امروزپنجشنبه, 28 تير 1397-- Thursday Jul 19 2018

ساعت 15:50:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 21:13:58

هوای خمینی شهر در شرایط سالم قرار دارد
بر اساس شاخص‌های ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا؛

هوای خمینی شهر در شرایط سالم قرار دارد

چهارشنبه, 01 آبان 1392 ساعت 11:53 کدخبر :6172
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص‌های ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای موجود در اصفهان حاکی از این است که هوای اصفهان در شرایط سالم قرار دارد.

بابک صادقیان امروز در گفت€Œو€Œگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت هوای اصفهان اظهار کرد: وضعیت هوای اصفهان به صورت شبانه€Œروزی توسط ایستگاه€Œهای سنجش آلودگی هوا بررسی می€Œشود.
وی با تاکید بر اینکه میانگین شاخص AQI به ترتیب در روز جمعه 130، شنبه 143، یک€Œشنبه 126 و در روز دو€Œشنبه نیز 72 بوده است، ادامه داد: امروز نیز تا این لحظه هوای اصفهان در وضعیت سالم قرار دارد و آلودگی در شهر مشاهده نمی€Œشود.
صادقیان با بیان اینکه همچنین شاخص AQI در شهرستان خمینی€Œشهر به ترتیب در روز جمعه 88، شنبه 138، یک€Œشنبه 101 و دو€Œشنبه نیز 66 بوده است، تاکید کرد: شاخص آلودگی هوا در شهرستان نجف€Œآباد در روز جمعه 139، شنبه 120، یک€Œشنبه 137 و دو€Œشنبه نیز 77 بوده است.
وی با اشاره به اینکه این شاخص در شهرستان شاهین€Œشهر نیز در روز جمعه 88، شنبه 101، یک€Œشنبه 130 و در روز دو€Œشنبه نیز 72 بوده است، افزود: در صورت وزش باد در اصفهان با پدیده اینورژن و وارونگی دما مواجه نمی€Œشویم.
مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل محیط زیست استان در پاسخ به این سؤال که آیا در حال حاضر پدیده اینورژن و وارونگی دما در اصفهان وجود دارد یا خیر، اضافه کرد: خیر، البته اصفهان در روز€Œهای جمعه و شنبه هفته جاری با پدیده اینورژن مواجه بوده استا اما در حال حاضر با وزش باد پدیده اینورژن در اصفهان مشاهده نمی€Œشود.
وی با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در اصفهان تصریح کرد: شاخص€Œهای ایستگاه€Œهای سنجش آلودگی هوای موجود در اصفهان حاکی از این است که هوای اصفهان در شرایط سالم قرار دارد.
صادقیان افزود: البته براساس احتمالات نمی€Œتوان پپش€Œبینی کرد که شرایط اینورژن وجود نداشته باشد چرا که با سردی و سکونت هوا پدیده اینورژن و وارونگی دما در سطح شهر ایجاد می€Œشود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید