امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 17:24:39

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه

سه شنبه, 23 فروردین 1390 ساعت 11:23 کدخبر :728
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

* امام جمعه :نقشه دشمنان براي ايران و انقلاب اسلامي؛ اول تضعيف و سپس ضربه نهايي
* دفتر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر افتتاح شد
* برگزاري همايش آموزشي اصول بهداشتي در آرايشگاه هاي زنانه
* و ...

امام جمعه شهرستان تأكيد كرد:
نقشه دشمنان براي ايران و انقلاب اسلامي؛ اول تضعيف و سپس ضربه نهايي
در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و تقارن آن با روز جمعه، اعضای اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینی شهر در برنامه ای زیبا بین الصلاتین نمازجمعه 14 آیه ابتدای سوره مباركه فجر را به صورت همخوانی تلاوت کردند.
در خطبه هاي نماز، امام جمعه از ارکان انقلاب اسلامی سخن گفت و افزود: دشمن می خواهد ارکان اصلی انقلاب اسلامی مانند اسلام محوری و عدالت اجتماعی را در بین مردم تضعیف کند و درنهایت به انقلاب ضربه بزند.
حجت الاسلام و المسلمین سالمی در ادامه به وحدت مسلمانان اشاره کرد و گفت: هنگامی که می خواهند شتر را نحر کنند و بکشند، ابتدا ضربه ای به گلوی شتر می زنند. شتر فرار می کند درحالی که خون او جاریست. هنگامی که به علت خونریزی شتر ضعیف شد و نشست با خیال راحت سراغ آن می روند و سر شتر را می برند. دشمن هم برای نابود کردن ما سعی دارد ابتدا ما را تضعیف کند و سپس به راحتی به انقلاب ضربه وارد کند.
سالمی تصریح کرد: مسلمانان ایران با مسلمانان فلسطین و مصر و تونس هیچ فرقی ندارند. باید دقت کنیم که مبادا دشمن از این طریق بخواهد ما را تضعیف کند و ضربه اش را وارد سازد.
در ادامه مراسم نمازجمعه طرح زیبا و جالبی از طرف اتحادیه تشکلهای قرآنی خمینی شهر برگزار شد و اعضای این اتحادیه بین الصلاتین 14 آیه ابتدای این سوره را به صورت همخوانی تلاوت کردند.
پس از نماز امام جمعه خمینی شهر بر پیکر یکی از جانبازان دفاع مقدس سردار شهید حبیب الله شریفیان نماز میت خواند و سپس از مصلی به طرف گلزار شهدای امامزاده سید محمد(ع) تشییع شد و در کنار مزار دو برادر دیگر شهیدش آرمید.

دفتر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر افتتاح شد
با حضور مسؤولین دستگاه های مختلف فرهنگی، مذهبی، انتظامی و تبلیغاتی دفتر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رسماً کار خود را آغاز كرد. امام جمعه شهر در این مراسم گفت: فعالیت این ستاد باید با 3 محور تقویت تذکر لسانی، نظارت بر امکان عمومی و صنوف و تقویت جایگاه شورای امر به معروف و نهی از منکر مساجد و محلات با محوریت ائمه جماعات، هیأت امناء مساجد و پایگاه بسیج باشد.
حجت الاسلام سالمي افزود: احیاء فریضه امر به معروف در شهرستان نیاز به همکاری و مساعدت همه دستگاه های دولتی، مسؤولین، معتمدین و روحانیون شهرستان دارد و فقط منحصر به یک دستگاه و قشر خاص نيست. در اين مراسم، مسؤول دفتر ستاد احیاء نیز گفت: با توجه به فضای مذهبی و اعتقادی شهرستان و فعالیت هیأت های مذهبی، توسعه و ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر از جمله اقدامات مؤثر و اثرگذار در شهرستان خواهد بود. حجت الاسلام لطفی از کلیه مسؤولین و مردم متعهد و انقلابی و مذهبی خواست تا با همکاری با این ستاد در کاهش معضلات دینی و فرهنگی برخورد مظاهر فساد و جلوگیری از رواج آن در شهرستان با این دفتر همکاری نمایند.
گردهمایی هیآت و مداحان شهرستان خمینی شهر
همزمان با میلاد نبی مکرم اسلام(ص) و امام صادق(ع) گردهمایی هیآت و مداحان شهرستان خمینی شهر در روز دوشنبه 2/12/1389 بعد از نماز مغرب و عشا در آستان امامزاده سید ابراهیم(ع) ورنوسفادران برگزار شد.
کارشناس امور فرهنگی و تبلیغی اداره تبلیغات اسلامی خمینی شهر در حاشيه اين مراسم اظهار داشت: شهرستان شهیدپرور و ولایت مدار خمینی شهر متشکل از شهرهای درچه، کوشک و خمینی شهر است و زیر نظر اداره تبلیغات اسلامی خمینی شهر هستند که هم اکنون در آنها حدود 360 هیئت مذهبی فعالیت می کنند. این رقم در کشور آمار چشمگیری است. «جواد رحیمی» ادامه داد: در همین راستا گردهمایی هیآت و مداحان شهرستان همراه با تجلیل از پیرغلامان و هیآت سابقه دار در آستان امامزاده سید ابراهیم(ع) ورنوسفادران برگزار شد. همچنین در این مراسم از تعدادی افراد که در کاهش خرافات و بدعتها تأثیرگذار بوده اند، نیز تقدیر به عمل آمد.

برگزاري همايش آموزشي اصول بهداشتي در آرايشگاه هاي زنانه
همايش آموزشي اصول بهداشتي و سلامت در آرايشگاه هاي زنانه با همكاري اتحاديه مربوطه و مجمع امور صنفي شهرستان در سالن اجتماعات شبكه بهداشت و درمان خميني شهر برگزار شد. در اين همايش سه ساعته كه 38 نفر از متصديان آرايشگاه هاي زنانه شهرستان حضور داشتند، مسائل مختلف بهداشتي و نكات لازم به منظور حفظ سلامت در آرايشگاه ها به صورت مشروح آموزش و در پايان به سؤالات مختلف شركت كنندگان در خصوص تاتو، هيدرودرم، الكتروليز، GMP، كيفيت محصولات آرايشي و محصولات تقلبي، آرايشي بهداشتي و غيره پاسخ داده شد.

خانه بهشت افتتاح شد
با تلاش تعدادی از خیرین، معتمدین؛ اولین مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و یتیم زیر 6 سال خمینی شهر افتتاح شد. به همین مناسبت مراسم جشنی با حضور تعدادی از خیرین و مسؤولین و معتمدین و افراد نیکوکار شهر در محل مرکز تحقیقات معلمان به مناسبت مناسبت سالروز تولد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) برگزار گرديد. محل نگهداری این کودکان توسط دکتر سعیدی فوق تخصص قلب جهت امور خیریه وقف و با حمایت 30 نفر از خیرین با هزینه ای بالغ بر 30 میلیون تومان تجهیز و آماده شده است.
کلیه هزینه های نگهداری این کودکان اعم از خوراک، پوشاک، بهداشت و بیمه و حقوق مربیان از طریق جذب کمک های مردمی افراد نیکوکار و اداره بهزیستی تأمین خواهد شد.
افراد نیکوکار می توانند براي كمك به اين مركز با شماره تلفن 3633596 تماس بگيرند.

خودرو امداد و نجات در آتش نشاني
به همت شهرداری خمینی شهر و پیگیری سازمان آتش نشانی یک دستگاه خودروی ویژه امداد و نجات حوادث جانی به ناوگان سازمان آتش نشانی اضافه شد. مدير سازمان آتش نشاني در اين باره گفت: این خودرو بالغ بر 130 میلیون تومان ارزش دارد که 20 درصد مبلغ آن توسط شهرداری و مابقی از طریق بودجه و سهمیه اختصاصی سازمان همیاری شهرداری ها تأمین گرديد. حاجيان افزود: تجهیزات اين خودرو شامل انواع کاتر، جک، وسائل امداد کوهستان، تجهیزات امدادی و خاموش کننده و نجات مصدومین بوده و ویژه کمک رسانی به حوادث جاده ای می باشد و در حوادث و تصادفات جاده کمربندی خمینی شهر بسیار مؤثر خواهد بود. با اضافه شدن این خودرو، مجموع دستگاهها و خودروهای امدادی و اطفائیه این سازمان به 12 دستگاه رسید.

مدیران مدارس با هنر خود باعث جلب کمک های مردمی شوند
با هدف به روز شدن جایگاه علمی و آموزشی مدارس خمینی شهر 50 دستگاه آموزشی دیتاشو در بین مدارس مناطق مختلف شهرستان توزیع شد. در اين باره رئيس اداره آموزش و پرورش در جمع مدیران مدارس گفت: به دلیل کمبود بودجه دولتی و حجم مدارس و دانش آموزان، بودجه اختصاصی دولتی جوابگوی حجم انتظارات و ارتقاء فضای آموزشی مدارس شهرستان نيست و مدیران ما سعی کنند با هنرمندی و تلاش خود طبق قانون باعث جلب و جذب کمک های مردمی شوند و در ارتقاء و افزایش فضای علمی و آموزشی مدارس تلاش کنند. شجاعی معاون مالی و برنامه ریزی آموزش و پرورش هم گفت: قیمت هر دستگاه 7 میلیون ریال است که 4 میلیون آن توسط مدارس و از طریق جذب کمک های مردمی و مابقی توسط آموزش و پرورش تهیه و تأمین گردیده و در آينده براي تمام مدارس شهرستان خريداري خواهد شد. وی افزود: تاکنون 500 دستگاه رایانه توزیع شده و به 1000 دستگاه دیگر نیاز است.

طرح اردوی جمعه با مدرسه
به همت مدیریت مدرسه داورپناه 1 (فرزانگان) طرح اردوی یک روزه جمعه با مدرسه برای اولین بار در این مدرسه برگزار شد. در این مراسم کلیه دانش آموزان متقاضی و داوطلب در گروههای 4 نفره روز تعطیل جمعه خود را درکنار دیگر دانش آموزان گذراندند. از جمله ویژگیهای این مراسم پخت انواع غذاهای سنتی و روز توسط خود دانش آموزان در حیاط مدرسه بود. به گفته مدير مدرسه مزبور، هدف از اجرای این طرح آموزش و کسب مهارتهای زندگی و فعالیت های گروهی و انس هر چه بهتر دانش آموزان با محیط مدرسه و دیگر دانش آموزان بود. در این طرح جذاب دانش آموزان با پخت انواع غذا با یکدیگر رقابت نمودند.

برگزاری مسابقات دومینوی استان
اولین دوره مسابقات دومینوی استان در دو مرحله دختران و پسران با حضور 51 تیم از 14 مرکز و پژوهش سرای دانش آموزی طي چهارم و پنجم اسفندماه برگزار گردید. به گفته معاون آموزشی و پژوهشی آموزش و پرورش شهرستان در این دوره از مسابقات 196 نفر دانش آموز دختر و پسر در قالب تیم های مجزا به رقابت با یکدیگر پرداختند. هدايت افزود: هدف از برگزاری این دوره از مسابقات ارتقاء توان علمی دانش آموزان از نظر تجسم، تخیل، هندسه فضایی و ایجاد تعامل بین مراکز تحقیقاتی دانش آموزی و گسترش این ورزش فکری عملی بوده است. در این دوره تیم های مختلفی از شهرهای زرین شهر، نجف آباد، شاهین شهر، ناحیه 1 و 2 اصفهان، فریدون شهر، فریدن، تیران، باغ بهادران، مبارکه، شهرضا، منطقه جی اصفهان و آران و بیدگل شرکت نمودند.

برگزاري مسابقات قرآن ویژه خانواده بنیاد شهید
مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن مانند هر سال به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ویژه جانبازان، ایثارگران، همسران و فرزندان شاهد و ایثارگر و در تمامی مقاطع تحصیلی، دانشگاهی و حوزوی برگزار شد.
این مسابقات در رشته های مفاهیم، تفسیر، قرائت، ترتیل، حفظ قرآن در روز جمعه 29/11/1389 ساعت 9 صبح در سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان واقع در خمینی شهر، خیابان بوعلی برگزار شد.
لازم به ذکر است سال گذشته شش نفر از این بنیاد به مرحله کشوری این مسابقات راه یافتند و توانستند رتبه هایی کسب کنند.
برگزاري محفل شهرستانی انس با قرآن کریم
به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب و همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اداره اوقاف و امور خیریه با همکاری اداره آموزش و پرورش و حوزه مقاومت بسیج بقیه الله و به همت اتحادیه تشکلهای قرآنی و جامعه قاریان شهرستان «محفل شهرستانی انس با قرآن کریم» در قالب سه جلسه برگزار شد.
این سه محفل با هدف شناسایی قاریان خمینی شهر در مساجد استاد ابوالبرکات، قائمیه(آیت الله املایی) و امامزاده سید محمد(ع) برگزار و سعی شد در این محافل فقط قاریان خمینی شهر به تلاوت قرآن بپردازند.

