امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:38:42

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

كشف یک هزار و 900 عدد مواد محترقه
فرمانده انتظامی:
كشف یک هزار و 900 عدد مواد محترقه

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از کشف تعداد یک هزار و 900 عدد مواد محترقه خارجی از سوی ماموران پلیس امنیت عمومی خبر داد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علي جعفري نژاد اظهار داشت: ماموران پليس امنيت عمومي طرح مبارزه با توزيع€Œكنندگان و فروشندگان مواد محترقه غيرمجاز را اجرا کردند.


وي ادامه داد: ماموران پس از هماهنگي با مقام قضایي از دو واحد صنفي بازرسي کردند که تعداد یک هزار و 900 عدد مواد محترقه غيرمجاز به همراه 500گرم مواد اوليه ساخت ترقه کشف شد.


اين مقام انتظامي بيان داشت: در اين رابطه يک نفر دستگير و پس از تشکيل پرونده براي اقدامات قانوني به مراجع قضائي تحويل داده شد.
سرهنگ جعفري نژاد تصريح کرد: لازم است خانواده ها در ايام پاياني سال مراقبت بيشتري از فرزندان خود داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار نباشيم.

اقدام تحسین برانگیز مجمع دانشجویان خمینی شهری دانشگاه صنعتی
اقدام تحسین برانگیز مجمع دانشجویان خمینی شهری دانشگاه صنعتی

 مجمع دانشجویان خمینی شهری دانشگاه صنعتی در اقدامی قابل تحسین نقشه ای کاربردی از خمینی شهر طراحی کرده و در اختیار سایر دانشجویان این دانشگاه قرار دادند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این دانشجویان خمینی شهری برای معرفی شهر به سایر دانشجویان و همچنین جذب آنان به شهر، نقشه ای کاربردی طراحی کرده اند که دانشحویان را تشویق به خرید و رفع نیاز های خود در خمینی شهر می کند.

این نقشه که خط اتوبوس شهری را ترسیم می نماید نحوه مراجعه به نزدیکترین مراکز فروش، مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز خدماتی و همچنین سازمان ها و مراکز تفریحی شهر را به روشی ساده برای رفت و آمد به اطلاع دانشجویان می رساند. 

اعضای بدن جوان 30 ساله به سه بیمار نیازمند اهدا شد
از ابتدای سال جاری تا کنون اعضای بدن پنج بیمار مرگ مغزی به نیازمندان اهدا شده است
اعضای بدن جوان 30 ساله به سه بیمار نیازمند اهدا شد

کلیه ها و کبد مسعود مجیری جوان 30 ساله خمینی شهری که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده اش به سه بیمار نیازمند جانی تازه بخشید.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، وی در حالی که حوالی ساعت 10 شب سوار بر موتور در خیابان سلمان فارسی در حال حرکت بود برای فرار از برخورد با اتومبیلی که از روبرو می آمد به سمت جدول کنار خیابان منحرف شد و سرش با جدول برخورد کرده و در بخش آی سی یو بیمارستان شهید اشرفی بستری شد اما پزشکان پس از گذشت 12 روز، مرگ مغزی وی را اعلام کردند.
بر اساس همین گزارش، با اعلام رضایت خانواده برای اهدای عضو، او به بیمارستان الزهرا (س) منتقل شد. یکی از کلیه ها در بیمارستان الزهرا (س) و یکی نیز در بیمارستان خورشید به دو بیمار نیازمند پیوند شد و کبد وی نیز به شیراز انتقال یافت.

گفتنی است این پنجمین بیمار مرگ مغزی خمینی شهر در سال 96 است که اعضای بدنش به بیماران نیازمند زندگی می بخشد.
علیرضا رضایی از درچه فروردین ماه، امیرمحمد اصغرزاده اردیبهشت ماه، امیرحسین فتحیان تیرماه و محمدرضا کاظم پور مردادماه امسال دچار مرگ مغزی شده و برخی اعضای بدنشان به بیماران نیازمند اهدا شد.

کشف 10 دستگاه وسیله نقلیه مسروقه در شهرستان
کشف 10 دستگاه وسیله نقلیه مسروقه در شهرستان

فرمانده انتظامی شهرستان از کشف تعداد 10 دستگاه خودرو و موتورسیکلت توسط ماموران انتظامی این فرماندهی خبر داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی شکایات شهروندان مبنی بر سرقت خودرو و موتورسیکلت شان در شهرستان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. وی بیان داشت: گشت های این فرماندهی موفق شدند 3 دستگاه خودرو و 6 دستگاه موتورسیکلت مسروقه را که در خیابان رها شده بودند، کشف کنند. وی افزود: تعامل و همکاری مردم با پلیس می تواند سهم بسزایی در کاهش وقوع انواع جرائم و افزایش احساس امنیت داشته باشد. سرهنگ جعفری نژاد از عموم شهروندان خواست توصیه های پلیس را جدی بگیرند و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک موضوع را از طریق تماس با تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

کارفرمایی که به خاطر نداشتن نیروی کار سفارشات خارجی را رد کرد
جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان برگزار شد
کارفرمایی که به خاطر نداشتن نیروی کار سفارشات خارجی را رد کرد

در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، مسئول اجرای طرح های اشتغالزایی در اداره فرهنگ و ارشاد، از تشکیل 30 پرونده اشتغال به صورت مستقل و سه پرونده پشتیبان در این اداره خبر داد و گفت: از 30 متقاضی که برای راه اندازی مشاغل خانگی درخواست وام داشته اند 25 نفر را به بانک معرفی کرده ایم. غفوری در ادامه افزود: سه پرونده پشتیبان هم تشکیل شده که قرار است هر یک از سه کارفرما ده نیروی کاری را پشتیبانی کند. وی همچنین از شخصی خبر داد که برای راه اندازی یک چاپخانه با هفت نیروی کار تقاضای 700 میلیون تومان وام دارد که ذیل طرح تکاپو به بانک معرفی شده است.


در ادامه مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان از معرفی 80 نفر از اهالی جوی آباد جدید به بانک برای دریافت وام اشتغال خانگی خبر داد و گفت: اقدام خوبی که سال گذشته در این حوزه انجام شد این بود که به شناسایی آن دسته از صنایع دستی پرداختیم که بتوان آنها را در محدوده مشاغل خانگی جا داد و از تسهیلات آن بهره مند شد. حبیبی افزود: در همین راستا به مهارت فراگیر دوخت لباس های محلی در میان اهالی جوی آباد بختیاری پی بردیم و هزار نفر از این افراد را شناسایی کرده و برای 200 نفرشان کارت صنایع دستی گرفتیم. وی در همین رابطه افزود: در حال حاضر این رشته از صنایع دستی برای صد نفر از اهالی این محل ایجاد اشتغال کرده است.
مسئول میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: چهار طرح برای تسهیلات پشتیبان نیز داریم که آماده ارائه به بانک است. حبیبی در همین زمینه از شخصی نام برد که در روستای تیرانچی مشغول سفالگری است و به خاطر نداشتن نیروی کار کافی مجبور شده سفارشات پنج کشور خارجی را رد کند.


در ادامه نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت از تشکیل 94 پرونده اشتغال خانگی در طول سه ماه گذشته خبر داد و گفت: شش پرونده پشتیبان که در مجموع تقاضای 300 میلیون تومان وام دارند نیز تشکیل داده ایم.

رحیمی در همین حوزه از شخصی نام برد که در کارگاه تولید سازه های چوبی خود 93 کارگر دارد و قصد دارد تعدادی کارگر دیگر نیز استخدام کند. وی از تقاضای 250 میلیون تومانی این کارفرما برای اجرای طرحش خبر داد.


نماینده اداره جهاد کشاورزی نیز از ارسال 16 پرونده متقاضی وام مشاغل خانگی به اداره کار خبر داد و گفت: دو پرونده پشتیبان و همچنین سه پرونده در قالب طرح فراگیر به بانک ارسال کرده ایم.


در ادامه جلسه، نماینده بانک مسکن از پرداخت تمام و کمال سهیمه 25 درصدی وام های خوداشتغالی خبر داد و گفت: علیرغم اینکه وام های خوداشتغالی در خمینی شهر متقاضیان بیشتری دارد اما سهیمه چندانی به آن تعلق نگرفته است.


فرماندار به عنوان رئیس جلسه در همین رابطه گفت: این موضوع را با استان در میان گذاشته ایم و درخواست داده ایم که سهمیه خمینی شهر در وام های خوداشتغالی از 25 درصد به 50 درصد افزایش یابد و سهیمه وام های پشتیبان از 75 درصد به 50 درصد تقلیل یابد.


افشاری مسئول طرح های اشتغالزایی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز گفت: متقاضیان طرح های خوداشتغالی را 25درصد مازاد بر سهمیه شهرستان معرفی کرده ایم تا مثل سال های گذشته سهمیه شهرستان برگشت نشود.
گفتنی است این جلسه با حضور نمایندگان بانک های شهرستان و همچنین نمایندگان دانشگاه ها تشکیل شد.

برای پررنگ کردن اخبار منفی شهرستان زمینه سازی نکنیم
سرپرست فرمانداری در شورای اداری:
برای پررنگ کردن اخبار منفی شهرستان زمینه سازی نکنیم

شورای اداری شهرستان با حضور اعضا، مقارن با دهه فجر در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.
دشمنان 39 سال انقلاب را نپذیرفتند
امام جمعه خمینی شهر در ابتدای این جلسه گفت: اگر دست خدای متعال با انقلاب نبود، انقلاب نه بود و نه می ماند. در قضیه ترورها و فتنه ها ما دست خدا را دیدیدم.
آیت ا... رحیمی با بیان این که حکومت اسلامی دو وجه دارد، افزود: یکی از این بخش ها مردمی است و جمهوریت نام دارد و یک بخش مشروعیت الهی است و اسلامیت نام دارد. وقتی در راس یک حکومت ولی فقیهی که وصل به امام معصوم باشد، این یک حکومت اسلامی و مشروع است. تمام زوایای حکومت اسلامی یعنی فرهنگ، اقتصاد، سیاست، مسائل اجتماعی و حقوقی باید در چهارچوب حکومت اسلامی باشد و این هیچ منافاتی با دموکراسی و حکومت مردمی ندارد.
وی تصریح کرد: اسلام کامل اسلامی است که حقوق تمام مردم و اقشار چه اقلیت های دینی و غیر دینی حتی مشرکین -مادامی که قصد جنگ مسلحانه و محاربه نداشته باشند- را به رسمیت بشناسد. آنچه که الان در دنیا به عنوان نظام حقوق بشری مطرح است، جزء بسیار ناچیزی است از آنچه در چهارچوب اسلام وجود دارد.
آیت ا... رحیمی با بیان این که مردم برای انقلاب آمدند چون امام (ره) را یک رهبر باصداقت تشخیص دادند ادامه داد: اینک دشمن می خواهد بین مردم و رهبری فاصله بیاندازد و یک سری ارزش ها را کم رنگ کند. می خواهد حتی اجتهاد و تقلید را زیر سوال ببرد. دشمنان 39 سال نتوانستند انقلاب را بپذیرند و از این به بعد هم نمی توانند.

در «ثنا» ثبت نام کنید
رییس دادگستری شهرستان با بیان این که اقتدار دستگاه قضایی به اقامه عدل است گفت: اعتماد مردم به دستگاه قضایی از اولویت های مهم این دستگاه است ولی متاسفانه گاهی ذهنیات را تغییر می دهند و باعث بی اعتمادی می شوند.
زیبایی فر با اشاره با اشاره به تاسیس دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی در مراکز استان ها در سال های قبل نوید تاسیس این دفتر را در خمینی شهر داد. وی افزود: کلیه خدمات از جمله ارائه دادخواست و شکواییه از طریق این دفاتر به مقام قضایی ارجاع داده خواهد شد.
وی همچنین افزود: به دلیل مشکلاتی که ابلاغ سنتی داشت در دفاتر مذکور موضوع ابلاغ الکترونیکی اوراق نیز در دستور کار قرار گرفته است.
زیبایی فر با بیان این که در حال حاضر بیش از 60 درصد ابلاغ های دادگستری از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی (ثنا) انجام می شود، از تمامی شخصیت های حقیقی و حقوقی خواست در این سامانه ثبت نام کنند. وی همچنین اعلام کرد در حال حاضر این ثبت نام در دادگستری به صورت رایگان در حال انجام است.
رییس دادگستری شهرستان از سامانه سجام (سامانه جامع آماری مردم) خبر داد و از آن به عنوان دیده بان پیشگیری یاد کرد و افزود: معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اقدام به راه اندازی سجام نموده است. از همه افراد می خواهم که مسائلی را که نیاز به اطلاع رسانی است اعلام کنند. از این طریق افرادی به عنوان دیده بان پیشگیری انتخاب می شوند و موضوعات را رصد می کنند و به قوه قضاییه ارجاع می دهند.

موتورسواران، در 70 درصد از تصادفات شهرستان حضور دارند
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان با اشاره به این که آمار تصادفات شهرستان بسیار بالاست افزود: تصادفات فوتی 90 درصد و تصادفات جرحی حدود 70 درصد در شهرستان افزایش داشته است. همچنین در 70 درصد از تصادفات ما یک طرف حادثه موتورسواران هستند.
سرهنگ علی جعفری نژاد افزود: بیش از نیمی از کارمندان ادارات شهر موتورسیکلت دارند. هر کارمندی هم که از ادارات کم شود، کارشان لنگ می شود. تخطی از سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم، حرکت خلاف جهت بی اندازه و ... به کرات انجام می شود.
وی علت عدم موفقیت در ایجاد فرهنگ صحیح ترافیک را یادگیری فرزندان از فرهنگ غلط پدرانشان عنوان کرد و گفت: باید روزی از این معبر رد شویم و به جایی باید برسیم که نخواهیم به مردم عتاب و خطاب داشته باشیم. مردم خودشان باید از این اتفاقات ناراحت باشند. همان طور که در بعضی از شهرها این موضوعات به فرهنگ تبدیل شده است.
سرهنگ جعفری نژاد در خصوص پایانه کامیون ها گفت: ما تلاش زیادی کردیم و آقای راعی، شهردار و شورای شهر و راهنمایی و رانندگی به این بحث ورود پیدا کردند. وقتی یک کامیون به داخل شهر می آید، اتفاقی که چند سال پیش افتاد و چند نفر را کشت، به وقوع می پیوندد. یا همین امسال که در چهارراه شیوا کشته دادیم. همچنین تمام آسفالت ها و زیرساخت ها از بین می رود. تمامی ادارات (مخابرات، برق، گاز، آب) کمک بکنند تا بتوانیم پایانه را بیرون ببرد. آن وقت شهردار می تواند تابلوی «ورود کامیون به شهر ممنوع» را بزند.

مصرف سرانه آب خانگی در خمینی شهر پایین است
رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان گفت: فرهنگ بالای مردم خمینی شهر باعث شده که مصرف سرانه خانگی پایینی داشته باشند.
جمشیدیان حذف ایستگاه پمپاژ آب محله دستگرد، ایجاد خط انتقال آب از بلوار امیرکبیر به شهید فهمیده، ساخت مخازن ذخیره آب و تجهیز چاه های آّب در اختیار آب و فاضلاب را از جمله اقدامات اداره آب و فاضلاب در جهت اصلاح الگو و صرفه جویی در مصرف آب برشمرد. وی همچنین به اتصال سه حلقه چاه به شبکه آب و فاضلاب به دستور شهردار اشاره کرد.
رییس اداره آب و فاضلاب افزود: ما خمینی شهر را به 10 بخش تقسیم کردیم و در تمام آن ها امکانات و تاسیسات را مشخص کردیم و به صورت دفترچه ای در آوردیم که در اختیار بخش حوادث قرار گرفت.

خط قرمز ما بی توجهی به خواست و نظر مردم است
سرپرست فرمانداری گفت: نباید عملکرد ضعیف بعضی از دستگاه ها موجب نارضایتی بین مردم شود. دستگاه ها ارائه عملکرد از خود داشته باشند و همچنین روابط عمومی هایشان را در جهت تعامل بیشتر با رسانه های سطح شهرستان قوی تر کنند.
مجتبی راعی به بهره برداری 16 طرح در زمینه های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی و اقتصادی در دهه فجر با اعتباری بالغ بر 58 و نیم میلیارد تومان در شهرستان اشاره کرد.
وی بر پیگیری مبادله موافقت نامه ها و جذب اعتباراتی که در تملک دارایی و قانون متوازن پیش بینی شده، تاکید کرد و گفت: تاکنون 5/34 درصد از اعتبارات تخصیص یافته است.
راعی گفت: اولویت اصلی ما پرداختن به اشتغال و جذب سرمایه گذار است و نیاز است که تمامی دستگاه ها بستر را برای سرمایه گذاری آماده کنند. گاهی اوقات مردم و سرمایه گذاران برای ورود به مبحث سرمایه گذاری اقدام کردند ولی بعضی از مسائل دست و پاگیر و یا هزینه هایی که به تولید تحمیل می شود مانع رغبت سرمایه گذار است.
وی افزود: در همین رابطه یکی از سیاست های عمومی دولت حمایت از تشکل های مردم نهاد است. خوشبختانه این شهرستان ظرفیت مردمی زیادی هم در بخش خیرین و هم در بخش تشکل های مردم نهاد دارد و در حال حاضر 76 تشکل مردم نهاد فقط از فرمانداری مجوز دارند.
سرپرست فرمانداری به رعایت حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت: نظام ما برآمده از رای مردم بوده است. اگر مواردی از بی توجهی به درخواست مردم و خبرنگاران به فرمانداری گزارش شود، مجبوریم که هم از طریق دستگاه استانی آن ها و هم مراجع بالاتر دنبال کنیم چون خط قرمز ما بی توجهی به خواست و نظر مردم است.
راعی همچنین بر کنترل بازار و قیمت ها و نیز آماده سازی شهرها و روستاها در آستانه نوروز تاکید کرد. وی با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در سال آینده بیان داشت: از همه مدیران تقاضا می کنم کمک ها را به سمت تکمیل فضاهای آموزشی موجود در شهرستان هدایت کنند.
راعی گفت: برای پررنگ کردن اخبار منفی در شهرستان زمینه سازی نکنیم. موارد منفی اتفاق می افتد ولی ضرورتی برای انعکاس رسانه ای به این وسعت نیست. شهرستان را با نام منفی روی آنتن می برند در صورتی که کارهای مثبت نشان داده نمی شود.
وی در پایان از اعضای شورای تامین، نیروهای بسیج مردمی، شهرداری ها به خصوص شهرداری و شورای خمینی شهر، شبکه بهداشت، اورژانس و دستگاه های خدماتی که در کنترل اغتشاشات نقش بسزایی داشتند تشکر کرد. راعی همچنین به حضور در راهپیمایی 22 بهمن در مقطع حساس کنونی تاکید نمود.
گفتنی است در پایان این جلسه انتصاب مدیران جدید در شهرستان اعلام شد. همچنین از داوود ترابی رییس اداره بهزیستی به عنوان رییس برتر شهرستان و اعضای کمیته های ستاد اربعین شهرستان به علت عملکرد خوبشان در اربعین حسینی و اعزام زائران، تقدیر شد. نجاری مدیر بانک ملت نیز به علت احساس مسؤولیت در رعایت تذکرات فرمانداری مبنی بر تامین امنیت بانک مورد تقدیر قرار گرفت.

سومین جشنواره گل شب بو 17 اسفند برگزار می شود
سومین جشنواره گل شب بو 17 اسفند برگزار می شود

نشست هماهنگی برگزاری سومین جشنواره استانی گل شب بو در فرمانداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این نشست مقرر شد که جشنواره امسال در روزهای 17 و 18 اسفندماه برگزار شود. انجام گفتگوی رادیویی رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان با موضوع جشنواره پیش از افتتاحیه و همچنین برگزاری یک کارگاه آموزشی با موضوع پرورش گل های فصلی و نشایی به عنوان برنامه جنبی این جشنواره از جمله طرح هایی بود که در این جلسه به تصویب رسید.


75 هکتار گلخانه در شهرستان داریم
بر اساس همین گزارش، شریفی رئیس اداره جهاد کشاورزی در این جلسه از وجود 75 هکتار گلخانه در شهرستان خبر داد و از آن به عنوان یک فرصت بزرگ اشتغالزایی یاد کرد. وی افزود: تا پیش از این تنها به کسانی مجوز راه اندازی گلخانه داده می شد که حداقل مساحت فضای مورد نظرشان سه هزار و 500 متر باشد ولی طی بخشنامه ای که اخیرا صادر شده به جهت کمک در اشتغالزایی این رقم به 1500 متر تغییر پیدا کرد تا گلخانه های کوچک مقیاس نیز اجازه تولید پیدا کنند.
گفتنی است این نشست با حضور شهردار درچه، اعضای شرکت تعاونی گلخانه داران شهرستان و دیگر دست اندرکاران و با ریاست عکافیان معاون برنامه ریزی فرمانداری برگزار شد.

آسایشگاه مدد جویان زندان خمینی شهر افتتاح شد
آسایشگاه مدد جویان زندان خمینی شهر افتتاح شد

آسایشگاه مدد جویان زندان شهرستان خمینی شهر با ظرفیت ۳۰۰ نفر که با هزینه ۲ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال در مساحت ۶۳۰ مترمربع ساخته شده افتتاح شد. به گزارش فرصت آنلاین در مراسم افتتاح این آسایشگاه، مدیرکل زندان های استان اصفهان، امام جمعه، سرپرست فرمانداری، شهردار و جمعی از مسئولین شهرستان حضور داشتند.

صفحه 6 از 531