امروزسه شنبه, 29 آبان 1397-- Tuesday Nov 20 2018

ساعت 04:04:36

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 00:05:45

برای پررنگ کردن اخبار منفی شهرستان زمینه سازی نکنیم
سرپرست فرمانداری در شورای اداری:
برای پررنگ کردن اخبار منفی شهرستان زمینه سازی نکنیم

شورای اداری شهرستان با حضور اعضا، مقارن با دهه فجر در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.
دشمنان 39 سال انقلاب را نپذیرفتند
امام جمعه خمینی شهر در ابتدای این جلسه گفت: اگر دست خدای متعال با انقلاب نبود، انقلاب نه بود و نه می ماند. در قضیه ترورها و فتنه ها ما دست خدا را دیدیدم.
آیت ا... رحیمی با بیان این که حکومت اسلامی دو وجه دارد، افزود: یکی از این بخش ها مردمی است و جمهوریت نام دارد و یک بخش مشروعیت الهی است و اسلامیت نام دارد. وقتی در راس یک حکومت ولی فقیهی که وصل به امام معصوم باشد، این یک حکومت اسلامی و مشروع است. تمام زوایای حکومت اسلامی یعنی فرهنگ، اقتصاد، سیاست، مسائل اجتماعی و حقوقی باید در چهارچوب حکومت اسلامی باشد و این هیچ منافاتی با دموکراسی و حکومت مردمی ندارد.
وی تصریح کرد: اسلام کامل اسلامی است که حقوق تمام مردم و اقشار چه اقلیت های دینی و غیر دینی حتی مشرکین -مادامی که قصد جنگ مسلحانه و محاربه نداشته باشند- را به رسمیت بشناسد. آنچه که الان در دنیا به عنوان نظام حقوق بشری مطرح است، جزء بسیار ناچیزی است از آنچه در چهارچوب اسلام وجود دارد.
آیت ا... رحیمی با بیان این که مردم برای انقلاب آمدند چون امام (ره) را یک رهبر باصداقت تشخیص دادند ادامه داد: اینک دشمن می خواهد بین مردم و رهبری فاصله بیاندازد و یک سری ارزش ها را کم رنگ کند. می خواهد حتی اجتهاد و تقلید را زیر سوال ببرد. دشمنان 39 سال نتوانستند انقلاب را بپذیرند و از این به بعد هم نمی توانند.

در «ثنا» ثبت نام کنید
رییس دادگستری شهرستان با بیان این که اقتدار دستگاه قضایی به اقامه عدل است گفت: اعتماد مردم به دستگاه قضایی از اولویت های مهم این دستگاه است ولی متاسفانه گاهی ذهنیات را تغییر می دهند و باعث بی اعتمادی می شوند.
زیبایی فر با اشاره با اشاره به تاسیس دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی در مراکز استان ها در سال های قبل نوید تاسیس این دفتر را در خمینی شهر داد. وی افزود: کلیه خدمات از جمله ارائه دادخواست و شکواییه از طریق این دفاتر به مقام قضایی ارجاع داده خواهد شد.
وی همچنین افزود: به دلیل مشکلاتی که ابلاغ سنتی داشت در دفاتر مذکور موضوع ابلاغ الکترونیکی اوراق نیز در دستور کار قرار گرفته است.
زیبایی فر با بیان این که در حال حاضر بیش از 60 درصد ابلاغ های دادگستری از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی (ثنا) انجام می شود، از تمامی شخصیت های حقیقی و حقوقی خواست در این سامانه ثبت نام کنند. وی همچنین اعلام کرد در حال حاضر این ثبت نام در دادگستری به صورت رایگان در حال انجام است.
رییس دادگستری شهرستان از سامانه سجام (سامانه جامع آماری مردم) خبر داد و از آن به عنوان دیده بان پیشگیری یاد کرد و افزود: معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اقدام به راه اندازی سجام نموده است. از همه افراد می خواهم که مسائلی را که نیاز به اطلاع رسانی است اعلام کنند. از این طریق افرادی به عنوان دیده بان پیشگیری انتخاب می شوند و موضوعات را رصد می کنند و به قوه قضاییه ارجاع می دهند.

موتورسواران، در 70 درصد از تصادفات شهرستان حضور دارند
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان با اشاره به این که آمار تصادفات شهرستان بسیار بالاست افزود: تصادفات فوتی 90 درصد و تصادفات جرحی حدود 70 درصد در شهرستان افزایش داشته است. همچنین در 70 درصد از تصادفات ما یک طرف حادثه موتورسواران هستند.
سرهنگ علی جعفری نژاد افزود: بیش از نیمی از کارمندان ادارات شهر موتورسیکلت دارند. هر کارمندی هم که از ادارات کم شود، کارشان لنگ می شود. تخطی از سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم، حرکت خلاف جهت بی اندازه و ... به کرات انجام می شود.
وی علت عدم موفقیت در ایجاد فرهنگ صحیح ترافیک را یادگیری فرزندان از فرهنگ غلط پدرانشان عنوان کرد و گفت: باید روزی از این معبر رد شویم و به جایی باید برسیم که نخواهیم به مردم عتاب و خطاب داشته باشیم. مردم خودشان باید از این اتفاقات ناراحت باشند. همان طور که در بعضی از شهرها این موضوعات به فرهنگ تبدیل شده است.
سرهنگ جعفری نژاد در خصوص پایانه کامیون ها گفت: ما تلاش زیادی کردیم و آقای راعی، شهردار و شورای شهر و راهنمایی و رانندگی به این بحث ورود پیدا کردند. وقتی یک کامیون به داخل شهر می آید، اتفاقی که چند سال پیش افتاد و چند نفر را کشت، به وقوع می پیوندد. یا همین امسال که در چهارراه شیوا کشته دادیم. همچنین تمام آسفالت ها و زیرساخت ها از بین می رود. تمامی ادارات (مخابرات، برق، گاز، آب) کمک بکنند تا بتوانیم پایانه را بیرون ببرد. آن وقت شهردار می تواند تابلوی «ورود کامیون به شهر ممنوع» را بزند.

مصرف سرانه آب خانگی در خمینی شهر پایین است
رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان گفت: فرهنگ بالای مردم خمینی شهر باعث شده که مصرف سرانه خانگی پایینی داشته باشند.
جمشیدیان حذف ایستگاه پمپاژ آب محله دستگرد، ایجاد خط انتقال آب از بلوار امیرکبیر به شهید فهمیده، ساخت مخازن ذخیره آب و تجهیز چاه های آّب در اختیار آب و فاضلاب را از جمله اقدامات اداره آب و فاضلاب در جهت اصلاح الگو و صرفه جویی در مصرف آب برشمرد. وی همچنین به اتصال سه حلقه چاه به شبکه آب و فاضلاب به دستور شهردار اشاره کرد.
رییس اداره آب و فاضلاب افزود: ما خمینی شهر را به 10 بخش تقسیم کردیم و در تمام آن ها امکانات و تاسیسات را مشخص کردیم و به صورت دفترچه ای در آوردیم که در اختیار بخش حوادث قرار گرفت.

خط قرمز ما بی توجهی به خواست و نظر مردم است
سرپرست فرمانداری گفت: نباید عملکرد ضعیف بعضی از دستگاه ها موجب نارضایتی بین مردم شود. دستگاه ها ارائه عملکرد از خود داشته باشند و همچنین روابط عمومی هایشان را در جهت تعامل بیشتر با رسانه های سطح شهرستان قوی تر کنند.
مجتبی راعی به بهره برداری 16 طرح در زمینه های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی و اقتصادی در دهه فجر با اعتباری بالغ بر 58 و نیم میلیارد تومان در شهرستان اشاره کرد.
وی بر پیگیری مبادله موافقت نامه ها و جذب اعتباراتی که در تملک دارایی و قانون متوازن پیش بینی شده، تاکید کرد و گفت: تاکنون 5/34 درصد از اعتبارات تخصیص یافته است.
راعی گفت: اولویت اصلی ما پرداختن به اشتغال و جذب سرمایه گذار است و نیاز است که تمامی دستگاه ها بستر را برای سرمایه گذاری آماده کنند. گاهی اوقات مردم و سرمایه گذاران برای ورود به مبحث سرمایه گذاری اقدام کردند ولی بعضی از مسائل دست و پاگیر و یا هزینه هایی که به تولید تحمیل می شود مانع رغبت سرمایه گذار است.
وی افزود: در همین رابطه یکی از سیاست های عمومی دولت حمایت از تشکل های مردم نهاد است. خوشبختانه این شهرستان ظرفیت مردمی زیادی هم در بخش خیرین و هم در بخش تشکل های مردم نهاد دارد و در حال حاضر 76 تشکل مردم نهاد فقط از فرمانداری مجوز دارند.
سرپرست فرمانداری به رعایت حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت: نظام ما برآمده از رای مردم بوده است. اگر مواردی از بی توجهی به درخواست مردم و خبرنگاران به فرمانداری گزارش شود، مجبوریم که هم از طریق دستگاه استانی آن ها و هم مراجع بالاتر دنبال کنیم چون خط قرمز ما بی توجهی به خواست و نظر مردم است.
راعی همچنین بر کنترل بازار و قیمت ها و نیز آماده سازی شهرها و روستاها در آستانه نوروز تاکید کرد. وی با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در سال آینده بیان داشت: از همه مدیران تقاضا می کنم کمک ها را به سمت تکمیل فضاهای آموزشی موجود در شهرستان هدایت کنند.
راعی گفت: برای پررنگ کردن اخبار منفی در شهرستان زمینه سازی نکنیم. موارد منفی اتفاق می افتد ولی ضرورتی برای انعکاس رسانه ای به این وسعت نیست. شهرستان را با نام منفی روی آنتن می برند در صورتی که کارهای مثبت نشان داده نمی شود.
وی در پایان از اعضای شورای تامین، نیروهای بسیج مردمی، شهرداری ها به خصوص شهرداری و شورای خمینی شهر، شبکه بهداشت، اورژانس و دستگاه های خدماتی که در کنترل اغتشاشات نقش بسزایی داشتند تشکر کرد. راعی همچنین به حضور در راهپیمایی 22 بهمن در مقطع حساس کنونی تاکید نمود.
گفتنی است در پایان این جلسه انتصاب مدیران جدید در شهرستان اعلام شد. همچنین از داوود ترابی رییس اداره بهزیستی به عنوان رییس برتر شهرستان و اعضای کمیته های ستاد اربعین شهرستان به علت عملکرد خوبشان در اربعین حسینی و اعزام زائران، تقدیر شد. نجاری مدیر بانک ملت نیز به علت احساس مسؤولیت در رعایت تذکرات فرمانداری مبنی بر تامین امنیت بانک مورد تقدیر قرار گرفت.

سومین جشنواره گل شب بو 17 اسفند برگزار می شود
سومین جشنواره گل شب بو 17 اسفند برگزار می شود

نشست هماهنگی برگزاری سومین جشنواره استانی گل شب بو در فرمانداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این نشست مقرر شد که جشنواره امسال در روزهای 17 و 18 اسفندماه برگزار شود. انجام گفتگوی رادیویی رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان با موضوع جشنواره پیش از افتتاحیه و همچنین برگزاری یک کارگاه آموزشی با موضوع پرورش گل های فصلی و نشایی به عنوان برنامه جنبی این جشنواره از جمله طرح هایی بود که در این جلسه به تصویب رسید.


75 هکتار گلخانه در شهرستان داریم
بر اساس همین گزارش، شریفی رئیس اداره جهاد کشاورزی در این جلسه از وجود 75 هکتار گلخانه در شهرستان خبر داد و از آن به عنوان یک فرصت بزرگ اشتغالزایی یاد کرد. وی افزود: تا پیش از این تنها به کسانی مجوز راه اندازی گلخانه داده می شد که حداقل مساحت فضای مورد نظرشان سه هزار و 500 متر باشد ولی طی بخشنامه ای که اخیرا صادر شده به جهت کمک در اشتغالزایی این رقم به 1500 متر تغییر پیدا کرد تا گلخانه های کوچک مقیاس نیز اجازه تولید پیدا کنند.
گفتنی است این نشست با حضور شهردار درچه، اعضای شرکت تعاونی گلخانه داران شهرستان و دیگر دست اندرکاران و با ریاست عکافیان معاون برنامه ریزی فرمانداری برگزار شد.

آسایشگاه مدد جویان زندان خمینی شهر افتتاح شد
آسایشگاه مدد جویان زندان خمینی شهر افتتاح شد

آسایشگاه مدد جویان زندان شهرستان خمینی شهر با ظرفیت ۳۰۰ نفر که با هزینه ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال در مساحت ۶۳۰ مترمربع ساخته شده افتتاح شد. به گزارش فرصت آنلاین در مراسم افتتاح این آسایشگاه، مدیرکل زندان های استان اصفهان، امام جمعه، سرپرست فرمانداری، شهردار و جمعی از مسئولین شهرستان حضور داشتند.

۱۰۰۰ زندانی به زیباسازی شهر اصفهان کمک می‌کنند
۱۰۰۰ زندانی به زیباسازی شهر اصفهان کمک می‌کنند

رییس انجمن حمایت از زندانیان استان اصفهان گفت: یک هزار زندانی تا پایان سال جاری در زمینه زیباسازی شهر اصفهان همکاری می€کنند.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمود مباشری با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۰ زندانی به زیباسازی شهر کمک می€کنند، تصریح کرد: این تعداد تا پایان سال به ۱۰۰۰ زندانی خواهد رسید که این زندانیان در قبال فعالیت خود، حقوق دریافت می€کنند.

وی افزود: انجمن حمایت از زندانیان استان اصفهان ۳۵۰۰ خانواده زندانیان استان را تحت پوشش خود دارد و این انجمن به صورت مادی و معنوی از خانواده€های زندانیان حمایت می€کند. مباشری پرداخت کمک هزینه تحصیلی به فرزندان زندانیان را از جمله خدمات این خیریه اعلام کرد و افزود: این انجمن ۱۳۰۰ دانش€آموز و ۱۲۰ دانشجو در تمام مقاطع کارشناسی تا دکترا را تحت پوشش دارد.
رییس انجمن حمایت از زندانیان استان اصفهان افزود: این انجمن در تامین جهیزیه فرزندان زندانیان، تامین هزینه€های درمان بیماری€های صعب€العلاج و عمل€های جراحی مساعدت€های لازم به خانواده زندانیان را ارائه می€کند. وی با بیان اینکه انجمن حمایت از زندانیان استان اصفهان حدود ۷۰ سال قدمت دارد، گفت: خدمات این انجمن در جهت کاهش آسیب€های اجتماعی است و تلاش انجمن بر این است که با وجود دربند بودن سرپرست خانواده در زندان، خانواده و فرزندان به حوزه ناهنجاری€های اجتماعی وارد نشوند و نیازهای آنها به نحو شایسته€ای تامین شود. مباشری با تاکید بر اینکه این انجمن در حال پاکسازی پاتوق€های اعتیاد و جرم در محلات جرم€خیز اصفهان است، اظهار کرد: انجمن در حال منحل کردن پاتوق€های جرم€خیز و تبدیل آنها به کارگاه اشتغال€زایی است. رییس انجمن حمایت از زندانیان اصفهان با بیان اینکه در حال تولید کانکس€های تاشو توسط زندانیان اصفهان هستیم، گفت: تعداد ۲۰ زندانی در تولید این کانکس€ها فعالیت دارند که روزانه ۱۰ کانکس در این کارگاه تولید و به مناطق زلزله€زده ارسال می€شود.

یک باند توزیع مواد افیونی منهدم شد
یک باند توزیع مواد افیونی منهدم شد

اعضای یک باند 4 نفره تهیه وتوزیع مواد افیونی درشهرستان خمینی شهر دستگیر شدند. به گزارش فرصت آنلاین فرمانده انتظامی شهرستان با انتشاراین خبر گفت: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدرشهرستان در پی كسب خبری مبنی بر فعاليت گسترده يك باند توزيع کننده مواد مخدرموفق به شناسايی مخفيگاه آنها شدند .سرهنگ علی جعفری نژاد افزود: بادستورمقام قضایی تيمی از ماموران ، به محل اعزام و دريك اقدام ضربتی ضمن دستگيری 4 متهم در بازرسی از مخفيگاهشان بيش از55 کيلوگرم هروئين كشف شد.وی گفت دراین عملیات یک دستگاه خودروی پرايد كه جهت جابجايی مواد مخدرازآن استفاده می شد توقيف شد .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تودیع و معارفه شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تودیع و معارفه شد

صبح امروز طی آیینی در سالن اجتماعات امامزاده سیدمحمد (ع) رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تودیع و معارفه شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام مهدی قربانی که از شهریورماه 92 به ریاست اداره اوقاف خمینی شهر منصوب شده بود امروز با حکم مدیرکل اوقاف استان به شاهین شهر رفت و حجت الاسلام ابراهیمی سکان اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر را در دست گرفت.


به گزارش خبرنگار ما، مدیرکل اداره اوقاف استان در این آئین خدمات قربانی را در طول بیش از چهارسال ریاستش بر اداره اوقاف خمینی شهر ارج نهاده و وی را یک مدیر جهادی خواند.
حجت الاسلام صادقی در ادامه افزود: آقای قربانی در هر سه حوزه کاری اوقاف یعنی امور قرآنی، بقاع متبرکه و موقوفات به خوبی کار کرد و من قول می دهم که آقای ابراهیمی هم در هر سه حوزه قدم های خوبی در خمینی شهر بردارد. وی از همه مسئولان از جمله امام جمعه و فرماندار و همچنین هیات امنای امامزاده سیدمحمد (ع) خواست تا با رئیس جدید اداره اوقاف همکاری کنند.


مدیرکل اداره اوقاف اصفهان در بخشی دیگر از سخنانش به اقدامات انجام شده در سراسر استان گریزی زد و گفت: انصافا اقدامات خوبی در حوزه اوقاف انجام شده است. صادقی از امضای تفاهمنامه با بنیاد مسکن و اخذ سند 12 کاروانسرا در طول چهار سال گذشته خبر داد و گفت: احیای این 12 مکان و تبدیل آنها به هتل های سنتی و همچنین ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین اقدامات اوقاف و امورخیریه استان اصفهان بوده است.


وی با اشاره به تربیت یک میلیون نفر حافظ حداقل سه جزو از قرآن کریم در طول چهار سال اخیر توسط اداره اوقاف گفت: آن زمان که مقام معظم رهبری گفتند که باید ده میلیون نفر حافظ قرآن تربیت کنیم هیچ نهادی به جز اوقاف پا پیش نذاشت.


بر اساس همین گزارش، حجج اسلام قربانی و ابراهیمی در این آئین که با حضور رحیمی امام جمعه، راعی فرماندار، حبیبی نماینده میراث و گردشگر ی در خمینی شهر، تعدادی از اعضای شورا و همچنین مدیران عامل خیریه های محمودیه و اوتیسم برگزار شد، هر کدام به ایراد سخنانی پرداختند.


گفتنی است اخذ دو سند از موقوفات بزرگ، تعویض ضریح امامزاده سیدمحمد (ع)، ساخت ضریح جدید برای امامزاده سیدابراهیم ورنوسفادران، راه اندازی مهمانسرای امامزاده سیدمحمد، ساخت یک رواق جدید در کنار رواق حضرت رسول (ص) به مساحت هزار متر و ... از جمله اقداماتی بود که به عنوان خدمات حجت الاسلام قربانی در خمینی شهر از آن یاد شد.

۶ طرح کشاورزی درشهرستان خمینی شهربه بهره برداری رسید
۶ طرح کشاورزی درشهرستان خمینی شهربه بهره برداری رسید

چند طرح کشاورزی با حضور تعدادی ازمسولین استان و شهرستان و با همکاری جهاد کشاورزی درشهرستان خمینی شهر به بهره برداری رسید. به گزارش فرصت آنلاین، ۲ واحد دامداری وگاوداری شیری با ظرفیت تولید ۱۵۰ تن شیر و ۲۰ تن گوشت ،۲ طرح گلخانه سبزی و صیفی در سطح ۱۵ هزار متر مربع ،۲ طرح آبیاری کم فشار در مساحت ۲۲ هکتار طرح هایی بودند که مورد بهره برداری قرار گرفتند. راعی سرپرست فرمانداری در آیین افتتاح و بهره برداری از این طرح ها طی سخنانی با توجه به محدودیت منابع آب،ضمن تشکر از سرمایه گذاری و پیگیریهای مدیریت جهادکشاورزی بر ضرورت تولید کشت های گلخانه ای و حمایت از واحدهای تولیدی و اشتغالزا تأکید نمود.

وقتی شهرِ حامیان کودکان بی سرپرست، کودک آزار معرفی می شود
وقتی شهرِ حامیان کودکان بی سرپرست، کودک آزار معرفی می شود

جمعه گذشته حدود هفت و 15 دقیقه بعد از ظهر یک کودک رها شده کنار دیوار یکی از خانه های کوی گلبهار در مرکز شهر خمینی شهر توسط ساکنین پیدا و ماجرا به 110 گزارش داده شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین که خود درصحنه حضور داشت: این کودک که نامش را زهرا اعلام کرد از ناحیه چشم ها و پا آسیب دیده وبه نظر افغانی می آمد. زهرا می گفت: سه سال سن دارد و برادرش او را کتک می زده و مادرش وی را در این محل رها کرده است و دیگر برنمی گردد .مردم محل که به شدت تحت تاثیر وضعیت کودک قرار گرفته بودند وی را به خانه یکی از همسایه ها برده و به او رسیدگی کردند و با رسیدن 110 به محل زهرا را به اتفاق یکی از همسایه ها به بیمارستان انتقال دادند و بستری کردند. براساس این گزارش اما دو روز بعد خبر از قول روابط عمومی اداره بهزیستی استان ، توسط یکی از خبرگزاریها با تیتر کودک آزاری درخمینی شهر منتشر گردید . این خبر به سرعت توسط خبرگزاریها و روزنامه ها بارها و بارها و به سرعت بازتاب یافت و به رسانه های خارجی نیز رسید که موجبات ناراحتی و اعتراض شهروندان و بیش از همه خیران شهر را فراهم ساخت. مردم و خیران می گویند خیران خمینی شهری چندین خیریه بزرگ نگهداری کودکان یتیم و بد سرپرست و معلول را در شهر با هزینه های میلیاردی دایر و ازکودکان پناه جو که اکثرا خمینی شهری نیستند در آنها با پرداخت میلیونها تومان ماهانه نگهداری می کنند. مردم سوال میکنند چرا اینگونه اتفاقات که در همه دنیا به چشم می خورد باتیترهای خاص و مرتبط به اهالی شریف خمینی شهرمنعکس می شود و با احساسات مردم نوع دوست ونیک اندیشی که خود پناه کودکان معصوم بی پناه هستند و همین هفته قبل کمک میلیاردی به بهزیستی کردند بازی می شود.

صفحه 6 از 531