امروزسه شنبه, 29 آبان 1397-- Tuesday Nov 20 2018

ساعت 03:34:41

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 00:05:45

 با صحیفه سجادیه بیشتر آشنا شویم
امام جمعه موقت خمینی شهر:
با صحیفه سجادیه بیشتر آشنا شویم

آخرین نماز جمعه فروردین ماه 1397 خمینی شهر به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میردامادی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام میردامادی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: بیایید با صحیفه سجادیه امام زین العابدین(ع) بیشتر آشنا گردیم و به ویژه با دعای مکارم الاخلاق ایشان ارتباط برقرار کنیم.


وی با اشاره به روز پاسدار گفت: برخی از رخدادها و ترورهای اوایل انقلاب اسلامی به خاطر نبود سازمان هایی مانند سپاه پاسداران بود تا اینکه سپاه پاسداران با هدف حفظ ارزش ها تشکیل گردید.


خطیب موقت جمعه همچنین با اشاره به روز جانباز گفت: همیشه و مخصوصا این روزها وظیفه داریم به جانبازان انقلاب سری بزنیم. من خودم احساس شرمندگی می کنم وقتی می بینم جانبازی تمام هستی اش را داده و 30-20 سال است رنج می کشد به خاطر انقلاب و من و شما. این دِینیست که بر گردن همه ما قرار دارد.

کاهش 40 درصدی مصرف برق در بلوار دانشجو
کاهش 40 درصدی مصرف برق در بلوار دانشجو

اصلاح روشنایی بلوار دانشجو علاوه بر افزایش کیفیت روشنایی موجب کاهش 40 درصدی در مصرف انرژی نیز شد. مدیر امور برق شهرستان ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: برای اجرای این طرح که در هفته پایانی سال گذشته انجام گرفت، 560 میلیون ریال هزینه کردیم.


مهندس مشفقی افزود: در اقدام دیگری موفق شدیم شبکه و پست هوایی که در معبری در میدان دوشاخ تعبیه شده بود را در کمتر از 72 ساعت جا به جا کنیم.
وی با بیان اینکه این اقدام پس از آزاد سازی و احداث میدان دوشاخ توسط شهرداری انجام گرفت، گفت: امیدوارم با تداوم تعامل میان دستگاه ها در شهرستان شاهد خدمت رسانی بیشتری به مردم باشیم.

قریب به چهار هزار نفر در آیین اعتکاف شرکت کردند
قریب به چهار هزار نفر در آیین اعتکاف شرکت کردند

امسال قریب به چهار هزار نفر در مساجد شهرستان معتکف شدند و خمینی شهر از لحاظ آمار معتکفان بعد از اصفهان در رتبه دوم استان قرار گرفت. یکی از کارشناسان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: مراسم اعتکاف امسال که با روزهای 11، 12 و 13 فروردین مصادف شد، در 26 مسجد شهرستان شامل مساجد خمینی شهر، کوشک، اصغرآباد و همچنین مسجدی در روستای قلعه امیریه برگزار گشت.

رضایی در ادامه با بیان اینکه همزمانی ایام البیض ماه رجب با تعطیلات نوروزی آمار معتکفان را در سراسر کشور کاهش داد، افزود: این تقارنِ زمانی، معتکفان خمینی شهر را نیز با 40 درصد کاهش نسبت به سال گذشته روبرو کرد اما با این وجود توانستیم شهرستان کاشان را پشت سر گذاشته و در جایگاه دوم استان قرار بگیریم.


وی همچنین گفت: دوهزار و 296 نفر از معتکفان زن و هزار و 459 نفرشان از مردان بودند و مسجد جامع آدریان با 560 نفر معتکف بالاترین آمار را در میان مساجد شهرستان به خود اختصاص داد.

لازم به ذکر است که اگرچه تعطیلات نوروزی موجب شد اعتکاف دانشجویی در شهرستان برگزار نشود ولی در سه مسجد اعتکاف دانش آموزی برگزار شد.

اسلام با هنر همراه است
امام جمعه خمینی شهر:
اسلام با هنر همراه است

نماز جمعه روز 17 فروردین در خمینی شهر به امامت آیت الله رحیمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، "حمایت از کالای ایرانی" و "روز هنرهای اسلامی" دو موضوعی بود که امام جمعه به آنها پرداخت.

وی حمایت از کالای ایرانی را در درجه اول از وظایف دولت دانست و گفت: وضعیت بد اقتصادی برخی افراد را وامی دارد که برای خرید کالای خارجی ارزان قیمت به نقاطی مثل بنادر و مرزها بروند.


رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی که به نام روز "هنرهای اسلامی" نامگذاری شده، گفت: اسلام با هنر همراه است و اگر هنرمندان به قرآن ورود پیدا کنند، چه دُرّهایی که نمی توانند از دل آن استخراج کنند برای تهیه فیلم و نمایش و شعر.


وی با انتقاد از اداره ارشاد و اتاق اصناف گفت: چرا از نامگذاری برخی مغازه ها و بانک ها با عناوینی مثل پاسارگاد و کوروش پیشگیری نمی شود؟


گفتنی است فرماندار جدید شهرستان نیز طی سخنان کوتاهی به استفاده از ظرفیت های شهرستان برای تحقق شعار امسال یعنی حمایت از کالای ایرانی تاکید کرد.
مسلم زاده همچنین از مردم خواست در تشکیل مجمع سلامت در محلات شهرستان و همچنین صرفه جویی در مصرف آب همکاری کنند.

 سیزده به در روز حفظ محیط زیست است
امام جمعه خمینی شهر:
سیزده به در روز حفظ محیط زیست است

سیزده به در و روز پدر دو مطلب مهمی بود که در نماز جمعه خمینی شهر در 10 فردوردین 1397 بیان شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت الله شیخ عباس رحیمی روز سیزده به در را روز حفظ محیط زیست نامید و گفت: متأسفانه در 13 فروردین محیط زیست ما آسیب می بیند به خاطر آلودگی، ریخت و پاش، لطمه به درختان و گیاهان، ضرر به مزارع مردم که مشمول حق الناس نیز می شود.
خطیب جمعه ادامه داد: همچنین این روز، روز عبرت گرفتن از شگفتی های آفرینش است. به صحراها و باغات بروید و درختان و گیاهان و حیات دوباره زمین را نظاره کنید. بدانید که طبق فرمایش قرآن معاد هم اینچنین است که انسان ها بعد از مردن و پوسیدن، زنده می شودند همانگونه که خداوند زمین را بعد از مردن، زنده و سرسبز می کند.
نماینده ولی فقیه ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت زینب کبری(س) گوشزد کرد: یادمان باشد 15 ماه رجب با سیزده به در مقارن گشته است و مواظب باشید حرمت این روز را نگه دارید.

رضایت پدر برکت عجیبی در زندگی دارد
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به روز پدر گفت: حرمت پدر "ذاتی" است؛ فرقی ندارد چه دینی داشته باشد. در قرآن نیز چندین مرتبه به احسان به پدر و مادر سفارش شده است آن هم بعد از بحث توحید و پرستش خداوند و این اهمیت موضوع را می رساند. احترام پدر و مادر واجب است. حرمت پدر را نگه دارید. اطاعت از پدر و مادر در غیر گناه واجب است حتی اگر غیرمسلمان بود.
مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان رضایت پدر را رضایت خدا دانست و گفت: رضایت پدر برکت عجیبی در زندگی دارد. نارضایتی اش نیز باعث بدبختی می شود و در همین دنیا چوبش را سخت می خورید. طبق روایات پدر و مادر بهشت تو هستند. اگر بهشت و خوشبختی می خواهید کنار و یاور آنها باشید.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد: روز پدر و روز مادر فقط تشریفات نباشد. احترام و تکریم پدر و مادر مختص روز مادر یا روز پدر نیست بلکه در طول عمر باید به ایشان محبت کرد و تکریم نمود حتی اگر از دنیا رفته اند. عمل به وصیت آنها، رفتن سر مزار، فاتحه خواندن و یادشان کردن ارزش دارد. کاری کنید که همیشه بگویند خدا پدرت را بیامرزد. پدر و مادر هم در حیات هم در ممات بر ما حق دارند.

دومین کاروان شادی جشنواره نوروزی 97 به راه افتاد
جشنواره ملی رالی تور خانوادگی سفور در خمینی شهر
دومین کاروان شادی جشنواره نوروزی 97 به راه افتاد

خودروهایی با پلاک های ایران 23، ایران 53، ایران 43، ایران 11، ایران 86، ایران 63، ایران 14، ایران52 با راننده ها و سرنشین هایی شاد و خندان و بادکنک های رنگی آویخته از اتومبیل ها و پرچم های سه رنگ رقصان در باد دیروز مسیر باغ بانوان تا منطقه گردشگری لادر را در فضایی دوستانه و آکنده از شادی طی کردند.

 

 

کاروان شادی آفرین و پرنشاط رالی خانوادگی در خیابان های شهر به راه افتاد تا باری دیگر شادی را در اولین روزهای سال میهمان شهر کند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، جشنواره ملی رالی تور خانوادگی سفور که با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر و اداره کل میراث فرهنگی استان به اجرا درآمد با استقبال پرشور مردم و مسافران روبرو شد.
عقربه های ساعت حدودا 11 صبح را نشان می داد که این کاروان شادی در خیابان های شهر به راه افتاد تا نام دومین کاروان شادی برنامه های نوروز 97 را به نام خود به ثبت برساند.
خودروها در پارکینگ لادر به صف شدند تا سرنشین هایشان در جشنی پرشور شرکت کنند. صندلی های قرمز رنگ مقابل جایگاه از صبح انتظار میهمانان را می کشید و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از میهمانان لادر با جشنی شاد و پرنشاط پذیرایی کرد.

هنرنمایی گروه موسیقی سنتی بامداد روشن انتظار، اجرای مسابقه و... برنامه های متنوعی بود که برای لادری ها برگزار شد.


گفتنی است قرعه کشی این رالی خانوادگی و اعلام نام 7 برنده ای که قرار است هر کدام یک خودروی 45 میلیون تومانی جایزه بگیرند به زودی و به صورت زنده از تلویزیون پخش خواهد شد.

پلیس راهور شهرستان و سازمان آتشنشانی نیز با خودورهای امدادی این کاروان را همراهی کردند. 

عکس ها از: سمانه پریشانی

 چون ریشه در آب است امید ثمری هست
گفتگویی متفاوت با سهیلا جورکش؛ قهرمانی که اسید را شکست داد:
چون ریشه در آب است امید ثمری هست

"سهیلا" ستاره سهیل شد برای یک مدت طولانی و به جز روی تخت بیمارستان در هیچ کجا پیدایش نبود. روزهای زیادی از سه و سال نیمه اخیر عمرش را در اتاق عمل گذرانده است. نه یکبار نه ده بار که نود بار و نه فقط در بیمارستان های اصفهان که در تهران و اسپانیا و آمریکا و این ماجرا همچنان قرار است ادامه داشته باشد.
بینایی چشم راست کاملا از دست رفته، نیمی از بینایی چشم چپ پس از چندین عمل سنگین و پر ریسک بازگشته و هنوز هیچ جراحی زیبایی روی صورتش صورت نگرفته است.
روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته روزهایی که حتی برای عوض کردن پانسمان زخم هایش هم مجبور بودند بی هوشش کنند و به قول خودش روزی هزار بار مرده و دوباره زنده شده است اما وقتی با او حرف می زنی هیچ بویی از ناسپاسی، ناامیدی و ناخوشی استشمام نمی کنی.
در هر جمله اش بارها یاد خدا می کند و بزرگترین خواسته اش از خدای بزرگ ایجاد صلح و عدالت جهانیست. هر بار به اتاق عمل می رود می گوید: "خدایا خودت مرا جراحی کن" و امید دارد که بینایی چشم راستش نیز به او بازگردد.
26 ساله بود که آن اتفاق تلخ رخ داد و اسیدی که ناجوانمردانه به صورت و گردن و دست و پایش پاشیدند خیلی چیزها از جمله بینایی اش را از او گرفت و او را به اولین قربانی اسیدپاشی زنجیره ای پاییز 93 در اصفهان تبدیل کرد. اما حالا که سه سال و نیم از مهرماه 1393 و آن روز شوم می گذرد او سال های سال بزرگتر شده است.
گفتگوی متفاوت ما را با این بانوی پر انرژی و سرشار از امید و انگیزه بخوانید:

دنیا برایت چه رنگ است؟
دنیا برایم هفت رنگ است به رنگ هفت روز هفته. نظامی در هفت پیکر می گوید: شنبه سیاه است به معنی صبر، یکشنبه زرد است به معنی راستی، دوشنبه سبز است به معنی ترک عادت های بد، سه شنبه سرخ است به معنی عشق، چهارشنبه آبیست به معنی کار شرافتمندانه، پنجشنبه قهوه ایست به معنی کار نیک و جمعه سفید است به معنی طبیعت. من به این تعابیر بسیار اعتقاد دارم. عاشق رنگ طلایی هم هستم.


وقتی تنها هستی به چه فکر می کنی؟
لحظات تنهایی ام را با یاد خدا پر می کنم خصوصا اگر در طبیعت باشم. آنجا خداوند را بیشتر می بینم و به خاطر نعمت های بیکران و رنگارنگش سپاسگزارش هستم. به خاطر نعمت سلامتی که به من ارزانی داشته از او ممنونم.


هنوز به آن اتفاق فکر می کنی؟
بله


اگر خداوند بگوید که سهیلا یک دعای مستجاب به انتخاب خودش پیش من دارد، از او چه می خواهی؟
بزرگترین آرزویم این است که مردم جهان در صلح و برابری زندگی کنند. همه در آرامش و شادی باشند و همچنین عزیزان من.


از روز حادثه تا کنون چند بار زیر تیغ جراحی رفته ای؟
تا حالا 90 بار زیر تیغ جراحی رفته ام و همچنان هم ادامه دارد.


چه جراحی های دیگری نیاز داری؟
چشم چپم نیاز به عمل تکمیلی دارد چون هنوز پلک ندارم و چشمم همیشه باز است. چشم راستم هم که بینایی ندارد نیاز به جراحی دارد و امید دارم که بینایی اش را به دست بیاورم. جراحی های زیبایی را هم تا الان به خاطر چشمم نتوانسته ام انجام بدهم.


هزینه های درمانت را چطور تامین کرده ای؟
بخشی را خودمان و بخشی دیگر را دولت.


تا حالا چقدر هزینه کرده ای؟
خیلی خیلی زیاد


بدترین لحظه ای که تا حالا تجربه کرده ای:
آن لحظه ای که دستگاهی که روی چشمم گذاشته بودند افتاد و بینایی ام را از دست دادم.


بهترین لحظه ای که تا حالا تجربه کرده ای:
لحظه ای که بعد از تاریکیِ چشمانم دوباره بینایی ام را به دست آوردم و توانستم زیبایی های دنیا را ببینم.


راجع به این واژه ها حرف بزن:
اتاق عمل: سپردن کامل و خالص خودم به خداوند خصوصا برای جراحی های بینایی. وقت هایی که برای عمل چشم آماده می شدم به خداوند می گفتم خدایا یا بمیرم یا ببینم. دستم را در دست خداوند می گذاشتم و می گفتم خدایا تو مرا جراحی کن.


وزیر بهداشت: اگر در دنیا نامرد و نامردی هست انسان های بزرگ و انسانیت هم هست.


اسید: افکار پلید، شوم و ناآگاهانه


آمریکا: به دست آوردن نعمت بینایی


چشم: لذت بردن از زیبایی های دنیا


خمینی شهر: مردمانی شریف و همدل. از همه همشهریانم به خاطر دعاهای خیرشان ممنونم.


پدر و مادر: بزرگترین پشتیبان


معجزه: به معجزه ایمان بیاوریم. معجزه برای من بارها اتفاق افتاد. آن زمان که رفتنم به آمریکا به هیچ عنوان مقدور نبود اما شرایطش فراهم شد و راهی شدم و عمل موفقیت آمیزم آنجا به وقوع پیوست برایم معجزه بزرگی بود.
معجزه این نیست که بنشینیم و او بیاید در بزند. باید بگردیم و نشانه های خداوند را بیابیم به این می گویند معجزه.


سلامتی: بزرگتریم نعمت خداوند. قبل از اینکه از دستش بدهیم قدرش را بدانیم.


"چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید" یعنی چه؟
همدیگر را به راحتی قضاوت نکنیم. همه ما برای آزمایش به این دنیا آمده ایم.


اگر قاضی پرونده سهیلا جورکش بشوی برای کسی که مرتکب این جنایت شد چه مجازاتی در نظر می گیری؟
اول از همه در جمع از او اقرار می گیرم و بعد او را به دست افکار عمومی می سپارم تا مجازاتش کنند چون این اسید فقط به یک نفر پاشیده نشد این اسید را به روح مردم پاشیدند.
از نظر خود من اعدام برایش کم است چون با اعدام فقط یکبار می میرد اما من هزار بار مردم و زنده شدم.


سهیلا جورکش را در یک جمله تعریف کن:
معجزه عشق، ایمان، امید و آگاهی


این روحیه خوب را چطور به دست آورده ای؟
معتقدم این دنیا فانیست و هیچ از ما باقی نمی ماند مگر خوبی ها و بدی هایمان. دنیا را جایگاه تجربه و آزمایش می دانم و بس. از طرفی ایمانم به خدا بسیار است و دستم در دست اوست و اینگونه توانسته ام سخت ترین شرایط و بدترین اتفاقات را پشت سر بگذارم. از مرگ سیاه تر در دنیا نیست و من آن را به سختی تجربه کردم.
نه برگ گلی به شاخه ها می ماند/ نه هیچکسی به جز خدا می ماند/ خوش باش و بدی نکن که در این دنیا / یک خوبی و یک بدی به جا می ماند


این اتفاق مسیر زندگی ات را به چه سمتی سوق داد؟
هیچکس قادر نیست کس دیگری را به زمین بزند مگر اینکه خدا بخواهد و کسی که خدا را دارد وقتی زمین می خورد بلند می شود. یک نفر قصد داشت بینایی مرا از من بگیرد اما خواست خدا این بود که من واسطه برگرداندن بینایی دیگران بشوم. عمل ترمیمی که در آمریکا روی چشم من انجام شد و بینایی ام را به من برگرداند برای اولین بار رخ داد و من خودم داوطلب انجام این عمل شدم تا راه را برای دیگران باز کنم و به لطف خدا این عمل موفقیت آمیز و راهگشا بود. دکتر چادُش پزشک معالجم هم خیلی خوشحال بود و تاکید کرد که برای تکمیل درمانم به آمریکا برگردم.


از مسئولان کشور چه درخواستی داری؟
از همه مسئولانی که کمکم کردند تا بهبودی ام را به دست بیاورم خیلی ممنونم به ویژه از رئیس جمهور روحانی و دکتر هاشمی وزیر بهداشت و از آنها تقاضا دارم به کمک ها و حمایت هایشان ادامه بدهند تا سیر درمانم را تکمیل کنم.
از همه کسانی که به دیدارم آمدند از جمله خانم ناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس، خانم اثنی عشران معاون استاندار، دکتر فریده روشن رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اصفهان، شهردار حاج حیدری شهردار خمینی شهر بسیار ممنونم. همچنین از دکتر قریشی متخصص چشم در اصفهان و همه کسانی که دستم را گرفتند سپاسگزارم.


سال نو در پیش است، چه چیزِ عید نوروز را بیشتر از همه دوست داری؟
عید را و شکوفه هایش را و نو شدن را دوست دارم. فقط فصل ها نیستند که نو می شوند ما آدم ها هم می توانیم دوباره متولد شویم و تازه شویم مثل یک کودک. خیلی خوشحالم که امسال عید را در کشور خودمان هستم.


به یک بیت شعر مهمانمان کن؟
مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک/ چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم


حرفی اگر مانده...
پروفسور خدادوست بزرگترین چشم پزشک دنیا در آمریکا آن زمان که همه حتی پزشک معالج خودم ناامیدم کردند با یک مصراع شعر دنیایم را تغییر دادند. ایشان که متاسفانه چند روز است از دنیا رفته اند به من گفتند: "چون ریشه در آب است امید ثمری هست" این شعر مرا زیر و رو کرد و اتفاقا به واقعیت پیوست و من خوشحالم از اینکه آخرین بار با چشم بینا ایشان را ملاقات کردم. یاد این مرد بزرگ که امید را در دل من زنده کرد برای همیشه در قلب من زنده خواهد ماند.

بازدید 36 هزار نفر، از جاذبه های گردشگردی خمینی شهر
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر:
بازدید 36 هزار نفر، از جاذبه های گردشگردی خمینی شهر

در چهار روز اول فرودین، 36 هزار نفر از جاذبه های گردشگری خمینی شهر بازدید کرده اند. مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: لادر و بام سبز در این میان گوی سبقت را از دیگر اماکن ربوده اند به گونه ای که میزان بازدیدکنندگان از منطقه گردشگری لادر روزانه به بیش از هشت هزار نفر می رسد و بام سبز نیز روزانه پذیرای بیش از سه هزار نفر بازدید کننده است.


موسوی در ادامه گفت: بناهای تاریخی خمینی شهر شامل خانه های سرتیپ، مجیر و زهتاب و همچنین عصارخانه و برج کبوتر پذیرای شهروندان و میهمانان نوروزی می باشد.
وی با بیان اینکه همه روزه در این مکان ها برنامه های متنوع هنری به اجرا در می آید از شهروندان و میهمانان نوروزی خواست با حضور در اماکن گردشگری خمینی شهر از این برنامه ها نیز استفاده کنند.

صفحه 3 از 531