امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 17:15:25

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه

دوشنبه, 29 فروردین 1390 ساعت 00:53 کدخبر :757
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

- برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی

- آموزش صوت و لحن و ترتیل قرآن

-ساخت تابلوی ورودی بارگاه حرم حضرت اباالفضل(ع) با هزینه یک خمینی شهری·

 

- و ...

 

در مراسم يادواره شهداي دانش آموز مطرح شد؛
دانش آموزان 14 ساله خميني شهري دلاورانه جنگيدند
بعد از گذشتن از پله هاي سينما فرهنگ، بنر آلاله هاي سرخ چشم هايم را روشني بخشيد تا جور ديگر ببينم.  و اينك تو اينجايي در بين هزار دانش آموز دختر و پسر بسيجي شهرستان خميني شهر كه به پاسداشت  350 شهيد دانش آموز و 28 فرهنگي در سالن سينما به همت مديريت اموزش و پرورش، سپاه، بسيج دانش آموزي، بنياد شهيد، كنگره شهدا و... دور هم جمع شده اند. بعد از استقرار دانش آموزان، طراوتي يافتيم با گوش جان دادن به تلاوت صوت زيباي علي آقاي كاظمي كه در محضر رهبري نيز قرآن  قرائت كرده بودند. گروه موزيك پادگان امام حسين (ع) آهنگ سرود ملي را به صورت زنده نواختند و ما ايستاده دست به سينه همراهيشان كرديم. مجري برنامه از رئيس اداره آموزش و پرورش دعوت كرد براي خير مقدم به دانش آموزان. وي ضمن خير مقدم و تشكر از ارگانهاي كه در اين بزرگداشت تلاش كردند افزود: اتفاقاتي كه در جنگ ما رخ داد نادر است و براي همه قشرهاي جامعه بخصوص شما دانش آموزان الگوهايي دارد مثل اينكه بدانيد از مدارس شهيد اشرفي، مدرسه اسلامي، دبيرستان طالقاني و هنرستان شهيد رجايي در سنين 14 15 سالگي به جبهه ها اعزام شدند. پخش چند كليپ تصويري از مقام معظم رهبري و شهداء فضا را معنوي تر و ما را براي شنيدن وصيت نامه شهيد محمد علي عزيزي كه توسط خواهرش خوانده شد آماده كرد. تمام كلام شهيد از دورشدن از اين جهان و به سوي حق رفتن خبر مي داد. مسئول سيره تفحص شهدا نادم نامي از قم بود كه شايد او هم از اينكه از قافله شهداء به گونه اي جا مانده نادم است. نادم خاطرات زيادي را از شهداي دانش آموز، افرادي كه بعد از زيارت مناطق جنگي عوض شده اند، كوچك، بزرگ، پير، جوان، مادر و پدر شهداء و ... گفت و در پايان با سلامي به سرور شهيدان سخنانش را خاتمه داد. مراسم تجليل از خانواده هاي شهيدان دانش آموز و فرهنگي و اجراي سرود توسط دانش آموزان پسر دبيرستان 17 شهريور درچه پايان بخش اين ديدار  دوباره با شهدا بود. و آنگونه كه آمده بودم آنگونه باز نگشتم. بيايد نگذاريم شهيد در زندگي ما تمام شود.

 

دکتر سعیدرضا فاطمی نیا در جمع مادران قرآن پژوهان مؤسسه جامعه القرآن خمینی شهر:
الگوپذیری کودکان از همان بدو تولد شروع می شود
سلسله جلسات تربیتی ویژه مادران قرآن پژوهان شعبه عروه الوثقی مؤسسه جامعه القرآن الکریم خمینی شهر به صورت ماهانه تشکیل می شود. در جلسه اخير اين مركز، دکتر «سعیدرضا فاطمی نیا» به ایراد سخنرانی پرداخت. «فاطمی نیا» ضمن تأکید بر مطالعه در جامعه اظهار داشت: تعلیم و تربیت باید کلاسیک باشد. باید در هر خانه ای کتاب تربیتی وجود داشته باشد و پدر و مادر مطالعه تربیتی داشته باشند. وي ادامه داد: باید رابطه بین کودک و والدینش رابطه ای دوستانه باشد و این نوع ارتباط را با «محبت» می توان ایجاد کرد. اگر رابطه این گونه نباشد کودک سخنان والدینش را امر و نهی تلقی می کند و کم کم از آنها سرپیچی می نماید. اين کارشناس طب سنتی افزود: اگر ما از کودکی به فرزندمان گاهی «نه» بگوییم در آینده فرزندمان راحت تر با مسائل و مشکلات کنار می آید. دکتر «سعیدرضا فاطمی نیا» تصریح کرد: تفریط در هر کاری آسیب است مخصوصاً در امر تربیت کودک. اگر در امر و نهی کردن، در تشویق و تنبیه، در نصیحت کردن به کودک و دیگر مسائل زیاده روی کنیم ممکن است نتیجه ای معکوس دهد. باید در همه امور تعادل را رعایت کنیم. دکتر در پایان یادآور شد: الگوپذیری کودکان از همان بدو تولد شروع می شود. والدین باید دقت کند در حضور کودک هر کلامی را نگویند، هر کاری نکنند و در کل مراقب رفتار و اعمالشان باشند.

 

جامعه قاریان قرآن خمینی شهر برگزار می کند
آموزش صوت و لحن و ترتیل قرآن
یکی از فعالیتهای جامعه قاریان خمینی شهر تشکیل کلاس آموزش صوت و لحن و ترتیل قرآن توسط استاد عنایتی مقدم در شبهای جمعه در مسجد هاشمیه است. حاج مسعود عنایتی مقدم در اين باره گفت: من برای نخستین بار در شهرستان خمینی شهر کلاس آموزش قرآن می

گذارم. اما جلسات آموزش صوت و لحن قرآن هرشب در این شهرستان با حضور قاریان بین المللی برگزار می گردد. قاری بین المللی قرآن افزود: همانگونه که عشق و ارادت به اهلبیت(ع) اهالی ولایتمدار خمینی شهر زبانزد خاص و عام است، فعالیتهای قرآنی این شهرستان نیز دست کمی از آن ندارد. قاریان برجسته ای دارد و پیشرفت خوبی کرده است. جلسات زیاد در سطح خمینی شهر تأیید حرف من است. الان در این شهر هر شب جلسات صوت و لحن با حضور اساتید بین المللی تشکیل می شود. باید جدیت بیشتری نشان دهند تا بتوانند پیشرفت بهتری داشته باشند. عنایتی مقدم درمورد جامعه قاریان خمینی شهر اظهار داشت: این مرکز باید زودتر تشکیل می شد. انسجامی که بین قرّاء قرآن است و هدفمند و با برنامه ریزی جلو می روند، خیلی زودتر از اینها باید اتفاق می افتاد ولی همین هم به فال نیک می گیریم. ان شاءا... روز به روز بهتر و بیشتر خودش را نشان دهد و تقویت شود. عنایتی مقدم به عنوان قاری قرآن افزود: قرآن بهترین چیزی است که اگر بدان تمسک جوییم خداوند هم به ما نظر می کند و خیلی راحت و سریع می توانیم طریق معرفت را طی کنیم. فقط باید تدبیردر آیات قرآن کنار آن باشد.

 

روز مهندس
پنجم اسفندماه سالروز تولد یکی از بزرگترین دانشمندان ایران خواجه نصیرالدین طوسی است که ضمناً می توان او را اولین مهندس نجوم در ایران دانست. به همین جهت این روز به عنوان روز مهندس شناخته شده و هر ساله از طرف مهندسین جشن گرفته می شود. به همين مناسبت روز پنج شنبه پنجم اسفند ماه امسال سازمان نظام مهندسی ساختمان خمینی شهر در مراسمی با حضور نماینده خميني شهر در مجلس و اعضای شورای شهر ضمن بزرگداشت این روز پذیرای مهندسین بخش صنعت ساختمان خمینی شهر بود.


گزارش دومين همايش ملّي اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر:
اولين همايش ملي اقتصاد از سوي گروه اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر در سال 1388 با موفقيّت برگزار شد. دومين همايش ملي اقتصاد نيز در 18 اسفند ماه 1389 با محورهاي اقتصاد توسعه و برنامه ريزي، سياست هاي اقتصادي، دولت و سياست هاي حمايتي، اقتصاد بين الملل، بازارهاي مالي، اقتصاد و تعاون و ساير مباحث مطرح در علم اقتصاد برگزار شد. در اين همايش، احمدوند رئيس سازمان امور اقتصادي و دارايي درباره الزامات و ضرورت‌هاي طرح تحول اقتصادي و هدفمندسازي يارانهها و دکتر تقسيمي مدير آموزش اتاق بازرگاني براي نقش برنامه‌ريزي اقتصادي در هزاره سوم سخنراني كردند.

 

مشارکتهای مردمی خیرین در آستانه سال نو
در آستانه شب عید به همت اعضاي شوراي جلب مشارکتهای مردمی و خیرین و با همکاری اداره بهزیستی شهرستان در جهت تاُمین بخشی از نیازهای اولیه مددجویان تحت پوشش بهزيستي از طریق مشارکتهای مردمی اقدام شد. به گفته رئيس اداره بهزيستي، در مجموع 200 میلیون ریال در قالب تأمین اقلام و خوار و بار شب عید، کفش و پوشاک و لباس، هزینه دارو و درمان و لوازم اولیه ضروری به صورت کالابرگ و پرداخت نقدی توزیع شد. ترابي افزود: در این طرح بیش از60 میلیون ریال خوار و بار، 65 میلیون ریال لباس و پوشاک و 75 میلیون ریال جهت هزینه درمان و دارو و لوازم ضروری زندگی اختصاص یافت.

 

رتبه اول براي نرگس
فیلم کوتاه نرگس به کارگردانی امیرسالار صرامی در جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی حائز رتبه اول شد. این فیلم با نگاهی متفاوت به فقر و اعتیاد ساخته شده و در اول اسفند درخیریه امام حسن(ع) اکران شد. از عوامل این فیلم می توان به محمد جواد حاجیان (نویسنده و مشاور کارگردان)، محمد مهدی رستمی (مجری طرح) و خانم فائزه نوروزی (بازیگر) اشاره نمود.

 

دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر مقام برتر مجمع عالي نخبگان ايران را به خود اختصاص دادند
اولين نمايشگاه اختراعات كشوري به همت مجمع عالي نخبگان ايران برگزار گرديد. در اين نمايشگاه دانشجويان مبتكر و خلاق دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر با بيش از 10 اختراع از قبيل راكت سوخت جامد آريانا، دستگاه تست پيشرانش خودرو الكتريكي ايرانا، هواپيماي بدون سرنشين ساتراپ 2و3، هواپيماي بدون سرنشين دوزيست، شناور بدون سرنشين عرشيا حضور فعال داشتند پس از طي مراحل داوري علمي، دستگاه تست پيشرانش با سيستم مانيتورينگ و انواع شيپورهاي خروجي سيستم رانش و همچنين خودروي الكتريكي ايرانا بعنوان طرح هاي برگزيده مجمع عالي نخبگان برگزيده شدند. جمشيدي، طبيبي، روشن ضمير، مرادي، شجاعي، باقري، خزدوز، اصلاني، راهوي، اعتصام، مقيم، جوهرچي، صادقي، شيرواني پور، دانشجويان رشته هاي مهندسي مكانيك، برق و كامپيوتر لوح تقدير و مدال افتخار خود را از دست مسئولان مجمع عالي نخبگان دريافت نمودند و برگ زريني بر افتخارات دانشگاه آزاد اسلامي افزودند.

 

ساخت تابلوی ورودی بارگاه حرم حضرت اباالفضل(ع) با هزینه یک خمینی شهری 
به همت یکی از خیرین و علاقمندان خاندان عصمت و طهارت تابلوی ورودی بارگاه حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) در خمینی شهر ساخته و به کربلا اعزام شد. حاج مراد خانی، بانی ساخت این تابلو در این باره به فرصت گفت: ساخت این تابلو از زمان شروع تا مرحله تکمیل به صورت پیوسته یکسال به طول انجامید و طراحی و برق کاری این تابلو در نوع خود در کشور کم نظیر  است و سومین طرح در نوع خود می باشد و مرحله حروف چینی و ساخت تابلو در شهر اصفهان و مراحل بعدی آن در خمینی شهر اجرا شد. گفتنی است این تابلو با تمهیدات اندیشیده شده حداقل 50 سال عمر مفید خواهد داشت و با کمترین مقدار انرژی 12 ولت به صورت شبانه روزی کار می کند و هیچ گونه کاهش نور و سوختن لامپ در آن مشاهده نشده و وجود ندارد و بیش از 1000 نفر ساعت زمان برای ساخت آن صرف شده است.

 

دانسته ها و ندانسته های یک انقلاب
حوزه مقاومت بسیج بقیه ا... همزمان با میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) ضمن افتتاح پایگاه خاتم الانبیاء (ص) در محل مسجد ملاحیدرعلی فروشان مراسم قرعه کشی مسابقه کتابخوانی از کتاب دانسته ها و ندانسته های یک انقلاب همراه با سخنرانی نویسنده کتاب آقای قصری را برگزار نمود.  

 

جشنواره سفره های هفت سین

با نزدیک شدن ایام سال نو و عید نوروز نمایشگاه سفره های هفت سین در معرض دید عموم مردم و علاقه مندان قرار گرفت. ملکوتی مسئول  برگزاری این نمایشگاه به فرصت گفت: در این نمایشگاه 40 اثر متفاوت از طرحهای سفره های هفت سین سنتی و جدید با استفاده از مواد اولیه متفاوت از جمله انواع سفال، چوب، انواع سبزه، چرم، انواع گلهای دستی، انواع جام های شیشه ساخته شده است.

 

تجلیل از رتبه های ممتاز و برتر مدارس
به همت مدیریت و مربیان آموزشگاه دخترانه مهرآیین مراسم تجلیل از رتبه های برتر این آموزشگاه با حضور والدین و مسئولین آموزش و پرورش برگزار شد. خانم اکبریان مدیر این آموزشگاه در این مراسم گفت: یکی از مهم ترین دستاوردهاي علمی و آموزشی این آموزشگاه رشد 70 درصدي میانگین نوره دانش آموزان در دروس پایه بوده که این ارتقاء آموزشی به صورت چشمگیری امسال در بین دانش آموزان مشاهده می شود. وی در ادامه افزود: از جمله برنامه های آموزشی این آموزشگاه اجرای طرح صالحین، تولید محتوای الکترونیکی، برنامه یاوران تربیت، جلسات مشاوره گروهی و فردی ویژه دانش آموزان و والدین وجلسات کارگاهی دبیران و اولیاء بوده است. گفتني است کسب رتبه های مقام اول در جشنواره سرود، تئاتر صحنه ای، تئاتر عروسکی، مسابقات ورزشی شهرستان، مقام دوم مسابقات دومیدانی و رتبه های اول و سوم انفرادی تنیس روی میز از جمله افتخارات ورزشی این آموزشگاه بوده است. همچنين به همت مدیریت و کارکنان مدرسه راهنمایی دخترانه علامه طباطبایی جشن تجلیل از ستارگان و رتبه های برتر این آموزشگاه با حضور مسؤولین آموزش و پرورش برگزار شد. در این مراسم از 99 دانش آموز برتر که در امتحانات نوبت اول امسال معدل 19 به بالا داشتند تجلیل به عمل آمد.  خانم سعید بخش مدير اين مدرسه به فرصت گفت: این مدرسه دارای 272 نفر دانش آموز و 9 کلاس می باشد و با توجه به اینکه در سال گذشته دارای دو نوبت بوده است بر خلاف انتظار با ادغام دو نوبت آن هیچگونه مشکل آموزشی و یا افت تحصیلی در مدرسه مشاهده نشده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید