امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 18:27:05

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه

شنبه, 18 تیر 1390 ساعت 10:57 کدخبر :1800
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

- برگزاري همايش خيرين سلامت خميني شهر

- قاريان بين المللي قرآن در خميني شهر

- يك موفقيت علمي ديگر در دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر

 

برگزاري همايش خيرين سلامت خميني شهر

طاهره خونساری: دومین همایش خیرین سلامت روز 4 تیرماه با حضور خیرین و مسؤولین بهداشت استان و شهرستان در سالن فرمانداری برگزار شد. در این همایش دکتر حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر روند مثبت فعالیتهای انجام شده درخمینی شهر نسبت به سایر شهرستان ها، مدیریت بیماریهای سرطان، قلب، حوادث، سلامت روان و بیماریهای مادر وکودک را حائز اهمیت دانست و یکی از عوامل اصلی تصادفات که هم بر جسم و هم روح افراد تأثیر دارد را موتورسواران دانست و تأکید کرد: لازم است برنامه مدونی برای کاهش تصادفات موتوری در شهرستان تدوین شود. حجت الاسلام سالمي امام جمعه شهرستان هم در اين همايش پیگیری مسائل بهداشت و سلامت را بدور از مسائل سیاسی خواستار شد و آن را در ارتباط با مقوله بشردوستانه دانست. در این همایش گزارشی از روند فعالیتهای خیرین سلامت از ابتدای انقلاب تاکنون توسط نماینده خیرین ارائه شد.

 

قاريان بين المللي قرآن در خميني شهر

همزمان با فرارسیدن اعیاد شعبانیه، محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان و حافظان سطح شهرستان و بین المللی در مسجد ملاحیدر خمینی شهر برگزار کرد.

در این مراسم که مجری آن آقای رضوی بود، مسعود نیکدستی قاری بین المللی از خمینی شهر، حسن کبیری حافظ روشندل کل قرآن از اصفهان، سید علی موسوی از قاریان برجسته شهرستان خمینی شهر و همچنین حاج محمد قاسمی از اصفهان به تلاوت قرآن پرداختند.

اجرای گروه تواشیح و مدیحه سرایی از دیگر برنامه های این مراسم با شکوه بود. همچنین در حین برنامه مجری برنامه سؤالات اطلاعات عمومی مذهبی می پرسید و حضار پاسخ می دادند.

لازم به ذکر است که کانون فرهنگی مسجد ملاحیدر و هیأت امنای مسجد  سه شب مراسم گرفتند؛ یک شب سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رهبر، یک شب محفل انس با قرآن و شب سوم مداحی آقای عاصی از قم بود.

 

يك موفقيت علمي ديگر در دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر

تيم دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر مجوز شركت در مسابقات جهاني IMAV 2011 هواپيماي بدون سرنشين هلند را دريافت نمود. مسابقات جهاني هواپيماهاي بدون سرنشين در دو رده Indoor  و Outdoor  در مردادماه 1390 برگزار خواهد شد. گروه هوافضاي دكتر حسابي دانشگاه از سال 1385 مشغول به فعاليت در زمينه طراحي و ساخت انواع پرنده هاي بدون سرنشين شد و تا كنون در چند مسابقه ملي و بين المللي شركت نموده است. اميد جمشيدي مسئول كنترل و هوش مصنوعي، حسين جمشيدي مسئول گروه الكترونيك و سيستم هاي مخابراتي، نويد خزدوز مسئول گروه ساخت و ابزار و محمدرضا عمراني فرد مسئول گروه شبيه سازي، دانشجويان رشته هاي مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي هستند كه در مسابقات قهرماني هواپيماهاي بدون سرنشين ، اختراع خود را در معرض ديد جهانيان قرار خواهند داد.

 

مردم مزاحمین در نیمه شعبان را به ما معرفی کنند

فرمانده انتظامي خميني شهر گفت: سال گذشته شاهد همکاری بسیار خوب مردم با مأمورن نیروی انتظامی در شب نیمه شعبان بودیم. امسال نیز از مردم انتظار داریم همچون سال قبل کمال همکاری را با ما داشته باشند. وی از کلیه همشهریان خواست در امر توزیع نذورات و دائر نمودن نمادهای خاص شب نیمه شعبان به گونه ای عمل کنند که از ایجاد ترافیک جلوگیری شود و فرصت برای افراد سودجو فراهم نشود. وی از مردم خواست حتی المقدور از توزیع نذورات در خیابان های شلوغ و اصلی خودداری کرده و همکاری لازم را با نیروی انتظامی داشته باشند. وی در هشداری جدی به افراد زدن ترقه گفت: مردم ما می توانند هر گونه اطلاعاتی از سازندگان و توزیع کنندگان ترقه و کسانی که با زدن ترقه در شب نیمه شعبان ایجاد مزاحمت می کنند را به پلیس 110 اطلاع دهند.

 

اختتامیه طرح «کودکان و نماز جمعه» برگزار شد

  مسؤول فرهنگی ستاد نماز جمعه خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت گفت: از حدود یک سال پیش طرح «کودکان و نماز جمعه» از طرف ستاد نماز جمعه خمینی شهر شروع شد. به این ترتیب که به کودکان پسر و دختر ابتدایی و راهنمایی یک کارت داده شده است که هر هفته که در مراسم نماز جمعه حاضر می شدند، مسؤولان ستاد مهر حضور در کارت آنها ثبت می کردند.

«سید روح الله موسوی زاده» ادامه داد: حال پس از گذشت یک سال قرار است این هفته قبل از برگزاری مراسم نمازجمعه برنامه اختتامیه این طرح انجام گیرد. در این مراسم جوایزی به کودکان و نوجوانان شرکت کننده اهدا خواهد شد و سعی شده است حجت الاسلام و المسلمین عروجی استاد حوزه و دانشگاه با زبان شیرین کودکانه با بکارگیری لپ تاپ و پرده و انواع بازیها و مسابقه به زبان کودکان این مراسم را اجرا کند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: این مراسم ویژه افراد شرکت کننده در طرح می باشد ولی ستاد اعلام عمومی هم کرده است که دیگران هم می توانند فرزندان خود را بیاورند و در این مراسم جالب شرکت دهند.

مسؤول فرهنگی ستاد نمازجمعه خمینی شهر در پایان متذکر شد: بر آنیم که ان شاءالله این طرح در آینده هم استمرار یابد تا بتوانیم ارتباط کودکانمان را با نماز جمعه تقویت نماییم. در تحقق این امر از تمامی همشهریان می خواهیم با ستاد نماز جمعه همکاری نمایند.

 

افتتاحیه اردوهای طرح هجرت 3  

محمد سلیمی: جلسه افتتاحیه طرح هجرت 3 سال 1390 شهرستان خمینی شهر  با حضور 250 نفر ازدانش آموران بسیجی خواهر و برادر شرکت کننده درطرح و با حضور مسئولین خمینی شهر و شهر درچه در روز شنبه 4 تیر ماه در محل فرهنگسرای شهرداری درچه برگزار گردید. این برنامه از ساعت 9 صبح با قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی و خیر مقدم گویی توسط سرهنگ انصاری فرماندهی سپاه درچه آغاز و در ادامه با سخنرانی سرهنگ حسین انوری مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان و پخش گزارشی از اردوهای هجرت 3 سالهای گذشته و در پایان با سخنرانی مدینه رئیس آموزش و پرورش شهرستان در ساعت 11 به کار خود پایان داد. برنامه های پیش بینی شده جهت اردوهای طرح هجرت 3 سال جاری در شهرستان خمینی شهر عبارت است از:

انجام 12500 نفر روز کار دانش آموز بسیجی یا بسیج داوطلب، بسیج فرهنگیان در قشر خواهر و برادر، عرصه های فعالیت: بهسازی و نوسازی و زیبا سازی مدارس بالغ بر 125 باب مدرسه شهرستان و همچنين همراه با برنامه های متنوع فرهنگی در محل قرارگاه طرح هجرت 3 دانش آموزی بصورت مجزا و در بخش خواهران و برادران و اجرای یک روز برنامه فرهنگی در طول هفته تا پایان طرح.

 

برگزاري اولین همایش تجلیل از دانش آموزان دختر معتکف

به همت اداره اوقاف و آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی، اولین همایش تجلیل از دانش آموزان معتکف دختر در محل امامزاده سید محمد برگزار شد. سیدعلی مدینه مدیر آموزش و پرورش شهرستان در این همایش ابراز امیدواری کرد در سال آینده شاهد افزایش و گسترش حضور دانش آموزان در مراسم اعتکاف سال آینده باشیم. در اين مراسم همچنين خانم خلیلی مسؤول سازمان دانش آموزی گفت: امسال ما شاهد حضور 90 دانش آموز دختر در مراسم معنوی اعتکاف بودیم و امیدواریم برگزاری این گونه مراسمات باعث تشویق دانش آموزان برای حضور در مراسم اعتکاف سال آینده شود. لازم به ذکر است در اين برنامه توسط مسؤولین اداره اوقاف و آموزش و پروش به کلیه دانش آموزان دختر جوایزی اهدا گردید.

 

احیا و شب زنده داری بیست و هفتم ماه رجب برگزار شد

کانون فرهنگی شهید بهشتی مسجد جامع گارسله خمینی شهر برای پنجمین سال متوالی شب بيست و هفتم ماه مبارک رجب را شب زنده داري نموده و جمعي از اعضا روز بيست و هفتم را به جهت سلامتي حضرت صاحب الزمان(عج) روزه گرفتند. این مراسم از ساعت 12 شب آغاز و با صرف سحری و اقامه نماز جماعت صبح به پایان رسید. شب مبعث از ليالي متبركه است كه از حضرت امام جواد(ع) روايت شده است كه همانا در رجب شبي است كه بهتر است از آنچه مي تابد بر آن آفتاب و آن شب بيست و هفتم رجب است كه در صبح آن پيغمبر خدا(ص) به رسالت مبعوث گرديده است. به درستي كه از براي عامل در آن شب از شيعه ما اجر عمل 60 سال است.

 

بررسی معضلات فرهنگی جوانان در کانون فرهنگی قرآنی صادق آل محمد(ع)

  با توجه به فرارسیدن اوقات فراغت تابستانه و با هدف افزایش بصیرت و آگاهی جوانان به همت کانون فرهنگی قرآنی صادق آل محمد(ع) خمینی شهر، این مرکز اقدام به برگزاری سلسله مباحث تخصصی با عنوان «جرعه ای از ملکوت» کرده است. موضوع اصلی این سلسله مباحث «بررسی معضلات فرهنگی جوانان» است  و در آن مباحثی ازجمله روابط دختر و پسر، رسانه (ماهواره، اینترنت، بلوتوث) مد روز، عوامل دین گریزی، الگوهای مناسب، ازدواج آسان، اخلاق در خانواده، شناخت فرق ضالّه (بهائیت، شیطان پرستی، عرفانهای نوظهور مطرح خواهد کرد.

مدرس این سلسله مباحث حجت الاسلام و المسلمین صغیرا می باشد که از روز هفتم تیر هر هفته سه شنبه سخنرانی خواهد نمود.

علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به بلوار توحید، کوی مسجد امام صادق(ع) لادره، کانون فرهنگی قرآنی صادق آل محمد(ع) مراجعه یا با شماره تلفن3675222 تماس حاصل نمایند.

 

برگزاري دوره آموزشی تخصصی «مهدویت و انتظار»

به همت کانون فرهنگی مکتب جعفری مسجد جامع خوزان خمینی شهر و به مناسبت فرارسیدن اعیاد شعبانیه و دهه فرخنده مهدویت دوره آموزشی تخصصی «مهدویت و انتظار» برگزار می گردد. موضوع اصلی این دوره این است: «بیایید با منجی آشنا شویم» که توسط حجت الاسلام نجمایی به مدت ده روز عصرها در مسجد جامع خوزان برگزار می گردد. این دوره آموزشی ویژه برادران با حداقل مدرک دیپلم می باشد و در پایان دوره از شرکت کنندگان آزمون به عمل می آید و به نفرات برتر جوایزی همراه با تقدیرنامه اهدا می گردد. علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به مسجد جامع خوزان واقع در خمینی شهر، خیابان شریعتی جنوبی مراجعه یا با شماره تلفن3677301 تماس بگیرند.

 

شهر گشت گروه فرهنگی قرآنی

 اولین برنامه فرهنگی اجتماعی گروه فرهنگی قرآنی حسینیه معصومیّه خمینی شهر در تابستان 1390 که با عنوان «شهر گشت» و به منظور آشنایی کودکان و نوجوانان با مسایل و مشکلات جامعه طرح ریزی شده بود، برگزار شد. در این برنامه شرکت کنندگان مسیر حسینیه معصومیه تا خیابان امام شمالی، میدان امام و خیابان ولی عصر(عج) را به صورت پیاده طی کردند. سپس از دفتر نشریه فرصت دیدار نمودند. علیرغم عدم هماهنگی قبلی، مسولان نشریه از این حضور استقبال نموده و یکی از این عزیزان دقایقی در جمع کودکان و نوجوانان حضور یافت و ضمن تشریح فعالیت نشریه درباره برنامه شهرگشت از آنان سؤالاتی نمود. در پایان مسؤول گروه فرهنگی قرآنی حسینیه حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) معصومیّه خمینی شهر ضمن تشکر از مسولان نشریه فرصت توضیحاتی در باره برنامه ارائه داد. پس از آن شرکت کنندکان با اتوبوس واحد به پارک پیروزی رفتند و ساعتی را به تفریح پرداختند. در طول این برنامه شرکت کنندگان در مسیر خود موارد مثبت و منفی را در دفترچه ها یی که در اختیار داشتند، نوشتند تا از بین آنها به بهترین یادداشت جایزه ای اهدا گردد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید