امروزپنجشنبه, 30 شهريور 1396-- Thursday Sep 21 2017

ساعت 23:49:49

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 12:15:06

استقبال بانوان از اهدای خون بسیار کم است
در جلسه ستاد اهدای خون شهرستان مطرح شد:
استقبال بانوان از اهدای خون بسیار کم است

استقبال کم بانوان از اهدای خون یکی از نقیصه های بزرگ در حوزه انتقال خون است. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مدیر اهداکنندگان خون اداره کل انتقال خون استان ضمن اعلام این خبر گفت: علیرغم اینکه خانم ها بیش از 50 درصد از خون های اهدایی را دریافت می کنند اما تنها سه درصد از خون های اهدایی از جانب بانوان است. دکتر طبیب پور که در جلسه ستاد هماهنگی اهدای خون خمینی شهر سخن می گفت، افزود: استقبال بانوان از اهدای خون در کشور ما بسیار کم است و این در حالی است که در کشورهای اروپایی بیش از 60 درصد خون های اهدایی از جانب خانم هاست.


وی در بخش دیگری از سخنانش از عدم مشاهده اچ آی وی مثبت در میان خون های اهدایی خمینی شهر خبر داد و گفت: این نشان از سلامت و پاکی شهروندان خمینی شهری دارد.


مدیر اهداکنندگان خون اداره کل انتقال خون استان همچنین از حضور ممیزانی از آلمان و اتریش در مرکز اهدای خون خمینی شهر خبر داد و افزود: در صورتی که این بازرسان تایید کنند قادر خواهیم بود پلاسما را از همین جا به اروپا بفرستیم.


رضایی مسئول اهدای خون خمینی شهر نیز در ادامه جلسه از اهدای 25 واحد خون به طور روزانه از تیرماه تا کنون خبر داد و افزود: روز هفتم محرم خونگیری ویژه بانوان در ساختمان اهدای خون شهرستان انجام خواهد شد.


در پایان جلسه سرپرست فرمانداری از دستگاه های اجرایی شهرستان که عضو ستاد اهدای خون عاشورای حسینی هستند خواست تا همکاری های لازم را با مسئولان اهدای خون داشته باشند. راعی همچنین از خبرنگاران حاضر در جلسه خواست تا با پوشش کامل خبری به ترویج هر چه بیشتر فرهنگ اهدای خون به ویژه در میان بانوان کمک کنند.


گفتنی است برنامه دقیق زمان و مکان اهدای خون متعاقبا اعلام خواهد شد.

بانوان خمینی شهری رتبه های برتر قرآنی را از آن خود کردند
بانوان خمینی شهری رتبه های برتر قرآنی را از آن خود کردند

مریم سادات ابطحی، سمیه کریمی و نرگس آقایی در نهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن کریم همراه با ترجمه و تدبر به رتبه برتر دست یافتند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، زهرا محمدی نیز در رشته مفاهیم قرآن چهلمین دوره مسابقات قرآن سازمان اوقاف به رتبه سوم کشور دست یافت.

شهردار جدید شهر کوشک معرفی شد
شهردار جدید شهر کوشک معرفی شد

مراسم تودیع و معارفه شهردار کوشک در کانون فرهنگی پرورشی این شهر برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین، در این مراسم که مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری، سرپرست فرمانداری خمینی شهر، امام جمعه شهر کوشک، مشاور و مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی دوره چهارم و پنجم، مسئولین ادارات شهرستان و جمعی از معتمدین و شهروندان شهر کوشک حضور داشتند، راعی از زحمات شهردار یاری در طول مدت خدمت در شهر کوشک علیرغم محدودیت های مالی تشکر کرد. وی حفظ محیط زیست و جلوگیری از فعالیت چاه های زغالی در این شهر ، آزاد سازی و آسفالت معابر و همچنین فعالیت های فرهنگی را ازجمله اقداماتی دانست که شهردار قبلی در کوشک انجام داده است. براساس این گزارش در ادامه مدیرکل دفتر امور شهر وشوراهای استانداری طی سخنانی درخصوص شرح وظایف شهرداری و شورای شهر نکاتی را بیان نمود و حکم مهندس قربانی را تقدیم و از زحمات مهندس یاری تقدیر کرد.

سفر رئیس اداره اوقاف کشور و والدین شهید حججی به خمینی شهر
سفر رئیس اداره اوقاف کشور و والدین شهید حججی به خمینی شهر

عکاس: سعید بیگی

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور در ادامه سفر به استان اصفهان در آستان امامزاده سیدمحمد خمینی شهر حضور پیدا کرد. به گزارش فرصت آنلاین، حجت الاسلام علی محمدی در ابتدای بازدید ضمن ادای احترام به مقام شهدای هشت سال دفاع مقدس که در جوار این امامزاده دفن شده اند در قطعه مدافعان حرم لشکر فاطمیون حضور پیدا کرد و تربت پاک این شهیدان را گلباران کرد. وی در ادامه ضمن زیارت امامزاده سیدمحمد بن زید بن امام علی بن الحسین (علیه السلام) ضریح مطهر آن حضرت را غبارروبی و عطرافشانی نمود.


رییس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور همچنین در نشست با مسوولان شهرستان خمینی شهر و برخی کارشناسان اداره اوقاف استان اصفهان شرکت کرد و با اشاره به مبارزات و مقاومت های مردم مسلمان ایران در مقابل قلدری های آمریکا گفت: برای دستیابی به عزت و قدرت شرطی وجود دارد و آن راهی است که امام راحل برای ما مشخص کرده که در ادامه راه اهل بیت (ع) است. ما باید به این راه ایمان، اعتقاد، باور داشته باشیم و در آن مسیر حرکت کنیم.

گفتنی است پدر و مادر شهید محسن حججی نیز حجت الاسلام محمدی را در سفر به خمینی شهر همراهی کردند. تقدیر از حجت الاسلام قربانی رئیس اداره اوقاف خمینی شهر نیز از دیگر برنامه های این سفر چند ساعته بود. 

در خمینی شهر باید مجمع ذاکرین اهل بیت (ع) داشته باشیم
در همایش مسئولان و مداحان هیئات مذهبی مطرح شد:
در خمینی شهر باید مجمع ذاکرین اهل بیت (ع) داشته باشیم

تشکر ویژه فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان از هیئات مذهبی از جمله اتفاقاتی بود که در همایش مداحان و مسئولان هیئات مذهبی شهرستان روی داد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این همایش فرماندهی نیروی انتظامی خمینی شهر ضمن تشکر از هیئات مذهبی به خاطر هماهنگی و همکاری در برپایی مراسم ندای محرم گفت: چایخانه ها نیز باید ساماندهی گردد تا خدای ناکرده در عزاداری ها مشکلی به وجود نیاید.


سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: پیشنهاد می کنم هر هیئت چند نفر را به عنوان پلیس یار با بازوبند مخصوص مشخص کند تا مسئولان بدانند باید با چه کسی صحبت کنند.
در ادامه مراسم مسئول کانون مداحان اداره تبلیغات طی سخنانی از مداحان خواهر و برادر درخواست کرد که در کانون مداحان شهرستان عضو گردند و کد کشوری دریافت نمایند.


حسن زاده ادامه داد: مداحان بسیاری در شهر هستند ولی کمتر از 200 نفرشان عضو کانون هستند. در شهرستان خمینی شهر که به حسینیه ایران معروف است، باید مجمع ذاکرین داشته باشیم. از هیئات تقاضا می شود با این کانون همکاری کنند و این مجمع را تشکیل دهند.


وی تصریح کرد: هیئات مذهبی باید به اداره تبلیغات مراجعه نمایند یا در خانه به صورت اینترنتی در سامانه طوبی ثبت نام کنند و هیئت خود را به ثبت برسانند تا بتوانند از سهمیه ها و تسهیلات سازمان تبلیغات بهره مند گردند.


وی به انتخابات شورای هیئات مذهبی در روز 5 آبان سال جاری اشاره کرد و از هیئاتی که آمادگی دارند، دعوت کرد به اداره تبلیغات شهرستان مراجعه نمایند.
سخنران بعدی مراسم حجت الاسلام کشکولی مدیر حوزه علمیه اصفهان بود که با اشاره به آیه 111 و 112 سوره توبه گفت: از این دو آیه می توان ده ویژگی که لازم است هیئتی ها داشته باشند را استخراج کرد. وی دوری از غرور و تکبر و همچنین بلند گریستن بر مصائب اباعبدالله الحسین (ع) را از جمله این ویژگی ها عنوان کرد.


گفتنی است به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خمینی شهر و در آستانه ماه محرم همایش مسئولان و مداحان هیئات مذهبی شهرستان با حضور رئیس اداره تبلیغات، فرماندهی نیروی انتظامی، دیگر مسئولان شهرستان، مداحان و دست اندرکاران هیئات مذهبی در آستان امامزاده سید ابراهیم(ع) ورنوسفادران برگزار شد.

هفتصد دستگاه دارای مرکز سلامت می شود
هفتصد دستگاه دارای مرکز سلامت می شود

زمین مرکزخدمات جامع سلامت هفتصد دستگاه مشخص شد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان طی قراردادی مابین مسکن وشهرسازی ودانشگاه علوپزشکی اصفهان زمینی به مساحت ۲۰۸۰ متر مربع واقع درخیابان جانبازان جهت احداث مرکزخدمات جامع سلامت هفتصد دستگاه به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد ریال به تملک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درآمد.این زمین در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت وضرورت اختصاص فضای فیزیکی مناسب ومطلوب جهت ارائه خدمات اولیه سلامت در منطقه مذکوربا پیگیریهای مدیریت شبکه ومسئول واحد طرح گسترش تحویل مدیریت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خمینی شهر گردید.

کاروان سلامت جمعیت هلال احمربه اصغرآباد رفت
کاروان سلامت جمعیت هلال احمربه اصغرآباد رفت

در سفر یک روزه کاروان سلامت جمعیت هلال احمرشهرستان خمینی شهر، به شهراصغرآباد ،خانه داوطلب وبانک امانات تجهیزات پزشکی افتتاح شد.به گزارش فرصت آنلاین دراین برنامه یک روزه کاروان سلامت جمعیت هلال احمر شهرستان خمینی شهرمتشکل از پزشکان متخصص و عمومی، کاردرمانگر، عفونی، کودکان، تغذیه و مشاوره و اعضای جوان داوطلب جمعیت هلال احمربه مردم منطقه پذیرای نیازمندان بوده وبه آنهاکمک ها و خدمات درمانی ارائه دادند.

ضریح امامزاده سیدابراهیم(ع) تعویض شد
ضریح امامزاده سیدابراهیم(ع) تعویض شد

ضریح جدید امامزاده سیدابراهیم(ع) درب سید نصب شد. به گزارش فرصت آنلاین به گفته رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان، ضریح مذکور به ابعاد یک متر و 75 سانتیمتر در دو متر و 40 سانتیمتر از جنس چوب ساخته شده است. حجت الاسلام مهدی قربانی افزود: با کمک 650 میلیون ریالی خیّران بقعه ساز، طی چهارماه ساخته و آماده نصب شده است.
گفتنی است آستان مقدس امامزاده سیدابراهیم (ع) از نوادگان حضرت موسی بن جعفر(ع) در شهرستان خمینی شهر، میدان امام حسین، بلوار شیهد منتظری، کوچه درب سید واقع شده است.

صفحه 1 از 506