امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 17:16:59

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه

سه شنبه, 10 اسفند 1389 ساعت 08:36 کدخبر :594
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

*مسابقات مشاعره
*همایش رابطین بهداشت
*خمینی شهر 360 هیأت مذهبی دارد
*دعای باران در اندآن

 

مسابقات مشاعره
اولین دوره مسابقات مشاعره دانش آموزان دختر راهنمایی و متوسطه به همت کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) و اداره آموزش و پرورش برگزار شد. در این مسابقه 170 دانش آموز از 16 مدرسه راهنمایی و 18 دبیرستان شرکت داشتند که به صورت انفرادی و گروهی مسابقه دادند. در بخش گروهی مدرسه راهنمایی؛ طلوع فجر اول، شهید کریمی دوم، شیروان الیاس سوم و در بخش انفرادی؛ ایمانه کریمی از دوازده فروردین، یگانه علیزاده از فرزانگان و مرضیه خلجی از بصیرت مقام آوردند. در بخش گروهی دبیرستان هم؛ نبوت اول، شهید مجبوری دوم و بهار سوم و در بخش انفرادی فاطمه محمدی از دبیرستان شریف، نجمه هارونی از شاهد میعاد و زهرا زمانی از نبوت مقام آوردند.

همايش رابطين بهداشت
به مناسبت 14 آذر روز جهانی رابطین بهداشت، همایشی با حضور رابطین شهرستان در تالار مرکز تحقیقات برگزار شد. در حاشیه این مراسم خانم اسفندیاری مسؤول رابطین سلامت شبکه بهداشت به خبرنگار ما گفت: در شهرستان 32 مرکز بهداشت با حدود 1300 داوطلب وجود دارد که داوطلبان در سطح شهرستان شناسایی افراد پرخطر و گسترش بهداشت در خانه و محلات را پیگیری میکنند. در این مراسم دکتر کیانی درباره اصول تغذیه و گروههای غذایی صحبت کرد و در پایان از 32 نفر از رابطین نمونه با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد.

دعای باران در اندان
به مناسبت عزاداری محرم و درخواست بارش باران، هیأت فاطمه الزهرا پایگاه بسیج ریحانه النبی(س) اندان مراسمی برگزار کرد. در این مراسم حاج آقا کرمانی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه خمینی شهر به نقش زنان در حماسه عاشورا اشاره کرد و گفت: حضرت زینب (س)، رقیه و بقیه زنان حرم در عین حفظ حجاب به یاری و پاسداری از حریم ولایت پرداختند. در پایان مراسم دعای باران از صحیفه سجادیه قرائت شد.

تقدير از برگزيدگان پژوهشي دانشگاه آزاد خميني شهر با حضور معاون رئيس جمهور و وزير علوم
طي مراسمي كه با حضور مقامات ارشد كشور برگزار شد از تيمهاي پژوهشي "سپتنا" و "دكتر حسابي" دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر تقدير شد. در اين مراسم كه در سالن اجلاس سران كشورهاي اسلامي در تهران برگزار شد، از تيمهاي سپتنا و دكتر حسابي كه در سومين دورهي مسابقات ملي روباتيك خوارزمي و دومين دورهي مسابقات بين المللي روباتيك جام دانشگاه صنعتي اميركبير، مقامهاي دوم و سوم را كسب نمودند تقدير شد و طرحهاي اين دو تيم به عنوان طرح هاي برگزيده ي جشنواره جوان خوارزمي انتخاب گرديد. لازم به ذكر است كه در مراسم مزبور، برخي از دستاندركاران ارشد اجرايي كشور همچون دكتر سلطانخواه معاون علمي و فناوري رئيس جمهور، وزير علوم و وزير آموزش و پرورش حضور داشتند.

برگزاری همايش منطقه اي تازه هاي ايدز
به همت شبکه بهداشت شهرستان دومین همایش با موضوع تازههای ایدز در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. در این همایش دکتر مشکاتی کارشناس مسئول برنامه ایدز در استان اصفهان گفت: امروز 33میلیون مبتلا به این بیماری وجود دارد که 21 هزار نفر آن در ایران و 440 نفر در استان اصفهان شناسایی شدهاند. وی افزود: آنچه که اهمیت پرداختن به این موضوع را بالا میبرد، افزایش دوبرابری آمار این بیماری طی 3 سال گذشته در کشورمان است. در ادامه همایش، دکتر فروغی متخصص طب پیشگیری درباره بیماری ایدز؛ راههای انتقال و پشگیری را توضیح داد و گفت: عمدهترین راههای ابتلا در کشور ما، تماس جنسی، خون و فرآورده های خونی، استفاده از سرنگ و سوزن مشترک و ابتلا از مادر بیمار به جنین شناسایی شده است. ابراهیمی دبیر برگزاری همایش نیز گفت: این همایش سالانه 5 نوبت جهت بالا بردن آگاهی دانشجویان و عموم مردم در شهرستان برگزار می شود.

اجرای طرح منطقه بندی کانونهای مهد قرآن استان
اولین جلسه طرح منطقه بندی کانونهای مهد قرآن استان اصفهان با حضور مدیران عامل و مسؤولان آموزش شهرستانهای منطقه چهار شامل نجف آباد، گلدشت، درچه، شهر ابریشم، سوردچان، ترسگان و دهق به میزبانی مؤسسه مهد قرآن کریم خمینی شهر برگزار شد.
در این جلسه درباره اهداف منطقه بندی و سیر اجرای آن صحبت شد و هدف از این جلسه، هماهنگیهای بیشتر قرآنی، انتقال تجارب، استفاده از توانمندیهای اعضا در جهت ترویج فرهنگ قرآنی و انجام فعالیتهای مشترک اعلام شد.

مراسم تجلیل از ستارگان ورزشی آموزش و پرورش
به همت معاونت پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش، کلیه دانشآموزان مقاطع مختلف که در مراحل ورزشی شهرستان و استان حائز رتبه شده بودند با حضور مسؤولین این مدیریت و مدیران و مسؤولین ارشد بانک مسکن استان مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
در این مراسم معاون پرورشی آموزش و پرورش گفت: امروز پرداختن به امر ورزش به عنوان یک مقوله فرهنگی ضروری است و کشورهایی که به ورزش اهمیت بیشتری می دهند، حرف اول را در دنیا می زنند. عموشاهی افزود: ما به امر ورزش دو نگاه داریم اول تقویت و آمادگی جسمانی و نگاه دوم بهداشت جسمی و روانی است که هر دو این موارد باید درکنار هم دیده شود. وی ادامه داد: نگاه به ورزش از نظر اسلام نگاه ابزاری است نه یک نگاه هدفی چرا که ورزش وسیله ای برای تربیت انسانها و کمک و خدمت به مردم است. در انتهای این مراسم، برنامه قرعه کشی ویژه مربیان و مراسم اهدای جوایز به برترینهای ورزش آموزش و پرورش اجرا شد.

خمینی شهر 360 هیئت مذهبی دارد
کارشناس امور فرهنگی و تبلیغی اداره تبلیغات اسلامی خمینی شهر گفت: هم اکنون در شهرستان حدود 360 هیئت مذهبی فعالیت میکنند که این رقم در کشور آمار چشمگیری است.
«جواد رحیمی» افزود: البته به جرأت میتوان گفت که هیئآت دیگری هم در سطح شهر به صورت مقطعی و یا فقط در دهه اول ماه محرم  فعالیت می کنند.
وی در پاسخ به سؤالی در مورد فعالیتهای فرهنگی این اداره گفت: ما طرحهای بسیاری به فرمانداری ارائه دادیم و قرار شد آنها به این طرحها بودجه اختصاص دهند. طرحها قبول شده ولی هنوز بودجهای به دست ما نرسیده است. وی تصریح کرد: برنامه های فرهنگی بسیاری در سطح وسیع در شهرستان انجام می شود مانند مراسم دعای عرفه، همایش طفلان منتظر، لیالی قدر، صدها مراسم جزءخوانی، تعزیه خوانی، عزاداری و برنامه های بسیار دیگر ولی بعضی مسائل باعث شده این برنامه ها انعکاس و بازتاب نداشته باشد.
 

هدف دشمن تسلط فرهنگي بر كشور است
سردار طلايي در جمع دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر گفت: استكبار جهاني از حمله نظامي به ايران منصرف گرديده و براساس نظر تحليلگران خود با جنگ نرم به سراغ ايران آمده و درصدد است از طريق جاذبه در افكار مردم ايران نفوذ كند. وی با بيان اينكه توسعه فرهنگي از مهمترين اولويت هاي كشور است و از دو دهه قبل آغاز گرديده تصريح كرد: دشمن با تسلط فرهنگي درصدد ضربه زدن به كشور است و بايد هوشيار بود. وي در بخش ديگري از سخنان خود سرعت تغيير در امور را بسيار بالا دانست و افزود: با توجه به اينكه 73 % از جمعيت كشور را جوانان تشكيل مي دهند بايد دقت بيشتري در حجم، ماهيت، عمق و شدت تغييرات در كشور داشته باشيم. رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر تهران بيان داشت: بيش از سه دهه از انقلاب اسلامي مي گذرد و ما هنوز در مباني نظري علوم انساني از نهضت ترجمه استفاده مي كنيم و دراين زمينه بايد فعاليت بيشتري داشته باشيم. طلايي با ذكر سخني از مقام معظم رهبري كه فرمودند افسران جوان خط مقدم جنگ نرم هستند تصريح كرد: حضرت امام تأكيد داشتند تا استقلال فرهنگي نداشته باشيم استقلال سياسي، اجتماعي و اقتصادي حاصل نمي شود و در همين راستا رسالتي عظيم بر عهده دانشگاههاست كه مي بايست با مشاركت شما دانشجويان محقق شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید