امروزجمعه, 08 ارديبهشت 1396-- Friday Apr 28 2017

ساعت 00:32:28

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 11:14:03

اهدای 600 تخته پتوبه سیل زدگان آذربایجان
اهدای 600 تخته پتوبه سیل زدگان آذربایجان

همزمان بافرارسیدن عید سعید مبعث درعملی خدا پسندانه یکی از داوطلبان جمعیت هلال احمر خمینی شهر تعداد 600 تخته پتو جهت کمک به هموطنان آسیب دیده از سیل در روستاهای عجب شیر آذر بایجان شرقی اهدانمود به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین پتوهای اهدایی باهماهنگی معاونت داوطلبان استان اصفهان و سازمان امدادجمعیت هلال احمر عصرروزدوشنبه درخمینی شهربارگیری وجهت توزیع بین سیل زدگان آذربایجان به منطقه ارسال گردید.

جشن عید مبعث خیران خمینی شهری در جوار ثمره نیکوکاری
جشن عید مبعث خیران خمینی شهری در جوار ثمره نیکوکاری

روزگذشته همزمان با مبعث رسول اکرم(ص) خیل عظیمی از شهروندان خمینی شهری ومسولین در مراسم جشنی که ازسوی سرا ی سالمندان فرزانگان در محل احداث این مجتمع خیرساز برگزارشد شرکت کردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین دراین مراسم با شکوه چهارساعته که همراه با برنامه های شاد ومتنوع بود رییس هیات مدیره خیریه ضمن ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده از حضورپرشورمردم در این مراسم وهمراهی وهمدلیشان در شکل گیر وساخت این مرکز ازابدا تاکنون تشکرکرد و اظهار امیدواری نمود تا بااستمرار کمکها عید مبعث سال آینده سرای سالمندان افتتاح شود.
گفتنی است شهروندان درحین اجرای برنامه ها ومراسم گلریزان با کمکهای ریز ودرشت خود چهره خیر خواهانه خمینی شهریها را به نمایش گذاشتند.

دستگیری سارقان منازل خميني شهر با 2 ميليارد طلا و جواهر
دستگیری سارقان منازل خميني شهر با 2 ميليارد طلا و جواهر

اعضاي باندي كه در شهرستان خميني شهر اقدام به سرقت از منازل مي كردند دستگير و به سرقت دو ميليارد اموال مسروقه شامل طلاو جواهرات و وجوه نقد اعتراف كردند.
به گزارش فرصت آنلاین سرهنگ "علي جعفري نژاد" فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر در تشريح اين خبر به خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت منزل در شهرستان ، دستگيري عامل يا عاملان اين سرقت ها در دستور کار ماموران اين فرماندهي قرار گرفت.
وي افزود: تحقيقات در اين زمينه ادامه داشت تا اينكه ماموران واحد گشت يكي از كلانتري هاي اين فرماندهي حين گشت زني در حوزه خود به يك دستگاه خودروي پرايد كه با دو نفر سرنشين در مقابل منزلي پارك شده بود مشكوك و قصد بررسي آن را داشتند كه سرنشينان خودرو به محض مشاهده مأموران از صحنه متواري شدند.
اين مقام انتظامي بيان داشت: بلافاصله مأموران به تعقيب خودرو پرداخته و موفق شدند آن را متوقف کنند كه در بررسي هاي صورت گرفته مشخص شد ،خودروي مذكور سرقتي است.
سرهنگ جعفري نژاد تصريح کرد: دربررسي هاي اوليه از متهمان مشخص شد همدست آنها در يكي از منازل در حال سرقت است كه با اعترافات آنان نفر سوم نيز حين سرقت در منزل يكي از شهروندان شناسایي و دستگير شد.
وي عنوان داشت: متهمان در تحقيقات صورت گرفته به سرقت دوميليارد ريال اموال منازل شهروندان شامل طلا وجواهر و وجوه نقد اعتراف كردند.
فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر خاطر نشان كرد: در اين رابطه مالخر اموال مسروقه نيز شناسايي و دستگير شد و تمامي محل هاي مورد سرقت و مالباختگان اين سرقت ها شناسايي و پس از تنظيم شكايات ، متهمان به همراه پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.
سرهنگ "جعفري نژاد" گفت: به منظور جلوگيري از سرقت منزل، ، به شهروندان توصيه مي كنيم از نگهداري وجوه نقد زياد، اشياء قيمتي و اسناد و مدارک در منزل و محل هايي كه سارقان به سهولت به آنها دسترسي پيدا مي كنند خودداري کرده و حتي المقدور در صورت نگهداري اين اشياء‌ در منزل از گاوصندوق هايي كه از استحكام لازم برخوردار است، استفاده کنند.

 افتتاح پایگاه سلامت رازی، ویژه اتباع خارجه
با حضور نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان صورت گرفت؛
افتتاح پایگاه سلامت رازی، ویژه اتباع خارجه

پایگاه سلامت رازی افتتاح شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین با حضور داناپالا نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان مرکز سلامت رازی، ویژه اتباع خارجه افتتاح شد.
داناپالا در این مراسم از تلاش های مسؤولین تشکر کرد و عملکرد ایران در رسیدگی به پناهندگان را بسیار خوب توصیف کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در اینباره گفت: پایگاه رازی از این پس به صورت متمرکز پاسخگوی نیازهای بهداشتی و درمانی 14 هزار تبعه افغانستانی و همچنین اتباع کشورهای پاکستان، هند و عراق خواهد بود.

دکترباقری افزود: خدمات بهداشتی و درمانی از قبیل واکسیناسیون، بیماری های غیر واگیر و... به همه گروه های سنی اتباع غیرایرانی حتی اگر فاقد کارت اقامت باشند ارایه می گردد.
گفتنی است در این مراسم معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیرکل دفتر امور اتباع خارجه استان، رییس علوم پزشکی اصفهان، سرپرست فرمانداری و بخشدار نیز حضور داشتند.
مرکز سلامت رازی در خیابان مدرس واقع شده و تکمیل آن 5 ماه به طول انجامیده است. این بنا دارای مساحت زیربنای 229 مترمربع و مساحت زمین 500 متر مربع می باشد و مبلغ کل هزینه های ساخت، محوطه سازی و تجهیزات آن بالغ بر 267 میلیون تومان بوده است.

قطاری برای اوتیسمِ «آبی»
قطاری برای اوتیسمِ «آبی»

قطار آگاهی رسانی بیماری اوتیسم به راه افتاد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در دومین روز از هفته اوتیسم و به منظور آشنایی شهروندان با این بیماری، قطار اوتیسم به راه افتاد.
مسؤول مرکز اوتیسم خمینی شهر با اشاره به این که 15 نفر از بچه های اوتیسم این مرکز براین قطار سوار بودند گفت: هر یک از این بچه ها را یک مربی همراهی می کرد و مسیر حرکت از شهرداری به سمت فرمانداری، دفتر امام جمعه و اداره آموزش و پرورش بود.
کشاورز ضمن اشاره به هدف از راه اندازی این قطارکه مطرح شدن اسم «اوتیسم» بودآفزود: از بادکنک ها و نمادهایی به رنگ آبی به عنوان نشانه این بیماری استفاده کردیم تا شهروندان با دیدن این رنگ به یاد «اوتیسم» بیفتند.
وی ادامه داد: وقتی که اسم اوتیسم مطرح شد و مردم نسبت به آن حساس شدند، می توانند اطلاعات آن را به وسیله متن های راهنمای ما یا از طریق فضای مجازی دریافت کنند.
کشاورز با اشاره به این که مرکز اوتیسم بیش از یک سال است که آگاهی رسانی در این زمینه را انجام می دهد افزود: در طول این مدت تعداد افراد ثبت نام شده در این مرکز از 30 به 75 نفر افزایش پیدا کرده است.
گفتنی است این برنامه با همکاری اداره بهزیستی، موسسه خیریه اوتیسم و جمعیت هلال احمر شهرستان خمینی شهر در سطح شهر اجرا شد. همچنین ۱۰ نفر از اعضای داوطلب جوانان جمعیت هلال احمر خمینی شهر در این برنامه بشر دوستانه مشارکت داشتند و ضمن همراهی با کودکان مبتلا به اوتیسم به معرفی این مرکز خیریه و اخلال ناشی از این بیماری اشاره نمودند. توقف در اداره آموزش وپرورش و اداره بهزیستی شهرستان از دیگر برنامه های این روز بود.
شایان ذکر است سرپرست فرمانداری و امام جمعه ضمن آشنایی با فعالیت های این مرکز از این حرکت درجهت فرهنگ سازی وشناخت به موقع این بیماری و پیشگیری از گسترش آن حمایت نمودند.

تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر در نشست خبرنگاران :
تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری


به گزارش خبرنگار فرصت، در هر دوره قبل از شروع انتخابات و نام€Œ نویسی جهت شرکت، فعاليت€Œهای مقدماتی که رنگ و بوی تبليغات و مقدمه€Œچينی براي ورود به عرصه انتخابات دارد آغاز می€Œشود و افراد درصدد کسب آرای حداکثری بر می€Œآیند و در این محدوده زمانی است که اصطلاحاتی همچون تخلفات انتخاباتی به گوش می€Œ رسد که آشنا شدن با مصادیق آنها خالی از فایده نیست. روز گذشته یوسف کریمی دادستان خمینی شهر طی نشستی با خبرنگاران شهرستان ضمن اعلام این موضوع که زمان تایید صلاحیت ها به پایان رسیده، از نامزدهایی که تایید صلاحیت شده اند درخواست کرد که در چارچوب قانون تبلیغات خود را انجام دهند و کسانی که به هر دلیلی رد صلاحیت شده اند طبق قانون باید اگر اعتراضی دارند در فر صت قانونی و از طریق مراجع قانونی اقدام کنند.
وی با بیان اینکه تقوا و اخلاق انتخاباتی باید سرلوحه همه خدمتگزاران و مردم قرار گیرد، اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران در بحث انتخابات قانون جامع و شفافی وجود دارد که فصل€Œالخطاب است. دادستان با بیان اینکه رعایت قانون یک اصل است، افزود: باید به توصیه€Œهای ولی امر مسلمین جهان و رهبر معظم انقلاب اسلامی که تاکید به رعایت قانون، دفاع از آرای مردم و فراهم€Œ سازی زمینه €Œای برای حضور حداکثری در صحنه انتخابات توجه کرد که شرکت حداکثری مردم در انتخابات سبب حفظ آبرو و اقتدار نظام است و باید مسوولان در این زمینه کوشا و فعال باشند.
همچنین به تبلیغات رسانه های بیگانه در کمرنگ کردن حضور در انتخابات و عدم شرکت و عدم تمکین از قانون اشاره نمود و گفت: بصیرتی که بین آحاد ملت وجود دارد باید نقشه دشمن را برملا سازد زیرا هرگونه آسیب به انتخابات خواست دشمنان انقلاب است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمینی شهر با اعلام اینکه در دادگستری شهرستان خمینی€Œ شهر ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی تشکیل شده است، تصریح کرد: اگر مردم تخلف و جرم انتخاباتی را مشاهده کردند می€Œ توانند به دادستان شهرستان اطلاع دهند و این موضوع در ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی رسیدگی شده تا با هرگونه تخلفی برخورد قاطعی انجام شود.
همچنین اظهار داشت: دادگستری و دادستان شهرستان با سه اصل قانونمندی، بی €Œطرفی و امانتداری در انتخابات حضور فعال داشته و نقش موثری را ایفا می€Œکند.
دادستان شهرستان خمینی €Œشهر گفت: با هرگونه تخلف و حرکت خلاف قانون بدون درنظر گرفتن جایگاه شخص یا افراد متخلف برابر قانون با سرعت و قاطعیت در خارج از نوبت رسیدگی و برخورد می€Œ شود، در سطح شهرستان خمینی€Œ شهر تاکنون تخلف انتخاباتی به ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم گزارش نشده و امیدواریم تا پایان با این سلامت پیش برویم.
وی در ادامه این نشست با اشاره ماده 67 قانون شوراهای اسلامی بخشی از موارد تخلفات انتخاباتی را به شرح زیر بر شمرد: خرید و فروش رای، کم یا زیاد نمودن آرای، رای دادن با شناسنامه جعلی یا دیگری، رای دادن بیش از یک بار، تقلب در رای گیری یا شمارش آرا، توصیه به نوشتن نام نامزد معین از طرف اعضای شعب اخذ رای یا هر فرد دیگری، جعل اوراق و اسناد انتخاباتی و موارد مشابه، ایجاد رعب و وحشت در بین رای دهندگان و ...
همچنین دادستان در بخشی از سخنان خود به مواردی که در امر انتخابات برای نامزدها ممنوع می باشد اشاره نمود و گفت: راه اندازی کاروان های تبلیغاتی، استفاده از بلندگوهای سیار خارج از ستاد یا محل سخنرانی، اعلام نظر شخصیت ها در تایید نامزد ها باذ ذکر عنوان و مسوولیت آنها، استفاده از صدا و سیما و میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه دولتی و رسمی دارد همچنین فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری، نصب هر گونه اثر تبلیغاتی نامزدها بر روی علایم راهنمایی رانندگی و تابلوهای دیگر سطح شهر، استفاده از وسایل و امکانات دولتی و هر گونه فعالیت تبلیغاتی مجریان و ناظرین برای نامزدهای انتخاباتی ممنوع می باشد.
همچنین هر گونه تبلیغ علیه نامزدها و هر گونه هتک حرمت به نامزدها جرم می باشد.
وی در ادامه در مورد مجازات های در نظر گرفته شده برای این تخلفات گفت: قانونگذار بر حسب مورد مجازات های لازمه را در نظر گرفته است اعم از شلاق، حبس، تعطیلی نشریه یا سایت خبری و ... می باشد.
وی بیان کرد: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادسرا و دادگاه شهرستان خمینی€Œشهر تعیین شده و طبق مفاد قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بررسی€Œها انجام می€Œ شود که این قوانین باید مورد توجه همه کاندیداها و مردم باشد.

مراکز اداری موظف به نصب مخازن آب شدند
مراکز اداری موظف به نصب مخازن آب شدند

به منظور جلوگیری از بروز بحران در فصل گرم و مدیریت منابع آب شرب مراکز اداری، بیمارستانها و پادگانهای شهرستان موظف به نصب مخازن آب شدند به گزارش روابط عمومی آبفا استان اصفهان حوزه خميني شهر به دنبال دستورالعمل مدیریت بحران استان شانزده اداره شهرستان ملزم شدند طی ماه جاری مخازن استراتژیک را نصب و نتیجه را به این اداره اعلام نماید.
براساس گزارش دیگری از روابط عمومی آبفا پس از نصب و راه اندازی نرم افزارهای سامانه1522جلسه ای آموزشی منطقه خمینی شهر برگزاری جلسه ای به منظور آموزش سامانه 1522 به ارزیابان و اپراتورهای امور مشترکین نواحی درچه، کوشک و اصغرآباد برگزار شد.

افزایش تخت های بیمارستانی خمینی شهر به 266 تخت
بیمارستان منظریه تا پایان تیرماه بهره برداری می شود
افزایش تخت های بیمارستانی خمینی شهر به 266 تخت

رییس شبکه بهداشت و درمان از گشایش بیمارستان منظریه تا پایان تیرماه خبر داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دکتر باقری با بیان اینکه بیمارستان در حال حاضر تحویل شبکه بهداشت و درمان شهرستان است، افزود: آماده سازی 4 واحد آزمایشگاه، سیستم اینترانت داخلی بیمارستان، شستشوی ملحفه و لباس و همچنین آشپزخانه با شبکه بهداشت شهرستان است که همگی در دست انجام می باشد.
وی اضافه کرد: با راه اندازی این بیمارستان بخش های مختلف بیمارستان های شهیداشرفی و ساعی به جز اورژانس ها به بیمارستان منظریه منتقل خواهد شد.
متولی بهداشت و درمان شهرستان که در جمع خبرنگاران سخن می گفت از ادامه فعالیت اتاق عمل بیمارستان شهیداشرفی به عنوان اتاق عمل اورژانس خبر داد و افزود: بخش دیالیز بیمارستان ساعی به بخش های سی سی یو و پست سی سی یو همین بیمارستان انتقال می یابد و به زودی با همکاری خیریه بقیت اله و دانشگاه علوم پزشکی توسعه خواهد یافت.

به گفته دکتر باقری با افزایش تخت های بخش دیالیز به 35 تخت نیاز شهرستان تا 30 سال آینده پوشش داده می شود.  تعدادی از تخت های دیالیز را وزارت بهداشت و درمان  و تعدادی را خیریه بقیت الهتامین خواهد کرد .

دکتر باقری با بیان اینکه در حال حاضر 100 تخت بیمارستانی داریم از افزوده شدن 166 تخت دیگر با راه اندازی بیمارستان منظریه خبر داد و گفت: به زودی تعداد تخت های بیمارستانی شهرستان به 266 تخت افزایش خواهد یافت.
وی که در نشست خبری انجمن خیریه بقیت اله که به مناسبت هفته سلامت برگزار شده بود، سخن می گفت، تعداد تخت های بیمارستانی خمینی شهر را در سال 1404، 590 تخت پیش بینی کرد و گفت: با احتساب 300 تخت بیمارستان ساعی، خیریه درمانی تحقیقاتی رسول اکرم (ص) و همچنین بیمارستان جدید التاسیس دیگری در صورت صدور مجوز تعداد تخت های بیمارستانی به 590 تخت افزایش یافته و کاربری استانی پیدا خواهد کرد.

صفحه 1 از 485