امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 18:05:05

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه / 46

دوشنبه, 12 اردیبهشت 1390 ساعت 08:28 کدخبر :981
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

- در طواف حریم شهادت

- اعلام اسامی برگزیدگان مهر 11

-برگزاری طرح های قرآنی ابتکاری برای دانش آموزان استان و شهرستان

- و ...

 

در طواف حريم شهادت

همايش ادبي در طواف حريم شهادت با موضوع شعر در محوريتهاي مذهبي برگزار و دو نفر از فرهنگيان شهرستان به نامهاي منيره سلطان پور از دبيرستان مولوي و نيره عباسيان از راهنمايي مهر آيين و سه نفر از دانش آموزان به نامهاي مژگان عابدي از حضرت فاطمه (ص)، حكيمه هادي از دانشگاه صنعتي و ابوالقاسم جهان بخش از دبيرستان صائب به مرحله كشوري راه يافتند و در همايش سه روزه ايي كه در مشهد مقدس برگزار شده بود شركت كردند.

 

اعلام اسامي برگزيدگان پرسش مهر 11

اسامي برگزيدگان مسابقه پرسش مهر 11 در مرحله استاني اعلام شد. به گفته عموشاهي معاون پرورشي اداره آموزش و پرورش، از بين فرهنگيان در رشته شعر نيره عباسيان در پايه تحصيلي ليسانس در بين خواهران اول، منصور رضايي در مقطع تحصيلي فوق ليسانس در بين برادران نفر سوم، در رشته داستان مهرانگيز تركي در مقطع تحصيلي ليسانس نفر دوم و سعيد نجاري در بين برادران نفر اول و در نمايشنامه نويسي محسن نيكخواه در مقطع تحصيلي فوق ديپلم در رشته نمايشنامه نويسي حائز رتبه اول استان شدند.

 

برگزاری طرح مسجد یاری توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد

به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد خمینی شهر جهت سامان دهی به مشکلات مساجد «طرح مسجد یاری» ویژه عموم برادران و خواهران علاقمند به امور دینی برگزار می شود. در اجرای این طرح پنج هدف گنجانده شده است:

ارتقای فرهنگ مسجدداری در جامعه، آسیب شناسی و تلاش در آسیب زدایی از مساجد، نظارت بهتر بر روند اداره مساجد، فعال نمودن کانونهای فرهنگی مساجد و به کارگیری افراد در کارگروه های اجرایی امور مساجد. لازم به ذکر است دوره آموزشی افراد ثبت نام شده از تاریخ شنبه 17/2/1390 آغاز خواهد شد و خواهران و برادرانی که علاقمند هستند همکار افتخاری امور مساجد در ابعاد مختلف فرهنگی، هنری، عمرانی، خدماتی و علمی باشند، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به مرکز رسیدگی به امور مساجد خمینی شهر واقع در ساختمان فرمانداری شهرستان مراجعه یا با تلفن 3633790 تماس حاصل نمایند.

 

طرح هايي براي آشنايي با خاندان عترت

طرحهاي عطر ولايت 1 (بسته فرهنگي شامل كتاب و cd) با محوريت زندگي امام حسين (ع) ويژه دانش آموزان ابتدايي در استان برگزار و از 500 تن از برگزيدگان شهرستان تقدير شد. همچنين طرحهاي عطر كوثر با محوريت زندگي حضرت فاطمه الزهرا (ص) در مقطع ابتدايي و عطر نبي با محوريت زندگي پيامبر اعظم (ص) در مقطع راهنمايي در حال اجراست.

 

دومين جلسه بررسي عرفان هاي نوظهور (شيطان پرستي) برگزار شد

اين جلسه با هدف آشنايي و بررسي شيطان پرستي با حضور اعضاي كانون هاي فرهنگي و هنري خميني شهر در روز چهارشنبه هفتم ارديبهشت ماه در سالن الغدير برگزار شد. در اين جلسه سرگرد شهرياري پيرامون شيطان پرستي سخنراني نمود و مستنداتي در اين زمينه براي حاضرين ارائه كرد. در آخر برنامه پرسش و پاسخ در اين زمينه نيز انجام شد. لازم به ذكر است در اين جلسه حدود 60 نفر از اعضاي كانون ها شركت داشتند.

 

همايش مربيان هنر كودكان

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي خميني شهر با همكاري انجمن هنرهاي تجسمي همايش مربيان هنر كودكان را با حضور استاد حسين تحويليان مولف كتاب نقاشي كودك و مدرس دانشگاه هنر اصفهان در روز بيست و هشتم ارديبهشت ماه ساعت 17 بعدازظهر در سالن الغدير برگزار خواهد كرد.

 

آغاز فعاليت اولین گروه کوهنوردی و کوه گشت دانشجویی شهر

فراز ، نام اولین گروه کوهنوردی و کوهگشت دانشجویی است که با همت دانشجویان خمینی شهری دانشگاه های اصفهان، صنعتی و آزاد در شهرمان افتتاح شده است. هدف تشکیل چنین گروهی اعتلای سطح ورزش شهرستان و ایجاد مکانی برای تجمع دانشجویان و انجام کارهای فرهنگی در کنار ورزش و برگزاری همایش ها و استعدادیابی در زمینه های ورزشی و فرهنگی است. جهت کسب اطلاعات لازم و شرکت در برنامه های ورزشی و عضویت با گروه می توانید به وبگاه این گروه به نشانی farazclimb.blogfacom مراجعه کنید. این گروه یک برنامه کوهگشت در ماه جاری و حدود پنج برنامه در فصل تابستان را برای دانشجویان و دانش پژوهان در نظر گرفته است.

 

توسعه فضاهاي آموزشي از اولويت هاي دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر

دكتر خليفه سلطاني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر گفت: ارائه خدمات آموزشي و تسهيلات رفاهي به دانشجويان جهت تحصيل بهتر آنان از اولويت هاي دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر است.

وي كه در نشست با اساتيد دانشگاه سخن ميگفت تصريح كرد: در سالهاي گذشته اقدامات خوبي براي توسعه رشته هاي تحصيلات تكميلي صورت گرفته و در همين راستا ساختمان كتابخانه مركزي و سالن آمفي تئاتر دانشگاه در زميني به مساحت 5000 متر مربع در چهار طبقه در حال احداث ميباشد. زيربناي ساختمان 15 هزار متر مربع و متراژ سالن آمفي تئاتر در حدود 1200 متر مربع است كه 1240 صندلي در آن استقرار مي يابد. وي با اشاره به اينكه بزرگترين سالن مجهز در منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلاميراهاندازي ميشود اظهار داشت: عمليات ساخت آن از سال 1388 آغاز گرديده و در مهر ماه سال 1391 افتتاح خواهد شد. دكتر خليفه سلطاني در پايان سخنان خود افزود جهت مطالعه و دسترسي آسان دانشجويان به انواع كتب و همچنين فعاليت هاي علمي و پژوهشي ساختمان كتابخانه مركزي طراحي و اجرا گرديد و خاطر نشان كرد دانشجويان در آينده اي نزديك شاهد خدمات بهتر آموزشي، پژوهشي و فرهنگي در دانشگاه باشند. دكتر خليفه سلطاني همچنين در ديدار با فرماندار شهرستان گفت: دانشگاه آزاد اسلاميخميني شهر با بيشتر از 10/000 نفر دانشجو و رشته هاي فني و مهندسي مطرح در كشور از جمله دانشگاه هاي پيشرو و بسيار بزرگ در استان اصفهان محسوب مي شود و تاكنون چند اختراع دانشجويان در مجامع بين المللي حائز رتبه برتر شده است. حقيقي فرماندار جديد شهرستان نيز گفت دانشگاه آزاد اسلامييكي از افتخارات بزرگ ايران اسلاميمحسوب ميشود و اگر دانشگاه آزاد اسلامي نبود، آموزش عالي كشور مشكلات زيادي داشت . وي افزود: آماده هر گونه همكاري و تعامل جهت پيشرفت و توسعه همه جانبه دانشگاه هستيم و از هيچ كوششي مضايقه نمي كنيم.

 

گزارشي از فعاليت چشمگير دارالقرآن الکریم اداره آموزش و پرورش شهرستان؛

برگزاري طرح هاي قرآني ابتكاري براي دانش آموزان استان و شهرستان

دارالقرآن الکریم اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر طرح هاي قرآني ويژه اي را براي دانش اموزان سطح استان اصفهان و همچنين شهرستان در دست اجرا دارد. از جمله اين طرح ها مي توان به  طرح عطر کوثر (ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی تمامی مدارس استان اصفهان) و طرح عطر نبی (ویژه دانش آموزان مقطع راهنمایی مدارس شهرستان) اشاره كرد.

درباره اين طرحها، خبرنگار فرصت با مسؤول دارالقرآن الکریم اداره آموزش و پرورش شهرستان گفتگو كرد. غلامرضا رضایی درباره طرح عطر كوثر گفت: این طرح در تمامی مدارس ابتدایی دخترانه و پسرانه سراسر استان اصفهان اجرا می شود که مجری آن دارالقرآن الکریم اداره آموزش و پرورش شهرستان است.

وي ادامه داد: علاقمندان با تهیه یک بسته از دفتر مدرسه می توانند در این طرح شرکت کنند. این بسته حاوی یک عدد لوح فشرده «عطر کوثر (عترت شناسی شماره 2)»، بروشور رنگی و برگه مسابقه است که شرکت کنندگان پس از مطالعه بروشور و لوح فشرده می بایست به سؤالات پاسخ دهند تا پس از قرعه کشی از جوایز این طرح بهره مند گردند.

رضایی افزود: لوح فشرده «عطر کوثر (عترت شناسی)» دو قسمت است؛ در بخش اول که حاوی مطالبی جالب و خواندنی و گوشه هایی از زندگانی حضرت فاطمه زهرا(سلام ا...علیها) مخصوص کودکان گنجانده شده و در بخش دوم مطالبی مناسب برای بزرگسالان قرار داده شده است.

وی اظهار داشت: در بروشور تمام رنگی ای که در بسته ها موجود است شعر یکی از شاعران باذوق خمینی شهری درج شده که زندگانی حضرت را از ابتدا تا شهادت به زبان شعر تحت عنوان «یاس پیغمبر» بیان کرده است. همچنین تصاویر زیبای این بروشور را یکی از هنرمندان خمینی شهری تهیه کرده است کهبه جذابیت این بسته فرهنگی افزوده است. نرم افزاری هم که در لوح فشرده قرار دارد توسط یکی از مهندسین ماهر شهرستان تهیه شده است.

مسؤول دارالقرآن الکریم اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در پایان گفت: علاقمندان می توانند به دفتر مدارس ابتدایی سراسر استان اصفهان مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که دارالقرآن الکریم اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در بین دارالقرآن های ادارات آموزش و پرورش استان اصفهان تنها دارالقرآنی است که سردمدار طرحهای نوین و جدید می باشد.

رضايي در ادامه اين گفتگو درباره برگزاري طرح عطر نبی ویژه دانش آموزان مقطع راهنمایی مدارس شهرستان گفت: این طرح در تمامی مدارس راهنمایی دخترانه و پسرانه سراسر شهرستان خمینی شهر اجرا می شود و ما با تکثیر 6000 بسته حدود 50 درصد دانش آموزان مقطع راهنمایی را تحت پوشش قرار می دهیم.

وي ادامه داد: علاقمندان با تهیه یک بسته از دفتر مدرسه می توانند در این طرح شرکت کنند. این بسته حاوی یک عدد لوح فشرده، بروشور رنگی و برگه مسابقه است که شرکت کنندگان پس از مطالعه بروشور و لوح فشرده می بایست به سؤالات پاسخ دهند تا پس از قرعه کشی از جوایز این طرح بهره مند گردند.

مسؤول دارالقرآن الکریم اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر درمورد طرح بعدی گفت: طرح بعدی ما درمورد مهدویت و امام زمان(عج) است که زمان دقیق آن هنوز قطعی نشده است.

رضایی درمورد طرح عطر ولایت اظهار داشت: در این طرح که ایام اربعین حسینی(ع) در سراسر استان برگزار شد، حدود 40 هزار دانش آموز ابتدایی شرکت کردند که پس از تصحیح دقیق برگه های مسابقه 4500 دانش آموز منتخب اعلام شدند. همچنین هدایایی برای مدیران مدارس و مجریان طرح تهیه شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید