امروزسه شنبه, 03 بهمن 1396-- Tuesday Jan 23 2018

ساعت 01:44:46

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

تقلب در تولید دوغ وکشک
تقلب در تولید دوغ وکشک

حدود 750 کیلوگرم دوغ و کشک غیر بهداشتی در خمینی شهر کشف و جمع آوری شد.به گزارش فرصت آنلاین، مدیر شبکه بهداشت ودرمان خمینی شهر گفت: یکی ازاتباع خارجی در یکی از مناطق خمینی شهر به همراه اعضای خانواده اش ازدوغ های تاریخ گذشته و فاسد در شرایط غیربهداشتی کشک تولید می کرد.احمد باقری افزود: کارشناسان بهداشت محیط باحکم قضایی پلیس دربازرسی از این مکان حدود 700 کیلوگرم دوغ و 60 کیلوگرم کشک کشف و جمع آوری گردید وپرونده متخلفان به مراجع قانونی ارسال شد.

مانورلحظه صفربرگزارشد
مانورلحظه صفربرگزارشد

مانور لحظه صفر با حضور مهندس مقدس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مهندس شیشه فروش مدیر کل مدیریت بحران استان، مهندس مجتبی راعی سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر، شهردار درچه در نیروگاه شهید عباس پور شهردرچه خمینی شهر برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین دراین مانور۵۰ دستگاه اجرایی و امدادی و خدمات رسانی در شهر درچه حضور داشتند. در این مانور زلزله که از ساعت ۲۲ پنجشنبه ۷ دی آغاز شددستگاههای اجرائی مرتبط کلیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای مقابله با زلزله احتمالی را به نمایش گذاشته و آمادگی خود را در این امر به معرض آزمایش قرار دادند. مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیر مترقبه استانداری اصفهان گفت: در این مانور که با هدف ارزیابی توان امدادی دستگاه ها برگزار شد،به ۵۰ دستگاه اجرایی و امدادی بدون اطلاع قبلی استان ، اعلام آماده باش و حضور داده شد. منصور شیشه فروش افزود: بیش از سه هزار نفر از عوامل امدادی در کوتاه ترین زمان به طور مستقیم و غیر مستقیم در نیروگاه برق شهید عباسپور، حاضر شده و توان تیم های خود را آزمایش کردند. معاون عمرانی استاندار اصفهان نیزدربازدید از این مانور گفت: امکانات استان برای مقابله با حوادث احتمالی مطلوب است ولی در صورتی که بخواهد وظیفه معین استانهای دیگر را انجام دهد ، امکانات بیشتری مورد نیاز است. علی مقدس زاده میزان آمادگی دستگاه ها در این مانوررا مثبت ارزیابی نمود.

دندانپزشکی غیرمجازبسته شد
دندانپزشکی غیرمجازبسته شد

درپی شکایت مردمی یک مرکز دندانپزشکی غیر مجازبسته شد به گزارش فرصت آنلاین روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان با اعلام خبرمذکورگفت: باهمکاری کلانتری ۱۵کوشک و معاون درمان شبکه ، پس از اخذ حکم ورود از معاون دادستان خمینی شهر به منزلی در یکی از محلات شهرستان خمینی شهر مراجعه و مشاهده گردید مکانی در شرایط غیر بهداشتی توسط فردی بدون تحصیلات دانشگاهی و بدون مجوزاقدام به ترمیم وپرکردن دندان میکند.براساس این گزارش وسایل و لوازم موجود جمع آوری ومحل مهروموم شد.در این پرونده یک نفر متخلف دستگیر و پرونده به مراجع قضایی ارجاع گردید.

سارق منازل دستگیر شد
سارق منازل دستگیر شد

یک سارق حرفه ای منزل در خمینی شهر دستگیر شد. به گزارش فرصت آنلاین فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در توضیح این خبر گفت: در پی وقوع چندین مورد سرقت منزل در شهرستان خمینی شهر مأموران پلیس آگاهی تحقیقات خود را آغاز و یک سارق را در این زمینه شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی دستگیر کردند. سرهنگ علی جعفری نژاد افزود: متهم در بازجویی های پلیس به سرقت 500 میلیون ریال اموال از منازل شهروندان در خمینی شهر اعتراف کرد. این مقام مسول انتظامی جهت جلوگیری ازسرقت منزل توصیه کرد، شهروندان از نگهداری وجوه نقد زیاد، اشیای قیمتی و اسناد و مدارک در منزل و محل هایی که سارقین به سهولت به آنها دسترسی پیدامی کنند خودداری کرده و حتی المقدور در صورت نگهداری این اشیا درمنزل از گاوصندوق هایی که از استحکام لازم برخوردار است و داخل دیوار تعبیه و قابل جابجایی نیستند استفاده کنند و قبل از خروج ازمنزل در صورت برخورد باهرگونه تردد و رفت و آمد افراد مشکوک و مظنون و پرسه زنی و تکدیگری درمحل سکونت  به پلیس 110 اطلاع دهند.

دو هنرستان جدید به هنرستانهای شهرستان اضافه می شود
دو هنرستان جدید به هنرستانهای شهرستان اضافه می شود

اولین نشست مطبوعاتی مدیر جدید آموزش وپرورش شهرستان خمینی شهربرگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازروابط عمومی آموزش و پرورش خمینی شهردراین نشست مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهمترین مطالبات آموزشی، اولویت و برنامه های دوره مدیریت جدید رامطرح کرد وگفت: ۱۶۱مدرسه در شهرستان فعال است که ازاین تعداد مراکز ۶۴ فضا فرسوده، ۶۱ فضا قدیمی مستحکم ،شش فضا مقاوم سازی شده و۳۰ فضا نوسازی شده است.حسین آقابابایی در مورد کمبود فضای آموزشی هنرستانی گفت: دو واحد آموزشی هنرستانی به شهرستان اضافه خواهد شد که محدودیت ثبت نام منطقه ای نخواهند داشت تا موضوع کمبود رشته ها و فضای آموزشی رفع شود ضمن اینکه از تاسیس هنرستان توسط بخش خصوصی استقبال خواهیم کرد. وی ازصدورمجوزبرای پیش دبستانی هایی تحت نظرنهادهای دیگرخبر داد وافزود: پیش دبستانی های فاقد مجوز با مراجعه به آموزش و پرورش و یکسان سازی مطالب آموزشی نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه های تمام شهرهای استان ممکن می شود
شهردار اصفهان :
توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه های تمام شهرهای استان ممکن می شود

شهردار اصفهان مهمترین محور فعالیت شهرداری در این دوره را توسعه گردشگری اعلام کرد.به گزارش فرصت آنلاین نوروزی با اعلام این موضوع در نشست شهرداران استان، گفت: توسعه گردشگری محقق نمی€ شود، مگر اینکه ارتباط و تعامل درست بین شهرهای استان برقرار شود، زیرا جاذبه€ های زیادی در شهرهای استان وجود دارد و قرار نیست، شهر اصفهان به€ تنهایی به موضوع گردشگری بپردازد. وی افزود: همانطور که کشورها باهم عقد خواهرخواندگی دارند این ارتباط باید در بین شهرهای استان هم فراهم شود، زیرابه یک نگاه جامع برای درآمدزایی مستمر نیاز داریم. شهردار اصفهان تأکید کرد: امروزه گردشگری برخی کشورها مانند ترکیه را متحول کرده است و اصفهان نیز می€تواند به €تنهایی در صنعت گردشگری، اقتصاد کشور را متحول کند. این اتفاق رخ نمی€دهد مگر با استفاده از مزیت های گردشگری سایر شهرهای استان اصفهان. اگر قرار باشد گردشگری در اصفهان رونق پیدا کند باید در کل استان باشد تا نتیجه €بخش باشد.گفتنی است این سخنان شهرداراصفهان زمینه را برای جذب گردشگر به  شهرستان خمینی شهر با همت مسولین شهر فراهم می سازد.

مهلت تهیه کارت ملی هوشمند تمدید نمی شود
درجلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان خمینی شهرمطرح شد:
مهلت تهیه کارت ملی هوشمند تمدید نمی شود

جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان به ریاست سرپرست فرمانداری واعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.به گزارش فرصت آنلاین در این جلسه سرپرست فرمانداری گفت: زمان تبدیل کارت های ملی قدیم به هوشمند قابل تمدید نیست ولازم است اطلاع رسانی بیشتری درخصوص تعویض کارتهای ملی قدیمی صورت گیرد.راعی ضمن تاکید بر استقرار دفتر ثبت طلاق در شهر درچه خواستارهمکاری شهرداری ها وهیئت امناء آرامستان ها و اداره ثبت احوال شد.

کارگاه کانکس سازی درچه ای ها در سرپل ذهاب+تصویر
کارگاه کانکس سازی درچه ای ها در سرپل ذهاب+تصویر

از همان شامگاه 21 آبان ماه که زلزله کرمانشاه به وقوع پیوست، مراجعات اهالی خمینی شهر به هلال احمر شهرستان برای هر گونه کمک آغاز شد و این کمک ها همچنان ادامه دارد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، تعدادی از اهالی شهر درچه همان روزهای اول پس از زلزله در اقدامی مبتکرانه ابزار کار خود را برداشته و راهی کرمانشاه شدند تا کارگاه کانکس سازی شان را همانجا سرپا کنند. این 14 نفر ابتدا به سراغ اداره کل فنی و حرفه ای کرمانشاه رفته و از آنها خواستند تا مکانی برای راه اندازی کارگاه در اختیارشان بگذارد. مسئول این گروه می گوید: ساختمان اداره فنی و حرفه ای شهرستان سرپل ذهاب در اختیار ما گذاشته شد و ما کار را آغاز کردیم. در گام بعدی به سراغ خیّران کرمانشاه رفته و از آنها خواستیم تا مواد اولیه را به ما برسانند و همینطور پیشنهاد دادیم تا نیروهایی را به ما معرفی کنند تا ما در حین کار به آنها نیز آموزش بدهیم.
اسحاقیان می افزاید: مواد اولیه در اختیار ما قرار گرفت و ما طی دو برنامه 10 روزه و 8 روزه در این کارگاه مشغول به کار شده و خانه های پیش ساخته را به نیازمندان اهدا کردیم.

  

 

 

 

 

 

 

صفحه 5 از 523