امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 17:17:59

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه

سه شنبه, 24 اسفند 1389 ساعت 10:31 کدخبر :619
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

* برنامه های جامعه قریان قرآن کریم خمینی شهر
* برگزاری همایش یاوران دانش
* دیدار شهردار با مردم
* دستگیری سارقان منازل خمینی شهر

برنامه‌هاي جامعه قاریان قرآن کریم خمینی‌شهر
جامعه قاریان قرآن کریم خمینی‌شهر با حمایت مؤسسه مهد قرآن از اوایل سالجاری فعالیت خود را آغاز کرد. تشكيل مستمر جلسات مشترك قاريان شهرستان، ساماندهی قاریان سطح شهرستان، برگزاري همايش و مراسم با حضور قاریان مشهور ایرانی و مصری و تشکیل گروههای تواشیح و همخوانی به صورت کلاسیک و حرفه‌ای از اهداف و برنامه‌هاي جامعه قاریان شهرستان است. در حال حاضر از طرف جامعه قاریان کلاس آموزش صوت و لحن و ترتیل ویژه مبتدیان هر هفته عصر پنجشنبه‌ها درساختمان مرکزی مؤسسه مهد قرآن و ویژه حرفه‌ای‌ها شبهای جمعه در مسجد هاشمیه تشکیل می‌گردد. هدف جامعه قاریان از تشکیل این کلاسها آماده کردن قاریان حرفه‌ای از بین مبتدیان جهت شرکت در کلاس حرفه‌ای‌ها و در نهایت تحویل قاریان کارکشته به شهرستان به صورت هدفمند است.

برگزاري همایش یاوران دانش
به همت مدیریت و انجمن اولیاء و مربیان مدرسه فرزانگان اولین همایش یاوران دانش با شعار ایده‌های برتر، مدرسه برتر با حضور خیرین و معتمدین و افراد نیکوکار در حوزه‌های مختلف شهرستان و مسؤولین آموزش و پرورش در محل مدرسه دخترانه داورپناه 1 مدرسه فرزانگان برگزار شد. در این جلسه نمادین که به عنوان اولین سال برگزاری اجرا شد ضمن دعوت از خیرین و صاحبان صنایع سنگ شهرک محمودآباد و مشاغل صنعتی دیگر از آنها خواسته شد تا برای ارتقاء سطح کیفی و افزایش تعداد مدارس نمونه مردمی ویژه دانش‌آموزان نخبه و نمونه هر محل و منطقه خمینی‌شهر با مشارکت این افراد اقدام شود. در ادامه این جلسه تعدادی از خیرین ضمن ارائه راهکارهای عملی و فکری خود را جهت روند بهبود آموزشگاهای شهرستان به سوی مدرسه برتر مطرح نمودند. گفتنی است در ادامه خانم شفیعی مدیر این آموزشگاه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ابتدای سال تحصیلی تاکنون از خیرین خواست به این مدرسه بعنوان یک مدرسه نمونه مردمی کمک نمایند. لازم به ذکر است این طرح به عنوان یک طرح ماندگار جهت تشویق و جلب کمکهای مردمی بخصوص خیرین در سالهای آینده به صورت گسترده و شهرستانی اجرا خواهد شد.

اولين المپياد علمي دانشجويي مهندسي مكانيك در  دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني‌شهر برگزار مي شود
دكتر خليفه سلطاني رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خميني‌شهر در مصاحبه با خبرنگار آنا گفت: با هدف افزايش سطح علمي و ايجاد در رقابت سالم علمي، اولين دوره المپياد علمي دانشجويي مهندسي مكانيك دانشگاه آزاد اسلامي بصورت متمركز در دانشگاه خميني شهر برگزار مي گردد.
وي با بيان اينكه مسابقات درگرايش هاي طراحي جامدات، حرارت و سيالات و ساخت و توليد برگزار مي شود اظهار داشت: دانشجويان علاقمند و واجد شرايط مي توانند بصورت تيم هاي سه نفري از طريق دانشگاه هاي مربوطه به دبيرخانه المپياد معرفي مي شوند و در آزمون المپياد كه بصورت تئوري برگزار مي شود شركت نمايند.
وي ادامه داد آئين نامه برگزاري مسابقات در وب سايت المپياد اعلام شده و جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت دانشگاه به نشاني www.iaukhsh.ac.ir مراجعه شود.

ديدار شهردار با مردم
دیدار مردمی مردم با شهردار در قالب جلسات طرح بشارت با حضور مهندس پورکاظم، معاونان و شهرداران مناطق روز جمعه 24 دیماه در مصلای نماز جمعه برگزار شد. در این جلسه که از ساعت 8 صبح آغاز گردید بیش از 30 تن از شهروندان مسائل و مشکلاتشان را با مهندس پورکاظم در میان گذاشتند. گفتنی است دیدارهاي مردمی مسئولان شهرداري با مردم اواخر هر ماه برگزار میگردد.


کشف 20 فقره سرقت منزل در خمینی‌شهر
مأموران پلیس آگاهی شهرستان موفق به کشف 20 فقره سرقت منزل شدند. فرمانده انتظامی خمینیشهر با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در حوزه کلانتری 13 جوی‌آباد بلافاصله اکیپ ویژهای در خصوص رسیدگی به این پرونده و شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان تشکیل گرديد. وي بیان داشت: با بررسی جغرافیای جرم و سرقتهای صورت گرفته و استفاده از دیگر شگردهای پلیسی سرانجام مأموران پلیس آگاهی به اتفاق مأموران کلانتری موفق به شناسایی سارق به نام امیر-پ شدند و در یک عملیات غافگیرانه متهم را دستگیر کردند. سرهنگ یاردوستی در ادامه ضمن بیان اینکه متهم به 20 فقره سرقت اعتراف نموده و از وی مقادیر قابل توجهی طلای مسروقه و آلات و ادوات سرقت کشف و ضبط شد افزود: تعدادی از مالباختگان در این خصوص شناسایی شده و متهم نیز به همراه پرونده متشکله تحویل مقامات قضایی شدند. فرمانده انتظامی شهرستان خمینیشهر در خاتمه با اشاره به اینکه مالخر امور مسروقه نیز شناسایی شده از تلاش مأموران در راستای دستگیری وی خبر داد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید