امروزسه شنبه, 03 بهمن 1396-- Tuesday Jan 23 2018

ساعت 01:43:46

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

دوشنبه هر ماه روز امربه معروف
دوشنبه هر ماه روز امربه معروف

دوشنبه هر ماه در تمام بخش‌های پلیس استان به عنوان روز امر به معروف و نهی از منکر اختصاص یافت. به گزارش خبرگزاری موج سردارمهدی معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان در این مورد گفت: یکی از اقدامات این فرماندهی امر به معروف ونهی از منکر است و به همین سبب دوشنبه هر ماه درهمه بخش‌های پلیس استان به عنوان روز امر به معروف و نهی از منکر اختصاص یافت.

طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر اجراشد
طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر اجراشد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از اجرای طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر ودستگیری معتادان متجاهر درکانون های جرم شهرستان خمینی شهر اجرا شد.
به گزارش فرصت آنلاین فرمانده انتظامی شهرستان گفت : در راستای برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی و فروشندگان ومصرف کنندگان مواد افیونی طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و دستگیری معتادان متجاهر شهرستان خمینی شهر اجرا شد . سرهنگ علی جعفری نژاد افزود: در نتیجه اجرای این طرح تعدادی از معتادان متجاهر و خطرناک جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد منتقل و تعدادی خرده فروش مواد مخدرنیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.
وی گفت: در این طرح مقدار دو کیلو گرم تریاک ، 400 گرم هروئین،200 گرم مواد مخدر صنعتی شیشه،100گرم گراس، مقدار 220 میلیون ریال وجه نقد حاصل از فروش مواد مخدر وهمچنین لوزام مصرف و توزیع مواد افیونی همراه چهار دستگاه خودرو و 6 دستگاه موتورسیکلت سرقتی و 25 عدد گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد.

21 دستگاه کانکس به کرمانشاه ارسال شد
به همت اتاق اصناف و اتحادیه های تحت پوشش شهرستان؛
21 دستگاه کانکس به کرمانشاه ارسال شد

با وجود گذشت بیش از یک ماه از وقوع زلزله در غرب کشور کمک های مردم نوعدوست خمینی شهر همچنان به این مناطق ارسال می شود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، تعداد 21 دستگاه کانکس مسکونی از طرف اتاق اصناف شهرستان و اتحادیه های تحت پوشش به سرپل ذهاب ارسال شد. رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه ارزش ریالی این کانکس ها یک میلیارد ریال است، گفت: علاوه بر اینکه در ساخت این اتاق ها از مواد اولیه مرغوب استفاده کردیم، آنها را به امکانات مورد نیاز نیز مجهز نمودیم.

جوهری دراینباره افزود: علاوه بر این کانکس ها که در اندازه های 2.5 در 6 و 2.5 در 4 توسط 9 دستگاه تریلر به مناطق زلزله زده ارسال شد، 50 عدد کرسی، 120 عدد لوله بخاری، دو عدل لباس نو و یک قطعه فرش 3 در 4 نیز از طرف این نهاد به هموطنان زلزله زده اهدا شد.
وی همچنین گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان نیز تعدادی کفش نو و همچنین لوازم التحریر همراه این محموله به سرپل ذهاب ارسال کرد.


گفتنی است این محموله بزرگ روز گذشته طی آیینی با حضور راعی فرماندار، جعفری نژاد فرمانده نیروی انتظامی، باقری رئیس شبکه بهداشت و درمان، روسای اتحادیه های تحت پوشش اتاق اصناف و... راهی کرمانشاه شد و دکتر تاج دره رئیس جمعیت هلال احمر، ترابی بخشدار مرکزی و مهندس صادقی رئیس بنیاد مسکن آن را همراهی کردند.

 

مردم کوشک 11 دستگاه کانکس به کرمانشاه فرستادند
مردم کوشک 11 دستگاه کانکس به کرمانشاه فرستادند

تعداد ۱۱ کانکس به همت مردم کوشک به مناطق زلزله زده منطقه کرمانشاه ارسال شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری، حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شهر کوشک ارزش این کانکس ها را بیش از ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: برای هر کانکس نیز وسایل گرمایشی برقی تهیه شده است.
این کانکس ها ۶ متری و مجهز به سرویس های بهداشتی است.

تاکید بر لزوم ساماندهی پرنده فروشان دوره گرد
در جلسه ستاد آنفلونزای شهرستان مطرح شد؛
تاکید بر لزوم ساماندهی پرنده فروشان دوره گرد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان با توجه به فرارسیدن فصل سرما و احتمال بروز بیماری های واگیر در پرندگان، بر توقف فعالیت پرنده فروشان دوره گرد تاکید کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دکتر جانبخش که در جلسه ستاد آنفلونزای شهرستان در فرمانداری سخن می گفت، با اشاره به اینکه ورود و خروج هر گونه پرنده به شهرستان می تواند مشکل آفرین باشد از تذکرات شفاهی کارشناسان شبکه دامپزشکی به تک تک فروشندگان دوره گرد خبر داد.
وی گفت: علاوه بر پرنده فروشان باید مردم را هم در زمینه هر گونه خرید و فروش و جا به جا کردن پرنده آگاه نمود. جانبخش در این زمینه افزود: با نصب بنر در نقاط مختلف شهرستان باید مردم را از خرید و فروش، جا به جایی و همچنین نگهداری هر گونه پرنده در فضاهای باز بر حذر داشت.


رئیس شبکه دامپزشکی خمینی شهر در بخشی دیگر از سخنانش از وجود 19 واحد مرغداری مجاز در شهرستان خبر داد و افزود: تنها واحد غیرمجاز نیز به تازگی مرغداری اش را تعطیل کرده است. دکتر جانبخش افزود: در حال حاضر دو واحد پرورش مرغ گوشتی، شش واحد پرورش مرغ تخم گذار و یک واحد پرورش بوقلمون دارای مرغ و جوجه هستند و بقیه واحدها در شرف جوجه ریزی می باشند. وی ادامه داد: البته از واحدهای بومی که به طور سنتی در باغات و منازل مسکونی به نگهداری و پرورش مرغ و پرنده مشغولند نیز آماری در دست نیست.

میزان تمایل به مصرف مواد مخدر در دانش آموزان شهرستان سنجیده شد
میزان تمایل به مصرف مواد مخدر در دانش آموزان شهرستان سنجیده شد

شورای مبارز با مواد مخدر شهرستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، تشریح دستور العمل و و ایجاد هماهنگی در خصوص نحوه ارائه خدمات بیمه درمانی معتادان به مواد مخدر و روانگردان ها، هماهنگی در زمینه نحو غربالگری و رائه خدمات حمایتی و درمانی به دانش آموزان در معرض خطر و پرخطر و مبتلا به اختلالات مصرف مواد و اعلام برنامه های ششمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی سه محور مباحث این جلسه بودند.
رییس اداره بیمه سلامت شهرستان با اشاره به این که دستور العمل بیمه معتادان بیش از یک سال است که به شبکه بهداشت ابلاغ شده افزود: اولویت این طرح با مراکز دولتی بوده است. معاونت درمان 52 مرکز در استان را معرفی نمود که مراکز دکتر آرش ناهید و دکتر موسوی زاده، تنها مراکز خمینی شهر در این فهرست بودند. ولی این دو مرکز ثبت نام نکردند.
رییسی افزود: در سامانه پابا، مشخصات افراد، مراکز درمانی و روش انتخابی درمان آن ها ثبت می شود. این اطلاعات محرمانه است. بیمه برای افراد تحت درمان با روش MMT (متادون درمانی) 91 هزار تومان، روش BMT (قرص های زیرزبانی) 75 هزار تومان و روش OPT (درمان سرپایی با استفاده از تنتور اوپیوم) 181 هزار تومان پرداخت می کند.
سرپرست فرمانداری از همه دستگاه ها خواست برای اجرای دستورالعمل فوق همکاری نمایند و اگر در انجام آن مشکلی وجود دارد به فرمانداری اعلام کنند.
در خصوص غربالگری دانش آموزان در معرض اعتیاد، مدیر هسته مشاوره آموزش و پرورش گفت: پرسشنامه هایی در بین دانش آموزان توزیع شد که میزان تمایل آن ها را برای گرایش و مصرف مواد مخدر سنجید. این پرسش نامه ها ابعاد فردی، خانوادگی و محیط اجتماعی را مد نظر قرار داد.
هاشمی افزود: افرادی که بر اساس نتایج این تحقیق تمایلشان به مواد مخدر زیاد است غربال می شوند و تحقیقات دیگری بر روی آن ها صورت می گیرد.
وی از سایر دستگاها تقاضا کرد که در تحلیل نتایج این تحقیق یاری کنند.
سرپرست فرمانداری نیز بر طی مراحل درمان دانش آموزان شناسایی شده تاکید و تصریح کرد: این دانش آموزان باید ابتدا مراحل درمان را در شهرستان طی کنند و برای مراحل تکمیلی به مراکز نور و علی اصغر اصفهان انتقال یابند.
گفتنی است در این جلسه دبیر اجرایی ششمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی و استاد دانشگاه آزاد خمینی شهر گفت: محورهای اصلی این همایش همان رهنمودهای ریاست محترم جمهور در بازگشایی دانشگاه ها و مدارس در سال جاری است. این محورها عبارتند از خلاقیت، پرسشگری، عمل گرایی و آینده نگری در آموزش.
دکتر سمیعی افزود: اگر این چهار محور در همه کارها رعایت شود، موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد.
وی با اشاره به این که در همه امور باید تحقیقات علمی صورت بگیرد افزود: از همایش سال گذشته مقالات علمی و معتبر زیادی به دست آمد.
خانم دکتر نیک نژادی دبیر علمی این همایش نیز ضمن اعلام این که زمان برگزاری همایش 9 اسفندماه است افزود: مهلت ارسال مقالات تا 21 دی ماه می باشد.

 مراسم تجلیل از معلولان شهرستان برگزار شد
مراسم تجلیل از معلولان شهرستان برگزار شد

به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلول، با تأخیر اندکی مراسم جشن همراه با تجلیل از معلولان خمینی شهر در سینما فرهنگ برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، هر ساله در روز جهانی معلولان اداره بهزیستی شهرستان مراسمی جهت تجلیل از روشندلان، ناشنوایان و معلولان جسمی حرکتی ذهنی برگزار می کند که امسال با سبک و سیاق خاصی در قالب جشن در سالن سینما فرهنگ انجام شد.
در این مراسم غیر از مسؤولان اداره بهزیستی و انجمنهای مختلف معلولین، مسؤولان فرمانداری، شهردار، اعضای شورای شهر و برخی مدیران ادارات شهرستان شرکت کردند که این نشان دهنده اهمیت ایشان به این قشر محترم جامعه می باشد.
اجرای موسیقی سنتی، گروه سرود ناشنوایان، گروه سرود نابینایان و معلولان جسمی حرکتی و اجرای برنامه های شاد و متنوع نمایشی از جمله برنامه های این مراسم بود.
در پایان از معلولان موفق و قهرمان در زمینه های قرآنی، علمی، ورزشی، فرهنگی و هنری که اخیراً حائز رتبه های برتر کشوری شده بودند، تجلیل به عمل آمد.
از نکات قابل تأمل برای مسؤولان بحث مناسب سازی معابر و ساختمانها برای معلولان است چرا که مثلاً سالن برگزاری مراسم، مناسب سازی نشده بود و معلولان ویلچری جهت تجلیل نمی توانستند بالای سن حاضر شوند.
همزمان در راهروی ورودی سالن نمایشگاه کوچکی از دستاوردها و صنایع دستی معلولان در معرض دید همگان قرار داشت.
گفتنیست شهرستان خمینی شهر بیش از 6هزار و ۵۰۰ نفر معلول دارد.

جشنواره میوه آرایی شب یلدا برگزار می شود
جشنواره میوه آرایی شب یلدا برگزار می شود

چهارمین جشنواره میوه آرایی شب یلدا پنجشنبه آینده برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری چهارمین جشنواره میوه آرایی شب یلدا روز سی ام آذرماه ساعت 10 صبح در محل سالن باغ بانوان برگزار خواهد شد.
مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی در  خصوص زمان بندی این برنامه گفت: از ساعت 7 الی 9 صبح آثار  شرکت کنندگان پذیرفته خواهد شد. ساعت 9 الی 10 صبح این آثار داوری می شود و ساعت 10 صبح مراسم بازدید مسؤولان و اعلام برگزیدگان برگزار می شود.
علیرضا پیمانی افزود: امسال بخش دیگری به این برنامه اضافه شده است که از برگزیدگان خواسته می شود مراسم میوه آرایی زنده ای برای حضار اجرا کنند.
گفتنی است به 10 نفر از برگزیدگان این جشنواره جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. همچنین به تمامی افراد شرکت کننده در این مراسم یادبودهایی تقدیم می شود. این مراسم همراه با نمایش و موسیقی خواهد بود.

صفحه 6 از 523