امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 18:19:26

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه

یکشنبه, 07 فروردین 1390 ساعت 08:57 کدخبر :648
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

* بازتاب سخنان شهردار درباره الحاق در رسانه ها
* برگزاری آزمون فشار قوی برق در مرکز فنی و حرفه ای خمینی شهر
* انجام آزمایشات تخصصی میکروبی آب استخرهای شنا

بازتاب سخنان شهردار درباره الحاق در رسانه ها
  اظهارات مهندس پوركاظم پيرامون دلايل و ضرورت الحاق خميني شهر به اصفهان كه توسط خبرگزاري ايمنا منتشر شد، بازتاب قابل توجهي در رسانه هاي استاني و برخي رسانه هاي سراسري داشت.  شهردار در اين گفتگو پيرامون الحاق گفت: به هزار دلیل منطقی و علمی بهترین راهکار رفع مشکلات خمینی شهر ،الحاق این شهرستان به اصفهان است. به گزارش ایمنا، مهندس پور کاظم با تاکید بر این مطلب افزود:خمینی شهر کمترین فاصله را با اصفهان دارد و از رهنان تا میدان مرکزی
خمینی شهر تنها 6 کیلومتر است این در حالی است که در گذشته عاشق آباد، با بوکان، امین آباد و بخشی از منطقه های اصفهان مثل رهنان و بلوار الغدیر و دهنو در محدوده خمینی شهر بود و در حال حاضر این مناطق به اصفهان محلق شده است. وی با اشاره به ویژگی های  فرهنگی خمینی شهر اظهارداشت: این شهرستان دارای فرهنگ غنی و مردمی ولایتمدار می باشد که الحاق آن  به اصفهان می تواند مکمل رشد فرهنگی آن باشد. وی با تاکید بر این که خمینی شهر با الحاق به اصفهان هرگز به زاغه اصفهان و حاشیه نشینی تبدیل نخواهد شد ادامه داد:به هزار دلیل منطقی و علمی بهترین راه برای رفع مشکلات شهرستان الحاق به اصفهان  است البته مدیریت شهری و مردم خمینی شهر خواستار انتصاب مسوولان بومی خمینی شهر برای اداره این شهرستان هستند.     پوركاظم با بیان این که سرانه خدماتی  هر شهروند اصفهانی سه برابر مردم خمینی شهر است اذعان داشت:اگر  سالانه 25 میلیارد تومان بودجه به خمینی شهر تخصیص یابد در طی 4 سال مشکلات این شهر مرتفع خواهد شد در غیر این صورت لازم است این شهرستان به اصفهان الحاق شود. وی با مطرح کردن این سووال که چرا برای اصفهان حریم تعریف نشده، اما خمینی شهر دارای حریم است گفت: تنها حذف حریم شهرداری خمینی شهر و بهره مندی آن از خیابان های 25 متری بسیج و غیره رشد اقتصاد شهری خمینی شهر را متحول می کند.

برگزاری آزمون فشار قوی برق در مرکز فنی وحرفهای خمینی شهر
به همت مرکز فنی و حرفهای شهرستان و همکاری شرکت توزیع برق استان، آزمون دوره کارآموزان درجه یک و دو برق فشار قوی برگزار شد.
مهندس شریعتی مسؤول امور پیمانکاران شرکت توزیع برق استان در این رابطه به خبرنگار فرصت گفت: طی دوره آزمون درجه یک و دو، کلیه متقاضیان و داوطلبین پس از طی دورههای تئوری و عملی وارد بازار کار و فعالیت اجرایی می شوند. وی افزود: در آزمون درجه دو که دوره مقدماتی است، کارآموزان در امور اجرایی بدون برق در قسمت پیمانکاران مشغول میشوند و متقاضیان آزمون درجه یک در واحدهای تولید، بهرهبرداری و شبکههای برق آغاز به کار خواهند نمود. مهندس شریفی در خصوص شرایط متقاضیان گفت: از جمله شرایط متقاضیان دارا بودن مدارک دیپلم به بالاست و در چند ماه گذشته ما شاهد استقبال بسیار خوب فارغالتحصیلان مقاطع مختلف دانشگاهی بودهایم که در آینده این فارغ التحصیلان به عنوان مدیران طرحهای اجرایی فعالیت خواهند نمود. وی افزود: در گذشته پیمانکاران ما کمسواد یا بیسواد بودند اما از 3 سال گذشته با تشکیل کمیته تعیین صلاحیت، صلاحیت پیمانکاران در امور اجرایی  مورد ارزیابی قرار میگیرد. مسؤول پیمانکاران شرکت برق استان افزود: طبق تصمیم این کمیته، در سال جاری حداقل مدرک لازم برای پیمانکاران فوقدیپلم میباشد و با اجرای رتبهبندی پیمانکاران حائز شرایط، تسهیلات دولتی هم اعطاء خواهد شد. وی در انتها خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 1500 نفر از فارغالتحصیلان استان تحت آموزش قرار گرفتند و امسال آمار تاکنون حدود 800 نفر بوده که امیدواریم تا انتهای سال جاری بیشتر از 300 نفر به آمار اضافه شود. پرویز آقاجانی مدیر مرکز فنی و حرفهای شهرستان هم در خصوص عملکرد این مرکز گفت: در بخش آموزش دانشجویان و فارغالتحصیلان، در مراکز ثابت  102 نفر و در بخشهای متمرکز دانشگاهی 68 نفر شرکت کردهاند. همچنین در بخش آموزش شاغلین، در مراکز ثابت 178 نفر و در بخش صنوف و صنایع 134 نفر شرکت کردهاند. در قسمت کارجویان شهری هم، در مراکز ثابت 378 نفر و سربازان مراکز نظامی 25 نفر و از زندانیان در حال آموزش 60 نفر و از  طریق تیم سیار379 نفر آموزش دیدهاند. وی افزود: در بخش روستایی 184 نفر از اصغرآباد و کوشک و در بخش خرید خدمات روستایی 105 نفر تحت پوشش بوده اند. در بخش آموزش اخلاق حرفهای هم در مجموع 132 نفر آموزش دیده اند.

انجام آزمایشات تخصصی میکروبی آب استخرهای شنا
در راستای تلاشها و پیگیرهای انجام شده توسط واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت در خصوص انجام آزمایشات اختصاصی آب استخرهای شنا، اولین آزمایشات اختصاصی کشت و شمارش HPC (میکرو ارگانیسمهای هتروتروف) درخصوص استخرهای شنا در آذرماه 1389 در آزمایشگاه آب بهداشت محیط انجام گردید. به گزارش شبكه بهداشت شهرستان، HPC مجموعهای از باکتریهای هوازی، بیهوازی اختیاری، کپکها و قارچها می باشند که در سطح یا عمق محیط کشت و تحت شرایط خاص قادر به تشکیل کلنی اند. HPC یا هتروتروفها ساکن طبیعی بدن انسان و حیوانات بوده و از طریق مدفوع دفع می شوند و هر اینچ مربع از پوست سالم انسان میزبان صدها هزار باکتری هتروتروف است. تغییرات جمعیت این باکتری در استخرها از لحاظ بیماری زایی حائز اهمیت است. هر چند این باکتری شاخص سلامت میکروبی از نظر بیماریزایی نیستند ولی برخی از آنها (سودوموناسها) عامل عفونتهای پوستی و ریوی هستند. هم اکنون این آزمایشات جهت کلیه استخرهای شنا (و در صورت لزوم جهت آبهای بطری شده و مخازن و منابع آب و ...) در هر ماه انجام می پذیرد.

برگزاری سمینار بین المللی IT
اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خمینی شهر با همکاری جهاد دانشگاهی اولین همایش بین المللی IT   را  برگزار نمود. سخنران این همایش استاد دانشگاه هندوستان  آقای رامش بار بود که ضمن معرفی مشاغل این حوزه به نیاز های ضروری جهت کاربرد و استفاده از IT  پرداخت. در این جلسه تعداد 110 نفر از دانشجویان و فعالان حوزه فناوری اطلاعات حضور داشتند.ملایی رئيس نهاد كتابخانه ها ضمن اعلام این خبر افزود: یکی از اهداف کتابخانه ها اطلاع رسانی صحیح و دقیق برای مراجعین و اعضاست که در اولین گام به معرفی رشته های فناوری اطلاعات پرداخته شد و انشاءالله در گامهای بعدی با همکاری سایر دستگاههای فرهنگی در پیشرفت و توسعه محیط علمی شهرستان گام برخواهیم داشت.

موسم عاشقی پروانهها خدا كند كه بيايي
این نمایش مذهبی موسم عاشقی پروانهها به همت گروه نمایش مهرآیین به نویسندگی امیر لطفی و کارگردانی امیرحسین عشقی از 7 بهمن ماه 1389 به مدت 8 شب در محل سینما فرهنگ خمینی شهر اجرا شد. در این نمایش نحوه حضور و نقش 3 نفر از یاران حضرت امام حسین(ع) در واقعه کربلا به تصویر کشیده شد. همچنين گروه فرهنگی هنری یاسین به مناسبت اربعین حسینی سه شب مراسم سوگواری همراه با سخنرانی حجتالاسلام حمید صمدی (دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان) و اجرای نمایش «خدا کند که بیایی» در مسجد آسید حسن حجازی برگزار نمود.

ستاد نماز جمعه خمینی شهر برگزار کرد:
همایش نقش زن در ابلاغ ارزش ها
به همت ستاد نماز جمعه خمینی شهر و در ماه صفر و سالروز سخنان تاریخی حضرت زینب(سلام الله علیها) در شام در سال 61 هجری همایش نقش زن در ابلاغ ارزشها در مسجد هاشمیه خمینی شهر برگزار شد. در اين همايش، امام جمعه درمورد الگوگیری زنان از حضرت زهرا(سلام الله علیها) به ايراد سخن پرداخت. در ادامه این همایش که مجری گری آن را خانم جلال آبادی مجری معروف صدا و سیما بر عهده داشت، «سید روح ا... موسوی زاده» به بررسی عرفانهای نوظهور پرداخت و بیان کرد: متأسفانه این عرفان ها که در مقایسه با عرفان های اسلامی دارای اشکالات بسیاری است، در ایران طرفدارانی پیدا کرده است. در انتها، مراسم اهدای جوایز بود به افرادی که به سؤالات متن سخنرانی پاسخ داده بودند. در حاشیه این همایش نمایشگاه و فروشگاه کتاب برپا بود.

کارگاه آموزشی طرح خوشههای مربیگری برگزار شد
کارگاه آموزشی تربیت مربی عفاف و حجاب با همکاری حوزه بسیج ام ابیها و دفتر امور بانوان فرمانداری به مدت دو روز جهت آموزش تخصصی موضوع عفاف و حجاب با تعداد 50 نفر از بانوان برگزار شد.در اين باره، خانم علیشاهی به خبرنگار فرصت گفت: این دوره ویژه مشاورین امور بانوان ادارات، مدیران دبیرستانهای دخترانه، مبلغین حوزه علمیه و فعالین عرصه عفاف و حجاب بود. وی افزود: در این دوره با آموزش مباحث مختلف فرهنگی و مذهبی، اجتماعی جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب توسط 10 نفر از اساتید حوزه و دانشگاه اجرا شد.

دفتر سازمان دانش آموزی خمینی شهر افتتاح شد
با حضور مسؤولین آموزش و پرورش شهرستان و مربیان و دانش آموزان مراسم افتتاح دفتر سازمان دانش آموزی خمینی شهر در محل پژوهش سرای مهرگان برگزار شد. در این مراسم مدیر آموزش و پرورش شهرستان گفت: ولایتمداری و حركت بر اساس تفکر علوی و دینی و حفظ ارکان تربیتی آموزشی در آموزش و پرورش از اهداف اصلی تأسيس سازمان دانشآموزی شهرستان است. در ادامه مسؤول سازمان دانش آموزی گفت: در حال حاضر بیش از 3 هزار دانش آموز شهرستان در قالب تشکلهای فرزانگان، پیشتازان و هلال در 80 آموزشگاه فعالیت می کنند.خانم خلیلی با اشاره به برنامههای انجام شده این سازمان در شهرستان گفت: برگزاری کلاسهای اوقات فراغت برای 2 هزار نفر، اجرای طرح های ضیافت فرشتگان، گلریزان قرآن، اجرای ختم قرآن، زنگ کتاب، مسابقه و نمایشگاه عکس جلوه های عاشورا از جمله برنامههای در شهرستان بوده است.

کوه گشت ویژه بانوان مدیر
برای اولین بار به همت مدیریت آموزش و پرورش و با همکاری هلال احمر و سپاه ناحیه خمینی شهر اولین کوه گشت ویژه مدیران خانم مدارس و با
استقبال مدیران مدارس برگزار شد. در این برنامه مسیر چند کیلومتری کوههای اطراف تا چشمه حسن و حسین طی شد. محسن صرامی مدیر
آموزش و پرورش شهرستان ابراز امیدواری کرد این برنامه به عنوان یک حرکت ورزشی نمادین باعث تشویق و فرهنگ سازی امر ورزش در بین مدیران و معلمان مدارس خمینی شهر شود و در آینده نیز ادامه پیدا کند. گفتنی است در این برنامه تعدادی از امدادگران هلال احمر به همراه مدیریت این اداره و یکی از پرسنل سپاه با هدف تأمین امنیت حضور داشتند.

برای اولین بار در شهرستان
شورای حل مشکلات اجتماعی خمینی شهر تشکیل شد
به همت یک گروه از مددکاران اجتماعی، مشاورین روان شناسی و جامعه شناسی و تعدادی از اعضا و فعالین محلی شورای حل مشکلات اجتماعی محلات زیر نظر اداره بهزیستی شهرستان شروع به کار كرد. در این طرح ویژه اجتماعی فرهنگی که از دیماه سال جاری به مدت یک سال به صورت آزمایشی و نمادین در محلات جوی آباد و فروشان اجرا میشود ابعاد مختلف جلوگیری از بروز آسیبهای اجتماعی اعم خانوادگی، بیکاری، طلاق، اعتیاد و ناهنجاریهای اجتماعی و فرهنگی مورد توجه خواهد بود. در اين باره، خانم شمس مسؤول برگزاری این طرح به فرصت گفت: در این طرح كه با شعار شهروند سالم زندگی سالم اجرا مي شود ناهنجاریهای اجتماعی اعم از فقر، بیکاری، رفتارهای ضدفرهنگی و ضداجتماعی، دختران فراری، زنان طلاق، خشونت درگیریهای فیزیکی، و آسیبهايي نظير مواد مخدر مورد تحقیق و فرهنگ سازی صحیح اجتماعی قرار خواهد گرفت. وی در توضيح طرح افزود: در این طرح آموزشی تحقیقاتی، دورههای خاص ویژه خانوادهها و دانش آموزان برگزار مي شود. وی از ویژگیهای این طرح را آموزش چهره به چهره، فرهنگ سازی، اعتماد سازی و بالا بردن سطح اراده افراد مخصوصاً زنان و مادران خانه دار دانست. آموزش و اصلاح الگوی مصرف در خانواده از طریق روشهای صحیح اقتصادی و نيز مدیریت تربیتي در خانواده و حفظ جایگاه اصیل زن در خانواده به عنوان مدافع اصلی مبارزه با ناهنجاریهای اجتماعی از ديگر محورهاي اين طرح آموزشي است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید