اي

به همت مديريت  و مربيان و دانش آموزان هنرستان دخترانه اميركبير براي اولين بار در استان اصفهان و شهرستان خميني شهر انتخابات شوراي دانش آموزي بصورت رايانه اي برگزار شد.

در اين باره مدير هنرستان اميركبير به خبرنگار ايرنا گفت: با طراحي و راه اندازي نرم افزار مخصوص برگزاري انتخابات با در اختيار قرار دادن شماره رمز مخصوص به هر دانش آموز كليه دانش آموزان در اين انتخابات دانش آموزي شركت نمودند.

زهرا شكرگو افزود: كليه مراحل تبليغات، معرفي نامزدها و راي گيري به صورت رايانه اي و از طريق پيام كوتاه تلفن همراه اجرا شد. مدير هنرستان اميركبير افزود : در اين دوره از انتخابات از بين 400 نفر تعداد دانش آموزان اين هنرستان 23 نفر شركت نمودند كه در نهايت 11 نفر  به عنوان اعضاي شورا انتخاب مي شوند.

آغاز فعاليت کمیته استعدادیابی ورزشی

زنگ نمادین شروع هفته تربیت بدنی با حضور مسؤولین، رؤسای هیأت های ورزشی و آموزش و پرورش در حضور دانش آموزان مدرسه شاهد نواخته شد. مدیر تربیت بدنی شهرستان در این مراسم گفت: توجه به مقوله و حوزه ورزش همگانی، ورزش قهرمانی ورزش حرفه ای از اولویت های ورزشی شهرستان خمینی شهر محسوب می شود. امروز نگاه ما به حوزه ورزش متفاوت از گذشته است. کمالین در ادامه گفت: توجه به ارتقاء ورزش حرفه ای و قهرمانی و افزایش تعداد قهرمانان ملی و بین الملی شهرستان از اهداف دیگر ماست. امروز در شهرستان تعدادی زیاد از دانش آموزان دارای استعدادی های ورزشی هستند و تمرکز به کشف و پرورش این نخبگان ورزشی در افزایش قهرمانان ملی و بین المللی بسیار مهم است و کمیته استعدادیابی ورزشی با حضور مربيان آموزش دیده و مجرب ویژه شناسایی نخبگان ورزشی تا یک ماه دیگر به صورت رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد.

در روز دحوالارض کلیه دانش آموزان دبیرستان داورپناه 26 روزه دار بودند

به همت مدیریت و مربیان دبیرستان دخترانه داورپناه 26 در روز اول ماه ذی الحجه 260 نفر دانش آموز اين دبيرستان به صورت جمعی روزه گرفتند. معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش در دیداری که به منظور حمایت از این حرکت نمادین دانش آموزان از این دبیرستان داشت گفت: برگزاری چنین حرکتهای مذهبی و اخلاقی موجب رشد روحیه مذهبی و دینی در کلیه مدارس خواهد بود.

برگزاري محفل قرآنی با حضور گروهی از قاریان کشور عراق در خمینی شهر

به همت اداره اوقاف و امور خیریه محفل قرانی مشترک کشور عراق و ایران در محل امامزاده سید محمد برگزار شد. در این محفل نورانی 3 تن از قاریان ممتاز حرم حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) ضمن اجرای برنامه قرآنی به سؤالات حاضرین پاسخ دادند از جمله برنامه های این گروه، اجرای برنامه در مسجد حضرت ام البنین محله آدریان در جمع مردم این محل بود.

از جمله دیدارهای دیگر این گروه دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر و مسؤولین شهرداری و اجرای برنامه قرآنی در جمع کارکنان شهرداری خمینی شهر بود.

تغيير مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان

با تغییر مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان، مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید با حضور مدیر کل فنی و حرفه ای استان در محل فرمانداری برگزار شد. مدیر کل سازمان فنی و حرفه ای استان در حاشیه این مراسم به فرصت گفت: دو مرکز مستقل خواهران و برادران در خميني شهر و یک مرکز سیار در شهر درچه و 2 پایگاه روستایی در اصغر آباد و کوشک مشغول به کار می باشند و در راستای گسترش فعالیت های آموزش های فنی و حرفه ای شهرستان در آينده نزديك با اختصاص بودجه و همکاری فرمانداری یک سالن آموزشی به مرکز برادران و حداقل دو رشته فنی جدید در شهرستان اضافه خواهد شد. مهندس علی زارع افزود: گسترش آموزشگاه های فنی و آزاد و افزایش سطح کیفی آموزشهای فنی و حرفه ای از برنامه هاي ماست. وی از شروع طرح آموزش حرفه ای نانوایان جهت بالا رفتن کیفیت نان شهرستان، آموزش طرح پیمانکاران شرکت توزیع برق و گاز، گسترش آموزشهای روستایی، مشاغل خانگی، طرح استاد و شاگردی خبر داد. در این مراسم از زحمات پرویز آقاجانی تقدیر و حمیدرضا بیگدلی به عنوان رئیس جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان انتخاب و مشغول به کار شد.

برگزاري يادواره شهداي كارمند

طاهره خونساری: اولین یادواره شهداری کارمند شهرستان با حضور فرماندار، امام جمعه و رؤسای ادارات برگزار شد. فرمانده سپاه خمینی شهر در این یادواره شهدا را هادیان راه خدا نامید و و برگزاری یادواره به این طریق را برگرفته از سوژه های قرآن برشمرد که هر گروه و قشری را با خصوصیات خودشان بیان می کند. میرخانی افزود: برگزاری این یادواره ها به خاطر این نیست که وقت اداری را بگیریم، هدف از این جلسات این است که بدانیم نعمت بزرگی که خداوند به ملت ما داد امام (ره) بود که قدر این نعمت را دانستیم و با مقام رهبری این نعمت تکمیل شد و اگر اطاعت کنیم دوام پیدا می کنیم و اگر کفران کنیم، معلوم نیست چه می شود. در این مراسم از خانواده های شهدای کارمند تجلیل شد.

استقبال از خاله خانم

نمایش طنز خاله خانوم با استقبال زياد مردم شهرستان و استان و میهمانان از سراسر کشور روبرو شده و به طور متوسط هر شب 800 الی 1000 نفر در محل سینما فرهنگ خمینی شهر برای تماشای این نمایشنامه طنز حاضر مي شوند. در يكي از اكران ها، محمدیان معاون اداره کل ارشاد استان آذربایجان شرقی به صورت رسمی از مسؤولین و اعضای این گروه برای اجرای این نمایش در استان آذربایجان دعوت كرد. همچنين همزمان با اجرای تئاتر، گروه مزبور با ارسال نمونه آثار و متن نمایشنامه خاله خانوم به جشنواره طنز استان برای داوری و رقابت با دیگر گروه های طنز استان دعوت شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید