امروزسه شنبه, 29 آبان 1397-- Tuesday Nov 20 2018

ساعت 03:33:23

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 00:05:45

بام سبز خمینی شهر،  بام اصفهان است
شهردار در برنامه تلویزیونی ناز نوروز:
بام سبز خمینی شهر، بام اصفهان است

شهردار حاج حیدری در گفتگوی زنده ای که چهارم فروردین با برنامه ناز نوروز شبکه اصفهان داشت، خمینی شهر را به خاطر وجود جاذبه های گردشگری نظیر لادر و بام سبز قطب گردشگری استان نامید و گفت: در هر برنامه فرهنگی که در منطقه گردشگری لادر برگزار می شود از 20 تا 40 هزار نفر شرکت می کنند.
وی با تاکید بر اینکه تا کنون 17 برنامه با حضور هنرمندان بزرگ کشور برگزار شده که با استقبال بسیار خوب مردم روبرو شده است، گفت: این منطقه ابتدا یک چشمه بود که با طرح عمرانی عظیمی الان تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری استان شده و 230 هکتار زمین در اختیار شهر قرار گرفته است.


شهردار در ادامه سخنانش در این برنامه زنده، از بام سبز به عنوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر نام برد و گفت: این منطقه نیر تپه ای در دل باغات بود که خریداری شد و با کار عمرانی گسترده ای که در آن صورت گرفت اکنون به بام اصفهان تبدیل شده است. حاج حیدری در توضیح این مطلب گفت: خمینی شهر، اصفهان، فلاورجان و نجف آباد چهار شهر استان است که از فراز این تپه قابل مشاهده می باشد.
وی از برپایی نمایشگاه موزه مشاهیر در بام سبز به عنوان یکی از برنامه های نوروزی خمینی شهر یاد کرد و گفت: تصاویر و زندگینامه کوتاهی از300 نفر از بزرگان شهر را که در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، دینی، پزشکی، هنری و ... در کشور و حتی دنیا سرآمد بوده اند را در این مکان گرد آورده و در معرض دید شهروندان و گردشگران نهاده ایم تا خمینی شهر بیش از پیش شناخته شود و همگان بدانند که شهر ما در همه رشته ها حرف برای گفتن دارد.


شهردار با برشمردن اسامی بناهای تاریخی خمینی شهر نظیر خانه سرتیپ، خانه مجیر، خانه زهتاب، عصارخانه و برج کبوتر گفت: اماکن گردشگری شهر ما در سه روز اول فروردین 26 هزار نفر بازدید کننده داشته است.


وی با بیان اینکه خمینی شهر علاوه بر اماکن دیدنی، جاذبه های گردشگری دیگری همچون غذاهای محلی مرغوب نیز دارد از همگان دعوت کرد به خمینی شهر سفر کنند.
شهردار حاج حیدری در پایان سخنانش از مردم خمینی شهر به خاطر اعتمادشان به شهردار و شورای اسلامی شهر تشکر کرد.

به یکدیگر کتاب عیدی بدهید
امام جمعه خمینی شهر:
به یکدیگر کتاب عیدی بدهید

نخستین نماز جمعه خمینی شهر در سال 1397 به امامت آیت ا... شیخ عباس رحیمی برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، خطیب جمعه ضمن تبریک سال نو تاکید کرد: از جمله عیدی هایی که باید مرسوم گردد، هدیه دادن کتاب است. با هدیه کردن کتاب فقط به یک نفر هدیه نداده اید، بلکه خانواده او نیز با مطالعه آن کتاب بهره مند می گردند. در کنار هدیه های مادی، معنوی را نیز قرار دهید تا بچه ها از همان کودکی بفمند که عیدی فقط اسکناس و پول نیست. چه در دید و بازدیدها، چه عیادت رفتن و در کل هر جا رفتید، کتاب هم هدیه بدهید.


نماینده ولی فقیه ادامه داد: بیایید مانند طبیعت، دلهایمان را نیز بهاری کنیم و با عبادت خالق و خدمت به خلق روحمان را تازه نماییم مخصوصاً در ماه ارزشمند رجب. هدف این است که آدمی از دنیا توشه ای برای آخرت برگیرد لذا حتی اگر یک روز هم بیشتر زنده ماند، باید آن روز را قدر بداند. در آن روز می توان گذشته را اصلاح و کوتاهی را جبران نمود ولی ممکن است فردایی نباشد.


استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مقام معظم رهبری هر ساله روی گره های کور زندگی مردم دست می گذارد و سال را نامگذاری می کند، گفت: جهت تحقق شعار امسال یعنی "حمایت از کالای ایرانی" مسؤولان یک وظیفه دارند و آن نظارت و پشتیبانی از تولیدات ملیست. مردم نیز وظیفه دارند بگردند و کالای خوب و باکیفیت ایرانی بخرند تا تولیدکنندگان مجبور شوند کیفیت اجناس خود را بالا ببرند.


رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با بیان اینکه طوری اعتکاف را جذاب نشان دهید که جوانان شرکت کنند و از شرّ ماهواره ها و فضای مجازی مصون مانند، گفت: ثواب افطاری دادن در ایام اعتکاف کمتر از افطاری ماه رمضان نیست. می توانید بانی شوید و بخشی از هزینه های سحری و افطاری معتکفین را مخصوصاً در محله های فقیر و نیازمند یا اعتکافهای دانش آموزی بپردازید.

مناطق گردشگری پذیرای پنج هزار نفر بازدیدکننده شد
در دومین روز از فروردین
مناطق گردشگری پذیرای پنج هزار نفر بازدیدکننده شد

آمار بازدید کنندگان در دومین روز از فروردین به پنج هزار نفر رسید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اماکن تاریخی و طبیعی خمینی شهر در دومین روز فروردین پذیرای پنج هزار بازدید کننده بود که در این میان مناطق گردشگری لادر و بام سبز گوی سبقت را از دیگر مکان ها ربودند.


حضور چهار هزار بازدیدکننده در لادر، 700 نفر در بام سبز، 400 نفر در خانه سرتیپ، 200 نفر در خانه مجیر و 170 نفر در عصارخانه به مناطق گردشگری خمینی شهر رونقی دیگر بخشید.

در نوروز خانواده شهدا را ارج نهید و به دیدار جانبازان بروید
امام جمعه موقت خمینی شهر:
در نوروز خانواده شهدا را ارج نهید و به دیدار جانبازان بروید

آخرین نماز جمعه سال 1396 خمینی شهر به امامت امام جمعه موقت حجت الاسلام و المسلمین تمنایی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام تمنایی ضمن تبریک سال نو گفت: انشاالله در سال جدید ارتباطات خانوادگی و صله رحم بیشتر گردد. اختلافات را از بین ببرید. در نوروز خانواده شهدا را ارج نهید و به دیدار جانبازان بروید. روز اول نوروز هم با سالروز شهادت امام هادی(ع) مقارن گشته است، مواظب باشید حرمت امام محفوظ بماند.


خطیب موقت جمعه خطاب به نمایندگان مجلس گفت: مشکلات دولت را ببینید و کارهایش را رصد نمایید و به گوش مردم برسانید. خدمات دولت را بازگو سازید. خیانت ها را نیز بگویید و گزارش دهید.


حاج آقا تمنایی در پاسخ به کسانی که می گویند انقلاب چکار کرده است، گفت: امروز انقلاب دست ما را باز کرده است و باعث شده ما آمریکا را زیر پا له کنیم. ما قدرت آمریکا را شکسته ایم. آمریکا در حال انفجار است.

وی تصریح کرد: دشمن می خواهد با بی حجابی در ایران فساد ایجاد کرده، آن را گسترش دهد. جوانان ما خون دادند. در قیامت شهدا جلوی ما را می گیرند می گویند ما جلوی دشمن را گرفتیم، شما چه کردید؟


امام جمعه موقت شهرمان با اشاره به اتفاق حمله به سفارتخانه ایران در انگلیس گفت: برای ما سخت بود چهره واقعی تشیع انگلیسی را به دنیا نشان دهیم. این اتفاق باعث شد چهره واقعی تشیع انگلیسی که در این شهر هم نفوذ کرده بود، نشان داده شود. شیعه انگلیسی یعنی کسی که از اختلاف بین شیعه و سنّی استفاده می کند.

چگونه از خطرات مسافرت با وسایل نقلیه عمومی در امان بمانیم
چگونه از خطرات مسافرت با وسایل نقلیه عمومی در امان بمانیم

- همواره مراقب جیب خود باشید.


- در صورت بروز هرگونه تخلف و مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق 110 و يا حضورا به پلیس راه اطلاع دهید.


- در هنگامی که اتوبوس برای اقامه نماز در رستوران های بین راه توقف می کند مواظب وسایل خود باشید.


- دقت کنید در صورتی که مسافری بین راه پیاده می شود وسایل شما را به اشتباه جا به جا نکند.


- در پایانه های مسافربری به خودرو های مسافر بر متفرقه اعتماد نکنید.


- سعی کنید ساک و چمدان همراه خود را به قفل مجهز کنید یا حد الامکان از ساک یا چمدان های قفل دار رمزی استفاده کنید.


- دقت کنید افراد ناشناس بسته یا شئی را لابلای وسایل شما قرار ندهند.


-پول های خود را در چند جای مطمئن نگهداری کنید.


- از مصاحبت و درد دل با افراد ناشناس که تحت عنوان مسافر در کنار شما می نشینند، پرهیز کنید.


- از افرادی که به صورت متفرقه کنار جاده ها اقدام به عرضه مواد خوراکی و نوشیدنی می کنند هرگز چیزی نخرید.


- از قبول کردن هرنوع خوراکی و نوشیدنی از مسافران ناآشنا و مشکوک امتتناع ورزید زیرا ممکن است قصد مسموم کردن شما را داشته باشند.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان خمینی شهر

شب آخرین چهارشنبه سال در آرامش کامل
آمار مصدومیت چهارشنبه سوری امسال نیز صفر بود
شب آخرین چهارشنبه سال در آرامش کامل

امسال نیز همچون سال گذشته شب آخرین چهارشنبه سال در شهر ما با آرامش سپری شد. مسئول فوریت های پزشکی 115 دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: هیچکدام از ماموریت های ما در شب گذشته به چهارشنبه سوری ارتباطی نداشت و هیچ مورد مصدومیتی به ما گزارش نشد.


در همین رابطه مسئول روابط عمومی آتش نشانی خمینی شهر نیز از آرامش شب گذشته در شهر خبر داد و گفت: چند مورد تماسی نیز که با آتش نشانی گرفته شد برای خاموش کردن لاستیک ها و چوب های در حال سوختن بود. 


کاظمی در ادامه از شهروندانی که با فرهنگ پذیری و روشن اندیشی از ایجاد بستر برای مصدومیت خود و دیگران پیشگیری کردند تشکر کرد.

چگونه از به سرقت رفتن اتومبیل مان پیشگیری کنیم؟
هشدارهای نیروی انتظامی
چگونه از به سرقت رفتن اتومبیل مان پیشگیری کنیم؟

- اتومبیل خود را به لوازمی نظیر دزدگیر، سوییچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال و سایر وسایل تاخیری و بازدارنده مجهز نمایید.

- از پارک خودرو در نقاط خلوت خودداری نموده در صورت امکان در محلی که نور باشد پارک نمایید.

- هنگام ترک اتومبیل دقت کنید که درها و شیشه ها کاملا بسته باشد.

- هنگام ترک اتومبیل از به جا گذاشتن اشیای قیمتی در داخل اتومبیل خودداری نمایید.

- چون باز نمودن قفل های سوییچی مستلزم صرف زمان بیشتری می باشد بهتر است درهای اتومبیل را به این قفل ها مجهز نمایید.

- چنانچه از افراد ناشناس اتومبیل خریداری نمودید قفل ها و تجهیزات ایمنی آن را تعویض نمایید.

- اگر اتومبیل خود را هل می دهید اجازه ندهید افراد ناشناس پشت فرمان بنشیند.

- به هنگام سوار نمودن مسافر مشکوک به قصد خارج از شهر در شب ها دقت بیشتری نمایید.

- چنانچه اتومبیل خود را در پارکینگ منزل پارک می کنید کلیه درها را قفل نموده و سوییچ را روی خودرو نگذارید.

- به هنگام تصادف یا نزاع هایی که احتمال ساختگی بودن آن می رود دقت بیشتری نمایید.

- از قرار دادن سند،کارت و دیگر اوراق شناسایی خودرو در داخل خودرو جدا خودداری نمایید.

- از سپردن سوییچ خودرو به اشخاص غیر مطمئن خودداری نمایید.

 

تهیه کننده: معاونت اچتماعی نیروی انتظامی شهرستان خمینی شهر

ترقه ساز و ترقه فروش را به پلیس معرفی کنید
امام جمعه خمینی شهر:
ترقه ساز و ترقه فروش را به پلیس معرفی کنید

آیین عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته خمینی شهر به امامت آیت الله رحیمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه در ابتدای سخنان خود از نمازگزاران خواست در این روزهایی که به چهارشنبه پایان سال نزدیک می شویم هر جا شاهد ترقه سازی و ترقه فروشی بودند به پلیس خبر بدهند.


وی در ادامه سخنانش به افتتاح رسمی شبکه تلویزیونی "ایران کالا" نیز گریزی زد و گفت: امیدواریم این شبکه فقط کالاهای ایرانی باکیفیت را تبلیغ کند. آیت الله رحیمی همچنین از مردم خواست خریدهای شب عید و هدایای روز مادر و زن را از میان تولیدات ایرانی انتخاب کنند.


توصیه به مردم برای کم مصرف کردن آب، اعتراض به تورم و درخواست از مردم برای شرکت در جشن نیکوکاری از دیگر موضوعاتی بود که نماینده ولی فقیه در خمینی شهر به آنها پرداخت.

صفحه 4 از 531