امروزپنجشنبه, 08 تير 1396-- Thursday Jun 29 2017

ساعت 16:56:59

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:54:28

پرونده سارق حرفه ای مغازه های خمینی شهر بسته شد
پرونده سارق حرفه ای مغازه های خمینی شهر بسته شد

فرمانده انتظامی شهرستان از دستگیری یک سارق حرفه ای مغازه و کشف 200 میلیون ریال اموال مسروقه خبر داد.
به گزارش فرصت آنلاین، سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه در خمینی شهر، دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت و در پی آن سارق شناسایی و دستگیر شد. 

این مقام انتظامی بیان داشت: این سارق در بازجویی های به عمل آمده به سرقت 200 میلیون ریال اموال از مغازه شهروندان اعتراف کرد.
سرهنگ جعفری نژاد اضافه کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان از شهروندان خواست: افراد مطمئن و مورد اعتماد استخدام شوند، از نگهداری بیش از حد وجود نقد و اسناد مالی در مغازه و در مکان های ناامن خودداری شود، اموال قابل حمل و قیمتی در معرض دید و در دسترس نباشد و به استحکام ساختمان مغازه نیز به اندازه زیبایی آن اهمیت دهید.

"مجمع دانشجویان خمینی شهری دانشگاه صنعتی" احیا می شود
به همت تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی
"مجمع دانشجویان خمینی شهری دانشگاه صنعتی" احیا می شود

دانشجویان خمینی شهری دانشگاه صنعتی به منظور احیای "مجمع دانشجویان خمینی شهری" این دانشگاه ضیافت افطاری برگزار کردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، واپسین روزهای ماه مبارک رمضان فرصتی شد تا تعدادی از دانشجویانی که سعی دارند خمینی شهر را آنطور که هست به همگان معرفی کنند نه آنگونه که دیگران می گویند، درصدد برآمدند تا یکبار دیگر مجمع دانشجویان خمینی شهری را فعال کنند تا در درجه اول این شهر را که فرهنگ و تمدنی به بلندای تاریخ دارد به دانشجویان بومی بشناسانند و در گام بعدی پای دانشجویان سراسر کشور را که در دانشگاه صنعتی به تحصیل مشغولند به این شهر بگشایند. معرفی مشاهیر خمینی شهر در قالب برگزاری نمایشگاه، معرفی اماکن گردشگری از طریق نقشه و کتابچه راهنما و برگزاری تورهای خمینی شهر گردی، معرفی مراکز خرید خمینی شهر به دانشجویان و... از جمله فعالیت هاییست که قرار است در این مجمع به آن پرداخته شود.

 
بر اساس همین گزارش تعداد 250 نفر اعم از دانشجویان خمینی شهری، مسئولان دانشگاه و برخی مسئولان شهرستان روز دوم تیرماه با گردهمایی در تالار آپادانا نخستین گام های احیای این مجمع را برداشتند و اعضای اصلی آن را انتخاب کردند.


گفتنی است در این مراسم که با برپایی نماز جماعت همراه بود، دکتر ابطحی معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی به ایراد سخن پرداخت. هزینه این مراسم نیز با کمک خیّران خمینی شهری از جمله "حاج امید محب محمدی" تامین شد. 

کانال تلگرامی مجمع دانشجویان خمینی شهری دانشگاه صنعتی:  @ iutkh                                                               

20 کیلوگرم تریاک کشف شد
20 کیلوگرم تریاک کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از کشف بیش از 20 کیلوگرم تریاک توسط ماموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.
به گزارش فرصت آنلاین، سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: پس از دریافت خبری مبنی بر این که یک قاچاقچی مواد افیونی قصد دارد محموله ای را وارد شهر خمینی شهر کند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران خودروی فرد قاچاقچی را شناسایی و در عملیاتی ضربتی متوقف کردند.
این مقام انتظامی بیان داشت: در بازرسی از خودروی فرد قاچاقچی مقدار 10 کیلوگرم تریاک و در بازرسی از منزل او 10 کیلو و 500 گرم تریاک کشف شد.
سرهنگ جعفری نژاد افزود: در این خصوص پرونده تشکیل و سوداگر مرگ جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان خاطر نشان کرد: برخورد با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد افیونی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفته و نیروی انتظامی اجازه جولان به آنان نخواهد داد.

  ایراد صدمات بدنی غیر عمد به خاطر تصادفات رانندگی پر وقوع ترین جرم در شهرستان
در نشست خبری دادستان شهرستان خمینی شهر به مناسبت هفته قوه قضاییه مطرح شد:
ایراد صدمات بدنی غیر عمد به خاطر تصادفات رانندگی پر وقوع ترین جرم در شهرستان

به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه طی نشستی  در هفته گذشته دادستان شهرستان خمینی شهر آماری را برای برخی از اقدامات صورت گرفته سال گذشته دادسرای خمینی شهر ارائه نمود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا شهرستان و شهدای مدافع حرم از همه مسوولین و دستگاه ها برای تعامل سازنده در جهت حفظ امنیت شهرستان تقدیر و تشکر نمود.
یوسف کریمی در ابتدا به کاربران اینترنتی و فعالان عرصه فضای مجازی توصیه نمود که در بیان مطالب و تقوی پیشه کنند و افزود: جناج بندی های سیاسی نباید باعث شود که توهین و مطالب خلاف واقع بیان شود. فضای مجازی باید محلی برای ایجاد وحدت و همدلی باشد. این فضا توسط دستگاه قضایی و پلیس فتا تحت رصد است و اگر اقدام مجرمانه ای در این فضا صورت بگیرد برخورد های لازم صورت می گیرد.
مزاحمت های خیابانی خط قرمز ماست
وی در راستای بحث امنیت به اهمیت امنیت خانواده ها و بانوان در سطح جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: مزاحمت های خیابانی خط قرمز ماست، آدم ربایی و چاقوکشی و مشروبات الکلی خط قرمز ماست و اگر کسی مرتکب این اعمال شود دستگاه قضایی برخورد خواهد کرد. همچنین ادامه داد: ما در راستای همین موارد طرح مبارزه با اراذل و اوباش را در دستور کار خود قرار داده ایم و حدود 53 نفر در این زمینه دستگیر شده اند و از 169 نفر نیز تعهدنامه گرفته شده است. همچنین از این افراد 43 قبضه سلاح اعم از شکاری و جنگی کشف و ضبط شده است.
کریمی در مورد چایخانه های فاقد مجوز قانونی گفت: این واحد ها تهدیدی برای بهداشت عمومی محسوب می شوند که در این راستا 126 واحد غیر مجاز شناسایی و پلمپ گردیده است.
وی در جهت کاهش آمار سرقت ها نیز افزود: ما به کلیه بانک ها، موسسات مالی و اعتباری و صندوق های قرض الحسنه و طلا فروشی ها اعلام کرده ایم که بایستی ظرف مدت یک ماه خودشان را به دوربین های امنیتی مجهز نمایند و در غیر این صورت واحد آنها پلمپ خواهد گردید که در این راستا 26 واحد طلافروشی به علت عدم نصب تجهیزات امنیتی پلمپ شده اند.
شناسایی دو مزرعه کِشت خشخاش و گراس
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر یکی از دغدغه های مهم مردم را مواد مخدر دانست و آمار زیر را اعلام داشت: در راستای طرح های مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان طی سال گذشته 901 نفر معتاد را دستگیر و به کمپ های ترک اعتیاد معرفی نموده ایم. همچنین 530 نفر فروشنده مواد مخدر را بازداشت و روانه زندان های خمینی شهر و اصفهان شده اند که از این تعداد 23 نفر قاچاقچی مواد مخدر بوده اند و در کل 337 کیلوگرم مواد مخدر در سطح شهرستان کشف و ضبط و 7 باند توزیع مواد مخدر منهدم گردیده است. دو مزرعه کشت خشخاش و گراس نیز شناسایی و جمع آوری شده است.
در بحث سرقت ها نیز افزود: طی سال گذشته 902 سارق دستگیر و 3293 مورد از موارد سرقت شده با تلاش نیروهای انتظامی کشف شده است.
کریمی در ادامه به ساخت و سازهای غیر مجاز و تعرض به اراضی کشاورزی در برخی نقاط شهرستان اشاره نمود و افزود: طی برگزاری چندین جلسه با جهاد کشاورزی خواستار برخورد شدید با این پدیده شده ایم و در همین راستا در سال گذشته 120 پرونده در جریان رسیدگی قرار گرفته، 22 مورد پلمپ، 21 مورد قطع انشعابات و 24 مورد اجرای قلع و قمع داشته ایم.
ده جرم اول شهرستان
دادستان شهرستان جرائم صورت گرفته در سطح شهرستان را به ترتیب وقوع به شرح ذیل بیان نمود:ایراد صدمات بدنی غیر عمد به خاطر تصادفات رانندگی اولین جرم است که بیش از 2521 مورد پرونده در سال گذشته در این راستا وارد دادسرای خمینی شهر شده است. دومین جرم توهین به اشخاص با 2332 فقره پرونده و سومین جرم ایجاد ضرب و جرح عمدی با 1934 فقره پرونده و در ادامه سرقت، تهدید، افتراء، خیانت در امانت ، اختلال در نظم و آرامش عمومی، ایراد ضرب و جرح با چاقو، صدور چک بالا محل، نگهداری و مالکیت مواد مخدر و رانندگی بدون پروانه، ده جرم پروقوع شهرستان هستند.
کمک 320 میلیون تومانی خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد
وی در ادامه ارائه آمار به آمار زندانیان اشاره نمود و گفت: بیش از 2276 نفر در سال گذشته وارد زندان خمینی شهر شده اند و با توجه به محدودیت این زندان تعدادی به زندان های اسدآباد، مبارکه و اصفهان منتقل گردیده اند. همچنین طی سال گذشته 1800 نفر از زندان آزاد شده اند، که جا دارد از خیرین محترم خصوصا خیریه امام موسی کاظم(ع) و انجمن حمایت از زندانیان تشکر کنم که کمک های زیادی را در این زمینه انجام دادند. خیرین خمینی شهری در سال گذشته در جشن گلریزان حدود 280 میلیون تومان جهت آزادی زندانیان اهدا کردند و امسال در ماه مبارک رمضان 320 میلیون تومان کمک نمودند. همچنین حدود 400 نفر تحت حمایت انجمن حمایت از خانواده زندانیان هستند و به ماهیانه مبالغی دریافت می نمایند.
ورود 41493 پرونده به دادگستری طی سال گذشته
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر تعداد کل پرونده های وارده به دادگستری این شهرستان را در سال گذشته حدود 41493 پرونده اعلام نمود که از این تعداد پرونده 39769 پرونده مختومه و رسیدگی شده اند. همچنین دادستان در ادامه به کسانی که هنجارشکنی می کنند و باعث اختلال در نظم عمومی می شوند هشدار داد و گفت: شماره پلاک کسانی که در کاروان های عروسی با راهبندان موجب آزار مردم می شوند یادداشت و تحت تعقیب قرار می گیرند.
این نشست با پرسشهای خبرنگاران در باب موضوعات مختلف اجتماعی و جرائم صورت گرفته اخیر شهرستان ادامه یافت.

گام دوم طرح عظیم میدان استقلال به بهره برداری می رسد
در آینده نزدیک
گام دوم طرح عظیم میدان استقلال به بهره برداری می رسد

میدان استقلال یکی از مبادی مهم ورودی اصفهان از سمت شمال است و نقطه تبادل حمل و نقلی نیز محسوب می شود که به دلیل وجود دانشگاه صنعتی، ترافیک سنگینی از این میدان به سمت نجف آباد و خمینی شهر ایجاد می شد، از این رو ساماندهی این محور در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گرفت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری دانشجو، عملیات اجرایی این پروژه که یکی از زیباترین میدان های ورودی اصفهان و تقاطع های بزرگ حلقه چهارم ترافیکی این شهر است از سال ۹۴ در دو گام آغاز شد.


تقاطع غیرهمسطح استقلال طرح عظیمی است که حداقل ۱۱ طرح را در دل خود جای داده است که گام اول آن نیز در سال گذشته به پایان رسید.
احداث طرح استقلال در زیباسازی ورودی شهر تاثیر بسزایی دارد از همین رو برای زیبایی بیشتر آن به طراحی سازه های تقاطع غیرهمسطح استقلال و محیط اطراف آن نگاه ویژه ای شده است.


ایرج مظفر معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه آزادسازی این طرح با مساحت ۶۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع و با هزینه ۴۰ میلیارد تومان انجام شد، تاکید کرد: همچنین برای احداث آن ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.


معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه عملیات اجرایی گام اول تقاطع غیرهمسطح استقلال از مهر ماه سال ۹۴ آغاز و خرداد ماه سال ۹۵ تکمیل شد، افزود: این گام ابَر پروژه نیز شامل پل های همسطح و رو گذر مسیر اصفهان €“ شاهین شهر است که در سال گذشته تکمیل شد.


مظفر از تکمیل گام دوم این طرح  نیز خبر داد و اضافه کرد: گام دوم این میدان شامل طرح های دوربرگردان و زیرگذر دانشگاه صنعتی، پل شماره ۶، میدان ورودی، پل قطار شهری و محوطه سازی های اطراف است.


معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه پل ششم میدان استقلال به صورت پیش تنیده از پروژه های فاز دوم این پروژه شاخص است که با طول ۸۰۰ متر و عرض بیش از ۱۳ متر بلوار آزادگان را نیز به بلوار دانشگاه متصل می کنند، تصریح کرد: با احداث این پل سرعت و ایمنی عبور و مرور در محور خمینی شهر به تهران افزایش می یابد.


مظفر گفت: همچنین قطار شهری هم تراز با پل های روگذر امام خمینی(ره) در محدوه طرح برای اتصال به خط قطارشهری برون شهری به سمت شاهین شهر نیز احداث شد.


وی عنوان کرد: همچنین برای ایجاد ورودی ایمن و زیبای شهر احداث نمادها، آب نماهای فرحبخش و نورپردازی زیبا از ابتدای میدان استقلال تا دانشگاه صنعتی در بلوار آزادگان در دست اجراست.


معاون عمران شهری شهرداری اصفهان اضافه کرد: تقاطع غیر همسطح در آینده نزدیک با حضور شهردار و مدیران شهری اصفهان به بهره برداری رسمی می رسد.

اگر شکر نعمت نکنیم، چوب می خوریم
امام جمعه خمینی شهر در نماز عید فطر:
اگر شکر نعمت نکنیم، چوب می خوریم

پس از یک ماه بندگی و روزه داری در ماه مبارک رمضان، نماز عید سعید فطر در خمینی شهر به امامت آیت ا... شیخ عباس رحیمی اقامه گردید.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه خمینی شهر ضمن تبریک عید سعید فطر نعمت های خداوند را دو گونه دانست و گفت: برخی نعمت ها ظاهریست و ما احساس می کنیم و می بینیم مانند نعمت غذا، لباس، هوا، باران و امثالهم. مهم تر از آن نعمت های باطنی و معنویست که خیلی باارزشتر است چون نعمت های مادی زودگذر است ولی نعمتهای معنوی می ماند. در ضمن خداوند نعمتهای مادی را به همه انسانها حتی کافران عطا می کند ولی نعمتهای معنوی را جز به کسانی که دوستشان دارد، نمی دهد.
نماینده ولی فقیه اظهار داشت: یکی از نعمتهای معنوی معرفت ا... یا خداشناسیست که خیلی از مردم از این نعمت محرومند و خدا را نمی شناسند و قلبشان با خدا نیست. دین، قرآن، انبیا، ائمه(ع) و به معنای دیگر «ولایت» از دیگر نعمتهای معنویست.


استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: تمام این نعمتها شکر دارد. شکر نعمت نکنیم چوب می خوریم. شکر نعمتهای باطنی یا معنوی بالاتر است. لذا هر زمان خداوند تذکر داده که شکر به جا آوریم از جمله همین تکبیرات عید فطر که می گوییم «الحَمدُ لـ... عَلی ما هَدانا» و به «شکر» اشاره شده است. اینقدر باید نعمت ماه رمضان را شکر کرد تا دوباره توفیق آن را به دست آوریم.


حاج آقا رحیمی گفت: در روز عید غدیر نیز ما شکر نعمت می کنیم و می گوییم «الحَمدُ لـ... الّذی جَعَلَنا مِنَ المُتَمَسِّکینَ بِوِلایَهِ أمیرِ المؤمنین وَ الأئمّهِ(ع)». آنقدر باید شکر نعمت ولایت، امنیت و انقلاب را به جا آوری که خداوند از ما نگیرد.


خطیب نماز عید فطر تصریح کرد: در حدیث داریم :«زَیِّنوا أعیادَکُم بِالتَّکبیر» عید وقت تکبیر است نه ساز و نقاره و آهنگهای آنچنانی.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با تأکید بر مداومت بر اعمال نیک گفت: در ماه رمضان پاک شدیم و بیایید قول دهیم این پاکی را حفظ نماییم. دیگر چشم، قلب، افکار، گفتار و کردارمان مانند قبل نباشد بلکه بهتر گردد. صفای باطن در زندگی و اعمال و رفتارمان قرار گیرد. نماز جماعت و اول وقت، تلاوت قرآن و دیگر کارهای خوب ماه رمضان را نباید رها کرد.


امام جمعه شهرمان ضمن تشکر از تمامی کسانی که در طول ماه رمضان به مردم خدمت کرده اند چه در مصلای نماز جمعه چه در مساجد گفت: تمامی این افراد سعی کردند زمینه قرب به خدا را فراهم سازند. خداوند از همگی به شایستگی قبول کند.

عکس ها از: سعید بیگی

سارق حرفه ای منازل دستگیر شد
سارق حرفه ای منازل دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان از دستگیری یک سارق حرفه ای منزل و کشف 80 میلیون ریال اموال مسروقه خبر داد.
به گزارش فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منزل در شهرستان، ماموران پلیس آگاهی به صورت ویژه به بررسی موضوع پرداختند.
وی ادامه داد: ماموران بعد از انجام عملیات تخصصی موفق به شناسایی سارق شدند و وی را با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.
این مقام انتظامی بیان داشت: فرد دستگیر شده در بازجوئی های پلیس به سرقت 80 میلیون ریال از منازل شهروندان اعتراف کرد.
سرهنگ جعفری نژاد در پایان از شهروندان خواست جهت جلوگیری از سرقت منزل از نگهداری وجوه نقد زیاد، اشیای قیمتی و اسناد و مدارک در منزل خودداری کنند و در صورت مشاهد هر گونه موارد مشکوک (مانند پرسه زنی افراد مشکوک در اطراف محل زندگی)، موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

افتخار آفرینان خمینی شهری در برنامه های تلویزیونی
افتخار آفرینان خمینی شهری در برنامه های تلویزیونی

طی چند روز گذشته دو نفر از شهروندان افتخارآفرین مان میهمان چند برنامه تلویزیونی شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، محمدتقی داورپناه روز پنجشنبه اول تیرماه میهمان برنامه پرطرفدار ماه عسل شد و از احداث بالغ بر 250 باب مدرسه در سراسر کشور سخن گفت.


روز جمعه نیز محمدحسین رضایی خواننده نوجوان شهرمان با اجرای سه قطعه حماسی در راهپیمایی روز قدس در تهران و پخش زنده از شبکه دوم سیما باری دیگر نام شهرمان را پرآوازه کرد. رضایی همچنین سحرگاه امروز میمهمان برنامه "سرسفره خدا" از شبکه نهال شد.

 

صفحه 1 از 496