امروزسه شنبه, 03 بهمن 1396-- Tuesday Jan 23 2018

ساعت 01:45:43

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

"نه" مردم شهرستان خمینی شهر به اغتشاشگران
"نه" مردم شهرستان خمینی شهر به اغتشاشگران

در پی چند مورد اغتشاش طی روزهای اخیر و آسیب رسانی به مردم و اموال بیت المال، اهالی خمینی شهر به دعوت سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان امروز صبح در میدان امام گرد آمدند تا به اغتشاشگران و مخلّان نظم و امنیت عمومی" نه " بگویند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این گردهمایی که اقشار مختلف مردم در آن حضور داشتند،حضار با سردادن شعارهایی دخالت های بیگانگان را محکوم کرده و خواستار هوشیاری مردم و مسئولین در مقابل دشمنی های بیگانگانان و فریبخوردگان داخلی آنها شدند. براساس این گزارش نماینده مقام معظم رهبری در ارتش منطقه اصفهان طی سخنان کوتاهی ضمن تمسک به آیه 32 سوره توبه گفت: "خداوند در قرآن می فرماید آنها می خواهند نور خدا را با دهانشان خاموش کنند ولی خدا جز این نمی خواهد که نور خود را کامل کند." حجت الاسلام قریشی ادامه داد: "شما مردم خمینی شهر بارها بصیرت خود را نشان داده اید و امید دشمنان اسلام را ناامید کرده اید." وی از مردم خواست تا گوش به فرمان مقام معظم رهبری بوده و با پایداری بر شعار "استقلال آزادی جمهوری اسلامی" و "نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی" ثابت قدم بمانند. در این تجمع بیاینه ای نیز از جانب جامعه روحانیت شهرستان خمینی شهر قرائت شد و در آن از نیروهای نظامی و انتظامی خواسته شد هر چه زودتر عوامل این بی نظمی ها و ناامنی ها را شناسایی و دستگیر کرده و آنها را طبق قانون به مجازات اعمالشان برسانند. در پایان، قطعنامه مردم خمینی شهر نیز قرائت شد. دستگیری عوامل اغتشاشات اخیر، تشکیل اتاق فکر جهت پیشگیری از بروز دوباره این تحرکات و اجرای اقتصاد مقاومتی از مفاد این بیانیه بود.

آرمین؛ قربانی اغتشاش گران
آرمین؛ قربانی اغتشاش گران

پسر پانزده ساله ای که درحال بازگشت از اصفهان به خمینی شهر بود،در منطقه جوی آباد هدف حمله اغتشاش گران قرار گرفت و به دست آنها کشته شد.به گزارش فرصت آنلاین جریان این حادثه روز گذشته بارها ازشبکه های مختلف صدا وسیما پخش گردید. به گزارش خبرگزاری صداوسیما خانواده آرمین صادقی خواستار برخورد قاطع با هنجارشکنان وآشوب گران شدندبراساس این گزارش عموی آرمین به خبرنگارخبرگزاری صداوسیما گفت: در سب حادثه برای تشویق آرمین باتوجه به پیشرفت تحصیلی اش به گردش رفته بودیم که هنگام بازگشت به خمینی شهر در خیابان شهید اشرفی اصفهانی صدای گلوله از اطراف شنیده می شد. آقای صادقی افزود: در طول مسیر با آرمین درحال گفتگو بودم که پس از مدتی متوجه شدم وی از خود واکنشی نشان نمی دهد. وی گفت: دست خود را به سمت آرمین بردم که چرا جواب نمی دهد اما متوجه خونریزی از ناحیه سر او شدم و سریع آرمین را به بیمارستان منتقل کردم. عموی آرمین افزود: در بیمارستان کادر پزشکی اعلام کردند پس از شلیک گلوله جان خود را ازدست داده است.  پدر آرمین هم با ابزار ناراحتی از مرگ فرزندش خواستار پیگیری جدی مسوولان برای دستگیری مسببان این عمل خشونت بار شدند.

مردم خمینی شهر به راهپیمایی دعوت شدند
مردم خمینی شهر به راهپیمایی دعوت شدند

مردم غیور و انقلابی شهرستان خمینی شهر برای شرکت در راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر در روز چهارشنبه دعوت شدند. به گزارش فرصت آنلاین، در اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خمینی شهر مردم انقلابی برای شرکت در اجتماع محکومیت حرکت ساختار شکنانه چند روز گذشته دعوت شدند. در این اطلاعیه آمده است با عنایت وقایع اخیر و حرکت مذبوحانه دشمن و ایادی داخلی برای محکومیت این حرکت ناشایست اجتماع حماسی چهارشنبه 13 دی ساعت 10 صبح در میدان امام خمینی (ره) خمینی شهر برگزار می شود.

 پنجمین روزِ آلودگی
هوای شهر ناسالم برای عموم است؛
پنجمین روزِ آلودگی

در پنجمین روز متوالی، هوای خمینی شهر برای عموم ناسالم است.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شاخص کیفی هوای خمینی شهر امروز 172 AQI بوده است. رییس اداره آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما پایداری هوا و انباشت آلاینده ها را در آلودگی هوا موثر دانست. بابک صادقیان توصیه کرد که از تردد غیرضروری شهروندان در مناطق آلوده خودداری شود.
گفتنی است در صورتی که شاخص آلودگی بین 151 تا 200 باشد هوا برای عموم ناسالم است.

 طلاق در شهرستان به خط قرمز رسید
طلاق در شهرستان به خط قرمز رسید

رسیدن میزان طلاق در شهرستان به خط قرمز مهم ترین موضوعی بود که در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان مطرح شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، فلاح رئیس اداره ثبت احوال شهرستان در این جلسه ضمن تاکید بر اینکه آمار طلاق نگران کننده است، از ازدواج دختران با سن بسیار پایین در شهرستان خبر داد و آن را یکی از علل افزایش طلاق برشمرد. 

در ادامه روسای دستگاه های مرتبط هر کدام به فعالیت های اداره متبوع خود در زمینه کاهش طلاق اشاره کردند. رئیس بنیاد شهید دراینباره گفت: ما ضمن برگزاری دوره های آموزش پس از ازدواج برای زوج های جوانِ جامعه تحت پوشش خود برای افراد مطلقه نیز طرح های مددکاری اجرا می کنیم. مقتدایی افزود: سعی داریم با برگزاری دوره های آموزشی این افراد را از آسیب ها دور نگه داریم.

 شیرانی رئیس زندان خمینی شهر نیز گفت: از طرف اداره کل موظف شده ایم زندانیان در آستانه طلاق را شناسایی کرده و برایشان کارگاه های آموزشی برگزار کنیم. 

رئیس کمیته امداد شهرستان نیز دراینباره به شناسایی مددجویان مطلقه اشاره کرد و از ازدواج مجدد 30 نفر از این افراد در 9 ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: این افراد از بسته های حمایتی کمیته امداد بهره مند شده اند. قصری در ادامه گفت: فروپاشی زندگی هیچکدام از 60 مددجوی مطلقه، به مسائل اقتصادی برنمی گردد و بیشتر پای مشکلاتی مثل اعتیاد، همسر آزاری و... در میان است.

 در ادامه جلسه یکی از حضار با اشاره به مشکلات فرهنگی اجتماعی شهرستان گفت: نگاه ما به مشکلات در هر محله باید با دیگر نقاط متفاوت باشد به عنوان مثال نگاه به اعتیاد در جوی آباد یک نگاه اقتصادی است و تا نگاه مسئولان در اینباره تغییر نکند این مشکل قابل حل نخواهد بود. گفتنی است کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان در فرمانداری و به ریاست فرماندار راعی برگزار شد.

نقشه ساخت 96 واحد مسکونی ویژه معلولان طراحی شد
نقشه ساخت 96 واحد مسکونی ویژه معلولان طراحی شد

نقشه ساخت 96 واحد مسکونی ویژه خانواده های دو معلولی طراحی شد. رئیس اداره بهزیستی شهرستان با اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: نقشه این 96 واحد با توجه به شرایط و نیازهای معلولان طراحی شده و به محضی که تسهیلات 130 میلیون تومانی از جانب دولت به این طرح اختصاص یابد کلنگ زنی انجام خواهد شد. ترابی افزود: با توجه به کمبود زمین در خمینی شهر تهیه زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح از زمان اعلان دولت، یک سال و نیم به طول انجامید تا اینکه سرانجام توانستیم قطعه زمینی پنج هزار متری پشت منطقه ارغوان را به آن اختصاص بدهیم.


وی افزود: این 96 واحد مسکونی ویژه خانواده های دارای دو معلول و فاقد مسکن در قالب چهار بلوک اجرا شده و واحدهای 70 متری و 80 متری تحویل این خانواده ها خواهد شد.
رئیس بهزیستی با تاکید بر اینکه خانواده ها در هیچ مرحله ای از کار دخالتی نخواهند داشت، گفت: به هر واحد 30 میلیون تومان کمک بلاعوض تعلق خواهد گرفت که 15 میلیون را بنیاد مسکن، 11 میلیون را بهزیستی و مابقی را خیّران مسکن ساز نقبل خواهند کرد و به محضی که تسهیلات 130 میلیونی دولت اختصاص یابد کار ساخت و ساز آغاز خواهد شد.
به گفته ترابی آن تعداد از خانواده هایی که از همان ابتدای اعلان این طرح، به فولاد شهر معرفی شدند اکنون واحدهای خود را تحویل گرفته و در آن ساکن شده اند.

سرپرست فرمانداری ازانجمن همیاران خانواده سلامت خمینی شهر بازدید کرد
سرپرست فرمانداری ازانجمن همیاران خانواده سلامت خمینی شهر بازدید کرد

مهندس مجتبی راعی به همراه کارشناس سازمان های مردم نهاد ومسئول امور بانوان فرمانداری از انجمن همیاران سلامت خانواده ومرکز مشاوره رهنمود سلامت شهرستان خمینی شهر بازدید و از نزدیک با خدماتی که در این انجمن برای افراد ارائه می شود دیدن نمودند.به گزارش فرصت آنلاین وی با اشاره به اینکه انجمن های مردم نهاد، فعالان عرصه فرهنگی در اجتماع هستند و باید کمک یار وهمکار دولت باشندضمن تأکید بر توسعه فعالیت های مردمی انجمن ها در حوزه های مختلف آمادگی فرمانداری در جهت حمایت از توسعه کمی وکیفی سازمان های مردم نهاد در شهرستان را اعلام نمود. فرماندارتقویت سمن ها را بستر لازم برای افزایش مشارکت عمومی در جامعه دانست وگفت: در دو سال گذشته در شهرستان زمینه ایجاد و تشکیل سمن ها تسهیل شده است ودر همین راستا نیز بازدیدهایی به منظور ارتقاء کیفیت فعالیت ها وبرنامه های سمن های شهرستان انجام می گیرد. برپایه تاین گزارش در این بازدید مدیرعامل واعضای هیئت مدیریه انجمن همیاران سلامت خانواده گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط انجمن ارائه نمودند.
گفتنی است انجمن از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را آغاز نمود. هدف کلی این انجمن توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در پنج محور زیستی، روانی، معنوی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. این انجمن بر این اندیشه است که جهت ارتقاء سطح سلامت فرد و جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی، بایستی با شیوه ای نوین و متفاوت از شیوه های سنتی خیریه ای و با الگو گیری از آموزه های ناب اسلامی-ایرانی ضمن ایجاد شغل و مهارت حرفه ای جهت تامین هزینه های گروه هدف، با آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی، به ایجاد و تقویت حس خود باوری و عزت نفس در آنان پرداخته و بدین وسیله در راستای افزایش سطح سلامت جسمی و معنوی جامعه گام برداشت.

  حماسه 9 دی انقلاب سوم بود
امام جمعه خمینی شهر:
حماسه 9 دی انقلاب سوم بود

مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته خمینی شهر به امامت آیت ا... عباس رحیمی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین خطیب جمعه با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری گفت: معظمٌ له نسبت به نفوذ در دستگاه های دولتی هشدار داد. دشمن به صورت آرام که کسی متوجه نشود، افکار خود را منتقل می کند. طوری می شود که خود ما از جانب دشمن سخن بگوییم و "مخالف خوان" شویم. این خطری برای جامعه است که باید جدی گرفته شود.
نماینده ولی فقیه ادامه داد: رهبر انقلاب بر اقتصاد مقاومتی تکیه دارد که امسال در تولید و اشتغال خلاصه می شود. هم به تولید باید اهمیت داد هم به خرید تولیدات داخلی. به تعبیر وی "باطل السحر" تحریمهای دشمن همین خرید تولیدات داخلیست.
استاد حوزه و دانشگاه از حماسه 9 دی به "انقلاب سوم" تعبیر کرد و گفت: در این روز پس از تعرض به ارزشها و هویت ملی و سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی ایران، مردم بصیر و ولایتمدار شوری برپا کردند و سیل خروشانی که تمام خار و خاشاکها را کنار زد و حماسه 9 دی را رقم زدند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد: مردم در 9 دی نشان دادند که در ارزشها و ولایت کوتاه نمی آیند. درست است که مشکلات دارند، ولی زمانی که پای انقلاب وسط می آید، حتی جانشان را فدا می کنند همانگونه که در عرصه دفاع از حریم اهلبیت(ع) این گونه عمل کردند.
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تصریح کرد: مطمئن باشید که دشمن بیدار است و ما نباید خوابمان ببرد. البته ملت ایران همواره بیدار و هوشیار گوش به فرمان ولایت و رهبری هستند

صفحه 4 از 523