برگزاری جشن بزرگ ستارگان مدرسه فرهیختگان
به همت مسئولین و انجمن اولیا و مربیان مدرسه فرهیختگان جشن باشکوهی برای تقدیر از دانش‌آموزان ممتاز این مدرسه با حضور دانش‌آموزان و والدینشان در سینما فرهنگ در روز میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) برگزار گردید. در این جشن که با حضور اعضای شورای شهر و مسئولین آموزش و پرورش برگزار گردید، رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی‌شهر به اهداف تأسیس این مدرسه اشاره کرد و گفت برنامه‌های رو به رشد این مدرسه ادامه دارد و این جشن پایان  برنامه‌های مدرسه نیست. در ادامه از دانش‌آموزان برتر مدرسه در حضور پدر و مادرهایشان تقدیر شد و همچنین از آقای امین پناهی که در آزمون مبتکران توانسته مقام اول را در سطح کشور بیاورد تقدیر شد.


برگزاري  بخش كتبي اولين دوره مسابقات قرآن و عترت  ويژه كاركنان دانشگاه آزاد اسلامي
به همت كانون قرآن و عترت واحد خميني شهر مرحله مقدماتي بخش كتبي اولين دوره مسابقات قرآن و عترت ويژه كاركنان دانشگاه آزاد اسلامي همزمان با سراسر كشور با حضور 60 نفر از كاركنان اين واحد در دو رشته زندگاني پيامبراكرم (ص) و نماز، در سالن امتحانات دانشكده علوم انساني برگزار گرديد. شايان ذكر است ضمن اهداء هدايا به افراد برگزيده ، نفرات برتر اين مسابقات جهت شركت در مرحله نهايي به منطقه معرفي مي شوند.

برگزاری جلسه آموزش تخصصی بهداشتی صنف طباخی‌ها
با نزدیک شدن ایام نوروز، در ادامه سلسله جلسات آموزش بهداشتی اصناف، جلسه آموزشی تخصصی صنف طباخی‌ها و اغذیه فروش‌ها و رستورانی ها روز چهارشنبه گذشته در سالن اجتماعات مرکز بهداشت اندآن به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان خمینی‌شهر برگزار گردید. در این جلسه مهندس هاشمی به اهمیت بهداشت در این صنف اشاره کرد و روش‌های صحیح نگهداری مواد غذایی و جلوگیری از آلودگی این مواد را به متصدیان و کارگران این مشاغل آموزش داد. به گفته دکتر محمدی معاونت بهداشت محیط نود درصد از دعوت شدگان در این جلسه شرکت کردند. این جلسه در ادامه جلسات آموزشی برای کارگران و متصدیان صنوف برگزار گردیده است. لازم به ذکر است که تمامی کارگان و متصدیان این صنوف باید 46 ساعت آموزش عمومی و تخصصی شبکه بهداشت را باید بگذرانند.


برگزاری کنسرت ارکستر مجلسی خورشید
کنسرت موسیقی با نام ارکستر مجلسی خورشید به مدت دو شب با استقبال فراوان مردم در سینما فرهنگ برگزار شد. در این برنامه که به همت سعید رعنا و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شد، با حضور شهردار و سرپرست اداره ارشاد از رعنا و رهبر گروه و خواننده تقدیر گردید. در این برنامه آثاری از فرامرز پایور، جواد لشکری، روح‌ا... خالقی، سعید هرمزی، محمد میرنقیبی، حسین علیزاده، همایون خرم، بابک بیات و مسعود بختیاری اجرا شد.

اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمینی شهر برگزار می کند:
دوره آموزش تخصصی مبلغات ویژه خواهران
از طرف اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، دوره آموزش تخصصی خواهران مبلغ در هفت حوزه شهرستان خمینی شهر عصر روزهای زوج در مکتب الزهرا برگزار می گردد.
در این دوره سرفصلهایی مانند شیوه های پاسخ به شبهات دینی، اصول مدیریت و برنامه ریزی تبلیغ، توسعه فرهنگ حجاب و عفاف، آشنایی با اندیشه ها و آثار استاد شهید مطهری، شیوه های نوین انتقال معارف و مفاهیم اسلامی، آشنایی با فرق و جریانهای انحرافی، آموزش شیوه های بیان احکام آسیب شناسی فرهنگی اجتماعی نسل جوان در مقابله با جنگ نرم در قالب 36 ساعت کلاس درس و توسط اساتید حوزه و دانشگاه مانند استاد حق شناس، استاد مهدوی، استاد برونی و دیگران ارائه خواهد شد. علاقمندان به شرکت در این دوره باید سطح یک یا دو حوزه را بگذرانند و در پایان از ایشان امتحان گرفته می شود و گواهی پایان دوره از طرف اداره تبلیغات اسلامی صادر می گردد.
دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر مقام برتر
مجمع عالي نخبگان ايران را به خود اختصاص دادند
اولين نمايشگاه اختراعات كشوري به همت مجمع عالي نخبگان ايران برگزار گرديد. در اين نمايشگاه دانشجويان مبتكر و خلاق دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر با بيش از 10 اختراع از قبيل راكت سوخت جامد آريانا، دستگاه تست پيشرانش خودرو الكتريكي ايرانا، هواپيماي بدون سرنشين ساتراپ 2و3، هواپيماي بدون سرنشين دوزيست، شناور بدون سرنشين عرشيا حضور فعال داشتند. پس از طي مراحل داوري علمي، دستگاه تست پيشرانش با سيستم مانيتورينگ و انواع شيپورهاي خروجي سيستم رانش و همچنين خودروي الكتريكي ايرانا بعنوان طرح هاي برگزيده مجمع عالي نخبگان برگزيده شدند.
جمشيدي، طبيبي، روشن ضمير، مرادي، شجاعي، باقري، خزدوز، اصلاني، راهوي، اعتصام، مقيم، جوهرچي، صادقي، شيرواني پور، دانشجويان رشته هاي مهندسي مكانيك، برق و كامپيوتر لوح تقدير و مدال افتخار خود را از دست مسئولان مجمع عالي نخبگان دريافت نمودند و برگ زريني بر افتخارات دانشگاه آزاد اسلامي افزودند.

همايش ياوران تربيت
معاونت آموزشي  و كانون امام خميني آموزش و پرورش اولين همايش دانش آموزان نخبه مذهبي را با نام ياوران تربيت در دبيرستان مولوي برگزار كرد. در اين همايش كه با موضوع مهدويت و حضور  تعدادي از دانش آموزان دبيرستانهاي شهرستان بر پا شده بود، حجت الاسلام سعادت از سازمان تبليغات قم با بيان خصوصيات حضرت،  شرايط و اجتماع بعد از ظهور، دانش آموزان را مبلغاني دانست كه در مدارس بايد اين مباني را گسترش  دهند. اين جلسات در درچه و براي مقطع راهنمايي در مدرسه مهرآيين هم برگزار شده است. در پايان  در زمينه مهدويت پرسش و پاسخ برگزار شد.

كارگاه  حجاب و عفاف
كارگاه و نمايشگاه  سه روزه حجاب و عفاف  با حضور بسيجيان فعال و سخنرانان دعوت شده ( حجت الاسلام حاج هاشمي، خانم پريشاني از حوزه رضويه و سرهنگ ميرخاني فرمانده سپاه)  جهت تربيت مربي  در پايگاه حضرت زينب (ع) برگزار و در پايان از شركت كنندگان آزموني به عمل آمد .
همچنين كارگاه آموزشي وبلاگ نويسي جهت  تقويت و توانمندسازي بسيجيان پايگاه حضرت زينب (ع) در فضاي مجازي در كافي نت افق برگزار شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید