امروزپنجشنبه, 28 شهريور 1398-- Thursday Sep 19 2019

ساعت 19:26:45

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

سازمانهای تنظیم بازار، حمایت از حقوق مصرف کننده، شورای رقابت و امثالهم باید جمع شوند
امام جمعه خمینی شهر:

سازمانهای تنظیم بازار، حمایت از حقوق مصرف کننده، شورای رقابت و امثالهم باید جمع شوند

شنبه, 25 خرداد 1398 ساعت 09:31 کدخبر :12173
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیدحسام ابطحی

تخصص و تعهد، سالروز تشکیل جهاد سازندگی، سفر اخیر وزیر خارجه آلمان و وزیر ژاپن به تهران، شهادت شهدای حزب مؤتلفه، قضیه تهاجم فرهنگی از جمله مطالبی بود که در نماز جمعه 24 خرداد 1398 در خمینی شهر بیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی ضمن توضیح حدیثی گفت: سازمانهای تنظیم بازار، حمایت از حقوق مصرف کننده، شورای رقابت و امثالهم کاری نکردند غیر از گرانی. اینها باید جمع شوند. زیرا کسی را مسؤولش قرار داده اند که نابلد است. از همان اول انقلاب گفته ایم تخصص و تعهد. تخصص به تنهایی فایده ای ندارد، طرف دزد درمی آید. تعهد هم به تنهایی موثر نیست چرا که کارها را خراب می کند. باید فرد متخصص متعهد پیدا کرد. مشکل در "متخصص متعهد" بودن است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به 27 خرداد سالروز تشکیل جهاد سازندگی در سال 1358 گفت: اوایل انقلاب مردم مستضعف مخصوصاً در روستاهای عقب مانده حتی آب خوردن نداشتند، برق و گاز نداشتند، مدرسه و بهداشت نداشتند. امام(ره) دستور داد سازمانی تشکیل شود شبیه این اردوهای جهادی الان که بروند در روستاها و عقب افتادگیها و نارساییها را جبران کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد: الان هم که جهاد سازندگی و کشاورزی ادغام شده، نباید اقدامات انقلابی آن زمان را فراموش کنند، "اداری" نشوند. با تشریفات اداری و بخشنامه ها مشکلات مردم حل نمی گردد. فقط با روحیه و کار "انقلابی" و "جهادی" مشکلات حل می شود.

نماینده ولی فقیه با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه آلمان و وزیر ژاپن به تهران گفت: جمله مقتدرانه و دندان شکن مقام معظم رهبری به آنان که ما با ترامپ پیامی مبادله نمی کنیم، ابهت دروغین آمریکا را تخریب کرد. ما باید قدر این قدرت انقلاب را بدانیم. این قدرت ایمان است. اکثر روسای جمهور و نخست وزیرهای کشورهای دنیا اگر بفهمند رئیس جمهور آمریکا می خواهد مثلاً به آنان سلام کند، از شدت خوشحالی خودشان را خراب می کنند و این نشانه زبونی و ضعف و بدبختی و بی محتوا بودن آنهاست.

این نویسنده شهیر ادامه داد: دشمن همه زورش را روی تحریم گذاشته. درست است که فشار روی مردم است ولی انقلابشان را مفت به دست نیاورده اند که مفت از دست بدهند. بخاطر انقلاب جان فرزندانشان را فدا کرده اند. حال مثلاً با گرانی بیایند انقلاب را از دست بدهند؟!

خطیب جمعه با بیان اینکه نباید شهدای پیشتاز را فراموش کرد، به 26 خرداد سالروز شهادت شهدای حزب مؤتلفه شهید بخارایی و یارانش در سال 1344 اشاره کرد و گفت: آن زمان از جمهوری اسلامی خبری نبود ولی اینان آن موقع برای انقلاب کار کردند. اینها شهدای «بدر» ما هستند.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هشدار داد: در قضیه تهاجم فرهنگی دشمن بیشتر روی بی حجابی تکیه کرده و مصمم است "حجاب" این ارزش مهم اسلامی و فاطمی را که پس از انقلاب اسلامی احیا گشت، کمرنگ نماید. می طلبد خواهران دلسوز فاطمی خودشان دست به کار شوند و حداقل از حجاب خود دفاع کنند و امر به معروف و نهی از منکر نمایند. برادران نیز محارم خود را تذکر دهند که این دستور قرآن است که "قو أنفُسکُم و أهلیکُم".

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید