امروزپنجشنبه, 05 اسفند 1395-- Thursday Feb 23 2017

ساعت 07:11:50

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 08:02:25

در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چه گذشت؟
در آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چه گذشت؟

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال 95 با محوریت ساماندهی مراسم عروسی، در محل فرمانداری تشکیل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه به عنوان رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به مصوبات جلسه پیشین این شورا گفت: قرار بر این شد که به منظور پیشگیری از آسیب های فضای مجازی اقداماتی نظیر راه اندازی کانال هایی با محتوا که علاوه بر پاسخگویی به شبهات، خوراک های فرهنگی نیز تولید کند و همچنین شناسایی و رصد شبکه های فعال در شهرستان انجام بشود.


کار نشد ندارد
در ادامه رییس اداره فرهنگ و ارشاد به عنوان دبیر این شورا گفت: از آنجا که گروه ها و کانال های بسیاری در شهرستان فعال است که شناسایی همه آنها ممکن نیست انجام چنین کاری دشوار است و ما هنوز راهکار لازم را پیدا نکرده ایم. موسوی با تاکید بر اینکه دستمان از انجام چنین کاری کوتاه است، گفت: مدیر یکی از کانال های فعال در شهر با حدود 5 هزار عضو را فراخوانی کرده و تذکرات لازم را در خصوص محتوایی که در اختیار مخاطب قرار می دهد به وی داده ایم.
آیت اله رحیمی در ادامه با تاکید بیشتر بر نظارت بر شبکه های اجتماعی فعال در شهرستان گفت: شناسایی شبکه های مجازی فعال در شهرستان باید با کمک اداره اطلاعات و پلیس فتا انجام بگیرد. وی با بیان اینکه کار نشد ندارد از رییس اداره ارشاد خواست تا در اسرع وقت جلسه ای پیرامون این موضوع تشکیل بدهد.


بی برنامگی، برخی مراسم عروسی را به انحراف می کشاند
ساماندهی مراسم عروسی با هدف پیشگیری از انحرافاتی که در برخی مراسم پیش می آید موضوع دیگری بود که در این جلسه به بحث گذاشته شد. موسوی دراینباره گفت: باید گروه های هنری با برنامه هایی نظیر شعبده بازی، نمایش، موسیقی زنده و... پس از اخذ مجوز فعالیت از اداره ارشاد به مدیران تالارها معرفی شوند تا از انحرافاتی که بعضا بر اثر بی برنامگی در جشن های عروسی پیش می آید جلوگیری شود.


با کسانی که در کاروان های عروسی مرتکب تخلف می شوند برخورد می کنیم
در ادامه فرمانده نیروی انتظامی دراینباره با تاکید بر اینکه اجرای برنامه هایی مثل شرب خمر در تالارها تعطیلی را به همراه دارد، گفت: ماموران ما مرتب به 25 تالار مجوزدار شهرستان سرکشی می کنند و این اتفاقها در تالارها نمی افتد مگر اینکه افرادی خارج از فضای تالار اقدام به این عمل کنند.


سرهنگ جعفر نژاد افزود: در طول سال 200 شب داریم که معمولا مراسمی عروسی برگزار می شود و کاروان های عروسی که در خیابان ها راه می افتد مردم را در رنج و عذاب فرو می برد. وی با در دست داشتن نامه های شکایت مردم از این سر و صداها گفت: در این مدتی که در خمینی شهر فعالیت می کنم تدابیر تازه ای اندیشیده ایم که در کاهش این آزار و اذیت ها موثر بوده است. فرمانده نیروی انتظامی برداشتن شماره پلاک خودروهایی که در کاروان های عروسی اقدام به ایجاد سر و صدا در نیمه شب و ترقه زنی می کنند را از اولین گام ها برشمرد و گفت: صاحب خودرو فراخوانی شده و علاوه بر جریمه نقدی یک هفته خودروی وی توقیف می شود. گذشته از آن به جهت آسیب رساندن به تابلوهایی که شهرداری در معابر نصب می کند، شخص متخلف به شهرداری نیز معرفی می شود تا جریمه بپردازد و در نهایت نیز خودرویش با اجازه دادستان آزاد می شود.


کاهش تخلفات کاروان های عروسی در دستگرد
جعفرنژاد در ادامه با تاکید بر اینکه این اخبار باید به گوش مردم برسد، از کاهش تخلفات کاروان های عروسی در محله دستگرد خبر داد و افزود: بنده در مساجد شهرستان سخنرانی کرده و به اطلاع مردم می رسانم، اداره آموزش و پرورش نیز باید این خبر را ازطریق دانش آموزان به خانواده ها برساند، ائمه جماعات در مساجد بگویند و از ظرفیت شبکه های اجتماعی نیز استفاده شود.


سخنان فرماندار پایان بخش سومین و آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جاری بود. رضوانی با تاکید بر اینکه با برگزاری مراسم خشک موافق نیستیم اما خط قرمزها باید رعایت شود، گفت: ما با کسی شوخی نداریم مردم ما برای این انقلاب خون داده اند و حرمت ها باید حفظ شود.

فشار شکن خطوط 1400 نصب شد
فشار شکن خطوط 1400 نصب شد

عملیات نصب فشار شکن درامورآبفا منطقه خمینی شهرانجام شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین نصب فشارشکن قطر200 به خطوط انتقال آب 1400 درچهار راه ماربین واقع در خیابان کهندژ باهدف کاهش حوادث شبکه اصلی وانشعابات و کاهش هدر رفت آب و کنترل فشار شبکه در حد مورد نیاز انجام شد . هزینه این اجرای طرح مذکور (شامل ساخت حوضچه ، خریدونصب کلیه اتصالات و شیرآلات موردنیاز)بالغ بردویست میلیون ریال می باشد.

جلسه رایزنی کمیته یاوران وقف با امور زندان ها تشکیل شد
جلسه رایزنی کمیته یاوران وقف با امور زندان ها تشکیل شد

جلسه رایزنی کمیته یاوران وقف خمینی€شهر باهدف کمک به خانواده€های زندانیان نیازمند تشکیل شد.
مسؤول امور فرهنگی اداره اوقاف شهرستان در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در جلسه ای که در محل زندان خمینی شهر با حضور مسؤولین اوقاف و امور زندان ها برگزار شد، رایزنی هایی در خصوص تشویق خیرین به وقف و استفاده از درآمد این موقوفات جهت کمک به معیشت زندانیان و خانواده های آنها انجام شد.
نیکو با بیان این که اجرای طرح تربیت رایگان حافظان قرآن در شهرستان نیز از تلاش های این کمیته بوده است، تصریح کرد: کمیته یاوران وقف هر چند وقت یک بار با تعاملی که با نهادهای مختلف انجام می دهد سعی در انجام امور خیریه و حل مشکلات اقتصادی جامعه از طریق ایجاد وقف جدید می نماید.
گفتنی است پیش تر رییس اداره اوقاف شهرستان از تشکیل کمیته یاوران وقف با هدف جهت دهی موقوفات برای کمک به خانواده زندانیان خمینی€شهر در بهمن ماه خبر داده بود.

گروه تواشیح جامعه القرآن رتبه اول را کسب کرد
در ششمین دوره مسابقات استانی
گروه تواشیح جامعه القرآن رتبه اول را کسب کرد

گروه تواشیح «یاوران ولایت» جامعه القرآن الکریم عروه الوثقی خمینی شهر در ششمین دوره مسابقات استانی رتبه اول را کسب نمود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، به مناسبت ایام اله دهه فجر ششمین دوره مسابقات قرآنی در سطح استان اصفهان از طرف مؤسسه جامعه القرآن الکریم برگزار گردید که نهایتا گروه تواشیح «یاوران ولایت» از جامعه القرآن عروه الوثقی خمینی شهر موفق شد در آن رتبه اول را به دست آورد.
این گروه متشکل از پنج نوجوان 12 تا 16 ساله از خواهران قرآن آموز این مرکز قرآنی هستند که به مربی گری احترام سادات موسوی زاده، در این مسابقات در مرکز بانوان آفتاب تواشیحی درمورد امام زمان(عج) اجرا نمودند.
لازم به ذکر است مرکز جامعه القرآن عروه الوثقی واقع در بلوار شهید منتظری جنب مدرسه 12 فروردین، فعالیت خود را از سال 1381 آغاز کرده است.

شهرستان خمینی شهر آماده پذیرایی از مسافران نوروزی
شهرستان خمینی شهر آماده پذیرایی از مسافران نوروزی

ستاد تسهیلات سفر شهرستان خمینی شهر ویژه نوروز ۹۶ به ریاست فرماندار شهرستان و دیگر اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل جلسه داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این جلسه با اشاره به کارنامه خوب ستاد سال گذشته در ارائه خدمات به گردشگران و کسب رتبه پنجم جذب گردشگر در استان از همه دستگاه ها خواست تا با برنامه ریزی و تلاش، نوروز امسال را سالی همراه با نشاط و شادی رقم بزنند و شهر را از هر حیث آماده پذیرایی از مسافرین نوروزی نمایند. رضوانی با اشاره به تشکیل ستاد شهرستان€Œ گفت: تمام نهادها و ادارات عضو ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در ارائه خدمات به مسافران نوروز ۹۶ با یکدیگر همسو و در تعامل کامل هستند. وی در ارتباط با نقش اداره صنعت، معدن و تجارت و مجمع امور صنفی و سایر ادارات در امر تسهیلات سفر شهرستان تصریح کرد: نظارت بر نحوه توزیع و قیمت€Œگذاری کالاها در فروشگاه€Œهای مواد خوراکی و پوشاک، مسافرخانه€Œها و مدارس شهرستان و خانه معلم برای مسافران، آماده€Œباش دستگاه€Œها برای امدادرسانی جاده€Œای، توزیع بروشورهای اطلاع€Œرسانی از مکان€Œهای فرهنگی، تاریخی و گردشگری شهری توسط شهرداری های شهرستان و همچنین دهیاران در سطح روستا برای مشخص کردن مکان€Œهای دیدنی شهری و روستایی و تنظیم مراکز خرید در طول تعطیلات نوروزی، سرویس دهی پایانه حمل و نقل مسافری از مهمترین برنامه€Œها و وظایف اعضای این ستاد است. گفتنی است در ادامه این جلسه اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان خمینی شهر به بیان دیدگاه€Œهای خود در راستای برگزاری هرچه مطلوب€Œتر برنامه€Œهای نوروز 96 پرداختند.

همسایگی کاکتوس ها با کفش های نمدی
گزارشی از یک نمایشگاه متفاوت
همسایگی کاکتوس ها با کفش های نمدی

این عروس های زیبا با پیراهن های چین چین سفید و نباتی اولین کسانی هستند که به استقبالت می آیند. کفش های کوچولوی نمدی جلوی پایت جفت شده اند و تخم مرغ های سفالی با پیراهن های خال خالی و گل منگلی و موهای ژولیده روی کله هایشان هم برای خوشامد گویی صف کشیده اند. کاکتوس های جورواجور هم انگار از دور دیده بانی می دهند و سمبوسه های خشمزه آماده پذیرایی هستند. خاتم و مینا هم که صدرنشین این مجلس اند...


شاید در نگاه اول این نمایشگاه هم مثل نمایشگاه های دیگر به نظر بیاید با محصولاتی که این روزها در طرح ها و رنگ های مختلف و متنوع در بازارچه های مشاغل خانگی به چشم می آیند اما این بازارچه با دیگر جاها یک تفاوت اساسی دارد. یک مشخصه ای که حساب آن را از همه جا جدا می کند و آن را منحصر به فرد جلوه می دهد.


این لباس های قلاب بافی شده، این محصولات نمدی، این کاکتوس های خوش آب و رنگ و... را دستانی خلق کرده اند که قرار بوده بیماری از پا درشان بیاورد. مددجویان خیریه بقیت اله (ویژه حمایت از بیماران سرطانی، صعب العلاج، دیالیزی) برای مبارزه با دشمنی که برای نابودی شان نقشه های جورواجور در سر داشته کمر همت بسته اند و با سفر به دنیای هنر از بستر بیماری و خمودگی و ناامیدی فرار کرده اند. زنجیری را که بیماری بر وجودشان حلقه کرده بود گسسته اند و به جنگ ناملایمتی ها رفته اند.


خیریه بقیت اله که در حال حاضر قریب به دو هزار مددجو را زیر چتر حمایت خود گرفته است با برگزاری کلاس های هنری در یکی از طبقات ساختمان خیریه سعی در روحیه بخشی و امید افزایی بیماران و خانواده های آنها دارد.


برگزاری این کلاس ها و برپایی این بازارچه یکی از اقداماتی است که این خیریه در راستای طب تسکینی به انجام می رساند. برگزاری اردوهای شاد، راه اندازی دفاتر مشاوره، عیادت از 6 بیمار در هر هفته و... از دیگر اقدامات این خیریه در همین راستاست.


مدیرعامل انجمن خیریه بقیت اله (عج) در اینباره به خبرنگار فرصت آنلاین می گوید: شاید تا چندی پیش این خیریه تنها بیمارانی را که نیاز مالی داشتند تحت پوشش می گرفت اما امروز شناسایی و ارتباط با کلیه بیماران سرطانی، صعب العلاج و دیالیزی اعم از نیازمند و غنی از جمله اهداف ماست.


عصیانی می افزاید: ابتلای یک عضو از یک خانواده به چنین بیماری هایی علاوه بر اینکه شخص بیمار را درگیر می کند خانواده وی را نیز دچار نگرانی شدید می نماید. تشویق این بیماران و خانواده هایشان به استفاده از خدمات مشاوره ای خیریه حداقل کمکی است که خیریه می تواند برای بیماران انجام داده و جامعه را از انحراف به سمت ناامیدی و بی انگیزگی نجات بخشد.


نمایشگاه و بازارچه مددجویان خیریه بقیه اله الاعظم خمینی شهر واقع در سه راه شهید رجایی تا سوم اسفند ماه پذیرای بازدیدکنندگان است. ساعات بازدید از 9 تا 13 و از 16 تا 20 می باشد.

عصیانی دراینباره می گوید: این اولین نمایشگاهی است که از آثار دست مددجویان برگزار کرده ایم و انشااله درآینده قصد داریم به این فعالیت های مثبت و  کارآمد که هم جنبه روحیه بخشی دارد و هم  می تواند برای بیمار و خانواده اش منبع درآمدی باشد دامن بزنیم. وی افزود: بدیهی است که با گسترش فعالیت ها در این حوزه، باید نمایشگاه های بعدی را در فضایی بزرگ تر برپا کنیم که در عین حال مرکزیت بیشتری هم داشته و برای همه همشهریان قابل دسترسی باشد. 

از جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمن غافل نشویم
امام جمعه خمینی شهر:
از جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمن غافل نشویم

پنجم اسفند روز ایثار و حماسه خمینی شهر، تشکر از شهرداری، حضور مردم در راهپیمایی ها و سخنان مقام معظم رهبری از جمله مطالب مهمی بود که در آخرین نماز جمعه بهمن ماه 1395 مطرح گردید.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت اله شیخ عباس رحیمی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت: پنجم اسفند را روز ایثار و حماسه خمینی شهر نام نهاده اند چون در چنین روزی تعداد زیادی شهید را در این شهر تشییع کردند و در تاریخ ماندگار شد. انتظار می رود در این روز برنامه هایی برگزار گردد.

نماینده ولی فقیه ضمن تشکر از مجموعه کارکنان شهرداری خمینی شهر و سازمان های مربوطه که همراه با شخص شهردار و معاونان دسته جمعی در مراسم نماز جمعه شرکت کرده اند، گفت: ایشان زحمت می کشند و شهر را برای حضور مسافران نوروزی آماده و زیبا می کنند.

خطیب جمعه باز هم از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن تشکر و گوشزد کرد: مسؤولان گمان نکنند اینکه مردم در راهپیمایی شرکت می کنند، دلیل بر رضایت ایشان از وضعیت موجود است. این حضور به معنای رضایتمندی مردم از مسؤولان نیست. مردم به خاطر نظام در صحنه حضور پیدا می کنند؛ در راهپیمایی و انتخابات هر موقع لازم باشد، می آیند. تازه وظیفه مسؤولان سخت تر می گردد. دولت باید این نجابت مردم را قدر بداند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد: مسؤولان خوش باور نشوند. مشکلات زیاد است. مشکلات اقتصادی وجود دارد. بعضا اوضاع بدتر هم شده است. برجام هم معجزه ای نکرد. البته کار انجام شده ولی انتظار بیش از این است. بعضی مسؤولان فقط تعریف می کنند مخصوصا در ماه های آخر دولت که این درست نیست. باید مسؤولان را یاری و تقویت کرد تا خدا توفیقشان دهد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری گفت: دشمن می خواهد فکر مسؤولان را منحرف کند وگرنه کشور مسائل مهمتری دارد از جمله مسائل اقتصادی، علمی و فرهنگی. دشمن مسأله نظامی را مطرح می کند و اعلام جنگ می کند تا ما از جنگ واقعی که همان جنگ اقتصادی و فرهنگیست، غافل شویم. دشمن می خواهد برنامه ریزی برای پیروزی اقتصادی و فرهنگی نداشته باشیم و این هوشیاری هم مسؤولان هم مردم را می طلبد.

اعضای هیات مدیره انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان تعیین شدند
اعضای هیات مدیره انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان تعیین شدند

جلسه تعیین هیات مدیره انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان با حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، امام جمعه، نماینده، فرماندار، بخشدار، شهردار و حجت الاسلام جبل عاملی در محل فرمانداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این جلسه پس از تبادل نظر و رای گیری، آقایان مختاری ، ریاحی نسب (مسؤول دفتر نظام مهندسی خمینی شهر) و صهری (مسؤول اداری دانشگاه آزاد خمینی شهر) به عنوان اعضای اصلی و آقایان محب محمدی (حاج امید) و زیاری (نظام مهندسی) به عنوان اعضای علی البدل اعلام شدند.
همچنین آقایان کندری (رییس بیمارستان میلاد) و شیروی (عضو شورای شهر خمینی شهر) به عنوان بازرسان این انجمن انتخاب شدند.

صفحه 1 از 478