امروزشنبه, 24 آذر 1397-- Saturday Dec 15 2018

ساعت 17:17:14

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

اخبار کوتاه

دوشنبه, 30 خرداد 1390 ساعت 10:37 کدخبر :1588
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

برگزاري كارگاه آموزشي آشنايي با مواد مخدر جديد در دانشگاه آزاد

افتتاح پایگاه مجازی مهد قرآن کریم خمینی شهر

 

کسب مقام سوم کشوری توسط حافظ قرآن خمینی شهری

 

 

برگزاري كارگاه آموزشي آشنايي با مواد مخدر جديد در دانشگاه آزاد

به همت روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر جهت آشنايي دانشجويان با انواع مخدر صنعتي، كارگاه آموزشي با عنوان شناخت توطئه جديد برگزار شد.

در اين كارگاه يكروزه استاد طاهر زاده از كارشناسان معاونت اجتماعي نيروي انتظامي استان اصفهان در جمع دانشجويان دانشگاه با اشاره به اينكه ايران بالاترين رتبه كشفيات مواد مخدر را در دنيا داراست اظهار داشت: سالانه ميلياردها تومان صرف بستن راهها و امنيت مرزها مي شود و تا كنون شهداي زيادي در اين راه تقديم نظام و انقلاب شده است. وي ادامه داد : گرايش به سمت مواد مخدر صنعتي روبه افزايش است كه بايد تلاش زيادي در اطلاع رساني به مردم و بخصوص جوانان صورت پذيرد. طاهر زاده در سخنان پاياني خود از كمپ هاي مشاوره و راهنمايي در ستاد مواد مخدر نيروي انتظامي اشاره كرد و گفت از سال 1380 كمپ هاي بازپروري راه اندازي گرديده و مورد استقبال مردم واقع شده است. گفتني است در پايان كارگاه دانشجويان با انواع مواد مخدر صنعتي آشنا شدند.

 

افتتاح پایگاه مجازی مهد قرآن کریم خمینی شهر

مهد قرآن کریم خمینی شهر پایگاه مجازی افتتاح کرد. محبوبه سلیمانی مدیر پایگاه مجازی ضمن اعلام این خبر گفت: این پایگاه مجازی که اخیراً به نشانی www.noor.mehad.org راه اندازی شده ابتدا کار خود را با ارائه مطالب متنوع قرآنی آغاز کرد و در حال حاضر اخبار داخلی مؤسسه مهد قرآن کریم خمینی شهر نیز روی پایگاه مجازی قرار می گیرد.

مدیر این پایگاه در ادامه افزود: از این پس برای هر یک از زیرمجموعه های این مؤسسه مانند مدارس مهاد و مرکز پیش دبستانی مهد قرآن صفحه وب در نظر گرفته می شود و اخبارشان به صورت مجزا روی سایت قرار می گیرد و مثلاً دانش آموزان می توانند پس از اتمام امتحانات خرداد ماه کارنامه تحصیلی خود روی پایگاه مجازی رؤیت نمایند.

سلیمانی ادامه داد: در آینده ثبت نامهای این مؤسسه به صورت اینترنتی و از طریق این پایگاه مجازی خواهد بود و همچنین خانواده بزرگ مهد قرآن می توانند از برنامه ها، همایش ها، جشن ها و اطلاعیه های مهد قرآن از طریق این پایگاه مجازی مطلع شوند.

وی آمار بازدید از این سایت را در ابتدای افتتاح پایگاه روزانه 4-3 نفر اعلام کرد و گفت: پس از اعلام رسمی در همایش مهد قرآن تعداد بازدیدکننده ها افزایش یافت  و انتظار می رودکه با توجه به گسترش  امکانات پایگاه هر روز به تعداد آن ها افزوده شود.

 

کسب مقام سوم کشوری توسط حافظ قرآن خمینی شهری

صفورا محمدی" حافظ قرآن خميني شهري در مسابقات قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در دانشگاه کاشان برگزار شده بود موفق به کسب رتبه سوم در حفظ 20 جزء شد. این حافظ قرآن که در حال حاضر مشغول به حفظ قرآن در مؤسسه مهد قرآن خمینی شهر می باشد تا به حال موفق به حفظ 29 جزء از قرآن شده است.

صفورا محمدی از سال 1383 وارد مؤسسه جامعه القرآن شد و پس از دو سال در مؤسسه مهد قرآن کریم به فعالیتهای قرآنی خود ادامه داد و هم اکنون از دانشجویان رشته پرستاری  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشد.

محمدی که سال گذشته نیز در مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه رتبه سوم استان را کسب کرده است به روند برگزاری مسابقات قرآن در شهرستان خمینی شهر که هر سال توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می گردد انتقاد دارد.

صفورا محمدی از مسؤولان شهرستان انتظار دارد که حمایت همه جانبه خود را از قرآن پژوهان دریغ نکنند مخصوصاً دررابطه با شهریه های کلاس های قرآن که برای بعضی خانواده ها غیرقابل پرداخت است تا فرهنگ قرآن هر روز بیشتر اشاعه یابد.

برنامه های قرآنی و فرهنگی باید مردمی باشد 

  مسؤول حسینیه معصومیّه خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت بیان داشت: حسینیه معصومیه از تاریخ 8/8/88 برابر با میلاد باسعادت امام رضا(ع) فعالیتهای خود را آغاز کرد و در طول سال برنامه های مختلفی را برای علاقمندان برگزار می کند، چه در خود حسینیه و چه در خارج از حسینیه حتی در شهرهای اطراف مانند مراسم عزاداری در شهر بهاران.

«غلامحسین پویان» تصریح کرد: عمده فعالیت حسینیه برنامه های آموزش قرآن است که در کنار آن برنامه های جنبی اجرا می شود. حتی ساخت دو فیلم کوتاه در کارنامه حسینیه نشان دهنده به کار گرفتن هنر در راه قرآن و مذهب می باشد.

«پویان» درمورد کلاسهای تابستانه این مرکز گفت: در تابستان نیز ترم جدید کلاسها شروع خواهد شد؛ ازجمله کلاس های آموزش قرآن، آموزش زبان انگلیسی، آموزش خط و نقاشی، تئاتر، فوتبال، شنا، اردوهای تفریحی و همچنین جلسات آموزش احکام و اصول عقاید که با حضور استاد خسروی جهت بزرگسالان برگزار می شود. کلاس آموزش کمکهای اولیه و کلاس مشاوره و روان شناسی امسال به کلاسهای تابستانه اضافه می شود.

مسؤول حسینیه معصومیّه خمینی شهر  درمورد هزینه های حسینیه بیان داشت: مربیان حسینیه اعم از کلاس قرآن یا دیگر کلاسها فی سبیل ا... کار می کنند و هیچ حقوقی دریافت نمی کنند. البته هنگام ثبت نام از اعضا مبلغ بسیار ناچیزی گرفته می شود جهت تأمین هزینه های جنبی و ملزومات کلاس. جهت مصون بودن از آفت سیاسی زدگی و جناح بازی، حسینیه معصومیه(س) به هیچ ارگان دولتی یا غیردولتی وابسته نیست و تا بحال از آنها کمک دریافت نکرده است. مکان آن وقفی است. وقفنامه آن ثبت شده است و هزینه های جاری آن مانند قبوض آب و برق توسط واقف تأمین و بقیه هزینه ها از طریق کمکهای مردمی تهیه می شود. البته پیگیریهایی در حال انجام است که این گروه فرهنگی هنری در اداره ارشاد ثبت گردد.

این فعال قرآن شهرستان افزود: فعالیتهایی قرآنی شهرستان خمینی شهر نسبت به دیگر شهرها خوب است. البته مشکلات بسیاری دیده می شود که باید رفع گردد مثلاً محله گرایی که باعث شده فعالیتهای قرآن به صورت عادلانه در سطح شهر برگزار نگردد و معضل بالاشهر و پایین شهر ایجاد شده است.

«غلامحسین پویان» ادامه داد: متأسفانه در شهرستان خمینی شهر مسؤول و متولی فرهنگی نداریم یا به عبارتی داریم ولی توجه ای نمی کنند. در شهرستان اصفهان مثلاً در سازمان فرهنگی هنری شهرداری بسیار خوب کار فرهنگی می شود ولی خمینی شهر از این نعمت محروم است مخصوصا درمورد مسائل فرهنگی نوجوانان و جوانان که بعضی از این مشکلات به بی مهری هایی برمی گردد که به خمینی شهر روا داشته می شود. وقتی ما مسؤول فرهنگی درست و حسابی ای نداریم ما چه انتظاری می توانیم داشته باشیم. به نظر من نباید به امید مسؤولان نشست و خود مردم باید دست در دست هم قرار دهند. برنامه های قرآنی فرهنگی باید مردمی باشد.

مسؤول حسینیه معصومیّه خمینی شهر در پایان گفت: باید تشکر ویژه کرد از پایگاه مجازی «فرصت آنلاین» و نشریه «فرصت» که اخبار قرآنی فرهنگی شهرستان را منعکس می کند. حداقل باعث تشویق نوجوان و جوانانی می شود که فعالیتهای قرآنی و فرهنگی انجام می دهند و بعد خبر آن را می خوانند.

علاقمندان می توانند به حسینیه معصومیه(س) خمینی شهر واقع در خیابان ولیعصر(عج)، کوچه مسجد آسید حسن حجازی، جنب گلزار درب سید مراجعه یا با شماره تلفنهای 3620526 و 09383793092 تماس حاصل نمایند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 احمد 12 تیر 1390 ساعت 06:26
اگر میتونید خودتان را جمع کنید دم از خودکفایی نزنید به کانون و گروههای دیگر چه کار دارید اصلاً حسینیه معصومیه مدرک قانونی دارد ؟ مردم را به مسخره گرفته اید ؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید