امروزسه شنبه, 08 فروردين 1396-- Tuesday Mar 28 2017

ساعت 12:02:13

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 12:08:59

اعزام 320 خمینی شهری به اردوی راهیان نور
اعزام 320 خمینی شهری به اردوی راهیان نور

از روز 28 اسفند تاکنون بالغ بر 8 دستگاه اتوبوس در قالب اردوهای راهیان نور از شهرستان خمینی شهر عازم جنوب کشور شده اند. مسوول روابط عمومی سپاه ناحیه خمینی شهر ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: حدود 320 نفر در قالب خانوادگی به جنوب کشور اعزام شده اند که همراه هر کاروان یک روحانی، یک راوی و یک مسوول اتوبوس نیز حضور داشته اند.
امینی در ادامه افزود: اعزام کاروان ها از 28 اسفند شروع شده و تا 8 فروردین در قالب سفرهایی 4 روزه ادامه می یابد و اردوگاه شهیدکاظمی اهواز پذیرای تمام زایران خمینی شهری در این روزها بوده و خواهد بود.
وی همچنین گفت: دانشجویان خمینی شهری هم از روز 24 تا 28 اسفندماه از این مناطق بازدید نمودند و تعداد بسیار زیادی هم با تماس های تلفنی خود جهت حرکت با وسیله نقلیه شخصی به آن مناطق با ما هماهنگی داشته اند.

اهدای عضو در اصفهان به سه بیمار زندگی دوباره بخشید
اهدای عضو در اصفهان به سه بیمار زندگی دوباره بخشید

اعضای بدن یک جوان 19 ساله مبتلا به مرگ مغزی ساکن شهر درچه از توابع شهرستان خمینی شهر به سه بیمار نیازمند عضو، زندگی دوباره بخشید.
به گزارش فرصت آنلاین مسئول واحد فراهم€آوری اعضای پیوند مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان روز دوشنبه به ایرنا گفت: این جوان 19 ساله به نام علیرضا رضایی بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود.
مریم خلیفه سلطانی افزود: پس از تایید مرگ مغزی علیرضا رضایی و اخذ رضایت از خانواده اش، وی روز دوشنبه هفتم فروردین در بیمارستان الزهرا(س) اصفهان تحت عمل جراحی برداشت اعضا قرار گرفت.
وی اظهار کرد: 2 کلیه و کبد این جوان در بیمارستان الزهرا (س) اصفهان به سه بیمار نیازمند به پیوند عضو اهدا شد.
خلیفه سلطانی خاطرنشان کرد: سال گذشته در مجموع 36 مورد اهدای عضو از افراد مرگ مغزی در استان اصفهان صورت گرفت.
به گفته دکتر حمیدرضا شتابی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بیش از 870 نفر در استان اصفهان در فهرست انتظار پیوند کلیه قرار دارند.
سال گذشته حدود 145 پیوند کلیه در استان اصفهان انجام شد.
اعضای قابل اهدای از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده ها، لوزالمعده و کلیه هاست.
علاوه بر این برخی از بافت های بدن از جمله پوست، قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.

ثبت نام 30 خانم برای انتخابات شورای شهر و روستا در خمینی شهر
ثبت نام 30 خانم برای انتخابات شورای شهر و روستا در خمینی شهر

از 264 داوطلبی که برای انتخابات پنجمین دوره شورای شهر و روستا در شهرستان خمینی شهر ثبت نام کرده اند، 30 نفر زن و 234 نفر مرد هستند. سرپرست فرمانداری خمینی شهر با اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: از این 30 نفر خانم، 29 نفر برای شهرها و یک نفر برای روستا قلعه امیریه ثبت نام کرده اند.
وی همچنین زمان اعلام عمومی اسامی افراد تایید صلاحیت شده را 18 تا 20 اردیبهشت اعلام کرد.

264 داوطلب برای دوره پنجم شورای شهر و روستا ثبت نام کردند
در شهرستان خمینی شهر
264 داوطلب برای دوره پنجم شورای شهر و روستا ثبت نام کردند

طی مهلت یک هفته ای ثبت نام برای انتخابات شورای شهر، 264 داوطلب در شهرستان خمینی شهر ثبت نام کردند. سرپرست فرمانداری خمینی شهر ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: با توجه به اینکه برای دوره چهارم شورا 160 داوطلب ثبت نام کرده بودند، تعداد داوطلبان این دوره با افزایش حدود 65 درصدی روبرو شده است.

راعی افزود: از این 264 نفر، 154 نفر برای شهر خمینی شهر، 48 نفر برای شهر درچه، 20 نفر برای شهر کوشک، 16 نفر برای شهر اصغرآباد، 14 نفر برای روستای تیرانچی و 12 نفر برای روستای قلعه امیریه ثبت نام کرده اند.

تازه های خمینی شهرگردی
تازه های خمینی شهرگردی

ایام نوروز فرصتی برای شهرگردی است. اگر ساکن خمینی شهر باشی و میهمانی هم داشته باشی حتما از خودت سوال می کنی چه جاهایی را می توانم به میهمانان معرفی کنم. به همین دلیل سعی می شود مکان های دیدنی شهرستان معرفی شود. بعضی از این اماکن سال های قبل هم بوده اند و چندتایی هم خوشبختانه امسال اضافه شده اند. اول به آنهایی که امسال اضافه شده اند می پردازیم و سپس فهرست قبلی ها آورده می شود.

 
بام سبز
این منطقه که در دل باغات شهر قرار دارد به دلیل داشتن چند تپه مرتفع بر باغات و نواحی اطراف تسلط داشته و فضای سبز وسیعی را در مقابل چشمان بینندگان قرار می دهد. این منطقه در فصل شکوفه ها جلوه ویژه ای دارد. به دلیل همین موقعیت خاص است که شهرداری عملیات عمرانی خود را در بیش از یکصدهزارمتر زمین های این منطقه شروع کرده و امسال شهروندان و مسافران شاهد بهره برداری از مرحله اول آن هستند. این منطقه از بلوار شهید صدوقی، جاده کانال نکوآباد به سمت بلوار الغدیر دسترسی دارد.


فروشگاه و نمایشگاه دایمی صنایع دستی
صنایع دستی شهرستان دارای قدمت زیادی است ولی چرخه آموزش، تولید و عرضه صنایع دستی در این شهرستان یک نقیصه داشت و آن بازاریابی و فروش تولیدات صنایع دستی بود و به همین منظور نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی خمینی شهر در فضایی بسیار زیبا دایر شد تا از این پس جلوه گر هنر هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی شهر باشد. بازارچه دائم صنایع دستی نقش جهان در زمینی به وسعت 1500 مترمربع و در مجتمع تفریحی نقش جهان در 3 طبقه در خیابان نبوی منش واقع است و این مجموعه از ظرفیت ایجاد 125 غرفه صنایع دستی برخوردار است ولی در حال حاضر بیش از 40 هنرمند جوان صنایع دستی شهرستان در رشته هائی همچون منبت، قلمزنی، مینا، سفالگری، نساجی سنتی و هنرهای چوبی در این نمایشگاه فعالیت می کنند.

 
بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان
گرچه چند سالی است که کلنگ این بازارچه به زمین زده شده و سال قبل از مرحله اول آن بهره برداری شده است ولی بهمن ماه 1395 مرحله دوم بازار گل و گیاه سپاهان در زمینی بالغ بر11 هزار و 500 مترمربع و 5 هزار مترمربع سازه شامل سالن گل های فصلی و فضای باز با 30 واحد غرفه فروش گل و گیاه افتتاح شد. این بازار تولیدات گل و گیاه را به داخل و خارج کشور ارائه می دهد.
اکنون این بازار به مجموعه ای تفریحی در فضایی آرام تبدیل شده است که گردش در آن هم فال است و هم تماشا ضمن اینکه انواع گل ها در معرض دید قرار گرفته ساعاتی بدون دغدغه را هم برای گردشگر فراهم می کند.


تازه های منطقه گردشگری لادر
گرچه این منطقه امروزه یک مرکز گردشگری شناخته شده برای مردم شهرستان، استان و کشور است ولی از آنجا که فعالیت های عمرانی شهرداری در آن ادامه دارد این اقدامات طی سال1395 تازه هایی را برای این منطقه به ارمغان آورده که جاده سلامت چهاباغ لادر و شهر بازی از جمله آنها می باشد.
منطقه گردشگری لادر واقع در کمربندی خمینی شهر نجف آباد منطقه ای کوهستانی با چشم اندازهایی زیباست که در ایام نوروز برنامه های متنوعی نیز در آن اجرا می شود.


مرکز گردشگری قبلی
خانه تاریخی سرتیپ (متعلق به دوره قاجار با بخش های مختلف واقع در بلوار توحید)
خانه تاریخی مجیر (متعلق به دوران قاجار همراه با نمایشگاه های ویژه نوروز و اجرای برنامه های متنوع واقع در خیابان مدرس)
برج کبوتر دستگرد (واقع درخیابان پروفسور میردامادی پارک مهر)
موزه مردم شناسی خمینی شهر (مجموعه ای از آثار باقیمانده از زندگی مردمان خمینی شهر و مشاغل سنتی این دیار واقع در خانه سرتیپ)
مجموعه موزه های خانه مجیر (مشاهیر، هنرهای دستی، کهن پیشه ها و قلم)

موزه مردم شناسی جوی آباد قدیم (مجموعه ای از اسناد و مدارک و لوازم قدیمی منطقه جوی آباد قدیم واقع در جوی آباد خیابان شهید فهمیده نزدیک امامزاده سید نجم الدین)
مسجد جامع خوزان (قدیمی ترین مسجد خمینی شهر متعلق به 700 سال قبل واقع در خیابان شریعتی جنوبی)
مساجد جامع فروشان، ورنوسفادران، دستگرد و مسجد آقا علی اکبر

امامزاده سید محمد(ع) (از نوادگان امام سجاد(ع) واقع در بلوار آزادگان با امکانات اقامتی و رفاهی)
امامزاده سید نجم الدین (واقع در جوی آباد بلوار شهید فهمیده) 
عصار خانه و بازار ورنوسفادران (واقع در خیابان امام شمالی، چهارشنبه بازار)

محورهای سنتی
دوشنبه بازار، درب محکمه، پنج شنبه بازار، اطراف نهر گاردر و بازار ورنوسفادران


فضای مجازی
اطلاع رسانی درمورد برنامه های نوروزی از طریق کانال برنامه های 96
اخبار رویدادهای نوروزی و شهرستان از طریق سایت فرصت آنلاین
آشنایی با تاریخ، پیشینه، ابنیه تاریخی ، مشاهیر، هنرمندان و شاعران خمینی شهری از طریق سایت دانشنام خمینی شهر و کانال دانشنامه

اسامی اعضای هیات اجرایی انتخابات اعلام شد
اسامی اعضای هیات اجرایی انتخابات اعلام شد

سرپرست فرمانداری خمینی شهر در اولین روز کاری سال 1396 از تشکیل هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا در روز 29 اسفندماه خبر داد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از ایرنا، راعی اسامی 8 نفر عضو اصلی این هیات را به شرح زیر اعلام کرد: عزت اله صفار، حمید عشقی، اکبر مجیری، علی کیانی خواه، احمد باقری، حجت€الاسلام عبدالرضا رئوفی، هاشم کمالی و کریم ابراهیمی.
وی افزود: این افراد که از معتمدان شهرستان هستند در گذشته سابقه همکاری در برگزاری انتخابات را با فرمانداری خمینی€شهر داشته€اند.

ثبت نام 140 داوطلب برای انتخابات شورای شهر و روستا تا کنون
ثبت نام 140 داوطلب برای انتخابات شورای شهر و روستا تا کنون

در حالی که وزارت کشور از ثبت نام 114 هزار و 663 داوطلب در انتخابات شوراهای شهر و روستا تا پایان روز پنجم خبر می دهد، سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین از ثبت نام 140 نفر تا پایان روز پنجم از مهلت یک هفته ای ثبت نام در این شهرستان خبر داد. راعی افزود: ثبت نام از روز 30 اسفند آغاز شده و تا 6 فروردین ادامه دارد.

داوطلبان اگر می توانند مشکلات شهر را حل نمایند، ثبت نام کنند
امام جمعه خمینی شهر:
داوطلبان اگر می توانند مشکلات شهر را حل نمایند، ثبت نام کنند

امام جمعه خمینی شهر در خطبه های اولین نماز جمعه سال 1396 از داوطلبانی که برای انتخابات شورای شهر ثبت نام کرده اند، خواست که اگر توان حل مشکل ندارند به صحنه نیایند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت اله رحیمی خطاب به ثبت نام کنندگان انتخابات شورای شهر گفت: داوطلبان ببینند به درد می خورند، می توانند گامی بردارند و گره ای باز نمایند؟ اصلا مشکلات را می فهمند و می شناسند؟ نیایند همینطور وعده دهند. اگر توان و عقل مدیریت، عقل اقتصادی، عقل عمران و آبادانی دارند و می توانند مشکلات شهر را حل نمایند، ثبت نام کنند وگرنه بروند کنار و انصراف دهند.
حاج آقا رحیمی با اشاره به برگزاری دو انتخابات سرنوشت ساز در ابتدای سال جدید گفت: نتیجه انتخابات هر چه بود باید پذیرفته شود. انشااله اتفاقی نیفتد که مقام معظم رهبری بخواهد از خودش مایه بگذارد.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: دشمن می خواهد از طریق اقتصادی ما را بشکند. ما باید اقتصادمان را آن قدر قوی سازیم که اگر روزی همه درها را به رویمان بستند، بتوانیم روی پای خود بایستیم و از این قطع ارتباط نگران نباشیم و نشکنیم.
وی «ضعف مدیریت» را اشکال کار دانست و گفت: مثلا در کارخانه ای مدیری قرار داده اند که نابلد است و کارخانه را ورشکست می کند.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خطاب به رییس جمهور و هیات دولت و مدیران کل گفت: طبق گفته مقام معظم رهبری مدیر باید سه شاخصه داشته باشد؛ کارآمد، متدیّن و انقلابی. بیایید یک انقلاب در مدیریت کشور به وجود آورید و عذر مدیرانی را که کارآمد، متدیّن و انقلابی نیستند، بخواهید.
وی همچنین از مردم خواست امسال از دولت فعلی و دولت بعدی بپرسند که رهنمودهای رهبری چقدر اجرا شده است؟
امام جمعه شهرمان با اشاره به حلول ماه رجب نیز گفت: ماه های رجب، شعبان و رمضان را خداوند به ما هدیه داده که هر کدام خواص جداگانه ای دارد و هر کدام نیز شب خاصی؛ لیله الرغائب، شب نیمه ماه شعبان و لیله القدر شب هایی است که درهای رحمت الهی به طور خاص گشوده می شود.

صفحه 1 از 482